Opinie o Magna Automotive (Poland) sp .z o.o. w Dąbrowa Górnicza

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Magna Automotive (Poland) sp .z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Magna Automotive (Poland) sp .z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Magna Automotive (Poland) sp .z o.o. w Dąbrowa Górnicza

Nowa

A ja powiem ze jestem od nie dawna w zakładzie i przekonałam sie ze opinie które przeczytałam na tym forum nie są prawdziwe. Ludzia są mili, praca jest przyjemna. Jak tutaj wyglada w lato bo coś czuje ze będzie gorąco… Wiecie kto to jest ten z biura z tatuażem na całej ręce ? :D

Nikt
@Kcin

Liderzy też pokazują wyższość, chamstwo, wyżywają się bo mają prywatne problemy. Jednych gnoją, traktują jak powietrze, a innym by do (usunięte przez administratora) wchodzili. Jest koleżeństwo między liderami a niektórymi pracownikami i dlatego drugich traktują jak (usunięte przez administratora) Łaska że odpowie na jakiekolwiek pytania. W (usunięte przez administratora) się poprzewracało. Jedni nic nie robią, a siedzą na telefonach i łaska, że przyjdą pomogą jak się ich woła.

ABC

@Pracodawca Mam pytanie do pracodawcy. Czy to normalne że autobusy pracownicze odjeżdżają 8 minut po zakończeniu pracy? Mam odbić się na hali o równej, zejść do szatni, umyć ręce ze smaru i przebrać się z prędkością światła bo autobus może odjechć beze mnie. Proszę unormować i pilnować godzin odjazdu.

Barbara

Czyli teraz wszyscy szybciej się zbierają? Zainteresowałam się tą firmą właśnie ze względu na oferowany przez nich dojazd. Na stronie napisano, że płatność wynosi 140 zł/mies - stawka ulega zmianie ze względu na lokalizację czy dla wszystkich pracowników jest taka sama?

Michał Nowy wpis

Czy to prawda o obcinaniu wszystkich dodatków?

Horus Nowy wpis
@Michał

Prawda, włosy i paznokcie też mają obcinać.

Yogi

Ja się pracuje w tej firmie?

Fff

Zgadza się, jedna wielka rodzina. No ale oficjalnie nic takiego nie ma. Hehe, jak wszędzie.

Sunrise Avenue Nowy wpis
@Fff

Czasem ludzie to gnoje, Dbają tylko o swoje. Nie pomogą nikomu. A trzeba pomóc. Zabijają wzrokiem pełnym zawiści. Uważają, że są czyści. Egoiści. Bye bye Hollywood hills.

Angel of the mornig Nowy wpis
@Sunrise Avenue

Posługa kapłańska.

ABC

Nigdzie nie jest napisane, że mamy odjeżdzać 8 po 14. Ale wszyscy staramy się jak najszybciej zebrać w busie aby uniknąć korków. Chyba widzisz jakie są korki po godzinie 14 jak zaczynają wyjeżdżać ludzie z okolicznych firm. Więc co wolisz? Szybciej wymyć rączki czy odjeżdżać o 14:15 i stać potem pół godziny w korku na górce czekając aż ktoś busa wpuści na główną drogę? Są ludzie, którzy jadą do Katowic, Mysłowic czy Jaworzna. Uważasz, że fajnie jest spędzać 2 godziny w busie wracając z pracy i stojąc w korku pod firmą??

@888

Dokładnie tak. Po kilu miesiącach pracy doceni się jak najszybsze wyjście aby nie stać w korkach. Każdy z nas chce jak najszybciej być w domu dlatego trzeba się troszkę sprężyć w szatni i jest ok.

@888

Napewno extra 5 minut nie sprawi że ludzie będą godzine dłużej wracać. Proszę jeszcze mi uzasadnić dziśejszy odjazd 22:06 gdzie o tej godzinie są korki. Jak dla mnie to samowolka kierowców która odpowiada tylko niektórym pracownikom.

@ABC

Przyszli nowi i już się zaczynają problemy :( Zazwyczaj się pilnujemy i kierowca pyta czy wszyscy już są. Albo sami mówimy, że jesteśmy wszyscy i jedziemy. Jak kogoś brakuje to się czeka i tyle.

@ABC

Nie ma nigdzie godziny ściśle ustalonej. Zbieramy się jak najszybciej szanując czas każdej z osób podróżujących. To nie jest komunikacja miejska z rozkładem odjazdu co do minuty.

@223

Postoją latem w korkach to się naucza szybciej zbierać do busa ;)

Są takie korki na drogach, że większości ludzi zależy na tym by bus jak najszybciej ruszył w trasę i tym samym być szybciej w domu, gdzie przecież z dostępem do umycia się po ciężkiej pracy nikt nas nie goni, a chyba lepiej trochę spiąć pośladki i się szybciej przebrać niż potem 20/30 minut tracić przez każdy korek, tory i światła po drodze. Jeżeli chodzi o sama kwestie odbijania się czytników jest kategorycznie za mało w stosunku do ilości osób. Jest ich tyle samo co przed 5 laty, gdy m4 czy m-latch szły tylko na rano, a pozostałe linie nawet w planach jeszcze nie były ….. teraz każda z liń obstawiona cała dobę a czytnika ani jednego nie przybyło - tu przydałaby się ingerencja związków żeby przy każdej linii był czytnik

Yyy

Z tym odjazdem busów to naprawdę jest szaleństwo. Ludziom się już w głowach poprzewracało. Robią wyścigi do busa w ciągu 5 minut. Czasem trzeba zapłacić kierowcy to podnoszą głos, że im się strasznie spieszy. A na butach na przystanek, to byście dopiero mieli jazdę. Busy powinny odjeżdżać ok 8 do 10 minut po 14 a nie 5.

Barbara

A ja widziała, że jakiś czas temu szukali asystenta ds HR. Ciekawe, że napisali, że dają wysoki poziom BHP i nie wiem jak to rozumieć. Konkretnie, to chodzi o to, że w dziale HR jest częste szkolenie z bhp, czy że w tym dziale dają jakąś odzież ochronną i inne zabezpieczenia do codziennej pracy?

HR Business Partner

Magna kreuje się na wielką światową korporację, tymczasem to garaż z ludźmi bez manier, zwłaszcza w kadrach.

Brak.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Potencjalny pracownik

Dzień dobry, Rekrutuje z ramienia agencji .Chciałabym zapytać osoby zatrudnione pod agencja jak to wygląda w ich odczuciu .Praca w Magnie pod agencją .

@Potencjalny pracownik

Właśnie też się zastanawiam, którą agencję wybrać by rekrutować do firmy? Może ktoś z pracujących podpowie?

dave
Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.

Witam. Czy są busy pracownicze ? Pytałem w agencji i Pani odp.ze nie ma. Jaka panuje atmosfera w zakładzie ?

Jaki jest okres rozliczeniowy w Magna Automotive (Poland) sp .z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

hhh

Wynagrodzenia wypłacane są do 10 dnia miesiąca następnego. Czyli za styczeń otrzymujesz wynagrodzenie do 10 lutego.

@hhh

A zdarza się, że przelewy są szybciej? Mam zobowiązania w pierwszych dniach każdego miesiąca. Firma jest w stanie pójść na rękę i wypłacać mi pensję do 1-ego? Do kogo trzeba udać się z takim tematem? Jakieś pismo trzeba złożyć czy wystarczy zwykła rozmowa?

Hhh

Nie ma takiej możliwości. Przelewy idą z automatu do wszystkich w jednym czasie. Poza tym firma zewnętrzna oblicza nasze wynagrodzenia, więc wcześniej niż 5 dzień miesiąca nie masz nawet co marzyć o wypłacie. To nie firma "kogucik" że ci będą dawać kasę kiedy poprosisz.

@Hhh

Ehhh ok. A co z premiami? Czy jak ktoś dostaje premie, to kasa idzie wraz z pensją, czy idzie oddzielny przelew w tym samym dniu, czy jest oddzielny przelew, ale też w innym dniu? I jak płatności robi jakas inna firma z zewnątrz, to jak jest jakiś problem z kasą np. jest jej za mało, to zgłasza się to do tej firmy czy do przełożonego w pracy??

Hhh

Firma zewnętrzna tylko oblicza. Przelewy robi Magna. Wszelkie niezgodności zgłaszasz w kadrach. No chyba że jesteś przez Agencję zatrudniony to wtedy raczej w pierwszej kolejności do Agencji bo to ona ci liczy wypłatę. Wszelakie premie idą razem z wynagrodzeniem. Nie ma żadnych osobnych przelewów.

@Hhh

Dobra, to ja mam pytanie odnośnie pracy w firmie i w agencji. Czy po jakimś czasie pracy agencyjnej, można przenieść się co do firmy i zatrudnić się już w samej firmie? Czy w umowie z agencją jest jakieś zastrzeżenie konkurencji, że nie można tak przechodzić przez X miesięcy?

hhh

Firma sama proponuje bezpośrednie zatrudnienie. Ostatnio, niektórzy zostali przejęci pod fimę już po 3 miesiącach.

@hhh

No to super, bo ja właśnie wolałabym jednak pracować pod firmą i to jak najszybciej. A jak przechodzi się właśnie z agencji, do samej firmy, to wtedy dochodzą jakieś dodatki, benefity, coś zachęcającego, aby opłacało się takie przejście?

hhh

Niestety dopiero po 12 miesiącach przepracowanych (agencja+ Magna) dostajesz 1 zł więcej do stawki. Po 24 m-cach pod Magną dodają ci 45 zł stażowego. Nic poza tym. Więc bez szału niestety....

Nowa
Użytkownicy czekają na odpowiedź 52 dni.

Planuję rekrutować do Magny czy praca jest ciężka fizycznie? Czy zakład przejmuje agencyjnych pracowników pod firmę? Szkoda mi już czasu na firmy które zatrudniają tylko agencyjnych i nie planują stałej współpracy.

Patrycja

Cześć hhh napisz czy są przyjęcia, gdzie aplikować, czy są dalej busy pracownicze

@Patrycja

Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia czy nadal rekrutują. Bo się tym nie interesuję. Trzeba pytać, chyba w Randstad albo w jakiejś teraz innej agencji ale nie pamiętam nazwy. Busy pracownicze nadal są. Koszt miesięczny w tej chwili to 140 zł.

Iwona

Czy są jakieś prezenty dla dzieci na mikołaja? Albo urodziny ? Jeśli tak to czy w formie prezentu czy np karty do wykorzystania np w smyku? Pracuje od niedawna i jeszcze nie wiem co i jak.

hahahaha
@Iwona

Nie ma nic dla dzieci. Wpadli na idiotyczny pomysł że dając paczki na Mikołaja tym którzy mają dzieci - reszta jest pokrzywdzona. Śmiech na sali, więc dali jakieś bzdety wszystkim. Podejrzewam że jakaś panna z biura miała ból o to że tylko dzieciate dostają fajne paczki.

Gniot
@Iwona

W zeszłym roku ponoć zapomnieli o prezentach dla dzieci i dali karty płatnicze już po czasie. Ponoć jakieś procedury wypadły... A w tym roku stwierdzili, że to niegodziwość, że ci bezdzietni nie dostawali nic, więc w tym roku wszyscy dostali super paczki. Bajka, taka familijna atmosfera się zrobiła. Taka nowa tradycja, należy karać dzieci za to, że są. A może by tak decydenci pomyśleli, że ci bez dzieci dostają prezent dla siebie, a ci z dziećmi dostają na dzieci. Ponoć mamy bardzo duży niż demograficzny, skądś pracownicy się biorą. Jak widać, pracodawca nie docenia tego, że pracownicy mający dzieci są bardziej związani z jednym miejscem pracy. Być może uważa, że nie jest ważne to, by mieć stałe ekipy w swoich zasobach. Przykre i niestety prawdziwe.

@Gniot

Nie pisz głupot, że zapomnieli. Była zmiana dyrekcji. Nowi przejeli (usunięte przez administratora) po tych dwóch nieudolnych dyrektorach. Budżety w takich firmach jak nasza planowane są z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Ale co tam możesz o tym wiedzieć?? Lepiej psioczyć w internetach.... Trzeba było się pożalić na zebraniu jak to pracujesz nad niżem demograficznym i potrzebujesz paczek dla dzieci.

Pat
@Gniot

Kto jest teraz dyrektorem zakładu?

@hhh

Z jakiego powodu zmieniła się dyrekcja? Piszesz o jakiś zebraniach, a co jaki czas je macie? One są obowiązkiem każdego pracownika? Jakie kwestie są na nich poruszane, pracownicy też mogą się na nich wypowiadać?

hhh

Zebrania sa co miesiąc. Dotyczą funkcjonowania firmy, kwestii organizacyjnych itp. Zawsze na zebraniach można zadawać pytania i się wypowiadać. Po to one są też między innymi organizowane.

Żółty

No i co z tymi podwyżkami dla liderów?

Pat

Kto jest teraz dyrektorem u Was?

@Żółty

Od kiedy miały być te podwyżki i o ile? Czy inne stanowiska też miały mieć wyższe pensje czy tylko liderzy? Od kiedy wiadomo, że mają płacić więcej?

Super

Witam, jak Wasze nastawienie o przedstawieniu postulatów oraz podwyżek? Jak co roku trzeba brać to co jest bo nic więcej nie będzie, poddanie się o walczenie o swoje pieniądze, bo to Wy pracujecie na to aby PLN były, brak słów. Zawsze jest tłumaczenie, że nowe inwestycje/uruchomienia itp, kiedy Wy ludzie się obudzicie, jak nie będziecie mieli co do garnka włożyć. Im dłużej pracujesz tym mniej zarabiasz ???? dobre no nie, nowy pracownik przyjdzie i będzie miał stawkę prawie taka samą jak pracownik z stażem 14 letnim. Wszystko idzie w górę standard Waszego życia się zmniejsza ( życie od 10 do 10 każdego miesiąca i wegetacja ) ale na dzień dzisiejszy nie przejmujecie się tym, dopiero zobaczycie początkiem roku, że mogliśmy się nie zgadzać i walczyć o więcej bo ta podwyżka była mała, wtedy już będzie za późno. Zakład zawsze będzie wykazywał, że miał stratę w danym roku do założonego celu. Jeśli założył sobie przychód 100mln a zarobił 90mln no to jest stratny no nie, cel zawsze będzie wyższy. Miłego dnia życzę

Nowa

Planuję rekrutować do firmy, więc mam pytanie do pracujących: Czy zakład przejmuje pracowników agencyjnych?

Mona Lisa
@Nowa

Tak, po kilku miesiącach (zwykle po 6) otrzymuje się propozycję przejścia pod firmę. Oczywiście, dotyczy to jedynie pracowników agencyjnych, wobec których nie ma zastrzeżeń ;) Tzn., jeśli ktoś miał dużo L-4 - współpraca się kończy w pierwszych miesiącach.

@Mona Lisa

Przejście pod firmę zazwyczaj jest po 15 miesiącach. Po 6 to chyba mieli ostatnio jacyś szczęściarze.

@Mona Lisa

Fajnie, że ktoś o tym pisze. I ja dodam od siebie pytanie, jak taki pracownik przejdzie z agencji do firmy, to czy wraz ze zmianą pracodawcy, to rośnie pensja miesięczna? Albo dochodzą jakieś dodatki, gratyfikacje wynikające z bycia zatrudnionym w firmie? Może to tylko formalność i poza zmianą drugiej strony na umowie, nie zmienia się nic?

magnowicz

Po 12 miesiącach pracy dodają 1 zł do stawki. Bez względu na to czy jesteś jeszcze pod agencją czy już pod Magną. Stażowe dostajesz dopiero po 2 latach pod Magną.

Żółty

Cześć , powiedzcie Mi proszę na jakim etapie są obecne podwyżki w firmie? A także co z postulatami o które związki przedstawiły pracodawcy.

Żółty

@magnowicz jestem na bieżąco, bo to nie jest tajemnicą jakąś aby się dowiedzieć co było na spotkaniu ???? dziwne jest tylko to, że po 2 spotkaniach z dyrekcją przyjmuje się przedstawioną propozycje od pracodawcy i mówi się, że nie ma co liczyć na więcej, bo więcej już nie będzie. Widząc sytuację od lat jak przeprowadzane są rozmowy/negocjacje to nie ma co liczyć aby sytuacja się polepszyła.

Ja niestety nie polecam. Oferta pracy na 3 zmiany a finalnie lądujesz na 2 zmiany...

magnowicz

W ogłoszeniu są podane po to 3 zmiany żeby kandydaci mieli świadomość, że może się zdarzyć, że będą pracować na nocki. Żeby potem nie był płaczu, że w ogłoszeniu było, że dwie zmiany a ty musisz iść na nockę. Bo już tak się zdarzało. To, że w agencji pracy tego nie mówią to już do nich trzeba mieć pretensje.

@magnowicz

Tak zgadza się. Ogłoszenie powinno być ujęte inaczej. Np praca na 2 zmiany ( czasami również nocki). Lub cokolwiek innego ale żeby to ujeli. Bo takto ludzie się zatrudniają i odchodzą.

Grazia

Mój mąż szuka pracy, a ja widzę, że firma poszukuje kogoś na stanowisko technika ds. form wtryskowych. W wymaganiach wspomniano o tym, że kandydat musi posiadać prawo jazdy kat. B. Czy w takim razie firma zapewnia samochód służbowy? Poza tym, w ofercie napisano o elastycznym czasie pracy. Czy to oznacza, że pracownik może pracować w godzinach, o których sam zdecyduje?

Oli
@Grazia

Nie licz na to stanowisko jeśli nie masz znajomości lub nie pracował w Valeo. Taki dziwny fetysz że niby tam byli dobrzy TECHNOLODZY. Prawo jazdy po to byś był na czas i został tyle ile trzeba a nie pracował jak tobie pasuje.

Iwona

Znalazłam oferty pracy na 3 zmiany. Czy na 2 zmiany również poszukiwani są pracownicy? Do jakiej agencji zgłosić się z zapytaniem?

@Iwona

Przychodząc do pracy do Magny musisz być świadoma, że będziesz pracować na 3 zmiany. Zależy gdzie trafisz. Są linie, które pracują w trybie dwuzmianowym albo trzyzmianowym.

@magnowicz

To na jakich liniach pracuje się na dwie zmiany? Da się wybrać taką dogodną dla siebie linie? Czy to wszystko ustalane jest to odgórnie?

Zainteresowana

Czy praca jest na 3 zmiany czy są również 2 zmiany? Jeśli dwie zmiany to 6 14/ 14 22 czy 0d rana do wieczora 12h?

@Zainteresowana

Są linie, które pracują na dwie zmiany i są również linie, które pracują na 3 zmiany. Zależy gdzie trafisz. Zmiany są 8-godzinne od 6-14, 14-22 oraz od 22-6 rano. Praca od poniedziałku do piątku.

A ile zarabiają liderzy, kierownicy ?

Zainteresowana

Witam. Jak wygląda praca w zakładzie? Czy są to linie gdzie pracuje na danym obszarze kilka osób i każda osoba ma dane stanowisko do montażu?

Zostaw merytoryczną opinię o Magna Automotive (Poland) sp .z o.o. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Magna Automotive (Poland) sp .z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Magna Automotive (Poland) sp .z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 227.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Magna Automotive (Poland) sp .z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 201, z czego 53 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 109 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Magna Automotive (Poland) sp .z o.o.?

Kandydaci do pracy w Magna Automotive (Poland) sp .z o.o. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Magna Automotive (Poland) sp .z o.o.