Opinie o ASK Poland Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ASK Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ASK Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ASK Poland Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Bywam na codzień

Nie można pozostawić suchej nitki na tej firmie. Spory wyzysk, niska jakość, niekompetentna kadra zarządzająca i ta wyżej oraz sama jakość. Oderwani od rzeczywistości z klapkami na oczach masz pracować i nie dyskutować tutaj samodzielne myślenie nie jest mile widziane. Ciągłość pracy utrzymują dzięki nowym (usunięte przez administratora) uchodźców z (usunięte przez administratora) dlatego mogą pozwalać sobie na pensje trochę wyższe niż minimalna, ale już za nie długo poziom ten będzie zrównany. Pieniążki na święta są OK, ale premie za wyniki całoroczne zaangażowanie to czysty absurd jak cała polityka firny. Nie serwisowane czasami przestarzałe maszyny dosłownie sypią się podczas pracy. Standardy BHP, a raczej ich nie przestrzeganie aż walą po oczach. Potencjalny kandydacie do pracy przyjdź i przekonaj się SAM!

@Bywam na codzień

A co z sobotami? Można nie chodzić?

Zainteresowana

Proponuję dyrekcji sprawdzić kamery na zmianie Pana K. Tak od 13.30 albo na 2 zm. od 21.30 i zobaczyć jak Panie z linii manualnej na pierwszej zmianie wychodzą do toalety,przebrać obuwie albo na fajeczke. Na to nikt nie patrzy,ale linie automatyczne są rozliczane co do minuty pracy.

Kaktus
@Zainteresowana

Ten proceder, trwa od dawna. Wpis napisal pewnie młody pracownik, który jeszcze nie zrozumiał zasad że na automatach robią wygnańcy a na manualu dupowłazy zarówno pracownicy jak i liderzy. Jest to smutne ale prawdzie.

Zauważyliście może, że przy nazwach ofert zaczęli odmieniać pleć? Nie w każdej firmie to widzę a tutaj szukają jak widać także pracownicy linii produkcyjnej, to jakby to było ze specjalista ds. akustyki? Więcej Panów pełni tę funkcje, że nie odmieniają? Co się konkretnie robi w takiej pracy? opowiecie o tym dziale?

Małpa @

Są to prace manualne, dokładne,siedzisz i pracujesz dłońmi. Podejrzewam,że żaden facet nie miałby do tego cierpliwości ☺️

jeziorko

Uwielbiam tę pracę, bo mam super najlepsze dziewczyny na linii ???????? Hihi Życzę Wam, pracownikom Ask, abyście wszyscy mieli tak cudownych współpracowników jak Ja ????

Brak słów Nowy wpis

Zadziwiające ile osób narzekających i z myślą że się zwolnią nadal pracuje. I tak rok za rokiem.widocznie,narzekanie jest już w genach bo skoro chce coś zmienić to zmieniam! Już nie wspomnę o elicie gdzie osoba zachoruję i mają ją na straty-nawet zwierzęta się tak nie zachowują! Przykre,ale tak jest! Wszystko wraca z czasem. A niech będzie, pozdrawiam.

Brawo Nowy wpis
@Brak słów

Prawda,prawda,prawda, jestem nowa i jeszcze chwilę popracuję ale słysząc te baby narzekające na kierowników,ekspedytorow zwłaszcza tych kacowych i kontrolerki na wykończeniu .Wszystkiego się odechciewa.Ale tak samo jest w drugą stronę.Badz tu mądry .Jeden na drugiego.Ja uciekam z tego zakładu zamkniętego.

Urszula Nowy wpis

Cześć. Magazynier / Operator SAP ile teraz może tu zarobić? teraz w tej nowej ofercie piszą tylko, że całość składa się z podstawy oraz premii wynikowej. Czy trudno ją samą się wyrabia? Jakie zasady?

Pytanie odnośnie zatrudnienia Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 dni.

Mam pytanie, czy są obecnie przyjęcia do zakładu ASK. Lokalizacja Wilkowice?

Lider?

Oferta na stanowisko lidera, jakieś opinie? Czy da się ogarnąć temat?

Nnn
@Lider?

Podaj konkretną linie i zakład Bielsko czy Wilkowice bo to duża różnica.

@Nnn

Aż tak duża różnica miedzy zakładami występuje? ja na Wilkowice idee na specjalistę ds. akustyki akurat. To dobry wybór czy byłoby mi lepiej gdzieś indziej? zastanawiam się co w zasadzie może się różnic

Dział HR

Zapraszamy na spotkanie i rozmowę na której również tego typu pytania czy wątpliwości może Pan/Pani zadać.

Automatyk

Opis

Tomasz jakie zadawali pytania na rozmowie kwalifikacyjnej konkretnie byl jakis test?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Halo
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

WAŻNE! Ministerstwo proponuje, by płaca minimalna oznaczała płacę zasadniczą. Co to oznacza? Do pensji minimalnej nie będą wliczane premie i dodatki. Przykład (jak jest dzisiaj) Pracodawca może podpisać umowy z pensją zasadniczą 3800 zł i zapisem, że dodatkowo pracownik będzie otrzymywał 500 zł premii (co miesiąc). 3800 zł + 500 zł = 4300 zł. Umowa jest więc w limicie pensji minimalnej 4300 zł. Przykład (jak będzie po zmianach) Pracodawca nie może podpisać umowy z pensją zasadniczą 3800 zł i zapisem, że dodatkowo pracownik będzie otrzymywał 500 zł premii (co miesiąc). 3800 zł + 500 zł = 4300 zł. Umowa nie jest w limicie pensji minimalnej 4300 zł.

Magazynier

Bo w firmie 90% to kobiety.

@Magazynier

I w razie W firma nie padnie zawsze można Panie dać na magazyn na ekspedytorow ,do utrzymania ruchu

Zgadza się. Na linii produkcji same kobiety za wyjątkiem wydziału wykończenia finalnego, a tzw. akustycy zawsze tylko faceci.

@pracownik

a czemu tak jest, że sporo kobiet pracuje? czy nie jest tak ciężko jak można byłoby na samym początku sobie pomyśleć? A akustycy dlaczego tylko Panowie? Tam praca z kolei za ciężka po prostu? opiszecie ją?

....

Od wieków wiadomo,że kobiety są bardziej zaradne i poprostu działają szybciej. Panowie zrobią....ale później ☺️ jedyne wyjście to trzymać się cierpliwe swoich obowiązków,żeby nie być wykorzystywanym☺️

@....

Czyli sugerujecie przy tym, że w tym obszarze kobiety lepiej wykonują swoje obowiązki a ich praca jest tak samo wynagradzana jak mężczyzn? Nic tu nie wpływa na zarobki?

Małpa @

W tej firmie na liniach produkcyjnych siedzą kobiety. Mężczyźni to ekspedytorzy i akustycy. Liderzy i kierownicy to zarówno kobiety jak i mężczyźni,ale stawka może się też różnic w zależności od stażu pracy w firmie więc ciężko wywnioskować czy płeć ma znaczenie...z resztą nikt ci raczej nie powie ile zarabia

@Małpa @

Zastanawiam się czemu panie są głównie na tej całej linii a panowie już nie? z ciekawości czytałem jeszcze raz te ofertę i ten punkt „Zdolność szybkiego kojarzenia i logicznego myślenia” zaciekawił… :D tak poważnie czy to za lekka praca dla facetow czy po prostu pracodawca preferuje kobiety na tej całej linii?

Co zrobić

Zastanawiam się nad aplikowaniem do Was,ale czy jest gwarancją długoterminowej pracy? W prawie każdym zakładzie w branży motoryzacyjnej cuda się dzieją więc nie wiem czy ma to sens -przerobic miesiąc i do do widzenia! A rozpatrując analitycznie redukcja będzie (nie życzę źle)

Raczej
@Co zrobić

Cały czas są przyjęcia, praca jest. Czasem jak któraś linia nie idzie to wysyłają na urlop.

@Raczej

Zastanawiam się na jakiej zasadzie sami z siebie wysyłają na urlop?... On wtedy jak jest płatny tak w ogóle? widywałem zakłady gdzie proponowali 80 %, dlatego się upewniam. I co w sytuacji gdy ten płatny już ci się wykończy a pracy by nie było, no chyba ze to nieczęsta sytuacja?

Maja

Właśnie dlatego, że ostatnio mieliśmy nawał pracy, ludzie muszą wykorzystać stary urlop, jeśli ktoś nie określi się z terminem, kiero sam wysyła. Proste. Urlop jest płatny normalnie, jak każdy. Przyjęcia są ciągle. ASK to rodzaj czarnej dziury, tyle osób tu przybyło, a pracowników ciągle mało! :-D

@Maja

Czyli jest takie zapotrzebowanie,czy przychodzą i rezygnują?

Robert

Witam. Zastanawiam się aplikować na ekspedytora materiałowego. Wózek widłowy etc. Jakie są realne zarobki na takim stanowisku ?

Pattinson

Witam. Jestem zainteresowany pracą jako monter. Jak się pracuje w Wilkowicach ? Chcę pracować nie ściemniać i narzekać. Rzetelnie wykonać co do mnie należy. Nie lubię plotkarstwa i donoszenia. Po prostu się zastanawiam czy pracują tam normalne osoby z którymi da się wytrzymać te 8 godzin.

Xoxo

Zakaz parkowania samochodów przed zakładem na Wyzwolenia na nocnej zmianie. Instalowanie czytnika identyfikatora w drzwiach do zakładu. Co jeszcze detekcja wymyśli żeby pracownikowi utrudnić życie.... Negocjacje o podwyżki trwają a na Wyzwolenia takie zmiany....

Dlaczego należy zapomnieć, żeby zarobić 3 tys? zwłaszcza już w tym roku gdzie najniższa podskoczyła? Czy ludzie tutaj podają jeszcze dawniejsze stawki czy o co chodzi? co z podwyżkami?

Magazynier

Większość ma ponizej minimalnej ale tłumacza to że premia się wlicza????????

Abc
@Magazynier

Przy umowie o pracę a taką proponuje ten zakład stawka nie może być niższa od minimalnej krajowej. Koniec kropka.

Magazynier

Bo masz naprzyklad 3800 brutto plus premia 500 zł i według (usunięte przez administratora) prawa pracy w tym kraju masz minimalną i (usunięte przez administratora)

Magazynier

(usunięte przez administratora) roboty tyle że ma magazynie wilkowice co najmniej 6000 zł na rękę powinno być ale po co mają beduinow tańszych niż chińczycy a tam jest technologia i nikt ręcznie kontenerów nie rozładuje

@Magazynier

6 tys. zł chyba sobie żartujesz nawet w policji na ulicy tyle nie dają. Wszyscy wiedzą, że magazyn najbardziej (usunięte przez administratora)i wydają towar z opóźnieniem przez co linia nie raz stawała i szefostwo powinno mieć tego świadomość.

Stawka
@Magazynier

Czy stawka podstawowa jest w każdym miesiącu taka sama? Czy jest jednak stawka za godzinę pracy i miesięcznie wychodzi różnie?

Witam. Mam dwa pytania : czy praca w soboty jest obowiązkowa? I czy jest wśród pracowników dużo obcokrajowców?

@Nowy

W sobotę są nadgodziny płatne 100 %, niby nie są obowiązkowe, ale ..... W ASK pracuje tyle Ukrainy, że w oczach czarno (beż skojarzeń, bo chodzi mi o kolor fartuszków).

....
@Maja

Ale? Jesteś postrzegana gorzej,jeśli odmawiasz? To spora firma,skoro nadgodziny są płatne,to chyba nie trudno znaleźć wystarczającą ilość chętnych? Czy chcą żeby wszyscy przyszli w sobotę?

@Nowy

Od kiedy soboty są obowiązkowe nie są ale nasciagali tyle ludzi na produkcję że zawsze się jacych chętni znajdą gorzej utrzymania ruchu i magazyn tam gardtka osoby robią na setki z produkcji

@Magazynier

Rozumiem,czyli na produkcji jest z tym ok tylko w kolejnych etapach brakuje ludzi

@....

Nadgodziny, czyli pracujące soboty, właśnie chyba umarły śmiercią naturalną, bo od kiedy pojawił się temat podwyżek (do najniższej krajowej!!!!), nagle jest za mało pracy i braki komponentów, opakowań. Wiadomo, do nadgodzin nikt nie zmuszał, zawsze są tacy, którzy przyjdą, i tacy, którzy nie przychodzą nigdy. To całkowicie normalne i nikt się nie czepiał, choć były jakieś naciski, kartki do podpisu. Ludzie mają swój rozum, i wielu dzięki temu niestety stąd ucieka.;-(

@Maja

Ale tak jest chyba wszędzie,rotacja na produkcji jest powszechna, i nie ma się co dziwić,każdy pójdzie tam gdzie mu będzie lepiej (jednym w kwestii płacy,innym w kwestii wykonywanej pracy), to chyba nie tyle ucieczka,co szukanie lepszego jutra ????

Że co

A na co Ci jak siedzisz w wózku po kątach w magazynie. Ciesz się z tego co masz. Dobrze że nie policzyli Ci za prąd od ładowarki z telefonu. Ale poważnie mówiąc -należy się podwyżka każdemu bo firma niby tak rozwijająca.

@Że co

Myślisz że ja chciałem zostać jmagazynierem i marzyłem o tym od dziecka, zwłaszcza ze to tak nieszanowane stanowisko to tego zawsze cie mozna wymienić Wystarczy popatrzeć na ofertę pracy na to stanowisko oprucz UDT zadnych kwalifikacji ,szkoly nie trzeba miec.. Ale rynek pracy jest w tym rejonie jaki jest.

Przyszły kierownik

Panie Prz. jesteś przed 4o ką a zachowujesz się jak dzieciak[panienka] plotkami tylko żyjesz, wszystko musi być na Twoje głupie rozumowanie bo jak nie to wysyłka na poniewierke! Wiem, że życie kawalera jest ciężkie ale praca-pracą a dom domem. Pomyśl,

@Przyszły kierownik

Cześć. Pracuję tutaj od niedawna. Wcześniej pracowałam w różnych firmach, dokładnie dwóch. Jak.moge być szczera to praca jak praca na jednych działach cięższa a na innych lekka. Jedno co mnie bardzo denerwuje to to plotkarstwo. My dziewczyny z natury takie jesteśmy ale żeby faceci i to jeszcze na stanowiskach. Nie rozumiem tego, zamiast pilnować produkcji za którą się jest odpowiedzialnym to kawka, ploteczki, a jak już się zwróci panu uwagę to wiadomo z zemsty najgorsza praca cię czeka.ja jestem czasami na tej podobno najcięższej linii i bardzo nie miła atmosfera tam jest nakręcana jeszcze przez zarządzającego pana tą grupą a z tego co się mówi to kiedyś podobno było fajnie. Raz że było wesoło a dwa bardziej kulturalniej. Więc w czym tkwi teraz problem.

@Nowa

Hej, a co ile te linie się zmieniają wśród pracowników? Czyli nie ma, ze robisz cały czas na jednej? Tez jestem kobieta, i obawiałam się czy dam radę, ale chyba do ogarnięcia wszystko? :) Zarobki jak oceniasz? Pracujesz od niedawna, to pewnie pamiętasz czy długo się wdrażałas w obowiązki? A co do sytuacji jaka opisujesz, to nie powinno tak być:( nie można gdzieś tego zgłosić

Nowa

Pracujesz tam gdzie jest zapotrzebowanie jeśli na twojej linii nie ma pracy i z jednej strony jest to bardzo dobrze bo wielu nowych rzeczy się uczysz a też pracujemy za tę samą stawkę. Dla kogoś kto się szybko uczy to dobre. Natomiast co do atmosfery no cóż najgorsi są ci którzy uważają że stanowisko niesie ze sobą zaszczyty i możliwość poniewierania innymi a ponoć jeden z panów tak lubi robicy

Szok
@Przyszły kierownik

Dobrze powiedziane "praca pracą a dom domem"...tymi słowami przeczysz sam sobie, bo niezrozumiałe jest dlaczego mieszasz jego życie kawalera z zachowaniem w pracy? W ASK jest wiele maruderów, którzy idąc do pracy chcą tam nic nie robić. Ta firma jest taka sama jak wiele innych - w każdej trzeba pracować, a jeśli ktoś myśli że się zatrudni po to żeby w pracy siedzieć i zbijać bąki to lepiej niech zostanie w domu i zwolni miejsce pracy dla kogoś kto chce pracować. Obrzucanie kogoś błotem i obrażanie za przykrywką anonimowości jest na prawde przykre. Życzę ci abyś miał tyle odwagi, żebyś rozmawiał w twarz o tym co o kimś myślisz.

Nowa

Szok i nick jaki zbieg okoliczności oby dwie opinie pisane prawie w jednakowym czasie. A może to ta sama osoba chcąca zmylić odwiedzających forum i pisze wymijająco na prawdę opisaną wcześniej. Hm. No cóż prawda jest taka że liderzy są bardzo obserwowani przez nas a zwłaszcza ci którzy udają że wszystko wiedzą, że na wszystkim się znają a tak na prawdę nie umieją podstaw. Najlepiej wychodzą im plotki i ploteczki.

Pracownica
@Przyszły kierownik

Swoim komentarzem pozakazaś/eś jakim pracownikiem jestem. Patrz z czego żyjesz,jak pracujesz bo później same złomy . A nie kto z kim , kto co robi albo jak pracuje . Praca nie jest zła tylko jak widać ludzie nie tacy , sami wprowadzają zła atmosferę . Plotkarstwo na każdym kroku . 8 godzin i do domu chyba że ktoś swojego życia nie ma to właśnie tak się zachwuje .

Pani N. :)

Niestety tak to wygląda,, ulubiency kierownika sa traktowani ze tak powiem [lepiej ]

Byłem na rozmowie jakoś miesiąc temu. Jakie jest wynagrodzenie na brygadzistę? Nigdzie nie ma podanej stawki totalnie. A hr podaje stawki mniejsze od najniższej. Więc jak to w końcu jest?

@Zainteresowany

Mi powiedzili na rozmowie 5000 już z premiami … podobno ma być coś więcej ale nie wiem kiedy. Jak szybko oddają odpowiedz po rozmowie ???

Bywam na codzień

@Bywam na codzień

A co z sobotami? Można nie chodzić?

Lola

Taka świetna firma. Jestem 20ty grudnia a kasy na święta dalej nie ma.

@Lola

Tak. Wnioski składaliśmy do 6 grudnia. Ile może to trwać? Ale to nic nowego, niestety.

I co z tą kasą? Czy w piątek już była ona normalnie? Tak poza tym ile w końcu weszło? Każdy ma po tyle samo? i czy każdy musiał składać taki wniosek? Czemu?

cześć wszystkim wszedłem sobie na stronkę opinii, tak dla ciekawości. i tak czytam i czytam i własnym oczom nie wierze, same negatywne informacje które uświadamiają mnie w przekonaniu że moja decyzja o zwolnieniu się i w porę o ucieczce z firmy była bardzo mądrą decyzją. Jako były pracownik, serdecznie pozdrawiam załogę, życząc udanej pracy w weekendy, a i nie zapomnijcie odebrać ciasteczek przed świętami tylko pamiętajcie że nie możecie być na l4 bo się wam ciasteczka nie należą. Smak i zapach tych małych bombonierek po prostu cud.

Micky
@były pracownik

Tak,to prawda.Mimo,że pracujesz cały rok,albo i wiele lat,to jeżeli nie jesteś obecny w pracy w dniu rozdawania tych biednych paczuszek,to już Ci się nie należy????A niech sobie wezmą,na zdrowie!!!

Automaty

Cześć. Mam się przyjąć na automaty. Na rekrutacji zostało mi powiedziane, że zostaną wprowadzone tam 3 zmiany. Dobrze zrozumiałam że 3 zmiany będą tylko na automatach a na innych liniach zostaną 2 zmiany? Jacy są tam ludzie? Z szefami da się rozmawiać czy raczej traktują ludzi z góry?

Szefff
@Automaty

Dobrze zrozumiałaś. 3 zmiany na automatach, 2 na manualach. Ludzie ok ,szefffowie też

MALA
@Automaty

Tylko nie zdziw się że będziesz chodziła jak Robokop. Być poniżanym na każdy kroku o (usunięte przez administratora)już nie wspomnę.

Lala
@Automaty

Jak trafisz na automaty to praca na 3zm. I tak zostanie.

Urszula
@Lala

„jak trafisz” ale to samemu sobie człowiek wybiera czy to oni jednak przydzielają? Poza tym po tym co tu wyżej zostało napisane to gdzie lepiej iść już tak ostatecznie? Te automaty będą mimo wszystko bezpieczne?

Tomasz Carbol

Byłem pracownikiem tej firmy w okresie 16.07- 29.08.2023 Jako ekspedytor materiałowy Zostałem Zwolniony dyscyplinarnie za 4 dni nie obecności Spowodowanej wypadkiem potrzaskalem rękę czekałem 3 dni po rentgenie Na wizytę u lekarza Wiedzieli o tym mimo tego zwolnili mnie dyscyplinarnie A polskie prawo pozwala donieść l4 do 7 dni Pytanie moje co mam zrobić z tą sprawą czy powinna tu interweniować polska isspekcja pracy ?????? Ludzie proszę o pomoc jak szukam pracy żadna firma nie respektuje tego ich zwolnienia mówiąc mi że to złamanie prawa polskiego !

Polskie narzekanie? To w druga stronę jakie są tu warunki według Ciebie warte pochwały? Lubię znać sytuacje klarownie od każdej strony, a jak widać piszą rożnie. Nie często się zdarza by dziękowali za współpracę jednak?

T.C

No masz rację Wiesz gdybym nie dowiedzial Od pań z bezrobocia , agencji pracy I 2 zakładów pracy Że są różne daty 4 i 7 września i nie jest to donca zgodne z prawem Nie nagłaśniał bym tej sprawy To był poniedziałek 2 zm Wtorek 1 zm odbiłem kartę Środę już nie przyszlem myślałem że da się z nimi dogadać za porozumieniem stron Prawda ta firma doprowadziła mnie do powrotu pijaństwa ale jak pracuje nic gorszego mnie nie spotkało 5 lat warunków odlewni było dla mnie mniej uciążliwe niż te 2 msc Przepraszam za mój ton (usunięte przez administratora)

Mała
@Tomasz Carbol

W polskim prawie można brać 4razy urlop na żądanie. A u nich jest o dwa za mało. Beatka widzę że niezawodna. Miałam z nią nie przyjemna sytuację. Nigdy więcej! Ona powinna już tam nie pracować.

T.C
@Mała

Nawet z ich Papierem Można znaleźć pracę Mam nowa i za 500 zł więcej I robie za 1 osobę nie za dwie Myśleli że mnie załatwia Choć przyznam 2 firmy odrzuciły mnie przez ich papier, przyznałem się na rozmowach sam

Zostaw merytoryczną opinię o ASK Poland Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w ASK Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ASK Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 124.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ASK Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 86, z czego 14 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 51 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ASK Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ASK Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ASK Poland Sp. z o.o.
3.4/5 Na podstawie 209 ocen.
  • Wyzwolenia 74
    43-300 Bielsko-Biała