Opinie o SIMOLDES PLASTICOS Polska Sp. z o.o. e w Jelcz-Laskowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy SIMOLDES PLASTICOS Polska Sp. z o.o. e. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w SIMOLDES PLASTICOS Polska Sp. z o.o. e o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SIMOLDES PLASTICOS Polska Sp. z o.o. e w Jelcz-Laskowice

Antony

Szczerze nie polecam pracy w tej firmie w Żorach. Warunki pracy słabe, wypłata słaba, premie nie pełne, toksyczna atmosfera wprowadzona przez tęgie głowy firmy, gdzie ucho przystawisz inna historia jest o Tobie pisana. Ogólnie jest tragedia także jak ktoś zamierza zacząć prace w tej firmie życzę powodzenia i krzyżyk na droge :)

Amy
@Lolek

Wliczając już tę premię po tych kilku miesiącach, nadal słabe zarobki? Aj, nie popieram na siłę wymuszonych nadgodzin zupełnie, ale może chociaż dobrze je rozliczają? Z koordynatorką słabo bardzo, a między pracownikami, jaka atmosfera? Nie wiem, czy nie szukam plusów na siłę, mój brat chce się tu przyjąć, i chyba nie zmieni zdania

Info

Witam Panie z solidarności to pseudo nic niewiedzą jak prowadzić ten barwach jeżdżą na szkolenia zacwasze pieniądze i nic z tego niemam brak podstawowej wiedzy o związkach zawodowych, ale w okradaniu pracowników z ZFŚS to potrafią sobie wypłacać świadczenia to jest karygodne okradanie ludzi z ich wypłacanych pieniędzy . A jak tam Pan Wiesiek G. który żeruje na pomysłach ludzi z produkcji, powinniście mu(usunięte przez administratora) pomysłów za które otrzymuje dodatkowe pieniądze. Ciemnogród wymyśla coś potrzebnego na produkcję a te 2 matoły potrafią was (usunięte przez administratora) z waszych pomysłów. Ludzie Weście się za te pseudo panie że związków one nic niepotrafią, najlepiej to im wychodzi palenie papierosków i picie kawki.

Jak wygląda ścieżka kariery w SIMOLDES PLASTICOS Polska Sp. z o.o. e? Czy trudno jest zdobyć awans?

Don

Ja tam nic nie widzę. Przecież każdy ma prawo napisać jak się mu pracuje. Ktoś wspominał o niskich wypłatach. Nie było w tym roku jeszcze żadnej podwyżki? W ogóle kiedy była ostatnia?

Teraz to mnie zaciekawiłeś, bo rozmyślam nad zmiana firmy i przyjęcia się tu na magazyn. Co tam się działo z kierownictwem, ze masz takie zdanie?? Kasa na magazynie się chociaż zgadzała, czy tez nie za bardzo?

Łysy Nowy wpis

Nie wiem ja ty się tam wywiązywałeś że swoich obowiązków ja i nie wiem kto ci tam czas mierzył przeciez przerwa to przerwa która trwa według kodeksu pracy 15 lub 20 min nie wiem jak ty się tam czółeś ale skoro jesteś dorosłym człowiekiem to powinieneś wiedzieć co ci wolno i czego nie należało by nadużywać i dlaczego ten lider tak bardzo cie nie polubił przez ten czas w którym tam pracowałeś

@Łysy

Siemka, to spoko, że jednak ta przerwa jest jak być powinna. A to prawda, że macie tu kantynę i jakąś strefę relaksu, gdzie można ją spędzić? Myślę, czy by cv nie złożyć na produkcję i w internecie gdzieś to wyczytałem, i podobno jeszcze jest możliwość powrotu do domu transportem pracowniczym. Nigdy nie spotkałem się z takim czymś, podpowiesz mi jak to działa:) Pzdr

Mat Nowy wpis

Jak sie dostac tam do pracy mozna jakieś namiary

O koordynatorze jakości wiem, że ma sporo benefitów i że musi znać angielski, bo choć nie ma o tym mowy w ogłoszeniu, to ono samo jest angielskojęzyczne ;) Ale serio, chcę się zorientować, na ile ENG jest przydatny - chodzi o rozmowy z zarządem, czytanie dokumentacji technicznej czy jeszcze inne zadania? Help!

Na jakie wsparcie w SIMOLDES PLASTICOS Polska Sp. z o.o. e mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Pracownik Produkcji

pokazali jak wygląda miejsce pracy, przyjazna osoba, nie czekałem, wszystko bardzo sprawnie

dużo pytali o historię pracy i o doświadczenia

Hadżiuk

Dostaliśmy nowego szefa produkcji, Hadżiuka czy jak kto woli Fudtraka, człowiek bez pojęcia o procesie wtrysku, który chodzi po hali, ustawia równo skrzynki i mówi operatorom że on o tym nie ma pojęcia i na razie tylko skrzynki równo ustawia, ja rozumiem cięcie kosztów przez firmę, ale żeby aż tak, na takich stanowiskach? Jeżeli do Hadziuka przychodzisz z problemem, żeby coś pomógł, doradził, to usłyszysz że on nie jest od rozwiązywania problemów, on po prostu ma to w (usunięte przez administratora), on tylko ma dobrą pensję i o 16 jedzie do domu, on chce mieć spokój. Dostaliśmy też nowego kierownika SMED, pana Janka którego zaczynają przerastać obowiązki, popłynął z pomysłami na udoskonalanie i przyspieszanie pracy ludzi, myśli że ludziom zarabiającym najniższą krajową zależy na pracy i dokładanie im obowiązków rozwiąże problemy które na niego spadły odkąd został kierownikiem, Radzioch jaki był, taki był, ale dobrze to funkcjonowało, na pewno lepiej niż teraz, aktualnie jest tak że jeden drugiego(usunięte przez administratora) żeby tylko mieć posłuch u pana Janka

@Hadżiuk

Hmm, w takim wypadku do kogo kierujecie się w momencie problemu/błędu ? Widzę ze w ofercie pracy która wystawili jest informacja ze starają się dobrze wdrożyć pracowników. Kto się tym w ogóle zajmuje właśnie to kierownictwo ?

Hadżiuk

Zostajesz puszczony samopas,a po 3 tyg, lub po miesiącu jesteś uznany za wyszkolonego i masz sobie radzić

Stefek
@Hadżiuk

Mnie by taka samodzielność pasował ale wiadomo że przydałoby się szkolenie wprowadzające. Nie ma nikogo kto pokieruje albo nadzoruje początkowo pracę? Nawet jak się poprosi?

@Hadżiuk

Skoro po miesiącu czasu jest się uznawanym za wyszkolonego pracownika, to można liczyć wtedy na jakieś większe wynagrodzenie? Ma się z tego tytułu jakieś korzyści? Czy tylko więcej obowiązków?

Ktoś

Jaka jest stawka w simoldesie na sam start i czy są przyjęcią

@Antony

Możesz jakieś liczby podać? Bo nie wiem co masz na myśli mówiąc o słabych wypłatach.

@Paweł

Jezeli jesteś ciekaw przyjdz na rozmowe o prace i w momencie kiedy zaproponuja Ci stawke a Ty nie parskniesz smiechem to znaczy ze masz bardzo małe wymagania :)

Helena
@Antony

w ogloszeniach o prace nie podaja stawki ( widelek chociaz) zeby nie byc wlasnie zaskoczonym jak to piszesz?

Samotny wilk
@Helena

Oferują najniższa stawkę 3010 plus premie po trzech miesiącach, ale ze jest rozliczenie do 24 każdego dnia miesiąca więc premie zobaczysz na pasku przy czwartej wypłacie.

Prawda
@Antony

Firma koszmar najgorsza firma w jakiej pracowałem. Kierownictwo od strony Polaków ręce opadają nic nie załatwiają dla pracowników toksyczny klimat (usunięte przez administratora) ludzi praca od rana do wieczora bez możliwości wypłaty nadgodzin do wybrania godziny. Zero doceniania pracowników.

Lolek
@Antony

Również nie polecam tej firmy. Niskie zarobki, wyzysk, zmuszanie do nadgodzin i pracy w soboty. Koordynatorka pod groźba nie udzielenia urlopu szantażuje do nadgodzin. Całe kierownictwo to niewłaściwi ludzie bez jakiegokolwiek szacunku dla pracownika. Jeśli nie jest się lizusem od Pani koordynator i jej pupilków to praca tam staje się koszmarem. Uciekajcie stamtąd !!!

Amy
@Lolek

Koń

Łatwo

Ewelina
@Koń

zawsze już jakaś informacja. :) a jakim sposobem jeśli można spytać? za jaką pracę dają i po jakim czasie?

Parówa

Ścieżka kariery jest taka że jak jesteś lizus to awansujesz, a jak jesteś bardzo dobry lizus co nawet bez wazeliny idzie to jak nie ma Cie gdzie awansować to stworza dla Ciebie nikonu nie potrzebne stanowisko, jakiś koordynator, czy coś i tez będzie awans. Ogólnie nie musisz mieć żadnej konkretnej wiedzy, wystarczy przytakiwać komu trzeba

I znów Parówa

A jak już dostaniesz awans to wtedy laba na całego, masz przyjść na 8 do pracy, ale Ci się nie chce, to przychodzisz na 10 i mówisz że dziecko nie pozwoliło ci iść bo chciało się z Tobą pobawić i to nie jest żaden problem, każdy to zrozumienia, każdy komu idziesz bez wazeliny, albo masz coś załatwić to nie bierzesz urlopu jak zwykły pracownik tylko przychodzisz tak jak Ci pasuje, i też każdemu to pasuje bo przecież kiwasz głową na tak tym co trzeba, taka bym powiedzial rodzinna sielanka w firmie jest, a więc zapraszamy, jeżeli lubisz wazeline, brak ci ambicji i honoru to firma jest wypisz, wymaluj miejscem dla Ciebie

Krystyna
@I znów Parówa

Aha, brzmi to bardzo specyficznie :D Rozumiem, że takie rzeczy normalnie nadal dzieją się w firmie? Nikt nie zgłasza sprzeciwu przeciwko takim praktykom? Bo w sumie jak tam pracujesz i się starasz robić to dobrze to oczekujesz w przyszłości awansu. Więc trochę słabo jak mówicie, że raczej taka osoba nie ma co na to liczyć... A na jakich działach takie coś zauważyliście?

Prawda

No nie realna sprawa wszystkie stanowiska obsadzone nie ta firma jaka kariera od pucybuta do milionera haaaa to tylko w bajkach taki awans no jak się zwoli połowa fabryki to możesz szykować się na awans będziesz robolem kierownikiem menadżerem i wszystkim za 3900.

Maciek
@Prawda

Czyli o awans trudno a na jakieś szkolenie chociaż wyślą? Mam na myśli zwykłego pracownik nie przełożonego? Czy to też można włożyć między bajki?

Don

Info

Rodzynek

Kiedyś jeszcze firma wywieszała sama z siebie ile na czystko zarobiła i wg wręcz z chęcią się chwaliła.. Pomijając to że... ( starego ) pracownika który ma pojęcie co gdzie jak i z czym się (JE) że tak się wyrażę ... Firma nie docenia i lekceważy pracowników. Już od bardzo dawna. Na resztę aż brak mi słów bo to jest niepojęte wręcz co się dzieje w tym (usunięte przez administratora) Tu dadzą tam zabiorą i taka polityka.

Pracownik z produkcji

No to sie firma wysiliła, chyba coś im sie poje.... chyba miało być 1260 a nie 126 podwyżki, uciekło zero na końcu? Niech se pani dyrektor weźnie te 3600 i żyje z tego, bezczelność takie coś proponować ludziom, nawet ukraińcy uciekają nie chcą robić za tą jałmużnę,

PawełiGaweł

Ciekawe co za żarty sobie z pracowników firma zrobi dzisiaj na spotkaniu? (usunięte przez administratora)... pensje? ???? Coś czuje że po dzisiejszym spotkaniu to ludzie będą 2x szybciej uciekać z tej firmy

Ktoś już czytał? Zamykają zakład Volvo i zwalniają 1,5 tysiąca ludzi, napisali,ze tylko 1/3 z nich znajdzie prace u kupującej zakład firmie. A reszta zostanie wywalona na bruk..Wzywamy Solidarność do obrony swoich związkowców z Volvo, niech nareszcie pokażą czy są w stanie coś wskórać i obronić pracowników a nie tylko uprawiać politykę i bić pianę… Oby nas to nie spotkało

Grabarz

Ogólnie śmieszna firma, 0 BHP, 0 szkoleń, 0 organizacji. Nie rozumiem jak ta firma w ogóle funkcjonuje, nigdzie indziej nie widziałem takiego (usunięte przez administratora)

TRZYNASTKA

Kierownictwo simoldes ma swoich pracowników za totalntch głupców, w związku ze sporem zbiorowym który aktualnie jest w firmie zaproponowała na zebraniu że da ludziom podwyżki, mianowicie takie że trzynasta pensja która była do tej pory wypłacana w dwóch ratach (czerwiec i grudzień) będzie teraz podzielona na 12 raty i wypłacana będzie co miesiąc 1/12 trzynastej pensji, a wiec podejście firmy jest takie: ZROBIMY TEN MOTŁOCH W KONIA, NIE DAJĄC IM NIC DAMY IM ICH WŁASNE PIENIĄDZE TYLKO INACZEJ I NIECH SIĘ MATOŁY CIESZĄ Widać trzeba chyba drugiego naszego ze stołka zrzucić zanim jeszcze za dobrze miejsca nie zagrzał

Solidarny
@TRZYNASTKA

(usunięte przez administratora) Gratulacje pozbędziesz się jednego drugiego i dziesiątego a kto będzie wami zarządzał i podpisywał listy z wypłatami, może ty spróbujesz poprowadzić w tej sytuacji zaklad. Szczekać każdy potrafi, czemu nie zrobisz pikiety przed parlamentem za inflację, podniesienia podatków, składki zdrowotnej, wysokich rachunków za gaz i prąd. Fajnie manipulować populizmem, brać pieniądze nie za pracę tylko pseudo opiekę nad pracownikami. Później będzie płacz jak firma przeniesie produkcję a pracownicy dokladnie wszyscy stracą pracę. Dla takich jak ty to nie problem bo przeniesiesz się pasożytować na inny zaklad pod płaszczykiem ochrony pracowników. Jedź do Portugalii porozmawiać z właścicielem tylko naucz się jakiegoś języka.

Trzynastka
@Solidarny

Nie, to nie pisał Pan z VOLVO, a populizm to jest dokładnie to co zaproponowała firma jako podwyżki, na każdego pracownika w rozliczeniu rocznym zero polskich złotych, a co do szczekania, obrażania i poniżania innych to jestem przyzwyczajony pracując w tym zakładzie, tak jesteśmy traktowani przez przełożonych

PODWYŻKA

W obecnej chwili jesteśmy karmieni propagandą przez firmę jaka to SOLIDARNOŚĆ jest zła. Informacje jakie podaje pracodawca wypisz, wymaluj prosto z pasków tvp info, na przykład "Solidarność organizuje pikiety na mrozie". Droga firmo to jest pikieta z powodu niezadowolenia pracowników z otrzymanych podwyżek, a nie piknik że ma być słońce i ponad 20 stopni. Podajecie ze średnie podwyżki to ponad 700 zł, ale żeby to ładnie wyglądało to w tych 700 zł jest uwzględniona trzynasta pensja która nie została wprowadzona w tym roku, a więc troszkę zakłamywanie rzeczywistości, miło by było jak byście podali procentowo podwyżki jakie dostali pracownicy, choćbym to też może nawet dobrze wyglądać bo musieliście podnieść z zeszłorocznej najnowszej krajowej do nowej najniższej krajowej, w tej firmie nawet liderzy zarabiają najniższą krajowa, wszystkich karmicie dodatkami aby tylko podstawa była niska bo byście musieli więcej zapłacić za nadgodziny. Nie chcecie rozmawiać z nowym przewodniczącym SOLIDARNOŚCI ponieważ wiecie że jemu nie da się "zamknąć gęby" pytaniem czy ma kredyt i chce mieć dalej pracę, a to że nikt z Solidarności nie przychodzi na umówione zebranie jest tylko Waszą winą ponieważ nie chcecie wypuścić nowo wybranego przewodniczącego na teren firmy, strasznie to słabe droga firmo, ale na zdjęciu w ogłoszeniu widać że mimo że nie było nikogo z solidarności to świetnie się bawiliście, wszyscy usmiechnięci, weseli, normalnie sielanka jak nie trzeba się zastanawiać czy kupić leki, a może jedzenie, a może lepiej ubranie dla dziecka

Parówczan potasu
@PODWYŻKA

Im głębiej w las tym coraz większa kompromitacja. Tak elegancko wygląda nasz kochany zarząd a takie geste (usunięte przez administratora) z ich ust się wylewa, (usunięte przez administratora). Swoją drogą uważacie pracowników za opóźnionych w rozwoju, że przyjmujecie taką narrację? (usunięte przez administratora)

Karmazynowy pedator

Mam nadzieję, że tę wiadomość przeczytają czcigodne głowy zarządzające zakładam w jelczu. A mianowicie po wczorajszym zebraniu mam parę przemyśleń. Piszę to tutaj bo nie daliście dojść do słowa pracownikom. Po pierwsze taka opinia, o was jak można tak nisko upaść moralnie, żeby takie rzeczy (usunięte przez administratora) przedstawiona przez was propozycja podwyżek to jest jakiś śmiech na sali, w czasach gdy ludzie walczą żeby przeżyć od wypłaty do wypłaty. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak sobie nasraliscie na własne podwórko tym zebraniem. Ale do rzeczy były jakieś (usunięte przez administratora) o tym że koszty duże a klient nie chce płacić, ale nie było nic jakie firma ma zyski. Zero jakiś wykresów słupków żeby udowodnić, że faktycznie w firmie ciężko. Mimo, że i tak nie podalibyście prawdziwych danych ale mniejsza z tym. Nie wszyscy ludzie w firmie to tumany i wiedzą jak potężne pieniądze są w tej branży. Kolejna sprawa stażowe... za 15 lat pracy 150zl. Czy mam to komentować? No i wisienka na torcie. Cała prezentacja o tym jak związek zawodowy Solidarność działa na niekorzyść pracowników. Łączenie się związków zawodowych między zakładami to powszechna praktyka, ale wy widzicie w tym problem. A dlaczego? A no dlatego, że do tej pory wychodziło wam zastraszanie i wykorzystywanie niewiedzy Pań z solidarności, a teraz po prostu boicie się Pana z Solidarność Volvo bo człowiek zna się na rzeczy. Pokazaliście tym jak bardzo boicie się, że stracicie swoje eldorado, tym samym daliście ludziom sygnał do działania. Także (usunięte przez administratora) samobój.

Loczek
@Karmazynowy pedator

Bo to jest sama prawda. Więcej Portugali ściągają, nowe samochody służbowe, więcej kierowników od kierowników i najśmieszniejsze stanowisko osoba odpisująca na sms.

@Karmazynowy pedator

Ogólnie istnieje coś takiego jak google i można bez problemu wyszukać KRS i rachunek zysków i strat, na który można popatrzeć i zobaczyć jak ma się firma. No, ale to trzeba nie być tumanem, żeby móc korzystać z dostępnych na wyciągnięcie ręki źródeł informacji ;). Czytając ten komentarz zastanawiam się czy ktoś czasami myśli pisząc takie rzeczy. Bo jakby nie było podwyżek w styczniu to źle. Zła firma. Są podwyżki w styczniu i na warunkach na jakie firma mogła sobie pozwoliś to też źle.... Nikomu się nie dogodzi.... Owszem stażowe to śmiech na sali, bo przepracowując tyle lat w takiej firmie to można by było dostać o wiele więcej, ale bądźmy szczerzy, kto tyle wytrzyma. Wracając do kochanych związków, które nie walczą o pracowników tylko o samych siebie. Świetne związki, które nie potrafią podjąć decyzji same na rzecz pracowników tylko zrzeszają się z firmą, która ma zarobki o wiele gorsze niżeli jelczańskie plastiki. Nikt nie broni się nikomu zrzeszać, ale warto by było pomyśleć o ludziach na produkcji, a nie o własnych interesach. Drogi predatorze jeżeli tak często spotykane jest zastraszanie czy mobing to czemu sprawa nie jest zgłoszona do PIPu czy na policję? Jeżeli warunki są takie złe i wypłaty jeszcze gorsze to przecież nikt cię nie trzyma. Strefa ekonomiczna jest duża, wystarczy poszukać i marudzić na kolejengo pracodawcę. Nie wybieram tu strony ani nie pokazuje palcem winnego, tylko warto czasem pomyśleć kilka razy i zamiast pisać jakieś rzeczy z duszy, to ruszyć głową i coś zrobić, ale nieeeeeee, lepiej wyżalać się w internecie. Nie bronię tu też pracodawcy, bo stawki na produkcji to śmiech na sali, ale ofert jest sporo na rynku, więc jak nie ta to inna firma.

@Arnold

Serio uważasz że ludzie starsi czy Ukraina wie gdzie szukać takich informacji na temat zysków? Chciałem zadać te pytania na zebraniu ale tak jak mówię nie daliście ludziom dojść do słowa. Sama reakcja ludzi jak się zaczęli z was śmiać nic wam nie dała do myślenia? Nie pisze rzeczy z duszy tylko to co ludzie czują po waszym zebraniu. Co do związków to gadasz to samo co gadasz na zebraniu. A może właśnie jest na odwrót? Połączyli się w trosce o pracowników właśnie? To jeżeli nie widzicie problemu w tym że się połączyli to po co proces w sądzie? W trosce o pracowników? Bo Solidarność z volvo nam źle rzeczy?

abc
@Keramzytowy pedator

To z jednej strony chcesz wiarygodnych danych (bo te co firma przedstawi na wykresie w słupkach to pewnie sfabrykuje), a z drugiej strony znalezienie sprawozdania finansowego uznajesz za coś przekraczającego zdolności części pracowników? To jaki problem był poprosić nasze wspaniałe związki zawodowe o sprawdzenie wyniku firmy z ostatnich lat?! Powinni wiedzieć skąd takie dane uzyskać. A jeśli nie, Pan z Volvo napewno by pomógł. Jak był covid i firma dawała ludziom na produkcji postojowe za nic, to było spoko. Biurowych to nie dotyczyło, więc związkom to nie przeszkadzało. A zarząd mógł pójść wtedy na łatwiznę i zwolnić cześć ludzi, a potem w razie potrzeby korzystać z pracowników tymczasowych. A tak w ogóle jak tak dobrze znasz się na biznesie - załóż swoją działalność gospodarczą, zatrudnij kilkunastu ludzi, potem pogadamy.

@Keramzytowy pedator

Jeżeli związki tak bardzo działają na korzyść pracowników to czemu podczas kilkudniowych negocjacji podwyżek nie przyszły z jakimś pomysłem tylko przerwały zebranie i wyszły?! Połączenie z Volvo poskutkowało tylko tym, że teraz związki nie wyrażą swojego zdania dopóki duży tatuś Volvo się nie zgodzi. Taka prawda. Związki powinny działać dla pracowników, a w tym momencie jest wręcz przeciwnie...

@Arnold

Hahaha ale po co piszesz pod dwoma różnymi nickami? Żeby stuczny tłum zrobić, żebym się przestraszył? Mógłbyś chociaż odczekać parę h to już by tak dziecinnie nie wyglądało. To weźcie wydrukujcie ogłoszenie takie żeby ludzie sobie w necie sprawdzili stan finansowy firmy, bo na zebraniu zapomnieliście. Po Twoich wypowiedziach można stwierdzić że simoldes to firma do rany przyłóż. Szkoda ze 99% procent ludzi na produkcji jest innego zdania. No to jak to w końcu jest? Od tyłu lat najniższa krajowa jest ok? Mogę wiedzieć w jaki sposób związki dzialaja na niekorzyść pracowników? Bo gadanie, żeby szybko to załatwić, żeby już wypłata w lutym była wyższa to nie jest żaden argument. Parę lat wstecz nie było dla was problemem danie aneksów pod koniec lutego i wyrównanie w marcu.

@Keramzytowy pedator

Nie piszę pod dwoma różnymi nazwami, bo twoje argumenty może łatwo odbić jedna osoba :) Jeżeli jesteś taki kozak to czemu sam tego nie zrobisz? Tak ciężko jest coś zrobić i wyjść przed szereg? Z jakich moich wypowiedzi wnioskujesz, że simoldes jest do rany przyłóż? To że związki nie działają jak powinny czy to że nikt nie wytrzyma na tyle żęby to stażowe dostać? Obierasz tylko jeden punkt widzenia i ataku, przez to nie czytasz chyba ze zrozumieniem ;) Ludziom nie dogodzisz. Podwyżki w styczniu czy w kolejnych miesiącach powodowałoby taki sam skutek. Każde wyjście z tej sytuacji powodowałoby krzyczenie jaka to firma nie jest zła. Nie bronię tutaj plastików, bo te podwyżki nie są zadowalające. Nie popieram też jeżdżenia na najniższej krajowej, ale uważam, że jeżeli jest aż tak źle to jest sporo fabryk, gdzie można też spróbować. Tylko ruszyć (usunięte przez administratora) i coś zrobić zamiast siedzieć i marudzić ;) Nie dorabiaj jakiś swoich niuansów do moich wiadomości :) Pozdrawiam

@Arnold

Jest pewna granica przyzwoitości i to co proponuje firma jest poniżej tego. W ostatnich latach nowe maszyny, nowy magazyn form, cyfryzacja produkcji. Na to w tamtym roku były pieniądze a na pracowników już brak. Skoro tak wam zależy na pracownikach to czemu cyklu podwyżek nie zaczęliście wcześniej? Od dawna było wiadomo o ile się podniesie najniższa krajowa i mniej więcej jaka będzie średnia krajowa inflacja. Ludzie by to odebrali na plus. No z tymi brakami zwolnień przy covidzie to już nie przesadzaj. Wszyscy pracownicy agencyjni zostali wyrzuceni... tak gadasz że są inne firmy dookoła, ale pomyśl może w sposób przyziemny. Ludzie mają kredyty, rodziny, różne problemy finansowe czy zdrowotne i uważasz, że w dzisiejszych czasach taki ktoś będzie ryzykował przejście do nowej firmy gdzie coś może pójść nie tak i zostać na lodzie? Tu bądź co bądź ma tę umowe na czas nieokreślony. Swoją drogą bardzo ładnie to wygląda jak zatrudniacie pracowników agencyjnych i z całego rzutu zostaję może z 2 osoby. No nic to nie daje do myślenia.

pomidor
@Arnold

Związki zawodowe w SPP są zawsze zastraszane i sie boją. Firma nie chce się dogadać ze związkami tylko robi co jej się chcę. Więc o czym tu rozmawiać. Nawet na zebraniu nie dali pravownikom dojść do głosu czyli dyrektor się boi że pracownicy się nie boją.

Barbara
@Arnold

Dobra, a jakie dokładnie są te podwyżki, bo tak tu wszyscy krzyczą, że za mało, ale nikt kwoty nie poda, a potencjalni kandydaci chcieliby wiedzieć, ile da się tu zarobić...

Yyy

Jeśli chodzi o.żory to nie polecam wgl tej firmy Jest jeden wielki bałagan nie da się pracować w takich warunkach Przy tym koreanska firma jest lux

Dominika
@Yyy

Ale co jest niby tam takim bałaganem? Zarządzanie firmą?

Desperat
@Dominika

Tak, tu chodzi o zarządzanie firmą ! Dostajesz informacje , że dzień wolny , a dzień wcześniej dowiadujesz , że musisz przyjść do pracy. Ogólnie powinno całe szefostwo być zmienione

Tralala
@Yyy

To prawda ! Również nie polecam i żałuję , że tam poszedłem ! . Widząc jak operatorki ciężko pracują za (usunięte przez administratora) pieniądze. Przy tym ruchoma premia za coś co tak naprawdę każdy dostaje mniej , bo tak szef stwierdził. Szkoda słów. To jest jedyna fabryka gdzie daje najniższa krajowa ! Na rozmowie o pracę.pytajcie o wszystko a najlepiej nagrywając rozmowę ! Dużo obiecanek

Rr

I jak dużo zostało przyjętych ludzi do nowego zakładu w Żorach? Czy warto składać cv

Lelumpolelum
@Rr

Kolejne przyjęcia są od maja. Teraz pracuje chyba ok. 100 osób.

rikitiki
@Rr

Tragiczna organizacja w zakładzie. Nagłe zmiany godzin i sposobu pracy. Wszystkiego trzeba pilnować samemu, czy na pewno się zgadzają wszelkie dokumenty i wypłaty.

Zbigniew
@rikitiki

Początki są trudne, może dlatego tak to wygląda? Chociaż pisano również wcześniej o kilku niepokojących kwestiach, typu problemy z BHP, nadmiar obowiązków dla pojedynczej osoby i niskie wynagrodzenia? Faktycznie coś jest na rzeczy, czy to tylko marudzenie jednego, czy drugiego?

@Lelumpolelum

czy są przyjęcia do firmy na produkcję !??jaka stawka na początek???

Tralala
@Zbigniew

Tak jeżeli chodzi o wynagrodzenie to oferują najniższa krajowa a obowiązków na szefa produkcji. Nie dziwię się , że ludzie odchodzą albo mają gdzieś ta pracę za najniższą krajową. Jest premia po 4 miesiącach , zrobisz bubla to straszą cię , że premie ci wezmą a czas na obejrzenia części to niekiedy go nie masz,.bo tak szybko maszyna idzie. A spróbuj puścić bez komponentu to od razu cały sztab przychodzi i cię upokarza przed innymi . A biedna operatorka nie ma niekiedy czasu aby nawet łyka wody zrobić. Nie polecam. Niby nowo otwarta firma , ale co słyszałem to każda chce z tamtad uciekać. Tylko obiecują złote góry a okazuje się co innego. Zmieńcie ludzi którzy tam zarządzają a napewno firma lepiej będzie funkcjonować !

Rico

Zakład spierdzacy i małe zarobki nie polecam

Barbara
@Rico

A jako kto pracowałeś albo pracujesz w sumie? Małe zarobki to jakie konkretnie? Mógłbyś podać konkretną kwotę jakiej się tu można spodziewać?

Rico
@Barbara

Więcej od ciebie może robisz soboty w tym smrodzie pewnie raka dostaniesz hahaha

Zostaw merytoryczną opinię o SIMOLDES PLASTICOS Polska Sp. z o.o. e - Jelcz-Laskowice

• Jak się pracuje w SIMOLDES PLASTICOS Polska Sp. z o.o. e?

Zobacz opinie na temat firmy SIMOLDES PLASTICOS Polska Sp. z o.o. e tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SIMOLDES PLASTICOS Polska Sp. z o.o. e?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 2 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SIMOLDES PLASTICOS Polska Sp. z o.o. e?

Kandydaci do pracy w SIMOLDES PLASTICOS Polska Sp. z o.o. e napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SIMOLDES PLASTICOS Polska Sp. z o.o. e