Opinie o PZL Sędziszów S.A. w Sędziszów Małopolski

Ponad siedemdziesięcioletnia tradycja oraz nieustanny rozwój to atuty, dzięki którym PZL Sędziszów S.A. od wielu lat uznawany jest za światowego lidera w produkcji rozwiązań filtracyjnych. Wykwalifikowana kadra specjalistów stale projektuje i tworzy zupełnie nowe rozwiązania, znajdujące swoje zastosowanie nie tylko w branży motoryzacyjnej, ale i budowlanej oraz przemysłowej. Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy PZL Sędziszów S.A., lecz również Klientów firmy. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie PZL Sędziszów S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PZL Sędziszów S.A. w Sędziszów Małopolski

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
LIDIA

Portal GOWORK jest strona opisująca sytuacje w konkretnej firmie. A opnie o pracownika to jest tylko poboczne. Rzetelnie napisze iz w PZL SEDZISZÓW (PZL FILTERS) sa dokonywane transformacie kadrowe jaki wolumen produkcyjny. Są wdrażane nowych pozycje. W najbliższym czasie zostanie utworzony kolejny filar firmy panele fotowoltaiczne a co z tym sie wiąże sie z potrzebami nowych kierowników jaki i kadry pomocniczej tzn. okołoprodukcyjna. Starsi stażem pracownicy awansują ale młodzi również . Średnia wieku kadry zarządzającej jest to 33 lata gdzie najmłodszy kierownik ma 27 lat a najstarszy po 60. Firma rozwija się cięgle i podnosi jakość produkcji i moce produkcyjne W firmie jest przyjazna atmosfera. Co do wynagrodzenia są zróżnicowane jak w każdej firmie. Niestety nie jest etycznym opisują sytuacji wewnętrzna firmy na poszczególnych działach a czytać forum szczególnie uderza sie wdział OBROBKI SKRAWANIEM(gdzie jest to nowy biznes i nie końca zarządzany i prowadzony przez specjalistów)Ale jeśli specjalista mam byc Koordynatorem kontrolom jakości i programista no to niema cos się dziwić. Następnie uderza się w pracowników dzięki którym zakład wykonuje plany produkcyjnej i materiały są dostarczane do produkcji na linii produkcyjnej na czas. POLECAM FIRME. A każda osoba pracując w PZL jest na odpowiednim stanowisku i odpowiednio doceniana i wynagradzana

Operator

Jak to możliwe że osoby które nie miały umów z zakładem w 2020 r tylko umowa zlecenie mogą iść na wczasy pod gruszą i dostają kasę przecież to są wypracowane pieniądze łudzi którzy pracowali w 2020r

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Wiecie może, czy w PZL Sędziszów S.A. szukają chętnych na staż?

Wykorzystują praktykantów co przychodzą na praktyki którzy mają pracować przy tokarkach czy obrabiarkach CNC się uczyć przy kimś patrzeć jak się to robi w pracy to dawają na linie produkcyjne np na malarnię.Za pchanie wózka kręgosłup będzie bolał na marginesie jak się pcha wuzek w te i we wte.Nie zachwalam też takich ludzi którzy się wywyższają przed kimś a w cale mondrzejsi nie są bo tu czasem zwykły pracownik jest mondrzejszy od nie jednego kierownika.

Emilia Nowy wpis
@Były pracownik

Ale to jest tak że całą praktykę musisz spędzać na malarni, czy jednak trochę przy CNC pozwolą się pouczyć? Pytam bo mój chłopak się wybierał. I nie wiesz może czy oni coś praktykantom płacą?

XXIw. Nowy wpis
Kandydat

Jak widać, w polskich zakładach pracy ciągle daleko do zachodu. Patrząc na opinie, można powiedzieć: jaki zarząd i kadry taka firma i opinie.

Jeest Nowy wpis

Witam czy byłaby możliwość przyjęcia na feriach na okres dwóch tygodni?

logo firmy Kierowca C+E
Sędziszów Małopolski
Pawtrans Holding sp. z o.o.
(199 opinii)
logo firmy Kierowca kat C ( solówka ) jazda po Polsce
BACATRANS SP Z. O O.
(31 opinii)
logo firmy Właściciel Punktu Kurierskiego
Pakersi Kamil Kik
(35 opinii)
Aplikuj na wiele ofert

Jak wygląda ścieżka kariery w PZL Sędziszów S.A.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Charlie

Fatalne warunki do pracy, poczynając od niestabilnych emocjonalnie operatorów, po stresującą atmosferę pracy, a kończąc na śmierdzących toaletach, dziurawym dachu, gnijących sprzętach. Pracowników traktuje sie jak pionki, zero szacunku do tych ludzi, krzyki i wyzwiska. Nie polecam pracować w tym zakładzie, mozna nabawić sie stanów lękowych i depresji.

@Charlie

A to kto tak krzyczy i wyzywa? :D

Duch
@Gabriela

Zgłosić to do inspekcji pracy niech kontrolują

LIDIA

Mati
@LIDIA

Praciwakele w firmie ale musiałem wyjechać zagranice. FIRMA ma doza sprzedaż ale mały ciągle zysk. Młodzi pracownicy są traktowani.... GDZIE można odłożyć na wesele lub mieszkanie na pewno nie w tej firmie pracownik produkcyjny nie h Uzbiera ani nie będzie miał zdolności kredytowej. Pracownicy traktowani jak małpy. A OBGADYWANIE I PLOTKI PTO STANDARD

nick
@LIDIA

Nie wspomnę o tym że kierownictwo w czasie pracy siedzi na Facebooku i wysyła relacje w czasie pracy i mam na to świadków i kontakt żeby coś z tym zrobić

Xxx
@LIDIA

To musiał ktoś z biura stukac. Takie głupoty. Ta firma to równia pochyla w kierunku zamknięcia jej. (usunięte przez administratora) Nie polecam tej firmy nikomu. Chyba że masz miliony i nudzi Ci się.

Operator

@Operator

A możesz przybliżyć coś więcej na ten temat i ogólnie temat benefitów w PZL? Są przewidziane dla wszystkich? Jeśli chodzi o wczasy pod gruszą, to jaka to jest dopłata?

Nikt
@Operator

A czemu panowie co mają dobrą stawkę jako operatorzy i nic cały rok nie robią tylko zagadują do innych. Raczej on nie zarobił na siebie skoro 2/4 godzin stoja przy kimś i rozmawiają

Mnnn
@Nikt

Taką że chyba można porozmawiać z drugą osobą w żadnej umowie nie ma zakazu rozmów z drugim człowiekiem

Xxx
@Nikt

Dobra stawka to jaką według ciebie (usunięte przez administratora)? Kilka set złotych robi aż taka różnice??

UFO w Sędziszowie

Karygodne kierownictwo które niektórzy kierownicy jak to podobno było czuć od nich alkohol w trakcie pracy i ciekawe co powie szanowny pan dyrektor na to

biznesmen

Jeśli chodzi o pracę na stanowiskach to jest w porządku lecz masakrą jest kiedy pada deszcz to leje się z dachu na głowy pracowników i też to że niektórzy pracownicy liń są mądrzejsi od kierownictwa dodam też że bardzo nie ładne zachowanie kierowników w przypadku gdy osoba do nich coś mówi a oni nie odpowiadają . Ostatnia sprawa to fajnie chodzić z wuzkiem w te i we wte i patrzeć na pracowników i brać też od nich więcej.pracowalem tu dwa lub trzy lata temu i wiem co widziałem.

prof nadzw dr hab inz. ZBYNIU
@biznesmen

Szanowni państwo Jeżeli chodzi o pracę na poszczególnych stanowiskach to zgodnie z zaleceniami kierownictwa wszyscy się opierdal....... (czyli wykonujemy swoje obowiązki), gdyż, ponieważ zakład mający taką tradycję zasługuje na szacunek i nie może być za bardzo wykorzystywywany przez pracowników tzn. musi zostać w odpowiedni sposób dowartościowany; Jeżeli chodzi o dach to nie jest tak żle, bo jeszcze z parasolami nie musimy chodzić; Jeżeli chodzi o te wózeczki to ktoś z odpowiednimi uprawnieniami musi być odpowiedzialny za transport wewnątrz zakładowy, a jazda w ,, te i w tamte" jest uzasadniona tym, że jest taki zapierdziel, że nie ma czasu załadować; Jakieś pytania ?

nick
@prof nadzw dr hab inz. ZBYNIU

jak najbardziej czemu kierownictwo siedzi na Facebooku i udostępnia relacje lub zdjęcia w czasie pracy chodzi mi o te dwie panie które siedzą przy komputerze obok kadr.robotą się zająć a przyjemności odkładać po pracy

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w PZL Sędziszów S.A.?

Bywalec

Widzę że klasyka, wszyscy robią błędy tylko nie ten biedny operator ????

@Bywalec

Jako obecny pracownik na stanowisku operatora, chciałem tylko napisać, że to, w jaki sposób traktuje się pracowników jest skandaliczny. Tak samo skandaliczne jest to, że kierownicy i inne osoby, które nie robią na produkcji, piszą opinie na tej stronie, tak jakby PZL to był jakiś raj i pracownikom krzywda się nie działa, a do tego jeszcze potrafią się podpisać pod taką opinią swoim imieniem :) Zastanawiam się czy pan dyrektor daje im premie za pisanie nieprawdy. Jeśli chodzi o sytuację w firmie, to tak w skrócie: skandalicznie niskie wynagrodzenia, brak szacunku dla najmniej zarabiających, brak odpowiedniego przeszkolenia, przez jakiś czas było zmuszanie pracowników do tego, aby pracowali w maseczkach przy 28 stopniach, brak respektowania przerw(bo z tego co wiem, osobom z niepełnosprawnością przysługuje dłuższa przerwa, ale niestety nie mogą z niej skorzystać, tak samo jeśli jest gorąco, to wszystkim pracownikom przysługuje dodatkowa przerwa, której również nie ma), 10 stopni w zimie, 40 stopni w lecie, przeciekający dach, i tak dalej...

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w PZL Sędziszów S.A.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Takitam
@Pytanie

Nie, nie istnieje ani kwestia związana z rozwojem ani z byciem docenionym, kierownictwo patrzy tylko jak kogoś wykorzystać na każdy możliwy sposób rzucając najniższą krajową i teksty sugerujące że mało zostało zrobione nawet jeśli ktoś 3 razy przebiłby normę

To ja
@Takitam

zgadzam się w 100%, pracowałem tu i na samym początku starałem się, aby zawsze było zrobione ponad normę, ale co z tego jak pracownicy z większym stażem narzekali, że za dużo robię(a do tego wszystko było zrobione idealnie, jeśli chodzi o jakość), a jednocześnie kierownicy narzekali, że za mało zrobione(nawet miałem taką sytuację, że szanowny pan kierownik pracował ze mną na jednej linii(to jest taka linia, że w zależności od konkretnego produktu i konkretnej czynności może pracować na niej od 1 do nawet 5 pracowników, ale zazwyczaj jest to 2-3) i podczas pracy z kierownikiem, pomimo tego, że prędkość była powyżej normy, to i tak kierownik stwierdził, że za wolno i sam jeszcze podkręcał prędkość, co spowodowało u mnie dosyć poważne oparzenie kilku palców(a niestety to jest taka robota, że w rękawiczkach jest trudnie robić niż gołymi rękami) i oczywiście miał to gdzieś, teraz tylko żałuję, że nikogo o tym nie poinformowałem. To jest tylko jeden przykład absurdalnej sytuacji, aby pokazać, co niektórzy potrafią (usunięte przez administratora)

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie PZL Sędziszów S.A.?

LUBESLKI Technolog

Chęci do pracy

@LUBESLKI Technolog

I tylko o to jest się pytanym podczas rekrutacji w PZL? :D Pracodawca nie porusza innych tematów jak np. informacji zawartych w CV? Czy w całym procesie rekrutacji są jakoś weryfikowane umiejętności / wiedza kandydata?

Jak się pracuje z ludźmi z PZL Sędziszów S.A.?

STASZEK
@Pytanie

Pracownicy są pomocjin. Ale też zależy na jakich liniach MALRAINIA LUDZIE SPOKO TYLKO AKORT Ia inne linie to różnie 14 to rywalizacjia 5 Bardzo dfajni ludzie UFI ZALEŻY OD ZMIANY narzędziownia i Cnc to %%%%%%%%

MARCIN

Witam pracuje w Pzl od kilku lat zaszyły spore zmiany. Został zwolniony dyrektor zakładu a kierownik produkcji zdegradowany (osoba która była dyrektorem i kierownikiem i to ona była decyzyjna osoba) teraz siedzi grzecznie od czasu do czasu wyjdzie z dziupili i jak to za strych czasu stara coś po swojemu aby skupili się zgadzały a jakość to nie jest ważne. NIE WAŻNE ŻE MASCZKI SA chińskie materiały bez atestu,ze z fitrow sypia się opilki metalu. Więc teraz jest osoba nowa kierownikiem. I jest nowy dyrektor po miesiącu mogę napisać iż idą dobre czasy dla produkcji Filtrów. Co do obróbki mechanicznej i bateria to wielka niepewna. Dział BqR bez komentarza. Co do zarobków są 2 rodzaje osób. JEDNI NAJNIŻSZA KRAJOWA A 2 tak zwana klanow to po 5000-8000 zarabiają ale to są z 30 osób na 260 osób. A RESZTA to od 2800 do 3100

Fossik
@MARCIN

Dzięki za info. To wolę omijać firmę

CNC Operator

Witam. Jestem byłem pracownikiem PZL Sędziszów. Pracowałem dość krótko, bo jedynie 6 miesięcy i gdyby nie propozycja pracy w lotnictwie zostałbym na dłużej. Ogólnie bardzo dobra atmosfera na wydziale CNC, kierownik z którym idzie się dogadać, koledzy z pracy chętni przekazać wiedzę, technolodzy i programista bardzo pomocni i otwarci na współprace i pomysły. Prace na wydziale jak i zakres obowiązków można bardzo pozytywnie ocenić. Maszyny nowe, trochę brak narzędzi ale wspólnymi siłami zawsze coś udało się znaleźć. Brak poganiania pracownika, jedynie na produkcji filtrów gdzie czasami operatorzy są wysyłani jest gorzej.

Krystyna
@CNC Operator

To miłe, że pozytywnie wspominasz pół roku pracy w firmie PZL Sędziszów i fajnie, że podzieliłeś się opinią tutaj. Rozumiem, że na atmosferę nie można narzekać, podobnie jak na ilość pracy - a jak oceniasz wysokość wynagrodzenia?

CNC Operator
@Krystyna

Wynagrodzenie 2800 i o podwyżkę można strać się po jakiś 3 l moze 4 :) oczywiście latach wiec tu jest minus. Mój kolega starł się po 3 miesiącach. Został wyśmiany i powiedziano mu ze rynek obróbki mechanicznej jest w zapaści i aby cieszył się ze zarabia 1900 netto wiec polecam firmę

OperatorCNC
@CNC Operator

Mała pomyłka osób w odpowiedzi wyżej. Na pieniążki narzekać nie mogłem, na kierownictwo mojego działu również nie. Jedynie przeszkadzała rotacja na stanowiska produkcyjne filtrów. Lata pracy robią swoje, nie wiem jak maja młodsi stażem koledzy.

OPEROR AEROSPACE
@OperatorCNC

Witaj jaki miałeś staż pracy? Byłeś najstarszymi operatorem jeśli piszesz ze lata pracy robią swoje Dlaczego Cię nie zatrzymali. Branża lotnicza teraz słabo... Jak wygląda praca praca seryjna czy jednostkowa Ja będąc na rozmowie proponowali mi koło 4000 ale po okresie próbnym, jeśli będę obsługiwał kilka maszyn. Mam staż lotniczej pond 15 lat i same inflacyjne.... zastanawiam sie czy warto próbować w PZL Sędziszów- prestiż ma w dolinie lotniczej, Tylko nigdy nie słyszałem abyście jakiś komponent do silnika lotniczego produkowali możesz mi napisać jaka dożo produkujecie dla lotnictwa a czy w AS9100 posiadacie BENEFITY są jak w każdej firmie PRYWATA OPOIEKA ZDROWTNA? UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE? KARTA MULITISPORT ? DOFINANSOWANIE DO POSIŁKÓW-Zapewne macie stołówkę? ZAKŁADOWY FUNDUSZ ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH?

@OPEROR AEROSPACE

Benefitów żadnych, czesci do samolotów nie robimy, poza filtrami których jakość jest jak loteria. Warunki pracy pracy i atmosfera pracy bardzo dobre. Szkolenia na maszynach wykonuje sam kierownik działu technologicznego, maszyny nowe, brak jedynie narzędzi. Warto próbować, napewno lepsza opcja niż Safran.

HOPFE
@Pracownik

Napisze tylko tyle w przeciągu niespełna 2 lat było 10 operatorów czego dwóch stałych a nawet jeden a drugi pracuje na linii filtrów z doskoku pracuje na Frezarce 5 osiowej. Wiec nie wiem gdzie leży problem czy po stronie zleceń czy po stronie operatorów ze tak szybko uciekają. Chodzą słuch ze ten drugi tez zwalnia się ale nic pewnego. Operatorzy fajni i pomocni pracowici . Programista również fajny chłop

Zbyniu

,,Za te piniondze" to ja mogę jedynie wózek obsługiwać ????

Zbyszek Menadżer
@Zbyniu

Rozumie ze 8k za pchanie wózka to trochę mało ? Programista z operatorem cnc razem tyle nie maja a pchanie wózków w pzl jest bardziej opłacalne jak kadra dyrektorska.

KONDZIO
@Zbyszek Menadżer

Nowe wózki trafiły do firmy to pewnie będzie więcej Menadżerów może załapie się tylko Nie wiem na co aplikować na ??????? -Production leader -Shift Supervisor -Shift Manager -Shift leader operator -Lider produkcji -Kierownik zmiany -Kierownik zmiany - Operator lidera zmiany Pewnie bardziej płatne są te angielskie nazwy

Menadżer po zawodówce
@KONDZIO

Hmm.. musisz w cv załączyć świadectwo ukończenia szkoły zawodowej lub wcześniejsza prace na maszynie do przewijania papieru. To są konieczne wymagania aby zostać menadzerem wysokiej rangi i zdobyć uprawnienia na żółty wózek.

Jako były pracownik tej firmy nie polecam nikomu tej pracy, w zakładzie jest bardzo duży bałagan, nikt nad niczym nie panuje, kadra kierownicza ma bardzo lekceważące podejście do pracowników. Pracownicy w większości są codziennie rzucani na inne stanowiska lub linie produkcyjne( a czasami się zdarza, że kilka razy dziennie), pomimo tego, że nie przeszli żadnego przeszkolenia, również operatorzy nie tłumaczą i nie pokazują jak poprawnie coś zrobić(i to pomimo zgłoszenia tego problemu do kierownika). Dlatego też nie ma się co dziwić, że produkty mają nie za wysoką jakość. Wielu pracowników nie dostaje nawet odzieży roboczej(a nawet jeśli dostanie to w złym rozmiarze, co utrudnia pracowanie). Jeśli chodzi o pensję dla monterów filtrów to można liczyć tylko na najniższą krajową(nawet po kilku latach pracy). Problemem jest również zatrudnianie pracownika na stanowisko monter filtrów, pomimo tego, że wymaga się od niego pracy jako operator(operatorzy mają wyższą stawkę niż monterzy, więc osoby w takiej sytuacji wykonują taką sama pracę jak operatorzy, ale za niższą pensję). Jeśli ktoś ma zamiar tutaj pracować to niech się poważnie zastanowi. PS. oczywiście zjawiska takie jak: seksizm, ksenofobia, homofobia, itd. są bardzo powszechne wśród pracowników i są lekceważone przez kadrę kierowniczą(ale z drugiej strony to Polska, więc to żadne zaskoczenie).

NICK

to po co ciągle pracujesz i płaczesz przecież z Twoim "doświadczeniem" to możesz przebierać w ofertach?

Pomocny

Po pierwsze firma dopiero szuka operatorów a nie "guzikowców" którzy nie potrafią nawet na suwmiarce pomierzyć a roszczenia mają ogromne,a po drugie krytykę zacznij od siebie a potem leć po innych

XYZ CNC
@Pomocny

Po pierwsze firma miała już trzech operatorów, których się pozbyła lub odeszli sami z przyczyn wiadomych i kolejnych dwóch chce się pozbyć. A po drugie firma powinna najpierw zacząć szukać dobrego technologa i programisty a nie ,,guzikowca'', który nie potrafi odróżnić freza od gwintownika ;) .

BYŁY PRACOWNIK CNC HENIO

OBAJ PANOWIE MACIE RACJIE -PRACOWNICY CHCA [RACWAC ALE NIEMJA CZYM BO NIEMA NARZEDZI -"PROGRAMISTA I TECHNOLOG " NIE JEST ODPOWIEDNIA OSOBA DO WDRAŻANIA. MA MNIEJSZA WIDZE NIZ PRACOWNICY A KIEROWNIK TEGO (usunięte przez administratora) TO JEST TYLKO NA PAPIERZE KIEROWNIKIEM NIEMA POJĘCIA O FILTRACH O CNC w FIRMIE BRAKUJE: -PODSTAWACH NARZĘDZI DO PRACY -NARZĘDZI POMIAROWYCH -KONTROLI WYROBU GOTOWEGO -JAKIEGOS CETRUM POMIAROWEGO A zlecenia bierze skomplikowane i wymaga jace wiedzy operatorów programisty i narzędzi do racy a tego brakuje na kazdej pozycji

Operator safran
@BYŁY PRACOWNIK CNC HENIO

Zgadza się ja pracowalem kilka dni. Nie da się zrobić czegoś bez narzędzi specjalistycznych. A POMIAR SUWMIARKĄ TEZ JAUZ TROCHĘ NIE DOLADNY. ALE PIERWSZE WRAŻENIE ROBI DOBRE. KADRA ZARZĄDZAJĄCA NIE MA POJĘCIA O OBRUBCE SKRWANIU

Bezrobotny
@Operator safran

Chciałbym zapytać w jakim okresie Pan pracował? Z wpisu wyżej wynika raczej że nie warto aplikować na operatora?

Zostaw merytoryczną opinię o PZL Sędziszów S.A. - Sędziszów Małopolski

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w PZL Sędziszów S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PZL Sędziszów S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PZL Sędziszów S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PZL Sędziszów S.A.?

Kandydaci do pracy w PZL Sędziszów S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

PZL Sędziszów S.A.