Opinie o Sherwin-Williams w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Sherwin-Williams. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Sherwin-Williams na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sherwin-Williams w Poznań

Nie polecam pracy kandydowania do tej firmy na Terenowego Doradcy Sprzedaży, strata czasu, wypytują zarowno podczas rozmowy telefonicznej jak i na kolejnych etapach rekrutacji o to ile chce sie zarobić, po czym gdy dzownia z informacją i gratulują pomyślnie przejścia procesu rekrutacji na pytanie jakie będą warunki oferują znacznie mniej od oczekiwań tj. 3 tys. z groszami na reke, bez dodatkowych premii miesięcznych, wymagaja pracy także w weekendy, więc szkoda czasu straconego i nerwów w procesie rekrutacji gdy już na wstępie tak to wygląda.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Sherwin-Williams? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Karollo

Zależy na jakie stanowisko, W moim przypadku były dwa etapy rozmowa tel i spotkanie w firmie i chyba zazwyczaj tak to wygląda.

Mariuss

Na jakie warunki może liczyć przedstawiciel handlowy? Jaka podstawa , premia ? Auto ?

Snskx
@Mariuss

Daruj sobie ... Auto tak iPad... Ale atmosfera zje cię kierownik jeden czy drugi to naprawdę firma nie rozwojowa... Pracownicy cenni sami odchodzą...

@Snskx

Cześć, dzięki za odpowiedź :) Mógłbyś coś więcej napisać? Byłbym mega wdzięczny. Jakie pieniądze można liczyć na podstawie? Jakie auto i czy do użytku prywatnego, gps? co do atmosfery, chyba wszędzie dobrze gdzie nas nie ma....

Peha
@Mariuss

W tej cudownej firmie połowa PH zmienia się w ciągu roku. Poza atmosferą - detal permanentnie nie wyrabia celów, tak że często jedziesz na gołej pensji. Samochody to gołe Clio, raczej bez GPS. Można używać, ale bez przesady.

Były PH
@Peha

Czyli od zatrudnienia tego nowego dyrektora handlowego nic się nie zmieniło na pozytywne, nie pracuje tam od 2 lat i bez żadnych zmian, nie obchodzi mnie już ta Firma mimo, że włożyłem tyle serca w swoją pracę i obserwuję z boku co się tam dzieje, słucham od swoich byłych / obecnych klientów ich bardzo negatywnych opinii, ale zastanawiam się czemu tak źle się tam dzieje, jaki jest ukryty cel Dyrekcji, bo z boku wygląda to na celowe ruchy i pewnie ma tak być. Tylko po co ? Komu przeszkadzał fantastyczny poprzedni dyrektor i jego zespół handlowy ? Nie będę pluł na tą Firmę, bo kiedyś fajnie się pracowało i wiele tej Organizacji zawdzięczam, czasy się zmieniły i ta Organizacja się zmieniła, jak ktoś chce to niech idzie i spróbuję swoich sił, nie ma co czytać opinii, bo to już zupełnie inna Firma niż kiedyś, może młodzi ludzie, którzy idą do roboty do takich korporacji mają inne podejście jak my staży handlowcy, skoro Dyrekcja nie przejmuje się że tak się dzieje, to czemu ci na dole Przykład idzie z góry. Życzę Wszystkim powodzenia.

@Peha

Fatalnie jednak to brzmi.... Detal/Tradycja - najcięższy kawałek chleba. Niedoprecyzowalem pytania - bardziej chodzi o rynek DIY- w innych firmach również pensje są inne na tych rynkach, przynajmniej z mojego doświadczenia. Serio Clio ? - to żart chyba ????Nie mówię że samochód jest jakimkolwiek wyznacznikiem ale... inne firmy nawet w tym aspekcie lepiej dbają ,amerykańska bogata firma ???? Właśnie obserwuje że rotacja PH dosyć spora w SW.

@Mariuss

Auto to najczęściej skoda fabia, rapid , clio kombi - karta paliwowa bez jakiś limitów można używać do woli chyba ze ktoś co weekend do Chorwacji chce jeździć to wyjdzie ze przegina i dostanie zjebke. Warunki finansowe 3500-4000 - w zależności od stażu netto plus premia plus wyjazd na spotkanie w Londynie raz w roku plus iPad plus komórka plus premia roczna 13 pensja zazwyczaj ciut mniejsza niż miesięczna podstawa generalnie praca nie jest zła ale trzeba ciężko pracować i dużo raportować.

Fiki
@Mariuss

3tys i stare clio.. premia nie mam pojecia co i od czego liczona nikt mi tego nie wytlumaczyl. Poszukaj czegos innego taka moja rada

Przyjdź do Visto!

Karol
@Hanter

Poszukujecie PH, jesteś pracownikiem możesz coś więcej powiedzieć o VISTO?

@Mariuss

podstawa 3-3,5 plus premia, Auto zależy jak trafisz kiedyś były Fabie, Clio kombi, teraz jest Skala, Ford firsta Karta paliwowa na orlen bez limitów nie ma GPS

Terenowy Doradca - Castorama

Kolejne ogłoszenie na to stanowisko, nie wiem o co dokładnie chodzi, ale dowiedziałem się od zaufanej osoby, że menedżer, który jest odpowiedzialny za ten projekt, nie nadaje się do zarządzania ludzmi. Podobnie oferta na Key Account... Szkoda czasu na aplikowanie... Zapewniam... Chyba, że chcecie być uczestnikiem śmiesznego etapu rekrutacji, jakim jest wystep przez komunikator przed kilkoma osobami..... A i tak nikogo nie wybiorą......szkoda produktów oraz swojej reputacji na rynku....

Rysiek
@Terenowy Doradca - Castorama

Dokładnie tak jak napisane wyżej. Menadzer kompletnie nie ma doświadczenia handlowego, a swoich pracowników traktuje jak ułomków. Za pewne w firmie jest po znajomości. W każdym calu jest zakłamany i manipulujący. Najgorsze jest to że myśli że jego techniki działaja na pracowników, a wszyscy go lubią. Nie znosi sprzeciwu, ponieważ nikt nie ma prawa kwestionować jego zdania. Wykorzystuje pseudo motywacyjne gadki. Nie można go o nic zapytać gdyż odpowie pytaniem na pytanie lub będzie drążył Ciebie żebyś sam sobie odpowiedzial ma pytanie- jakie to perfidne.. wynika to z niekompetencji .Nawet prowadząc warsztaty, nie powie Ci jak masz coś zrobić tylko w grupach przygotujecie sobie sami swoje pomysły oraz odpowiedzi na pytania, które on sprytnie wykorzysta przed swoimi przełożonymi. Najśmieszniejsze gdy próbuje wykorzystać swoje pseudo gadki przed klientami podczas pracy wspólnej, a oni nie mogą wytrzymać że śmiechu. Jego mocną stroną jest jedynie łatwa do zauważenia manipulacja oraz j. Angielski

Nygus
@Rysiek

W jednym zdaniu żalisz się, że menadzer narzuca swoje zdanie, w drugim lament, że nie daje gotowych odpowiedzi i oczekuje rozwiązań od pracowników. Zdecyduj się kolego. Twoje podejście idealnie fajnie wpisuje się w ścieżkę kariery w Biedronce na kasie. Sugeruję przemyśleć postawę.

Aleksander
@Terenowy Doradca - Castorama

Niestety potwierdza się to co piszesz. Poziom rekrutacji jest znikomy a w zasadzie go nie ma. Pani o wschodnio brzmiącym imieniu i nazwisku nie należy do kompetentnych osób w swoim fachu.

Firma Sherwin-Williams prowadziła rekrutację na stanowisko EMEAI Talent Acquisition Business Partner - 6 months contract. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
Szamn

Pani rekrutująca na stanowisko kierownicze nie potrafi nawet inteligentnie kłamać w swoich obietnicach. Do Pana Dyrektora - jeśli się rekrutuje osoby na wyższe stanowisko to należy o wyniku rekrutacji poinformować wszystkie osoby które w niej brały udział - brakiem szacunku dla aplikantów wystawiacie oboje Państwo rekomendację aby nie aplikować na żadne z waszych ogłoszeń.

Hanter

Panie,a raczej Panowie PH. Znam trochę realia w Sherwin Williams ,choć nigdy tam nie pracowałem ,aczkolwiek bywałem . Znam ich politykę sprzedażową oraz znam bardzo dobrze większość ich produktów -w tym te ,które pochodzą z kupionej fabryki Novatic Drezno. Jako technik z ogromnym doświadczeniem podpowiadamy ,abyście składali swoje CV do producenta farb i lakierów Visto w Warcie. Wbrew pozorom ,co piszą na GoWork o tej firmie doradzam przyjechać choćby na rozmowę oraz zobaczenie jak firma wygląda. Dobry PH w tej firmie zarabia niezłą kasę ,a przy tym dostaje premię sprzedażową . Dodam również, że kiedyś warunki płacy były kiepskie ,ale obecnie w dobie deficytu ludzi (dobrych ludzi ) w tej firmie zmieniło się na plus.

Mikołaj

Zachęcacie do pójścia do tej firmy ?

Xxxyxxx
@Mikołaj

Nie polecam ! Pracując w tej firmie zawsze będziesz na przegranej pozycji w stosunku do konkurencji na sklepach, a narzędzi firma ci nie da do rywalizacji o miejsce sprzedażowe. Brak możliwości awansowania i zawsze nie masz racji. Może coś się zmieni jak pozbyli się nieudacznika dyr handlowego ! Przydało by się jeszcze zmienić nieudaczną Panią z HR i może coś drgnie w tej firmie.

@Xxxyxxx

Pracując jako technik u konkurencji miałem doczynienia z tą Panią, podczas spotkań służbowych i muszę przyznać ,że jest to dziwna osoba ,która nie bardzo ma pojęcie o przeznaczeniu prod. lakierniczych na rynku -zwłaszcza ,kiedy chodzi o zastosowanie w praktyce. Ja się z nią nigdy nie chciałem ,bo dla niej nie pracuję ,ale pamiętam ,że nie pasowało jej to ,kiedy kontrowałem jej dziwne wywody, po których zmieniała temat lub opowiadała bzdury z Marsa.

Anonim22

Jak wyglada praca na magazynie ? Ciężka, fizyczna praca ? Jak wygląda atmosfera.?

Anonim;)
@Anonim22

Na magazynie leży się na sofie albo gra w pleya, cała robotę wykonują za ciebie roboty. Wiec atmosfera zabawowa, nie przemęczysz się po 8h wychodzisz jak ze SPA

Magazynier
@Anonim;)

Jak wyżej napisane, Ale musisz wypucować kierasowi berło.

Kasztan

Ta firma to jakieś nieporozumienie, zarządzanie bez komentarza. Wyroby firmy po sezonie trzeba zmieniać , katastrofa. Inne dają radę 3-4 lata. Tfu tfu , omijać szerokim łukiem.

Kołodziejczyk
@Kasztan

Widocznie takie puste lale z linii są ! :) No cóż nie moja wina tylko technologia wibratorów

Czy Sherwin-Williams ma ściśle ustalone godziny pracy?

Basia

Poniedziałek od 8:00 do 16:00 w piątek

zależy

To zależy który kanał, PH standardowo tak jak ktoś napisał wyżej, natomiast TSC (terenowi doradcy sprzedaży) narzucone godziny gdy na sklepie jest najwięcej klientów czyli 10-18, lecz wg kierowników to najlepiej 11-19 (gdyż jak twierdzą rano nie ma ludzi na sklepie) + szok! soboty .. i tak walisz nadgodziny bo dystanse są wielkie, zapomnij o 40h tygodniu pracy :p

Justyna
@zależy

Wspomniałeś/aś o nadgodzinach. Chciałabym więc się dopytać jak się jest z nich rozliczanym? Fajnie gdy można liczyć na jakąś ekstra stawkę i w ten sposób sobie trochę dorobić do podstawowego wynagrodzenia. Jak to wygląda w Sherwin-Williams?

Janusz

Witam, nadszedł ten czas aby pożegnać dzisiaj wielkiego pana dyr.M który przepracował dwa lata w firmie SW Dokonania: roz...... cały dział handlowy może został jeden PH z 25. nie wspomnę o rotacji PH przychodzą i odchodzą.Rynek tradycyjny? Spatki i nikt poważnie nie traktuje już tej marki większość rezygnuje z handlowania tymi produktami.Brawo, brawo panie M. Mam nadziej, że osoby które jeszcze pracują pan MW i pani MM poniosą podobne konsekwencje, że nie zrobili nic by powstrzymać szaleńca który doprowadził firmę do pośmiewiska w całej Polsce.

Gosia

Może ktoś pracujący w Głuchowie, napisze jak się tam pracuje?

Przedstawiciel handlowy

Kolega pracuje na magazynie. Pytałem o aktualne rekrutacje.... Wszystko odbywa sie po znajomości, z polecenia. Często osoby, które nie mają nic wspólnego z praca w terenie, otrzymuja pracę na stanowiska sprzedażowe...szkoda, takie czasy...

Wert

Oddział w sadach dzisiaj oficjalnie przechodzi do likwidacji z powodu kryzysu spowodowanym koronawirusem wszyscy za 3miesiace na bruk

trew
@Wert

W Głuchowie "poleciały" cztery osoby.

Rysiek z klanu

Jeśli to czytasz to znaczy, że tak samo jak ja wahasz się czy aplikować. Niestety upartość ludzka bywa silniejsza i wygrała ambicja by jednak nie wierzyć ludziom, którzy rzetelnie piszą tu prawdę o tej firmie, i nie wierzyć w to, że jedna gwiazdka na pięć nic nie znaczy. Z perspektywy czasu mogę napisać, że idea firmy jest dobra, niestety firma nie ma szczęścia do zarządzających. Firma przedstawia swoje wartości w których jest nacisk na uczciwość. Jak się potem okazuję wymagana uczciwość jest od pracownika, natomiast ze strony firmy słowo uczciwość zastąpione jest słowem fałszywość manipulacja.niedopowiedzenie. Pracownik w firmie traktowany jest przedmiotowo. W końcu to korpo. Ale jeśli dalej myślisz, że Tobie się tu uda szybko awansować i mieć stabilną pracę to nie licz na to, rotacja w firmie wynosi 50% w przeciągu roku, tak jak piszą przedmówcy Minusy: - niska wypłata oraz niska premia - praca w soboty odbierane na tygodniu za wyłączeniem poniedziałku i piątku - praca w godzinach popołudniowych - niepłatne nadgodziny - ty jako pracownik dowiadujesz się o wszystkim na samym końcu - urlop najlepiej w zimie - częste delegacje - firma na rynku jest źle postrzegana Plusy: - wspaniali współpracownicy Teraz kieruję to do Ciebie Drogi Czytelniku, jeśli chcesz sam się ukarać to aplikuj.

Zofia

czym jesteś lepszy, a!?

Tymek

Wiecie czy firma teraz będzie teraz rekrutowała? Czas jest trochę trudny ale pracować bym chciał w tej firmie.

PH
@Tymek

Przemyśl to jeszcze bo szkoda czasu i energii

Były
@Tymek

Dobrze się zastanów kolego,bo stracisz czas i mnóstwo nerwów a niczego nie osiągniesz.

ciekawy

A cóż to się stało,że szukają PH na małopolskie i świętokrzyskie?Czyżby(usunięte przez administratora) w końcu wywalili czy sam biedaczek papierami rzucił?

XXX
@ciekawy

Wiesz coś na temat tego stanowiska, dokładnie na tym terenie? Możesz powiedzieć coś więcej o dotychczasowym PH i o samej pracy? Z góry wielkie dzięki!

Ph
@XXX

Dotychczasowy handlowiec na tym terenie w swojej pracy, zaangażowaniu, oddaniu firmie i klientom reprezentowal (i nadal reprezentuje nawet bedac na okresie wypowiedzenia) najwyższy poziom. Pozostawia zaopiekowany rynek swojemu następcy, który powinien bez problemu kontynuować współpracę.

PH Altax
@XXX

Jeden z najbardziej zaangażowanych pracowników, i z mega dobra opinia, liczono się z jego zdaniem w firmie. Dla nas obecnych pracowników szok i niedowierzanie ze odchodzi, myśleliśmy ze człowiek nigdy nie odejdzie. Gigantyczne wzrosty sprzedaży w ostatnich latach, nawet przy słabszej formie sprzedażowej i problemach zdrowotnych które komunikował nam PH potrafił zamknąć rok z delikatnym wzrostem. Strata dla firmy, może nauczka dla zarządzających SW aby rozwijać i próbować zatrzymać takie osoby w firmie, podobno rok temu mieli taką szansę jak odeszła poprzednia kierowniczka regionu i jej NIE WYKOZYSYALI, lepiej zatrudniać osoby z zewnątrz. Dziwne tez ze nie próbowali go zatrzymać teraz. Zawsze chętny do pomocy, najwyższy poziom PH pracuje do samego końca na najwyższych obrotach, trzeba brać przykład z takich osób, teren raczej zadbany zreszta wyniki z ostatnich lat mówią same za siebie. Szacunek dla GK

Nowy PH
@XXX

Na początku kontrowersyjny i taki niedostępny, ale po bliższym poznaniu bardzo pomocna osoba i w centrum całego regionu. Nigdy nie odmawia pomocy i wspiera dobrym słowem i swoimi kontaktami aby pomoc robić plany nowym PH. Ja osobiście nie spotkałem się z takim wsparciem w poprzednich firmach. Stara się stworzyć dobra atmosferę w regionie. Ogromna wiedza sprzedażowa. Teren zakładam ze zadbany jak widzę ile zaangażowania wkłada w prace. Nie boi się mówić o wadach i zaletach pracy dlatego go szanuje.

XXX
@Nowy PH

Z tego co zrozumiałem z powyższych wpisów, warto aplikować na to konkretne stanowisko? Mam jeszcze kilka pytań o sytuację i postrzeganie firmy na rynku, o same warunki pracy (wynagrodzenie, samochód) oraz o kierownika regionu, co to jest za człowiek i jak go postrzegacie? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie, konkretne i szczere opinie. Pozdrawiam!

Xxxx
@XXX

Sam zdecyduj czy chcesz pracować i aplikować do SW, warunki jak wszędzie podobne opinie od skrajnie dobrych do skrajnoe złych

Makao
@Nowy PH

Serio ? Sam sobie odpisujesz jaki to (usunięte przez administratora) jesteś ? Bez przesady każdy wie że robiłeś duże wzrosty... I chciałeś za duża kasę za to... Dostałeś podwyżki ale ciągle było mało a że niezbyt lubiany byłeś to nie chcieli cię awansować... A przepychanie towaru z magazynu SW do magazynów internetowych to nie sprzedaż tylko sztuczne pompowanie ... Także życzę powodzenia w dalszej karierze :)

Axel
@Makao

Zgadzam się w 100%. Siedzi i sam sobie pisze pozytywne opinie:)Niesamowite!!! Przesunięcia z SW do magazynów klientów nie są sprzedażą i w żaden sposób nie rozwijają rynku.Efekt będzie taki, że cały region przez niego będzie miał problem z realizacją planów i koło się zamknie.

Axel
@Axel

Oczywiście dotyczy przesunięcia z SW do magazynów klientów hurtowych i internetowca:)

alex

Pełna zgoda!!!Bez KK,napchania hurtu i internetowca 3 dni przed końcem miesiąca nie zrobiłby planów.Taka właśnie jest prawda. Niestety zwalnia się ludzi którzy chcieli działać i rozwijać rynek opierając się na realnej sprzedaży i odsprzedaży z półek klienta. Firma mogłaby być ok ,ale nie przy obecnej polityce(nieważne jak i gdzie byle dużo). Obecna polityka to już dojście do ściany.

R
@alex

czytam i nie wierzę jak nisko upadliście. To jest portal o pracodawcy!! a nie poszczególnych PH. ogarnijcie sie ludzie bo to jest poniżej krytyki. Obrzucanie błotem handlowca który jeszcze nie podpisał umowy z nowym pracodawcą jest mega słabe i pokazuje jakimi ludźmi jesteście. jeśli musicie już prać brudy to komentujcie Firmę. Ludziom dajcie spokój. dramat.

Fxxx Yxx
@R

Zostaw hejterow szukali problemów i dalej szukają. Sami są kryształowi jak prezes NIK Na tej stronie nie można nic pozytywnego napisać ani o ludziach ani o firmie, bo zaraz odezwa się frustraci. Ludzi kuje w oczy ze ktoś może mieć dobre zdanie. A oni przecież krzywdy nikomu nie robią swoim hejtem, a czuja się bohaterami w swoim ograniczonym świecie.

Filippo

Ktoś coś wie na temat pracy doradcy stacjonarnego w sklepie bo widziałem ogłoszenie i zastanawiam się czy warto , co tam się robi itp.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Sherwin-Williams?

???

Ty tak serio ?! Musisz donosić na innych i wyręczać kierownika. :) I zapraszamy.

Zostaw merytoryczną opinię o Sherwin-Williams - Poznań

• Jak się pracuje w Sherwin-Williams?

Zobacz opinie na temat firmy Sherwin-Williams tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sherwin-Williams?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sherwin-Williams?

Kandydaci do pracy w Sherwin-Williams napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sherwin-Williams