Talex S.A.

Opinie o Talex S.A.

Aktualność
W Poznaniu końcówka sierpnia upłynie pod znakiem sportowej rywalizacji! Nasz wieloletni związek z tenisem ponownie zaowocował. Już 24 raz jesteśmy sponsorem tytularnym Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie - Talex Open.

Jako firma technologiczna doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna. Taki styl życia jest dla nas wręcz wskazany. Wielogodzinna praca przy komputerze potrafi zmęczyć, a po latach odbić się na zdrowiu. Miedzy innymi właśnie dlatego tak zależy nam na promowaniu sportu - dla zdrowia!

Talex Open to świetna okazja na spędzenie przyjemnych chwil na kortach i kto wie, może dzięki temu ktoś złapie bakcyla i przekona się, że warto żyć aktywnie. Zachęcamy do regularnego rozprostowywania kości. Bo sport ładuje akumulatory dobrą energią i nie powinny o tym zapominać szczególnie Ci z nas, którzy większość dnia spędzają przy komputerach.

Talex Open odbędzie się już 20-27 sierpnia na kortach tenisowych Korty AZS Poznań przy ul. Noskowskiego 25. Serdecznie zapraszamy!

#talex #talexopen #CSR #wellbeing

Wow niezły opis, dobrze że taki detaliczny. Ale czy można wiedzieć, o jakiej posadzie mowa? Bo ja myślałem nad aplikowaniem na stanowisko serwisanta sprzętu komputerowego. I jeszcze ciekawy jestem ta premia 500 zł to jest za co premia? Jakaś uznaniowa, frekwencyjna czy inna.

Nowy wpis

Aktualność
Co ma wspólnego data center z zakładem produkującym amunicję i zapalniki do bomb? Odpowiedź na to pytanie leży w przeszłości - musimy cofnąć się do okresu drugiej wojny światowej.

Jeden z obiektów Talex Data Center mieści się w budynku Wrocławskiego Parku Biznesu przy ulicy Bierutowskiej. Kompleks ten ma naprawdę interesujący rys historyczny. Właśnie tam, w latach 1940-1942, niemiecki koncern Rheinmetall Borsig wybudował zakłady produkujące amunicję, zapalniki do bomb i wyposażenie do samolotów. Ten wyjątkowy obiekt został wpisany do rejestru zabytków. Pod ochroną jest m.in. ceglana elewacja budynku, na której widać jeszcze ślady po kulach.

⌛ Ta przeszłość kompleksu jest nie bez znaczenia. Okazało się, że odrestaurowany budynek stanowił świetną bazę do budowy centrum danych o najwyższych standardach.

➡ Ściany budynków mają nawet 80 cm grubości.
➡ O ogromnej nośności dachu świadczy to, że instalowano na nim działo przeciwlotnicze.
➡ Pod budynkiem znajdują się tunele, które służyły jako schron podczas bombardowań. Dziś te same kanały wykorzystywane są do rozprowadzania sieci energetycznej, cieplnej i telekomunikacyjnej.
➡ Zakłady zostały zbudowane na obrzeżach Wrocławia, co jest istotnym warunkiem dla bezpiecznej lokalizacji centrum danych.

Wszystkie te elementy (i nie tylko te!) to części składowe bezpieczeństwa fizycznego, jakie gwarantujemy klientom Talex Data Center. Oczywiście poza mierzalnymi korzyściami pozostaje jeszcze coś tak nienamacalnego jak unikatowy klimat i atmosfera budynku. Po prostu przyjemnie spędza się czas w tych industrialnych, przestronnych przestrzeniach, w których oddycha się historią, jednocześnie pracując z najnowocześniejszymi technologiami.

Zamierzam aplikować na stanowisko Administratora Sieci więc wpadłem na forum się rozejrzeć. Pisano o nie korporacyjnej atmosferze w ogłoszeniu. Na tym dziale jak wam się pracuje, atmosfera jak najbardziej w porządku? Ile taki administrator zarabia bo we wpisach sugierujecie niskie zarobki dlatego chciałbym konkretnie wiedzieć czy warto?

Jak wygląda ścieżka kariery w Talex S.A.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Serwisant

Rok 2012, miła atmosfera, rozmowa w cztery oczy bez innych osób w pomieszczeniu Na wszelkie moje pytanie dostałem konkretne odpowiedzi i przedstawiono mi zakres obowiazków, pozytywnie

Podstawowe pytanie z dziedziny IT i helpdesku typu, kroki jakie byś podjął gdy komuś nie działa sieć, zwroty z konsoli cmd i kilka rozszerzeń plików.

Przeglądając oferty na stronie firmy znalazłem jedną dla specjalisty do spraw kluczowych klientów w Poznaniu. Podkreślone są tam m.in elastyczne godziny pracy. Czy pojęcie to obejmuje też możliwość pracy zdalnej? Od początku, ewentualnie po okresie wdrożenia?

W ramach pracy na stanowisku specjalisty ds. klientów kluczowych, jak również na wielu innych stanowiskach dajemy naszym pracownikom możliwość wykonywania pracy w formie hybrydowej.

Przybliży ktoś obowiązki serwisanta sprzętu komputerowego? Niby jest ogłoszenie, data publikacji czerwiec jakoś, wchodzę a tam że nieaktualne i nawet nie można treści przeczytać, co tam było. Teraz w ogóle jest nabór? Dajcie znać, jak potrzebują człowieka. Jestem chętny jak coś.

Aktualnie prowadzone rekrutacje dostępne są na stronie firmowej https://www.talex.pl/kariera/oferty-pracy/

Firma Talex S.A. poszukiwała ostatnio pracowników na stanowisko Specjalista ds. IT. Czy dalej można tam aplikować?

Incognito

Nie polecam aplikować chyba że chcesz pracować za pensje na poziomie kasjera a odpowiedzialność bez porównania. Jest wiele lepszych oferta w Warszawie za godziwą stawkę. Jeżeli masz na głowie kredyt i nóż na gardle to ostateczność. Moje odejście to była najlepsza rzecz jaką zrobiłem. Szukają bo ludzie po ostatnich akcjach zaczynaja się zwalniać sami i w sumie im się nie dziwie skoro zabrali nawet opiekę zdrowotną i jak chcesz miec jakikolwiek pakiet to musisz sam za niego płacić i to nie małe pieniądze.

Edzia
@Incognito

Konkretnie, taki specjalista IT to ile zarabia miesięcznie brutto? Co do odpowiedzialności, to czy jest w umowie zapis o jakiś karach? Jak popełni błąd czy zrobi coś nie tak, to odpowiedzialność oznacza zwolnienie, czy też właśnie kary finansowe jakieś?

Kolo
@Edzia

Specjalista? tam nie ma specjalistów to jest wsparcie IT ludzie od podłączania kabelków, odpowiedzialność żadna, banki maja swoje IT wiec zdają sobie sprawę że ludzie z talexu to amatorzy. To tacy ludzie od czarnej roboty

@Kolo

Dobór pracowników w Talex S.A. odbywa się poprzez spełnienie przez kandydatów wymagań głównych oraz weryfikację umiejętności technicznych. Kandydaci po spełnieniu wymagań formalnych - wykształcenia i doświadczenia w zakresie wdrażania systemów IT oraz obsługi i naprawy komputerów, przechodzą do drugiego etapu rekrutacji tj. testu kompetencji. Celem tak prowadzonego doboru pracowników jest profesjonalna i sprawna obsługa naszych klientów, których oczekiwania są duże, zarówno w zakresie bezpieczeństwa danych i jakości obsługi.

#talex #talexopen #CSR #wellbeing

Aktualność
Angażujemy się w życie lokalnych społeczności!

Czasami posiadamy rzeczy, których już nie potrzebujemy, a które dla innych osób byłyby naprawdę cenne. Najczęściej niestety przedmioty te trafiają na wysypisko śmieci lub do utylizacji.

#Zerowaste to cel, który nie jest w Talexie nowością. Działamy na każdym polu – od drobnych rzeczy, takich jak świadome zakupy do firmowej kuchni, sortowanie śmieci i wykorzystywanie wody z opadów, aż do poważnej inżynierii i zwiększania efektywności energetycznej Talex Data Center. Chcemy mieć jak najlepszy wpływ na środowisko i społeczeństwo. Dlatego ciągle poszerzamy pole działań, a danie przedmiotom drugiego życia - idealnie wpasowuje się w naszą filozofię. ♻

Z inicjatywy naszych pracowników, jako Talex, aż czterem instytucjom przekazaliśmy nieużywane już przez nas biurowe meble (w świetnym stanie!). Tym bardziej nas to cieszy, że instytucje te pełnią bardzo ważne społecznie role. Mowa o dwóch ośrodkach szkolno-wychowawczych, a także jednostce strażackiej i Związku Zawodowym Strażaków Florian.

Na koniec dodajmy, że wspomniane instytucje dostały od nas zapewnienie, że jeśli w przyszłości ponownie pojawi się okazja do wsparcia, to mogą na nas liczyć.

Pamiętajmy – każdy gest ma znaczenie ❕
#ESG #Talex
Zwolniony pracownik

Nie polecam tej firmy. Miesiąc temu zaczęły się masowe zwolnienia w dziale serwisu. Kierownictwo przyjechało z dnia na dzień i dało mi wypowiedzenie. Nie było wgl żadnej rozmowy tylko postawienie przed faktem dokonanym. Z tego co wiem aktualnie zabrano również opiekę zdrowotna oraz sodexo w ramach cięcia kosztów czyli tak naprawdę nie ma żadnych benefitów. Pensje głodowe i brak możliwości uzyskania jakiejkolwiek podwyżki. Na stanowisku eksperta serwisanta IT który robi po 8-10h dostaje się maksymalnie 3,5 netto na rękę a są tacy co zarabiają mniej. Wiadomo, są wyjątki ale to tylko kolesiostwo. Roboty pełno, ludzi coraz mniej bo trzeba ciąć koszta. Brak jakiegokolwiek wsparcia, skruchy, pytania czy można coś zrobić na lepsze.

@Zwolniony pracownik

Naszym priorytetem od zawsze jest ochrona miejsc pracy, jednak zmieniające się warunki biznesowe wymuszają niejednokrotnie konieczność zastosowania rozwiązań optymalizujących.

Magdalena
@Zwolniony pracownik

Piszesz o zwolnieniach a ja widziałam że poszukiwane są osoby do inwentaryzacji. Prac niby tylko do końca sierpnia ale stawka dość dobra. Możesz napisać coś więcej o tych zwolnieniach? Dużo osób dostało wypowiedzenia? Wszystko wypłacono?

Śmiech na sali
@Magdalena

Nie wiem czy 26 brutto za godzinę to dobra stawka tym bardziej w Warszawie bo tam szukają. Za 10h pracy wychodzi 200 do ręki. To na roznoszeniu ulotek mniej się narobisz a wyjdzie Ci podobnie :)

@Zwolniony pracownik

Jakie powody tych zwolnień, to był redukcje etatów? Jak to było u Ciebie, co było oficjalnym powodem to zwolnienia? A jak było wcześniej, co jaki czas zdarzały się podwyżki, duże to były kwoty?

Zwolniony pracownik

Oficjalnym powodem były Oszczędności… o podwyżkach zapomnij. 100 razy się zastanów zanim się zatrudnisz.

Były, może mąż, może pracownik
@Talex S.A.

Śmiech na sali. Priorytet w postaci ochrony miejsc... Optymalizacja? A cóż to w zakresie zwalniania pracowników. Zgadzam się, że szef firmy decyduje, pracownicy wykonują. Ale można to zrobić w kulturalny i cywilizowany sposób. Niektórym przełożonym tego brakuje. I na tym ta cudowna firma najwięcej traci. Osoba, która napisała powyżej o priorytecie i rozwiązaniach optymalizujących zmieni zdanie, gdy sama "zostanie poproszona" o odejście.

Atmosfera wśród współpracowników w firmie jest super. Jeśli nie palisz, to zaczniesz - dodatkowa przerwa na fajka nie jest kontrolowana, ale 5 min za długi prywatny telefon w ważnej sprawie jest wytykany. Kadra zarządzająca nakazuje robić niewykonalne targety. Potrafi wytykać błędy zrobione kilka lat wcześniej, aby tylko nie dać podwyżki. Wystarczy korek na mieście i na premie nie ma co liczyć - pensje masz podzieloną na podstawę oraz premię i jeśli nie pracujesz w dużej miejscowości to o premii możesz pomarzyć. Ciągły kontroling pracowników w firmie powoduje coraz to mniejsze zaangażowanie bardziej doświadczonych ludzi, których jest zresztą coraz mniej. Własna inicjatywa? Zapomnij. Masz wykonać polecenie i nic innego, więc jak masz swoje zdanie to ta firma nie jest dla Ciebie. Owocowe czwartki? Życzenia świąteczne? Pączki na Tłusty Czwartek? Zapomnij. Premie roczne za ciężką pracę? Może coś zostanie rzucone, ale nie oczekuj kokosów - max 1500 zł. Podwyżka za kolejne kursy, szkolenia, nabyte umiejętności? Zapomnij. W tej firmie liczy się jedynie staż i to jak dogadujesz się z dyrekcją. W taki sposób osoby, które unikają pracy, a dobrze się dogadują, pracują przez wiele lat (grają w gry w czasie pracy, opóźniają dojazdy, czy przedłużają proste naprawy / wizyty u klienta). Pracownik nie jest doceniany. Jeśli masz cierpliwość, chcesz pracować za głodową pensję w dużych miastach (ok 1,5 najniższej krajowej na start lub 2 najniższe krajowe jak już zdobędziesz doświadczenie) oraz nie masz żadnego doświadczenia w serwisie, to jest praca dla Ciebie. Jak już uda ci się wywalczyć podwyżkę to szefostwo kilkukrotnie upomina, by nie mówić o tym. Teoretycznie nikt nie wie ile inna osoba na tym samym stanowisku zarabia, praktycznie nowa osoba dostaje tyle samo na start co pracownik z półtorarocznym doświadczeniem. Z reguły podwyżki dotyczą 200/300 zł brutto. Pracownik ma być na każde zawołanie, zostawać na nadgodziny - o które trzeba często się upominać, by były wypłacone. Benefity w postaci bonu SODEXO ( 150zł co 3 miesiące) lub ubezpieczenia medycznego dopiero po roku pracy. Podsumowując jest to praca dla ludzi bez jakiegokolwiek doświadczenia, wykształcenia i większych umiejętności, którzy chcą sobie wpisać firmę do CV. Od pracownika wymaga się punktualności i wykonywania powierzonych zadań oraz brak własnego zdania. Praca dla ludzi, którzy poza pracą nie mają życia osobistego.

Izabela

Niewykonalne targety to znaczy, czego konkretnie od Was wymagają? A jak ktoś nie wykona, to musi się z tego tłumaczyć czy jak?

Alfa

(usunięte przez administratora) Przy tylu procedurach i certyfikatach jakie firma posiada, aż dziw bierze, że nikt się nie wziął za politykę płacową w typie wysokość pensji do posiadanego doświadczenia, do stażu. Brak ścieżki awansu typu po przyjęciu narybek, po roku młodszy inżynier, po dwóch latach middle inżynier, po trzech latach specjalista, po 4 czy 5-ciu latach starszy inżynier i to powinno być skorelowane z zarobkami. Obecnie ktoś może pracować 20 lat od otwarcia firmy, przychodzi nowy i po 2 latach czapką go przykrywa w kwestii zarobków bo ma na tyle determinacji i siły przebicia, że potrafi wynegocjować to i owo. Jeśli chodzi o benefity, to trzeba również aktualizować ich wartość, bo 5 lat temu jak one weszły to 400 zł za pięcioletni staż to było pół smartfona średniej jakości, a obecnie to kolacja dla rodziny w restauracji. Oczywiście wspomniana dobra atmosfera i brak paniki tylko rozważne podchodzenie do problemów klienta na duży plus.

@Alfa

Ścieżki awansu w Talex występują w działach, w których roczne potrzeby zatrudnienia pracowników są największe. Takie działania są szczególnie istotne z punktu widzenia pracowników z mniejszym doświadczeniem. Na początku są to stanowiska młodszych specjalistów, którzy po zdobyciu doświadczenia zmieniają się odpowiednio w stanowiska specjalistów i starszych specjalistów. W Talex S.A. do projektowania ścieżek kariery pracowników podchodzimy indywidualnie, dając możliwość całkowitej zmiany działu i specjalizacji. Dzięki takim działaniom wielu naszych pracowników zainteresowanych własnym rozwojem miało możliwość rozwijania się w kierunku zgodnym ze swoimi zainteresowaniami. W organizacji cenimy pracowników z różnorodnym doświadczeniem, zarówno tym zdobytym w Talex, jak również w innych organizacjach. Takie podejście w połączeniu z motywacją pracowników do własnego rozwoju oraz chęcią wprowadzania usprawnień w funkcjonowaniu poszczególnych działów daje nam większą otwartość na zmieniające się środowisko pracy oraz potrzeby naszych klientów.

Zaciekawiony

Chcę wysłać CV na ogłoszenie dotyczące KAM'a bo spełniam wszystkie warunki. Czy jest może ktoś kto pracuję/pracował w dziale Sprzedaży i wie jak wygląda mniej więcej wynagrodzenie na takim stanowisko i czy istnieją w tej firmie realna szansa na premie ?

@Zaciekawiony

Aktualnie prowadzimy rekrutacje na 3 stanowiska w obszarze sprzedaży. W zależności od posiadanego doświadczenia w zakresie sprzedaży usług IT, kandydaci mogą aplikować na stanowisko New Business Specialist Junior, New Business Specialist Senior oraz Key Account Managera. Widełki wynagrodzenia na stanowiskach uzależnione są od posiadanego doświadczenia.

ZWI

To co się dzieje w tlx jest niesamowite, zarząd sobie totalnie nie radzi. Przyszła Pandemia to co miesiąc jeden odchodzi a przychodzi "Ukrainiec" na 3 miesiące próbne po czym go zwalniają i biorą kolejnego. Rotacja ludzi jak w supermarkecie. Ponadto wszystko jest umawiane na zasadzie "dam znać ale nie obiecuje" Pracy dostaję się tyle że nawet jakby "przeklikać" listę to nie jest człowiek w stanie nawet przeczytać opisów. Jak mam być szczery to lepiej iść na magazym sobie staż wypracować niż podjąć tam współpracę. Na święta dostałem mandarynkę XD w IT płacą najniższą krajową ??? lol. Kierownik nie niepoważny, tam ludzi nie szanują. Umawiasz jedno z kierownikiem, który Cię informuje że to decyzja dyrektora, po czym dyrektor oznajmia że nawet o tym nie wiedział X + D Poprosisz o urlop to usłyszysz "możesz wziąć na żądanie." Zabrali zespołowi urlop na cały rok a pod koniec to wypłacają. Mógłbym książkę napisać. Szkoda nerwów. Nie polecam.

@ZWI

No, super - już drugi raz firma na święta mandarynki postawiła. Rozpieszczają pracowników - dawniej prezes przynosił kupione w markecie ciasto lub delicje szampańskie. No o więc postęp i zdrowiej... Podobno kiedyś były duże spotkania, ale prezesowi się z jakiegoś powodu odechciało.

xx
@ZWI

w ktorym oddziale i dziale taka akcja? ja nic nie wiem o Ukraincach

@ZWIczek
@xx

Kolego, potrafisz czytać ze zrozumieniem?Jak mniemam, kolega Karol odpowiedział - pamiętaj, umiejętność czytania jest ważna, ale zrozumieniem, jeszcze ważniejsza. Jeżeli nie Karol, to nie wiem kto...

XD
@ZWI

Dzięki za nakreślenie jak to wygląda na prawdę.

@XD

Wiesz, że ta opinia była pisana rok temu. Od tego czasu mogło się wiele zmienić. Chciałeś tam aplikować? Moim zdaniem zawsze warto dać firmie szanse i na rozmowie sprawdzić jak jest teraz naprawdę. Może jednak warunki ci będą pasowały. Jak myślisz?

serwisant
@ZWI

Pracowałem rok w tym [wstaw negatywny epitet] w 2017-2018 roku, widzę że nic się nie zmieniło, ba, nawet jest jeszcze gorzej...

@serwisant

Też zarabiałeś najniższą krajową i zero benefitów na święta? Bo jak nigdy nie dawali w firmie żadnych bonusów z socjalu to pewnie teraz tez ich nie ma. A jaką miałeś umowę? Na czas określony czy zlecenie?

@Roman

Umowy są na czas określony.

Dorota

Teraz też wszyscy mają umowy na 3 miesiące czy idzie się zahaczyć na dłużej? Nadal idzie wymianka i zatrudniają Ukraińców?

sekretarka

Jak wygląda praca na stanowisku Sekretarki-Asystentki.. Widziałam ogłoszenie.

sekretarka

Cześć , Jak wygląda w firmie Talex praca Sekretarki/Asystentki biura w Poznaniu. Widziałam ogłoszenie.

Wsparciuch

Pierwsza linia wsparcia to ogólnie dramat. Natłok pracy jest zatrważający i demotywujący. Codziennie po kilkadziesiąt ticketów, a do tego bezustanne odbieranie telefonów. Szef najlepiej chciałby, żeby podczas rozmowy rozwiązywać pisemne zgłoszenie. Osoby zarządzające zespołem bezczelne i zupełnie niezainteresowane losem pracownika, może nawet niestabilne psychicznie. Wprowadzenie do pracy na zasadzie "tu masz to, tu masz to" i tyle. Wszystko masz robić sam, nie oczekuj odpowiedzi na pytania, ale potem jesteś bardzo chętnie poddawany ocenie i uwagi zawsze jakieś się znajdą, często przekazywane w chamski sposób. Nawet za plecami pracownika jest on obgadywany. Nie można wziąć urlopu bo zawsze jest "za mało osób na linii". Kierownictwo liczy każdą sekundę spóźnienia i spędzoną w toalecie, patrzy krzywo jeśli się przekroczy 5 minut. Ja również przez 3 miesiące nie doczekałem się karty dostępu do biura. Perspektyw żadnych, pensja głodowa. Odradzam nawet na pierwsze miejsce pracy. Talex dał mi tylko jedną rzecz - depresję. Wspominam dobrze tylko kolegów z zespołu.

Agata
@Wsparciuch

Pensja głodowa? Czyli najniższa krajowa czy może trochę więcej oferują? Dziwi mnie trochę to, że przy takim trybie pracy nie ma szkolenia wprowadzającego :/

Programista

Wypowiem się z perspektywy osoby pracującej na stanowisku programisty. Organizacja pracy fatalna, ale przez to nie trzeba dużo pracować. Sama firma przypomina zdecydowanie januszex z memów. Kadra kierownicza nie potrafi dobrze zarządzać projektem, a jedynie oszukiwać na temat przyszłych podwyżek. Na plus młody zespół, bo do pracy szukają tylko studentów, którym będą mogli zapłacić jak najmniej. Nie znajdziesz tam osoby z dużym doświadczeniem, ale projekty są często duże więc można się sporo samemu nauczyć. Wynagrodzenie zdecydowanie poniżej rynkowej wartości pracy. Bardzo duża rotacja, ale co się dziwić. Każdy kto tam pracuje rozgląda się za nową pracę i w głowię ma tylko to żeby zebrać pierwsze doświadczenie i jak najszybciej uciekać stamtąd.

Izabela
@Programista

No to kiepsko jak kadra nie umie dobrze zarządzać, bo robi się spory bałagan… a co do wynagrodzenia to ile konkretnie ono wynosi skoro piszesz, że mocno poniżej rynkowej?

Ptolemeusz

Pracowałem w poprzednich latach jako pierwsza linia wsparcia IT (ze względu na własne bezpieczeństwo nie podam kiedy dokładnie). Zdarzały się sytuacje, że szef nie pozwalał wychodzić na 5 minut do toalety, a przez charakter pracy nie można było nawet przerwać konsultacji z klientem. Sam szef jest bardzo niepomocny, jedyne co robi to siedzi i pogania ludzi na czacie w przerwach między przeglądaniem rzeczy na Allegro. Za zadanie pytania na temat, na który on powinien coś wiedzieć, dostałem chłodną odpowiedź w stylu "Proszę mi takich pytań nie zadawać". Ponadto, ogromne nadużycia finansowe ze strony zarządu. Nie dostałem nawet pieniędzy za niewykorzystany urlop, a pieniądze z wypłaty z łatwością są potrącane nawet za spóźnenie o minutę. Jeżeli szanujesz swoje zdrowie psychiczne, nawet nie myśl o podejmowaniu pracy w tej pożal się Boże firmie. Wypłata jest na poziomie minimalnie wyższym od minimalnej stawki godzinowej. Pieniądze które zarobisz, nie zrekompensują twoich strat na psychice. Na rozmowie kwalifikacyjnej wmówią ci, że po 3 miesiącach dostaniesz podwyższoną stawkę. Jest to najzwyklejsze KŁAMSTWO. Po tych 3 miesiącach przysługuje ci jedynie prawo do premii, którą możesz z łatwością utracić. Nie oczekujcie jakiegokolwiek awansu w tej organizacji. Zalecam gorąco omijać tą spółkę szerokim łukiem i nie podejmować z nią żadnej współpracy.

Zuzanna
@Ptolemeusz

No i na czym np., te całe premie wywalają w takim razie? I naprawdę masz aż tak duże obawy, że mógłbyś ponieść konsekwencję za tę wydaną przez siebie opinię? Bo to naprawdę niepokojące

Ptolemeusz
@Zuzanna

Premię można utracić, jeżeli ktoś po odsłuchach rozmów uzna, że coś powiedzieliśmy nie tak, albo za rzeczy typu spóźnienie się do pracy o minutę. I tak, rzeczywiście, mam takie obawy.

Zuzanna
@Ptolemeusz

Nie no, przepraszam, że to tak nazwę ale to naprawdę chore. Ja bym ze stresu tutaj umarła chyba. A jaką premię wtedy oferowali na tej linii wsparcia?

było pracownik

Pracowałemy w tej firmie kilka lat temu , wytrzymałem tylko 2 miesiące. Umowa zlecenie , marne grosze , musisz notować wszystkie godziny kiedy jesteś w biurze. Brak Madryt wejściowej. Musisz się prosić by ktoś wpuścił cię do budynku , nie wspominając o wyjściu z WC, bez karty nie wyjdziesz. Szefoy nie spieszą się w wyrobienie karty. Nie polecam

Helmut

"Serwisant - wdrożeniowiec IT" - umowa zlecenie, umowa o pracę być może później będzie a może nie !!! Godziny pracy - jazda po Polsce średnio od 7 do 18. Rozwój zawodowy na tym stanowisku to przenoszenie komputerów z pokoju do pokoju głównie w bankach. 3 tyś moja propozycja na rękę to chyba było za dużo. Po rozmowie rekrutacyjnej cisza ....

lewap
@Helmut

Witaj Też kiedyś u nich robiłem jako service desk. Umowa zlecenie, do tego wywalają cię po 3 m bez podania powodu. Zero rozwoju w tej firmie

@lewap

Cześć, szkoda na tę firmę czasu. Nawet się cieszę, że mi nie zaproponowali tej pseudo pracy. Pozdrawiam.

@lewap

Jak długo tam pracowałeś? Pracodawca po prostu nie przedłużył z Tobą umowy czy zostałeś zwolniony? Jestem też ciekaw co konkretnie należy do zadań pracowników w Talex, mam nadzieję że powiesz coś na ten temat niedługo.

Lewap
@Roman

Jak tam pracowałem , to miałem zwykła umowę o dzieło (cięcie kosztów). Przez cały okres pracy , nie udało im się nawet wyrobić karty do bramek. Nie polecam tam pracować. Totalne olewanie

malamut
@Helmut

Mi zaoferował dziad 14zł netto na rękę za godzinę, umowa zlecenie. (usunięte przez administratora) i dwa metry mułu. Ta firma to porażka! Nikomu nie polecam, chyba że macie do wyboru tylko to, albo Maka lub Biedrę.

Magdalena
@malamut

Dla wdrożeniowca IT najniższa stawka godzinowa brutto? Nie wierzę w to, co czytam.

@malamut

Po prostu brak słów... jak taka firma się utrzymuje ehh. Mam nadzieję, że znalazłeś ciekawszą płace i pracę. Pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o Talex S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Talex S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Talex S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Talex S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Talex S.A.?

Kandydaci do pracy w Talex S.A. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Talex S.A.