Opinie o Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna w Warszawa

Candidate

Worst recruitment experience ever! Very unfriendly, rude and unprofessional Talent Acquisition team, if only there is one, because it seemed like a bad joke.

Other candidate12
@Candidate

What do you mean by unfriendly and unprofessional Talent Acquisition Team?

maya

Awful place to work! Small minded management with a very narrow view of the business. Huge workload due to staff turnover. No respect for employees, neither for customers. I do not recommend working in this company!

Praca jaka GL accountant

Cześć, czy mogę prosic o opinie dot pracy w dziale RTR jako GL Accountant? Ponoć szykują się tranzycje procesów, czy ktoś wie więcej na ten temat?

Iwona
@Praca jaka GL accountant

Kasa ok. Ale wycisną z ciebie ostatnie soki. Jeśli to akceptujesz, to śmiało aplikuj.

Tyryry
@Praca jaka GL accountant

Wynagrodzenie ok, w pracy każdy musi się ''sam ogarniać'' bo nikt za rączkę nie prowadzi, przy tranzycji trzeba się umieć samemu zorganizowac tak żeby ogarnac swoja działke, godziny pracy flex

Rozu
@Iwona

Czyli dzien w dzien praca 10h i weekendy czy jak to wyglada, ze wszystkie soki wyciskaja?

Tyryry

obstawiam ze każdemu na rozmowie rekrutacyjnej mówią, że będzie brał udział w tranzycji więc to normalne, że jest gadka tylko o tym. Nie wiem gdzie można znaleźć firmę która przenosi proces z innych krajów i nie skupia się na tym. Problemem jest że osoby pracujące w Alconie X lat dostają kota bo nowi są za młodzi i im zabierają miejsce w kuchni :D

Nowa
@Iwona

Tez poproszę o więcej szczegółów? Praca w nadgodzinach codziennie? Czy raczej na zamknięcia miesiąca?

@Nowa

A to zależy. W którym dziale jesteś?

Nowa
@Monika

RTR zespół , będę wdzięczna za informacje

Iza

Hej chcialbym zapytac o staniwisko medical handling specialist z jezykiem wloskim? Ktos cos moze wiecej powiedziec o tym dziale czy warto aplikowac? Ile sie zarabia? Jakie sa godziny pracy? Czt mozna zdalnie pracowac?czy sa nadgodziny? Za wszystkie info bede wdzieczna.

@Iza

Cześć Iza, spróbować zawsze warto. Jesteśmy otwarci na różnorodność, dbamy o równość pracowników i nienaruszalność ich wartości. Nasze działania oparte są na wzajemnym szacunku i partnerstwie. Wysokość wynagrodzenia podajemy zawsze podczas rozmowy rekrutacyjnej lub jeszcze przed nią, jeśli zapyta o nie kandydat. Dzieje się to jednak w trakcie bezpośredniego kontaktu. Dbamy bardzo o to, aby nasze wynagrodzenia były konkurencyjne. Prowadzimy na bieżąco badania płacowe i mapujemy wynagrodzenia, czyli sprawdzamy, jak kształtują się one na rynku. Nasze założenie w tym procesie to zapewnienie satysfakcjonującego wynagrodzenia każdemu pracownikowi. Mamy też rozbudowany program wellbeing, masę benefitów oraz rozbudowany program rozwoju. Jeżeli chodzi o nadgodziny, Alcon Global Services powstał dwa lata temu. Cały czas znajdujemy się w okresie tranzycji, czyli inaczej kształtowania się ostatecznej struktury i zakresu działań naszego centrum. To powoduje, że w niektórych obszarach zdarzają się nadgodziny, jednak aktywnie dążymy do ich eliminacji. Zawsze umożliwiamy ich odbiór lub wypłacamy za nie wynagrodzenie. Cały czas pracujemy też nad takim ułożeniem procesów, aby doszło do stabilizacji naszych działań, a tym samym braku potrzeby pracy w nadgodzinach. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę: https://www.pl.alcon.com/pl/careers

@Justyna z HR Alcon

Hi, This is probably not your fault but the recruitment side of the business should be improved. I went through four stages of interview, with two of them spending nearly 1 hour each and got no feedback for over 2 weeks. To this day still don't know if I got the job or not. It's quite disrespectful.

@Adam

Dear Adam, We are sorry to hear that. We always try to let all candidates, with whom we have recruitment meetings, know how their application process ended.  We do our best to make it as short as possible. One of our performance indicators in recruitment is how long it takes. If you have not received a response please email us at : Careers.poland@alcon.com

Dorota
@Justyna z HR Alcon

Rozumiem, że kwestie wynagrodzenia poruszane są na rozmowie rekrutacyjnej, ale czy mogą państwo wymienić tutaj na forum benefity? :)

@Dorota

Cześć Dorota, wysokość wynagrodzenia podajemy zawsze podczas rozmowy rekrutacyjnej lub jeszcze przed nią, jeśli zapyta o nie kandydat. Dzieje się to jednak w trakcie bezpośredniego kontaktu. Dbamy bardzo o to, aby nasze wynagrodzenia były konkurencyjne. Prowadzimy na bieżąco badania płacowe i mapujemy wynagrodzenia, czyli sprawdzamy, jak kształtują się one na rynku. Nasze założenie w tym procesie to zapewnienie satysfakcjonującego wynagrodzenia każdemu pracownikowi. Co do benefitów, to naszym pracownikom oferujemy: - Prywatna opieka medyczna dla pracownika i jego rodziny - Plan emerytalny - Ubezpiecznie na życie - Karta Kultura / lub karta multisport - Lunch karta - Dodatek komunikacyjny - Elastyczne godziny pracy - Produkty firmy Alcon dostępne dla pracownika i jego najbliższych - Program wellbeingowy Nasze oferty pracy znajdziesz na: https://www.pl.alcon.com/pl/careers

Janusz
@Dorota

Wynagrodzenie wcale nie jest konkurencyjne jak tu piszą, długości umów też są jakieś dziwne, model pracy hybryda z przeważającą częścią pracy z biura. Sam fakt, że oferty wiszą po x miesięcy świadczy o tym, że nikt nie decyduje się na pracę w tej firmie.

Kornelia Marzec
@Janusz

Strata czasu. Mimo starań wielu osób trudno wytrwać. Starsi stażem walczą o swoje stanowiska, uczą tak, aby niczego nie nauczyć, "przypadkowe" donoszenie jest tu codziennością. Takie korpo z czarnej komedii z domieszką thrillera. Trochę jak w (usunięte przez administratora) szkółce gdzieś na prowincji. Jak masz twardy charakter i jesteś śliski jak wąż to dasz sobie radę.

Dasia
@Kornelia Marzec

A co? Nie udała się kariera na Marynarskiej ?

@Kornelia Marzec

To starsi stażem uczą pracy, nie ma tam jakichś osób, które się zajmują szkoleniem innych? A może w ogóle żadnego szkolenia nie ma?

Yndorek
@Dasia

A co? Tobie się udała?

Gabczyk
@Monika

No jak przychodzą jacyś glupkowaci ludzie do pracy, co nie potrafią zrozumieć co się do nich mówi, to co my robić. Najlepiej aby wogóle tacy się nie zatrudniali niż odchodzili po miesiącu. My mamy swoje wymagania: dajesz radę, to jesteś znami, nie dajesz rady to sobie idź. Tak jak wszedzie. Prosta zasada! I to narzekanie na krzyki, hałas, stres, że pracujecie za dwoje, trzech. Mam proźbę - zanim się u wewnętrznicie publicznie - to zadajcie sobie pytanie. Czy jesteście słabi jak sflaczala dętka? No bo jak tak, to jedzcie na terapię lepiej zamiast do pracy. Chyba że wam chodzi o jakiś department, bo ja naprawdę nie wiem o czym mowa. Jak ktoś ma swoją robotę, to raczej nie ogarnie jeszcze nowej koleżanki czy kolegi. I jest jak jest. Nie oszukujmy się, bo taki ktos to konkurencja i na starcie zarabia więcej niz ktoś ze stażem. I za co nam płacą? Za szkolenie osób, czy za właściwom pracę?

@Gabczyk

No cóż, rozumiem cię z jednej strony ale szkolenie osob powoduje w rezultacie mniej pracy. Ja teraz jestem w firmie gdzie nie miałam szkoleń i to, czego mogłabym się nauczyć w miesiąc zajmowalo mi trzy albo dłużej - trochę bez sensu, dla wszystkich w timie. Ale to wina SPV głównie a nie indywidualnych pracowników.

Kagan
@Gabczyk

Ale wy robić coś z z brakiem kultury i zakrzykiwaniem innych, darciem się TL niby do kamerki, aby celowo inni pokornieli? To głuchota czy chamstwo?

Prośba
@Kagan

Takie sytuacje prosimy zgłaszać do HR lub właściwego menedżera.

Analityk

I've got invitation over linkedin and I have received invitation to the job interview very quickly. In fact this was the quickest recruitment I had in my life. TL had a lot of experience and knowledge about the tools and processes and that impressed me a lot, also the state of art solutions applied in IT data hub that allows you do develop skills in a broaden context. I've got feedback next day and accepted.

A very long list of tool specific technical questions - 2h long.

Kandydat00

Cześć, czy pracował ktoś w strukturach IT na stanowiskach managerskich? Jak wygląda atmosfera w dziale IT? Jak wygląda planowanie pracy zespołów - z głową czy totalnie z czapy co powoduje masę nadgodzin programistów/testerów/analityków?

Andy
@Kandydat00

W IT pracuje sie podobnie jak w innych dzialach i tak jak napisano w innych komentarzach, jest tragedia. Nie wazne czy jestes menadzerem czy ekspertem, itp. Zadania dostajesz od przelozonych z USA, oczekiwania sa nierealne, nie ma zadnego wsparcia i to prowadzi do nadgodzin. Rotacja jest ogromna wiec bardzo trudno jest zbudowac zespol i zarzadzac projektami. W praktyce po 3-4 miesiacach pracownicy chca uciekac bo albo nie wyrabiaja albo maja lepsza oferte. Sam zastanawiam sie nad odejsciem bo jestem tym juz zmeczony.

Jazz

Jest w 100% tak jak pisze Andy

@Andy

A to oni tam w USA normalne lecą na takich obrotach? Bo ja słyszałam, że są okropnie pracowici, ale chyba nie że aż tak. I tak ogólnie to co z tym Twoim odejściem? Dalej dajesz radę?

Andy
@Gabriela

Podziękowałem Alconowi i czytając te komentarze utwierdzam się tylko w przekonaniu, że była to bardzo dobra decyzja.

@Andy

Aha, czyli lepiej wybić sobie ich z głowy w takim razie?

Mark
@Andy

I also decided to accept an offer from another company after a disastrous candidate experience with Alcon : very unprofessional and rude recruitment team and managers. If they don't respect candidates then I guess they don't respect their employees neither.

Prywatne

Podpowiecie proszę, dają umowę o pracę czy zlecenie? Na jaki okres? Z góry dzięki.

@Prywatne

Dzień dobry, Zatrudniamy tylko na umowę o pracę. Dbając o naszych pracowników, tworzymy bezpieczne warunki pracy. Dlatego pierwszą umowę zawieramy na 6 miesięcy, z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Kolejna jest już bezterminowa i posiada trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Dbamy o naszych pracowników tak samo jak o oczy naszych klientów. Nasze oferty pracy znajdziesz na: https://www.pl.alcon.com/pl/careers

nick
@Justyna z HR Alcon

hej Justyna z HR, umowa na czas nieokreślony posiada aż 3-miesieczny okres wypowiedzenia ?

@nick

Cześć, tak, pierwszą umowę zawsze zawieramy na 6 miesięcy (z miesięcznym okresem wypowiedzenia). Kolejna jest już bezterminowa i posiada trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Życzę miłego dnia i serdecznie zapraszamy! Nasze oferty pracy znajdziesz na: https://www.pl.alcon.com/pl/careers

@Justyna z HR Alcon

wg polskiego kodeksu pracy 3 miesięczny okres wypowiedzenia powinien obowiązywać dopiero gdy się pracuje dłużej niż 3 lata. Jak to wygląda od strony prawnej że u was obowiązuje już po 6 miesiącach?

@Kandydat

Cześć, wg. polskiego kodeksu pracy jeżeli pracownik pracuje dłużej niż 3 lata, pracodawca nie może dać mu mniejsze wypowiedzenie niż 3 miesięczne. To reguluje kodeks pracy. W naszej firmie proponujemy taki okres wypowiedzenia już po 6 miesiącach. Takie mamy zasady, chcemy żeby pracownicy u nas się czuli bezpiecznie. Dodatkowo, zgodnie z polskim kodeksem pracy pierwsza umowa może być zawarta na 3 miesięczny okres próbny, kolejna na czas określony, a dopiero po 33 miesiącach pracodawca jest zobowiązany dać pracownikowi umowę na czas nieokreślony. U nas jest od razu na pół roku. A kolejna jest na czas niekreślony. Nasze oferty pracy znajdziesz na: https://www.pl.alcon.com/pl/careers

@nick

Przepraszam najmocniej, wprowadziłam Cię w błąd. Jeszcze raz :) Pierwsza umowa zawsze jest na czas określony 6 miesięcy i zamiast 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia, ma miesięczny (wyszliśmy na przeciw zgłaszanym przez pracowników i kandydatów potrzebom i wydłużyliśmy okres wypowiedzenia z 2 tygodni do 1 miesiąca dla tych umów). Następna umowa jest na czas nieokreślony i ma okres wypowiedzenia który narzuca kodeks pracy: 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy. Oraz 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata. Jeszcze raz przepraszam za mój błąd. Życzę miłego dnia.

@Kandydat

Przepraszam najmocniej Ciebie też wprowadziłam w błąd. Namieszałam trochę za co przepraszam. Jeszcze raz :) Pierwsza umowa zawsze jest na czas określony 6 miesięcy i zamiast 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia, ma miesięczny (wyszliśmy na przeciw zgłaszanym przez pracowników i kandydatów potrzebom i wydłużyliśmy okres wypowiedzenia z 2 tygodni do 1 miesiąca dla tych umów). Następna umowa jest na czas nieokreślony i ma okres wypowiedzenia który narzuca kodeks pracy: 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy. Oraz 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata. Życzę miłego dnia.

Mal
@Justyna z HR Alcon

Po co aż sześciomiesięczny okres próbny? Trzy miesiące próbnego są wystarczające, żeby poznać pracownika.

Filip69

Widzę duzo niezadowolonych głosów. O co właściwie chodzi, nie wywiązują się z umowy? Jak na przykład z zarobkami tutaj sprawa wygląda? Dobrze płacą? Na czas? Ile zarabiają handlowcy? Szkoda czasu, czy jest potencjal?

ElCapitan
@Filip69

O co właściwie ci chodzi? Nie przeczytałeś dziesiątek opinii w tym wątku? Ludzie podają konkretne powody niezadowolenia. Są też informacje o zarobkach.

Moze

Czy ktos z was bral udzial w tranzycji procesow?

Ilona
@Moze

A co to znaczy? Na czym polega tranzycja procesów?

Jaś i Małgosia
@Ilona

Na tym, że pracujesz za dwoje lub troje i potem dostajesz wypowiedzenie, a twoj TL i M dostaje kasę za osiągnięcie celu :)

Robocop
@Jaś i Małgosia

Czyli nie pasuje im że ktoś pracuje za kilka osób i go zwalniają i biorą kogoś nowego? Toż to logicznego sensu nie ma, tym bardziej z punktu widzenia managementu

Hmm

A ile czasu umowa trwala?

Hmm2

Jakieś konkrety? Rok, dwa, 2 tygodnie?

Zygmunt 3
@Hmm2

A po co ci ta wiedza? Odpowiedz lepiej na pytanie czy ludzie odchodzą z Alconu z powodu złego zarządzania i ignorancji menedżerów?

@Zygmunt 3

Czy Alcon to przedszkole jest, aby szef prowadził za rękę? Albo umiesz, albo nie umiesz. Jak potrzebujesz terapeuty, to zgłoś się pod inny adres.

Larysa Grzeszna
@121378

Przykład arogancji. Daleko nie zajedziecie z takim podejsciem do ludzi. Pitu pitu na onboardingu a potem jest jak jest.

Ginevra

What does your typical workday look like? When do you find out that overtime is needed? How is it calculated?

@Ginevra

Dear Ginevra, We have flexible working hours. You can start from 7 a.m. to 10 a.m. and finish in a similar range after 8 hours. Keep in mind, however, that we work with many countries, which means that sometimes when working with a team from the US, for example, the hours given may change. Alcon Global Services was established two years ago. We are still in a period of transition, in other words, the formation of the final structure and scope of our center's activities. This causes overtime to occur in some areas, but we actively strive to eliminate them. We always allow them to be picked up or pay for them. We are also constantly working to arrange our processes in such a way that there is a stabilization of our operations, and thus no need for overtime work. We know very well that only a work-life balance gives our employees comfort. Among other things, this is why we run an extensive wellbeing program at Alcon and offer a range of benefits. For more information, please visit our website: https://www.pl.alcon.com/pl/careers

Untrue
@Justyna z HR Alcon

This is totally different to my experience at Alcon. First and foremost overtime was a constant element of my work. There were weeks were overtime was equal to full time amount of time (which is 40hrs, this was "achievable" because of working during weekends). I was never paid for overtime and I could pick them up only theoretically as I never had time to do so. This was signaled in global employee survey for several turns but HR did not act on this feedback. In summary, Justyna might be describing her experience at Alcon or the desired state, but the true experience might be very underwhelming. In my case working at Alcon was a total disaster and waste of my professional career.

N.
@Untrue

I worked in Alcon for 1.5 years and I agree with you that overtime happened. Fortunately, in my case they were settled, which does not change the fact that the work is a lot.

dżej
@Justyna z HR Alcon

W przypadku Alcon nie może być mowy o jakiejkolwiek równowadze między życiem prywatnym a zawodowym. Nadgodziny są nagminne i wynikają ze złej organizacji pracy a nie "okresu przejściowego". Może HR zamiast postować na portalach społecznościowych powinien zająć się problemami wewnątrz firmy?

K.
@Justyna z HR Alcon

Czyli HR w końcu oficjalnie przyznaje że w Alcon jest problem z nadgodzinami, no nieźle. Ale pracownicy nie powinni się przejmować bo z drugiej strony HR zamiast rozwiązać problem już nam organizuje kolejny konkurs kulinarny, imprezę, kurs mindfulness i wellbeing. Po tym będziemy w stanie pracować po 16 godzin na dobę.

K.
@dżej

Dokładnie, może Justyna powinna przejrzeć ankiety satysfakcji pracowników i zastanowić się jak można lepiej zorganizować pracę tam gdzie ewidentnie jest problem. Może warto uświadomić osoby z innych krajów jakie są przepisy w polskim prawie pracy? Może wtedy nie będzie problemu z nierealnymi wymaganiami?

emka
@Untrue

Justyna, a czy ty przypadkiem sama nie wspominałaś na jednej z imprez firmowych że rozważasz odejście z firmy? Z tego co pamiętam mówiłaś że nie możesz już znieść OBJ.

anke
@emka

uwagi dotycząc wg mnie AGS a nie Alcon. W AGS może i nie jest dobrze.... duża rotacja. Ale w samym Alcon ludzie są pomocni, nie ma nadgodzin.

@dżej

Dziękujemy za Twoją opinię. Przykro nam słyszeć że miałeś_łaś takie doświadczenia z naszą firmą. Nadgodziny się zdarzają, tak jak wspomniałam, wynika to z kształtowania się ostatecznej struktury i zakresu działań naszego centrum. Robimy wszystko co możemy i aktywnie dążymy do ich eliminacji.

@K.

Ponieważ zależy nam na naszych pracownikach organizujemy w Alcon różne dodatkowe aktywności, np. rozbudowany program wellbeing oraz oferujemy szereg benefitów. Robimy to aby, aby każdy mógł skorzystać z takich działań, jakie są dla niego najlepsze / najbardziej użyteczne. Udział w nich jest zawsze dobrowolny, a celem jest stworzenie takich warunków, dzięki którym nasi pracownicy będą dobrze się czuli zarówno w firmie jak i poza nią.

@K.

Dziękujemy za Twoją sugestię. Nasze centrum jest cały czas w fazie kształtowania się ostatecznej struktury. Aktualna ilość pracy i jej stabilizacja jest uzależniona momentu rozwoju w jakim jest nasze centrum czy też dana funkcja / zespół. Zdajemy sobie sprawę, że mogą istnieć obszary, w których aktualnie pracy jest więcej, ale dążymy do zapewnienia wszystkim pracownikom równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

@anke

Cieszymy się, że jesteś zadowolony_a z pracy w Alcon. AGS ma dopiero dwa lata. Aktualnie średni czas pracy to 1,4 roku. Powody odejść są zawsze indywidualne. Badamy je podczas exit interviews. Chyba najważniejszym z nich jest to, że nasze centrum jest cały czas w procesie tranzycji, czyli inaczej kształtowania się ostatecznej struktury i zakresu działań naszego centrum.

Ggg
@Justyna z HR Alcon

Brzmi to jak powtarzana mantra. Moze warto pomyslec dlaczego ludzie odchodza po tak krotkim cZasie pracy a nie pisac o tranzycji i staraniach. To nie przekonuje

@Ggg

Dzień dobry. AGS ma dopiero 2 lata. Średni czas pracy wynosi aktualnie 1,4 roku. Zawsze analizujemy powody odejść podczas exit interviews. Jeśli to tylko możliwe wyciągamy z nich wnioski i wdrażamy w życie.

Sylwka
@Justyna z HR Alcon

Zwalniacie ludzi i potem zapraszacie ich na EI?

LPvBC
@Ggg

No i nic sie nie zmienilo od wielu miesięcy. Warszawa ma urosnąć i AGS ma być potężny, więc tempo jest szybkie i rzeczywiście nikt się nie ogląda na ludzi. Sporo osób odpuszcza. Mimo że wynagrodzenie jest dobre, biuro bardzo nowoczesne, zadbane, czyste. Organizowane są akcje, które pomagają, jest dostęp do premium Linkedin, platformy do nauki języka, szkolenia wewnętrzne. Ale kiedy to robić jak ludzie się ze swoją robotą nie wyrabiają. Albo do HR nie docierają informacje o tym co się dzieje w działach, albo uznają, że tak ma być. I to takie pozorowanie z tymi benefitami, aby dobrze to wyglądało na konkursach dla najlepszego pracodawcy. To są koszty tej tranzycji. Na każdego kto narzeka i odejdzie, znajdzie się ktoś nowy... itd.

xxx

Nie polecam :) sam proces rekrutacji pozostawia niesmak. Po przejściu 4 etapów rozmów do działu RTR dostała telefon od HR manager że moja kandydatura została zeryfikowana pozytywnie i mam czekać już na konkretna ofertę. Kilka dni później dostałam telefon , już nie od manager tylko pracownika działu HR, że muszę jeszcze poczekać dwa tygodnie na finalna decyzję ???????????? po czym zostałam odrzucona za brak doświadczenia w określonej kwestii - dokładnie takiej jaka występuje w pierwszym punkcie w moim CV ???? także komuś się ty wymówki pomyliły ewidentnie…. Jeśli taki poziom haosu organizacyjnego jest jeszcze przed tranzycją to powodzenia na przyszłość ????????????

Obowiązki zupełnie inne niż to na co się umawiałem, zła atmosfera pracy, przełożeni ze stanów oczekują nadgodzin.

Asia
@Adam

Ale nadgodziny są takie jak wynika to z kodeksu pracy. Jeśli nie rozmawiacie ze sobą, bo nie chodzicie do biura, to złóżcie się może chociaż na prawnika, aby powiedzial wam jakie macie prawa i obowiązki. HR was robi jak chce. A wy jak te pelikany, łykacie wszystko.

@Asia

Skoro nie są wymagane to można po prostu ich nie robić i tyle? Tu problem tkwi w tym, że polskich praw nie znają czy w czym tu problem jest?

Monsieur Le President
@Gabriela

Możesz spróbować - stawiaj się, odmawiaj, myślisz, że nie zredukują akurat twojego stanowiska? Pamiętaj: globalnie 500 etatów zostało przeznaczonych do redukcji.

Ogłoszenie

Pojawiło się ogłoszenie AP Accountant with German - poproszę o opinię na temat potencjalnego przełożonego/przełożonej, warunków i atmosfery pracy, odpłatności ewentualnych nadgodzin a przede wszystkim wysokości wynagrodzenia i perspektyw rozwoju w firmie. Z góry dziękuję.

Ogłoszenie

Szanowna Pani Justyno (z HR) Po pierwsze - NIE jesteśmy "na Ty" Po drugie - Interesuje mnie opinia kogoś, kto jest zatrudniony w firmie i nie ma interesu w tym, aby zwabić jak największą liczbę kandydatów tylko po to, aby wybrać najtańszego z nich, Po trzecie - wspierając akcję #SzanujmySię oczekuję, że w ogłoszeniu zostanie podana tak podstawowa informacja, jak wysokość oferowanego wynagrodzenia, bo tak nakazuje uczciwość i kultura. Szanujmy wzajemnie swój czas. Po czwarte - Jestem ciekawa, co stało się z uprzednio zatrudnioną na tym stanowisku osobą? Awansowała czy miała dość i odeszła. Z góry dziękuję za odpowiedzi, choć (po Pani pierwszym poście) motywację aby wysłać CV mam już niezwykle niską.

N.
@Ogłoszenie

Panie/Pani "Ogłoszenie", pracuję w Alcon od samego początku AGS i tak sobie myślę, w firmie nie mamy dystansu i każdy z każdym jest na Ty. Piszesz anonimowo nie podając imienia ani nazwiska, więc Justyna (troche ją obronie, bo fajna z niej dziewczyna) zwróciła się do Pana/Pani w formie, jakiej się zwracamy do siebie w firmie. Jeśli Ci to nie odpowiada to może warto rzeczywiście przemyśleć składanie aplikacji. Dla mnie osobiście jest to fajne miejsce pracy. Pełne możliwości i ciekawych ludzi. Pozdrawiam, N

Kandydatka
@N.

O proszę! "Jak Ci się nie podoba, możesz nie składać aplikacji.." "Jak Ci się nie podoba, droga wolna" czyli typowo i po polsku. Dziękuję za oba komentarze, z pewnością ominę firmę szerokim łukiem.

Marky
@Ogłoszenie

Słusznie zrobisz szukając lepszej oferty. Poczytaj komentarze innych osób. Nie ma w nich przesady. Jeżeli musisz cokolwiek znaleźć to OK ale długo tu nie popracujesz, bo problemem nie jest firma tylko coś innego.

Joo koop
@Marky

Co jest problemem?

OlPi

Uciekaj

Hulmea
@Joo koop

Popatrz tylko jak twoi koledzy są zastraszeni. Nadal nie rozumiesz?

Darmoszka
@Hulmea

Zastraszani? Jak się nie potrafią postawić, to ich orzą pługiem.

Zibitop

Jak wygląda ten człowiek? Ktore piętro?

Detektyf
@Zibitop

Na 30 pietrze PKiN.

Darth Vader

Powinni zmienic screenerow. Jesli juz zatrudniac kogos ze wschodnim akcentem (juz sie mialem rozlaczyc bo myslalem, ze mnie naciagac beda na to ze ktos na mnie wzial kredyt...) , to moze wytlumaczyc im polskie prawo. Pracodawca nie ma obowiazku podawania przyczyny nieprzedluzenia okresu probnego, to nie jest umowa o prace na czas okreslony, wiec tu sie nic nie zmienilo (zreszta nie ma jeszcze ustawy ktora nakazywalaby podanie przyczyny przy umowie na czas okreslony!), ale i tak musialem powiedziec. Zdecydowalem sie na prawde (mala firma zatrudniajaca 5 osob, wiec szef nie ukrywal, ze spadaja zamowienia, rosnie inflacja i dostali wysokie rachunki za prad,a to dom wolnostojacy z pompa ciepla) , to uslyszalem, ze to nie przejdzie i mam sobie cos przygotowac. Potem jeszcze krytykowal moje cv, ze za dlugie, ze zle napisane jego zdaniem. Feedbacku nie mam wciaz, wiec mam prawo podejrzewac, ze nie rozeszlo dalej , bo screener nie zna prawa pracy i nie chcialo mu sie czytac cv, bo bylo za dlugie.

Former HR employee

Extremely toxic environment, way too much work, constant overtime, lack of support from management.

John
@Former HR employee

Their recruitment process is dreadful. Happy I didnt get a job in this place.

Julia

Cześć, dajcie znać jak wygląda rekrutacja do AGS bo jestem ciekawa?

@Julia

Julia, Jeśli Twoja aplikacja jest dla nas interesująca, z naszej strony następuje kontakt rekrutera i krótka rozmowa o powodach Twojej aplikacji i umiejętnościach. Staramy się do maksimum skrócić liczbę spotkań. Jeśli to możliwe, po tym jak porozmawiasz z rekruterem, odbywa się drugie spotkanie z Twoim managerem, podczas którego jest też obecny rekruter.  Wszystkie etapy prowadzimy online, ale jest też możliwość fizycznego spotkania.  Rekrutacja bazuje na rozmowie, w zależności od stanowiska również w języku obcym. Jedynie przy rekrutacji na stanowiska techniczne możemy poprosić cię o wykonanie krótkiego zadania. Pozwoli nam to ocenić Twoje kompetencje. Nie prowadzimy dodatkowo żadnych testów.  Nasze oferty pracy znajdziesz na: https://www.pl.alcon.com/pl/careers "

Przyznam, że opinie nie są zbyt zachęcające. Obecnie jestem w rekrutacji do działu IT. Może ktoś opowie jaka obecnie tam panuje atmosfera? I jak wygląda sytuacja z nadgodzinami?

@Anonim

Dzień dobry, cieszymy się, że jesteś w rekrutacji i być może będziemy mieli okazję współpracować. Odpowiadając na Twoje pytanie, w dziale IT korzystamy z najnowszych technologii, mamy wpływ na to jak wyglądają ostateczne rozwiązania, które dostarczamy. Alcon Global Services powstał dwa lata temu. Cały czas znajdujemy się w okresie tranzycji, czyli inaczej kształtowania się ostatecznej struktury i zakresu działań naszego centrum. To powoduje, że w niektórych obszarach zdarzają się nadgodziny, jednak aktywnie dążymy do ich eliminacji. Zawsze umożliwiamy ich odbiór lub wypłacamy za nie wynagrodzenie. Cały czas pracujemy też nad takim ułożeniem procesów, aby doszło do stabilizacji naszych działań, a tym samym braku potrzeby pracy w nadgodzinach. Wiemy doskonale, że tylko równowaga pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym daje naszym pracownikom komfort. Między innymi dlatego prowadzimy w Alcon rozbudowany program wellbeing i oferujemy szereg benefitów.

B

Wydaje mi się, że wszytskie opinie, które tu czytam dotyczą oddziału AGS, czyli globalnego, który ma zupełnie oddzielny managment niż Alcon Polska. Jako osoba, która skonczyła swój staż w tej firmie, właśnie w oddziale Alcon Polska mogę powiedzieć, że tak, jest dużo pracy a za mało pracowników, jednak managerowie zdają sobie z tego sprawę i nadają sprawom właściwe priorytety dlatego rzadko zdarzały się nadgodziny. Ale tak jak tu już niestety zostało wspomiane, główny zarząd i osoby decyzyjne znajdują się Stanach i nie chcą dawać nowych etatów mimo że przełożeni tutaj naprawdę się o to dopominają. Myślę, że o tym jak jest świadczy też to, że ludzie tutaj pracują naprawdę wiele lat. Atmosfera jest nieformalna, przyjazna, można liczyć na pomoc jak i wyrozumiałość osób z innych działów. Mając takie doświadczenia ilość negatywnych opinii naprawdę wbiła mnie w fotel....

B
@B

Doprecyzowując, oddział AGS ma swoją siedzibę w Warszawie i takie działy jak księgowość czy HR właśnie pod AGS podlegają.

Justyna HR Alcon
@B

Dziękuję Ci bardzo za opinię. Jako AGS cały czas znajdujemy się w okresie tranzycji, czyli inaczej kształtowania się ostatecznej struktury i zakresu działań naszego centrum. Planujemy, że w ciągu najbliższego roku osiągniemy fazę stabilizacji, a liczba zadowolonych pracowników w naszym AGS będzie tylko rosła.

Czy w Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna możliwa jest praca na podstawie B2B?

Justyna HR Alcon

Dzień dobry, Zatrudniamy pracowników tylko na umowę o pracę. Nasze oferty pracy znajdziesz na: https://www.pl.alcon.com/pl/careers

Czy zdarzają się nadgodziny w Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna?

HappyToExit

W części zespołów nadgodziny są niestety normą. Ich liczba w niektórych projektach jest horrendalna. Liderzy z US bez jakiejkolwiek empatii oraz zrozumienia kultury pracy w Europie wymuszają pracę nawet w weekendy i dowiezienie projektu za wszelką cenę wiedząc o niedoszacowaniu zasobów. Kadra średniego szczebla nie ma posłuchu wyżej. HR manager odpowiadająca za AGS to jawna kpina. Świadoma sytuacji poszczególnych zespołów nie interweniuje, ani nie reaguje na przypadki łamania przepisów prawa pracy. Standardy pracy w Alcon wykraczają poza standardy innych SSC, stąd tak wysoka rotacja w poszczególnych zespołach. Stanowczo odradzam pracę w strukturach AGS.

Expracownik
@HappyToExit

Popieram, HR managerka to jakaś pomyłka.

pawel
@HappyToExit

W jakich dokładnie projektach są nadgodziny?

Ex-Alcon

tak, i to dużo.

ExAlcon
@HappyToExit

W pełni się zgadzam. Bardzo dużo nadgodzin, zero zrozumienia czy zainteresowania ze strony przełożonych. Charakter stanowiska zupełnie inny niż opisany w trakcie rekrutacji. Ogromna rotacja pracowników. Do tego HR w AGS to jakiś żart.

JP2
@Expracownik

jej maniakalny smiech na callach był nie do zaakceptowania

Przemysław
@JP2

Co ją tak bawiło? Mocno przeszkadzało to w pracy?

@JP2

:D Akurat to, to mi się podobało. Lepiej śmiech niż, niezadowolona mina.

RTR

Witajcie, Chciałabym zapytac jak Wam się pracuje w dziale R2R. Jak wygląda struktura. Pozdrawiam

ulala
@RTR

a jak jest teraz?

Zostaw merytoryczną opinię o Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna - Warszawa

• Jak się pracuje w Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna?

Zobacz opinie na temat firmy Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 90.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 2 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna?

Kandydaci do pracy w Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna

Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna