Opinie o Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna w Warszawa

not good

I see many reviews and people asking why Alcon is so stressful, I think there is (usunięte przez administratora) in Alcon, management playing with people and uncovering psicological mistreatment, many employees complain that their managers dont do anything and have bad manners and misconsideration, the overload of work is unmanageble, loads of calls and meetings that dont add anything to your specific tasks and also during closings that we dont have time for anything, the atmosphere of work is childish and irresponsible, there is disrespect and intimidation ....

Jaaa

Cześć. Czytając te wpisy, to jestem przerażony (zdaje sobie oczywiście sprawę, że dużo opinii jest pisanych pod wpływem emocji). Dostałem całkiem dobra ofertę od tej firmy i się poważnie zastanawiam nad jej zaakceptowaniem. Praca w dziale Finance. Czy rzeczywiście jest tam aż tak źle? Samej pracy ogólnie się nie boję, nadgodziny to raczej w każdej firmie są. Pytanie tylko czy w Alcon nadgodziny są wypłacane? Jak to wygląda? Za darmo robić nie zamierzam :)

Marek Jurek
@Jaaa

Nie w każdej. Dotychczas w żadnym korpo nie musiałem robić nadgodzin. Ludzie nie zgadzajcie się na to, nie tłumaczcie sobie tego tym, że 'tak jest wszędzie' - nie jest. Tych straconych godzin życia nikt Wam nie odda.

@Jaaa

nie, nadgodziny nie są wypłacane nie, nie w każdej firmie jest aż tyle nadgodziny, w Alcon były normą

Aleksandra
@Bert

Jak nie są wypłacane to może chociaż można je odebrać?

@Aleksandra

Jak masz 40-60h i więcej nadgodzin to jak je odbierzesz? Teoretycznie można je odebrać, w praktyce nie ma szans bo jest ich za dużo. Cały czas jest coś do zrobienia na wczoraj.

Daroo
@Bert

Czyli nadgodziny zostaja i przełożeni nic z nimi nie robią? HR nie pomaga?

Przemysław
@Bert

Przecież to nie ma sensu najmniejszego. I wy się na to godzicie?

@Przemysław

Moim zdaniem duża rotacja świadczy o tym że się nie godzimy

@Daroo

Tak. HR nic z tym nie robi.

Izz
@Jaaa

Cześć, czy mogę wiedzieć, czy finalnie przyjąłeś propozycje pracy i jakie są Twoje wrażenia ?

Gabriela
@Bert

Te wspomniane rotacje to do teraz trwają czy możliwe, że jakoś się o stabilizuje?

Justyna z HR Alcon
@Jaaa

Dzień dobry, Alcon Global Services powstał dwa lata temu. Cały czas znajdujemy się w okresie tranzycji, czyli inaczej kształtowania się ostatecznej struktury i zakresu działań naszego centrum. To powoduje, że w niektórych obszarach zdarzają się nadgodziny, jednak aktywnie dążymy do ich eliminacji. Umożliwiamy ich odbiór. Jeśli aktualne obciążenie pracownika na to nie pozwala, wypłacamy ich wartość wraz z pensją. Cały czas pracujemy też nad takim ułożeniem procesów, aby doszło do stabilizacji naszych działań, a tym samym braku potrzeby pracy w nadgodzinach. Wiemy doskonale, że tylko równowaga pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym daje naszym pracownikom komfort. Między innymi dlatego prowadzimy w Alcon rozbudowany program wellbeing i oferujemy szereg benefitów. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę: https://www.pl.alcon.com/pl/careers

Justyna z HR Alcon
@Gabriela

Cześć Gabriela, odpowiadając na Twoje pytanie. Globalnie w Alcon wynosi około 7%. Alcon Global Services powstał dopiero dwa lata temu. Średni czas zatrudnienia pracownika obecnie mamy na poziomie 1,4 roku. Cały czas rekrutujemy nowe osoby. Aktualnie poszukujemy ok. 100 osób. To ma wpływ na średnią długość zatrudnienia. Zawsze analizujemy powody odejść podczas exit interviews. Jeśli to tylko możliwe wyciągamy z nich wnioski i wdrażamy w życie, tak aby jak najdłużej utrzymać w organizacji dobrych pracowników. Nasze oferty pracy znajdziesz na: https://www.pl.alcon.com/pl/careers

Ksiądz Felicjan
@Gabriela

To się nigdy nie skończy. Aby rośli mierni, trzeba wycinać lepszych.

Beata T.
@Ksiądz Felicjan

To już duchownego wam zorganizowali? Ostatnie namaszczenie było częścią onboardingu?

tacca
@Daroo

hr, to zart!

Dorota
@Justyna z HR Alcon

A gdzie można znalezc informacje na temat otwartych rekrutacji do państwa firmy? :)

ex
@Justyna z HR Alcon

@Zawsze analizujemy powody odejść podczas exit interviews. Jeśli to tylko możliwe wyciągamy z nich wnioski i wdrażamy w życie, tak aby jak najdłużej utrzymać w organizacji dobrych pracowników. > to nie zawsze, JA pytalam na exit interwiev ale nie mialam!

Zuza
@Justyna z HR Alcon

Ale to oddajecie 150% czasu lub 200% czasu jak robotę się zrobi w polskie święto typu 6 stycznia? Zgodnie z polskim kodeksem pracy za nadgodziny się płaci. Jeżli ludzie muszą klepać po godzinach, to znaczy, ze źle zarządzacie procesem i nie potraficie zwymiarować etatu.

Heh
@Zuza

Znajdz mi dzial ksiegowy w innej firmie, gdzie na zamkniecie nie ma nadgodzin :D ludzie to sa niepowazni

Manager
@Zuza

Pracuje w innym korpo niż Alcon ale jak czytam tego typu komentarze jak Pani to zadaje sobie pytanie jak ma być dobrze w firmach jak są tak roszczeniowi pracownicy?? Zgodnie z polskim kodeksem każda nadgodzina w pierwszej kolejności jest do odbioru w okresie rozliczeniowym (różnym u różnych pracodawców) a w przypadku niemożliwości odbioru nadgodzin w okresie rozliczeniowym dopiero wtedy są wypłacane. Polecam nauczyć się czytać przepisy ze zrozumieniem.

Yguhjj
@Manager

W normalnym miejscu pracy nadgodziny nie powinny istnieć! Etat to 8h pracy dziennie! Jeśli pracowników jest za mało to obowiązkiem pracodawcy jest zatrudnić dodatkowe osoby a nie wymagać, że ktoś będzie poświęcał swój prywatny czas!

Bumbaclot

w skrócie: - 3 dni z biura, - masa meetingów/calli, które absolutnie nic nie wnoszą - oderwana od rzeczywistości kadra managerska - nadgodziny - micro management - cykliczne redukcje etatów

Bianka
@Bumbaclot

Opisz te calle skoro twierdzisz, że serio nic nie wnoszą. One w sumie maja miejsce w trakcie godzin pracy? czy to z nich mogą wynikać te wspomniane nadgodziny czy to raczej nieco odrębna sprawa? I tak w ogóle jak macie jakieś tego typu spostrzeżenia to do kogo można śmiało podejść i o tym zagadać?

@Bumbaclot

Można decydować, które te 3 dni pracuje się z biura? Jeśli odbywają się nadgodziny, to można liczyć na jakąś lepszą stawkę za nie? Potrzebuję wiedzieć, bo myślę nad aplikacją...

Marchewka

Re nadgodziny nie są absolutnie wypłacane. Są do odbioru w wolnych godzinach jeżeli natłok pracy w ogóle Ci pozwoli na odbiór, co bardzo często było nie możliwe.

Babcia

Nadgodziny są rozliczane i wypłacane kwartalnie, jak nie odbierzesz ich przed koncem kwartału to wypłacają, z odbiorem jest problem bo jest za dużo pracy na osobę, więc jak je odbierasz to potem musisz to nadrobić generując nowe nadgodziny i kolko się zamyka

Żyleta
@Babcia

Absolutnie nie są wypłacane! Przez 5 lat pracy nigdy nadgodziny nie zostały mi wypłacone. Zawsze do odbioru.

Żyleta

Oczywiście, że można znaleźć…tutaj kwestią jest to że Alcon ma politykę nie wypłacania nadgodzin tylko są do odbioru. Niestety w wielu działach jest taki z(usunięte przez administratora), że nie ma kiedy i tak się gromadzą

Kasiula
@Bumbaclot

Cześć, Czy może ktoś rozwinąć temat tych cyklicznych redukcji etatów ? Pozdrawiam serdecznie, Kasiula

XXX
@Babcia

I cannot agree more, if you go on holidays or fall sick, nobody does your work and when back, after 2 days, you will end up worse than before ... management doesnt have knowledge, and do nothing but speak all of the time on teams and assist to online courses .... and full micromanage you ....

Knowledge Article Specialist
@Kasiula

firma zwyczajnie pozbywa się ludzi, których już nie potrzebuje. W zamian za to jakiś manager zostanie pogłaskany po głowie bo dzięki decyzji o redukcji etatu firma zaoszczędziła parę dolców. I tak się to kręci od lat...

Zorro

Kadra zarzadzajaca FRA zupelnie niedostosowana do zmieniajacego sie rynku uwaza ze pracownicy powinni byc dumni z faktu zatrudnienia tutaj nie zwazając na work-life balance, o ktorym w wiekszosci zespolow mozna zapomniec. Ilosci nadgodzin sa ogromne ale nie jest to jednak norma we wszystkich zespolach bo praca nie jest rozdzielona rownomiernie. Niektore zespoly maja względnie luzy a inne ledwo 'ciagna' od miesiaca do miesiaca. Proces tranzycji zadan do Polski zorganizowany dosc koslawo spowodowal ze masa ludzi odeszla powodujac oblozenie dodatkowymi zadaniami tych ktorzy zostali przez co frustracja z dnia na dzien rosnie. Nie poprawia tego fakt obgadywania i plotkowania no ale jest to obecne w kazdym korpo wiec nie dziwi. Wiekszosc pracownikow ktorzy zostali jedynie stara sie jakos domeczyc do wyplaty bonusa i adios.

rejaZ
@Zorro

to prawda. kadra zarzadzajaca jest pelna boomersow-(usunięte przez administratora). prawdopodobnie wynika to z tego, ze sami kiedys pracowali po godzinach i teraz chca by inni tez to przezywali. Jedna z teamleaderek (wspominana tu wielokrotnie) pracowala wczesniej w CBRE - w tej firmie rowniez dochodzi do takich (usunięte przez administratora)

Znaczy nie zgadzasz się? to daj znać, co ty myślisz, bo ja tu czytam i staram się to wszystko ogarnąć. Zależy mi na dobrym traktowaniu w pracy wiadomo, nie chcę się rozczarować. Dobrze traktują ludzi czy nie ?w sumie tu mało konkretów na forum...

karolina

malo konkretow? Wiekszosc opinii tutaj na temat tej smiesznej firmy jest negatywna. Firma traktuje ludzi najgorzej. Wiadomo, ze zawsze znajdzie sie jakis du/poliz, ktory wszystkiemu zaprzeczy, dlatego jest kilka pozytywnych opinii. Nie popelniaj jednak tego bledu i nie zatrudniaj sié tutaj.

Trzeci pokład Titanica

Informacje o problemach docierają do właściwych osób. Ale co dalej? No ewidentnie widać, że procesy decyzyjne nie muszą iść zgodnie z wolą krytyķów. Oczywiście to odwrócona strona medalu tego samego problemu: gdy musi być tak jak chce team leader, manager, zarząd... ale chyba powinniśmy spotkać się gdzieś pomiędzy, prawda? To jest problem systemowy. Przypadek Alconu i pracowników, którzy "wypadają poza burtę" , bo zderzają się z problemami nie do rozwiązania [albo sami odchodzą (no bo ile.można robić za 5 na jednym etacie)] spotyka się w większosci SSC/BPO w Mordorze. Alcon nie odbiega od "normy". Jak się nie wpasujesz, to wypadniesz i pozostanie ci pisanie na goworku.

Marta 2

Dobry menadżer wysłucha i podejmie decyzję zgodną z celem organizacji. Jeśli Alcon jest "Top Employer" to chyba zdobył tę nagrodę zasłużenie. Chyba że to ściema. Bo ma być tak jak chce X i już. Gab. ma być temu winny? Piramida ma jeszcze wiele szczebli. I w dół, i w górę.

ewelina
@Marta 2

praktycznie kazde slabe korpo w stolicy ma jakies odznaczenia w stylu 'top employer, ''employer of the year'' etc. od lat wiadomo, ze te odznaczenia nic nie znacza. negatywne wpisy na gowork to potwierdzaja.

Analityk

I've got invitation over linkedin and I have received invitation to the job interview very quickly. In fact this was the quickest recruitment I had in my life. TL had a lot of experience and knowledge about the tools and processes and that impressed me a lot, also the state of art solutions applied in IT data hub that allows you do develop skills in a broaden context. I've got feedback next day and accepted.

A very long list of tool specific technical questions - 2h long.

logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.

Uuuulalala

Jeśli twój przełożony zachowuje się źle to możesz to zgłosić mailowo lub telefonicznie na Alcon Ethics Helpline. Nieodpowiednie zachowania trzeba tępić zanim tacy ludzie doprowadzą pracowników na skraju załamania

A jak się pracuje w dziale i gdzie poszukują Business Analyst​ ERP Warehouse & Transportation? Przełożony jest Polakiem / Polką ? Jaki model pracy ? Hybrydowa?

Jezeli ktos z Was mimo wszystko zdecyduje sie aplikowac - na interview spytajcie ich ile globalnie etatow poszlo do redukcji od roku 2020 do teraz.

I do not recommend the I2C department. Too much work, a lot of stress, very unpleasant atmosphere.

stev

the british lady?

Can someone please explain I2C abbreviation? Which department is this?

nick
@anonymous

Invoice to Cash

Natalie

Their recruitment process is horrible as well. I went for a 3 stage interview a few months ago and got no feedback til this day.

ex employee

I'd add certain team leaders call women "little girls/dziewczynki". obviously never in written. a lot of gaslighting as in any other corporation ("you got this wrong","you are crazy", "it never happened" basically denying your reality) remote working gives the opportunity to bully over teams, never in the office. workload is for 16h a day not 8h a day. the onboarding is mediocre so the start of work is dependant on your independence. lot of toxic gossips which makes work difficult as you respond to gossips and drama and are left with little time to do the overload work. average time in the company is 1.5 years where the trial period is 6 months. just enough to look decent on CV and then people run. very unprofessional communication (obviously spoken never written). when you are in i2c you are told "you are just a cash collector" but then are asked to perform complex tasks requiring master degree in accounting or economy which people with foreign languages don't always have.

koko

Supply Chain Analyst - jak sie pracuje w tym dziale ? jaki jest leader oraz atmosfera pracy miedzy pracownikami?

Hi all Please I would like to ask about the work environnement in collection team, specially french market?? Thanks in advance

KA

żałuję, że zignorowałam opinie opinie na GoWork i przyjęłam ofertę pracy dla tej firmy :( kolesiostwo, meeting za meetingiem i ciagle nadgodziny. na szczescie szybko znalazlam alternatywe

@KA

Co do tych nadgodzin - ile tygodniowo trzeba ich robić? Tak mniej więcej. Ma się je jakoś lepiej wypłacane? Czy są jakieś konsekwencje, jeżeli pracownik nie będzie mógł zostawać po godzinach?

Eehhhhhhh

Nadgodziny co najwyżej do odbioru.....tylko kiedy?

Snejczek

Siema, a jak się pracuje w innych działach Finance? Nie znalazłam firmy AGS w Google. To nie jest jednak Alcon? Buziaczki, Snejczek

Radek
@Snejczek

Alcon jest jeden i dzieli się na mniejszy Commercial (sprzedasz, przetargi) i AGS (AlconGlobalServices), finanse, HR, Obsługa klienta, etc.

Działem I2C kierują niekompetentni managerowie. Panuje tutaj kolesiostwo. Niekompetentni promują niekompetentnych. Prawdziwe talenty odchodzą stąd bardzo szybko. Pracuje się tutaj na ilość a nie na jakość. Wiedzy merytorycznej u kadry zarządzającej brak. Zgłaszanie uwag nie ma najmniejszego sensu. Lepiej się zwolnić i unikać stresów. Rotacja jest olbrzymia ale nikt nie wyciąga z tego wniosków.

gggg

widzę, ze te negatywne wpisy dotyczą jednego konkretnego działu w AGS - to trochę mylące. Alcon a AGS to cos innego i inna atmosfera. Za moich czasów Alcon był super firma, ale zarządu juz tam nie ma który był, może stąd takie niepochlebne opinie. Jesli hr to czyta to może jakis proces naprawczy wobec szefa tego działu nalezy zrobić? Alcon słynie z tego

I2C UK

Hello, I was offered a job as AR Collection for UK Team. Is there any news about this team? How is it there?

Hey Hey
@I2C UK

Hey, I've only been on this team for a few weeks. so far I'm very satisfied. receives great support from our new Team Leader. we'll see what happens next, a lot of work but a lot of new things to learn.

Disappointed

Few words about Finance Team. Team Leader drives the department to a disaster and in the end got promoted (lack of substantive knowledge and skills). Nobody cares about employees' opinion. Experienced and ambitious employees left the company same time ago. The less knowledge you have, the faster you will be promoted. The only thing you need to do is complete all tasks even if they don't make any sense. Toxic atmosphere, no development opportunities, unattainable goals. Is is possible that on such pillars financial department can exist? Even the circus has its own rules...

Miśka
@Disappointed

Potwierdzam to co napisał user Dissapointed. Niestety ale kto pracuje w Alconie, ten w cyrku się nie śmieje…

Rekrutacja
@Disappointed

Coś w tym musi być. Na rozmowie rekrutacyjnej jakiś zmanierowany TL patrząc na moje doświadczenie, nie zadał mi żadnego merytorycznego pytania tylko pusząc się swoim stanowiskiem stwierdził, że się cofam zawodowo. Oj boją się potencjalnych rywali. Dziwne, że w ogóle decydującą rozmowę przeprowadza jedna osoba bez obecności dyrektora albo chociażby kadr... Ale chociaż zachowanie i ubiór miał niczym dyrektorskie.

Janpaweł
@Rekrutacja

Na jakie stanowisko aplikowałeś/aś? Możesz podać inicjały tego cwaniaka?

zzzzzzzzzzzzzzzzzz

@Rekrutcja dziwne że piszesz o tym 27 listopada, skoro jedyny "łysy" odszedł dwa miesiace temu. Dostał podobno dużo lepsza ofertę i z tego co wiem był on jednym z najlepszych managerów jaki teamy w I2C miały. Ale jak się źle traktuje pracownika to znika....

ezajerobergergskuta

Folks… We are not dealing with layoffs in I2C/FRA. People don't want to work with such hopeless managers as: EZ and OB so resign or get better offers. One of the managers has no control over what is happening in her department at all, people are waiting for contracts in months, the other one has no idea about the processes her department deals with, and on top of that she is such a despicable person who makes people feel bad every day, never says anything positive. A Manager that never stands behind her team but put them down. Processes may sometimes work better or worse, but let's remember that we leave bad and mean managers, not the employer or the processes. GS, who is finally gone, allowed all this.

TeamHuddle Specialist
@ezajerobergergskuta

oh really ? Did he quit or got promoted?

alcon

Overall, the company is not doing well despite of what they say on various meetings/town halls etc... there's too much turnover in all areas. Avoid at all cost if you value a stable work environment. If you're really interested in working for them, ask them about turnover rate.

klara

W firmie mają miejsce globalne, cykliczne zwolnienia pracowników. Jednego dnia może stracić pracę ktoś z Indii, drugiego ktoś z PL. Zaoszczędzone w ten sposób miliony firma wydaje na imprezy integracyjne w klubie LaPlaya.

Klarysa
@klara

A co jest powodem tych cyklicznych zwolnień? I oni szukają kogoś na miejsca tych zwolnionych osób czy raczej nie? Pracę traci się z dnia na dzień czy jednak okres wypowiedzenia obowiązuje?

byly pracownikk

po zakończeniu pracy, moje punkty recognisey za efektywność zostały cofnięte ????myślałam że bardziej toksycznie już być nie może a jednak. na szczęście mam rozmowę z team leader na teams gdzie mi mówi że te punkty mi przyznaje za efektywność pracy (czytaj dziesiątki godzin nieodpłatnych nadgodzin). żałuję że nie posłuchałam tych komentarzy tutaj i zaakceptowałam ofertę pracy z Alcon. szkoda mi naprawdę życia i zdrowia. teraz czekam na niewyplacone 26 dni urlopu które póki co nie otrzymałam ( a umowa wygasla) więc będę musiała się szargać z HR. zastanawiałam się czy podczas pracy zacząć procedury bullying po konsultacji z prawnikiem ale szkoda mi było tracić więcej zdrowia i wolałam się zacząć czymś produktywniejszym. team leader Włoch ( Francuz) tez odszedł bo był presladowany przez Panią na E co Głosił przełożonemu ale nic. STAY away from Alcon whatever they offer to pay, it's not worth it.

Czy pracodawca Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Zostaw merytoryczną opinię o Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna - Warszawa

• Jak się pracuje w Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna?

Zobacz opinie na temat firmy Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 90.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 2 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna?

Kandydaci do pracy w Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna

Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna