Opinie o Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna w Warszawa

Interesuje mnie kultura, atmosfera, relacje w Dziale Serwisu na Marynarskiej. Zespół podobno się dopiero kształtuje, ale być może ktoś coś wie. Czy warto tam aplikować? Szukają 10 osób na takie samo stanowisko wiec zapowiada się, że będzie tam niezły młyn. Czy dobre mam przeczucia?

Casca

Jest bardzo toksycznie,szczególnie w działach związanych z FRA. Ponadto bez przerwy dochodzi do nagłych zwolnień.Jeśli szukasz stabilnego zatrudnienia, aplikowanie nie jest dobrym pomysłem.

Być może

Czy przyjąłeś ofertę? Jak atmosfera?

Być może

Czy przyjąłeś ofertę? Jak atmosfera?

@Casca

Wiadomo coś więcej o tych zwolnieniach? Dużo osób miało tak rozwiązaną umowę ostatnio? No i jaki w sumie tego powód? Bo to istotne dla mnie czy było jakieś uzasadnienie czy nie. Tylko w tych działach takie sytuacje mają miejsce?

ScatBekon

oficjalny powód to 'position became redundant' (dokładny cytat). Redukcje mają związek z transformacją, tranzycją itp.

Tadam

Hello, I would like to ask how it is going in Order management departments, especially with French team? Thanks

Iwan Psychuszkin

Bardzo ciekawa praca w młodym dynamicznym zespole.

@Iwan Psychuszkin

Masz na myśli jakiś konkretny dział? Bo dużo się tu o pracy naczytałam, niekoniecznie dobrych rzeczy. I ciekawa jestem co masz konkretnie na myśli :) I praca ciekawa ze względu na obowiązki? Czy na co?

Previous employee

Hello, I have been working for Alcon in I2C department, it has been the worst experience ever ! The manager E is useless, she has no clue about collections. She is making people feeling bad everyday. I’m very happy to finally moving out from this company. If you want to destroyed you career apply to Alcon.

Analityk

I've got invitation over linkedin and I have received invitation to the job interview very quickly. In fact this was the quickest recruitment I had in my life. TL had a lot of experience and knowledge about the tools and processes and that impressed me a lot, also the state of art solutions applied in IT data hub that allows you do develop skills in a broaden context. I've got feedback next day and accepted.

A very long list of tool specific technical questions - 2h long.

Pozytywy

Na plus należy wymienić czyste łazienki i wodę w kranach.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna?

Ona

Firma bardzo słaba. Rozmowa niby ok. Ale po miesiącu oczekiwania na feedback mogli by napisać że nie są zainteresowani, zwłaszcza że mnie znaleźli na LN i rozmowa była tego samego dnia bo im tak bardzo zależało etc.Z uwagi na chęć zmiany sama się zapytałam jak wynik rozmowy i tutaj mam za male doświadczenie na dane stanowisko. Ciężko twierdzić po rozmowie w której nie było merytorycznej rozmowy. To był powód. Trochę dziwne bo na tej roli doświadczenie mam 6 lat. Bardzo nieprofesjonalne podejście.

Lara
@Ona

To skoro mówisz, że nie było merytorycznej rozmowy, to jak ona przebiegała? O czym właściwie rozmawialiście? O co pytali? Nie musiałaś się wykazać jakimiś umiejętnościami, które mogłyby podkreślić Twoje doświadczenie i kompetencje? Nie przygotowali żadnego zadania, bądź testu?

Dramat

Niesamowicie toksyczna atmosfera, brakuje otwartej komunikacji, a wiele decyzji podejmowanych jest w ukryciu, bez jasnego wyjaśnienia. Brak przejrzystości prowadzi do plotek i zamieszania, co ostatecznie wpływa na morale i zaangażowanie pracowników.

Hikikikikomori
@Dramat

Oczywiście wszystko zależy od ludzi i działu, ale to prawda, że rotacja w I2C jest bardzo wysoka. Chowanie się za transformacją procesów to tylko gra, żeby jeszcze bardziej podkręcić motywację podwładnych i usprawiedliwić swoją własną nieudolność. Sam TL to już żywa legenda na Marynarskiej.

E.W.

It seems like there is a significant disconnect between the Alcon AGS Warsaw stated values and the actual work culture experienced by employees. Here’s what you can read on their website (Culture and Values): 'Our success depends on creativity, commitment and effectiveness of our employees. The culture that we co-create supports mutual trust, cooperation and innovative thinking that help employees in achieving their goals.’ Alcon’s work environment paints a different picture. Sudden layoffs, a toxic atmosphere, incompetent management (especially in FRA), constant overtime, and excessive meetings are all red flags for a less than ideal workplace. The company aims to enhance its workplace by conducting webinars addressing topics such as work-life balance and employee well-being. In summary, if you value a stable work environment, it is strongly advisable to steer clear of Alcon.

Sikoreczka

Dear Alcon Employees, Could you please tell me how is the current situation in I2C Team ? Maybe something got better ? I am searching job in AR but still after reading all these comments I have (usunięte przez administratora)

Wercia

Hej, dużo tu fajnych info na temat firmy, ale nie widzę nic o pracy w dziale rekrutacji. Ktoś z HR może dać znać, jak wygląda sprawa z wolnymi etatami? Ile wymagają doświadczenia? Może firma oferuje jakieś ciekawe benefity?

hgd

dzień dobry, serdecznie odradzam pracę w należnościach i2c w polskim team. między zespołami jest przerzucanie obowiązków, i2c robią pracę za inne działy a zmanierowany ,chwiejny emocjonalnie i zakompleksiony team leader robi niewiele by swojej ekipie pomóc ponadto daje się w kość na teams kiedy pracujesz z domu. praca wymaga dużego doświadczenia na rynku polskim w należnościach i znajomość prawa oraz innej wiedzy. baaardzo nieprzyjemną atmosfera. moja poprzedniczka zaczynała pracę o 4 rano. kto co lubi.

Abrakadabra
@hgd

Co masz na myśli, że daje się w kość na teams? Jeśli pracownik jest na home office to chyba normalne, że trzeba się z nim w jakiś sposób kontaktować. Poza tym zawsze można ustawić odpowiedni status ????

@hgd

Czemu o 4 rano? Żeby wyrobić się z robotą czy wcześniej skończyć? Team leader zamiast pomagać tylko dyscyplinuje? Ma chociaż powód?

SZOK!
@Robert

Prosimy o informację od HR: - ile osób zostało dotychczas zatrudnionych w dziale AR? - ile pożegnało się z działem AR? - jaki jest obecnie stan zatrudnienia w dziale AR? Przez ostatnie dwa lata. To w tym czasie pojawiają się z różnym natężeniem tak negatywne komentarze. Będzie to ważna informacja dla kandydatów. Liczby nie kłamią i nie mają emocji.

Irmina
@hgd

Może była pracoholiczką? :) Jakoś ciężko mi uwierzyć, że wymagali o tej godzinie wstawać i zaczynać robotę, na pewno robiła to z własnej woli, no ale będąc przy takim temacie to wygląda na to, że można u nich wyrabiać nadgodziny, płacą za nie czy może są do odbioru?

Meczybula
@Irmina

Do odbioru. Ale jest tyle pracy, że tylko nabijasz licznik.

@Meczybula

Hmm a idzie się dogadać, aby np. kilka dni robić po 13-14h a później mieć przykładowo piąteczek wolny i przedłużyć sobie weekend? No i jak jest tak dużo tych godzin i można łapać nadgodziny to nie da się nic dogadać, aby jednak się rozliczać finansowo?

Level

Zapewne nie powiodło się wam w Alconie i nie macie nic konkretnego do napisania. Negatywne wpisy powinny być kasowane, bo nic nie wnoszą. To tylko upust cudzej agresji. To się leczyć powinno. Możecie się ze swoimi żalami i frustracją udać do psychologa najwyżej. Ale chyba nawet doświadczony psychiatra wam nie pomoże. To świry jakieś piszą. Tu powinno się wpisywać naprawdę pomocne informacje, a nie jakieś tam swoje widzimisię. Za głośno, za ciemno, za jasno, zbyt kolorowo, zbyt szaro. Dla jednych stresu dużo, innym za nudno. To się zatrudnijcie w lesie na gajowego jak wam za głośno. Stres? A gdzie nie ma stresu?! To się połóż jeden z drugim i leż.

Tanya
@Level

"A gdzie nie a stresu?!" Współczuję Ci szczerze.

byly pracownik
@Level

powyższy post jest doskonałą próbką tego jak mówi się do pracownika w I2C w Alcon Przychodzi pani ponad team leader i tak się do Ciebie odzywa. zero kultury, zero szacunku, przemoc w postaci ośmieszania, wykręcania kota ogonem, zwalanie na Ciebie winy, jakby nie można było grzecznie na one to one przekazać konstruktywnie feedback tego negatywnego jak i pozytywnego. bardzo niesmaczne. Mówi Ci Twoje wady w chamski sposób przy innych osobach.Tobie nie wolno zrobić tego samego. bardzo hierarchiczną struktura gdzie masz być poddanym nieważne co masz w głowie. na samą myśl boli mnie brzuch???? body keeps the score????

Gołąb
@byly pracownik

Ta Pani tutaj już wielokrotnie była wspominana… widać HR w Alcon nie wyciągają wniosków. W tej firmie nie wiedza co to szacunek do drugiego człowieka a tym bardziej na czym polega poprawne zarządzanie zespołem.

@byly pracownik

Masz racje. Takie uwagi odnośnie pracy szczególnie negatywne powinny być przekazywane na osobności. Nie można team leaderce zwrócić uwagi na takie zachowanie? Ludzie boją się zwolnienia jak coś powiedzą?

ERNA BEILHARDT
@Robert

Z którego jesteś działu? U was w IT jest raj. Spróbuj sie przenieść do Finansow.

bbb
@Level

maybe good people got burnt out there, it is just impossible in some Team! too much overtime, (usunięte przez administratora)from managers, you do work for 5 people

Raquel

Frustrujące miejsce pracy.

@Raquel

Czemu masz aż takie negatywne podejście? Atmosfera ci nie odpowiada? Czy chodzi o inne warunki? Napisz bo aż się zaniepokoiłem a miałem tu aplikować.

Paweł Marcinkiewicz
@Robert

Nie słuchajcie tych niedouczonych, sfrustrutrowanych Zetek. Słabi są. Odchodza po tygodniu.

Przyszły pracownik

Hej, czy w alcon można być na B2B?

Rimjob Master
@Przyszły pracownik

Idziesz do korpo i chcesz być niezależny?

Zuza
@Rimjob Master

jaka niezalezność, B2B to czysta optymalizacja podatkowa:) zamiast 21% czy 41% (PIT +NFZ) masz ryczałcik i stała opłate do NFZ, a świadcząc usługi i tak kosztów nie narobisz.

Husbans
@Zuza

W IT standardem jest B2B, ale tutaj tego nie oczekuj, bo tutaj się pracuje, a nie świadczy usługi.

Snap Dragon
@Przyszły pracownik

Pojedyncze osoby są, ale generalnie to nie można.

dddd

Byłem pracownikiem tej firmy 5 lat temu - firma świetna, ten stary Alcon, sprzed tranzycji, super szefowie, wspaniały HR. Co tam się teraz dzieje ze tyle jest narzekań? AGS nic nie ma wspólnego z Alcon...

Gagaguguga
@dddd

To ta sama spółka, czy dwie odrębne?

Olena Rafalska
@Gagaguguga

Jedna. Ale podział tkwi w głowach. Lepsi są z Alconu a ci drudzy z AGS.

@Olena Rafalska

Ale nadal nie rozumiem. O co chodzi. Niby jedna firma, a jednak dwie. To jest związane z transzycją?

Iwo

Niestety, nie mam pozytywnej opinii w temacie procesu rekrutacyjnego. Zero profesjonalizmu ze strony HR jak i ze strony Hiring Managera. Firma jest reprezentowana przez osoby niekompetentne, a szkoda, bo tylko przez to traci na swoim wizerunku.

@Iwo

A możesz podać przykłady tej niekompetencji? Niestosowne pytania rekrutującego jakieś? czy niezapoznanie się z profilem kandydata czy co? Rekrutację miałeś wieloetapową?

на работе

niskie morale firma probuje naprawic poprzez wyjatkowo czeste wizyty managerow z innych krajow i webinary o well-being

HellNo

Dlaczego nie warto zatrudniać się w tej firmie: - Oferowane benefity można było nazwać benefitami z 10 lat temu. Teraz to nic nie warte hasło reklamowe. - Nadgodziny - biznes sobie coś wymyśli a Ty masz to zrobić. Nieważne ile czasu potrzebujesz, dostajesz X czasu, gdy Ty potrzebujesz Y. Do tego taki wysyp pomysłów bez szczegółów i bądź tu mądry. - Ankiety sprawdzające zadowolenie pracowników to kpina. Jakby były anonimowe to kierownik nie wiedziałby ile osób z jego działu je wypełniło. Standardowe wciskanie kitu myślącym ludziom. No i co z tego, że ludzie zgłaszają problemy. Są one zamiatane pod dywan. Tłumaczenie się, że ankiety są potrzebne bo jest to świeża firma jest śmieszne. Alcon nie istnieje na rynku od dwóch lat. I posiada swoją metedologię prowadzenia firmy. Tu się ma wykonywać tanią pracę z uśmiechem na twarzy a nie pytać i narzekać. - Dwulicowość i zakłamanie. Gdy wybuchła wojna na Ukrainie, firma wystosowała emaile o solidaryzacji. A jak przyszło do zbiórki pieniędzy to zamiast sama coś zaoferować, poprosiła pracowników o zbiórkę. Nawet swoim pracownikom nie potrafili zaoferwać pomocy. Ale byli zadowoleni jak wykonywali swoją pracę z Ukrainy. Identyczna sytuacja ze zbiórką była w przypadku WOŚP. Firma zbiera pochwały a sama palcem nie kiwnie. - Wysyp ludzi udających, że ciężko pracują kosztem innych. - Próby integrowania ludzi różnymi eventami - jedna przez drugą firmę kopiują pomysły, zero innowacji aby stworzyć iluzję "jednej wielkiej rodziny". - Brak kontroli nad systemami - zewnętrzne firmy mają podpisane lukratywne kontrakty na wsparcie i decydują co pracownicy Alcon mogą robić i gdzie. - Top management nie wie czego chce. Mówi jedno, robi drugie. - Kolejna "tęczowa firma", próbująca narzucać ludziom dziwny tok myślenia. Jakby nie można ogłosić, że "tak ludzie są różni i należy się każdemu szacunek. Ale nie można narzucać innym swojego toku myślenia. Masz prawo się z czymś niezgodzić i nie powinieneś być wytykany palcami albo szykanowany". - Pracownicy "miesiąca" (kwartału) :P Jeszcze ścianę z ich zdjęciami powinni przygotować :P - Słabe zarobki

Dobra rada
@HellNo

Ale przecież można się dostosować i robić tak samo jak ci bardziej sprytni, co nie mają wyrzutów sumienia. Podpowiem jak wygrać w Alconie. Przerzucaj swoje brudy na innych, niech inni biorą odpowiedzialność za twoje błędy, ściemniaj, rób dużo szumu wokół siebie, podkreślaj swoje sukcesy, ale przez przypadek mów więcej o porażkach innych. Przecież to łatwe, zawsze są jacyś słabsi albo nowi lub na wylocie, w których można walić jak w bęben. I zadaj sobie pytanie: - czy umiesz kłamać, ściemniać i kopać dołki pod kolegami. W tej samej chwili musisz być gotowa na krytykę i pochwałę, na powiedzenie tak i nie. Ale rób to tak sprytni, żeby wycofać się z każdej wypowiedzi. Bez tego daleko tutaj nie zajdziesz. I pamiętaj, pozoruj pomaganie innym, bo nie chcesz przecież, żeby twoi koledzy stali się lepsi od ciebie. Przy innych deklaruj pomoc, ale w sumie nie pomagaj ani przez chwilę, dorzucaj tylko problemów swoim kolegom. Stawiaj ich w niekomfortowej sytuacji, niech tłumaczą się za siebie i za ciebie. A Ty wkroczysz jako ta "ubrana na biało", silna i mądra, zawsze gotowa do pomocy i wsparcia. Ściemniaj, kłam i pamiętaj, nie pracujesz z ludźmi, tylko z przedmiotami. A przedmioty mają służyć tobie! Nie trać więc czasu na przyjaźń. To w pracy nie jest potrzebne. Tutaj nie ma żadnej przyjaźni, tylko rzeźbienie w ściemie. Jak już się wdrożysz w panujący tutaj styl, to osiągniesz szczyty organizacji. Pozdrawiam i życzę powodzenia w karierze, Ciotka Dobra Rada

Fistassek
@Dobra rada

Ciociu Klociu, na którym levelu będę za rok, jeśli od dzisiaj będę się stosować do tych złotych rad? Czy będę mieć swój własny pokoik?

@HellNo

Taki stek bzdur, że aż się słabo czyta. W każdym punkcie albo celowo kłamiesz albo piszesz to co ci wpadnie do głowy! Widać, że nie masz zielonego pojęcia nie tylko o tej firmie, ale też o tym jak działają organizacje biznesowe.

Obecna

Hellno chyba byłeś/byłaś w innej firmie, stek bzdur, widać ze kompletnie nie masz pojęcia co się dzieje w firmie bo jest dokładnie odwrotnie niż w Twoim opisie.

Dorota

Hej :) Jako pracownicy, możecie przybliżyć mi proces rekrutacji w firmie? Lub opowiedzieć swoje wrażenia? Jest się czym stresować? Dosłownie trzy dni temu pojawiło się stanowisko, którym jestem zainteresowana — AP Specialist z językiem włoskim. Może macie jakieś rady co do rozmowy kwalifikacyjnej? Chętnie poznalabym też widełki :P

Zostaw merytoryczną opinię o Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna - Warszawa

• Jak się pracuje w Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna?

Zobacz opinie na temat firmy Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 90.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 2 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna?

Kandydaci do pracy w Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna

Alcon Polska Sp. z o.o. Firma Farmaceutyczna