Visual Basic Developer – kim jest i czym się zajmuje? Zarobki i wymagania na stanowisku

visual basic

Visual Basic Developer – kim jest?

Człowiek zajmujący się programowaniem w języku Visual Basic.

Visual Basic Developer – czym się zajmuje?

Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiada za programowanie w języku Visual Basic, czyli za pomocą narzędzia stworzonego przez firmę Microsoft. Jest on używany do budowy specjalnych makr czy też aplikacji wykorzystywanych w innych programach. W zakres obowiązków Visual Basic Developera wchodzi tworzenie oprogramowania i aplikacji oraz ich utrzymanie, a także szukanie i testowanie nowych rozwiązań.

Visual Basic Developer – wymagania na stanowisku

W tym zawodzie ważna jest praktyczna wiedza na temat specjalistycznych programów, a także doświadczenie w pracy z najnowszą wersją Visual Basic. Konieczna jest biegła znajomość języka angielskiego oraz analityczny umysł, cierpliwość i konsekwencja.

Visual Basic Developer – ile zarabia?

Płaca w dużej mierze jest uzależniona od tego, czy jesteśmy zatrudnieni na etat, czy też pracujemy na własną rękę, wykonując indywidualne zlecenia.

Visual Basic Developer – jak nim zostać?

Na tym stanowisku dużo ważniejsze od wykształcenia jest doświadczenie w programowaniu w języku Visual Basic. Można jednak ukończyć studia informatyczne czy też specjalistyczny kurs programowania.

Praca na stanowisku Visual Basic Developera jest dostępna w wielu miastach Polski, jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Poznań, Białystok, Szczecin.

Oceń artykuł
5/5 (2)