Opinie o ABB w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ABB. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie ABB na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABB w Łódź

georgexx12

Czytając te opinie o atmosferze w ABB nie dziwi mnie to, gdyż same Panie rekrutujące są nieprzyjemne. Przemiał ludzi jest bo widocznie nie zatrudniają odpowiednich osób do tej pracy lub po prostu warunki są słabe lub nie potrafią zachęcić do pracy. Jedna z Pań rekrutujących również uważa, że jest najmądrzejsza i od samego początku tworzy atmosferę wyższości. Nie polecam. Na rozmowie człowiek czuje się jak na przesłuchaniu, w takich warunkach od razu Kandydat gorzej wypada.

kim92

Pracuj w tym syfie 5 lat i szczerze mam już dość zero współpracy miedzy pracownikami a kierownictwem (chyba ze trzeba kogo (usunięte przez administratora) Pensja przez 5 lat ta sama duży przemiał pracowników . Szczerze nie polecam

Szczery
@kim92

Kolego,w tej "firmie"nie licz na miłą atmosferę,podwyżki etc!Z pewnych źródeł wiem,że w Waszej "firmie"pracuje taki blond inżynierek,chłopek z okolic Częstochowy, (usunięte przez administratora) Ten chłopina,chyba niechcący ,wygadał się ,że niekiedy "pomaga" podupadającej firmie swojego wuja(to ta firma,która produkuje części do tramwajów PESA,bardzo awaryjne),i jeszcze żeby dodać pikanterii w tym wszystkim,pomógł załatwić pracę córce owego wujka!W ten sposób,to można rozwalić niejedną firmę,zatrudniając klany rodzinne!On ma taką sympatyczną mordkę,ale źle mu patrzy z oczu,bo pewnie nadal Was okrada z Waszego dorobku intelektualnego,a ja na szczęście w firmie już nie pracuję,a tę stronę znalazłem przypadkowo,więc chciałem się z Wami koledzy podzielić informacjami o firmowym złodzieju,szpiegu.Od Was zależy(także od kierownictwa),jak się do tego odniesiecie.

kandydat

Uczestniczyłem w rekrutacji na stanowisko specjalisty od IT. Pierwsza rozmowa była techniczna, panowie byli bardzo skofundowani zadając mi pytania, w rzeczywistości sami nie wiedzieli o co pytają. Potem była druga rozmowa z menedżerami, którzy zadawali kretyńskie pytania "dlaczego u nas akurat chciałby pan pracować?". Po przeczytanych opiniach w necie nie spodziewałem się, że mogą być tak bezczelni. To oni powinni zachęcać do pracy specjalistę z 13-letnim doświadczeniem ale odwrócili role i przegrali na tym. Także wniosek jest taki, że dobrego specjalistę traktują jak śmiecia, bo oni są najlepsi i najważniejsi. Szczerze odradzam komukolwiek męczyć się z nimi, bo potem i tak mówią, że nie ma pan motywacji do pracy. Z takimi pytaniami od nich to nikt nie będzie miał motywacji żeby z taką kadrą menedżerską pracować.

ArabianNight

Pracowałem na 4 bryg około roku i powiem że była to męczarnia . Sporo osób wpada tam na chwile i rezygnuje,zarobki na poziomie (usunięte przez administratora) ręka w tym 4 soboty 4 niedziele za czas poswięcony w pracy żadnej rewelacji.Praca dość łatwa (do spierdzielenia czegoś) normy ilościowe , bhp, trzeba byc niezle ogarniętym żeby dać rade na początku dlatego dużo osób rezygnuje bo się nie nadają .kierownictwo jak to w każdym wielkim molochu sztuczne stanowiska,jeden łazi za drugim drapiąc się po głowie wymyślająć nową metodę załatwienia pracownikowi wiekszej ilości obowiązków.Jednak polecam tą prace osobą które będą gotowe poświęcic się pracy na dobre ..życie prywatne będzie tylko niewielkim dodatkiem życia zawodowego w tej firmie...

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie ABB? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Jack

Sporo dobrego słyszałem o tej firmie. Chyba wyślę tam Siwi.

zibi

Nie wiele jest tu opisane, ja chciałbym aplikować na produkcję, oczywiście bezpośrednich przyjęć nie ma więc przez agencję i tu mam pytania: czy jest szansa że ABB przejmie mnie od agencji, jeżeli tak to po jakim czasie? i czy po przejęciu mam szansę o podwyższenie stawki. Ogólnie ludzie chyba najbardziej narzekają na niskie płace a co np. z socjalem lub innymi dodatkami typu karty profit itd. Jaki procent ludzi zatrudnianych przez agencję ma szansę dostać się do firmy?

prac ABB
@zibi

Szansa przejecia przez ABB jest chociaz nie wczesniej niz te przyslowiowe 18 miesiecy, zdarzaja sie przypadki ze wciagna Cie wczesniej np. gdy ktos ze stalych pracownikow zrezygnuje. W duzej mierze zalezy to tez od jak to poprzednik napisal "kolesiostwo" Szansa jest zawsze :) Bardzo popularnym systemem zmian robi sie w ABB system czterobrygadowy. Ostatnio sa nawet spiecia na temat wprowadzenia tego systemu w zakladach ABB miedzy pracodawca a zwiazkami. Zwiazki "walcza zaciekle" (od 1.05.2016 system czterobrygadowy w nastepnym zakladzie ABB)

Pracownik ABB WINDS

Jestem monterem na dziale tz WiatrówOgolnie fabryka nowoczesna i dział Wiatrów robi wrazenieAle niestety pensja i to po podwyzkach ok 19 (usunięte przez administratora) dra jak[usunięte przez moderatora]r to absolutne dno.Brak wiedzy technicznej i kompetencji nie mowiac o doswiadczeniu w czymkolwiek.Wiec taki ma nastepnego zastepce ktpry ma miec na wszystko oko a ten ktos to dopiero kwiatek ze szkoda gadac...I wyobrazcie sobie Panstwo ze ten ktos znowu ma kogos nastepnego ktory ma pracowac za niego.Ten ostatni to juz nic nie potrafi i promuje swoich bliskich kolegow a tak sie składa ze to w duzej mierze tez kwiatki.Ogolnie poprostu szkoda gadac.Jak nie masz wyjscia to zatrudnij sie w ABB...Jeszcze jedno-porownywalnie do innych firm technicznych pracuja tu ludzie ze słaba wiedza techniczna albo zupełnie bez niej-tacy sa nawet promowaniWielka szkoda bo urzadzenia tam produkowane sa drogie i praca przy nich mogła by dac zadowolenie.Ale coz-kolesiostwo i promowanie nieudacznikow...Takze znecanie sie psychologiczne i zastraszanie i lista jest długaNaprawde szkoda bo fabryka fajnaPozdrowienia dla Pana Jacka (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o ABB - Łódź

• Jak się pracuje w ABB?

Zobacz opinie na temat firmy ABB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABB?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ABB