ABB
2 121 364 5 1
Śmiać mi się chce z niektorych Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

Ale jak się czyta wasze bzdury to mnie łeb boli po pierwsze gdzie są trzy zmiany bo jakoś jest system a fabryka żyje i będzie żyła. Wykrecila 107 mil dolcow a miała mniejsze plany .pracuje i nie narzekam żadna produkcja ostra nie jest zrobisz swoje i masz wolne ,a za dnia to trzeba trochę posciemniac.Jestem odpowiedzialny za cała hale produkcyjną i wiem co jest głupot nie wpisujcie.idzcie do innego zakładu to bedziecie w pampersy srali żeby iść na fajkę czy do kibla

Tak1Nie4
Ola Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 dni.

Mam pytanie do pracowników ABB. Czy są przyjęcia do pracy na kontrolera jakości? Przez jakiś pośredników czy bezpośrednio?

Murzyn Makumba
Nazwa działu: Produkcja

Na MDT i SDT zostało już tylko tępe kierownictwo i robole, które nadają się do cięźkiej pracy i to bez żadnej dyskusji. Mądrzejsi poodchodzili.

Tak17Nie
@Murzyn Makumba

Rozumiem że Ty zostałeś :)

kuba_p

Ostatnio nikt stamtąd nie odszedł. Rozumiem że zostałeś "przeniesiony" z uwagi na wybitny "intelekt" . Ha, ha, ha.

Murzyn Makumba
@kuba_p

A kto powiedział, że ostatnio?

@Murzyn Makumba

Bo Ci którzy sami odeszli i znaleźli lepszą pracę nie wypłakują się tu na forum.

true
@Murzyn Makumba

Szczera prawda.Najlepsze jest to ze sami sobie normy podnosza.A Starsi pracownic w szczegolnosci.Nie ma tam wogole solidarnosci.

Tak4Nie
Sdo Nowy wpis
@Murzyn Makumba

Ukraińcy będą robić oni mają nawet stawki wyższe

Zuzanna

Witam, napisze ktoś jakiego wynagrodzenia można się spodziewać na stanowisku kontrolera? Jak ono mniej więcej wygląda? Dziękuję.

Nazwa działu: Finanse
@Zuzanna

Niczego wyjątkowego ;) ABB już dawno nie jest liderem planowym w Łodzi

aab
@Zuzanna

Na stanowisku kontrolera finansowego(biuro) czy kontrolera jakości(produkcja, stacja prób) ?? ?

obserwator Nowy wpis
@Gosc

witam, całe szczęście macie dokąd odejść, po drugiej stronie miasta zlokalizowany jest lider produkcji trafo mocy na rynek polski...już wielu tam odeszło i sobie chwali.

Ranking
Gosc

Czy ktoś może potwierdzić plotki o planowanym przeniesieniu pracowników biurowych ABB z Łodzi ul. Aleksandrowskiej do biur na terenie fabryki w Aleksandrowie w przyszłym roku ? Pozdrawiam

Nazwa działu: IT

Coś tam ludzie przebakuja więc jak coś takiego już zaczyna być słychać to pewnie prawda. Szkoda dużo ludzi będzie musiało dojeżdżać dużo dalej

Taki_sobie_ktoś
@Gosc

Ciesz się ze nie musisz dygać do Krakowa czy Warszawy lub się zwolnić jeżeli opcja zmiany miejsca pracy akurat Tobie nie odpowiada... Z tego co wiem to informatyków przenoszą do biurowca obok fabryki na tą chwilę. Może przeniosą do Aleksandrowa a może na Lodową 88. A na jak długo i do kiedy to chyba nikt tego nie wie. A nawet jak wiedzą to nie powiedzą :P

Tak2Nie2
Nazwa działu: IT
@Taki_sobie_ktoś

Biurowiec kolo fabryki nie jet własnością ABB wiec musieliby tam coś wynająć a nie ma tam już miejsca. Najpewniej wszystkich biurowych ABB czy to IT czy nie IT wywala na wieś Aleksandrow bo tak będzie najtaniej. Oficjalnej informacji jeszcze pewnie nie ma i długo nie będzie bo ludzie inaczej zaczyna szukać nowej roboty przynajmniej Ci którym ta lokalizacja nie odpowiada

Nazwa działu: Produkcja

Rotacja pracowników, ale ostatnio dużo zwolnień. Jak zależy ci na stałej pracy, to nie tutaj. Atmosfera taka sobie - uzaleznione od tego na jaką zmianę trafisz.

CiekawyGosc

Czy to prawda, że zamykają trakcyjne i przenoszą do Szwajcarii? Co z Z2 od nowego roku będzie istniało czy też do zamknięcia? Pozdrawiam !

Tak8Nie
xXx
@CiekawyGosc

Z2 po woli ma wygasac.A przyszlosc to Z1.

Tak1Nie2
@xXx

Z-2 i Z-1 to obecnie dwie różne firmy i nie chodzi tu o wielkość transformatora.

Afirmator życia.

Ludzie czytam wasze opinie i nie mogę wyjść z podziwu jak niski macie szacunek do samych siebie. Jest tyle pięknych zawodów na świecie że nie ma potrzeby pracować w miejscu gdzie nie czujemy satysfakcji z pracy, tylko ciągle negatywnie patrzymy na pracodawcę i współpracowników. Masochizm zawodowy. Jeśli wam się nie podoba zmięcie pracę. A jeśli pracujecie, to pracujcie dalej. Ja osobiście uważam ABB za dobre miejsce pracy dla ludzi którzy cenią sobie spokojną, stabilną pracę. Odradzał bym jednak prace ludziom którzy chcą się wspinać po szczeblach kariery zawodowej. Jest to bardzo powolne i utrudnione przez specyfikę pracy. )Podkreślę iż jest to moje subiektywne spostrzeżenie). A co do kultury zawodowej to pamiętajcie że ją ma się ze sobą i przynosi się ją z domu. Część ludzi to ludzie "z łapanki" . Więc zawsze trafi się jakaś czarna owca. To od nas samych zależy jak będziemy się zachowywać i w jakim środowisku pracować.

Tak5Nie3
AAB
@Afirmator życia.

Poczekaj z osądami ludzi do czasu pomiędzy 4 listopada a końcem obecnego roku kiedy to będzie możliwość odejścia z terminem wypowiedzenia 7 dni a nie 1 lub 3 miesięcy jak obecnie. Wtedy co poniektórym osobą z kadry zarządzającej naleje się do butów jak praktycznie z dnia na dzień zostaną bez ludzi pod sobą. Co do spokojniej pracy to niestety ale mam wrażenie ze pracujemy prawdopodobnie w innych firmach i/lub w innych lokalizacjach. Na produkcji nikt z pracowników nie powie ze to spokojna praca.... Od momentu odejścia starego prezesa zakład Z1 w ciągu krótkiego czasu stał się zwykłym (usunięte przez administratora). Nie mówię ze wcześniej było idealnie bo nie było ale człowiek miał pewność ze wszystko się kręci i obraca oraz ze ktoś nad tym czuwa, dziś po kolejnych zmianach kadrowych tej pewności już nie ma i nie będzie moim zdaniem. Inna sprawa to co będzie się działo po przejęciu przez japończyków -tez nie wiadomo bo oficjalne pismo skierowane do pracowników to głownie prawniczy bełkot w którym ktoś się zabezpieczył na każdą możliwą ewentualność bez podania żadnych namacalnych konkretów w sprawie wynagrodzenia, ciągłości zatrudnienia, kontynuowania obecnej produkcji czy po prostu tego ze zakład nie zostanie zlikwidowany i produkcja nie zostanie wygaszona. Wiec ludzie pomału rozglądają się za inna pracą aby się nie obudzić z ręka w nocniku. Firma szczyci się wysokimi standardami, szkoda ze te wysokie standardy nie dotyczą rzetelnej informacji dla szeregowego pracownika.

TikTok
@AAB

Teraz robi sie tak.Zamiast zwolnien grupowych na Z2.Lub bylych pracownikow z FF z konczaca sie umowa.Wywala(odelegowuje nie podbiera sie pracownikow) sie ludzi na Z1 z Z2.I czekaja az sami sie zwolnia.I po problemie.Bo kto bedzie pracowal na 3 zmiany za 2350zl netto(3400brutto).Tylko 4 brygadowka na Z2 trzyma ludzi do pracy.I zaklad trzyma sie kupy.A teraz pod koniec roku przechodza na 3 zmiany. Sory ale za takie pieniadze. A nawet lepsze znajdziecie prace na 1 lub 2 zmiany.I do raczki macie nawet 2700 netto.Bedzie powtorka z rozrywki co bylo na Z2 2 lata temu.Na 3-ch zmianach. P.S.Strzelajacy z ucha i uprzejmie donosze nie sa zagrozeni.

Tak4Nie1
Byle było
@TikTok

Na Z1 lub Z9 pozbywa się porostu podpadziochów. Ludzi którzy ciągle chodzą na zwolnienia, lub po prostu nie chce im się robić bo np na poprzednim dziale nie robili nic to tu też nie będą. Taka krótka historia

noti toti
@Byle było

Na Z2 tez wywala sie tych co podpadli i nie donosili na innych.Ludzie chodza na l4 bo sa przemeczeni,zdenerowani lub wypaleni zawodow.tak tak.Stres i inne czynniki tez robia swoje.W IV brygadach wasz organizm tak dostaje po (usunięte przez administratora). ze nikt z was o tym nie mysli..Lub chca tez czas spedzic z dziecmi w weekendy.Sa tacy ktorzy robia wszystko aby z rodzina nie przebywac.Dlatego rozne sa charaktery.(usunięte przez administratora).Ludzie to nie roboty.I kazdy ma prawo do L4 bo sam na nie placi podatki wiec zamknac ryje.Firma traci.Tak tak.Dobrych ludzi na wlasne zyczenie.Firma jest gotowa placic wam w Euro jak by trzeba bylo.A nie za te smieszne pieniadze.Wrecz Psie.A jak czytam ze to spokojna praca.To mnie krew zalewa.Idziesz z 1 problemem to olewaja cie i wraca z 2 lub 6 problemami.I musisz sie z nimi meczyc.Sami pracownicy przerabiaja maszyny pod siebie i zmieniaja je technicznie.Tu podkladka.Tam krzywa lapa.Krzywo patrzace wzgledem siebie szczeki maszyn nawijalniczych.Problemy z waskim gardlem ukladnicy rolkowej jak i samymi (usunięte przez administratora) gdzie sciagaja na strone a ty z tym walczysz.Oj.Dlugo by pisac.

true
@noti toti

Ludzie sami chorzy przychoda i na antybiotykach do pracy.Sprzedajac chorubsko innym osoba.Ot co.

Jagoreja
@Byle było

Nareszcie jest szansa na pożegnanie tego (usunięte przez administratora) zakładu Z9.(usunięte przez administratora) praca jest ciężka i np. Taki dział mokry wykańcza zdrowotnie.

Zdradzony przez FF
Nazwa działu: Produkcja

, Witam Do wczoraj byłem pracownikiem ABB na hali FF Obecnie jestem na 3 miesięcznym wypowiedzeniu pod pretekstem zwolnień które skumulowali mi z dwóch lat żeby wyglądało na dużo dni kadra kierownicza która w tym momencie sprawuje władzę zniszczy ten zakład do końca ludzie pracują pod (usunięte przez administratora) zwolnienia nie ma pewnego jutra kierownictwo patrzy tylko na siebie Nie zna pracowników nie zna specyfikacji pracy chodzą i robią z siebie (usunięte przez administratora)dobre czasy w ABB które były gdzieś koło 4 lat temu dawno minęły moim zdaniem kierownictwo robi wszystko aby zamknęli ten zakład do końca roku a sami odejdą Bo to już jest powiedziane po moich wielu latach przepracowanych w ABB jestem maksymalnie zażenowany sytuacją (usunięte przez administratora)

j###g
Nazwa działu: Produkcja

Na mokrym chyba najgorsze warunki pracy,wielu odpada z powodów zdrowotnych, jedyne co to kapusiostwo i lizusostwo na najwyższym poziomie. Szmat czasu pracuję, ale chyba czas pomyśleć o zmianach.

K2
Nazwa działu: Produkcja

To co dzieje się na Z2 sdt to paranoja kierownik to zwykły pachołek który nie ma nic do powiedzenia ludzie są traktowani jak zwierzęta jeśli tylko się wychylisz jesteś do odstrzału ludzi którzy mają w miare pojęcie o robocie są spuszczani bo to źle że wiedzą więcej o produkcji nie do ruszenia są tylko stare ku...y i (usunięte przez administratora) ale ważne że dobrze robią galę mistrzowie też nie mają pojęcia jak zarządzać ludźmi A w szczególności ten rudy ch.j z brodą który parzy jak tu kogoś tylko wyśmiać i narobić problemów tyle w temacie jedno wielkie (usunięte przez administratora) nie polecam nikomu chodź już parę ładnych lat już tu przerobiłem ps. Pozdrawiam cole sam ma co chciał

Tak4Nie1
Haha

Najlepsze ze Sdt+MDT skadaja sie z Poteznych Kaczorow.Przypadek.Nie sadze.

makaroni

Czy pracujacy przez agencje tez sa zapisani do tego tfi ?

Afirmator życia
@makaroni

Jeśli agencja zatrudnia ponad 250 ludzi to tak

Jaja.

Ludzi zwalniaja.Przenosza (usunięte przez administratora).WTF Widze ze zarzadzanie ta firma przez kierownictwo.Jest na poziomie Zera(usunięte przez administratora)

Afirmator życia
@Jaja.

Proszę używaj znaku "ą". Będzie łatwiej i bardziej na poziomie. :)

TakNie3

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w ABB?

TakNie2
@Pytanie

Podejście kierownictwa do pracowników jest żenujące. Ty mu zgłaszasz problem a on mówi że na dworzu pada.

Waldek
@Abb

W zasadzie to tak w 90%, ale są wyjątki.

Roberto
@Waldek

A tak z ciekawości, jakie 10% wyjątków masz na myśli ?

aab
@Pytanie

W telegraficznym skrócie( który dotyczy ok 80 % tzw kierowników) - Idziesz do kierownika z problemem, a wracasz z dwoma... Są wyjątki ale są to wyjątki potwierdzające regułę i są to osoby na wagę złota. 3/4 obecnych tzw "kierowników" chce zarządzać ale nie wystarczy chcieć - TRZEBA UMIEĆ ZARZĄDZAĆ a nie chcieć.

Paweł

Mam przez to rozumieć, że relacje na linii kierownik-pracownik nie są najlepsze? W takim razie ciekawi mnie, co w przypadku kiedy pracownik musi skorzystać z urlopu na żądanie? Ciekawe, czy kierownik robi jakieś problemy w tym zakresie.

@Paweł

Dokładnie tak, dobrze rozumiesz. Co do dnia na żądanie to takie sprawy są zrzucane na mistrza/lidera. Ogólnie 98% spraw kierownictwa jest zrzucane na niższy szczebel. I tak jak ktoś napisał wyżej. Zarządzać to trzeba umieć A nie używać tylko określenia kierownik.

Gigi
@Pytanie

Ostatnio głupie decyzję liderów czy zgrzyty z lideremi.Przenosza się na mistrza. A mistrz głupie decyzję lidera są przetwarzane do kierownika.Gdzie kończy się to zwolnieniem lub przeniesieniem. Bo lider tak chciał.

xxxx

Jak każda firma produkcyjna ma plusy i minusy... Ale z tym klimatem gorąca mogli by coś zrobić.

Tak3Nie2
@xxxx

A za pół roku napiszesz że " Ale z tym klimatem zimna mogli by coś zrobić" ?

Tak1Nie4
@kuba_p

Zimno tam nigdy nie było.

To chyba krótko pracujesz

Zdecydowanie za długo.

@Joł

Nikt na siłę nie trzyma.

@Abb

To czekam na wyp. z niecierpliwością

Jerry Gi z mokrego
@Joł

Ja też bo już nie da się tu normalnie pracować w tym kołchozie z tymi debilami.

HRN

Tiaaa .. Ubiegłej zimy poranki prz 9-14 *C

p.rosiak
Nazwa działu: Produkcja

Burka z Mdt wszyscy robią w jajco. Głupi jest.

Joanna
@p.rosiak

Nie wiem, komu ma służyć ta opinia. Na pewno nie jest żadną wskazówką dla osób, które są potencjalnie zainteresowane pracą w tej firmie. Będziesz tak pomocny i podpowiesz, czy warto w ogóle ubiegać się o pracę w ABB?

BBA

Kolos na glinianych nogach, powolnie rozmontowywany przez nieudolnych zarządców i wiejskich inżynierów. Ciekawe kto wam na produkcji niedługo zostanie :D

Tak10Nie
Trafok
@BBA

Najlepsza opinia tutaj. Sama prawda.

Kundel BURY
Nazwa działu: Produkcja

Fabryka dobra dla intelygentnych robociarzy. Nie myśleć tylko wyjdajnie (usunięte przez administratora)

Tak8Nie
Sdp

Zaropki w tej firmie to żenada 2600 na rękę plus dodatek za 4 brygady w 3 zmianach. I zero życia prywatnego. Jak często chorujesz to jesteś do wype..... Nią pierwszy. Nikt się nie liczy z tym że masz dziecko i rodzinę. Nawet jak o urlop prosisz. Zero. A to zero życia prywatnego. Auch witz.

Tak2Nie2
Sax
@Sdp

Zarobki przez "p", auch witz ??? Ty się ciesz człowieku że aż tyle zarabiasz, i że nie potrzeba wielkiej wiedzy ani bystrego mózgu zeby tam pracować

Tak4Nie2
@Sdp

Czy ty, przez małe "t" wiesz co to jest Auschwitz? Nie rób więcej dzieci a te co masz oddaj do adopcji żeby się nie wstydziły takiego rodzica!

@Sdp

Zawsze mnie bawi zero życia prywatnego.

Ania
@Sax

O i mondry muzg nie zakumal ze to wina slownika w telefonie, a osoba piszonca pefnie byla w emocjah tódzierz w rospaczy. Ale takie som te gury w biuże. Oby kogoś uwalić. A podbródek drugi jest ????

Tak4Nie2
Sax
@Ania

To ci wygląda na autokorekte w słowniku ??? Jestem pracownikiem Mdt-ów a taki pracownik pewnie nawet nie wie że Sdp to tak naprawdę miało być Sdt. Zresztą jemu pewnie bez różnicy ale takimi wypowiedziami wywołuje pewnie salwy śmiechu nie tylko na produkcji

Sdo
@Sdp

No mnie też ogarnia śmiech że zarabiam 2800 na rękę na 2 zmiany. I Wim co to jest życie i wszystkie weekendy wolne. Nie spuszczalem się na pisowni. Ale widać kto jest tak inteligentny aby moc tylko komuś dowalic do pieca. Typowe Janusze. Serio niektórzy z was to lesery życiowe którzy nie umieją znaleźć sobie lepszej pracy. A takiego obrabianie (usunięte przez administratora) za uszami i obgadywanie się za plecami. Udowadnia że pracują tu dzieci którzy nie mają odwagi powiedzieć w twarz. Oczywiście nie biorę wszystkich do jednego wora. Pozdrawiam i log off.

Nazwa działu: Produkcja

Jenac Cię celu z abb mistrzu (usunięte przez administratora) z (usunięte przez administratora) wzory. Pracuje i obiecuję że ci najebe w pracy. Robię drogi dzień. Swiezak

Tak3Nie2
Nie warto tam pracować
Nazwa działu: Produkcja

Jeden wielki balagan. Pracowałem przez prawie rok. Traf chciał że ekipa była (usunięte przez administratora) w sensie ludzie)ale całkowity brak poszanowania dla pracownika przez jaśnie pana kierownika produkcji. Mistrzu nawet był do ugadania. Ogólnie nie polecam pracy w tym zakładzie. Były pracownik ff

RN
@Nie warto tam pracować

FF to jeden wielki cyrk. Kto normalniejszy ucieka. Odeszli/zwolnili się powazniejsi. Szkoda Slawka i Andrzeja.

Tak4Nie
Muczo maczo
Nazwa działu: Produkcja

Jak dod nszywa ta mloda laska w abb na lodowej. Co prowadzi szkolenie bhp ??

Rebi
Nazwa działu: Produkcja

Ten, który kazał robić transformatory na niepodpisany kontrakt powinien dostać medal :) Bedzie teraz wszystko zalegac na paletach :) Mistrzostwa Świata:)

Joł

Na produkcję wpada Mati, Cos go ciagle w glowie trapi. Pracownicy nie gotowi, W hali bur..dell wzrok wyłowił! Krzyczy, biega w nerwach caly! "Ład tu zrobie doskonały Bedzie synchron jak w karate, Biore dzisiaj to na klate!" Moje dziadki ukochane, Trzeba spi... epszac skoro ranek!

Tak16Nie
Wow
@Joł

Brawo M. Jak zwykle w formie.

Pan Dubieniek
@Wow

No postarala sie dziewczyna jak to zwykle.

Mdt

Głupek-który? Chyba bury.

Mokry koniu

Nienawidzę tej pracy! Jedyne co jest fajne że nie robią nic za zwolnienia. Praca ciężka na dłuższą metę można się wykończyć...

@Mokry koniu

Idź na pomocnika murarza, będzie ci lżej i chłodniej.

Zapewne będzie.

Gefurey

Na szczęście już nie pracuję w ABB i wreszcie wiem, że żyję. Długo pracowałem w tym obozie i cały ten okres uważam za zmarnowany.

Tak17Nie2
Zmarznięta

Mój wcześniejszy komentarz miał uzmysłowić, że kuźwa, to nie wina pracowników biurowych, że mają klimę. Nie trzeba im od razu najgorszych chorób życzyć.

Alibi
@Zmarznięta

Pomysl. Wy tam w biurach edukowane ludzie. Co Excela znajo. Co wiedzo co to SAP... To jak som przyciski na klimie to wcisnąć przy tym POZIOMIE WIEDZY nie jest problem. Bo ja człowiek prosty, ale wiem, że to się da ustawić... Poza tym widzę jak panie chodzą ubrane. Cieszy się moje męskie oko. Ale jak Ci Cold (a co robił a języki znam) to się ubierz.

Tak3Nie3
@Alibi

Po co ten sarkazm, lepiej Pan się czuje, jak Panu wydaje się że kogoś ośmieszył? Świadczy to tylko o Panu. Ale jak to mawiał pewny mój znajomy, ta rozmowa do niczego nie prowadzi. Gorąco pozdrawiam.

Upocony
@Zmarznięta

To straszne, wspolczuje z calego serca waszych warunkow w biurach,ale chwileczke skoro my mamy 10 minut przerwy na klime To wam tez sie nalezy i mozecie na 10 minut wyjsc na hale sie ogrzac i juz paluszki nie beda grabiec:) albo poproscie Alvaro z Meksyku zeby wam jakis kociol grzewczy zorganizowal,wtedy wstaniecie jak na ostatnim spotkaniu bedziecie klaskac,a klaszczecie lepiej niz publicznosc w jaka to melodia:)

@Upocony

Dziękuję serdecznie za tak wielkie zrozumienie, wyrazy współczucia, oraz dobre rady. Miło wiedzieć, że ktoś jeszcze w tym kraju przejmuje się czymś więcej, niż czubek własnego nosa. Prawie to altruistyczne już. Mam nadzieję, że Pan spotka się z równie ogromnym zrozumieniem. Gorąco pozdrawiam.

Wkor

Cyrk trwa dalej. Szu..ma już out. Jak na Fiderze kadra zaczynała mieć ręce i nogi., ba nawet głowę to co? TO ZMIENILI. Na największego meczwoła.

Bolo
@Wkor

Ja pier.... znowu zmiany i tym razem od razu widac ze na gorsze.... Pan M to sie nadaje ale chyba do zbioru kartofli....zara reszta tych rozsadnych tez poleci.... znow zawita stare „dobre” abb.... masakra...

Zmarznięta

Normalnie masakra jakaś. W biurach nie da się pracować. Klima chodzi na 16 stopni, palce grabieją od zimna, nie daje rady pisać na klawiaturze, skóra przesuszona, na nogach ciągła gęsia skórka, kto mi za leki i balsamy odda? Dobrze że jakieś polary są dostępne, to przynajmniej w kark tak nie wieje.

Alibi
@Zmarznięta

To zmień pracę. Kto Ci każe siedzieć? Masz dyrektora czy kogoś kto jest Twoim zwierzchnikien i zgłoś problem a nie żale na forum. Ze klima działa. A co na dole ludzie mają powiedzieć?

@Alibi

Powiesz to samo zdanie tym na dole "jak ci gorąco, to zmień pracę", bo ku temu chyba zmierza ten komentarz?

Zostaw opinię o ABB - Łódź

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie