Opinie o ABB w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ABB. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie ABB na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABB w Łódź

Praca w finansach w ABB na lodowej to praca w brudzie i smrodzie nawet po kilkanaście godzin dziennie i nikogo nie obchodzi czy jesteś chory, czy masz zobowiązania rodzinne, masz dostarczyć na czas choćbyś miał przy tym pasc. Poziom kadry kierowniczej to żenada ale za to pasująca do brudnego i smierdzacego biura

To ten

Nie polecam w 100 procentach hale FF to co tu się dzieje to żenada na maxa kadra beznadziejna kierownik do bani podwyżek żadnych teraz zostali tylko ci którzy dobrze szepczą albo ci którzy boją się że ich kredyt zniszczy i nie poradzą sobie w życiu omijać to miejsce szerokim łukiem

Człek neutralny

ABB było przyzwoitą firmą do czasu jak rządziła nią zdrowa na umyśle kadra. Obecna to porażka, począwszy od prezesa, skończywszy na liderach. Łby nabite wiedzą, jak tanio i na maxa wyzyskać robiła. Zero wzajemnego zrozumienia. (usunięte przez administratora)

Yes
@Człek neutralny

Ponoc do konca roku.Moze szybciej.W 2020r.Maja zwolnic kolejne 258 osob.Na wzglad braku kontraktow i zlecen.Bo przejmuja to Polskie firmy produkujace Transformatory.Tansze o podobnej konstrukcji.Ponoc firma robi wszystko.Aby to sie nie wydalo.Bo po ostanich rewolucjach.Ludzie sie bulwersowali.Ci co pozostali to ponoc woly robocze.Ktorzy kosztem zdrowia oddaja sie firmie.I nie maja swojego zdania ani poszanowania siebie(nie odzywaja sie bo ich zwolnia).Ciekawa definicja oceny pracownika.Czyli typowy niewolnik.

Człek neutralny

W poprzednim komentarzu zamiast robiła, powinno być robola. Nawet programy podpowiadające nie lubią roboli.????????????

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie ABB? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Karol

hej, czy wiecie ile można zarobić na stanowisku Power Transformer Project Services Manager - delegacje itd.?

Gosc

Czy ktoś może potwierdzić plotki o planowanym przeniesieniu pracowników biurowych ABB z Łodzi ul. Aleksandrowskiej do biur na terenie fabryki w Aleksandrowie w przyszłym roku ? Pozdrawiam

Gosc

Coś tam ludzie przebakuja więc jak coś takiego już zaczyna być słychać to pewnie prawda. Szkoda dużo ludzi będzie musiało dojeżdżać dużo dalej

Taki_sobie_ktoś
@Gosc

Ciesz się ze nie musisz dygać do Krakowa czy Warszawy lub się zwolnić jeżeli opcja zmiany miejsca pracy akurat Tobie nie odpowiada... Z tego co wiem to informatyków przenoszą do biurowca obok fabryki na tą chwilę. Może przeniosą do Aleksandrowa a może na Lodową 88. A na jak długo i do kiedy to chyba nikt tego nie wie. A nawet jak wiedzą to nie powiedzą :P

@Taki_sobie_ktoś

Biurowiec kolo fabryki nie jet własnością ABB wiec musieliby tam coś wynająć a nie ma tam już miejsca. Najpewniej wszystkich biurowych ABB czy to IT czy nie IT wywala na wieś Aleksandrow bo tak będzie najtaniej. Oficjalnej informacji jeszcze pewnie nie ma i długo nie będzie bo ludzie inaczej zaczyna szukać nowej roboty przynajmniej Ci którym ta lokalizacja nie odpowiada

@Gosc

Skoro sprzedali Lodowa to bankowo ludzie wylądują w Aleksandrowie ale niestety zarząd dalej mami ludzi ze możne być inne miejsce

Ola

Mam pytanie do pracowników ABB. Czy są przyjęcia do pracy na kontrolera jakości? Przez jakiś pośredników czy bezpośrednio?

Murzyn Makumba

Na MDT i SDT zostało już tylko tępe kierownictwo i robole, które nadają się do cięźkiej pracy i to bez żadnej dyskusji. Mądrzejsi poodchodzili.

@Murzyn Makumba

Rozumiem że Ty zostałeś :)

kuba_p

Ostatnio nikt stamtąd nie odszedł. Rozumiem że zostałeś "przeniesiony" z uwagi na wybitny "intelekt" . Ha, ha, ha.

Murzyn Makumba
@kuba_p

A kto powiedział, że ostatnio?

@Murzyn Makumba

Bo Ci którzy sami odeszli i znaleźli lepszą pracę nie wypłakują się tu na forum.

true
@Murzyn Makumba

Szczera prawda.Najlepsze jest to ze sami sobie normy podnosza.A Starsi pracownic w szczegolnosci.Nie ma tam wogole solidarnosci.

Sdo
@Murzyn Makumba

Ukraińcy będą robić oni mają nawet stawki wyższe

Zuzanna

Witam, napisze ktoś jakiego wynagrodzenia można się spodziewać na stanowisku kontrolera? Jak ono mniej więcej wygląda? Dziękuję.

@Zuzanna

Niczego wyjątkowego ;) ABB już dawno nie jest liderem planowym w Łodzi

aab
@Zuzanna

Na stanowisku kontrolera finansowego(biuro) czy kontrolera jakości(produkcja, stacja prób) ?? ?

obserwator
@Gosc

witam, całe szczęście macie dokąd odejść, po drugiej stronie miasta zlokalizowany jest lider produkcji trafo mocy na rynek polski...już wielu tam odeszło i sobie chwali.

Rotacja pracowników, ale ostatnio dużo zwolnień. Jak zależy ci na stałej pracy, to nie tutaj. Atmosfera taka sobie - uzaleznione od tego na jaką zmianę trafisz.

CiekawyGosc

Czy to prawda, że zamykają trakcyjne i przenoszą do Szwajcarii? Co z Z2 od nowego roku będzie istniało czy też do zamknięcia? Pozdrawiam !

xXx
@CiekawyGosc

Z2 po woli ma wygasac.A przyszlosc to Z1.

@xXx

Z-2 i Z-1 to obecnie dwie różne firmy i nie chodzi tu o wielkość transformatora.

Zdradzony przez FF

, Witam Do wczoraj byłem pracownikiem ABB na hali FF Obecnie jestem na 3 miesięcznym wypowiedzeniu pod pretekstem zwolnień które skumulowali mi z dwóch lat żeby wyglądało na dużo dni kadra kierownicza która w tym momencie sprawuje władzę zniszczy ten zakład do końca ludzie pracują pod (usunięte przez administratora) zwolnienia nie ma pewnego jutra kierownictwo patrzy tylko na siebie Nie zna pracowników nie zna specyfikacji pracy chodzą i robią z siebie (usunięte przez administratora)dobre czasy w ABB które były gdzieś koło 4 lat temu dawno minęły moim zdaniem kierownictwo robi wszystko aby zamknęli ten zakład do końca roku a sami odejdą Bo to już jest powiedziane po moich wielu latach przepracowanych w ABB jestem maksymalnie zażenowany sytuacją (usunięte przez administratora)

j###g

Na mokrym chyba najgorsze warunki pracy,wielu odpada z powodów zdrowotnych, jedyne co to kapusiostwo i lizusostwo na najwyższym poziomie. Szmat czasu pracuję, ale chyba czas pomyśleć o zmianach.

K2

To co dzieje się na Z2 sdt to paranoja kierownik to zwykły pachołek który nie ma nic do powiedzenia ludzie są traktowani jak zwierzęta jeśli tylko się wychylisz jesteś do odstrzału ludzi którzy mają w miare pojęcie o robocie są spuszczani bo to źle że wiedzą więcej o produkcji nie do ruszenia są tylko stare ku...y i (usunięte przez administratora) ale ważne że dobrze robią galę mistrzowie też nie mają pojęcia jak zarządzać ludźmi A w szczególności ten rudy ch.j z brodą który parzy jak tu kogoś tylko wyśmiać i narobić problemów tyle w temacie jedno wielkie (usunięte przez administratora) nie polecam nikomu chodź już parę ładnych lat już tu przerobiłem ps. Pozdrawiam cole sam ma co chciał

Haha

Najlepsze ze Sdt+MDT skadaja sie z Poteznych Kaczorow.Przypadek.Nie sadze.

makaroni

Czy pracujacy przez agencje tez sa zapisani do tego tfi ?

Afirmator życia
@makaroni

Jeśli agencja zatrudnia ponad 250 ludzi to tak

Jaja.

Ludzi zwalniaja.Przenosza (usunięte przez administratora).WTF Widze ze zarzadzanie ta firma przez kierownictwo.Jest na poziomie Zera(usunięte przez administratora)

Afirmator życia
@Jaja.

Proszę używaj znaku "ą". Będzie łatwiej i bardziej na poziomie. :)

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w ABB?

Abb

Podejście kierownictwa do pracowników jest żenujące. Ty mu zgłaszasz problem a on mówi że na dworzu pada.

Waldek
@Abb

W zasadzie to tak w 90%, ale są wyjątki.

Roberto
@Waldek

A tak z ciekawości, jakie 10% wyjątków masz na myśli ?

aab

W telegraficznym skrócie( który dotyczy ok 80 % tzw kierowników) - Idziesz do kierownika z problemem, a wracasz z dwoma... Są wyjątki ale są to wyjątki potwierdzające regułę i są to osoby na wagę złota. 3/4 obecnych tzw "kierowników" chce zarządzać ale nie wystarczy chcieć - TRZEBA UMIEĆ ZARZĄDZAĆ a nie chcieć.

Mam przez to rozumieć, że relacje na linii kierownik-pracownik nie są najlepsze? W takim razie ciekawi mnie, co w przypadku kiedy pracownik musi skorzystać z urlopu na żądanie? Ciekawe, czy kierownik robi jakieś problemy w tym zakresie.

@Paweł

Dokładnie tak, dobrze rozumiesz. Co do dnia na żądanie to takie sprawy są zrzucane na mistrza/lidera. Ogólnie 98% spraw kierownictwa jest zrzucane na niższy szczebel. I tak jak ktoś napisał wyżej. Zarządzać to trzeba umieć A nie używać tylko określenia kierownik.

Gigi

Ostatnio głupie decyzję liderów czy zgrzyty z lideremi.Przenosza się na mistrza. A mistrz głupie decyzję lidera są przetwarzane do kierownika.Gdzie kończy się to zwolnieniem lub przeniesieniem. Bo lider tak chciał.

xxxx

Jak każda firma produkcyjna ma plusy i minusy... Ale z tym klimatem gorąca mogli by coś zrobić.

@xxxx

A za pół roku napiszesz że " Ale z tym klimatem zimna mogli by coś zrobić" ?

@kuba_p

Zimno tam nigdy nie było.

To chyba krótko pracujesz

Zdecydowanie za długo.

@Joł

Nikt na siłę nie trzyma.

@Abb

To czekam na wyp. z niecierpliwością

Jerry Gi z mokrego
@Joł

Ja też bo już nie da się tu normalnie pracować w tym kołchozie z tymi debilami.

HRN

Tiaaa .. Ubiegłej zimy poranki prz 9-14 *C

p.rosiak

Burka z Mdt wszyscy robią w jajco. Głupi jest.

Joanna
@p.rosiak

Nie wiem, komu ma służyć ta opinia. Na pewno nie jest żadną wskazówką dla osób, które są potencjalnie zainteresowane pracą w tej firmie. Będziesz tak pomocny i podpowiesz, czy warto w ogóle ubiegać się o pracę w ABB?

BBA

Kolos na glinianych nogach, powolnie rozmontowywany przez nieudolnych zarządców i wiejskich inżynierów. Ciekawe kto wam na produkcji niedługo zostanie :D

Trafok
@BBA

Najlepsza opinia tutaj. Sama prawda.

Zostaw merytoryczną opinię o ABB - Łódź

• Jak się pracuje w ABB?

Zobacz opinie na temat firmy ABB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABB?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ABB