Lucky

Widzę, ze pojawia się dużo pytań czy warto podjąć pracę w Mostostalu etc. Ja pracowalem dla Mostostal Warszawa jako inżynier budowy, wspierając dział jakości produkcji. Moja rada jest następująca - OMIJAĆ Z DALEKA. Podczas rozmów rekrutacyjnych zapewniano mnie wielokrotnie, ze praca w wymiarze 8h dziennie. Po przyjsciu na projekt okazalo sie, ze 10h +dyżury - (usunięte przez administratora) Ponadto pracując dowiedzialem się, ze chwile przed moim pojawieniem się tam, cała kadra musiala podpisac oświadczenie, że pracują 8h dziennie! Żeby później nie miec praw do roszczeń. Atmosfera pracy (w czasie rynku pracownika) - ludzie byli przestraszeni, chodzili na paluszkami, bali się odezwać. Jak planowane było wyjście firmowe, kierownik budowy wyznaczał osobę do dyżuru - byla to zawsze kolezanka. Systematyczne zwolnienia bez podania powodu, zazwyczaj po odwiedzinach dyrektora. Kadra niechętnie dzieli się wiedzą, bo każdy boi się o swoje stanowisko, na pytanie do osoby, ktora ma przyuczac czesto słyszy się pogardliwą odpowiedz " czy Ty w ogóle masz studia?" Obecnie pracuje 8h, mam uprawnienia, jestem INB i proszę młodych inżynierów, by nie dali się wyzyskiwac. Macie zbyt poważne wykształcenie, nielatwo zdobyte, by dac się w ten sposób traktowac. Nie pozwolcie, by ktos kto jest niewolnikiem kredytu i wysiedzial stanowisko przelozonego, badz ma dosc swojej pracy, delegacji etc przelewal na Was swoje frustracje czy pomiatał. Poziom wiedzy pracowników - niezbyt wysoki, bo kto ma perspektywę zwiewa. ODRADZAM!!!

Ed. Lefebre

,,Wspomnienia mgr budowlanego,, Pierwsze dni w pracy to pytania dlaczego przyszedłeś do Mostostalu . co cię tu sprowadziło ? Odpowiadałem a ciebie kto tu sprowadził ? Drugie pytania , U ciebie w mieście nie ma pracy że pracujesz w Warszawie ? Odpowiedź : Podoba mi się Warszawa dlatego tu jestem już kilkanaście lat. Ludzie bardzo zawistni , o dwulicowości. Uwaga pracują małżeństwa i pracują po kilka lat z tego co się dowiedziałem. Są zazdrośni o pracę. Był taki ,, Rudobrody,, bardzo dwulicowy. Z biegiem dni dowiadywałem się że w trakcie budowy już zmieniło się wielu na moim etacie, jakieś stare ogłoszenia bhp jeszcze były podbite przez byłych. Przydzielili mi robotę do ogarnięcia , dużo tam było poprawek niestety. Kierowniczek warknął parę razy żebym od jego klatek trzymał się z daleka. Główny go ,,chwalił,, że to skarbnica mądrości i on jest od początku budowy. Tylko że ściany odchodziły od pionu. Wysterował mnie na odbiór zbrojenia stropu z inspektorkiem - jego koleżką. Ja tego stropu nie nadzorowałem ale mnie wysterował. Inspektorek przyszedł po godzinach pracy , musiałem czekać, na odbiorze wydzierał gębę na mnie że trzeba lepiej powiązać itp szczegóły w atmosferze poniżającej. Chcialem przyspieszyć inne prace i zaprosiłem przedstawiciela od podwykonawcy za co zostałem wezwany na wysłuchiwanie upomnienia krzyk ,wrzask że ośmieliłem się sam decydować . Okropna atmosfera. To tylko krótkie streszczenie. Ps. Na alko. mnie zapraszali niby że są tacy ,,ludzccy,, ale ja odmówiłem bo z takimi nie .

Moja opinia

Pracowałam w Mostostalu jako specjalista ds. Ekonomiczno-finansowych. Co do ludzi to zależy który dział, ale większość bardzo dobrze wspominam. Można dużo się nauczyć i zyskać dobre doświadczenie zawodowe. Jedyny mankament to płaca, dlatego też postanowiłam zmienić pracę.

Aaa Nowy wpis
@Moja opinia

A mozesz napisac cos wiecej odnosnie placy i prscy na tym stanowisku?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 36 dni.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Mostostal Warszawa S.A.?

Men

Przyjeżdżają ze wsi do Warszawy z różnych części Polski ale przeważnie dominują ze wsi. Wynajmują mieszkanie albo spłacają kredyt na 35 lat i niestety robią wioche w firmie . Takim trzeba powiedzieć stop chamstwu , stop hejterstwu.

Rolnik szuka żony
@Men

Tak przyjeżdżamy ze wsi żeby udzielić niezbędnego wsparcia oczadziałym, w Warszawie już nikogo nie ma wszystkich już przegonili, więc biorą takich jak to nazwał MEN wieśniaków z pod Warszawy i nie tylko. Nawet na forum hejtują. Rozumiem aluzje nie jesteś z Warszawy w firmie nie masz czego szukać.,....

GGG Nowy wpis
@Rolnik szuka żony

Spod czy z pod obie formy poprawne (druga do 1936r) Prawda jest taka że jest problem z brakiem atmosfery w biurze budowy.

Sparow Jack Nowy wpis

Do wszystkich nowicjuszy. Jeśli kierownictwo ,,niby w pośpiechu,, będzie wam podsuwało do podpisu protokoły przerobowe podwykonawców to nie róbcie tego. Niech kierownik sam podpisuje. W razie nacisków informujcie dyrektora albo zarząd.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ed. Lefebre

Jestem z miasta
@Ed. Lefebre

Ladne wiesniaki tam musza pracowac, z tego co piszesz... .

Adam
@Lucky

Stary, ale coś się mijasz z prawdą wg mnie, w Mostostalu nie ma żdanego działu jakości produkcji, specjalnie sie upewniłem przed chwilą, bo pierwszy raz o czyms takim usłyszałem, a pracuję tu 7 lat. Jesli to co piszesz jest jakimś cudem jednak prawdą, to napisz konkretnie gdzie pracowałes - jaka budowa, jaka miejscowośc, jaki obszar budownictwa (Infra? energetyka? kubaturówka?)...

@Adam

Dzial przygotowania produkcji - racja. Nie jest to istotne doświadczenie w moim dorobku zawodowym, więc musiałem sobie przypomnieć. Nazwy Projektu nie podam - budownictwo kubaturowe. Lokalizacja Warszawa.

@Lucky

Albo dział zapewnienia jakości produkcji. Never mind. Było to stanowisko inzynierskie.

Andrzej K
@Lucky

Ja tego powyżej nie pisałem

Natalia
@Lucky

Ja pracowałam w infrastrukturze i wszystko to co Lucky pisze to Prawda. Pomimo innego działu, a te stare konie co pracują po kilka lat to główny czynnik.

@Lucky

Potwierdzam powyższe z doświadczenia Warszawa kubatura . Szokuje mnie to że ludzie podpisali oświadczenia że pracują po 8 godzin dziennie. Widocznie są z natury swej niewolnikami ... Gardzę takimi ...

Byłem widziałem.
@Lucky

Masakra, robota od 7 do 17 , dwa razy w tygodniu 7 - 22 albo 7- 24 , sobota 1 minimum pracująca , betonowania po 22 cisza nocna blok przy bloku w Warszawie, straż miejska przyjeżdża i wypisuje mandaty , później policja i znowu mandaty dla inżyniera budowy i straszą wnioskiem do Sądu rejonowego...Podwykonawców nie wolno ruszać bo są na stałe z kierownikiem kontraktu, na wysłanie mejla do podwykonawcy trzeba mieć pozwolenie kierownika budowy albo kontraktu. Stare konie na etatach kierowników robót starają się zepchać jak najwięcej pracy na inżynierów, rotacja co 3 mce przychodzą i odchodzą, nieliczni zostają trochę dłużej. Ja się spotkałem z nienawiścią, falszywymi wrednymi ludźmi którzy są w stanie dużo zrobić żeby zniszczyć nowego bez ,,układów,,. TRZEBA O TYM POWIADAMIAĆ ZARZĄD MOSTOSTALU. Kierownik kontraktu tak naprawdę boi się o swoje stanowisko, wiem pewno..Jeśli wpływa dużo skarg to.go.zwolnią..ODCHODZISZ Z MOSTOSTAL KONIECZNIE ZŁÓŻ SKARGĘ DO ZARZĄDU FIRMY I DO PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY. Pomożesz zwolnić (usunięte przez administratora) ze stanowiska.

Szybki
@Lucky

Faktycznie że trzeba zgłaszać wszystkie nadużycia Kierownictwa Kontraktów danej budowy do Centrali Mostostalu i Działu Kadr odpowiadających za zgodność pracy z umową o pracę . Wszelkie nadużycia Kodeksu Pracy a czasem może i Kodeksu Karnego są podstawą do środków dyscyplinarnych wobec tych kierowników kontraktów.... Trzeba zgłaszać pisemne skargi. Nie dawać się zastraszać i wykorzystywać bo oni robią kariery na takich nowych którzy odwalają za nich robotę po godzinach ....

inż
@Lucky

Brawo! Świetna wypowiedź. Trzeba punktować zgraję cwaniaków, która nie ma szacunku do młodych osób po studiach.

@Lucky

W 110 % potwierdzam że to co Lucky piszę to prawda. Jeszcze bym coś dodał od siebie ale u tylu ludzi mają przesrane że nie trzeba, ich powinni do sadzenia ziemniaków zatrudnić a nie do kierowania młodymi w firmie. Mściwy nie jestem ale w pełni zasłużyli na lincz medialny

Jaka umowa obowiązuje w Mostostal Warszawa S.A. podczas okresu próbnego?

Kamila
@Pytanie

Umowa na okres próbny? ;)

Drogowiec
Klient

Trudna współpraca z oddziałem firmy z terenu Rzeszowa. Chodzi o sposób zachowania i działania pani "zajmującej się" zakupami, który pozostawia wiele wątpliwości. Wykorzystywanie stanowiska, funkcji i znajomości. Wygląda na to, że coś jednak jest w powiedzeniach o rudych osobach. Trzeba uważać. Nie polecam.

Karol

Jak oceniacie tam pracowników ? Wszyscy ze sobą dobrze współpracują ?

Rekrutant
Kandydat

Witam. To widać warunki jak wszędzie, trzeba mieć oczy w koło głowy, ryj na kłódkę, uszy zatkane, nie z pouchwalać się z kierownictwem, (usunięte przez administratora).... A ja z płatnościami, nadgodziny, 50%, 100%, weekendy?

Pracuś

Jest jeszcze jeden motyw jaki robia nowym. Kaza opowiadac historie "czemu juz cie nie ma w bylej firmie" trzeba opowiedziec historie przez telefon tylko ze nawet nie wiesz z kim rozmawiasz, ten ktos sprytnie specjalnie zle rozumujac zapisuje twoja historie jako wydarzenie z Mostostalu wpisuje tutaj na portalu, ty jako opowiadacz masz przerabane bo nawijasz na firme od pierwszego dnia pracy a dyro ktory nic nie wie na temat zdobywania informacji w/w dostaje nagranie z twojego opowiadania i widzi co sie dzieje tutaj na portalu, i masz juz wtedy przerabane na calego skoro ty nawijasz zle na Mostostal to Mostostal na ciebie, po za tym jestes spalony w innych firmach bo jest podkladka ze ty innym (usunięte przez administratora) obrabiaasz za plecami opowiadajac przez telefon niewiadomo komu, ten ktos jest bardzo empatyczny i pomocny wiec od razu zdobywa twoje zaufanie a ty wylewasz swoje zale hehe ja sie nie dalem sila mnie zmuszali i tak tutaj wypisuja historie, wydzwaniaja do mnie ze to ja itd. strasza. Wypytywanie jest zawsze po pytaniach dlaczego przyjechales do Warszawy ?itd jak w innych postach ludzie pisza. Mnie przepytywal inzynier podajac sie za nowego pracownika. Krotko piszac zostajesz wmanewrowany w obrabianie (usunięte przez administratora) innym za ich plecami do tego mow isz nie prawde bo po drugiej stronie telefonu jest kilku swiatkow ktorzy poswiadczaja ze klamiesz itd...

Alek
@Pracuś

Przepraszam, ale nie jestem w stanie zrozumieć o czym piszesz. Czy możesz tę wypowiedź napisać bardziej zrozumiale? Jestem ciekaw o co tak naprawdę chodzi, ale niestety czytam 4 raz i nie da sie tych zdań zrozumieć....

@Pracuś

A czy przypadkiem w waszej firmie nie pracuje Pan o nazwisku Jerzy Sz, dawniej Skanska?

Były

Pełno tam apsztyfikantów i iluzjonistów radze uważać na siebie jak tam pracujesz.

Pola

@Pracownik to pewnie między kierowniku a pracownikami nie za kolorowo?

Nikt się nadaję oprócz nieomylnego kierownika który błędów narobił i już ma plan jak zwalić na młodego pracownika, od tego tam będziesz.

Nie polecam , lepsze to na jakiś chwilowy przestój w pracy więcej plusów nie widzę.

NIK

Witam. Czy warto się starać o pracę przy budowie dróg w tej firmie, bo lokalnie wypytywałem i wszyscy odradzają ????

Obserwator

Serio wszyscy?

Blu
@NIK

Atmosfera wporzadku ale pieniążki słabe, podobne jak w biedronce czy Lidlu.

Nie nadają się

Operator
Klient

Zatrudniają operatorow czy wszystko lecą podwykonawcami?

Zainteresowany
@Operator

Zapytaj proszę kierownika który odpowiada za zatrudnienie z poniższych opinii wynika że na pewno odpowie.

Andrzej K

Jako IB możesz zawsze liczyć na wsparcie KR wspomoże zawsze swoim doświadczeniem i czasem bynajmniej ja tak miałem, obiad ciepłą miłą rodzinną atmosferę. Pani po psychologi społecznej wdroży i poprowadzi na piątkę tak że zawsze będziesz na czasie wszystko wiedział,zasady pracy są jasne nie ma nadgodzin pracuje się po 8 godzin, Pan dyrektor przyjdzie i zapyta się co chcesz na obiad nawet. Jestem byłym pracownikiem, atmosfera jest wzorowa i prawie nic do roboty nie ma. Polecam zwłaszcza sekcje nr 2 w Ełku na 61 wspaniali ludzie wszyscy uśmiechnięci są i życzliwi. Zrezygnowałem ponieważ nie spełniałem oczekiwań w moim odczuciu, sprzęt który dostałem wszystko sprawnie jak nowe Polecam tą robotę. I pieniądze nie przeciętne

XX

UWAGA: Do mnie dzwoniła rekruterka z Mostostalu , młoda pani po psychologi społecznej czyli bez zawodu. Bardzo nieprzyjemna w rozmowie , pretensjonalna i roszczeniowa. Bardzo nieprzyjemnie prawie krzycząc pytała mnie : Dlaczego pan zmienia pracę , a ile chce pan zarabiać ?? Ja jej odpowiadam że 6500 brutto bo tyle inżynierowi się należy na okresie próbnym . Ona zapowietrzyła się . To ja się jej pytam : Dlaczego Pani szuka ludzi do pracy ? Często szukacie ludzi do pracy , dlaczego nie macie stałych pracowników ?? Znowu się zapowietrzyła dziewczyna, nie wiedziała co odpowiedzieć i zakończyła rozmowę tym , że rekrutacja dalej trwa . Hi Hi Hi Hi !! UWAGA na rekruterke po psychologii społecznej !!

Kenny
@XX

A na jakie stanowisko aplikowałeś?

Fin
@XX

Ciekawe dlaczego takie firmy korporacyjne nie wprowadzą systemu zarządzania w oparciu o przyjazne warunki pracy. Ludzie przestaliby odchodzić, rotacja zmniejszyłaby się. Mniej obciążenia dla działu kadr i finansów. Dlaczego firmy nie dbają w większym stopniu o pracowników , szczególnie te korporacyjne???

Ziom
@XX

Dziwna sprawa, bo ja miałem taką samą rozmowę, i nie widziałem nic pretensjonalnego w pytaniach... To była twoja 1 rozmowa o pracę? Bo skoro jesteś roszczeniowy już na atepie kwalifikacji to nie wróżę szybkiego zatrudnienia

Andrzej
@Ziom

A możecie powiedzieć coś więcej na temat kolejnych etapów rozmowy kwalifikacyjnej? Jak one wyglądają?

@Ziom

Ty sobie szukaj bezroszczeniowego najlepiej za pół darmo i takiego co będzie pracował po 10.godzin a zarabiał za 8 , o to chodzi ?? Taniego pracownika szukamy którego możemy nie szanować? Tego szukamy ? Szukaj dalej , najlepiej po psychologii .

@Kenny

Na stanowisko z upr. Budowlanymi

Misiek
@Fin

Duża rotacja inż. jest w M, tzw. gorące krzesła ... co kwartał .....

Podwykonawcy

Mostostal Warszawa jak płacą tak płacą a to wszystko przez cięcie kosztów podwykonawcy(usunięte przez administratora)sprzedają piach na lewo i prawo a ci nic nie mogą zrobić to oszczędzają na pracownikach na obwodnicy w st.w. To wiecej piasku jest po ludziach jak na odcinku to się dziwicie.

Katarzyna
@Podwykonawcy

@Podwykonawcy Napisałeś, że Mostostal "oszczędza na pracownikach". Co dokładnie chcesz przez to powiedzieć? Jakie wynagrodzenie ta firma oferuje przy zatrudnieniu?

@Katarzyna

Jak można oszczędzać na pracownikach bo nie rozumiem tego pokręconego sposobu myślenia. Albo ktoś chce pracować za ustalone wynagrodzenie albo nie. Wiec coś kolega próbuje naginać rzeczywistość. Jak Mostostal próbuje tez oszczędzać na podwykonawcach? Czy te relacje nie reguluje umowa oparta na kodeksie cywilnym na którą musza zgodzić się obie strony? Może kolega wyjaśni co miał na myśli?

Komu tną? Z tego co wiem Mostostal nie zatrudnia dużo na godziny wiec albo jesteś sfrustrowanym pracownikiem tej nielicznie grupy albo próbujesz siać defetyzm

Ala

Tną godziny? czyli pracujesz na godziny jako podwykonawca np 100 godzin, a oni płącą Ci tylko za np. 50 godzin? Czy o to chodzi?

Zostaw merytoryczną opinię o Mostostal Warszawa S.A. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Mostostal Warszawa S.A.