Opinie o Mostostal Warszawa S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Mostostal Warszawa S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Mostostal Warszawa S.A. o rekrutacji.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mostostal Warszawa S.A. w Warszawa

Cześć, Pytanie kieruję do byłych pracowników lub obecnych MOSTOSTALU. Czy po okresie próbnym na 3 msc staraliście się z uwagi na odjęcie ulgi z tytułu zakończenia 26roku życia o wyrównanie do pensji sprzed odjęcia ulgi??? Ktoś może miał taki przypadek? Prosze o informację.

Lidia

Hej i jak poradziłeś sobie z tą sytuacją? Dasz znac?

Bożena

Strasznie te wasze opinie są podzielone, jestem ciekawa od czego to zalezy? :) Ktos z pracowników moze powiedziec na jakie mniej wiecej stawki mozna liczyć pracująć w biurze? :) No i czy trzeba mieć duże doświadczenie?

Inżynier
@Bożena

Nie polecam. Stawki slabe. Brak podwyzek po 5 lat. Brak ścieżki rozwoju. Ciągłe zmiany i rotacja.

@Inżynier

Powiesz coś więcej o tym braku ścieżek rozwoju? Chodzi o brak możliwości awansu? Czy może nie oferowano żadnych szkoleń itp?

@Bożena

Pracuje tam wielu fajnych ludzi ktorzy robia za slaby pieniadz i tylko czekaja na lepsza okazje. Rekrutuja Cie HR ktorzy nie maja pojecia o charakterze pracy na jaki jestes zatrudniona wiec obiecuja ci zlote gory a potem trafiasz do pogleglej jednostki gdzie dyrekcja ma weza w kieszeni i systematycznie slyszysz ze firma jest w trudnej sytuacji . Tylko pucusie przy korycie jakos w miare dobrze funkcjonuja, czasami dorabiaja na boku poza obiegiem. Firmie raczej nie zalezy na utrzymaniu dobrych pracownikow.

Wszystkim kandatom ktorzy chcą sie czegos nauczyc polecam. Firma ma wiele ciekawych zleceń i nie jest zła, ale firmę też tworzą ludzie i zespoly na budowach. I jak juz sie czegos nauczycie to polecam zmienic firme bo perspektywy rozwoju i awansu są słabe, a kolesiostwo jest tak mocno zakorzenione że zżera firmę jak rak od środka.

Justyna

Czyli bez doświadczenia bez problemu przyjmują? Awans nie jest wcale możliwy czy ktoś jednak awansuje?

@Justyna

Witajcie, no pewnie że awans jest możliwy, sam jestem przykładem już dwa razy awansowałem, a zaczynałem prosto po studiach bez doświadczenia, jedynie po praktykach obowiązkowych. Trafiałem na super ekipy do tej pory, jest fajna atmosfera, ale wiem ze można trafić różnie - wszystko zależy na jaką budowę akurat się zatrudnia ktoś i kto tam jest szefem. Ale to wszędzie tak jest wiadomo.

mgrzes09

Jako zatrudniona na zlecenie mogę śmiało polecić firmę. Super praca, fajne podejście ze strony manbrokerki i całej Trakcji.

Renata
@mgrzes09

dlaczego masz zlecenie zamiast umowy ? sama tak wolałas czy tylko to firma zaproponowala?

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Mostostal Warszawa S.A. na stanowisko Kierownik Robót Konstrukcyjno-Budowlanych? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Człowiek

Pozdrawiam Radzia wafla

K.

Ja swoją pracę w MW wspominam ogólnie pozytywnie. Pracowałam przez 4 lata zarówno w biurze jak i na budowie. Wiadomo, że jak to w każdej firmie bywa różnie, czasami lepiej, a czasami gorzej. Jeśli chodzi o godziny pracy w biurze to nie było problemu. Nawet był związany z tym fajny system, bo codziennie 8,5 h, a za to w piątek praca do 13:30. Na budowie to już kwestia jaki był kierownik i jak dało się z nim dogadać. Co do ludzi to zależy na kogo się trafi w danym dziale, ale chyba miałam szczęście bo większość była w porządku. Inne działy zawsze pomocne. Chociaż odchodząc widać było, że po zmianach dyrektorskich zaczyna się coś sypac. Ja trafiłam na te lepsze czasy. Bywały wtedy jeszcze firmowe wigilie. Z perspektywy czasu wiem, że sporo się nauczyłam i raczej pozytywnie wspominam. Chociaż tak jak wspomniałam bywało różnie, ale wg mnie nie ma firmy idealnej.

Urszula
@K.

A czym konkretnie zajmowałaś się na tej całej budowie?

Hanna
@K.

Pracowałeś i w biurze, i na budowie, to znaczy miałeś jakiś awans z budowy do biura, czy zwyczajnie to stanowisko było takie, że w obu tych miejscach miałeś obowiązki?

Spartak

Ja za to co mi zrobili zgłosiłem wniosek do PIP Warszawa. Wniosek został rozpatrzony szybko i pozytywnie dla mnie. Wychodzę z założenia że honoru , godności , prawdy , dobra i piękna należy bronić nawet za cenę ,,utraty pracy,, w M . Ten ,,projekt,, to tam gdzie Jan III Sobieski

Pokropek na plebanii

(usunięte przez administratora) na budowach tej firmy to codzienność. Banda prostaków, którzy pokończyli uczelnie wyższe (pomijam z jakim faktycznie efektem). Kilku inżynierów (sorry Winnetou ale do tytułu doktora to .....)ale zachowanie widać. Już panowie pijący piwo pod budką mają większą ogładę. Pozdrawiam łysego buraka z Jeżowego....Następnym razem zostaniesz kierownikiem ale swojego wózka inwalidzkiego. Jak nie wiesz z kim rozmawiasz to .....lepiej siedź cicho.

Pracuś

Jest jeszcze jeden motyw jaki robia nowym. Kaza opowiadac historie "czemu juz cie nie ma w bylej firmie" trzeba opowiedziec historie przez telefon tylko ze nawet nie wiesz z kim rozmawiasz, ten ktos sprytnie specjalnie zle rozumujac zapisuje twoja historie jako wydarzenie z Mostostalu wpisuje tutaj na portalu, ty jako opowiadacz masz przerabane bo nawijasz na firme od pierwszego dnia pracy a dyro ktory nic nie wie na temat zdobywania informacji w/w dostaje nagranie z twojego opowiadania i widzi co sie dzieje tutaj na portalu, i masz juz wtedy przerabane na calego skoro ty nawijasz zle na Mostostal to Mostostal na ciebie, po za tym jestes spalony w innych firmach bo jest podkladka ze ty innym (usunięte przez administratora) obrabiaasz za plecami opowiadajac przez telefon niewiadomo komu, ten ktos jest bardzo empatyczny i pomocny wiec od razu zdobywa twoje zaufanie a ty wylewasz swoje zale hehe ja sie nie dalem sila mnie zmuszali i tak tutaj wypisuja historie, wydzwaniaja do mnie ze to ja itd. strasza. Wypytywanie jest zawsze po pytaniach dlaczego przyjechales do Warszawy ?itd jak w innych postach ludzie pisza. Mnie przepytywal inzynier podajac sie za nowego pracownika. Krotko piszac zostajesz wmanewrowany w obrabianie (usunięte przez administratora) innym za ich plecami do tego mow isz nie prawde bo po drugiej stronie telefonu jest kilku swiatkow ktorzy poswiadczaja ze klamiesz itd...

Alek
@Pracuś

Przepraszam, ale nie jestem w stanie zrozumieć o czym piszesz. Czy możesz tę wypowiedź napisać bardziej zrozumiale? Jestem ciekaw o co tak naprawdę chodzi, ale niestety czytam 4 raz i nie da sie tych zdań zrozumieć....

@Pracuś

A czy przypadkiem w waszej firmie nie pracuje Pan o nazwisku Jerzy Sz, dawniej Skanska?

Byłe WSI
@.

Skanska to sama śmietanka towarzyska....Począwszy od łopaciarza a skończywszy na inżynierach

Drogowiec

Trudna współpraca z oddziałem firmy z terenu Rzeszowa. Chodzi o sposób zachowania i działania pani "zajmującej się" zakupami, który pozostawia wiele wątpliwości. Wykorzystywanie stanowiska, funkcji i znajomości. W(usunięte przez administratora)

Byłe WSI
@Drogowiec

Cała S19 to (usunięte przez administratora) śmiechu!Skarpy się obsuwają, piasku więcej jak w piaskownicy....Sztuka na maksa.

Inżynier

Rozmowa na stanowisko inżyniera budowy odbyła się online przez teamsa w której uczestniczyła Pani z HR oraz przyszły przełożony. Rozmowa przyjemna, natomiast brak jakiegokolwiek odzewu z MW. Tak/nie/:* siewd.. Było powiedziane o 10h/d. Podałem średnia stawkę wynoszącą 5,5netto i tyle było kontaktu. Życzę zdrowia

Ed. Lefebre

,,Wspomnienia mgr budowlanego,, Pierwsze dni w pracy to pytania dlaczego przyszedłeś do Mostostalu . co cię tu sprowadziło ? Odpowiadałem a ciebie kto tu sprowadził ? Drugie pytania , U ciebie w mieście nie ma pracy że pracujesz w Warszawie ? Odpowiedź : Podoba mi się Warszawa dlatego tu jestem już kilkanaście lat. Ludzie bardzo zawistni , o dwulicowości. Uwaga pracują małżeństwa i pracują po kilka lat z tego co się dowiedziałem. Są zazdrośni o pracę. Był taki ,, Rudobrody,, bardzo dwulicowy. Z biegiem dni dowiadywałem się że w trakcie budowy już zmieniło się wielu na moim etacie, jakieś stare ogłoszenia bhp jeszcze były podbite przez byłych. Przydzielili mi robotę do ogarnięcia , dużo tam było poprawek niestety. Kierowniczek warknął parę razy żebym od jego klatek trzymał się z daleka. Główny go ,,chwalił,, że to skarbnica mądrości i on jest od początku budowy. Tylko że ściany odchodziły od pionu. Wysterował mnie na odbiór zbrojenia stropu z inspektorkiem - jego koleżką. Ja tego stropu nie nadzorowałem ale mnie wysterował. Inspektorek przyszedł po godzinach pracy , musiałem czekać, na odbiorze wydzierał gębę na mnie że trzeba lepiej powiązać itp szczegóły w atmosferze poniżającej. Chcialem przyspieszyć inne prace i zaprosiłem przedstawiciela od podwykonawcy za co zostałem wezwany na wysłuchiwanie upomnienia krzyk ,wrzask że ośmieliłem się sam decydować . Okropna atmosfera. To tylko krótkie streszczenie. Ps. Na alko. mnie zapraszali niby że są tacy ,,ludzccy,, ale ja odmówiłem bo z takimi nie .

Jestem z miasta
@Ed. Lefebre

Ladne wiesniaki tam musza pracowac, z tego co piszesz... .

Poganiacz
@Jestem z miasta

Chciałeś rzucić komplementem?

Pablo

Najgorsza firma budowlana w polsce. Utrudniaja prace innym firmom. Panie z nadzoru mimo ze nieprzydatne w ogole to jeszcze chamskie co idzie w parze rowniez z wygladem. Nie pozdrawiam

Jako były pracownik z 3 letnim stażem osobiście odradzam pracę w MW. Praca raczej na przeczekanie lub wpisanie do CV. Zarobki mega słabe. Specjalistka średnio ok 3-4 tys na rękę max. Brak nadgodzin płatnych a premie jedynie uznaniowe z czego otrzymują głównie (usunięte przez administratora) lub osoby, które siedzą od kilku lub kilkunastu lat przy korycie. Premia raz do roku od 100 zł nawet do kilku tys. w zależności od znajomości :). To samo tyczy się podwyżek, które odbywają się raz do roku. Większość i tak nie dostaje z uwagi na trudną sytuację finansową spółki. Z czego tak naprawdę lepiej i tak nie będzie bo zadłużeni są po uszy poprzez niewypłacanie należności podwykonawcom, przegrane sprawy sądowe o realizowane inwestycje czy zadłużenie wobec głównego akcjonariusza. Jedyny plus to benefity, które faktycznie były m.in. zwrot kasy za wydarzenia kulturalne, wczasy pod gruszą czy opieka medyczna. Ludzie jak wszędzie w zależności na kogo trafisz.

Moja opinia

Pracowałam w Mostostalu jako specjalista ds. Ekonomiczno-finansowych. Co do ludzi to zależy który dział, ale większość bardzo dobrze wspominam. Można dużo się nauczyć i zyskać dobre doświadczenie zawodowe. Jedyny mankament to płaca, dlatego też postanowiłam zmienić pracę.

Aaa
@Moja opinia

A mozesz napisac cos wiecej odnosnie placy i prscy na tym stanowisku?

Men

Przyjeżdżają ze wsi do Warszawy z różnych części Polski ale przeważnie dominują ze wsi. Wynajmują mieszkanie albo spłacają kredyt na 35 lat i niestety robią wioche w firmie . Takim trzeba powiedzieć stop chamstwu , stop hejterstwu.

Rolnik szuka żony
@Men

Tak przyjeżdżamy ze wsi żeby udzielić niezbędnego wsparcia oczadziałym, w Warszawie już nikogo nie ma wszystkich już przegonili, więc biorą takich jak to nazwał MEN wieśniaków z pod Warszawy i nie tylko. Nawet na forum hejtują. Rozumiem aluzje nie jesteś z Warszawy w firmie nie masz czego szukać.,....

GGG
@Rolnik szuka żony

Spod czy z pod obie formy poprawne (druga do 1936r) Prawda jest taka że jest problem z brakiem atmosfery w biurze budowy.

Sparow Jack

Do wszystkich nowicjuszy. Jeśli kierownictwo ,,niby w pośpiechu,, będzie wam podsuwało do podpisu protokoły przerobowe podwykonawców to nie róbcie tego. Niech kierownik sam podpisuje. W razie nacisków informujcie dyrektora albo zarząd.

Jaka umowa obowiązuje w Mostostal Warszawa S.A. podczas okresu próbnego?

Kamila

Umowa na okres próbny? ;)

Karol

Jak oceniacie tam pracowników ? Wszyscy ze sobą dobrze współpracują ?

Rekrutant

Witam. To widać warunki jak wszędzie, trzeba mieć oczy w koło głowy, ryj na kłódkę, uszy zatkane, nie z pouchwalać się z kierownictwem, (usunięte przez administratora).... A ja z płatnościami, nadgodziny, 50%, 100%, weekendy?

Zostaw merytoryczną opinię o Mostostal Warszawa S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Mostostal Warszawa S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mostostal Warszawa S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mostostal Warszawa S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 3 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mostostal Warszawa S.A.