Opinie o Mostostal Warszawa S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Mostostal Warszawa S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Mostostal Warszawa S.A. o rekrutacji.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mostostal Warszawa S.A. w Warszawa

Były

Pełno tam apsztyfikantów i iluzjonistów radze uważać na siebie jak tam pracujesz.

Pola

@Pracownik to pewnie między kierowniku a pracownikami nie za kolorowo?

Nikt się nadaję oprócz nieomylnego kierownika który błędów narobił i już ma plan jak zwalić na młodego pracownika, od tego tam będziesz.

Nie polecam , lepsze to na jakiś chwilowy przestój w pracy więcej plusów nie widzę.

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Mostostal Warszawa S.A. na stanowisko Kierownik Robót Konstrukcyjno-Budowlanych? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
NIK

Witam. Czy warto się starać o pracę przy budowie dróg w tej firmie, bo lokalnie wypytywałem i wszyscy odradzają ????

Obserwator

Serio wszyscy?

Blu
@NIK

Atmosfera wporzadku ale pieniążki słabe, podobne jak w biedronce czy Lidlu.

Nie nadają się

Operator

Zatrudniają operatorow czy wszystko lecą podwykonawcami?

@Operator

Zapytaj proszę kierownika który odpowiada za zatrudnienie z poniższych opinii wynika że na pewno odpowie.

Andrzej K

Jako IB możesz zawsze liczyć na wsparcie KR wspomoże zawsze swoim doświadczeniem i czasem bynajmniej ja tak miałem, obiad ciepłą miłą rodzinną atmosferę. Pani po psychologi społecznej wdroży i poprowadzi na piątkę tak że zawsze będziesz na czasie wszystko wiedział,zasady pracy są jasne nie ma nadgodzin pracuje się po 8 godzin, Pan dyrektor przyjdzie i zapyta się co chcesz na obiad nawet. Jestem byłym pracownikiem, atmosfera jest wzorowa i prawie nic do roboty nie ma. Polecam zwłaszcza sekcje nr 2 w Ełku na 61 wspaniali ludzie wszyscy uśmiechnięci są i życzliwi. Zrezygnowałem ponieważ nie spełniałem oczekiwań w moim odczuciu, sprzęt który dostałem wszystko sprawnie jak nowe Polecam tą robotę. I pieniądze nie przeciętne

XX

UWAGA: Do mnie dzwoniła rekruterka z Mostostalu , młoda pani po psychologi społecznej czyli bez zawodu. Bardzo nieprzyjemna w rozmowie , pretensjonalna i roszczeniowa. Bardzo nieprzyjemnie prawie krzycząc pytała mnie : Dlaczego pan zmienia pracę , a ile chce pan zarabiać ?? Ja jej odpowiadam że 6500 brutto bo tyle inżynierowi się należy na okresie próbnym . Ona zapowietrzyła się . To ja się jej pytam : Dlaczego Pani szuka ludzi do pracy ? Często szukacie ludzi do pracy , dlaczego nie macie stałych pracowników ?? Znowu się zapowietrzyła dziewczyna, nie wiedziała co odpowiedzieć i zakończyła rozmowę tym , że rekrutacja dalej trwa . Hi Hi Hi Hi !! UWAGA na rekruterke po psychologii społecznej !!

Kenny
@XX

A na jakie stanowisko aplikowałeś?

Fin
@XX

Ciekawe dlaczego takie firmy korporacyjne nie wprowadzą systemu zarządzania w oparciu o przyjazne warunki pracy. Ludzie przestaliby odchodzić, rotacja zmniejszyłaby się. Mniej obciążenia dla działu kadr i finansów. Dlaczego firmy nie dbają w większym stopniu o pracowników , szczególnie te korporacyjne???

Ziom
@XX

Dziwna sprawa, bo ja miałem taką samą rozmowę, i nie widziałem nic pretensjonalnego w pytaniach... To była twoja 1 rozmowa o pracę? Bo skoro jesteś roszczeniowy już na atepie kwalifikacji to nie wróżę szybkiego zatrudnienia

@Ziom

A możecie powiedzieć coś więcej na temat kolejnych etapów rozmowy kwalifikacyjnej? Jak one wyglądają?

@Ziom

Ty sobie szukaj bezroszczeniowego najlepiej za pół darmo i takiego co będzie pracował po 10.godzin a zarabiał za 8 , o to chodzi ?? Taniego pracownika szukamy którego możemy nie szanować? Tego szukamy ? Szukaj dalej , najlepiej po psychologii .

@Kenny

Na stanowisko z upr. Budowlanymi

Misiek
@Fin

Duża rotacja inż. jest w M, tzw. gorące krzesła ... co kwartał .....

Podwykonawcy

Mostostal Warszawa jak płacą tak płacą a to wszystko przez cięcie kosztów podwykonawcy(usunięte przez administratora)sprzedają piach na lewo i prawo a ci nic nie mogą zrobić to oszczędzają na pracownikach na obwodnicy w st.w. To wiecej piasku jest po ludziach jak na odcinku to się dziwicie.

@Podwykonawcy

@Podwykonawcy Napisałeś, że Mostostal "oszczędza na pracownikach". Co dokładnie chcesz przez to powiedzieć? Jakie wynagrodzenie ta firma oferuje przy zatrudnieniu?

@Katarzyna

Jak można oszczędzać na pracownikach bo nie rozumiem tego pokręconego sposobu myślenia. Albo ktoś chce pracować za ustalone wynagrodzenie albo nie. Wiec coś kolega próbuje naginać rzeczywistość. Jak Mostostal próbuje tez oszczędzać na podwykonawcach? Czy te relacje nie reguluje umowa oparta na kodeksie cywilnym na którą musza zgodzić się obie strony? Może kolega wyjaśni co miał na myśli?

Komu tną? Z tego co wiem Mostostal nie zatrudnia dużo na godziny wiec albo jesteś sfrustrowanym pracownikiem tej nielicznie grupy albo próbujesz siać defetyzm

Ala

Tną godziny? czyli pracujesz na godziny jako podwykonawca np 100 godzin, a oni płącą Ci tylko za np. 50 godzin? Czy o to chodzi?

Budowlaniec

Mostostal Warszawa- dumnie brzmi. Jak jest naprawde? Jak w każdej korporacji. Firma dzieli sie na kilka oddziałow, Warszawy nie polecam bo to typowe korpo szczury chociaż może fajnym aspektem jest to ze konca o 16 i maja gdZies. Polecam za to prace w Sopocie , swieci ludzie bardzo oddani tenu co robią. Tyle ze chyba nadrabiają robote za Warszawę bo nadgodziny non stop. Na budowach ok, zalezy od Kierownika jak wsZędZie . Atmosfera na budowach zależna od kierownika , wiec albo masz sZczeacie i trafiasz na fajna ekipę albo masz niesZczwscie i trafiasz na zoonka. Co do kasy ok, ale szału nie ma aktualnie na rynku wszedzie indziej płacą lepiej. WsZystkie benefity super ale nie masz czasu skorzystać bo siedzisz na budowie do nocy. Brak imprez spajających ludZi , raczej pracownicy sami sie integrują. Czy ? Jeśli chodI komuś o kasę to nie. Jeśli i dobra atmosferę to tak ale tylko oddział w Sopocie. Warto spróbować każdy ma inne zdanie. Ps. Kadry -tragedia.

Dt
@Budowlaniec

Zapłacili ci za tą opinię? O ile wiem to ci w Sopocie gadają jak to dużo pracują, a efekty ich pracy...mierne..... To taki standardowy sposób na wskazanie...... mało robimy, zaraz się będą czepiać, to napiszmy, że w Sopocie roboty po pachy, a Warszafka... to wiadomo, korposzczury i beznadzieja.... Mam nadzieję, że Zarząd przejrzy na oczy!

Amineta

Witam, czy ktoś pracował jako specjalista ds pozyskiwania nieruchomosci dla Warszawa? Jak przebiega rekrutacja i jakie warunki zatrudnienia ?

@Amineta

To raczej nie w tym Mostostalu, oni nie zajmują się pozyskiwaniem nieruchomości i nie mają takich stanowisk.

Były inż budowy Szczecin

Jakiś czas temu pracowałem dla firmy Mostostal Warszawa, była to "budowa"-prefabrykacja mostu sprężanego do Dani. Prefabrykacja obiektu odbywała się na terenie stoczni Szczecińskiej a następnie elementy były wysyłane statkami za granice. Warunki finansowe bardzo srednie- wynagrodzenie za codzienne godziny pracy 6.50-17.00/19.00 uważam za nie wystarczające, 3200zł netto, za tyle godzin pracy oraz warunki w jakich się tam pracowało to żart. Zachowanie ludzi zarządzających tą budową (Kierownik i kierowniczka kontraktu) pozostawiało wiele do życzenia-codzienne obarczanie winną inżynierów budowy wszystkiego co nie wyszło na budowie, sytuację w których kierownik wydziera się i bluzga inżyniera budowy na placu budowy przy robotnikach, dla mnie to była codzienna rzeczywistość na tamtej budowie. Niestety inżynierowie na tej budowie byli zwykłymi robakami, a kierownictwo robiło co chciało. Warunki socialne poniżej krytyki. Pani kierowniczka siedziała sobie w ciepłym biurze budowy natomiast ja jako inzynier, nie miałem nawet czajnika do herbaty w swoim baraku (bo budowa poniżej kreski), jedno siedzenie zbite ze sklejki, razem ze biurkiem które tez było zbite ze sklejki, dokumenty wypełniane na kolanie bo nawet nie było jak. Chciałem wypełniać dokumenty w biurze budowy-zostało mi to zakazane (tak jak poranne przychodzenie na przerwe sniadaniową) ponieważ za dlugo schodziło na przyjscie z placu bodowy do biura. Przywiezienie jakiś materiałów dla robotników z magazynu który był kawałek od budowy? owszem możliwe, jeżeli się użyło swojego prywatnego auta, brak jakiego kolwiek auta służbowego do takich rzeczy, nawet żeby było to na kilka osób do podziału... kórtka przeciwdeszczowa na jesień? Pani kierownik nie wyraziła zgody, ponieważ jeszcze nie padało, dopiero po tygodniu moknięcia i marznięcia podpisała wniosek żeby mi wysłali, oczywiscie zostałem upomniany że podczas deszczu siedzę w baraku a nie na placu budowy mimo braku kurtki przeciwdeszczowej. Wchodzenie bez zabezpieczeń na elemety mostu około 4m wysokich?-codziennie, bo nie mieli systemu zabezpieczania. Kopiący prąd z wysłużonych przedłużaczy?-codzienność, przedłużacze były za drogie żeby kupić nowe. Ukrywanie usterek oraz niedociągnieć przed inwestorem z Dani jak przyjechal na kontrole?-za każdym razem, bo elementy muszą być wysłane, budowa i tak juz jest zadłużona i przekroczony termin. Nie wiem jak inne budowy Mostostalu, ja do dzisiaj żałuję, że podjąłem jaką kolwiek pracę z tą firmą-to co tam się działo i warunki to był po prostu smutny żart, do dzisiaj żałuję że nie złożyłem nigdzie żadnego wniosku/zawiadomienia o warunkach pracy oraz współpracy z kierownikami projektu. Wisienką na torcie było 2 inżynierów, którzy chcac cos osiągnąc w tej firmie, postanowiło potajemnie żalić się oraz skarżyć na innych inżynierów do kierowników- widocznie duże korporację zawsze mają takich ludzi. Szczęśliwie skończyłem współprace z tą firma, ale żeby nie było, że to ze mną coś nie tak, po mnie odeszły także 2 osoby, przede mną z tego co się dowiadywałem, około 10ciu.

Gimbo
@Były inż budowy Szczecin

Szok po prostu szok , tragiczne

Taki tam

Gownostal.... bardzie pasująca nazwa. Podobna opinia jak u innych, zarozumiałe gnojki, które urosły za szybko i maja w d...pije klienta, no chyba ze zamówisz pociąg stalowizny. Czasem można się przejechać ale mam to w (usunięte przez administratora) takie to codzienne, następna Polska gownofirma bez kultury i szacunku dla klienta.

inzynier

aplikowałem ponad 2 tygodnie temu, żadnej odpowiedzi - informacja że CV nie zostało nawet otworzone - tragedia

Potencjalna kandydatka

Czy ktoś wie coś może na temat pracy w Mostostalu n astanowisku Asystentki Zarządu? Warto aplikować? Jakimi ludźmi jest kadra zarządzająca? Czy prezentują wyższy poziom kultury niż typowyJanusz?

Budowlaniec

Aha oddział w Poznaniu tez godny polecenia tam dyrektor dba o swoich jak o dzieci.

Honorata
@Budowlaniec

To świetnie, że zarząd Mostostal dba o pracowników. Powiedz coś o warunkach zatrudnienia w tej pracy, jeśli możesz. Czy można liczyć na umowę o pracę na czas nieokreślony?

Katarzyna

Znalazłam informacje na stronie ze firma prowadzi program dla studentów i absolwentów. Napiszcie jak wygląda program w praktyce i czy po odbytym stażu jest szansa na prace w firmie na stałe?

Ind

Jakie wynagrodzenia na stanowisku IB, KR?

Podpowie ktoś coś ?

@Marek

Mamy nadzieję, że ktoś z użytkowników podzieli się z nami informacjami na ten temat. Pytanie o warunki finansowe to jedno z najczęściej zadawanych pytań na forum. Czy mogę zapytać, co oprócz wynagrodzenia jest dla Ciebie istotne w danym miejscu pracy?

Cox
@Ind

Widelki wynagrodzenia sa na tych stanowiskach szerokie, duzo zalezy od doswiadczenia oraz zapotrzebowania na kadre na konkretnym projekcie. Na tle konkurencji stawki sa przecietne.

leo
@Ind

Jako Kierownik Robót Elektrycznych oczekiwałem 7000 brutto, dostałem 7500 brutto i 4 budowy. Kierownik Kontraktu stwierdził że jest szansa że w ciągu tygodnia te budowy odwiedzę. Też jestem optymistą.

@leo

A zatem powinieneś się cieszyć, że firma Mostostal zaoferowała Ci większe wynagrodzenie, niż się spodziewałeś. To świadczy bowiem o tym, iż pracodawca ten w sposób poważny traktuje tych, z którymi współpracuje. Na stronie tego przedsiębiorstwa można zauważyć, że prowadzą bardzo rozbudowane procesy rekrutacyjne. Poszukują także osób chętnych do odbycia stażu. Powiedz, czy Twoim zdaniem po takim stażu jest możliwość pozostania tam na dłużej? Jak to wygląda?

Czarek
@leo

A można ugadać się np. na dwie budowy, czy ilość narzucają odgórnie?

@Czarek

Dziwne, że jeszcze do tej poty nikt nie udzielił Ci merytorycznej odpowiedzi, ponieważ na obecnym wątku wypowiada się sporo pracowników Mostostal Warszawa. Musimy zatem jeszcze cierpliwie poczekać, aż ktoś w końcu to zrobi. Pracujesz już w tej firmie, czy dopiero planujesz aplikować? Jeśli chciałbyś dopiero wysłać do nich swoje CV, to odsyłam Cię na ich stronę, na której znajdziesz niezbędne informacje: https://www.mostostal.waw.pl/kariera/oferty-pracy

Kierownik
@Maja

Co bierzesz?

Łukasz
@Kierownik

Dlaczego w taki sposób odpowiedziałeś na pytania użytkownika? Ja również mam nadzieję, że dowiem się, czy po odbyciu stażu pracy w firmie Mostostal Warszawa są szanse na to, aby zostać tam na stałe? Znasz może odpowiedź na to pytanie bądź byłeś świadkiem sytuacji, gdzie stażysta po ukończeniu stażu został zatrudniony na stałe? Liczę, że otrzymam od Ciebie odpowiedź na te pytania.

Martyna
@Łukasz

Ja znam takie przypadki, kiedy po stażu, praktykach osoby zostały zatrudnione na umowę o prace jako Inżynier albo Inspektor w ofertacji. Polecam, mozna sięnaprawdę dużo nauczyć i zobaczyć realną pracę.

Kolega z budowy
@Czarek

Narzucane są odgórnie i za dużo w tym temacie nie zdziałasz. Póki się będziesz wyrabiać z obowiązkami to będziesz niewidzialny.

Kolega z budowy
@Ind

Ib ok 5000 brutto Krb ok 7000 brutto Może i więcej jak będą w potrzebie. + Premia uznaniowa raz na rok (podobno) + Obiady + Multisporty + Prywatna opieka medyczna + Zwroty kosztów za wydarzenia kulturowe

@Kolega z budowy

Dziękujemy za dość rozbudowaną i poruszającą wiele konkretów opinię o pracy w firmie Mostostal Warszawa! Chciałabym dopytać o dodatkowe benefity, o których wspominasz - czy pracownik dopłaca do nich jakąś część z własnej kieszeni czy wszystko finansuje pracodawca?

FHU MAXBUD BOBULA KAMIL

Polecamy wspolprace z firma jesteśmy stalymi biznesowymi kontrahentami

nie polecam Oddziału w Sopocie

Kolega po fachu
@pracownik

Coś więcej

@Kolega po fachu

Warto dzielić się na forum opiniami dotyczącymi zatrudnienia w Mostostalu. Jednak każdy komentarz powinien być odpowiednio uargumentowany. Czy Ty chciałbyś przekazać nam merytoryczną opinie na temat pracy w tym miejscu? Jesteś pracownikiem firmy?

kk
@pracownik

Czy możesz napisać coś więcej. Aplikowałem do tego Oddziału. Czekam na rozmowę i nie wiem cz warto?

Zostaw merytoryczną opinię o Mostostal Warszawa S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Mostostal Warszawa S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mostostal Warszawa S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mostostal Warszawa S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 3 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mostostal Warszawa S.A.