Opinie o Mostostal Warszawa S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Mostostal Warszawa S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Mostostal Warszawa S.A. o rekrutacji.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mostostal Warszawa S.A. w Warszawa

Nie jest źle ale bywało lepiej.

Karma-wraca

Jak na "ponad miesiac pracy" to duzo "wiesz";) ha ha:) smiale teorie glosisz. Dobrze, ze sie zwolnies - spokojnie zrobisz kariere piszac powiesc science fiction:)

W sobote rano nie masz nic lepszego do roboty niz pisac o swojej bylej firmie??? SZOK. Cos nie tak...? Chcesz o tym pogadac? Moze na kozetce?

Detektyw
@Marta

To nie on, tylko ona pisze - Katarzyna, o maly wlos prokurator, adwokat i radca - bla ha ha:)))

Warto przyjść tutaj do pracy jako KR

Marlena
@Andrzej

Obecnie nie, ale jak wyczyszcza opady po-Budimexowe, wtedy znowu moze byc warto.

@Marlena

Marlena wracaj drukować rysunki!

@Tomek

Tomek bo beton jedzie

Mda
@Andrzej

nie warto

@Mda

Bo rozglądam się za pracą bo zaraz mnie zwolnią

Micky

Dla wszystkich którzy pytają się jak się pracuje w Mostostalu Warszawa S.A. polecam lekturę wywiadu z Panią Joanna Kondraszuk, Kierownik Działu (usunięte przez administratora) kilka cytatów: "Aby mobilizować pracowników do działania, musimy wiedzieć, co ich inspiruje. Badamy więc ich motywację i zaangażowanie. W styczniu przeprowadziliśmy takie badanie i wyniki pokazują, że elementami, które najsilniej wpływają na zaangażowanie naszych pracowników, są atmosfera pracy i dobre relacje z przełożonymi. Mówi się, że nic tak nie motywuje do działania, jak pochwała za dobrze wykonane zadanie. Staramy się, aby pracownicy byli motywowani każdego dnia." "Wiemy, że efektywny pracownik to pracownik spełniony w życiu prywatnym. Dlatego dbamy o to, aby zachować równowagę między życiem prywatnym i zawodowym." "Ważne jest, aby ludzie, którzy spędzają ze sobą minimum osiem godzin dziennie, szanowali się. W Mostostalu staramy się nie rywalizować ze sobą, tylko wspólnie realizować nasze cele. Dla zachowania dobrej atmosfery ważne jest, aby nie stwarzać sytuacji konfliktowych, a jeśli już taka się zdarzy, należy szybko reagować." "Kolejny raz nawiążę do styczniowego badania satysfakcji pracowników, ponieważ zawiera ono odpowiedź wprost na pytanie o atmosferę panującą u nas w firmie: pracownicy we wszystkich obszarach firmy, niezależnie od stanowisk, stażu pracy, wieku czy płci, bardzo wysoko ocenili atmosferę pracy w Mostostalu Warszawa. Nie jest to wynik zaskakujący dla nas, gdyż pracujemy na co dzień w tej rzeczywistości i tego się spodziewaliśmy. Jesteśmy dumni, że wspólnie tworzymy tak przyjazny klimat. Kiedy prezentowaliśmy wyniki badania zarządowi i doszliśmy do aspektu atmosfery, jeden z członków zarządu podsumował: „Ludzie lubią pracować w Mostostalu” – i taka jest prawda."

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Mostostal Warszawa S.A. na stanowisko Kierownik Robót Konstrukcyjno-Budowlanych? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
FHU MAXBUD BOBULA KAMIL

nie wiem jak z pracą ale jak forum to się wypowiem ze współpracujemy z firmą od kilku nastu lat kupiliśmy rusztowania systemowe RAMOWE BAUMANN MOSTOSTALL i mamy na gwarancji w Siedlcach oraz w Warszawie jeszcze teraz dokupujemy z 2500m2 polecamy bardzo dobrej jakości rusztowania.

sadf
@FHU MAXBUD BOBULA KAMIL

chyba się Państwu mostostale pomyliły, piszecie o Altradzie Mostostal a to zupełnie inna firma

Agrafka

Firma bardzo zle stoi, finansowo doluje, akcje od dwoch lat doluja, rozrasta sie administracja, zatrudniaja kolesiostwo z Budimexu, zreszta fatalnej jakosci ludzi, ktorych chcial sie pozbyc, albo pozbyl sie Budimex. Pracownicy co lepsi odchodza bo nikt kto madry w firmie z czlowiekiem na czele, ktory nigdy nie powinien stanac wyzej niz kierownik robot, nie chca sie maczac w tym... To byl najgorszy z mozliwych wyborow dla firmy, zdaje sie ze pan Endrju z Poznania dokona niemozliwego: upadlosc firmy. Straszne. Ciesze sie ze juz tam nie pracuje, ale zal mi firmy, bo potencjal byl tylko ta ekipa goła sie pohawila i wszystko juz pedzi jak roler coaster w dol....

J. Brzozowski

Kto podpowie, jakie są zarobki kierownika robót i budowy w MW? Chociaż widełki :P

neutral
@J. Brzozowski

IB 3000 brutto, KR 5000 brutto, KB 7000 brutto. Nie licz na więcej i sprawdź giełdę jakie spadki notuje firma.

inżynier
@neutral

Jeśli to prawda to takie stawki dla inż. z uprawnieniami są stanowczo za niskie przy tak dużej odpowiedzialności! Jeśli dodatkowo nadgodziny niepłatne to już byłaby to kpina.

Misieg
@J. Brzozowski

lepiej nie będzie ?

Andrew

Chciałem aplikować, ale po przeczytaniu komentarzy widzę, że to strata czasu. 2500 brutto... W 2017 roku. No ludzie.

Murłata
@Andrew

Jestem pracownikiem na stanowisku Inżyniera budowy od ponad pół roku. Napiszę o faktach i trochę o subiektywnych odczuciach. Pensja 4000 zł brutto plus 1000 brutto za mieszkanie (praca poza miastem siedziby firmy) co daje 5000 brutto. Za kartę multisport (jest ona dofinansowana) płacę coś ponad 30 zł na miesiąc więc to odejmują z pensji. każdej osobie przysługuje obiad w cenie 12 zł dziennie ( doliczają do podatku jako mniejszy koszt uzyskania przychodu) 150 zł masz oddawane raz na 3 msc na wydarzenia kulturowe (z wyłączeniem kina) Jeżeli chodzi o nadgodziny to można prowadzić karę ewidencji czasu pracy i niby po zakończeniu budowy można sobie iść na długi płatny urlop ale jakoś w to nie wierzę i tego nie prowadzę. Mi trafiło się naprawdę super kierownictwo bo kiedy tylko chce wyjść wcześniej to nie ma problemu (aczkolwiek nie nadużywam tej supermocy) Praca to najczęściej 9 godzin, za to w poniedziałki mam czas żeby dojechać sobie na budowę ( poniedziałki pojawiam się w okolicach godziny 11.00 - taka umowa między nami.) Z opieki medycznej (opłaconej do tej pory nie skorzystałem), nie widziałem też na oczy żadnych premii czy innych bonusów. Pracuję jedną sobotę w tygodniu i odbieram sobie za nią dzień wolny na tygodniu. Atmosfera w pracy mi odpowiada, jeszcze nie zaliczyliśmy żadnej wtopy więc i nerwów nie ma (póki co) Telefon, laptop służbowy ale to chyba norma... Wydaje mi się że trafiłem na budowę na której mamy sporo luzu, kolega z budowy sąsiedniej to telefon nie przestaje dzwonić. Panowie.... najważniejsze to pokazać że ma się życie prywatne i czas prywatny to świętość no ale zależy wszystko jak kierownik budowy wszystko ustawia no i jaki to kontrakt, jakie terminy. Jak miałbym tam siedzieć 10-11 godzin dziennie to bym nie robił tego za te pieniądze.

MKat

To wszystko ściema Mostostal Waw to złodzieje

Spitusek83

Witam... Pojawiła się oferta na Specjalistę ds. Ekonomiczno - Finansowych w Poznaniu... Może ktoś coś powiedzieć na jakie zarobki można liczyć i jak się ogólnie pracuje w biurze w Poznaniu???

Maja

@bidon czy benefity o których wspomniałeś dalej są oferowane pracownikom firmy? Chętnie również dowiemy się więcej na temat możliwości rozwoju w Mostostal Warszawa S.A.

@Maja

Jest angielski bezplatny. Jest taki fajny nowoczesny cykl szkolen roznorodnych dla inzynierow, ktore trwaja ok roku - info na stronie www.mostostal.waw.pl. Dofinansowanie studiow. Duzo szkolen wewnetrznych jest, sa wewnetrzni prowadzacy oraz zewnetrzni, ale tez z otwartych korzystaja pracownicy bardzo czesto. Ale co wazne najwiecej mozna sie nauczyc w praktyce, a w Mostostalu Warszawa jest duzo b.dobrych inzynierow z duzym doswiadczeniem i ambitne ciekawe wyzwania, wiec jesli ktos lubi sie uczyc to i formalna nauka jest ( szkolenia i warsztaty) i przez nowe doswiadczenie mozna sie rozwijac. Tylko checi potrzebne sa:)

Drabina

Zero nowych kontraktow, a szukaja tyle ludzi....o co kaman? A no o to, jak sie dowiedzialem w rozmowie tel, ze szukaja pod PRZYSZLE kontrakty. No jak licza ze same PRZYJDA to niech sie juz pakuja. Z ta ekipa co to od 2016 przybywa i przybywa to tylko rozmontuja firme w drobny mak. Kto to dopuscil zeby ten ktos z nikad tam wpadl...nawet go wyguglac trudno, nikt go nie zna w swiecie budowlanym...jak licza hiszpanie ze on i ta ekipa kontrakty przyniosa to sie przelicza. Poltora roku i nic. I nic nie bedzie. Tylko koszty i straty.

kret

Ludzie ... brak słów... Startowałem na inż. budowy, mam doświadczenie, zrobiłem uprawnienia ale jeszcze nie czuję się na siłach na wyższe stanowiska. Powiedziałem kwotę, uważam, że realną tj. 5000 brutto.... Pan kierownik stwierdził, że za dużo i że nie mam szans bo on ma na moje miejsce za 2500 brutto ... Ludzie proszę was, szanujcie się, kto się zgadza za te pieniądze... to nie jest prestiż zarabiać jak na kasie w biedronce będąc inżynierem

Gim
@kret

To się potwierdza co i mnie mówili w grudniu. SZOK-5000 brutto z uprawnieniami to taka najniższa pensja a oni proponują 2500brutto to jest tragedia... Dobrze że to ludzie piszą na forum. Dno w wynagrodzeniach... Na rozmowie to pytali się dlaczego odszedłem z poprzedniej firmy to Ja nie narzekałem że mi mało płacili, a ile chcę zarabiać u nich pytali to też z nich jaja robiłem że tak jak na przetargu budowlanym że najniższą cenę chcę 2000 to oni że dadzą 2500 brutto... pieprzył coś że u nich się dużo godzin pracuje że raz w tygodniu do 22 nawet i że oddają dni wolne za nadgodziny a wiedziałem od znajomego że nie chcą oddawać...

bezrobotny

Firma próbuje ostatnio poprawić swój PR ale ta ilość ogłoszeń o pracę, pomimo braku zleceń, jest zastanawiająca...

Mark

To co tu czytam to aż głowa boli. Pensja dla inżynierów 2,5-3 tyś po 11 godź dziennie praca?? To szok jakiś!! To jest pensja równa pomocnikowi zbrojarskiemu lub ciesielskiemu. Fachowcy cieśle-zbrojarze mają teraz po 20-23 zł netto na godź. miesięcznie to jest 4 tyś netto. To jest chory system płac i rachuby,degradacja kadry technicznej,dno. żeby kierow. robót zarabiał tyle co cieśla czy murarz 4 tyś. To jest chore. Świat do góry nogami!!! Szacunku nie ma. Pyskują do człowieka,zęby szczerzą kły...

dud

O takich rzeczach i tak najlepiej dowiadywać się bezpośrednio u nich @romek, bo przecież wiedzą jak zadbać o niezłe zatrudnienie. Ważne dla mnie jest to, żeby wypłata była adekwatna do powierzanych zadań, wiecie czy jest to w pełni możliwe? Pozdrawiam

zainteresowany MK

kurcze tyle różnych opinii... ale z rozeznania małego wiem też że nie jest aż tak źle... zależy od budowy chyba, miejsca gdzie się trafi

adam

Pojawiła się ostatnio oferta - Specjalista ds. Ofertowania - branża ogólnobudowlana, miejsce pracy: Kraków. Na jakie zarobki może liczyć kosztorysant z 2-3 letnim doświadczeniem w tej firmie? Jakie są warunki pracy, atmosfera?

wendy

co to znaczy dobre benefity? bo jeżeli to multisport, dofinansowanie biletów, "opieka" medyczna i karty na świeta to nie jest więcej jak 1000 zł rocznie

bidon
@wendy

Sama karta przedplacona na swieta to 800 zl, a dla dziecka 300. Opieka medyczna ok 100 miesiecznie placi pracodawca, a cena rynkowa pakietu 3 razy wieksza. Co kwartal 150 zl na bilety do teatru. Multisport dofinansowuja ok 6o pare zl. To podlicz. Ponad 2 tysie leciutko wychodzi. A to nie wszystko bo sa samochody, telefony bez limitu z internetem, imprezy firmowe, bonus roczny ok 2-3 pensje. A za nadgidziny placa ryczalt. Ja nie narzekalem. Ale jak przyszla ferajna z budimexu to wszystkie zasady poszly w p.... rzeszlosc;) i zaczelo sie kolesiostwo i wszystko po uwazaniu. Systemy zostaly na papierze tylko. Ale pensje sa dobre to na pewno.

asd
@bidon

to nie jest prawda, nie ma czegoś takiego jak ryczałt za nadgodziny w mostostalu, nigdy nie było karta na święta w 2016 roku to było trochę ponad 400 zł, w 2015 było 800 premie to jest co najwyżej raz w roku w wysokości 1x pensja lub mniej o warunkach, których piszesz, jak pracuje parę lat w tej firmie, nie słyszałem

Patryk
@wendy

Opieka medyczna to 12*ok. 65 zł = 780 zł (to cena wg cennika, ale jakbys chciał taki pakiet jako indywidualny Kowalski to cena skacze kilka razy w gore), a jak masz wyzsze stanwoisko to ceny rosną i pakiety większe są, ale nawet ten najniższy jest bardzo bogaty - inne firmy mają znacząco mniej; bilety do teatrów 4*150 zł= 600 zł, Multisport dofinansowują ok 60 zł miesięcznie = 60 zł *12= 720 zł, Karta dla pracownika na święta zależy od dochodu na osobe, ale ok 600 zł, a na dziecko ok. 300 zł. Można dostać dofinansowanie do wczasów do 700 zł na osobę (zależy od dochodow) plus na dzieci też jest, ale niższe. Można też się korzystnie ubezpieczyć na życie za ok 45 zł miesięcznie. No i firma ubezpiecza sama od NNW. No i są dodatkowe dni wolne. Jak to wszystko policzysz to i 3 tys wychodzi (zależy od dochodow oczywiście w pewnej części).

@Patryk

Oho, widzę że pracownik HR broni firmy. Otóż w kategorii benefitów trzeba dodać, że 600 zł można dostać na święta przy bardzo niskich pensjach, raczej dodatki na święta to 400 zł. Być może opieka medyczna, multisport i bilety ( biletów nie jestem pewny/a) razem wynosi 2000 zł rocznie ale pracownik płaci za to podatek. Sumarycznie to ok., dajmy na to, nie 3 tys. a 2500, co w przeliczeniu na miesiąc, przy wyżyłowanej na rozmowie o pracy pensji, wynosi 2500/12 = ok. 208 zł benefitów miesięcznie z drobną korekta o podatki. Dodajmy, że nie jest to gotówka tylko świadczenia, z których nie każdy korzysta. Czy to jest wartościowy dodatek za nadgodziny (minimum 40 w miesiącu, bo przecież praca od 7 do 17 to niepisany wymóg) i zmuszanie do dyżurów po 17 bez możliwości wynagrodzenia lub nawet zwykłego odbioru godzin? Niech każdy oceni. Dodam, że obligatoryjne są też dyżury w soboty, za które nie dostaje się wynagrodzenia ale wielkodusznie można odebrać dzień wolny. Odbiór dnia wolnego za sobotę też jest skonstruowany ze szkodą dla pracownika ale o tym nie będe teraz pisał/a Natomiast dofinansowanie wczasów, przynajmniej dla pracowników budów istnieje co najwyżej na papierze dlatego, że znakomita większość ma zaległy urlop, którego nie może wykorzystać z winy pracodawcy, a to wg regulaminu dyskwalifikuje kandydata do uzyskania dofinansowania wczasów. Zaległe urlopy w firmie są legendarne, pracownicy prześcigają się kto ma więcej. Rekordziści podchodzą pod 100 dni.

Kajetan
@wendy

Hmm....zastanawiam sie czemu tam pracujesz skoro tak narzekasz? I to publicznie;) firmy nie daja -zle. Ta firma daje - tez znajdziesz minusy ( podatek:))) naprawde smieszne:)

@wendy

Jesli chcesz bez podatku to moge polecic prace w Dubaju. Do tego cieplutko i widoki jakie;) nie ma sie co zastanawiac, naprawde Wendy, lec!!!

@wendy

Jeszcze jedno - nie znajdziesz firmy budowlanej gdzie nie ma nadgodzin, taka branza. Moze krotko pracujesz w zawodzie by to wiedziec. To nie Mostostal czy kierownik budowy ale polskie prawo pracy mowi ze za prace w sobote NIE WOLNO zaplacic tylko musi byc ODBIOR. Zaplacenie za sobote jest zlamaniem prawa. I taka ogolna refleksja: jesli gdzies sie komus nie podoba to lepiej, zdrowiej zmienic; terapia pt."publiczne rozdrapywanie na forum" nie pomoze, szczegolnie ze widac iz niektorzy nawet skargi na podatek i skladki na zus zle adresuja;) powodzenia gdzie indziej!

@Kajetan

kto powiedział, że pracuję ;) więc spokonie, uspokójcie hormony dziewczyny Jeśli chodzi o angielski i szkolenia tzw. menedżerskie są dostępne dla małej grupki. Szkolenia techniczne są organizowane w centrali, pracując w regionach zapomnijcie o tym. Czyli z tym "korzystają b. często" bym na pewno się nie zgodziła Dofinansowanie studiów? nie znam nikogo kto takie uzyskał, próbowałem się dowiedzieć czy jest to możliwe to uzyskałam odpowiedź, że "tylko wtedy, jeżeli będzie na to zapotrzebowanie". To tak jak z dofinansowaniem wczasów, niby jest opcja ale prawie niemożliwa. Doświadczonych inżynierów jest coraz mniej. @Skowron fajnie, że bronisz firmy ale mydlenie oczu o najlepszym miejscu pracy w perspektywie nadgodzin, że KAŻDY MA, jest delikatnie rzecz ujmując, hipokryzją. Znam firmy, w tym duże, które przynajmniej ryczałt wprowadziły, a tutaj dalej wyzysk. Obecnie pracując na budowie mam wypłacane wszystkie nadgodziny tak, że ten.... odnośnie sobót pisałem w kontekście, że absolutnie nieuczciwe jest, że, aby odebrać i udokumentować sobotę, pracownik zmuszany jest do podpisywania miesięcznych godzinówek, w których oświadcza, że codziennie pracował 8 h. A spróbował który się wychylić i wpisać inną wartość jak 8h! Nie są to też skargi ani na zus ani na podatki, tylko wyliczenia realnej kwoty za benefity, które tak chwalicie. Ponadto nie jest to rozdrapywanie ran na forum, tylko informuję, zwłaszcza młodych inżynierów, żeby jednak się zastanowili zanim popełnią tą życiową decyzję i wyeliminują całkowicie swoje życie prywatne łącznie z zarywaniem, za darmo oczywiście, nocek.

@wendy

Bzdury piszesz i tyle w temacie.

inż budowy

jestem inż budowy do pensji trzeba doliczyć opiekę medyczną kartę multisport, dofinansowanie na kulturę. Wracając do firmy ogólnie nie jest źle, ale da się wyczuć lekki chaos, nikt nic nie wie decyzje są zmieniane 3 razy w tygodniu mam dosyć ale na pensję nie narzekam :)

Zostaw merytoryczną opinię o Mostostal Warszawa S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Mostostal Warszawa S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mostostal Warszawa S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mostostal Warszawa S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 4 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mostostal Warszawa S.A.