Opinie o 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o. w Wrocław

Enej

CV wysłane, po kilku miesiącach zero odzewu, jak Cie potrzebują to ci pupę wyliza, a jak stanowisko obsadzone po znajomości, to nawet nie racza odpowiedzieć że nie są zainteresowani. Nie polecam

fraNciszek
@Enej

w niemczech pisalem na proste stanowiska monterskie, bedac na terenie Niemiec, zawsze mailem przychodzilo cos w stylu, dziekujemy za zlozenie aplikacji, niestety zostal wybrany inny kandydat, i tu zagadka jak sie traktuje pracownika, nie mowie o 3M, bo tutaj taze stad jestem na forumn moze to pytanie do HR w 3M

fraNciszek
@Enej

pisalem o traktowaniu Osoby ktora aplikuje na jakies tam stanowisko, milo jest otrzymac JAKAKOLWIEK odpowiedz a 3M to jednak potezny koncern swiatwwy i co robia te osoby z HR...........?

Lidia

@były pracownik a zdarzają się sytuacje, że firma 3M Poland Manufacturing od razu zatrudnia bezpośrednio pod siebie? Wtedy jest to podkreślone w jakiś sposób w ogłoszeniu? Znasz osoby, które właśnie w krótkim czasie przeszły na bezpośrednie zatrudnienie przez firmę? Może wypowiedzą się na forum jak tego dokonać?

zxcvb
@Lidia

Może do biura. Zwykli pracownicy muszą odczekać 2,5-3 lata. Krócej, jeśli masz szczęście i trafisz do nowo otwartego działu lub masz jakiegoś krewnego albo znajomego królika

PoL

Witam, czy ktos moze powiedziec jak wyglada mniej wiecej praca na PSD? Z gory dziekuje za odpowiedzi

Piotrek
@PoL

Żenada nie idź na psd

Ivka

Czy posiada ktoś z was e-maila do działu rekrutacji?

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
logo firmy Pracownik działu rozliczeń
Świebodzin
Koimex
Lidia

@były pracownik czyli niektórzy są zatrudnieni przez agencję a niektórzy przez firmę 3M Poland Manufacturing? Czy są jeszcze jakieś różnice w traktowaniu pracowników ze względu na podpisaną umowę? A od czego zależy kiedy się podpisze umowę z firmą? To też są informacje, które powinniśmy poruszyć na forum.

@Lidia

Dokładnie. Niektórzy są zatrudnieni bezpośrednio przez 3M i mają wtedy stałą pensję miesięczną, bony na święta, paczki dla dzieci na święta, premię wakacyjną itp. korzyści. Natomiast zdecydowana większość pracowników produkcji jest zatrudniona przez agencje pracy tymczasowej (Randstad, Interkadra, Manpower, Otto). Pracując przez te agencje nie masz tych wszystkich korzyści. Wynagrodzenie nie jest stałe tylko w każdym miesiącu inne, w zależności od tego ile przepracujesz godzin w danym miesiącu, bo masz stawkę godzinową. Co do tego, kiedy się przechodzi z agencji bezpośrednio do 3M to tak naprawdę nie wiadomo. Niektórzy czekają parę lat, inni mniej niż rok. Podobno trzeba się starać, robić normy, nie chodzić na zwolnienie lekarskie za często itp. to szybciej przyjmą. Ale tak naprawdę to zależy bardziej od przydziału, który dostanie dany dział produkcji na to ile osób ma przyjąć. Bo to jest jakaś pula z góry narzucona, ile osób może zostać przyjętych i wtedy kierownik sobie wybiera.

Ciekawski
@były pracownik

"Pensję miesięczną", ale jakoś nikt nie mówi w liczbach ILE TEJ PENSJI???

Katarzyna AD
@Ciekawski

więcej jak 2500 netto nie dostaniesz i też trzeba się na zapieprzać :/

Jaka stawka godzinowa dla operatorów i wozkowych?

Skobany
@Nowy

koło 20zł brutto - ale jeśli Cię kręci praca 8-12h na wózku bez przerwy na posiłek i siusiu to jest to idealna praca dla Ciebie (wózki zasuwają całę 5km na godzinę - frustracja na na maxa)

Nie

za żadne skarby , nie chciałbym pracować w tym 'zakładzie'. począwszy od rekrutacje przez agencje pracy. szukajcie sobie niewolnika, gdzie indziej!

Chicken

Jak wygląda palenie papierosów na produkcji, jest całkowity zakaz czy są palarnie ?

Chicken

Jak jest z paleniem papierosów na produkcji, całkowity zakaz czy są wyznaczone miejsca w których wolno palić?

p.produkcji

Pracuje tam jako pracownik tymczasowy na produkcji psd. Praca nie jest ciezka. Malo dzwigania najciezsze sa ulotki dolaczane do produktu wyjsciowego. Tyle plusow. Pieniadze ok 2.6 k na reke. Duzo nadgodzi problem z otrzymywaniem pieniedzy za nadgodziny. Agencja pracy czasami sciaga grafik w polowie miesiaca i zakancza na tym liczenie nadgodzin. Pieniadze sa do odzyskania ale trzeba czekac miesiac ,dwa.Kontrakty miesieczn lub 3 niesieczne. Multi sport ponad 150 zl. 0 premii 0 socjalu. Pracujac przez 3M bezposrednio masa podobnych sytuacji dodatkowo firma rozliczajaca ma siedzibe w Katowicach. Praca na akord ,duze normy ciagle podbijane . Nie majac normy lider potrafi strzelic focha i sie obrazić. Czesto stosowany mobing na polakach . Ukraina ma wiecej nielisanych przywilejow boja sie czasem im zwrocic na cos uwage a swoim wszystko wytkna z duza nadwyzka. No tak ale praca na akord w Polsce jest zakazana ...jasne.Dziwne spotkania komunikacyjne prowadzone przez dyrektora zakladu . Niektore punkty i odnosniki moga podchodzic pod mobing lub zastraszanie np L4frekfencja ,braki surowca ktore gdzies niby znikaja. Brakuje tylko pokazania palcem ludzi i lowiedzenia ze to oni kradna ale z calosci wylowiedzi jest to oczywiste rozumowanie .Praca dla ludzi o mocnych nerwach lub na totalnym luzie lub z duza iloscia wazeliny. Do tego totalny chaos magazyn kuleje czasem na surowiec trzeba czekac cala zmiane albo i dluzej mimo ze jest na magazynie. Kierowcy ciężarówek sa punktualnie ale ich rozladunek trwa wieki. Ciagle wizytacje stresujace pracownikow porzadek robiony specjalnie na wizytacje czasem tygodniowe sa kpina wyzytacja wychodzi i zaraz wszystko na nowo zastawiane drogi poruszania sie zawalone paletami czesto nawet pietrowane. Oczywiscie rozne rzeczy byly zglaszane ale coz niektore rzeczy trudno udowodnic ludzie bojac sie o prace nie potwierdza slow drugiego. Rada pracownicza ma donosic i tylko kiwac glowami zwiazki tylko na kwidzynskiej i chyba na Dubois

Natala

a mam pytanie. czy przyjmują Polaków? nie żartuje, pytam poważnie.

Takitam

A mnie dziwi fakt że gość który został kiedyś przeniesiony z innego działu na inny bo tam miał program naprawczy i go oblał to dalej pełni funkcję pierwszego , i dalej daje tyłu na innej linii a kierownik wie o tym ale się nie zna na lini jest tak owijany przez niego wokół palca i wierzy mu w co powie co to za kierownik który się nie zna na lini , jak można być tak ślepym

iga

jak wygląda praca w 3m a w szczególnosci na dziale ortodontycznym czy mogłby ktoś napisać

xyz
@iga

Jak lubisz mieć (usunięte przez administratora) przyklejoną do krzesła żeby gonić wyśrubowaną normę godzinową to polecam.

Lidia

@Magda nie pracowałam i nie pracuję w firmie 3M Poland Manufacturing na żadnym stanowisku. Czyli benefity są przyznawane tylko pracownikom administracyjnym. I jednym z nich jest masaż? Oczywiście takim osobom też się należy masaż, bo bóle kręgosłupa pojawiają się często przy pracy siedzącej, ale oczywiście to nie znaczy, że Wy nie zasługujecie na taki masaż. Pewnie chodzi też o to, że Was jest więcej, nie sądzisz?

@Lidia

Benefity są identyczne dla wszystkich pracowników zatrudnionych przez 3M, niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, stanowiska, poziomu zaszeregowania etc. Są to konkretnie: ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna, karta multisport, program emerytalny oraz świadczenia w ramach ZFŚS. Pracownicy wykonujący pracę w 3M zatrudnieni przez agencje pracy mogą korzystać z benefitów oferowanych przez te agencje, są to: ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna, karty sportowe (OK system lub multisport). Ponadto wszystkie osoby wykonujące pracę w 3M (niezależnie od tego, czy są zatrudnione bezpośrednio przez 3M czy też przez agencję pracy) mają dofinansowane posiłki na stołówce pracowniczej, mogą bezpłatnie korzystać z automatów z ciepłymi napojami, bezpłatnego transportu dla pracowników na terenie Wrocławia, jak również brać udział w szkoleniach i działaniach rozwojowych, poszerzać kwalifikacje i zdobywać dodatkowe uprawnienia. Jeśli chodzi o masaże - przez okres kilku tygodni w firmie była duża grupa gości, w związku z wdrożeniem nowego systemu IT. Ze względu na charakter pracy tej grupy w tym szczególnym dla firmy czasie, osoby zaangażowane w uruchomienie nowego systemu mogły skorzystać z takiej formy odpoczynku i poprawy krążenia.

miriam

Wszystkim którzy aplikują życzę powodzenia hahahahahahahahah

@miriam

Bardzo sugestywna odpowiedź. odpisuję się.....

zino

Ja zachęcam po co 5 agencji pracy w 3m weźcie jeszcze 10, cały Wrocław można przefiltrować przez firmę 3m, nie widzicie co w innych firmach jest normą zatrudnienie przez firmę co daje mu stabilizację, a jak wy traktujecie ludzi tymczasowo to i pracownicy są z firmą tymczasowo, inna sprawa to normy na produkcji...

@zino

Proszę o wyraźniejszą wypowiedź ?

wera

czy może ktoś opisać na czym tam polega praca

były
@wera

praca na akord zero szacunku zero czasu dla siebie ciągłe soboty albo 4 brygady pseudo bo na prawdziwych 4 brygadach ma się więcej wolnego niż normalnie bo jak sama nazwa wskazuje pracują 4 brygady a tu ludzi zakłamują pracują 3 zmiany na okrągło i nie ma cię w domu w prawdziwych 4 brygadach pracujesz od 18 do 22 dni w mies zależy od zmiany

@były

Podpisuję się pod tym. W 3M pracuję od 4 lat i NIEMALŻE ciągle pracuję w innym systemie pracy niż 5-cio dniowy. Ciągle ma być lepiej ale nie jest. Tam czuję się osobiście jak niewolnik.Brak kompletny na życie prywatne

Wa

Witam. Czy moze ktos napisac jak wyglada praca kobiet ? Czy jest to montaz, pakowanie , jakosc, czy trzeba dzwigac? Dzieki za wszelkie info.

@Wa

Zależy gdzie. Dźwigać trzeba też. Czasami do ustalonych przez BHP norm ... co nie znaczy, że nie jest ciężko ....

Lidia

@były pracownik rozumiem, że nie polecałbyś pracy w 3M Poland Manufacturing ze względu na natłok obowiązków i stres, a reszta była dla Ciebie w porządku? Czyli jakby ktoś nie martwił się stresem to może spokojnie aplikować? To ważne, bo każdy człowiek jest inny i każdy ma inne predyspozycje. Szczególnie, że mało który pracodawca daje swoim pracownikom tyle benefitów, jak na przykład paczki dla dzieci, kolonie, szczepienia na grypę i wiele wiele innych (http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,39002,0,0,benefity).

@Lidia

Tak jak napisałem, zależy gdzie trafisz. Każdy dział i budynek tej firmy to całkiem inny świat. Zależy też dużo od kierownika, lidera i ekipy. Moje doświadczenia są takie, że w PSD mi się dobrze pracowało. Natomiast w IATD było dużo stresu i za dużo odpowiedzialności było na barkach zwykłego pracownika. Najlepiej po prostu samemu spróbować. Co do tych benefitów to one są tylko dla pracowników zatrudnionych bezpośrednio w 3M.

@Lidia

Biorąc pod uwagę wszystkie inne sprawy to te benefity ukróciły się znacznie. Nie wiem ile pracowałaś w 3M i w jakim charakterze ??/ Pracownicy administracyjni mają lepiej. Na wdrozenie SAPA wyrażono zgodę by pracownicy administracyjni tylko i wyłącznie mieli do swojej dyspozycji fizjoterapeutę. Byli masowani w godzinach pracy.....Generalnie firma ZACZYNA mieć złe zdanie wsród pracowników zatrudnionych

Szukajaca pracy

3M Poland ma tak bogatą ofertę benefitów, że tylko pozazdrościć . Nie dziwię sie teraz , że tak mało piszecie swoich opinii, bo pewnie jest dobrze i nikomu nie chce sie specjalnie siedzieć i pisać, gratuluję.

@Szukajaca pracy

Te benefity są tylko dla pracowników zatrudnionych bezpośrednio dla 3M, a żeby to nastąpiło trzeba odczekać swoje.

Agnieszka
@Szukajaca pracy

Otóż nie jest tak jak piszesz. Wiele osób cierpi w tym zakładzie lecz nie każdy ma czas by wchodzić na fora i pisać opinię. Związane to jest też z tym, że ciągle pracujemy w nadgodzinach i brak nam czasu na życie prywatne

Zostaw merytoryczną opinię o 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

3M Poland Manufacturing Sp. z o.o.