Opinie o 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o.

Marian
użytkownik zarejestrowany

@były pracownik Jeśli jesteś byłym pracownikiem to po co piszesz o sprawach, których nie wiesz nic pewnego tylko siejesz niepokój wśród kandydatów? 3M to spoko firma!!!

ola

czy sa przyjecia na dział produktow ortodontycznych

użytkownik zarejestrowany

3M Poland Manufacturing Sp. z o.o. to spoko firma a narzekających osób zawsze będzie dużo bo taka ich natura

użytkownik zarejestrowany

@Misia a opisujesz Wrocław? Bo użytkownik @Inzynier opisuje pracę na produkcji pisze, że tam nie ma zadowolonych osób, a w biurze są. Ty pracujesz w biurze? Czym są te różnorodne opinie spowodowane? @Operator to chyba w takim razie dobrze, że 3M Poland Manufacturing wszystkich traktuje tak samo. Nie byłoby to miłe, gdyby pracownicy agencji mieliby być tymi mniej wartościowymi.

Operator
@Lidia 2 tygodnie temu

Jestem zatrudniony przez podfirme i nie odczuwam żebym był gorzej traktowany niż pracownik zatrudniony przez 3M

Misia
użytkownik zarejestrowany

3M Poland Manufacturing to fajna firma , przynajmniej tam gdzie ja pracuję. Może inni mają mniej szczęścia chociaż nie słyszałam żeby było źle. Powiem jeszcze coś co się nie spodoba ale jak ktoś dobrze pracuje to nigdy nie narzeka!!

...
@Misia 2 tygodnie temu

Fikcja

Inzynier

Opinia z punktu widzenia Inz. Jakosci: + kilka ciekawych rozwiazan nadzorowania produkcji + duzo szkolen - ogromny nadmiar plikow excel i baz danych do wypelniania - bardzo duzo zupelnie zbednych i niepotrzebnych spotkan w kalendarzu, - bardzo intensywna praca w stresie i pospiechu, - bardzo zestresowani ludzie w zespolach, - skomplikowane i niejasne struktury firmy, - brak czasu na inicjatywe wlasna (nie starcza czasu na zrobienie tego co wymagane a co dopiero na jakies usprawnienie lub wlasny pomysl...) - niestety kierownictwo przyjmuje "zza oceanu" wzystko jak leci i wprowadza wszystkie zmiany na raz (stad tak zestresowani ludzie). Czesc osob jest tam jednak zadowolona, czesc po prostu nie ma odwagi odejsc i chyba lubi sie umartwiac oraz byc zadreczanym. W odddziale na Dubois (Wroclaw) ludzie sa bardzo zadowoleni, na produkcji - bardziej niezadowoleni.

użytkownik zarejestrowany

@były pracownik rozumiem. Ale dobrze słyszeć, że zawsze jest możliwość awansowania na zatrudnienie bezpośrednie przez 3M Poland Manufacturing. Bo jednak nie jest to przyjemne być tak podzielonym w jednej firmie. Może jest tu ktoś kto przeszedł z agencji do firmy i opowie jak to wyglądało?

Operator
@Lidia 3 tygodnie temu

Nie ma różnicy w traktowaniu osób ze względu na rodzaj zatrudnienia.Wszyscy są równi.

użytkownik zarejestrowany

@były pracownik czyli niektórzy są zatrudnieni przez agencję a niektórzy przez firmę 3M Poland Manufacturing? Czy są jeszcze jakieś różnice w traktowaniu pracowników ze względu na podpisaną umowę? A od czego zależy kiedy się podpisze umowę z firmą? To też są informacje, które powinniśmy poruszyć na forum.

@Lidia 15.09.2017, 09:13

Dokładnie. Niektórzy są zatrudnieni bezpośrednio przez 3M i mają wtedy stałą pensję miesięczną, bony na święta, paczki dla dzieci na święta, premię wakacyjną itp. korzyści. Natomiast zdecydowana większość pracowników produkcji jest zatrudniona przez agencje pracy tymczasowej (Randstad, Interkadra, Manpower, Otto). Pracując przez te agencje nie masz tych wszystkich korzyści. Wynagrodzenie nie jest stałe tylko w każdym miesiącu inne, w zależności od tego ile przepracujesz godzin w danym miesiącu, bo masz stawkę godzinową. Co do tego, kiedy się przechodzi z agencji bezpośrednio do 3M to tak naprawdę nie wiadomo. Niektórzy czekają parę lat, inni mniej niż rok. Podobno trzeba się starać, robić normy, nie chodzić na zwolnienie lekarskie za często itp. to szybciej przyjmą. Ale tak naprawdę to zależy bardziej od przydziału, który dostanie dany dział produkcji na to ile osób ma przyjąć. Bo to jest jakaś pula z góry narzucona, ile osób może zostać przyjętych i wtedy kierownik sobie wybiera.

Maja
użytkownik zarejestrowany

Jak widzę to 3M nie ma specjalnie braków kadrowych! Czy mógłby ktoś napisać kilka słów o programie asystenckim?

Iwa

Jest możliwość pracy tylko w weekendy?

operator

Dojeżdża ktoś z Bielawy lub Dzierżoniowa? Jest dojazd z Piławy Górnej (10 km od Dzierżoniowa)? W jakich godzinach się pracuje i o której godzinie wyjeżdża autobus na dniówkę? Widzę, że 3M jest na północy Wrocławia, więc dojazd z miejscowości 50 km na południe zajmuje pewnie sporo czasu, na oko ile? Wysyłałem przez ogłoszenie o pracę pytania do agencji pracy, ale nie dostałem odpowiedzi.

@Op 06.09.2017, 13:43
Autobus z Dzierżoniowa 04:18 rano,16:18 na noc,praca na różne zmiany, najczęściej 06:00-18:00 i od 18:00 do 6:00, praca w spoko...

Dzięki za odpowiedź! Od pani z Randstad dowiedziałem się, że dojazdu z Piławy Górnej nie ma i nie planują żadnych zmian w trasie. Mógłbym ewentualnie dojechać samochodem do przystanku. Szkoda, że w ogłoszeniu piszą "darmowy dojazd z Dzierżoniowa i okolic" skoro chodzi tylko o dwa przystanki w Dzierżoniowie, dwa w Bielawie i bodajże 1 w Łagiewnikach. Dużo miejsca napisanie tego by im nie zajęło. Warunki rzeczywiście wydają się bardzo fajne, ale 4:18 autobus, 19:20 w domu i jest 8 i pół godziny do następnego autobusu. Czyli jedynie zjeść, umyć się, spać i znowu do pracy. Gdyby była to praca po 8 godzin to byłoby świetnie.

Op
@operator 08.09.2017, 11:59

Po trzech dniach pracy po 12 godzin są trzy dni wolne

Szukajaca pracy
użytkownik zarejestrowany

3M Poland ma tak bogatą ofertę benefitów, że tylko pozazdrościć . Nie dziwię sie teraz , że tak mało piszecie swoich opinii, bo pewnie jest dobrze i nikomu nie chce sie specjalnie siedzieć i pisać, gratuluję.

@Szukajaca pracy 04.09.2017, 11:54

Te benefity są tylko dla pracowników zatrudnionych bezpośrednio dla 3M, a żeby to nastąpiło trzeba odczekać swoje.

Daniel
użytkownik zarejestrowany

Czy może mi ktoś podpowiedzieć kilka informacji w temacie etatu dla mikrobiologa-inżyniera jakości ? Jak się pracuje w firmie, jaka atmosfera? Dziękuję

użytkownik zarejestrowany

@były pracownik rozumiem, że nie polecałbyś pracy w 3M Poland Manufacturing ze względu na natłok obowiązków i stres, a reszta była dla Ciebie w porządku? Czyli jakby ktoś nie martwił się stresem to może spokojnie aplikować? To ważne, bo każdy człowiek jest inny i każdy ma inne predyspozycje. Szczególnie, że mało który pracodawca daje swoim pracownikom tyle benefitów, jak na przykład paczki dla dzieci, kolonie, szczepienia na grypę i wiele wiele innych (http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,39002,0,0,benefity).

@Lidia 25.08.2017, 15:31

Tak jak napisałem, zależy gdzie trafisz. Każdy dział i budynek tej firmy to całkiem inny świat. Zależy też dużo od kierownika, lidera i ekipy. Moje doświadczenia są takie, że w PSD mi się dobrze pracowało. Natomiast w IATD było dużo stresu i za dużo odpowiedzialności było na barkach zwykłego pracownika. Najlepiej po prostu samemu spróbować. Co do tych benefitów to one są tylko dla pracowników zatrudnionych bezpośrednio w 3M.

@Lidia 25.08.2017, 15:31

Misiak
użytkownik zarejestrowany

Co cię nie zabjie to cię wzmocni.
@Misiak 25.08.2017, 10:20
Dobrze, że 3M Poland Manufacturing nie ma większych braków kadrowych. Mógłby być problem ponieważ ogólnie brak ludzi !...

Oj, nie ma, to prawda, czekałam aż 16 dni od Agencji Ranstad na negatywną odpowiedź odnośnie przyjęcia do 3M. Nie lubią starszych ludzi? Ot, taka prawda.

John

Jak dokladnie wyglada praca na produkcji co sie dokladnie robi prosze o krotki opis

użytkownik zarejestrowany

Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii o pracodawcy. Jak wiadomo nie ma ideałów dlatego opinie na forum są również zróżnicowane. Dla mnie praca w 3M jest fajna, mam bardzo fajnych ludzi koło siebie i nie narzekam. Nie zgadzam się, że forum jest moderowane.

Lewy

Pilnie potrzebuje informacji jak wyglada praca wozkowego czy maja jakoes normy czy fizycznie musza robic po ile godzin praca i w jakis systemach ile wolnego itp prosze o info

Mańka
użytkownik zarejestrowany

Każdemu wolno napisać pozytywną oraz negatywną opinie.!!!!!

Do modka

To forum jest ściśle moderowane. Nie możesz napisać normalnej opinii bo zaraz ją skasują.

PITERO UNO 1981

Jestem pracownikiem Magazynu. Do pracy przyjąłem się w grudniu po 6 miesiącach dostałem umowę 3M.Powiem tak pracójąc w branży magazynowej nie spotkałem lepszej firmy we Wrocku a trochę ich zwiedziłem nigdzie nie jest idealnie oczywiście nie ma co liczyć na cuda ale ja np.jestem zadowolony!!!Jeżeli ktoś ma jakieś złudzenia że w 3M jest źle to niech popracuje w Amazonie i wtedy pogadamy.Polecam 3M.

Pytam
@PITERO UNO 1981 19.07.2017, 15:34

Hej Na jakie zarobki może liczyć pracownik produkcji, agencji w tej firmie?

@PITERO UNO 1981 19.07.2017, 15:34

pracójąc!!!!a my czekamy,my operatorzy na produkty do zlecenia...to se pracój!!!!

Marian
użytkownik zarejestrowany

Chyba jednak przesadzasz w swojej opinii o firmie.

Mańka
użytkownik zarejestrowany

3M Poland jest spoko firmą, fajnie sie tu pracuje.

Mantrek
użytkownik zarejestrowany

@były Zupełnie nie rozumiem Twoich pretensji. Firma 3M ma akord, prace na zmiany i albo to akceptujesz i pracujesz albo szukaj pracy w innym miejscu. Tak szeroki wachlarz produktów tworzonych przez firmę to jest jej atut.

Andrzej
@Mantrek 10.07.2017, 12:07

Cześć, zastanawiam się czy nie złożyć tam aplikacji ale na stanowisko biurowe, kojarzy ktoś jaką kasę tam specjaliści zarabiają?

były
@Mantrek 10.07.2017, 12:07

dlatego jestem były nikt kto się szanuje nie będzie pracował w takich warunkach chyba że chwile

użytkownik zarejestrowany

Szukam pracy w firmie ale widziałam jedynie oferty z maja , czy są jeszcze aktualne? Może firma nie potrzebuje ludzi?

mechanior

a jak jest na utrzymaniu ruchu ? jaka stawka ? jakie obciążenie pracowników ?

Wa

Witam. Czy moze ktos napisac jak wyglada praca kobiet ? Czy jest to montaz, pakowanie , jakosc, czy trzeba dzwigac? Dzieki za wszelkie info.

użytkownik zarejestrowany

Złożyłem cv do firmy i czekam na info w sprawie rozmowy. Chciałbnym dowiedzieć się czegos więcej o 3M, może ktoś napisać kilka zdań? Jaka jest atmosfera w pracy?Jaka umowę podpisuję ? Z góry bardzo dziękuję .

Lewy

Witam . czym sie zajmuje ta firma 3 m potrzeba im wozkowych? Jakie zarobki na godz na poczatek jakie po 3 mies jakie normy itp?

użytkownik zarejestrowany

Czy 3M Poland Manufacturing prowadzi jeszcze rekrutację do tych ofert z maja? Miałem zamiar aplikować na stanowisko w magazynie. Zależy mi na pracy w firmie.

wera

czy może ktoś opisać na czym tam polega praca

były
@wera 15.06.2017, 21:54
czy może ktoś opisać na czym tam polega praca

praca na akord zero szacunku zero czasu dla siebie ciągłe soboty albo 4 brygady pseudo bo na prawdziwych 4 brygadach ma się więcej wolnego niż normalnie bo jak sama nazwa wskazuje pracują 4 brygady a tu ludzi zakłamują pracują 3 zmiany na okrągło i nie ma cię w domu w prawdziwych 4 brygadach pracujesz od 18 do 22 dni w mies zależy od zmiany

Mareczek
użytkownik zarejestrowany

Czy konus jest przyjemniej jak wypisuje te bzdury na forum? Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, osoby które tu nie pracują pozwalają sobie na wypisywanie opinii. To mi ewidentnie pachnie konkurencją, bo normalnie nikomu nie chciałoby się pisać o firmie w której nie pracuje.

zino

Ja zachęcam po co 5 agencji pracy w 3m weźcie jeszcze 10, cały Wrocław można przefiltrować przez firmę 3m, nie widzicie co w innych firmach jest normą zatrudnienie przez firmę co daje mu stabilizację, a jak wy traktujecie ludzi tymczasowo to i pracownicy są z firmą tymczasowo, inna sprawa to normy na produkcji...

gość

Witam Czy są obecnie przyjęcia na produkcję? I czy bezpośrednio przez firmę? Ile jest zmian ? Jakie zarobki i socjal ? ...z góry dziękuję za odpowiedź.

NONAME

ByłEm tam kiedyś na rekrutacji z randstad! kompromitacja z ich strony na maxa. NIE POLECAM!

miriam

Wszystkim którzy aplikują życzę powodzenia hahahahahahahahah

jamnik

Dziwna fabryka jednymi drzwiami pracownicy wchodzą, drugimi wychodzą, jaka jest średnia pracy człowieka 3 miesiące 4 ???

masakra
@jamnik 11.06.2017, 10:54
Nie pracuje, nie pracowałem w 3M ale wiem z dobrych źródeł że to praca tylko na kilka miesięcy, bo kto wytrzyma 6 dni w tygodni...

Nie chcę pracować z Ukraińcami, to jakaś masakra. Oni nie rozumieją , co się do nich mówi! Masakra!

@Paula 05.06.2017, 18:25
Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o pracy w 3M. Złożyłam tam CV, ciekami mnie jak wyglądają zarobki i praca w week, co do...

Co do zarobków to zależy, w jakim budynku pracujesz i jakie masz zaszegerowanie. Np. w budynku PSD w tej chwili płacą ok. 14 z hakiem brutto, a w budynku IATD 16 z hakiem brutto. Co do tego jak wygląda praca to zależy, co się robi. W PSD może to być praca przy wtryskarkach czyli zdejmowanie produktów z taśmy, pakowanie ich. Albo praca bez maszyn, samo składanie zamówień z gotowych komponentów i pakowanie. Najgorzej w IATD gdzie trzeba samemu umieć obsługiwać maszynę, przezbrajać ją i ogólnie wszystko robić samemu, bo pierwsi operatorzy tam tylko siedzą. Mimo iż fajne pieniądze to tam nie polecam pracy. Ja zdecydowanie wolałam pracę w PSD, mniej obowiązków i stresu.

Taki tam

Teraz agencja chce dawać 500 zł za polecenie pracownika bo nie może ludzi znaleźć . Problem w tym, że randstad trudno polecać. Przed tą agencją zdecydowanie odradzam pracy.

Adaś
@Taki tam 30.05.2017, 04:29

Planuję podjąć pracę w tej firmie, ile wynoszą zarobki na produkcji???

Sprawiedliwy

Ale co z tą Ukrainą? Przecież, to InterKadra Ich zatrudnia, a 3M nic do tego nie ma. Mają kilka ogarniętych dziewczyn z Polski, które rzucili na hale, a reszta dybie na pakowni na PSD

BYŁY

3M [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] pracuj po 12h i nie narzekaj śpij na styropianie i rano znowu 12h. jak się przyjmujesz to nic nie mówią że będziesz robił nonstop po 12h na zmiany z przerwą na niedziele. Ktoś tam powinien stanąć przed ścianą i z rozpędu w nią z dyńki. Zwykły robol niema tak wypranego mózgu jak ci co siedzą o stopień wyżej. Nie polecam tej firmy!

był ktoś...
@BYŁY 26.05.2017, 13:35

Co to jest PSD? na Kowalskiej?

PSD
@był ktoś... 26.05.2017, 23:08
Co to jest PSD? na Kowalskiej?

TAK SIĘ NAZYWA HALA PSD SKRÓT OD (Personal Safety Division) TO NA KTÓREJ PRODUKUJE SIĘ MATERIAŁY PRODUKTY DO OCHRONY ZDROWIA I ŻYCIA NP KASKI, MASKI PRZECIWPYŁOWE, ZATYCZKI DO USZU, SŁUCHAWKI NA USZY ITP.

Maxior

A jak pracuje utrzymanie ruchu i jakie zarobki przy 180 g.

użytkownik zarejestrowany

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, i chyba dlatego tak narzekamy. Jak jesteśmy na rozmowie o pracę to rekruter nie przewiduje pracy po godzinach. Firma jeśli potrzebuje dłużej pracowników zatrzymać to przecież za to płaci.

rysiek

3M to jedna wielka pomyłka. Na rozmowie w sprawie pracy wciskają ci kit, że praca w systemie 12-to godzinnym to zdarza się bardzo rzadko ale zaczynasz prace i 12 godzin to norma i tak większość czasu przez dobrych kilka miesięcy. 6 miesięcy po 12 godzin miesiąc przerwy i znowu po 12 godzin( przynajmniej na dziale iatd). Życia rodzinnego nie ma. Dostaniesz trochę więcej w wypłacie i masz się cieszyć, Przede wszystkim będąc zatrudnionym przez agencje nie masz prawa chorować bo wtedy nie ma po co wracać. O tym, że nie przedłużą ci umowy dowiadujesz się w dobrej sytuacji dzień przed zakończeniem umowy a najczęściej przychodzisz pierwszego do pracy i słyszysz pytanie " Co ty tutaj robisz? Przecież ty już tu nie pracujesz. Proszę opróżnić szafkę pracowniczą i opuścić hale. " I zostajesz na lodzie bez pracy. A i jeszcze jedno nie każda nadgodzina jest tak traktowana. Wymyślają, że to godziny z grafiku i nie traktuje się tego jako nadgodziny. Żenada

rysiek

Mareczek
użytkownik zarejestrowany

Może warto aby niektórzy amatorzy pisania spojrzeli w lustro? Zawsze lepiej widać czyjeś błędy a swoich nie widzimy!. Wielu pracowników prosi się o kłopoty, nie przykładają się do pracy. Jeśli nawet firma ma kłopoty to trzeba je rozwiązywać i dalej pracować.

Elo

Czy po procesie rekrutacji, 3M zawsze odpowiada z pozytywną bądź negatywną decyzją? Bo byłem ponad 1,5 miesiaca temu na rozmowie na stanowisku specjalisty a status na profilu na stronie jest "in process"?

użytkownik zarejestrowany

Fajna firma ale niestety na forum to jak w dawnym maglu.

Ggg

No tak, najlepiej sie podszyć pod ta dziewczynę. Gratuluje głupoty.

Ashish_Komar

ludzie caly czas odchodza z 3m Service, to pokazuje ze ludzie CHCA tam pracowac

Zostaw opinię o 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o. - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o.