Opinie o BPSC S.A. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy BPSC S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w BPSC S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BPSC S.A. w Katowice

óho prezesa

Antek: to ja jestem najdowcipniejsza osoba w tej dyskusji i prosze nie kwestionuj tego. Co do osob w organie egzekucyjnym to nie mam zastrzezen. To ze ktos odszedl na rok do Kopexu i wrocil do naszej firmy pracowac za wieksze pieniadze w mojej ocenie swiadczy o tym ze jest wysoko ceniona przez firme i jak najbardziej nadaje sie do przeprowadzenia selekcji idacych na rzeź. Tak wiec nie oceniaj Ani mi sie waż :)

Antek
@óho prezesa

Oj, kolego, ty i dowcip ? kiedy ?, chyba gdy śpisz bo wtedy milczysz. Co ty znów z jakims kopexem ? jaki organ egzekucyjny, wiesz o jakims ? może to jakas gonitwa mysli ? Konkretnie napisałem: ze obrazasz mnie porownujac do Maciarewicza (bo podpisałem się Antek- ale dowcip wymyśliłeś), że nie wiesz co piszesz o firmach japonskich, ze wymyslasz jakies spiski a ty znow tylko o sobie i swoim dowcipie. Daj luzu koleś, napij się, trochę seksu i będzie dobrze, powtarzam szanuj słowa nie jestes sam na swiecie

Antek

Do "oho prezesa" Proszę, nie obrażaj innych osób, nie znasz kto pisze a porównujesz mnie do Maciarewicza, dla mnie to jest obelga, szanuj słowa i powstrzymaj się od watpliwej jakosci dowcipów. Co do pracy w japońskiej firmie i zatrudnienie do końca życia ?! Kolego nie wiesz co piszesz, powtarzasz stereotypy. Dozywotnia praca w firmie japońskiej nie jest "wyborem i dobrem" pracownika, to wypracowany przez korporacje japońskie styl zarządzania "przywiązujące" pracowników, narzucające "pracoholizm", wyzysk pracownika, wymuszające bezgraniczne poświęcenie dla firmy. Pracownik przez lata jest "uczony" takich zachowań (począwszy od studiów). Twoje porównanie do firmy japońskiej jest więc klasycznym "palnięciem" steoretypu. Wiem co piszę. Na koniec teoria spiskowa czy Ty wiesz o jakimś spisku ? (spisek - tajne porozumienie grupy osób dla osiągnięcia jakiegoś celu), ja o żadnym nie wiem. My tu piszemy o naszych odczuciach/obawach związanych z reorganizacją firmy a Ty od razu jakieś spiski, strzelasz z armaty do wróbla, może to wpływ tego gniazda w którym siedzisz ? szanuj słowa no ale.... zobaczymy, zobaczymy

óho prezesa

AD: Masz racje, jest to PIERWSZE zwolnienie grupowe w rozumieniu przepisow o grupowej redukcji zatrudnienia. Pierwsza fala zwolnien grupowych byla 15 lat temu, gdy zwolniona zostala grupa 25 pracownikow a reszcie obcieto wynagrodzenia o 25%. Zwolnieni poszli do sadu pracy, gdzie BPSC zgodzilo sie wyplacic odszkodowania w zamian za zachowanie tego w tajemnicy. Obecni i byli pracownicy spotykaja sie co jakis czas po pracy a ze nie siedzimy przy herbatce to mozna dowiedziec sie ciekawych rzeczy jak to kiedys bywalo w firmie. Druga fala zwolnien grupowych byla w 2014 roku, gdy zwolnienia byly rozlozone na kilka miesiecy w celu ominiecia przepisow o grupowej redukcji zatrudnienia. Nie przedluzano konczacych sie umow, a zwalniane byly glownie osoby na umowe o wspolprace. Pracownicy byli na tyle zaniepokojeni tymi zwolnieniami, ze Prezes zaadresowal to podczas przemowienia wigilijnego. Przypomne jeszcze ze przepisy mowia tylko o osobach zatrudnionych na umowe o prace, wiec mozna zwolnic dowolna ilosc osob na innych umowach i nie sa to zwolnienia grupowe ktore przepisy nakazuja zglosic w urzedzie pracy. Aktualny pracowniku: Masz racje, taka fala jest PIERWSZA w rozumieniu przepisow o grupowej redukcji zatrudnienia. Jesli uwazasz ze firma wymagala zmian to co zrobiles zeby takie zmiany nastapily? Wygodnie jest siedziec na cieplej posadce i pobierac co miesiac wynagrodzenie, ale teraz to jest goracy stolek. W japonskich firmach osoby ktore doprowadzily firme do takiego stanu przez swoje dzialania (lub zaniechania) po prostu skladaja wypowiedzenie biorac wine na siebie. Znajac zycie, Ciebie pewnie zwolnia mimo ze tak bardzo chcesz zostac, a mi kaza sprzatac caly ten balagan.

Prorok

Powściągliwość w sądzeniu. Obłuda 1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. 6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały. Wytrwałość w modlitwie Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 8 Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. 9 Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? 10 Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? 11 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą. Złota zasada postępowania 12 Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. Ciasna brama 13 Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują! Ostrzeżenie przed fałszywymi apostołami 15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami7. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach. Łudzenie samego siebie 21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" Dobra lub zła budowa 24 Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. 25 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. 26 Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. 27 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki». 28 Gdy Jezus dokończył tych mów, tłumy zdumiewały się Jego nauką. 29 Uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak ich uczeni w Piśmie.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie BPSC S.A.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy .Doradca Klienta z językiem niderlandzkim.
Katowice
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
antek

Problem to jest jeden. decyzję o zwolnieniach podejmują osoby które chyba chciały odejść z tej firmy, Nie wiem na 100% ale chyba wcześniejsza ich działalność jako odpowiedzialni za część przeglądarkową akończyła się smutno.Chyba ...

óho prezesa

Aktualny pracowniku, po czyjej jestes stronie? Bo to jest strona pracownikow, rowniez potencjanych ktorzy szukaja informacji jak sie u nas pracuje. Skoro to juz jest trzecia fala zwolnien grupowych to trudno zaliczyc tego pracodawce do stabilnego, czyli takiego z ktorym wiaze sie dluzsza przyszlosc. Nowego wlasciciela nie obchodzi los 70 zwalnianych pracownikow i ich rodzin. Ludzie chodza porobieni, bo maja kredyty do splacenia. Dlaczego ma mnie obchodzic dalszy los firmy i jej produktow? Mnie do tej pracy namowil kolega i zanim zatrudnie sie w nastepnej firmie to bede szukac informacji od pracownikow, bo o brzozie od pracodawcy sie nie dowiesz. My o tym ze lecimy do Smolenska dowiedzielismy sie krazac we mgle nad lotniskiem. Dobrze ze leci z nami pilot :)

AD
@óho prezesa

Przypomnij proszę kiedy były te dwie poprzednie fale zwolnień grupowych? W 29 letniej historii firmy jest to PIERWSZE zwolnienie grupowe.

@óho prezesa

A teraz mamy strony ? Pracownicy vs firma ? Pomimo niezrozumiałe go sposobu przeprowadzania zmian ciągle jestem częścią tej firmy i siedzę w gnieździe...W wielu przypadkach pracują tu świetni ludzie, choć fakt że firma wymagała zmian. Taka fala jest pierwszą ale nie pracujemy w japońskiej firmie by mieć zatrudnienie do końca życia. Wolałbym reorganizację i zwalnianie po 5 pracowników przez następne 12 miesięcy ? To byś psioczyl dopiero i morale byłoby jeszcze gorsze. Tutaj jest precyzyjnie cięcie chirurga, pacjent przeżyje choć mnie też wkurza że nie widzę ręki chirurga i co było chore ani jak rekonwalescencja będzie wyglądać. Podsumowując obchodzi mnie los, mając nadzieję że nadal w gnieździe pozostanę bo to ciągle będzie gniazdo dla 200 os...W sumie dosłownie i w przenośni nowe gniazdo. Antek... Macierewicz widzę że teorie spiskową masz opanowaną...?

óho prezesa

Tak, zwolnionych ma byc kilkunastu programistow a jakosc oprogramowania ma wzrosnac :)

Nie jestem robotem

Programersów tez dotyczą te spadochrony ?

óho prezesa

Prace ma stracic 50 osob na umowy o prace i dodatkowo 20 osob na umowy o wspolprace. Tymczasem w mysl zasady ze kazdego specjaliste mozna zastapic skonczona liczba studentow, do pracy przyjeta zostala kolejna grupa mlodych konsultantow za najnizsza krajowa. Po reorganizacji firma ma przeksztalcic sie w tanie linie lotnicze dla klientow premium.

@óho prezesa

Wiesz oho jak to się mówi "Nie sra się do własnego gniazda" szczególnie jak się w nim siedzi...Nie znasz całego planu lotu. Może pilot nie mógł go zdradzić. Generalnie przechodzimy rewolucje a nie ewolucję po to by za rok może dwa wypuścić Impuls revolution. Niestety rewolucja wymaga ofiar. Zobaczmy co ogłoszą , można oceniać pomysł po pół roku widząc efekty. Jak ci się nie spodoba to wiesz rynek pracy jest otwarty, zawsze można zmienić

óho prezesa

XYZ: na kaktusie czy innym mail-usie masz wszystko do wiadomosci pilota. Czego jeszcze nie wiesz to to ze info doszlo do rekruterow i na linkedzie sa coraz ciekawsze oferty od konkurencji. Moga tanim kosztem zgarnac utalentowanych doswiadczonych pracownikow, ktorzy nie chcieli zmieniac pracy bo nad wieksza kase cenili sobie fajna atmosfere w firmie. Teraz atmosfera sie zepsula i nie jest to wina piszacych tutaj. Jesli zostaniesz to nie wiesz czym bedziesz sie zajmowac i z kim pracowac, bo polowy ekipy moze juz nie byc. Po przenosinach do nowej siedziby dojazd tez juz nie bedzie taki sam. Kolega pracujacy w innej firmie moze dostac pare groszy za to ze namowi cie do pracy u konkurencji. Majac sensowna oferte pracy mozna zglosic sie do pdo i moze cos jeszcze dostaniesz za odejscie. Nikt cie nie bedzie zatrzymywac, a moze uratujesz miejsce pracy komus, kto nie wierzy ze jest cokolwiek wart. NN: z wieza nie pogadasz, ale wieza bije konia. Szach mat.

nn

pilotow jest kilku, adeptow tez kilku, ubaw bedzie niezly. Kto ustala liste pasazerow ? Ciekawe jakie sa kryteria otrzymania karty pokladowej albo licencji pilota ? -angielski konieczny, z wieza nie pogadasz -znajomosc innych linii lotniczych -umiejetnosc swobodnego szybowania i wykorzystania zmian termiki dodatkowy atut -umiejetnosc pilotazu :)

nn

XYZ

Wiecie co... darowalibyście sobie tę gadaninę na zewnątrz firmy ani żadnych konkretów nie piszecie ani nic mądrego. Po co roznosić, że jest restrukturyzacja, pożalić to się możecie sobie na kaktusie, a nie tutaj. Dosyć długo zagrzaliśmy krzesła i była fajna praca, fortuna kołem się toczy.

@XYZ

A jakie konkrety oczekujesz, wyrażamy raczej nasza frustrację na sposób przeprowadzenia reorganizacji. Wiele osób spodziewalo się że dostanie plan lotu z pkt A (obecnego) do pkt. B docelowego. Łącznie z opisem lotniska i miejsca w jakim mamy wylądować. To by była ta marchewka a tymczasem od razu kij wyciągnięto, przepraszam rozdano spadachrony dla 1/3 pasażerów, wróć- spadachrony leżą przy wlazie ewakuacyjnym. Tylko nie wiem czy wiesz co się dzieje z samolotem po otwarciu włazu na wys. 10 tys m...

Wk*****ny

Sęk w tym, że polecą [bynajmniej nie samolotem] nie tylko pracownicy z klasy Biznes, ale zwykłe szaraki też. Fajnie, że humor dopisuje niektórym, czyżby jakieś przecieki, że Was zwolnienia nie dotyczą???

@Wk*****ny

A co mamy siąść i plakac ? Nie dostrzegasz ironii ? To taki wisielczy humor... pikujemy w samolocie i nikt nie wie kto na liście...Poza pilotem i obsługa samolotu

Wk*****ny
@Aktualny pracownik

No trochę mnie może poniosło, przyznaję. Pewnie mnie jakaś choroba lokomocyjna zaczęła dopadać w tym pikującym samolocie i to dlatego...

asdf

Odprawy będą + parę innych rzeczy . Warunki generalnie humanitarne. A za parę lat podobno nowe BPSC ma sobie całkiem fajnie radzić. Tylko nieoczekiwane zwolnienie pani wiceprezes karze postawić pytanie czy pilot naprawdę wie gdzie lecimy...

@asdf

Odpowiem tak piloci wiedza gdzie chcą dolecieć, problem ze pani wiceprezes ktora chciała lecieć w innym kierunku a dokładniej nie chciała byśmy wystartowali...ciągle kołując po pasie startowym

Obsługa naziemna
@Aktualny pracownik

No cóż, samolot wciąż kołował, ponieważ jak się okazało, był nadmiernie obciążony. Ponadto obciążenie było nierównomierne, a wynikało to z tego, że co drugi pasażer siedział w klasie Biznes.

Obsługa naziemna

@Obsługa naziemna

Zgadza się tu nie jest problem kto teraz kieruje samolotem tylko gdzie lecimy, w jakim rejonie wylądujemy oraz czy będzie to lądowanie awaryjne ...Z zrzucaniem awaryjnym paliwa. Teraz okna w samolocie zostały zaklejone i weszliśmy w turbulencje :)

Abc
@Obsługa naziemna

A co gorsza momentami nie wiadomo było kogo jest więcej na pokładzie załogi czy pasażerów tym samym powstawało sporo zamieszania co do zasadności lotu.

Insider

Oj tam jak walną grupówką to przynajmniej dostaniemy odprawy :)

Bad Motherfuc...

Forterro Way 50/178

Insider

@Aktualny pracownik Pytanie tylko czy będziemy mieli na czym siedzieć, że o parkingu nie wspomnę :)

@Insider

Nie rozumiesz :) własnie chodzi o krzesła i nową siedzibę tam zbyt mało miejsc jest i nie chcieli by pracownicy na korytarzu siedzieli :) stąd te cięcia > 25 % a parking swoją drogą , bede na rowerze jezdził o ile przetrwam

Co to będzie?

Ojej czyżby dobrze to już było? Nowa zmiana będzie cudownie po tym jak zmieni się nam właściciel... A tu zapowiedź 15 % redukcji - no ale w końcu Lean management :)

@Co to będzie?

W końcu ktoś koszty policzył...A czy będzie lepiej to zobaczymy po zmianach. Mówiłem że będą zmiany w 2017 :)

A

No jesli chodzi o Chorzów to w tym momencie faktycznie nie ma ogłoszeń, chociaż może ja jakoś nie do końca sprytnie szukałem, ale nie przejmujcie się, wkrótce przecież jesień, na jesieni zawsze się coś pojawia, więc ja byłbym już całkowicie spokojnym.

Zostaw merytoryczną opinię o BPSC S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w BPSC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy BPSC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BPSC S.A.?

BPSC S.A.
  • Aleja Walentego Roździeńskiego 188H