Opinie o Calamari sp. z o.o. sp. k. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Calamari sp. z o.o. sp. k.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Calamari sp. z o.o. sp. k. o rozmowie kwalifikacyjnej.


Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Calamari sp. z o.o. sp. k. w Warszawa

baner wywiady
Rafał
Pracownik

Doświadczony zespół IT oraz zarząd firmy, który jest jego częścią oraz sam na co dzień rozwija produkt to przepis na przyjazną atmosferę pracy. Nikt nikogo nie popędza tylko wszyscy idziemy wspólnie do celu. Każdy jest otwarty na nowe pomysły oraz konstruktywną krytykę, więc jest to dobre miejsce do rozwoju. Od kiedy tu przyszedłem wprowadziłem wachlarz nowych rozwiązań zdobywając wiele cennych doświadczeń. Polecam serdecznie każdemu programiście.

Jolanta
@Rafał

Czy mógłbyś napisać jak to wygląda finansowo? W IT widełki są normą, w C. wciąż w ogłoszeniach jest mowa o "atrakcyjnym wynagrodzeniu". W Białymstoku to może przejdzie, ale w Warszawie, serio? :D

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.
 Pytanie

Jak duże doświadczenie trzeba mieć, żeby pracować na Specjalista Ds. Wsparcia Sprzedaży w Calamari sp. z o.o. sp. k.?

Barnaba

Wiecie coś o pracy w firmie? Trochę to dziwne, że zupełnie nie ma opinii.

A
Pracownik
@Barnaba

Prawdopodobnie wynika to z faktu, że w Calamari pracujemy w niewielkim składzie - około 20 osób. nie mamy zbyt dużej rotacji pracowników, wszyscy są zadowoleni i nie ma toksycznej atmosfery, która jest głównym tematem dyskusji na goworkach firm (na zmianę z moderowanymi komentarzami, pytaniami zadawanymi samym sobie itp.), dlatego nie znajdziesz zbyt wiele opinii. Dla mnie to bardziej zaleta niż wada. Zanim się rekrutowałam, sprawdzałam goworka, mając nieciekawe doświadczenia w tym kontekście z poprzedniego miejsca pracy (ocena na goworku poniżej 2 po zmianach, jakie zaszły, mnóstwo toksycznych komentarzy i złośliwości - dokładnie pokazujących, jaka atmosfera panuje w firmie). W Calamari jest miło, sympatycznie, jest sporo pracy, ale masz szansę szybko otrzymać feedback, a dzięki spotkaniom 1on1 z przełożonym raz na jakiś czas masz również komfortowy czas dla siebie, żeby podzielić się tym co myślisz o firmie, współpracownikach i generalnie o swojej pracy. Nie spotkałam się tu z żadnymi złośliwościami, podkopywaniem autorytetu czy innymi negatywnymi odczuciami. Ludzkie podejście i wyrozumiałość chłopaków to dodatkowa zaleta pracy tutaj - nawet jeśli masz jakieś problemy, zaoferują Ci pomoc i wsparcie, nie ma problemu ze zgłaszaniem urlopu czy z pracą zdalną, a nawet chętnie zorganizują niestandardowe stanowisko pracy, jeśli ktoś preferuje coś bardziej oryginalnego ponad regulowany fotel i blat. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś konkretnego, zachęcamy do zadawania pytań tutaj lub poprzez formularz kontaktowy: https://calamari.pl/kontakt

Mój czas nadchodzi
@A

Fajnie się tego czyta! Dobrze wiedzieć ze są jeszcze normalne miejsca pracy , z fajnymi ludźmi wiec jest jakaś nadzieja.

A Nowy wpis
Pracownik
 Pytanie
@Mój czas nadchodzi

Również jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Praca tutaj mnie nie stresuje, cały czas się rozwijamy i mamy sporo nowych wyzwań. Po ponad 2 latach pracy tutaj mam nadzieję na wiele kolejnych. Gdy Twój czas nadejdzie, może spróbujesz u nas? ;)

Karol Nowy wpis
Pracownik

Obecnie pracuję w Calamari i szczerze polecam tę firmę, dla której przede wszystkim liczą się ludzie którzy ją tworzą. Atmosfera jest bardzo przyjazna, koleżeńska, jednocześnie zachowując swój profesjonalizm. Każdy jest otwarty na rozmowę z drugim człowiekiem, wszyscy są chętni do wzajemnej pomocy czy porady. Praca na projekcie jest wymagająca, daje dużo satysfakcji i frajdy, szczególnie, że pracujemy z nowymi technologiami, sprawdzamy nowe i czasami niestandardowe podejścia oraz optymalizujemy już istniejące. Głównie pracujemy z językiem Java i JavaScript wykorzystując architekturę chmurową. Tworząc systemy opieramy się na podejściu pragmatycznym wykorzystując zdobytą wiedzę domenową, jednocześnie stosując TDD i DDD. Warto dodać, że pracujemy w metodologii agile i nie jest to tylko typowa korporacyjna gadka aby przyciągnąć czyjąś uwagę a faktycznie nasz zespół rozumie o co w tym chodzi i chętnie organizujemy się w naszej codziennej pracy. Jeśli chodzi o finanse to moim zdaniem widełki są adekwatne do wykonywanych obowiązków.

Rafał
Pracownik

Doświadczony zespół IT oraz zarząd firmy, który jest jego częścią oraz sam na co dzień rozwija produkt to przepis na przyjazną atmosferę pracy. Nikt nikogo nie popędza tylko wszyscy idziemy wspólnie do celu. Każdy jest otwarty na nowe pomysły oraz konstruktywną krytykę, więc jest to dobre miejsce do rozwoju. Od kiedy tu przyszedłem wprowadziłem wachlarz nowych rozwiązań zdobywając wiele cennych doświadczeń. Polecam serdecznie każdemu programiście.

Dariusz
@Rafał

Okej, a w jakim języku programujecie, możesz coś więcej na pisać na ten temat?

Rafał
Pracownik
@Dariusz

Java i Javascript, a właściwie Typescript

Jolanta Nowy wpis
@Rafał

Czy mógłbyś napisać jak to wygląda finansowo? W IT widełki są normą, w C. wciąż w ogłoszeniach jest mowa o "atrakcyjnym wynagrodzeniu". W Białymstoku to może przejdzie, ale w Warszawie, serio? :D

 Rozmowa kwalifikacyjna
Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Calamari sp. z o.o. sp. k. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Sales/Customer Success Specialist . Jaki był jej rezultat?
logo firmy Konsultant w Dziale Wsparcia Sprzedaży
Warszawa
Polenergia Fotowoltaika S.A.
(12 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
Warszawa
SZPZLO Warszawa-Ochota
(160 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Przedstawiciel/ka Onkofundacji - Fundraiser/ka
Warszawa
Alivia Fundacja Onkologiczna
(24 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Pytanie
 Pytanie

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w Calamari sp. z o.o. sp. k.? Umieścili kilka ogłoszeń na Pracuj.pl.

Sam
Były pracownik

Hello fellow developer ???????? Pracowałem tu jako Senior Android Dev, rozwijając apkę mobilną Calamari. Mam na koncie pracę w wielu miejscach i nigdzie nie spotkałem tak fajnej ekipy pozytywnych ludzi. Przyjacielska atmosfera pracy robi tu dużą różnicę. Z projektowego punktu widzenia warto docenić otwartość na nowe technologie i autonomię pracy. W projekcie jest używany np. Kotlin Multiplatform, Coroutines, RxJava, Koin. Poza tym nieźle zorganizowana jest metodyka pracy i planowania rozwoju projektu. Ogólnie szczerze polecam pracę w firmie.

Dominik
Były pracownik

Pracowałem w Calamari jako Senior Java Developer przez 1 rok i 4 miesiące. Podobała mi się bardzo fajna atmosfera w zespole i ludzie otwarci na nowe pomysły i rozwiązania. Nie było nadgodzin ani presji na dowiezienie funkcjonalności w nierealnych terminach, co często zdarza się w innych firmach. Pod kątem technicznym w Calamari jest dużo wyzwań i nie można było się nudzić. Co dla mnie szczególnie istotne, w zespole jest zrozumienie i motywacja do dostarczania oprogramowania wysokiej jakości (testy, clean code/architecture, DDD).

Izabela
@Dominik

Brzmi dobrze, więc się zastanawiam, co było powodem zmiany miejsca pracy?

Pytanie
 Pytanie

Jak długo czekaliście na odzew z Calamari sp. z o.o. sp. k.? Oddzwaniają zawsze?

Calamari
Pracownik
@Pytanie

Cześć. W Calamari zawsze staramy się na bieżąco informować kandydatów o statusie ich aplikacji rekrutacyjnej. Czas oczekiwania na odpowiedź zależy od liczby kandydatów i czasu, jaki potrzebujemy na podjęcie decyzji. Wszyscy kandydaci, którzy wzięli udział w rekrutacji, otrzymają wiadomość o naszej decyzji.

Izabela
@Calamari

Tyle dobrze, bo wielu narzeka niestety na brak feedbacku. :/ A czy macie tu taką opcję, że jak ktoś niestety się nie dostał to za jego zgodą możecie przetrzymać jego cv i przy kolejnych rekrutacjach ponownie brać go pod uwagę lub nawet dać pierwszeństwo o ile wcześniej był nawet dobry?

Pytanie
 Pytanie

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Calamari sp. z o.o. sp. k.?

Calamari
Pracownik
@Pytanie

Tak! Ze względu na pandemię w 2020 nie udało nam się spotkać, jednak już 2021 - ustaliwszy z pracownikami - zorganizowaliśmy wyjazd integracyjny połączony z urodzinami firmy, na którym część naszego teamu widziała się po raz pierwszy. Krótkie info na temat wyjazdu znajdziesz na naszym LinkedInie: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6831887047947550720 Oprócz tego zawsze jest możliwość, by odwiedzić jedno z biur - stacjonujemy w Białymstoku i Warszawie, dlatego czasem przyjdżamy do siebie na różne mniejsze wydarzenia ;).

Pytanie
 Pytanie

Czy w Calamari sp. z o.o. sp. k. możliwa jest praca na podstawie B2B?

A
Pracownik
@Pytanie

Cześć! Tak, oferujemy możliwość pracy na podstawie B2B oraz na podstawie innych umów. Więcej możesz się dowiedzieć, sprawdzając zakładkę kariera na naszej stronie: https://calamari.pl/kariera Jeśli masz więcej pytań odnośnie pracy w Calamari, skontamtuj się z nami poprzez formularz: https://calamari.pl/kontakt

Sylwia

Hej, czy obecnie w Calamari są planowane jakieś rekrutacje? Jeśli tak, to na jakie stanowisko? Wiecie może coś na ten temat? Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje :)

Marketing
Pracownik
@Sylwia

Oferty pracy możesz znaleźć na polskiej wersji strony: https://calamari.pl/kariera#oferty Oferty dla IT: https://bulldogjob.pl/companies/profiles/1455-calamari https://nofluffjobs.com/pl/company/calamari-usgza6xd - obecnie nic tu nie ma, ale też się ogłaszamy Marketing: https://rocketjobs.pl/offers/calamari-specjalista-ds-marketingu-internetowego - też na razie pusto, ale warto śledzić. Jeśli chcesz uzyskać informacje bezpośrednio od kogoś z naszej ekipy, najlepiej będzie, jeśli skotaktujesz się przez ten formularz: https://calamari.pl/kontakt określając w tytule, czego dotyczy Twoja wiadomość ;)

Pytanie
 Pytanie

Jaki dress code obowiązuje w Calamari sp. z o.o. sp. k.?

Odpowiedź
Pracownik
@Pytanie

Dress code'u nie ma, Jest wygodnie i swobodnie ;)

Wiktor

Świetny pracodawca, przyzwoite zarobki i możliwość rozwoju to najważniejsze co możemy otrzymać w firmie.

Michał
Były pracownik

Cześć, mój staż w calamari nie był zbyt długi, ale to wynikało z czynników zewnętrznych (czytaj inna oferta), niż z mojej chęci opuszczenia załogi. W związku z tym postaram się w jak najbardziej obiektywny sposób przedstawić to, co Was potencjalnie czeka podczas pracy. Praca polega na rozwijaniu istniejącego produktu w domenie HR - bug fixing, dopisywanie nowych funkcji, refactoring istniejących, optymalizacja i trochę R&D w zakresie potencjalnych nowych rozwiązań. Tech lead który jest odpowiedzialny za Code Review nie klika bezmyślnie accept, tylko faktycznie czyta kod i wraca z feedbackiem - w końcu to jest jego produkt, więc tutaj duży plus. Wdrożenia są częste, więc od razu dostajemy informację zwrotną co do naszego kodu, bo klienci zaczynają faktycznie używać tego co stworzyliśmy. Firma jest niewielka (

Ja

@PS a projekty, które dostajecie zawsze są ciekawe i wymagające czy się często powtarzają, są podobne?

PS
@Ja

Praktycznie przy każdym zadaniu mam możliwość nauczenia się czegoś nowego więc nie narzekam na brak różnorodności.

PS

Przyjazna, startupowa atmosfera, komfortowe warunki. Zgrany zespół, menedżerowie rozsądni, z dobrym podejściem do pracowników, otwarci. Praca nad ciekawym projektem w nowoczesnych technologiach. Osobiście jestem bardzo zadowolony. Jako programista szczególnie sobie cenię klimat do rozwoju. Co jakiś czas organizowane są wewnętrzne spotkania, takie mini szkolenia, pogadanki technologiczne o dobrych praktykach, ciekawych problemach i jeszcze ciekawszych rozwiązaniach. Świetne źródło wiedzy i motywacji. Zadania często są ambitne, wymagające ale dają dużo satysfakcji. Faktycznie ma się odczucie, że Twoja praca ma znaczenie i realnie wpływa na rozwój projektu. W przypadku jakichś problemów zawsze można liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych kolegów.

Izabela
@PS

Czyli pracujesz jako programista w Calamari. A powiedz, jest możliwość pracy w trybie home office? Ciągle lub częściowo.

PS
@Izabela

Praca zdalna możliwa przez kilka dni w miesiącu.

Marcin

Świetnie! Czyli jako świeża osoba w zawodzie nie muszę się stresować że zostanę zjedzony przez doświadczona kadrę tylko mogę liczyć na ich wsparcie?

P.
@Marcin

Dokładnie tak :)

Pytanie
 Pytanie

Czy w Calamari sp. z o.o. sp. k. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

P.
@Pytanie

Owszem, jest. Siadasz wtedy z przełożonym żeby przegadać sprawę i wspólnie szukacie rozwiązanie. Dodatkowo, zachęca się pracowników, aby wszelkie problemy zgłaszali na bieżąco, a nie zamiatali pod dywan.

S

Już drugi rok pracuję w Calamari i mając porównianie z innymi pracodawcami bez wątpienia chętnie zostanę dłużej. Tym bardziej, że firma fajnie się rozwija, zachowując jednocześnie kameralną, niekorporacyjną atmosferę, sprzyjającą pracy. Cenię szczególnie za dużą elastyczność i pracę z naprawdę świetnymi ludzmi, nad pierwszorzędnym produktem.

Pytanie
 Pytanie

Czy firma Calamari Sp. z o.o. sp. k. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

js
@Pytanie

tak, ponadto Calamari umożliwia finansowanie zakupu książek, związanych z technologią wykorzystywaną w aplikacji.

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o Calamari sp. z o.o. sp. k. - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Calamari sp. z o.o. sp. k.?

  Zobacz opinie na temat firmy Calamari sp. z o.o. sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w Calamari sp. z o.o. sp. k.?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 5 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Calamari sp. z o.o. sp. k.
5/5 Na podstawie 7 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Chmielna 2 lok. 31
  00-020 Warszawa
 • NIP: 5252722362 REGON: 368239180 KRS: 0000693817
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w marcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. pracuj.pl 4 476 708
 2. GoWork.pl 3 989 574
 3. linkedin.com 3 495 960
 4. olx.pl - praca 3 386 448
Calamari sp. z o.o. sp. k.
Przejdź do nowych opinii