Opinie o BPSC S.A. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy BPSC S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w BPSC S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BPSC S.A. w Katowice

Rozczarowany

Zwolnienia to jedno - rozumiem restrukturyzację i wizję nowego właściciela. Natomiast sposób rozwiązania umów żenujący. Szukanie na siłe "haków" i zmuszanie do przyjęcia warunków zwolnienia wygodnych dla BPSC jest żenujące. Aż żal ściska, że nie nagrało się tych rozmów.

asd
@Rozczarowany

A co to byly za haki jesli mozna wiedziec?

Tez byly i niestety zgorzkniały

Nie wiem kto kryje się pod nickiem "Byly" ale nie masz racji, dla nas wszystkich zwolnionych to może być niezła giełda zdobycia nowej pracy. Podano trzy nazwiska i w czym problem ?? każde z tych nazwisk można wyszukać w dowolnej przeglądarce. Może podejść inaczej i podać tu wszystkie nazwiska zwolnionych z numerami telefonów i stanowiskami, każdy z nas musi znaleźć nową pracę a nie jesteśmy z grupy "Top", czemu nie ?? Podajemy te wszystkie dane szukając pracy i nie ma z tym problemu, chyba, że się mylę. Ja już wysłałem CV(domyślałem się rozwiązania umowy) i nie miałem wielkich oporów podając tego typu dane a nawet więcej. Podsumowując dzisiejszy dzień, to cała akcja zrobiona dziecinnie, żadnych rozsądnych argumentów, nic i tylko bełkot. Ciekawe kto typował osobny do zwolnienia ? zwolniono wcześniej top management, oni typowali ? i zostali zwolnieni ?. Zarząd typował, przecież te dwie osoby w zarządzie nikogo nie znają, o niektórych zapewne wcześniej nie słyszeli, ciekawe. Wcześniej pisano tutaj o koniecznych zmianach, restrukturyzacji itp, itd. Po takiej skali zwolnień i dezorganizacji BPSC się już nie podniesie, będzie niszową firmą, utrzymującą Evo przez następne kilka lat.

Były

To nie "Aktualny pracownik" to administrator na moją prośbę. Możesz podpisać się sam ale o innych nie pisz z nazwiska. Znam wszystkie trzy osoby i wątpię żeby byli szczęśliwe że ich wymieniasz :P

Antek zielony

Zielono mi, piątek, ładna pogoda, jestem na zielonej trawce i chyba sobie walnę browara. Ocenzurowano mój post, pewnie nasz socjolog "Aktualny pracownik"

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie BPSC S.A.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy +Doradca Klienta z j. niderlandzkim +
Opole
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
Bez znaczenia

Antek, a ja już nie, właśnie puścili mnie na zieloną trawkę .... i nie żałuje Wywalili 50% działu

Aktualny Pracownik

Jaromir: dlaczego odszedles z BPSC na dyrektora w innej firmie i drugie pytanie dlaczego wrociles do BPSC? ps. Nie podpisuje sie imieniem i nazwiskiem, gdyz jestem Aktualnym Pracownikiem i licze na awans na jedno ze zwolnionych stanowisk!

Jaromir Paszek
@Aktualny Pracownik

Głównym powodem była różnica zdań z osobą, odpowiedzialną wdrożeniowo za rynek na którym operowałem, a której koncepcja sprzedaży była sprzeczna z tym, co ten dyktował. Nie widziałem możliwości i szans sprzedawania na nim w tej konfiguracji - wróciłem, gdy ta osoba już nie pracowała.

stary

Też jutro mnie (usunięte przez administratora) Ale chociaż w doborowym towarzystwie... BPSCplus? Bo prawdziwe padnie

anonimowy

Bez nazwisk.

Olo

No niestety pracowałem tam kiedyś i o wiele za długo bo prawie 4 lat, liczą sie nie umiejętności lecz konekcje rodzinne, programiści delphi i oracla którym wydaje sie ze umieją juz wszystko w oraclu w rzeczywistości piszą pakiety po 50 tysięcy lini z czego połowa kodu to mapowania pól. 70 procent załogi pierwsza praca. Jeśli iść tam pracować to tylko po znajomosci, w przeciwnym wypadku jesteś tylko trybikiem który kiedyś sie wykruszy. Jeśli to pierwsza twoja praca to Max 3 lata. Dla mnie jeśli chodzi o ludzi to taki kamsoft w wersji soft :)

Jaromir Paszek
@Olo

Wiesz co, była to moja 4 praca (wcześniej pracowałem 10 lat) , a mimo to przepracowałem 15 lat , casting przeszedłem poprzez zewnętrzną firmę bez rodzinnych znajomości, osiągnąłem z firmą rynkowy sukces - gdy przychodziłem do BPSC było 30 klientów - razem z kolegami i partnerami pozyskaliśmy ponad 15 razy więcej, z ilości 80 pracowników, gdy się zatrudniałem firma urosła ponad trzykrotnie. Wygrywaliśmy z największymi na trzy literki - SAP, IFS, QAD . Trudno mi ocenić jakość linijek kodu, bo na tym się nie znam, jednak funkcjonalność na rynku broniła się sama - wskaż softhouse, gdzie pracują sami geniusze, a aplikacja jest bezbłędna, max wydajna, i ogólnie zajefajna- chętnie będę tam aplikował... I pomimo, że właśnie się ze mną rozstano - o tamtym BPSC ( nie bez wad ), trudno będzie mi myśleć inaczej, jak o fajnej firmie, z fajną atmosferą i z (w większości) z fajnymi ludźmi - bo jak tłumaczyć małą rotację pracowników, przy nie najwyższych zarobkach. Rozmawiam teraz z różnymi headhunterami i większość pyta się, dlaczego wcześniej tak trudno było kogoś z BPSC wyciągnąć - nie widzę innej odpowiedzi jak ta powyżej. Tamtego BPSC już nie będzie - co nie oznacza, że należy na spędzony w nim swój czas pluć - bo myślę, że następny pracodawca zatrudnił Cię właśnie ze względu na referencje i doświadczenie zdobyte w BPSC - ja przynajmniej tak oceniam to, co dałem BPSC i co ta firma mi dała. A co najważniejsze, to nie mam żadnych żali ani kompleksów skrywanych nickiem i podpisuję się imieniem i nazwiskiem.

Aktualny i pracownik:):):)
@Jaromir Paszek

Jaromir Masz całkowitą rację. Firma jest ok i ktoś kto podał dane osób zwolnionych powinien ponieść jakieś konsekwencje swego czynu!!!!!!!!!!!. Ogarnijcie się i przyjmijcie na klatę rzeczywistość. BPSC nie jest jedyną firmą na rynku w której zdarzyła się tego typu sytuacja. Nie ona 1 i nie ostatnia. Dajcie sobie spokój z wypisywaniem tych głupich bezsensownych komentarzy.....

whoknows
@Jaromir Paszek

Po tym poznaje się klasę człowieka. Czapki z głów.

progr@mer

czy piszesz o tym co to ma szwagra o tym samym imieniu - wiadomo rodzinna firma ...?

Jeszcze na pokładzie

Z SAP-a to był jeden rzeczywiście wysoki specjalista z doświadczeniem wieloletnim, ale nie wytrzymał w BPSC więcej niż rok - a ten drugi to zaś w SAP-ie nie wytrzymał zdaje się więcej niż kilka miesięcy.... :)

JeszczeJestem

Handlowców zaczęli trzebić, mHR zlikwidują, upsales przesieją, wdrożenia i programistów zwolnią. Pozostaną wysokiej klasy specjaliści z SAP :)

@JeszczeJestem

Bez przesady, zgadza się przesieja i zwolnią tych którzy nie pasują do nowej struktury i sposobu funkcjonowania firmy. Pozostaną najlepsi z najlepszych...W teorii

asdf

Ktos wyżej pisał, ze trzeba wszystko zburzyć.

asdf

To teraz impuls bedzie pisany w c#?

@asdf

A skąd ta informacja czy też pomysł ?

Antek

Tak jak napisał "oho" dajmy już spokój moralizatorskim, górnolotnym i pseudosocjologicznym tekstom Final countdown has started

óho prezesa

Przewidywanie oraz przejrzystość działań to czynniki decydujące o pomyślności restrukturyzacji. Czynniki te powinny stać się częścią codziennego działania każdej organizacji, jeśli ma ona skutecznie i trwale radzić sobie ze zmianami. Aby budować zaufanie wywodzące się ze zdolności przewidywania i przejrzystości działań, należy zapewnić struktury i mechanizmy dedykowane dla celów restrukturyzacji. Długoterminowe planowanie wykorzystania siły roboczej, obejmujące mechanizmy przekwalifikowań oraz etos ustawicznego kształcenia przyniesie korzyści nie tylko dla ogólnej „zatrudnialności” pracownika, lecz również możliwości jego przesunięcia w ramach przedsiębiorstwa. Metody restrukturyzacji obejmujące utratę doświadczonych pracowników, takie jak wcześniejsza emerytura, przyczyniają się do ryzyka odpływu umiejętności na poziomie przedsiębiorstwa. Doświadczenie restrukturyzacji może negatywnie odbić się na zdrowiu pracowników, zarówno odchodzących jak i pozostających w przedsiębiorstwie. W celu zminimalizowania tych skutków jeszcze przed rozpoczęciem restrukturyzacji należy wprowadzić konkretne strategie zdrowotne, które na stałe wejdą w system organizacyjny przedsiębiorstwa. Dlatego niespodziewanie wszyscy dostalismy po darmowym luxmedzie na gwiazdke :)

prezes
@óho prezesa

Z jakiej to książeczki socjologicznej kolega nam cytuje wpisy? Bo się czuje jakbym wrócił na studia

@óho prezesa

Oho słaba ta marchewka...Rozumiem gdybyśmy dostali Luxmed w pełnym zakresie dla siebie i rodziny. Pakiet podstawowy umożliwia tylko szybsze dostanie się do lekarza, czyli szybsze leczenie czyli szybszy powrót do pracy

Antek

Czego nie rozumiesz ? przeczytaj posty na tym blogu, jesteś jedynym, który nawiązuje do polityki. Najpierw mnie porównujesz do Maciarewicza, teraz znów jakieś PO i ciepła woda w kranie. Co to wszystko ma wspólnego z BPSC, jeszcze jeden post i napiszesz, że zmiany w BPSC to wina ... Tuska. Ostatnie zdanie z Twojego postu, że większość ludzi wiesza psy, nie dostrzegam tego typu wpisów z ostatniego okresu, wszyscy piszą o swoich obawach ale nie narzekają i nie "psioczą". Ty jako jedyny świadomy, uczysz nas, uświadamiasz, pokazujesz szczytne cele, dziękujemy.

Xmen
@Antek

Zmiana pozwala, w zależności do jakości: przetrwać/przegonić konkurencję/odnieść sukces; Podnosi bezpieczeństwo w dłuższym horyzoncie czasowym; Przynosi satysfakcję z trudnej, lecz dobrze wykonanej pracy. W przypadku jednak, gdy zmiana zaczyna oddziaływać na nas personalnie - włącza się mechanizm, który irracjonalnie akceptuje tylko te zmiany, które nie dotyczą nas i naszego najbliższego otoczenia. Jest to odruch zupełnie naturalny, bowiem jest on przejawem hierarchii potrzeb, która już dawno temu została przedstawiona przy pomocy piramidy Maslowa. Zmiana, która nas dotyka narusza całą grupę fundamentalnych potrzeb związanych z poczuciem bezpieczeństwa, takich jak wygoda, spokój, wolność od strachu, poczucie komfortu sytuacyjnego. Pierwszym naturalnym odruchem jest sprzeciw wobec zmian. Niestety pełne i bezwarunkowe poddanie się temu odruchowi niechybnie prowadzi do stagnacji a ta do przegranej w walce o przetrwanie, czy osiąganie najlepszych wyników, także na polu biznesowym.

Antek

Do Aktualny pracownik Tożsamosci nie wyjawisz bo nie bedziesz zwolniony, a kto ma pewnosc ze nie bedzie zwolniony, no taką na 100% ?. Napisales, ze strategiczne decyzje podjeli nowi wlasciciele, wewnetrzne decyzje zapadaja w firmie, czy cos innego napisalem wczesniej ? PS. Gdy czytam twoje wypowiedzi, zaczynam sie bać. Jesli ktoś przenosi szalenstwa i wzorce polityki na poziom firmy i biznesu to mamy klopot powazny

@Antek

Teraz to ja cię nie rozumiem...co rozumiesz przez "Jesli ktoś przenosi szalenstwa i wzorce polityki na poziom firmy i biznesu" niby ja przenosze jakieś wzorce polityki ? Zerknij na nową strukturę...uważasz to za szaleństwo ? :) Napisałem jeśli...nie wiem kto bedzie a kto nie bedzie zwolniony i czy sam nie znajdę się w tej grupie. Nie uwazam tylko ze zmiany są złe...a wrecz przeciwnie. Większośc tutaj wiesza psy na firmie mimo ze nie zna docelowej wizji i proponowanego rozwiązania.

Aktualny pracownik

OP: Nie mogę zdradzić czy coś robiłem by zmiany nastąpiły bo zbyt dużo bym zdradził o sobie...Powiem inaczej gdyby nie nastąpiły zmiany to sam bym się zwolnił w najbliższym czasie. Patrząc z kilkuletniej perspektywy nasza firma przypominała rządy PO...grunt by ciepła woda była w kranie i jakoś to będzie. Żadnych radykalnych zmian. Problem że patrząc na nasz ERP o niezłej funkcjonalnosci zaczyna on przypominać dom który ciągle był rozbudowywany o nowe pomieszczenia, piętra, balkoniki, okna, kolejne dobudówki...problem że aktualny budynek wymaga gruntownej przebudowy, może nawet wyburzenia niektórych elementów. Idealnie to zburzyć zupełnie i zbudowac od nowa ale to raczej niemozliwe. Czekam ciągle na plan nowego domu i przedstawienia całosci działań Po drugie nie uważasz że często zapier...z pustymi taczkami, tworząc za kazdym razem nowy...ERP per klient ? Kolejne modyfikacje, triggery,procdurki, UEXy, prawa...niewazne czy ma to sens czy tez nie ? Nie ma czasu człowiek przystanąc bo goni kolejny i kolejny projekt a stare trzeba zamykać. Obłędne koło w któym wszyscy tkwią i które w dłuższej perspektywnie doprowadzio do pkt 1. A kogo obwiniasz za doprowadzenie firmy do takiego stanu ? I jakie to ma znaczenie teraz ? Uważasz ze polecą głowy plebsu a szlachta pozostanie ? Wiesz jak mnie zwolnią to zdradzę ci moją tozsamość a ty jak nie chcesz sprzątać to odejdz do lepszych firm, choć wiesz pytanie czy trafisz do lepszych. Skończmy biadolić, zobaczymy jakie zmiany będą i potem bierzmy się za robotę i sprzątanie :) W każdym domu raz na jakiś czas przydaje się remont choć teraz mamy gruntowny łacznie z burzeniem ścian a nie zwykłe malowanie. Antek - owszem to ja zażartowałem czytając Twoją teorię spiskową w stylu "decyzję o zwolnieniach podejmują osoby które chyba chciały odejść z tej firmy". A nie przyszło ci do głowy że strategiczne decyzje podjeli nowi właściciele a na poziomie taktycznym podjeto decyzje kto ? Prorok - a ciebie kto lub co opętało ? Chyba forum pomyliłeś...egzorcyści są 2 strony dalej

óho prezesa

Antek: U mnie nie znajdziesz zadnych nazwisk. Nie moge tez wszystkiego napisac wprost. A Macierewicza i teorie spiskowa poruszyl Aktualny pracownik. Pozdrawiam i zycze milego wieczoru.

Zostaw merytoryczną opinię o BPSC S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w BPSC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy BPSC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BPSC S.A.?

BPSC S.A.
  • Aleja Walentego Roździeńskiego 188H