CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o.

Warszawa

Ocena pracodawcy 3/6

na podstawie 29 ocen.

Opinie o CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o.

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o.

Aneta

@monter w Twojej wypowiedzi zauważyłam, że są i pozytywy i negatywy. Chciałabym wiedzieć czego według Ciebie jest więcej w firmie CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. i czy polecasz do niej aplikować. Warto pracować w tej firmie?

monter

Firma ta to typowy body leasing. Biuro w Warszawie jest w dobrej lokalizacji ale niestety można wylądować na Open Space z malutkimi biureczkami na ok. 100 osób, chyba w call center jest tylko gorzej. W samej firmie obsadzone są już stanowiska lokalnych gwiazd, więc osoby nowe mogą zapomnieć o jakimkolwiek awansie bo niestety w tej firmie doświadczenie czy wiedza merytoryczna nie jest istotna, a cały proces oceny pracowników to totalna fikcja. Warto negocjować satysfakcjonującą stawkę od początku ponieważ o podwyżce można zapomnieć, chyba, że w momencie rzucenia papierami. Ludzie są raczej mili ale projekty bywają frustrujące ponieważ dominuje zasada "klient nasz pan" więc w problematycznych sytuacjach nie można liczyć na managment, bo ten będzie tylko przyklepywał brnięcie w absurd.

Aneta

@korporuch dokładnie każdy ma prawo do swojego zdania. Nie jestem pracownikiem CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. i nie jestem związana z ta firmą. Nie chce jej bronić, bo nie jestem po żadnej ze stron. Nigdy nie pracowałam tam, ale jestem moderatorem forum i chce, żeby osoby wchodzące na forum miały dostęp do rzetelnych informacji stąd te pytania. Czy w takim razie może mi odpowiedzieć na pytania?

Aneta

@korporuch firma CGI Information Systems and Management Consultants benefitom poświęciła oddzielną zakładkę, więc to oznaczałoby, że ma się czym chwalić. Opisałeś kilka, a jak w życiu wyglądają np. te benefity: FUNDUSZ INWESTYCYJNY, UBEZPIECZENIE W PODRÓŻY, PREZENTY czy też PROGRAM WSPARCIA PRACOWNIKÓW (http://cgikariera.pl/#benefity)? Powiesz coś o tym więcej? Zaciekawić to może osoby, które będą aplikować na któreś z tych stanowisk: http://cgikariera.pl/.

korporuch
@Aneta 25.08.2017 09:28
@korporuch firma CGI Information Systems and Management Consultants benefitom poświęciła oddzielną zakładkę, więc to oznaczało...

@Aneta nic ci nie odpowiem bo ewidentnie jestes z CGI i próbujesz bronic opinii pracodawcy w internecie. Kazdy ma prawo do swojego zdania. pozdrawiam

korporuch

Jestem in-house Oracle Developerem w tej firmie. 95% czasu spędzanego na projekcie to wróżenie z fusów - co to klient miał na myśli pisząc kilkustronicową specyfikację składającą się w większości ze zrzutów ekranowych. Dla mnie to w sumie dobrze, bo nie umiem programować, jedynie robię ctrl-c ctr-v i okazyjnie jakiś przebłysk geniuszu w postaci kilku linijek kodu od siebie. Może dzięki temu tu wytrzymuję, bo jest to dla mnie jakieś wyzwanie intelektualne, ale innym się dziwię - dawno by już drugiego googla napisali zamiast być wyrobnikami w zachodniej korporacji (typowe podejście w Polsce i nic nie zapowiada zmiany na lepsze). Kod głównie ma robić wraźenie na kliencie, a nie działać sprawnie i szybko. czy nawet bezbłędnie. Stąd konstrukcje typowe dla hurtowni danych w tabelach składających się z pięciu wierszy ip. - całkowity przerost formy nad treścią. Robimy głównie tzw. odpady z zachodu - czyli to, co firmy z zachodu w tym zachodnie odziały tej korporacji sobie odpuściły, bo za trudne, ryzykowne, niskomarżowe i mało prestiżowe. Ponieważ każdy oddział sporządza swój własny P&L oddziały z innych krajów to tak naprawdę konkurencja, w dodatku roszczeniowa iwymagająca (bo jesteśmy jedną firmą i powinniśmy się wspierać). O benefitach i płacy nie będę się wypowiadał. Oficjalnie równość, sprawiedliwość i wg. kompetencji, a w rzeczywistości - kolega z biurka obok robiący 3x mniej co ty na tym samym projekcie (ale bardziej asertywny od ciebie) może zarabiać 3x tyle co ty. Na początku sprzedają bajeczki o super benefitach (doliczają je do oferowanego wynagrodzenia) ale nie dajcie się na to nabrać, liczy się tylko kasa, która co miesiąc wpływa na konto (np. benefit - wszystkie lepsze obiekty i zajęcia wymagają dopłąty, a poziom usług w medicover sięgnął już dna).

Aneta

@Dexi długo już pracujesz w firmie? Pamiętasz czego można się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej?

Dexi

CGI to firma świadcząca outsourcing IT klientom z Polski i zagranicznym. Projekty realizowane nie są innowacyjne , rzadko ciekawe - to integracja usług, różnego rodzaju wewnętrznych systemów większych firm. Nie jest to firma dla osób, które chcą wykorzystywać najnowsze technologie - tylko raczej sprawdzone przestarzałe rozwiązania. Niektóre projekty są bardziej na czasie ale jest ich mało. Ponieważ firma jest kanadyjska są dość wysokie standardy politycznie poprawnego zachowania, gdyż korporacja wnikliwie monitoruje zadowolenie pracowników ankietami, więc muszę przyznać, że jak na polski managment managerowie są bardzo ucywilizowani - co jest dużą zaletą. Wyścig szczurów jest raczej minimalny wśród pracowników IT, nie wiem jak w części managersko administracyjnej. Jak wiele osób pisało tutaj śmietanka HR'owo administracyjna jest w tej firmie przerośnięta, przepłacana i ostentacyjnie rozleniwiona gdyż wszystkie usługi mają zlecone na zewnątrz i o byle zaświadczenie trzeba pisać prośby do krajów trzeciego świata i tygodniami czekać na odpowiedź - jedynie rekrutacja i recepcja wydaje się pracować. Niektóre projekty wymagają wizyt/pracy u klienta. Płace ponad średnią. O szkoleniach można zapomnieć ponieważ wg. HR 90% rozwoju pracownika to praca na projekcie, a reszta to okazjonalnie organizowane prezentacje prowadzone przez ludzi z firmy, którzy chcą się popisać. Nowe biuro na jest w dobrej lokalizacji, urządzone dość ładnie ale są to ogromne open-spacy gdzie o komfort pracy zadbano jedynie pracownikom managmentu i administracji. Firma ta jest więc dobra dla osób ceniących bardziej spokój niż rozwój i zarobki.

jolka

A wypłata jaka u nich jest? Dziękuję za szybką odpowiedź

e

Cześć wszystkim. Mam pytanie - czy pracuje się w siedzibie, czy u klientów? Interesuje mnie stanowisko plsql developera.

pw_stud

Witam, Po przeczytaniu powyższych postów można śmiało stwierdzić, że CGI to dobra firma. Jednakże ja, jako student już z dyplomem inżyniera z Politechniki jakich mogę spodziewać się zarobków na starcie oraz na co mam uważać? Proszę o informację i wskazówki, z góry dzięki ;)

Lyiiiiiisu

Wczoraj byłem tam jako kurier, na zeskanowanie kartonu i zwrócenie mi go czekałem ok. 45 minut, ponieważ pracownicy martwili się o odesłanie kartonu, za co trzeba byłoby zapłacić 10 zł. 1 gwiazdka, bo mają tam ładne dywany.

fresh

Pracuje @CGI krótko. Jest cool. Napisze za rok;)

gratulacje

Tomasz, powodzenia! Może zrobisz coś więcej dla pracownikow niż te dwie panie z HR, co w złotych tarasach na wyprzedażach siedzą i udają, że coś robią.

Tomasz_CGI
@gratulacje 18.04.2016 17:58
Tomasz, powodzenia! Może zrobisz coś więcej dla pracownikow niż te dwie panie z HR, co w złotych tarasach na wyprzedażach sied...

Myślę, że jedną z fajnych rzeczy w pracy w CGI, które nasi Konsultanci bardzo sobie cenią, jest nie tylko elastyczny czas pracy, ale też możliwość wykorzystania dłuższej przerwy obiadowej. Sam uwielbiam chodzić do pobliskiej restauracji chińskiej, w której smakach się zauroczyłem:) PS. Zdarza się, że czasami musiałem zostać dłużej, ale CGI przywiązuje dużą wagę do zdrowego balansu między pracą a życiem prywatnym, więc odebrałem czas wolny w innym terminie - super sprawa, kiedy jest taka piękna pogoda!

Tomasz_CGI

Cześć, jestem odpowiedzialny za pozyskiwanie Talentów w CGI i co miesiąc składam oferty pracy, które nie są do odrzucenia;) Moje wrażenia są pozytywne - z pierwszej ręki mogę potwierdzić, że CGI w Polsce rozwija się dynamicznie (głównie w technologiach Java, Tibco, .Net i Oracle) Konsultanci IT, którzy przychodzą do nas na rekrutacje, cenią sobie fajnie prowadzone rozmowy, przyjazną atmosferę, fajny dojazd i bardzo rozbudowany pakiet socjalny. No i różnorodność projektów, w tym możliwość pracy w międzynarodowych zespołach :)

jinx
@Tomasz_CGI 16.04.2016 17:22
Cześć, jestem odpowiedzialny za pozyskiwanie Talentów w CGI i co miesiąc składam oferty pracy, które nie są do odrzucenia;)...

No z tym .NET to bym się nie rozpędzał ;). Z pierwszej ręki powiem. Płacą dobrze robota lekka ale irytująco mało ambitna.

Wlodek

Tak @Dork. Generalnie jest luzik i managerowie zdają sobie sprawę, że jak zatrudnią juniora to ten może chodzić jeszcze na studia i będzie potrzebował trochę czasu dla siebie. Stąd np studenci pracują na 3/4 etatu, albo umawiają się na elastyczne godziny pracy. A, że CGI lubi studentów i ludzi z mniejszym doświadczeniem swiadczy to, że szukają teraz 2 juniorów.

Włodek

@Minko. To nie są tylko sami znajomi. Osoby, z polecenia przez pracownika mają taką samą rekrutację jak osoba z ulicy. Nikt tutaj nie faworyzuje kolegi Zenka, bo jest kolegą kolegi. I tak, osoby po studiach mają szansę. Ba! Nawet osoby na studiach tutaj pracują :) Na 3/4 etatu.

huta

Nie słyszałem o nikim kto dostał się do firmy 'po znajomości' owszem są tzw 'polecenia' ale polega na na tym że osoba polecona przychodzi na rozmowę techniczną bez wcześniejszej weryfikacji w rozmowie telefonicznej. Osoba taka przechodzi normalna rozmowę techniczną i nie zatrudniają byle kogo bez jakichkolwiek umiejętności. To firma prywatna i nikt nie utrzymuje ludzi za darmo. Rozmowę techniczną trwającą godzinę przeprowadzają zwykle 2 osoby z którymi będzie się w przyszłości pracować(ja np miałem 2 rozmowy trwające po godzinie). Osoby nie zatrudnia się tylko ze względu na umiejętności, ocenia się także postawę i sposób komunikacji, jeśli z kimś się źle rozmawia na pierwszym spotkaniu i widać że osoba będzie ciężka we współpracy to mało kto ma ochotę współpracować z kimś takim w przyszłości. Co do pracy i atmosfery to ciężko jest jednoznacznie powiedzieć jak jest, wszystko jest zależne od projektu lub kierownika do którego się trafi. Do tego jak się odbiera jego sposób zażądania itp. W pracy jak to w pracy są obowiązki, dni dobre i dni złe. Spędziłem w firmie trochę czasu i nie widzę żeby ludzie piali z zachwytu nad tym jak jest wspaniale i cudownie, ale też nikt nie narzeka że czuje się jak uciśniony zbieracz bawełny z batem za plecami. Oferują kartę Benefit Mulisport, dodatkowe ubezpieczenia, opiekę zdrowotną w Medicover. Wątpię żeby firma odbiegała od innych firm na rynku o podobnym profilu działalności i wielkości mimo całej tej korpo gadki 'jak to nie jest u nas wspaniale' jaką serwuje pracownikom na okresowych spotkaniach. To wszystko mówię jako konsultant - programista, czyli osoby która w sumie większość czasu spędza u klienta a nie w centrali firmy. Ciężko jest mi więc mówić jak sytuację odbierają osoby posiadające zatrudnienie o innym profilu.

-
@huta 16.12.2014 19:53
Nie słyszałem o nikim kto dostał się do firmy 'po znajomości' owszem są tzw 'polecenia' ale polega na na ty...

Tutaj osoby rozmawiają o możliwości rozwoju, awansu. Nie coś na chwilę i szukanie lepszej pracy.

nikt

znajomisci, znajomosci i tyle.. z doswiadczenia wiem ze zartudniaja duzo osob po tzw znajomosc i ktore nie maja nic wspolnego testami a tam dopiero sie ucza!!!! a doswiadczeni testerzy sie nie dostaja! Nie polecam!

xxx
@nikt 06.06.2014 23:49
znajomisci, znajomosci i tyle.. z doswiadczenia wiem ze zartudniaja duzo osob po tzw znajomosc i ktore nie maja nic wspolnego...

masz rację. kariera w firmie oparta na tych samych zasadach co na wiejskiej

aga

z tego co piszecie chyba warto aplikowac do CGI. jakies inne zalety poza zarobkami, jaka jestb atmosfera w pracy, socjal? napiszcie coś konkretnie, dzieki!

anonim

(usunięte przez administratora)

-

A aplikujesz do pracy w USA czy w Polsce?

-

Hej! Czy rola konsultanta nie powinna polegać na pracy u klienta? Lokalizacja biura nie ma znaczenia.

light_air

wyslij CV (usunięte przez administratora) zaoferuj swoje usługi, czekaj na kontakt:) obecnie trwają rekrutacje btw.firma fajna, profesjonalne podejscie i doswiadczeni pracownicy. Lokalizacja w samym centrum.

?

Całkiem fajna firma konsultingowa - zwłaszcza porównując do innych firm consultingowych (myślę o Accenture). Dają dużo szkoleń, są ciekawe projekty. Przy zatrudnianiu trzeba wytargować duże wynagrodzenie (płacą trochę powyżej rynku), bo potem nie ma szans na jakieś duże podwyżki. Ich plusem jest też lokalizacja bo mają siedzibę w samym centrum, blisko dworca PKP Jedyny minus to Panie: HR Manager i Office Manager - nic nie robią, całymi dniami siedzą na zakupach w pobliskich Złotych Tarasach

anonim

Czego szukasz w CGI?

Jarek

Które oferty masz konkretnie na myśli? Obecnie w ogłoszeniach są potrzebni ludzie do pracy na Service Desku z dwu letnim doświadczeniem. Oczywiście znajomość biegła języka angielskiego jest napisana w wymaganiach ale osoba z angielskim na poziomie B2 da radę:)

Jarek

To jest trafne sformułowanie. Zarobki w CGI są wysokie w stosunku do wykształcenia i kompetencji ludzi tam pracujących. Firma oferuje pensje trochę poniżej średniej rynkowej.

Michał

Przyłączam się do pytania ile można dostać jako oracle developer oraz jak postrzegana jest tam praca developera ??

insider

Na projekcie jest super. Jak się rozmawia z ludźmi, to też im się podoba. Moim zdaniem zarobki są dobre. Czasami trzeba zostać na nadgodziny, które nie są płacone, ale zwracane jako dni wolne. Firma kuleje pod względem administracyjnym - HR-ami i biurem zarządzają dwie (usunięte przez administratora), które w głowie wiele nie mają i tylko starają się utrudnić życie innym, kiedy tylko mogą. Dziwię się, że Góra to toleruje i jeszcze je chwali. Wszystko za nie robi recepcja i inne laski z HR, a one spijają śmietankę. Na szczęście na projektach nie trzeba się z nimi zbyt często zadawać, ale jak trzeba, to aż się nie chce.

gfy

Zarobki dobre, ale nie wolno mieć własnego zdania. Bo Cię po prostu wywalą. Firma dobra dla samotnych koderów bez cienia własnej inwencji... Typowy wyścig szczurów wewnątrz.

:(

I najsmutniejsze jest to, że ludzie o tym wiedzą!!!

Zostaw opinię o CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o.