Miinto Tech PL Sp. z o.o.
counter
1 72 240 5 1
Zenobi

Tydzień kryzysu i zwolnili tak dużo osób, praktycznie całe zespoły ludzi którzy pracowali od początku i tych którzy dopiero co przyszli. Management duński to patologia. W firmach znajomych bardziej narażonych na skutki koronawirusa są strategie pomysły cięcia pensji na kilka miesięcy, zwolnienie traktowane jak ostateczność. Widać ze miinto to wydmuszka, byle nachapać się i pokazać inwestorom jak sobie dobrze radzimy w czasach kryzysu. Dla przyszłych pokoleń kandydatów, przeczytajcie to! i nigdy nie aplikujcie do tej firmy. Nie jestem jakimś frustratem, to moja pierwsza opinia na temat czegokolwiek w internecie, firma w przypadku kryzysu nawet niewielkiego nie będzie mieć żadnych skrupułów żeby się Was pozbyć, nie ważne ile nadgodzin zrobiliście i jak super pracę wykonaliście ;) Niby kapitalizm można powiedzieć, ale jednak można to było rozegrać inaczej, zwolnienie praktycznie wszystkich to pójście krótkowzroczne i po lini najmniejszego oporu.

HR

Witam Wszystkich! Rozumiem, że w sieci wystawienie negatywnej opinii jest bardzo proste lecz nie zawsze zgodne z prawdą a często krzywdzące. Owszem firma Miinto jest w procesie mergeru ponieważ kupiła firmę Showroom. Połączenie dwóch kultur, struktur, procesów, oczekiwań nigdy nie jest proste i owszem spowodowało to odejście paru cennych osób ale też dało szanse rozwoju dla wielu pracowników. Firma mocno się rozwija i wchodzi na nowe rynki. Rekrutacji jest dużo i to na stanowiska, które istnieją :) Rekomendacja wewnętrzna działa (jak w wielu rozwijających się firmach). Pracy jest dużo, atmosfera przyjazna o czym świadczy niewielka jak na czas mergeru rotacja. Firma zachęca bogatym pakietem benefitów pozapłacowych oraz nowym i kreatywnym biurem. Chętnie odpowiem na Twoje pytania oraz komentarze :) Pisz na HR@miinto.com

Kandydat

Jak wygląda praca na rynek Norweski? Na jakim poziomie są zarobki z językiem norweskim? Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Miinto Tech PL Sp. z o.o.?

Xoxo

Coż...mnie zwolnili, ale na prawdę. Mam bogate doświadczenie i porównanie. Wiem co to dobre traktowanie pracownika ale wiem tez co znaczy zle. Przeszłam już podobne sytuacje. Likwidacje działów etc itd. Czasem sytuacja tego wymaga że trzeba zredukować personel. Taką wyjątkową sytuacją jest Covid19. Takie czasy...bywaja nawet takie sytuacje ze zatrudniasz kogos do swojego działu i ty polecisz a nowozatrudniony zostaje w firmie:)))jednak co jak co ale firma potrafi sie pożegnać. Nikogo nie oczernia, nie poniża, nie doszukuje się podtkniec. Oferują nawet wsparcie po zatrudnieniu i to tez należy docenić. W Hr są naprawde bardzo inteligentne i subtelne dziewczyny. Także poznasz też dobrą firmę po tym jak się pożegna:))Moja sugestia jest jeszcze taka aby HR w miare mozliwosci podjely wspolprace z firmami outsourcingowymi. Zawsze pracownik odczuje ze nie został wywalony tylko zwolniony. I bedzie miał wybór skorzysta lub nie. Ja wam życzę wszystkiego naj. Sytuacja nie jest łatwa:)

Uciekaj
@Krystek

Krystek uciekaj, możesz tam liczyć jedynie na dobry system rotowania pracownikami;)

@Uciekaj

Uciekaj, aż tak zle? po komentarzach widziałem że dużo osób wypowiada się na rynek duński, nie norweski. Tak na prawdę nie widziałem żadnego komentarza na rynek norweski. Proszę uzasadnij swoją wypowiedz

Pracowniczka
@Krystek

Nie napisałeś jakim stanowiskiem jesteś zainteresowany. Dużu ludzi wypowiada się o pracy w IT, ale inne działy mają podobne problemy. Jeśli jesteś naprawdę zainteresowany pracą w Miinto porozmawiaj z ludźmi, którzy tam pracowali na LinkedIn.

TuDu
@Uciekaj

nie zgodzę się zupełnie. Pracuję tu już przeszło rok i jakoś nie było mi dane zobaczyć ani zachowań mobbingująych, ani zwalniania ludzi, ani złej rekrutacji, ani nie płacenia na czas, ani szczurów w biurze... Ja polecam pracę tu - płacą dobrze, nawet więcej niż rynek, jest stabilnie, wiem co mam robić, zespół fajny. To co na minus to tempo pracy i trochę oderwana od rzeczywistości kopenhaga.

udut
@TuDu

jak to możliwe, że pracujesz tu rok, a nie było Ci dane zobaczyć zwolnień, skoro masowe zwolnienia miały miejsca w marcu? XD znowu HRy piszą sobie pozytywne komentarze? @Krystek jest serio źle, uciekaj - ludzie w PL pracują dla wszystkich rynków, kierownictwo jest w Danii, więc mogłeś mieć wrażenie że komentarze dotyczą rynku duńskiego. Niezależnie od tego, dla którego rynku będziesz pracował, będziesz miał nad sobą tych samych ludzi popełniających te same głupie decyzje. Dla tej firmy nie ma już nadziei.

TuDu
@udut

Nie jestem z HRu. zwolnienia byly w marcu - każdy to wie. piszę o tym, że poza nimi nie widziałem innych dziwnych akcji o jakich była mowa w innych komentarzach.

udut
@TuDu

to chyba pracujesz w innej firmie.

@TuDu

Oj wyczuwam ściemę, poczekaj zatem na zwolnienie związane z 3 falą, listy w excelu są już przygotowane, czekają tylko na dobry moment;) więc radzę uciekać;)

Voila
@TuDu

ale to prawda. Ja osobiscie polecam pracę. Wzorce zarzadzania są tu cywilizowane i na wysokim poziomie. Jesli muszą kogos zwolnic to robia to w cywilizowany sposob na zasadzie onboarding/offboarding. Bardzo dobrze płacą. Jak ja byłam to były śniadanoowe piatki integracyjne. Kazdy pracownik ma do dyspozycji kawe, lody, soki. Duże zniżki i prezenty na okazje. Wierzcie mi to nie jest oczywiste w miejscu pracy. Ja osobiscie nie mam żalu. Trudno sie mowi dalej sie zyje. Sytuacja z covidem jest ciezka i wiedza na pewno jakie maja mozliwosci i na co moga sobie pozwolic. Jest to dobra firma i dobry management.

aliov
@Voila

większego lania wody i lizodupstwa nie dało się napisać? :D

JohnSnowman
@Voila

Zaraz padne. Wzorce zarzadzania maja takie, ze kiedy kazdy inny ecommerce przezywa czas zycia bo wszystko sie przenioslo online oni nie potrafia tego przekuc w sukces i zamiast tego korzystaja z latwej wymowki do wywalenia 50 osob. Potem najwyrazniej widza ze tak nie pociagna bo znowu masowo rekrutuja. Pewnie bedzie tak w kolko poki inwestorzy nie przestana sypac pieniedzy w ta dosc watpliwa firme ;)

Miinroom
@Voila

Wzorce zarządzania, mówisz? Wpadam tu raz na jakiś czas, z ciekawości, trochę z sentymentu do czasów sprzed merge'a. Prawda jest taka, że już od jakiegoś czasu tam nie pracuję, a dotąd nikt nie poprosił, żeby przekazać dotychczasowe obowiązki. Pracownik jest - a zaraz go nie ma. Offboardingu też żadnego mi nie urządzono, ale może to dlatego, że jestem zza barykady. Lody, soki, kawa, śniadaniowe piątki - był jeszcze chillroom z piłkarzykami, konsola do gier, hulajnoga do... bycia leniwym i stwarzania zagrożenia, sunąc nią przez wąski korytarz z drzwiami do salek, dostęp do płóciennych toreb za friko i inne takie gadżety. Jeśli dla Ciebie darmowa cola i jeden posiłek na 21 tygodniowo to benefity, które wynagradzają toksyczną atmosferę, brak feedbacku na temat swojej pracy, brak zainteresowania, możliwości rozwoju, obrabianie (usunięte przez administratora) za plecami niczym w liceum, złe traktowanie pracowników (patrz - content) i wieczny chaos, o których pieśni bardowie narampni wyśpiewywali od rana do wieczora, zaciągając się w przerwach tytoniem - to cieszę się, że się tam dobrze czujesz. Wolę przychodzić ze swoją colą, ale wiedzieć, co mam robić, komu mogę zaufać i czy management jest z mojej pracy zadowolony oraz jakie mam możliwości rozwoju i awansu w przyszłości. Ta firma tego nie daje, pokazała to już nie raz. Miinto podejmuje pochopne decyzje, które w sytuacji podbramkowej skleja na taśmę - co dobrze obrazuje remont, który miejscami robi wrażenie, a w innych zwyczajnie kruszy podłogi. Ale najważniejsze, żeby każdy znalazł miejsce, w którym czuję się okej, w końcu każdy z nas jest inny i ma inne preferencje.

aluzja deluzja
@Miinroom

o co chodzi ze złym traktowaniem contentu?

yyy

kolejna ściema...

nie yyy tylko aha
@yyy

to wcale nie jest ściema. ja spotkałam się z tym że content traktował źle innych pracowników (patrzenie z góry, podważanie cudzych kompetencji oczywiście w kontekście pracy w branży modowej, wywyższanie się i wywyższanie się tym że praca w modzie to nie przelewki - lol, akurat branża modowa w internecie jest jedną z najlżejszych i najprzyjemniejszych).

Hyhy Nowy wpis
@Miinroom

Bardowie narampni... Co to za talent się tam marnował? Te nasze sentymentalne powroty na GoWork są już żenujące. Robię to raz na kwartał srednio. Jest tu bardzo dużo prawdy ale prawda jest też taka, że to już jest i będzie zupełnie inna firma, jak komórki w ciele które wymieniają się raz na 7 lat. Nasze wnioski powoli stają się przeterminowane. Z jedną zasadniczą stała - prezesem, który w każdej chwili może odwalić kolejna socjopatyczna akcje i z przyklejonym uśmiechem ,brylantyna na glowie pogonić zasłużonych.. dla własnej, sadystycznej przyjemności.

kinkulinku Nowy wpis
@Hyhy

nie jest to inna firma, dopóki management i hr zostanie ten sam. jak zmienią główne źródła problemów - co się nie stanie - to może wtedy pogadamy.

niemarek Nowy wpis
@Hyhy

marek nie mydl oczu "kandydatom"

mini mimi Nowy wpis
@Hyhy

cześć. jestem obecną pracowniczką zatrudnioną po wspominanych tutaj zwolnieniach. wkrótce składam wypowiedzenie. nie powiedziałabym, żeby cokolwiek zmieniło się pozytywnie w tej firmie. pozdrawiam.

avlo

praca tutaj to strata czasu...

xyzzz
@avlo

Możesz coś więcej napisać?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Miinto Tech PL Sp. z o.o.?

Zebobi

Powiedz coś więcej o tym mobbingu, bo to już brzmi grubo, firma dramat, jako były pracownik Nie byłem mobbingowany, tylko wy dumany ;)

jajakobyły
@Zebobi

nie chcę się wdawać w szczegóły żeby nie identyfikować siebie ani konkretnych osób dość, że jedna osoba dość skutecznie przedstawiała mi przez długi czas nierealny obraz rzeczywistości w kontekście firmy i relacji z innymi (nastawianie wrogo ludzi itp), skończyło się poważnymi problemami zdrowotnymi po paru miesiącach dopiero sprawa została rozwiązana na wyższych szczeblach, ale co się stało to się nie odstanie i miało wpływ na mnie i otoczenie

asdf
@jajakobyły

Oho, kolejna opinia została wykasowana. Powiedz "mobbing" i w miinto włączy się cenzuralny alarm. Załosne

pracownik IT
@asdf

Z tego co widzę to mogą kasować tylko główną opinię, komentarzy już nie, więc trzeba całe "mięso" umieszczać w komentarzach do jakiejś opinii ;-)

qwerrty
@pracownik IT

piszcie pls o tym mobbingu w firmie tutaj. takie rzeczy nie mogą być zmiatane pod dywan!

@qwerrty

Też jestem ciekawy co to za mobbing, bo jak tu pracuję 2 lata (tech), to jeszcze się nie spotkałem (i nie słyszałem, żeby kto inny się spotkał) z tym zjawiskiem

Nick
@obecny pracownik miinto

@qwerrty Ja też sie zastanawiam o co cho bo jestem tu jeszcze dłużej i widziałem? ale widać chwyta i przyciąga to słowo na m

kk
@Nick

ja za to jestem tutaj najdłużej i to ja odpowiadam za mobbing w firmie.

jajakobyły
@obecny pracownik miinto

No tak, bo jak ty o czymś nie słyszałeś to nie istnieje. Firma miała (ma?) bardzo brzydki zwyczaj zamiatać sprawy pod dywan a niewygodne osoby uciszać albo wywalać. Wszystko w ramach budowania 'dobrego wizerunku'

@jajakobyły

Jeśli przeczytasz jeszcze raz moją wypowiedź, to zorientujesz się, że nie sugerowałem, że takie zjawisko nie istnieje. Jedynie powiedziałem, że o nim nie słyszałem i wskazałem na to, że dwa lata to raczej dość czasu, żeby ktoś mi o nim wspomniał w trakcie kawy w kuchni czy wyjścia na lunch. Nie jestem jakimś fanboyem Miinto, ale to, co to widzę, to masę oskarżeń o mobbing i zero przykładów, zero dat, zero opisów jak ten mobbing konkretnie wyglądał. Większość tutaj wypowiadających się nie pracuje już w Miinto - i nie chce wracać - a do tego jest anonimowa, więc dlaczego nie opiszecie konkretnych sytuacji? Na przykład które "niewygodne osoby" zostały uciszone? Miinto jest bardzo daleko do ideału, ale to, co tutaj widzę, to grupkę ludzi rzucających pustymi, ogólnymi oskarżeniami. Rzućcie jakiś przykład. Napisanie "uciszono niewygodne osoby" to nie jest przykład, to pustosłowie. Dlaczego były niewygodne? "Uciszono" = wywalono? Jakie to były stanowiska?

Bump
@obecny pracownik miinto

Temat problemów wewnętrznych miinto i usunięcie wzmianki o m0bb1ngu.

@Bump

Czy ktoś może powiedzieć coś więcej na ten temat? Pilne!

@Pytanie

a co się dzieje? znowu pojawił się mobbing w firmie?

@kirk

a powiedziałbyś proszę jak ten mobbing wyglądał ostatnim razem?

@obecny pracownik miinto

masz dokładnie opisane powyżej, sprawdź sobie

wikipedysta
@kirk

Pozwolę sobie za Wikipedią przytoczyć listę: Taktyki mobbingu: taktyka upokorzenia nieuzasadniona krytyka zniesławienie wyśmiewanie nieodpowiednie żarty obraźliwe gesty sarkazm publiczne krytykowanie wyglądu taktyka zastraszenia zakaz robienia przerw pod groźbą utraty pracy groźby ustne używanie wulgaryzmów stosowanie przemocy fizycznej przymusowe zostawanie po godzinach pracy zastraszanie zwolnieniem z pracy taktyka pomniejszenia kompetencji taktyka izolacji taktyka poniżania taktyka utrudniania wykonywania pracy Mobbing może być działaniem bezpośrednim lub niebezpośrednim, tj. takim, w którym ofiara nie ma bezpośredniego kontaktu z osobą stosującą mobbing, a jedynie jest narażona na skutki jej zamierzonych nieetycznych działań. Każdy z was może się teraz zastanowić, ile osób z minto i jak często dopuszczało się któ©ych z punktów tej listy, może to wam pomoże się wzajemnie zrozumiec ;)

@wikipedysta

i po co to wstawiasz? w wątku jest już dokładnie opisane zjawisko mobbingu w firmie, temat został wyczerpany.

stara gwardia
@wikipedysta

odpowiem tak jak kiedyś, nie (usunięte przez administratora)się ...

mam dość miinto
@wikipedysta

wiele z tych taktyk pasuje mi do osoby o inicjałach MB.

@wikipedysta

ja Ci odpowiem, których rzeczy doświadczyłem z wymienionych rzeczy przez Ciebie na przestrzeni kilku lat pracy w showroom i następnie miinto: nieuzasadniona krytyka sarkazm przymusowe zostawanie po godzinach pracy taktyka pomniejszenia kompetencji taktyka izolacji taktyka utrudniania wykonywania pracy więc jest całkiem sporo. nigdy nie robiłem z tego afery, ale może był to mój błąd.

chillałt
@mierzwiciel

Miinto uczy i bawi! Po prostu nie zrozumieliście konwencji :(. My bawimy się dobrze!

@chillałt

a ten popis śmieszków z twojego komentarza nosi nazwę gaslighting, polecam zapoznać się z tym pojęciem, bo to jedna z najbardziej obrzydliwych i toksyczna metoda manipulacji, która również powinna trafić na listę zachowań mobbingowych.

haha ale beka z miinto
@Nick

jedna wypowiedź napisana o 15.15. druga szybko po niej o 15.55 i to napisana takim samym stylem. to bardzo przekonujące i wiarygodne! :D

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Minewra
Kandydat

Znalazłam ogłoszenie na pracuj.pl że szukają nowych osób - myślę sobie sprawdzę opinie o firmie. W ŻYCIU! Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili chwilę, żeby podzielić się swoimi opiniami i doświadczeniami o mininto. Absolutnie nie zaaplikuję, unikam takich toksycznych miejsc! Współczuję byłym i obecnym pracownikom.

xcx
@Minewra

No tak bo wszystko co tu piszą to przecież prawda. Nie wiesz chyba na czym zarabia gowork.... :)

charlie
@xcx

akurat to co piszą o tej firmie to sama prawda :) przyrzekam.

Ron
@charlie

Zgadzam się. Niestety trzeba od tej firmy uciekać

Pracowałam w wielu firmach z większymi lub mniejszymi sukcesami, ale to w jaki sposób działa ta firma jest po prostu niepojęte. Zaczynając od tego, że nic nie działa tu dobrze choćby w najmniejszym stopniu. Cała używana technologia wygląda jak domek z kart, w którym drobny podmuch wiatru może zablokować pracę firmy na cały dzień co oczywiście odbija się na pracownikach, którzy lecząc skutki tego bałaganu muszą zostawać po godzinach lub "pracować intensywniej". Zarząd w Danii nastawiony jest tylko i wyłącznie na zysk (to normalne bo każdy chce zarobić) jednak kompletnie nie rozumie podstawowych praw funkcjonowania biznesu zadłużając się na kolejne sumy, powiększając działalność o kolejne rynki zapominając jednak o tym, że do dobrego funkcjonowania tych rynków potrzebni są dodatkowi pracownicy. Jako osoba ambitna, zawsze chciałam aby moje zdanie nawet jeśli nie zmieni nic to żeby było wysłuchane. Niestety w Miinto taka sytuacja nie funkcjonuje, ponieważ zdanie jakiegokolwiek pracownika w Polsce nie ma żadnego znaczenia i nie kryje tego nikt z Danii. W Polsce pracownicy są od wykonywania poleceń za śmiesznie niską stawkę a nie od myślenia. Nie istnieją żadne szczeble kariery, jeśli myślisz, że dostaniesz podwyżkę, wyższe stanowisko lub poważniejsze zadania to się mylisz. Po roku pracy jestem w tym samym miejscu, w którym byłam od pierwszego dnia. Schemat zarządzania ludźmi nie różni się niczym od zwykłej pracy studenckiej gdzie wszystko ustalane jest "na kolanie" , "na słowo", spóźnione umowy i "dogadywanie się" to norma. Jeśli szukasz jakiejkolwiek stabilności to jest to złe miejsce, wygląda to raczej jak praca dorywcza. W całym Miinto są dwa plusy: 1. Przepiękne biuro w dobrej lokalizacji 2. Większość pracowników w Polsce to fajni, młodzi ludzie z entuzjazmem (który dzień w dzień jest tłamszony), jednak podobnie jak ja orientują się, że otoczka ekskluzywności i nowoczesne biuro to po prostu malowanie trupa i dlatego odchodzą (lub tak jak na początek pandemii ponad 50% zostaje wyrzuconych tylko po to by po paru dniach prosić ich o powrót bo zarząd w Danii nie przewidział, że pandemia dobrze wpłynie na rynek e-commerce). Karuzela jedzie dalej a ja zrezygnowałam, ponieważ nie ma pieniędzy, które mogą rekompensować pracę w tym wraku.

@Pracownik

po prostu polscy pracownicy miinto traktowani są przez duńczyków jako tania siła robocza - od początku tylko o to chodziło. tak jak dla nas hindusi, chińczcy etc. niestety!

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Miinto Tech PL Sp. z o.o.?

Garou
@Pytanie

System szybkich zwolnień pracowników

Pracownikczka

Ja tylko chciałabym zwrócić uwagę wszystkich osób, które się teraz rekrutują w Miinto, że właściciel firmy już dwa razy wymienił cały zespół deweloperów. Nie wiem co go będzie powstrzymywać przed zrobieniem tego po raz trzeci. Miejcie to tylko na uwadze proszę.

ja

Co to jest ta spirmi o której tak piszecie?

spirmi
@ja

To ja ale mni usuwuja ciomgle jestem taka źła juź :(((

Amanda
Kandydat

Jakie środki ostrożności zachowywane są w firmie w związku z sytuacją pandemiczną?

Fimo
@Amanda

Zwolnienia pracowników

peni kun

oo uwu spirmi ciagle z nami

coochie
@peni kun

o nie nja spirmi już ni ma z nimi szkoda spirmi wróóóć

kuci
@coochie

nie usuwajcie spirmi plsss zostawcie ją mu lubimy spirmi mniam mniam

VvVv

Ja osobiście polecam pracę w Miinto ale te gify na Slacku są tak głupie że nie wyrabiałam

adiczka
@VvVv

ja też polecam i bardzo dobrze że zwolniono tych nierobów, wreszcie da się pracować!!!!

gifek

ja nawet uważam że przydałoby się jeszcze raz zrobić czystkę i tak połowę pracujących tutaj w tej chwili zwolnić, nawet mogę podać swoje typy.

@gifek

Ale nie ma się co łudzić - nie zwolnią całego managementu

super
@VvVv

polecam super firma jest super wszystko ludzie bardzo mili profesjonalni i super są no super po prostu polecam firma się rozwija bo przyszło dużo nowych osób super firma jest super super super nie mam słów jak super

XxXx
@adiczka

okey...tylko najpierw sobie odpowiedz na pytanie czy aby przypadkiem ty robisz dużo i poświęcasz nadgodziny i co takiego zrobiłaś aby współpraca była w dobrej atmosferze i efektywna??po twoim komentarzu założe się że nic specjalnego nie wniosłaś i raczej nie wniesiesz z tym swoim kurzym móżdżkiem Adiczko ty.

@XxXx

myślę że dałeś się strollować.

Mentoring xD
Użytkownicy czekają na odpowiedź 227 dni.

Widzieliście? https://www.youtube.com/watch?v=CSm5Jz0abbE&feature=youtu.be Mentoring w miinto, dobre sobie.

byly

Miinto robi z gęby śmietnik. Pamiętam jak na spotkaniu sprzed niecałego roku było mówione, że firma kasować wpisów na goworku nie będzie. Co się okazało? Że to tylko kolejne kłamstwo, żeby mydlić ludziom oczy. Miinto oszukało nas pod każdym względem: - obiecało poprawę warunków: upchnęli więcej osób niż powinni w biurze "po remoncie", w którym notorycznie lęgną się muchy, coś nie działa, coś przecieka, coś się psuje i tylko szczury przy magazynie mają się dobrze jak zazwyczaj - obiecywali atmosferę i szacunek - pokazali nam środkowy palec, we wszystkich ankietach dwoili się i troili, żeby wypaść jak najlepiej, uciszając głosy niezadowolenia - mówili, że są otwarci na feedback i szanują opinie pracowników: wywalili na gębę tych niewygodnych, którzy mówili o problemach, a potem tych, na których mogą zaoszczędzić - mówili, że kupując showroom, kupują zespół: w rzeczywistości kupili markę, zespoły porozbijali, byle tylko ludzie nie trzymali się razem i nie mieli nic do powiedzenia... a potem połowę z nich zwolnili - mówili, że jest ciężko, ale będzie lepiej: zwolnili od groma ludzi, chronili obrzydliwości ponad ludzką przyzwoitość, zwolnili jeszcze więcej ludzi, a mimo to wciąż jest źle - mówili, że oferują rozwój: utrudnili go, gdy tylko mogli - mówili, że cenią się dla nich wartości porozwieszane dumnie na plakatach w biurze: połowa managementu nawet nie ma pojęcia, co na tych plakach jest napisane. Miinto, Showroomie, drogi managemencie, zawiedliście nie tylko jako firma, ale też jako ludzie i żadna ilość skasowanych komentarzy tego nie naprawi. Nie macie nawet odwagi przyznać się do porażki. Żałuję, że przyszło mi tu pracować.

qwerty
@byly

biuro jest ok, przy renowacji sporo osób zrobiło super robotę :) sama firma za to - obecnie porażka

OMG
@qwerty

Od roku już tu nie pracuję, ale z ciekawości wszedłem zobaczyć co się dzieje... jak bardzo utwierdziłem się w przekonaniu, że odejście to był dobry pomysł. Zaoszczędziłem sobie masę nerwów i frustracji, a wszystkie moje obawy co do połączenia showroom i miinto okazały się w pełni słuszne. WIdzę też, że do tej pory management nie nauczył się korzystać z feedbacku pracowników. Szkoda tylko ludzi, którzy tu pracowali.

asdf
@qwerty

biuro po renowacji tak bardzo spoko, że szczury nie opuściły go nawet po wytruciu i remoncie, a i z wysiedleniem much bujali się dobre kilka tygodni, zanim ktoś to zrobił porządnie. Całe biuro jest zrobione po taniości, z kiepskich materiałów, na szybko, podłoga w OS w części IT się zwyczajnie kruszyła, wieszaki na papier toaletowy co chwilę się zacinały, drzwi do toalet brudne, framugi krzywe, problemy z ogrzewaniem/klimatyzowaniem, bo nikt nie pomyślał, żeby w każdym pomieszczeniu można było ustawiać osobno, rura z kupą to legenda tej firmy, wieszaków na ubrania nawet na zimę był niedostatek - w budynku firmy modowej xD potem dochodzi problem z miejscami prakingowymi, nadmiarem ludzi w biurze i hałasem jaki to produkuje, wieczny problem z rezerwacjami salek... kiepsko przemyslane dla mnie biuro przed remontem paradoksalnie było lepsze niż po nim, jedynie ława kuchenna i jej okolice spoko

Biuro
@asdf

Przed i po remoncie dalej kiepsko. Po remoncie przynajmniej w zimowych kurtkach w kuchni nie trzeba było siedzieć

Biuro
@Biuro

Zimno w biurze to jedna z ych rzeczy które się faktycznie zmieniły na plus. Szkdoa że nic poza tym

Xoxo

zaskoczenie
@Xoxo

w takim razie chyba jesteś wyjątkiem bo wygląda na to że większość, w tym ja, odbiera ostatnie działania firmy bardzo negatywnie. Nie mam pretensji dla osób w Polsce, które pewnie niewiele miały do powiedzenia ale Duńczycy postanowili przyciąć koszty w swoim polskim centrum outsourcingowym w naprawdę kiepskim stylu. Szefostwo się nie zmieniło więc stosunek do pracowników też się w najbliższym czasie nie zmieni. Jednym słowem zdecydowanie odradzam aplikację

@Xoxo

Taaa... chyba ktoś z hr to pisał, daj spokój, firma to dramat, czułem wsparcie od ludzi ale nie od firmy. Nie aplikować!

aha aha bujać to my.
@Zenobi

Też mam poczucie że to ktoś z wewnątrz napisał, wcale nie został zwolniony i dalej tam siedzi xD

OX OX
@Xoxo

no tak, przecież firma nikogo nie zwolniła, tylko otworzyła nowe możliwości rozwoju pracownikom poza strukturami firmy.

xoxo xoxo
@zaskoczenie

nie jestem z hr i także zostałam zwolniona tak jak Wy. Oceniam tylko sposób rozstania się i oceniam pozytywnie. Otrzymując info o zwolnionych osobach HR y zawsze wspominały o tych osobach z szacunkiem i docenieniem. Nie były to zwolnienia lekką ręką i każdemu było przykro. Dla porównania: są takie firmy ktore nie potrafia sie pozegnac i oprocz zwolnienia z błachego powodu to wysylaja do pozostalych pracownikow oszczercze maile niczym list gończy....Tu dziewczyny stanely na wysokosci zadania i w mojej ocenie pozegnaly wszystkich z szacunkiem. Rozumiem tez Zarzad Kopenhagi, gdyby mogli sobie pozwolić na zatrudnienie Was z pewnoscią by to zrobili. Wczesniej widac ze firma na nic nie załowała. Covid zrobił swoje. Poooczekajcie, nie denerwujcie się...wszystko wróci do normy i beda ponownie zatrudniac. Branza sprzedazy internetowej nie jest az tak zagrozona. Bedzie dobrze:)

i ja też
@xoxo xoxo

Fajnie, że poza słabymi komentarzami są także te bardziej konstruktywne. Ja też jestem w grupie zwolnionych i zgodzę się, że w tej trudnej sytuacji zostały zachowane wszystkie możliwe kroki. HR utworzył nawet specjalny kanał dla osób zwolnionych i tam podsyłał oferty i pomoc w CV - ja tak znalazłam pracę za co jestem wdzięczna!

hmhmhm
@xoxo xoxo

Propaganda godna telewizji =) Czyżby akcja ratowania profilu firmy na Goworku bo ten słusznie odstrasza od aplikacji? Ludzie, doceńcie że zostaliście zwolnieni bez oszczerstw! Jakby zarząd mógł, to by Was nie wyrzucał, przecież po prezesie było widać, jak ciężko zniósł tę sytuację ;) (dla tych spoza firmy - nie, koleś sprawiał wrażenie jakby miał to kompletnie gdzieś). I na pewno wszyscy tylko wyczekujecie aż firma ponownie będzie rekrutowała, żeby po kilku miesiącach bez pracy tu wrócić i właśnie DLA TEJ wspaniałej firmy dawać z siebie wszystko!

kolejny smutny anonim
@hmhmhm

cały problem polega na tym, że nie zwolniono nas, bo w firmie były finansowe problemy, wręcz przeciwnie - covid przyczył się do wzrostów. dlatego story, że miinto robiło co mogło, żeby nas wesprzeć jest nieprawdziwa, miinto brutalnie zmieniło sobie strategię kosztem dziesiątek zaangażowanych osób. ktoś chciał się popisać optymalizacją excela. pomoc HR to prywatna inicjatywa dwóch świetnych dziewczyn, natomiast Dania nie ma z tym nic wspólnego. I to właśnie jest najgorsze, że tam była gromada świetnych, pracowitych ludzi, ale góra ma na to (usunięte przez administratora) skandynawska kultura szacunku do pracownika mówili ...

Barnaba
@i ja też

Daj spokój z ta propaganda, po „zwolnieniu” masowym czekałem 15 min w niepewności czy dostanę papier czy nie, sposób był żałosny i nie miał nic wspólnego z covidem;) to był pretekst dla miinto żeby pokazał przed inwestorem jak sobie świetnie radzą. Niech hr przestaną bronić czegoś co jest nie do obronienia. Popiół na głowę i bez gadania głupot.

bejbi

generalnie cała ta sytuacja to HR-owa porażka. HR gdyby miał choć odrobinę godności człowieka to by się zwolnił sam xD z drugiej musi mieć świadomość, że przez to że nie poradził sobie z tą sytuacją jest stracony w każdej innej firmie.

nie
@Zenobi

Dokładnie, firma traktuje ludzi jak koszty, które można przesuwać (usuwać) jak kolumny w excelu. Nie wiem, jaka osoba, która jest niezła w tym robi, lubi swoją dziedzinę i szanuje swoją pracę chciałaby, żeby taka firma korzystała na jej wysiłkach... Odradzam! Wiele (większość) firm nawet w kryzysie zachowało się inaczej, a miinto wypowiedzenia z dnia na dzień bez powodu praktykowało już przed koronawirusem

były pracownik
@nie

Dokładnie! jednego dnia się zatrudnia ludzi, tylko po to żeby ich po chwili zwolnić, bez względu na dział. Liczą się tylko cyfry, nawet jeśli wniosłeś wiele do firmy. Właściciel firmy z Danii, to największy narcyz, wszystko jest (usunięte przez administratora) a jak tylko pojawiaj się jakiś problem, to nie chce o tym słyszeć. (usunięte przez administratora) I żaden wcześniejszy komentarz kogoś z tej firmy niech Was nie przekona bo i jeśli ludzie w Warszawie są super to i tak sznureczki pociąga Kopenhaga. Nie liczy się tam człowiek tylko kasa. Ta firma będzie Waszym zmarnowanym czasem na CV bo nie wiecie czy za chwilkę Was nie zwolnią.

Barnaba
@były pracownik

Racja zenobi! Niestety ale to wszystko prawda, ostrzegam przed firmą, współczuje tym którzy zostali i kibicuje im żeby szybko znaleźli coś sensownego.

Justin
@Barnaba

Dramat z ta firmą, niektórzy nadal szukają pracy po ostatnich czystkach w kryzysie. Nie aplikujcie nigdy do nich

grabaz
@Justin

podpisuję się pod tą opinią rękami i nogami:) unikajcie!

nick
@Zenobi

myślę, że dużym problemem tej firmy jest brak zrównoważonego podejścia do wzrostu. Chcą ciągle rosnąć "ponad stan" a potem, jak tylko inwestorzy z jakiegokolwiek powodu rozważają, czy nie wstrzymać sypania kasy (bo koronawirus, bo ciekawsze firmy do zainwestowania, bo cokolwiek) to następuje szybka akcja wywalania ludzi, głównie w Polsce

hmmm
@Zenobi

fajnie, że usunęliście mój merytoryczny komentarz. nie pisałem w nic nic obraźliwego ani nieprawdziwego, a jedyny cel to było ułatwienie podjęcia świadomej decyzji potencjalnej kandydatce / kandydatowi. W taki sposób to wy fajnej firmy gdzie ludzie rzeczywiście by chcieli pracować nigdy nie zbudujecie...

Bump
@hmmm

Nowa polityka dbania o wizerunek na goworku wg. miinto - skasujmy komentarze, a potem sztucznie podbijajmy te nieliczne, które nie mówią o nas bardzo źle. Z tego powodu - bump.

developer

Praca w Showroomie była dla mnie ogromnym postępem w karierze i jestem za to ogromnie wdzieczny osobie która mnie zrekrutowała, ale również CEO który zadbał o to żebym został na dłużej. Przejście do Miinto nie było lekkie, ale można było się dostosować. Plusem była stabilność zatrudnienia, ale również praca w nowej, większej skali. Niestety w miinto personalnie było średnio (choć nie powiedziałbym, że źle). W mojej perspektywie Miinto było wykonawcą poleceń z Danii, co jednak jest normą wsród warszawskich spółek IT. Poza tym większa skala biznesu w pewnym sensie wymuszała większą zależność od poleceń zarządu. Nie jest to coś uciążliwego, ale na pewno odbiera szansę na myślenie "startupowe" i bardziej spontaniczne decyzje. W marcu znalazłem się wśród listy osób objętych koronawirusową redukcją i nie mam żalu. Myślę, że 3 lata w showroom/miinto to wystarczający czas, aby wyciągnąć wartościowe nauki i ruszyć dalej.

CzujęŚciemę
@developer

Jeśli tak czujesz to ok, bardziej prawdopodobne jest że napisał to jakiś lead z techu żeby naganiać kandydatów Mało kto poczuł się przyzwoicie potraktowany jak firma wyrzuciła połowę pracowników traktując covid jako wygodną wymówkę, mimo ze pandemia akurat tu na wyniki zadnego wplywu nie miala

po
@CzujęŚciemę

szczerze to ja sie czuje przyzwoicie potraktowany. Dostałem odprawe za okres wypowiedzenia, nie musiałem pracować całego okresu wypowiedzenia tylko do czasu az skończą się moje projekty. Czego więcej chcieć? Atmosfera w firmie była słaba więc nie polecam przyszłym kandydatom. Ale samo zwolnienie nie wiem co mogliby zrobić lepiej :)

Oto ja
@po

Odprawa? Ciekawe. Osoby zatrudnione przez Showroom nie miały prawa do odprawy, bo spółka zatrudnia na UoP mniej niż 20 pracowników. Wygodne zagranie. Większosc nie została potraktowana uczciwie. (usunięte przez administratora)

developer
@Oto ja

Ja co prawda "odprawy" nie dostałem, ale zgodnie z umową zachowano okres wypowiedzenia i z tego się uczciwie rozliczyli. Miałem czas na znalezienie innego miejsca. Czego miałbym wymagać więcej?

Standard
@developer

Więcej można by chcieć, żeby firma nie wyrzucała cię jedynie z powodu chęci przycięcia kosztów i złego planowania. A trzymanie się umowy to przypadkiem nie powinien być po prostu oczywisty standard?

gifek

Najgorsze miejsce pracy ever. Nie polecam.

Vedeloper

Odradzam aplikowanie. Obowiązki będą się zwiększać a kasa zostanie taka sama. Po roku zorientujecie się że zapieprzacie 2x więcej niż to na co się umówiliście a kasa ta sama. A - i nie polecam robić szybko - jak zobaczą że umiesz robić szybciej to potem będą od ciebie tyle wymagać. Ogólnie - nie daj sobie wejść na głowę, bo każdy ukłon w stronę firmy będzie potem traktowany jako twój obowiązek

po
@Vedeloper

Ciekawe, za ile godzin Twój komentarz zniknie, hmmm...

Smutna Prawda

ok, no to streszczając był tu komentarz o tym, że w miinto i showroom działo się dobrze do czasu aż te firmy nie zostały połączone. zaczęli odchodzić ludzie, przed świętami zwolniono w atmosferze skandalu kilka osób, a w marcu masowo 50, a teraz brakuje rąk do pracy. Pisałem odpowiedź na ten komentarz, ale w momencie dodawania pojawił się błąd, bo komentarz został usunięty... i nie, w żaden sposób nie łamał regulaminu goworku. komentarz, który chciałem dodać jako odpowiedź wklejam poniżej: Nie, showroom nigdy nie radził sobie dobrze. Olbrzymi chaos w tej firmie był zawsze, a nikt nie próbował (poza pewną CMO i VP z Berlina) go ogarnąć, bo CEO zawsze tłumaczył to "normą w startupie". Bardzo szybko odeszła od niego dwójka założycieli, został jeden. Niemiecki oddział showroomu został zwolniony z dnia na dzień. Ba, sama decyzja o wejściu na rynek niemiecki to była decyzja na YOLO - sam CEO się przyznał, że wchodząc na ten rynek nie robili żadnych analiz rynkowych. A przecież istnienie Zalando nie jest dla nikogo wielką tajemnicą. Gdyby showroom radził sobie dobrze, nie zostałby sprzedany firmie, która próbowała jeszcze rok wcześniej podkupywać showroomowych pracowników. Miinto może nie, ale showroom z takim zarządzaniem był skazany na sromotną porażkę tak czy siak.

na ironię
@Smutna Prawda

Aha, żeby było śmieszniej, to CEO showroomu na wieść o tym, że miinto próbuje rekrutować pracowników showroomu miał powiedzieć, że niejedni próbowali powtórzyć sukces showroomu i nikomu się to nie udało. koniec końców, showroomowi też się nie udało.

TakaPrawda

Moja też zniknęła..czyżby szczerość komuś przeszkadzała? Odradzanie pracy w tym bałaganie tylko pomoże niezdecydowanym. Usuwanie komentarzy nic nie da Pajace. Mleko się rozlało.

TakaPrawda

Co za żenada! tak tudno zmierzyć się z prawdą? większość komentujących pisze, jak było. To potencjalny, przyszły pracownik zecyduje, czy chce się tam bawić w robienie kariery. Rozumiem kasowanie wypowiedzi niezgodnych z Regulaminem. Ale drogie Miinto, mamy wolność słowa. A złej sławie nie pomoże usuwanie niewygodnych komentarzy. Takie kroki świadczą o desperacji, a to nie wróży niczego dobrego.

Żenada
@TakaPrawda

Mój komentarz usunieto już 2 razy. Brawo miinto! Brawo wolność słowa! Brawo HR!

Zostaw merytoryczną opinię o Miinto Tech PL Sp. z o.o. - Warszawa

Miinto Tech PL Sp. z o.o.