Sii Sp. z o.o.

2.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Sii Sp. z o.o.

Damian

Cześć. Chciałbym dodać swoje parę groszy jako były pracownik Sii Rzeszów. Zwykle tak jest, że na GoWork’u ludzie niezadowoleni z pracy w danej firmie opisują swoje odczucia, a mało jest tych komentarzy pozytywnych. W Sii na tyle dobrze mi się pracowało, że chciałbym się tym podzielić. Przede wszystkim to co odróżnia Sii od innych firm w których pracowałem to to, że z każdym problemem/pomysłem/sugestią wiedziałem do kogo się udać i nie zostało to zbagatelizowane, a co więcej, zostały podjęte kroki na ile było to możliwe. Nie miałem obawy powiedzieć, że coś mi nie odpowiada obawiając się „konsekwencji”, wręcz przeciwnie, jak coś było nie tak to sygnalizowałem to. Atmosfera była na tyle dobra, że praca zdalna nie wchodziła w grę, aż chciało się pojechać do biura zobaczyć te osoby. Różne spotkania czy eventy oddziałowe tylko dodawały kolorów. Podsumowując, pierwszy raz spotkałem się w firmie IT z takim podejściem do pracownika i całym serduchem mogę polecić. Pozdrawiam Damian, Niepokonany mistrz w lidze piłkarzykowej.

Wojciech Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 godzin.
Kandydat

Dzień dobry, Czy w SII w Warszawie siedzenie po godzinach jest standardem czy raczej wyjątkiem? Czy ew. nadgodziny są dodatkowo płatne? Pozdrawiam, Potancjalny kandydat

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.
Kandydat

Dzień dobry, czy wiadomo kiedy otworzy sie oddział w Kielcach? Pozdrawiam

turysta Nowy wpis

Firma ok, szanuja pracownika. Wynagrodzenie do 25% niższe niż u konkurencji, ale rzeczywiście jest dość fajna atmosfera. Duży minus za brak podwyżek, co trochę dziwi bo co chwię prezes chwali się czy to wakacjami, czy to pompowaniem kasy w hobby a żeby dostać podwyżkę to trzeba wypowiedzenie w ręku trzymać.

Kandydat

Witam serdecznie, Planuję rozpocząć swoją karierę jako Analityk Biznesowy. Widzę, ze w Sii często pojawiają się takie oferty, jednak chciałbym się dowiedzieć czy istnieje rownież zatrudnienie na juniorskim stanowisku bez komercyjnego doświadczenia? Zainteresował mnie rownież kurs organizowany przez Sii przygotowujący do pracy Analityka z wzmianką o możliwości zatrudnienia po jego ukończeniu. Jak to wygląda w praktyce? Faktycznie jest możliwość podjęcia od razu pracy? No i druga kwestia czy sam ten kurs jest rzeczywiście wartościowy? 3000 netto to jednak nie najmniejsza kwota, niemniej na własne kształcenie na fajnym poziomie z możliwością rozpoczęcia pózniej pracy brzmi bardzo interesująco. Pozdrawiam serdecznie

@Kandydat

Cześć! Kurs Zostań Analitykiem Biznesowym jest jak najbardziej szkoleniem wartościowym, dającym niezbędną wiedzę do rozpoczęcia pracy jako Analityk. Do tej pory już ponad 60 osób uzyskało zatrudnienie w Sii po naszych szkoleniach. Oczywiście udział w szkoleniu nie jest jednoznaczny z zatrudnieniem w naszej firmie, ale wiedza i umiejętności zdobyte w jego trakcie dają dobre podstawy do rozpoczęcia ścieżki kariery w branży IT. Uczestnik kursu przechodzi standardowy proces rekrutacji, a decyzja o jego zatrudnieniu zależy od wielu czynników, np. wymagań projektu czy znajomości języków obcych. Większość ofert pracy na Analityka Biznesowego dotyczy osób z doświadczeniem komercyjnym. Warto jednak wysłać do nas swoje CV – w przypadku pojawienia się roli wpisującej się w Twoje doświadczenie i oczekiwania, będziemy mogli się z Tobą skontaktować ????

@Sii Sp. z o.o.

Dziękuję za odpowiedź! Bardzo chętnie prześlę swoje CV celem weryfikacji. Na jaki adres mailowy mogę je skierować?

Nowy wpis

@Kandydat

Najlepiej przesłać CV za pomocą formularza umieszczonego na naszej stronie: https://sii.pl/dolacz-do-nas/ :)

zniesmaczony

Fajni ludzie (mam na myśli zespół z którym pracowałem, bo o szefostwie nie będę się wypowiadał...), ciekawe projekty, możliwość rozwoju, ale... W chwili odejścia z pracy nie ma co liczyć na odprawę, która zgodnie z prawem powinienem otrzymać w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia, umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Niestety inaczej chyba się nie da jak poprzez pismo od prawnika tego załatwić...

Mag
Kandydat

Niestety czuje się oszukana przez firmę, zadzwoniono do mnie końcem sierpnia (kontakt miałam z firmą ostatnio chyba z 2 lata temu ) czy nie chciałabym, brać udziału w rekrutacji na stanowisko księgowe ,wyraziłam wiec taką chęć. Spędziłam 2 tyg zagranica i kiedy rekruterzy znów próbowali się dodzwonić, napisałam im, ze obecnie jestem na wakacjach i żeby się kontaktowali jak wrócę, tak zrobili. Pani rekruterka zadzwoniła po moich wakacjach i umówiłyśmy termin , poprosiła też co jest tu kluczowe o uzupełnienie template odnośnie mojego CV i odesłanie. Nie ukrywam że trochę to czasu zajmuje... uzupełniłam i odesłałam. Następnie rekruterka zadzwoniła żeby mnie poinformować, że podczas moich wakacji już stanowisko księgowe się zrekrutowało i już jest nieaktualne i że na chwile obecną nie maja żadnych propozycji. Dlaczego ta pani od razu mi tego nie powiedziała? Czuje się oszukana, ponieważ wysłałam swoje dane w template podczas gdy już pozycja nie była aktualna. Jak dla mnie to było to zmanipulowane wyciągnięcie moich danych. Drodzy Państwo i właśnie w taki sposób traci się zaufanie do firm rekrutacyjnych,....

@Mag

Cześć, zależy nam na jak najlepszych doświadczeniach kandydatów związanych z procesem rekrutacji. Prosimy o kontakt w celu wyjaśnienia sytuacji.

abc
@Mag

miałem podobną sytuację , wysłałem cv i od razu mail prześlij cv według podanego wzoru. A potem nic żadnego info ze dziękujemy czy dodaliśmy cię do bazy. A ty siedź i wypełniaj im to i marnuj czas.

Karol
@Mag

Tak właśnie miałaś się poczuć. Zwykła manipulacja ze strony 'HR', która czuje, że stoi ponad ludźmi i dobrymi wartościami. Miałaś dostać nauczkę i się udało. Spotkało mnie podobne traktowanie.

PanX

Firma fajna, warunki pracy bardzo ok jak na takiej wielkości organizację. ALE Raz wynegocjowane warunki bardzo ciężko zmienić, na b2b jest mała szansa, ale uop nawet przy awansie na wyższe stanowisko często nie da rady. Lepiej chyba się zwolnić i wrócić.

Dawid
Kandydat

Witam, Czy jeśli ogłoszenie jest w języku angielskim na portalu parcuj.pl to CV należy przesłać w j. ang.? pozdrawiam

@Dawid

Cześć! Można wysłać CV zarówno w języku polskim, jak i angielskim :)

kandydat
Kandydat

Cześć, Czy orientuje się ktoś jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko Machine Learning Ops Engineer?

@kandydat

Proces rekrutacyjny na to stanowisko wygląda tak, jak większość naszych rekrutacji na role techniczne: • Wyślij do nas swoje CV • Porozmawiamy telefonicznie lub online o Twoim doświadczeniu i oczekiwaniach; opowiemy Ci też więcej o możliwościach rozwoju w Sii • Po wstępnej pozytywnej weryfikacji weźmiesz udział w sprawdzeniu umiejętności technicznych i poznasz więcej szczegółów dotyczących projektu oraz zespołu • Jeśli wspólnie będziemy zdecydowani na nawiązanie współpracy, umówimy Cię z przyszłym przełożonym na rozmowę, abyś dokładnie zapoznał się z zadaniami i projektem Zachęcamy do aplikowania :)

Kandydat
Użytkownicy czekają na odpowiedź 26 dni.
Kandydat

Cześć. Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat pracy w księgowości? Widzę ciągle nowe ogłoszenia

Mistrz IT i VectorCast

4 miesiące! heh daj spokój nigdy w IT nie pracowałeś. dzień jak jest w pracy nie tak, to składasz wypowiedzenie i dostajesz nową posadę i MacBook Pro i jeszcze Multisport. TO jest mentalność programisty, więc raczej nim nie jesteś. W Sii jest spoko

sdfaaa
@Mistrz IT i VectorCast

akurat macbook pro to żadne pocieszenie, (usunięte przez administratora) nie sprzęt

Niko
Kandydat

Młodszy analityk danych Kraków Czesc, wiecie moze jakie sa widelki placowe na to stanowisko ? Dzieki

@Niko

Cześć! Zachęcam do przesłania CV – w przypadku zgodności Twojego doświadczenia i oczekiwań z naszymi, z pewnością się z Tobą skontaktujemy i opowiemy więcej o ofercie.

Szymon
Kandydat

Brak feedbacku po 2 tygodniach od rozmowy technicznej, próby kontaktu na nic się zdały

@Szymon

Cześć! Dłuższy niż 2 tygodnie czas oczekiwania na feedback wybiega poza nasze standardy. Proszę o kontakt – chciałbym sprawdzić, co się stało i wyjaśnić sytuację. Pozdrawiam, Wojciech Dreja (mój mail: wojciech.dreja@sii.pl).

specjalista
Kandydat

Dwa miesiące wisiałem na jednej rekruterce, żeby chociaż była dla mnie jedna oferta pracy - firma nie znalazła ani jednej oferty dla mnie przez 2 miesiące. Nie wiem co robi firma, z jakimi klientami się porusza ale jeżeli przez dwa miesiące nie mogą znaleźć chociaż jednej oferty dla dobrego specjalisty, to działania firmy staja pod znakiem zapytania. Wychodzi na to, że firma jedynie zbiera dane osobowe i nikomu nie znajduje pracy. Nie wierzę, że przez dwa miesiące nie dało się przedstawić ani jednej oferty człowiekowi z większym doświadczeniem.

@specjalista

Cześć, to nie są nasze standardy, prosimy o kontakt w celu wyjaśnienia sytuacji.

Ravager
@specjalista

Czyli wychodzi na to, że niekompetentni HRzy to nie jest tylko domena łódzkiego oddziału tej firmy. A już myślałem, że po prostu miałem pecha i trafiłem na niewłaściwą osobę.

@Ravager

Cześć, Opisana sytuacja nie jest zgodna z naszymi standardami. Naszym celem jest przyjazny proces rekrutacyjny, w trakcie którego oferujemy dopasowane do oczekiwań kandydata projekty - nie zawsze te oczekiwania możemy spełnić, stąd możliwy brak dopasowanej oferty pracy. Zależy nam jednak na udzielaniu każdemu kandydatowi informacji zwrotnej w ciągu 14 dni od daty rozmowy rekrutacyjnej, co w tym przypadku niestety nie miało miejsca. Każdy kandydat otrzymuje ankietę satysfakcji z procesu rekrutacyjnego, które analizujemy aby ciągle doskonalić nasz proces czasowo i jakościowo. Do Sii dołącza co miesiąc średnio 120 - 130 nowych osób, a prowadzone przez nas rekrutacje dedykowane są projektom w różnych technologiach w całej Polsce. Pozdrawiam Wojciech Dreja - Dyrektor Rekrutacji Sii Polska.

@Sii Sp. z o.o.

Witam. Miałem ostatnio przyjemność uczestniczenia w procesie rekrutacyjnym prowadzonym przez firmę Sii. I nie bez przyczyny napisałem, przyjemność. Pomimo, że ostatecznie nie porozumieliśmy się co do warunków pracy to sam proces przebiegał mega profesjonalnie. Rekruterka była zorientowana, chętna do udzielania informacji oraz, co ważne, punktualna. Czyżbym ja miał szczęście? Czy może ktoś ma zbyt wysokie wymagania? ;-) To już pozostawiam do rozstrzygnięcia we własnych sumieniach ;-) Pozdrawiam serdecznie

Ravager
@Mario

W takim razie gratuluję Ci trafienia na ogarniętą osobę (szczerze!). Czy miałeś szczęście? Być może. Czy ktoś ma zbyt wysokie wymagania? Też możliwe, lecz nie mam zamiaru mówić za innych, bo ja nie znam przecież sytuacji innych kandydatów, tylko piszę to ze swojej perspektywy. A ja bynajmniej nie miałem oczekiwań z Księżyca, więc z tymi tekstami to nie do mnie ;).

Biały
@Mario

Nie dostałeś roboty w tej firmie ale jakimś sposobem miałeś ochotę i czas poszukać jej na gowork żeby dodać pozytywną opinię jaka jest fajna???? no taaaaaaak

@Biały

Goworka znałem na długo przed momentem rekrutacji do Sii. Poszukałem opinii o tej firmie w trakcie rekrutacji, aby dowiedzieć się co Ludzie o niej myślą. Podejrzliwość to brzydka cecha ;-)

raat
@Biały

Sorry, ale też czasami wystawiam opinie pozytywne z procesu rekrutacji, szczególnie jeśli rekruter wykazał się profesjonalnością albo jakiś element procesu wyróżnił się w wśród innych firm. Należy pamiętać, że jak ktoś szuka pracy, to bierze zwykle udział w co najmniej kilku procesach rekrutacyjnych na raz (przynajmniej ja tak mam). Jeśli jakiś okazuje się szczególnie nieciekawy albo wręcz przeciwnie, profesjonalny, to chętnie wystawiam feedback.

ten z IT
@specjalista

W sumie to sam jestem zdziwiony podejściem, tylko, że do mnie się nawet nikt nie odezwał. Obecnie pracuję w firmie, która jest bezpośrednią konkurencją Sii na rynku IT, wydaje mi się, że spełniam każdy wymóg z ogłoszenia, stwierdziłem, że spróbuję, bo trochę się zasiedziałem na obecnym wakacie i nie wiem co się na rynku dzieje, nawet z nadzieją, że jak nie to, to może zaproponują coś innego. I na rynku jest chyba wspaniale, skoro nawet HR nie chce ze mną rozmawiać. Mało tego, znam gościa, z innej firmy IT i tak jakoś w rozmowie wyszło, że też aplikował do Sii i też się nie odezwali. Jakaś lipa, a zawsze w mojej głowie Sii się jawiło jakoś pro. Cóż, "nie oceniaj książki po okładce" ciągle aktualne.

@ten z IT

Dzień dobry. Tego typu działanie nie jest u nas standardem. Proszę o kontakt gdyż chciałbym wyjaśnić sytuację i sprawdzić dokładnie, co się stało, że nie było odpowiedzi na Pana CV. Mój e-mail: wojciech.dreja@sii.pl

Zwykła kontraktownia

Na rekrutacji mydlenie oczu i obiecanki. Po rekrutacji wylądowałem w kompetnie innym projekcie. Nie polecam.

Michał
@Zwykła kontraktownia

Witam, na jakie zarobki można liczyć jako team lider administracji?

frenzy

Co prawda w Sii pracuję od niedawna, ale mam nadzieję, że komuś przyda się moja opinia. Rozmowa rekrutacyjna naprawdę świetna, mega miła atmosfera jakiej nie doznałem nigdzie indziej. Proces rekrutacyjny zrozumiały i na plus. Na dzień dobry uśmiechnięte buzie i pomocne ręce. Sporo benefitów na start z możliwością poszerzenia ich. Zespół bardzo pozytywny, pomocny i pełny zrozumienia. Jest też możliwość rozwoju w każdym momencie, jest nawet opcja zmiany działu czy specjalizacji tak po prostu, z możliwością wsparcia i szkolenia. Na dzisiaj nie widzę siebie nigdzie indziej, także gorąco polecam.

Łysy z Sii
@frenzy

poczekaj aż spróbujesz zmienić projekt to możesz się ździwić ;)

Michał
@Łysy z Sii

Witam, na jakie zarobki można liczyć jako team lider administracji?

sz

W Sii pracuje jako programista. Polecam. Ciekawe projekty, praca zdalna i duża elastyczność. Faktury opłacane na czas!

Janusz
@sz

Jak kształtują się widełki wynagrodzenia na tym stanowisku w Sii? Możesz mi też powiedzieć coś na temat atmosfery w pracy, to zawsze ważny czynnik dla potencjalnych kandydatów. Czekam na Twoją odpowiedź.

andszej
@Janusz

na rękę to od 5-15k raczej nie jest problemem (na uopie o te 15k to pewnie cud)

XAnonym
Kandydat

W jaki sposób Sii Sp. z o.o. przeciwdziała dyskryminacji ze względu na wiek przy zatrudnianiu?

@XAnonym

Cześć, działamy zgodnie z wdrożoną przez nas Kartą Etyczną (https://cdn.sii.pl/uploads/2020/06/Karta-Etyczna-Sii-2020.pdf), w której mowa jest m.in. o dbaniu o różnorodność i brak dyskryminacji ze względu na płeć, wiek czy pochodzenie. Każdy kandydat po 16 dniach od spotkania rekrutacyjnego otrzymuje anonimową ankietę, w której może podzielić się również swoimi spostrzeżeniami na temat procesu rekrutacyjnego.

Były IT Pracownik
@XAnonym

No własnie nie przeciwdziała :D więc jedynie co to polecam omijać firme z daleka, chyba że chcesz pracować za psie pieniądze w 1 projekcie non stop bez możliwości zmian i awansu, podwyżki "ale gromikich zapewnieniach"

luki
@Sii Sp. z o.o.

niech choć jedna osoba odpowie czy dostała takową ankietę po rekrutacji. Nie znam takiej, ale urywanie kontaktu po rozmowie hr i wypełnieniu cv templaty...to bardzo często proceder plus wpisywanie w notatce z rozmowy, ze kandydat zrezygnował z procesu bo znalazł pracę.

@luki

Cześć, Każda osoba biorąca udział w rekrutacji do Sii otrzymuje ankietę z systemu po 16 dniach od spotkania. W okresie październik - grudzień 2020 ankiety otrzymało blisko 2700 kandydatów. Jeśli nie otrzymałeś ankiety sprawdź proszę folder SPAM w poczcie lub skontaktuj się ze mną na email: wojciech.dreja@sii.pl - chętnie poznam Twoje uwagi i zweryfikuję czy nie doszło do błędu po naszej stronie. Pozdrawiam Wojciech Dreja, Head of Recruitment @ Sii Polska.

Kamil
@luki

Ja dostałem. Byłem w biurze w Lublinie na rozmowie i mimo iż ostatecznie nie podjęliśmy współpracy proces rekrutacyjny uważam za bardzo profesjonalny. Nie pamiętam dokładnie po ilu dniach, ale nie więcej niż 14 dostałem feedback na adres e-mail.

@luki

Ja otrzymałem nie tylko feedback po rozmowie ale również ankietę do wypełnienia. Odział Sii Katowice. Jedyne do czego można mieć zastrzeżenia to do tego, że po 3-etapowym procesie rekrutacji, jak co najmniej jak do Microsoftu, otrzymana oferta, finansowo przypominała Biedronkę ;-) Ale to oczywiście kwestia mojej indywidualnej oceny.

dew
@Mario

cos takiego, a ja nie dostałem, a minął miesiąc od rekrutacji.

JJ
@Sii Sp. z o.o.

Praktyki dyskryminacyjne są, tylko są głęboko ukryte. Np. już przy wypełnianiu formularza umowy B2B wymusza się podanie PESELU, co umożliwia dyskryminację ze względu na wiek (np niepodpisania umowy z podaniem innych powodów). PESEL chroni ustawa o ochronie danych osobowych i nie ma obowiązku jego podawania w umowie B2B. Tlumaczenie SII, że wymaga podania Pesela klient końcowy z sektora publicznego jest bezzasadne ponieważ można to podać po podpisaniu umowy, a nie przed jej podpisaniem

Aga

Pracuję w Sii, a właściwie jestem zatrudniona z ramienia Sii dla jednego z klientów. Nie wiem, jak się pracuje w Sii wewnętrznie, ale z perspektywy takiej wynajmowanej osoby jak ja jest super. Wszelkie formalności są ograniczone do minimum, nawet raporty godzinowe da się wysłać ze specjalnie do tego stworzonej aplikacji mobilnej. Na pytania uzyskuję błyskawiczne odpowiedzi. Mój Line Manager jest bardzo responsywny, sam też z własnej inicjatywy zagaduje, czy wszystko jest w porządku :) plusem jest możliwość pracy zarówno na B2B, jak i UoP, co nie we wszystkich tego typu firmach jest standardem dla pracowników IT (albo UoP niby jest, ale na fatalnych warunkach). Nie wiem, jakie inni kontraktorzy mają oczekiwania od takiej firmy-pośrednika, ale dla mnie idealnie jest, kiedy nie zawraca głowy formalnościami, szkoleniami, tylko pozwala pracować. Sii właśnie takie jest - daje święty spokój, ale kiedy się czegoś od nich potrzebuje, to idzie to bardzo szybko załatwić. 10/10

Zaciekawiony
Kandydat

Ostatni rok uświadomił mi, ze nie mogę pracować zdalnie:( Czy Sii umożliwia prace z biura w Bydgoszczy? czy też "w trosce o nasze zdrowie" wysyła wszystkich na przymusowe Home Office?

@Zaciekawiony

Cześć. Wszystkie nasze biura są otwarte i można z nich korzystać. Praca zdalna, z biura lub mieszana zależy od Twojego wyboru. Pozdrawiamy.

Zaciekawiony
@Sii Sp. z o.o.

Już Was lubię:) Do czego to dochodzi, ze potencjalny pracownik interesuje sie bardziej gdzie bedzie miał biuro i jaki jest dojazd, a nie ile płacicie :) Takie czasy.

Zostaw merytoryczną opinię o Sii Sp. z o.o. - Warszawa

Sii Sp. z o.o.