Sii Sp. z o.o.

2.3 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o Sii Sp. z o.o.

kandydat
Kandydat

firma nie odpisuje na żadne maile dot. zapytań rekrutacyjnych. zero kontaktu. podobno jest taka przyjazna dla juniorów i partnerem tych stron z ogłoszeniami na wakaty it to mogłaby przynajmniej raczyć odpisać na krótki e-mail z pytaniami, ale widać nawet tego im ciężko zrobić.

Przytomny Nowy wpis
Klient
@kandydat

Też bym chciał żeby duże firmy reagowały na każde moje zgłoszenie jako konsumenta, ale wiem że to niejednokrotnie nie jest fizycznie możliwe. Nie usprawiedliwiam nikogo, pewnie mogliby w Sii bardziej się postarać, ale inaczej się patrzy przez własny czubek nosa l, a inaczej to wygląda jak się spojrzy z boku, a najlepiej z drugiej strony ????

Kandydat Nowy wpis
Kandydat

Jako kandydat z chęcią podzielę się wrażeniami. Na pewno zrezygnuję z dalszej rekrutacji. O ile pierwszy kontakt z rekruterką był fajny, tak rozmowa z menadżerem pozostawia wiele do życzenia. Zamiast zachęcić do firmy, to menadżer zrobił chyba wszystko aby zniechęcić. Pytania tylko i wyłącznie o numer - KPI i o rotacje pracowników. Wszelkie inne kwestie nawet nie były poruszane, bo przecież tylko liczą się liczby. Zero zainteresowania mną jako kandydatem. Naprawdę, była to jedna z rozmów kwalifikacyjnych, które pozostawiły na mnie bardzo negatywne wrażenie.

Ciekawy Nowy wpis
Kandydat
 Pytanie
@Kandydat

Na jakie stanowisko aplikowałeś, do którego działu?

Anonimowy Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.
Kandydat
 Pytanie

Jaka stawkę można w SII dostać na stanowisku PO?

Zaintrygowany
Kandydat
 Pytanie

Ponieważ dużo się tutaj pisze jak to Sii źle płaci to może pracownicy korzystając z anonimowości napisz kilka kwot? Stanowisko i stawka poproszę. Tak żeby każdy mógł stwierdzić czy naprawdę SII źle płaci i potrzebne są ZWiazki Zawodowe

11
Syyyyy
Pracownik
@Zaintrygowany

Chyba nie można podawać kwot publicznie tutaj na forum bo odpowiedź zostanie usunięta. Gdzieś niżej były podane kwoty zarobków w administracji

Ja
Pracownik
@Zaintrygowany

Analityk biznesowy ok 28600 netto + vat

tester
Były pracownik
@Zaintrygowany

Tester automatyzujacy 2 lata expa 6000zl brutto w 2021 roku

Wus
Były pracownik
 Rekomendacja
@Zaintrygowany

31.5k netto plus vat Analityk

Xxxx
Kandydat
@Zaintrygowany

Stawka była słaba i wcale nie konkurencyjna, max 5000brutto w dziale handlowym. W ogolosxeniu praca zdalna, a na rozmowie wielkie przekonywanie, ze jednak nie i nie zgodzą się na hybrydę, bo jest tak fajnie w biurze XD odrzucenie bez podania powodu. Bardzo się cieszę jednak z tego powodu, ta sytuacja nie brzmi jak super atmosfera

Pepe
Były pracownik

Chłopie odzywasz się bez pojęcia jakie 2,5-3 za człowieka, wystarczy policzyć na oko zysk netto ilość ludzi w sii- dane masz na stronie. Zgrywasz Seniora, a nie wiesz ile marży mają firmy outsourcingowe Zrobiłeś super ekspertyzę teraz możesz iść spać:)

B
Pracownik
 Pytanie

Bzdura . Narzut jaki jest na pracownika jest zależny od wieku kwestii i tzw „marzą” to również koszt HR adm , benefity dla Ciebie, Sprzęt licencje za które płaci często Sii a nie Klient. Pamiętaj tez ze klient nie płaci za ciebie jak jesteś na L4 czy urlopie . Ten koszt ponosi Sii. Kwestia wynagrodzenia to często długie i ciężkie negocjacje oraz inwestycja w relacje z Klientem. Czasem marzą jest symbolicznaa czasem ultraniskiej , na jednym pracowniku może być wieks a na drugim prawie żadna . Firma jest nastawiona na rozwój a nie na pakowanie kieszeni prezesa bo większość zarobionych pieniędzy inwestuje w Sii i w to abyś miał szeroki wachlarz projektów do wyboru i stabilna sytuacje . Jeśli pracownik nie pracuje u Klienta i tymczasowo jest bez projektu to na tzw „ ławce” dostaje normalne wynagrodzenie. Każdy jest traktowany z szacunkiem i do wynagrodzenia podchodzi się fair jeśli chodzi o deweloperów. Gorzej maja jedynie Ci którzy pracują dla firmy czyli HR, sprzedaż itp. ci pracownicy są kosztem dla firmy nie pracownikiem wiec maja pole do ponarzeka ja ale wciąż - w Sii nie zarabia się najniższej krajowej. Warunki pracy za świetne, socjal tez . Prezes to narwany wizjoner jedni go lubią drudzy nie ale to nie piaskownica. Raz w roku dostaje się udział w zyskach. Dostaje go każdy pracownik bez wyjątku . W tym roku przeznaczono ja to ponad 24 miliony zł . Jest sponsoring pasji z którego skorzystało już wiele osób. Możemy jeździć na obozy np. Biegowe lub konne finansowane z budżetu HR, mnóstwo szkoleń i wydarzeń typu śniadania , imprezy integracyjne. Czy jesteś w stanie wskazań firmę która jest pod tym kontem konkurencyjna dla Sii i oferuje więcej ? Nie możesz porównywać SiI do podrzędnej kontraktor i która nie inwestuje w pracowników socjal ani HR tylko taśmowo wysyła do projektów i płacąc na B2B oleje Cię gdy skończy się projekt .

8
B
Pracownik
 Pytanie

A co rozumiesz przez „koszt zatrudnienia”? ????

Em
Pracownik
@tester

Niemożliwe

Asia
Kandydat

Tester manualny z trzy letnim doświadczeniem chciałam tylko 13k netto.

Czarny
Pracownik
@Zaintrygowany

Wszystko zależy od.....Twojego managera. Jeśli masz Delivery Managera, który docenia ludzi i chce budować mocne zespoły to grosza na Twoją stawkę nie poskąpi. A jak masz gościa, który ma to w głębokim poważaniu to lądujesz w zespole juniorów za stawkę poniżej rynkowej. Jak zwykle - wszystko zależy od człowieka. Samo Sii oceniam dobrze. Uważam, że powinno się wspierać firmę, która chce trwać na rynku i stara się mieć ludzką twarz. Kryzys, konkurencja, inflacja a Sii idzie co raz dalej. To też z powietrza się nie wzięło.

1
Biznesmen
Kandydat

Skoro to jest taki super biznes to zakładam taką wypożyczalnię, skoro tak łatwo jest znaleźć 8tys tępych dzid do pracy w wyzysku, na której zarobię kokosy ????

2
Lider
Pracownik
@Zaintrygowany

Lider poniżej 3500netto ????

Nie zalogowany
Pracownik
@B

Pracuję w firmie i to się zgadza

Dorota
@Asia

Chciałam, czyli nie dostałaś, dobrze rozumiem? Ile mogłaś mieć u nich? Szukam info, sis. Planuję przejście, nie wiem, gdzie jeszcze, zbieram dane ;)

kk
Pracownik
@Zaintrygowany

elektryk 4200 netto plus delegacje, około 10 K netto bez ponoszenia żadnych kosztów, zakwaterowanie w hotelach najczęściej 4 gwiazdkowych, karta kredytowa służbowa, auto firmowe lub z wypożyczalni,

WTF?
Pracownik
 Pytanie
@Asia

13k netto?! Chyba w hrywnach. Sprawdź tutaj https://testerzy.pl/baza-wiedzy/artykuly/analiza-zarobkow-testerow-2022-czesc-ii średnie zarobki testerów z Twoim doświadczeniem i urealnij wymagania.

1
SII
Kandydat
 Pytanie

Hej, w jakim czasie Sii wypłaca faktury ? I kiedy te faktury trzeba im przesłać, ostatniego dnia miesiąca ?

zadowolony z Sii
Pracownik
@SII

10 dni jeśli korzystasz z systemu Sii do wystawiania faktur, 14 dni jeśli nie korzystasz z systemu Sii. Fakturę wystawiasz ostatniego dnia świadczenia usługi.

Kandydat
Kandydat

Firma niepoważna - na godzinnej rozmowie z HR wszystko super, na koniec pytanie o zarobki - po czym atmosfera ulega zepsuciu kiedy rekruterka informuje że takie wymagania są zbyt wysokie - marnowanie czasu.

!!
Pracownik
 Problem

Chciałem dołączyć, ale po sytuacji z wyrzucenie dyscyplinarny osoby z uwagi na to, że założyła związek zawodowy jednak nie skorzystam i będę odradzać każdemu.

9
Aaa
Pracownik
@!!

Bo ma racje

12
Me
Pracownik
 Pytanie
@!!

Generacja ludzi którzy nie weryfikują informacji a jedynie podkręcają się newsami które nie wiele mają wspólnego z prawdą... Nie pomyślałeś że ta osoba założyła związek bo już wiedziała że długo nie popracuje z uwagi na swój brak kompetencji i zajmowanie się nie tym co trzeba i wciągając w swoją (usunięte przez administratora) zabawę kolegów z pracy? Poleca poczytać co ten człowiek pisał o swoim poprzednim pracodawcy . Łącznie od z kilku miejsc pracy wyleciał z pozwami. https://www.za.org.pl/krystian-kosowski-korporacyjne-bezprawie/ Pracowałam w mejscach w których związki zawodowe funkcjonowało i w żaden sposób nie przekładało się to na komfort pracy. Wystarczy popatrzeć co się dzieje w takich firmach czy tzw. "budżetówce".

38
sii
Kandydat
@!!

sii

1
Sama prawda
Kandydat
@!!

No i pieknie. Ja tez podziekuje

1
Kiedyś kandydatka
Kandydat
@!!

Jakiś czas temu rekrutowałam się na stanowisko w tej firmie. Proces rekrutacyjny i spotkanie, choć długie to mało przyjemne, pozostawione bez informacji zwrotnej. Wysokie wymagania wobec przeciętnego wynagrodzenia. (usunięte przez administratora)

!?
Kandydat
@!!

Masz rację, że nie powinni wyrzucać tego kolesia. Oni nie powinni w ogóle takich komuchów zatrudniać!

16
gunwoprafda?
Pracownik
 Pytanie
@Me

niewiele wspólnego z prawdą? ślepy jesteś? nie chodzi o osobę, tylko o sam fakt zwolnienia wyłącznie za założenie związku zawodowego (usunięte przez administratora)jeżeli tego nie rozumiesz, to taki sam człowiek jesteś

AnatolSchmitt
Pracownik
 Problem
@!!

Walkę ze związkami zawodowymi, to walka z prawami pracowników. (usunięte przez administratora)

SG
Pracownik
 Pytanie
@AnatolSchmitt

Jestem pracownikiem Sii od ponad 4 lat. Od wczoraj intensywnie zastanawiam się, w którym miejscu firma łamie moje prawa? - otrzymuję rynkowe miesięczne wynagrodzenie na czas - dostaję regularne premie w tym dodatkową premię za "profit sharing" (za wygenerowane przychody CEO postanowił nagrodzić każdego szeregowego pracownika dodatkową premią w wysokości 4000 pln) - komunikuję się bezpośrednio ze wszystkimi współpracownikami, managementem i CEO w sposób otwarty, transparentny i bez zbędnego zadęcia - w codziennej pracy wykorzystuję najlepsze dostępne na rynku narzędzia IT, które non stop są rozwijane - biorę udział w licznych integracjach, eventach, akcjach dla pracowników i ich rodzin - mam dostęp do mega ciekawych projektów IT dla największych firm na świecie - w każdej chwili mogę porozmawiać ze swoim LMem lub HR Managerem na temat zmiany stawki, projektu, etc - mam fantastyczne warunki pracy, super biuro w centrum miasta, z zapleczem socjalnym, strefą chill out, etc - jeśli tylko chcę mogę pracować 100% zdalnie - uczestniczę w szkoleniach, warsztatach, mam dostęp do platformy e-learningowej - angażuję się w wolontariaty, akcje CSRowe, które wspierają lokalną społeczność - dostaję dodatkowe środki finansowe na rozwój swoich pasji - uczęszczam na szkolenia językowe - mam przestrzeń do zgłaszania swoich pomysłów, propozycji usprawnień - pracuję w firmie, która urosła od 1 pracownika do prawie 8000 osób w ciągu 16 lat, firma rok do roku przekracza swoje cele biznesowe, generuje imponujący zysk, nie ma żadnych kredytów, zobowiązań, itp, co roku inwestuje ogromne środki w rozwój pracowników i narzędzi, w trakcie Covidu nie panikowała, nie zwalniała ludzi mimo frizzu w kilku projektach... .......wszystkim komentującym polecam dystans i spojrzenie na całą sytuację z szerszej perspektywy....Co w tym konflikcie traci/zyskuje każda ze stron? Jakie są prawdziwie powody pana K?

8
StaryKoń
Pracownik
@!!

Widze najazd trolii ze Związkowej Alternatywy, nagle wszyscy chcieli dołączyć, ale już nie chcą. Pewnie :)

7
xxx
Pracownik
@SG

Podpisz się imieniem i nazwiskiem jeżeli jesteś taki zadowolony!

PLAYA
Pracownik
@!!

I masz racje, na twoje miejsce chwile znajdzie się masa innych osób, które być może na początku będą się obawiały po całej tej aferze. Ale gwarantuje ze jak wejdą do firmy, to szybko nie wyjdą. Średnio ludzie w SII pracują co najmniej kilka, a jest cała masa takich którzy pracują 10 i więcej lat. To mówi samo za siebie. Nikt Cię nie będzie zmuszał, a podejrzewam ze jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, to za jakiś czas sam podeslesz swoje CV, ale przecież nikt nie będzie wiedział ze to ty.

3
Yyy
Pracownik
 Pytanie
@Me

Facet ma nie rowno pod sufitem. UOP jako najlepsze dobro. Chce wykosić wszystkie agencje, zlecenia czy b2b... ma siano w głowie. Skoro jest takim społecznikiem czemu na założył spółki i zatrudnia ludzi na UOP za 10k na mc netto. Pracownikowi nienpasuje odchodzi. Akurat branża IT to nie branża proszącą się o pracę tylko formy proszące się aby dla nich pracowali. Czemubjest różnica między UOP a b2b? Bo b2b bierze na siebie koszta umowy o pracy- koszta pracodawcy i tyle. I dostają tyle samo netto. A jeśli b2b wychodzi lepiej na netto niż UOP to po prostu albo czegoś nie płaci . Nikt Krystianowi Kosowskiwmu nie zabrania założenia własnej firmy i zatrudniania ludzi. To tak jakby miał pretensje do nauczycieli języka obcego, że założyli sobie jdg i koszą matołów na korkach po 100 zł za lekcję a nie zarabiają tego w szkole.... I który nauczyciel zdecydował by się na taką kasę zarobkową na etacie w szkole a nie na swojej działalności. No bez jaj!!!

9
Zenek z Sii
Pracownik
 Pytanie
@SG

Hej pytasz o motywy dzialania, K mówił przecież ze to walka o poprawę warunków zatrudnienia. chodzi o: - większe kosze owocami: faktem jest ze w Warszawie jak schodzę do kuchni o 15 to są już same jabłka :-/ czasem trafi się jakiś ostatni banan, ale tylko czasem. No jak to tak? - więcej gier na play station - ile można rżnąć w piłkę nożną? - wymiana stołu do Ping ponga - ten nasz ma już chyba ze 2 lata, No i te piłeczki, jak można grać żółtymi… - o tym mówiłem wiele razy: dodatnie herbaty o smaku jabłka z cynamonem do każdej kuchni, w całym sii. W Krakowie tez nie ma - byłem, sprawdzałem. Donoszę do internetów ze od poniedziałku na 3 p w Warszawie nie kawy mielonej wiec nie mogę sobie zrobić mojej fusiastej i muszę pic kapuczino z ekspresu, ew rozpuszczalną jacobs, ale tej nie lubię. No i skończyło się mleko bez laktozy (jak mogli do tego dopuścić?) ale spoko, dzwoniłem do K., mówił ze się tym zajmie, uffff.

5
Nowa
Pracownik
@Me

zgadzam się w 100% z wpisem,

Pałer ludź
Pracownik
@!?

Należy dopracować proces rekrutacji. Powinno się sprawdzać przynależność partyjną lub związkową do 2 pokoleń wstecz, wiadomo geny komunizmu przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Można też wprowadzić pomiary czaszki. W tej sposób uda się wyeliminować z procesu rekrutacji przynajmniej część ekstremistów. Nie zaszkodzi też prześwietlić obecnych pracowników. Wróg nie śpi.

Słaba akcja
Były pracownik
@SG

A teraz się obudź. Jesteś pracownikiem firmy która oferuje usługi "specjalistów" - jest was 8 k:D Może jesteś wyjątkowym płatkiem śniegu ale większość z was robi guano robotę za śmieszne pieniądze:D Jakbyś miał kompetencje to byś nie pracował w sii

1
weryfikator
Pracownik
@!!

review bombing - nieprawdziwe informacje napisane pod wpływem afery medialnej rozpętanej przez prowokatora działającego na szkodę firmy

6
Me
Pracownik
@gunwoprafda?

Pracownik nie został zwolniony za założę Ie związku zawodowego.

5
Tester
Pracownik
@SG

Dokładnie tak jest. Pracuję tu nieco poniżej roku. Serio złego słowa nie powiem. Oczywiście mam świadomość, że dużo zależy od projektu ale porównując z poprzednimi miejscami pracy - mam tu wszystko czego potrzebuję. Pracuję w technologii w jakiej chciałam, kasa jest całkiem ok. Pracuję sobie w domu a jak mam ochotę to jadę do biura. Trzeba mi wyjść w ciągu dnia coś załatwić - no problem, mogę posiedziec wieczorkiem albo następnego dnia. Chciałam etat - mam etat. Nie ma presji pt cyt. "U nas nie ma pracy, tylko współpraca dlatego tylko b2b". Mam małe dzieci i zależy mi na takiej firmie umowy. Imprezy firmowe super, kontakt z LM kiedy mi tylko potrzeba. Co będzie dalej, zobaczymy :)

Dzinn
Kandydat
@!!

Bo nie pracuje się dal firm, które łamią prawo. Tylko tyle i aż tyle

kk
Pracownik
@SG

Jako pracownik techniczny od prawie 2 lat, mogę potwierdzić, wiele można powiedzieć o Sii ale na pewno nie można powiedzieć, że to zła firma która nie dba o pracowników. Pracuję głównie w delegacjach, mieszkam w hotelach 4, 5 gwiazdkowych, żadna inna firma wcześniej nie zaoferowała mi tyle co sii. Będąc kolokwialnie mówiąc zwykłym robolem nigdy nie miałem problemu z kontaktem z menadżerstwem, wszyscy jesteśmy na Ty , każdy traktuje każdego jak człowieka nie jak kolejnego szczura w wyścigu.

Michał
Kandydat

Zaaplikowałem na stanowisko .NET developer. Oferta miała w opisie 100% praca zdalna. Odbyłem rozmowę z Panią (usunięte przez administratora). Po kilku tygodniach otrzymałem odpowiedź zwrotną, że oferta zakłada wyłącznie pracę stacjonarną w biurze w Katowicach. Oferta pracy istnieje do dziś i nadal wprowadza w błąd co do możliwości pracy zdalnej.

Ariel
Kandydat

Brak obiecanego feedbacku po rozmowie technicznej. Reszta ok.

Kandydat bez feedbacku
Kandydat

Firma obiecuje feedback po rozmowie technicznej (bez znaczenia czy pozytywny, czy negatywny) i ostatecznie go nie wysyla. Ze wzgledu na nieslownosc nie polecam udzialu w rekrutacji. Szkoda czasu, sa lepsze firmy, tylko trzeba troche poszukac.

Danuta

Ile teraz może dostać Programista JAVA, opłaca się na tle innych? Aplikowałam już do paru firm i chcę sobie porównać warunki trochę, wiadomo. Będę wdzięczna za pomoc.

worker
Pracownik
@Danuta

1000-1200MD może więcej, zależy od projektu. Moim zdaniem się nie opłaca, są firmy płacące znacznie więcej.

Typowy
Kandydat
 Pytanie

Cześć, jak wygląda praca programisty PLC? jakie są projekty, jak wygladaja delegacje krajowe czy zagraniczne? jak z wynagrodzeniem podstawowym i potencjalnymi szkoleniami?

Alicja
@Typowy

Hejka, mogę się dołączyć? Mnie ciekawi etat jako Programista Java. Czy są tutaj projekty międzynarodowe, czyli prowadzone po angielsku i dla zagranicznych klientów? I czy na rekrutacji angielski jest testowany?

worker
Pracownik
@Alicja

W SII projekty Javowe są zarówno dla polskich klientów jak i dla klientów zagranicznych. Jeżeli klient jest zagraniczny i praca będzie wymagała posługiwania się angielskim, to podczas rekrutacji na pewno będzie sprawdzana praktyczna znajomość angielsiego.

Były pracownik
Były pracownik

Firma ta łamie prawo zapisane w Kodeksie Pracy, dotyczące jakie dane można żądać od pracownika zanim ten zostanie przyjęty. OBOWIĄZKOWO wymagają przed przyjęciem pracownika danych takich jak wizerunek z kamery smartfona lub laptopa. Żadnew polskie i europejskie prawo nie pozwala na przetwarzanie danych biometrycznych ochotnika do pracy. Co więcej nawet od pracownika dane takie można pobierać jedynie gdy jest to uzasadnione bezpieczeństwem (i tak często jest to wymówka nie mająca nic z rzeczywistością w wielu firmach). Odmawiajcie przekazywania wizerunku z kamer (na MS TEAMS i Google MEET) bowiem jest to niebezpieczne naruszenie waszego prawa do ochroy danych osobowych. Dane te które przekażecie wraz z biometrycznym zdjęciem (które nie ciężko uzyskać z obecnych kamer) oraz z danymi które można na podstawie adresu zamieszkania pobrać z ksiąg wieczystych jest wystarczające by wziąć na tą osobę pożyczkę lub posłużyć się inaczej ukradzioną tożsamością. Nie twierdzę tu, że SII kradnie tożsamość, ale w wielu miejscach przy złej woli osoby po drugiej stronie może się tak stać. Rozmawiając przez Teams czy Meet również pozwalacie używać swojego wizerunku i głosu do doskonalenia usług Google i Microsoft, w tym do szkolenia sztucznej inteligencji oraz do rozpoznawania tożsamości na podstawie obrazu z kamery co niedługo po wprowadzeniu CBDC zostanie użyte przeciwko Wam. Szanujcie więc swój wizerunek i jeżeli ktoś chce Was zobaczyć - niech raczy umówić się na spotkanie w 4 oczy w biurze. Od tego są między innymi biura!

4
Człowiek
Kandydat
 Pytanie
@Były pracownik

Co za brednie. Przy rozmowie masz wybór czy chcesz się spotkać w biurze czy online - Twój wybór. Nie wprowadzaj ludzi w błąd! Jeśli masz spotkanie online, to skąd mają wiedzeć z kim rozmawiają? Do biura przychodzisz w masce? Bredzisz. Żadne rozmowy nie są nagrywane więc o jakim przetwarzaniu wizerunku mowa? Mylisz pojęcia - to nie wymaganie, nigdzie tego nie zapisują więc nie przetwarzają. Jeśli nie pasuje Ci forma online, to idź do biura na spotkanie. Pamiętaj aby po drodze unikać kamer monitoringu miasta i zostawić telefon w domy aby nikt Cie nie śledził i nie analizował Twoich ruchów.

1
Małgosia
Kandydat
 Pytanie

Jak wyglądają podwyżki w tym roku w firmie Sii? Czy podwyżki dla pracowników na umowach o pracę i na własnej działalności są takie same?

Administracja
Pracownik
@Małgosia

Dla pracowników administracji jest to 200 zł, przy wynagrodzeniu które w 2022 wynosiło 3400 zł brutto.

Wymóg kamer
Kandydat

Aplikowałam 3 miesiące temu. OBOWIĄZKOWO wymagają przed przyjęciem pracownika danych takich jak wizerunek z kamery smartfona lub laptopa. Dzieje się to w drugim etapie rekrutacji. Żadne polskie i europejskie prawo (w tym Kodeks Pracy) nie pozwala na przetwarzanie danych biometrycznych ochotnika do pracy. Co więcej nawet od pracownika dane takie można pobierać jedynie gdy jest to uzasadnione bezpieczeństwem (i tak często jest to wymówka nie mająca nic z rzeczywistością w wielu firmach). Odmawiajcie przekazywania wizerunku z kamer (na MS TEAMS i Google MEET) bowiem jest to niebezpieczne naruszenie waszego prawa do ochroy danych osobowych. Dane te które przekażecie wraz z biometrycznym zdjęciem (które nie ciężko uzyskać z obecnych kamer) oraz z danymi które można na podstawie adresu zamieszkania pobrać z ksiąg wieczystych jest wystarczające by wziąć na tą osobę pożyczkę lub posłużyć się inaczej ukradzioną tożsamością. Nie twierdzę tu, że SII kradnie tożsamość, ale w wielu miejscach przy złej woli osoby po drugiej stronie może się tak stać. Rozmawiając przez Teams czy Meet również pozwalacie używać swojego wizerunku i głosu do doskonalenia usług Google i Microsoft, w tym do szkolenia sztucznej inteligencji oraz do rozpoznawania tożsamości na podstawie obrazu z kamery co niedługo po wprowadzeniu CBDC zostanie użyte przeciwko Wam. Szanujcie więc swój wizerunek i jeżeli ktoś chce Was zobaczyć - niech raczy umówić się na spotkanie w 4 oczy w biurze. Od tego są między innymi biura!

3
Pracownik
Pracownik

Dzisiaj dostaliśmy maila, że smuteczek, że Krystian wyleciał, ale nasze biedne Sii jest atakowane. Podkreślane słowo o solidarności. Nie wierzcie w te pozytywne komentarze, które nagle się pojawiają. One są wymuszone.(usunięte przez administratora)

4
StaryKoń
Pracownik
@Pracownik

Podaj dowód, ze są wymuszone, bo mnie nikt do niczego nie zmuszał.

Nick nie może być pusty
Były pracownik
@Pracownik

Pozytywne opinie są kupowane przez firmę w kryzysie wizerunkowym.

Obiektywny
Klient
 Pytanie
@StaryKoń

Skoro na jaw wyszło że w tej firmie za utworzenie związku zawodowego zwalnia się pracownika mimo że zwolnienie to nie jest legalne, dodatkowo, widać było całą treść maila jaka prezes tej spółki wysłał, do tego jeszcze piszesz że nikt cię do niczego nie zmuszał sugerując swoją wypowiedź jako kontrargument, to chyba sam sobie przeczysz, nieprawdaż?

StaryKoń
Pracownik
 Pytanie
@Obiektywny

Nie wiem czemu miałby mnie zmuszać, skoro dostaje 3-4 oferty pracy w tygodniu. W tym co napisałeś nie ma krztyny logicznego myślenia, w jaki sposób sobie przeczę?

Obiektywny
Kandydat
 Pytanie
@StaryKoń

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie nie ma żadnego logicznego wyjaśnienia tego że pracujący tam ludzie bronią stanowiska zarządu który ewidentnie ma za nic nasze prawa. Normalną czynnością jest penalizowanie takich działań, a mimo to jest zupełnie na odwrót. Proszę sobie odpowiedzieć w sposób możliwie obiektywny, czy to co zarząd zrobił wobec pracownika, jest normalne? jeżeli uważasz że tak, to Naprawdę jedyne co może zrobić ktoś z zewnątrz by odpowiedzieć, to po prostu współczuć. Takie działania powinny być penalizowane, nawet jeśli to jest nasza praca.

Bonzo
Były pracownik
@Obiektywny

Z całym szacunkiem, ale dla ludzi zarabiających 6 cyfrowe kwoty rocznie w tej firmie przy ogromie projektów do wyboru, benefitów i rynku pracownika, jakiś gość, którego zwolnili bo postanowił zajmować się polityką zamiast robotą, to sprawa incydentalna do rozmowy na czas moczenia herbatnika w filiżance porannej herbaty.

Zaciekawiony
Kandydat
 Pytanie

Mam pytanie, czy firma przestrzega przepisów prawa?

1
Lucek
Pracownik
@Zaciekawiony

Nakręcanie spirali hejtu, ta opinia nic nie wnosi

13
Anonim
Pracownik
@Lucek

Tak, ta opinia nic nie wnosi, firma przestrzega prawo wybiórczo, to co akurat pasuje prezesowi.

NiKK
Kandydat
 Pytanie
@Lucek

Ależ oczywiście że wnosi :) Dowiadujemy się z zewnętrznych źródeł jak został potraktowany jeden z pracowników tejże firmy, mimo że miał do tego pełne prawo gwarantowane przez nasze Państwo ;) i to co się wydarzyło stawia te firmę w złym świetle i mojej ocenie jak najbardziej słuszniej. Jedyne co dla mnie jest zadziwiające, to jak to możliwe że w tej firmie wypowiadające się osoby (domniemam że pracujące w tej firmie) mające świadomość że zarząd za nic ma wasze prawa, nadal próbują bronić stanowiska zarządu tejże firmy? jak dla mnie (zaznaczam że na codzień lubię posługiniewać się takimi terminami) kultura pracy bardzo przypomina tę która występuje w państwach postkolonialnych, (usunięte przez administratora)w których nomą są tego typu praktyki jak bronienie oprawcy, co dla mnie również jest rzeczą niezwykle absurdalną. Na ich miejscu, zrezygnował bym z pracy w takiej firmie która za nic ma nasze prawa. I tak, to powinno być jak najbardziej rozgłaszane, Tyczy się to taki właśnie (usunięte przez administratora) które nie penalizowane, są potem rozwijane w takich firmach jak ta.

kandydat
Pracownik

w tej bodyleasing'owni chyba nie slyszano o czyms takim jak feedback po rozmowie techncznej

JavaMan
Kandydat
 Pytanie

Dostałem fajną ofertę od SII na senior java developera. Obecny pośrednik ma na mnie 25% marży i twierdzi że nie może z niej zejść tak aby mógł dostać podwyżkę. Czy SII też pobiera tak wysoką prowizję? Czy możliwe jest potem renegocjowanie stawki czytaj zejdą z marży albo dostana więcej od klienta?

Człowiek C#
Były pracownik
 Pytanie
@JavaMan

Jeśli oferta odpowiada Ci stawkowo to w sumie co obchodzi Cię jaką prowizję z Ciebie mają?

1
Selen
Pracownik
@Człowiek C#

Nie, SII nie schodzi z marż swoje muszą zarobić przecież od tego jest firma, niektórzy tutaj rzucali absurdy w stylu 300% ale myślę że 50-100% jest realne. Jak Ci się nie podoba to nie bierz i po problemie.

Człowiek C#
Były pracownik
@Selen

Przecież chyba nawet tutaj było napisane, że Sii ma jawne marże. Nie wiem. Nie znam się. Obstawiam max. 20-30%, raczej na pewno nie 50%, a z całą pewnością nie 100%.

Człowiek
Pracownik
@JavaMan

Odróżnij narzut od marży - każda firma, która świadczy tego typu usługi dolicza narzuty, bo musi opłacić koszty pracodawcy (ok 30% twojej płacy), biura, ksiegowosc, place, HRy, licencje, sprzety itd. To koszty, ktore kazdy pracodawca musi ponieść. Marża, to jest to co zostaje - Sii pisze transparentnie na stronie, ze to 10% brutto. Łatwo to sprawdzić z ich wyników finansowych.

WłasnaFirma
Były pracownik
 Pytanie
@Człowiek

Oczywiście, można wierzyć w ich oficjalne zapewnienia ale rzeczywistość mówi co innego. Dają sprzęt i licencję na tym koniec. Obsługa księgowa? Jeden dokument miesięcznie... Koniec kosztów, także można mówić że firma robi szkolenia, owocowe czwartki itd ale nie róbmy z tego jakiś kosmicznych kosztów, zwłaszcza że ludzie mają nakaz pracy u klienta. Tak rozsądnie licząc to bym stawiał 40-60% od programisty a koszty są symboliczne, wiem bo tam pracowałem, swoją drogą fajna firma :-)

Człowiek
Pracownik
@WłasnaFirma

Połowa pracuje na UoP więc to nie tak ze jedna faktura na konsultanta. Kilkaset osob pracuje dla Sii w roznych działach hr, przedaż, ksiegowosc itd. - nie u klientów Biura też kosztują, nawet te w połowie puste. Wystarczy sprawdzić KRS zeby zobaczyć ile zarabiają na czysto. Gdyby to było 60% na każdej osobie to na kilka tysiecy konsultantów obroty mieliby na poziomie kilku miliardów zł.

Głos rozsądku
Były pracownik
 Pytanie
@WłasnaFirma

Sprzęt, licencje, 1 dokument księgowy miesięcznie i na tym koniec? Powodzenia w takim prowadzeniu biznesu, nawet JDG... Ten sprzęt zamówił, opłacił, skonfigurował i wydał się pracownikowi sam, podobnie jak sam w razie potrzeby się serwisuje. Każde z kilkunastu biur w kraju się samo wynajmuje, utrzymuje, sprząta, na recepcji pracują wolontariusze, również bez kosztowo. Infrastruktura sprzętowa i sieciowa są niepotrzebne, bo na pewno wszystko jest w chmurze, samo się instaluje, konfiguruje i utrzymuje, firma nie ma żadnych systemów wymagających opieki, nie ma działów field support ani servicedesk. Nie ma ludzi zajmujących się rekrutacją, obsługą klientów, żeby jaśnie kandydat czy nowy pracownik miał dla kogo pracować. 120% ludzi siedzi u klienta, biura to tylko logo na budynku. Ludzie, pomyślcie, poczytajcie trochę o tym jak funkcjonują firmy, nawet znacznie mniejsze, z 1 tylko biurem, a może nie będzie farmazonów o 3-cyfrowych marżach czy myleniu ich z narzutami.

Człowiek C#
Były pracownik
@Człowiek

To, że pracują na umowie o pracę nic nie zmienia. To dalej jest outsourcing. Można być na uop i być wyoutsource'owanym.

WłasnaFirma
Były pracownik
@Głos rozsądku

Tak na JDG jest jeden dokument miesięcznie, tak musiałem pracować u klienta, tak dostałem laptopa od firmy. A to że mają biura owocowe czwartki, szkolenia, służbowe samochody, komórki, podróże na marsa to nie jest koszt niezbędny tylko tak zwana przez nich inwestycja w pracownika. Serio w koszty mogą wrzucić nawet Ferrari CEO ale to nie jest coś bez czego firma upadnie. Przedstawiam realia pracy, ile zarobią ich sprawa ale proszę nie wprowadzać w błąd że firma balansuje na krawędzi opłacalności bo jest to po prostu śmieszne.

Opinia
Były pracownik

Widzę, że ludzie zaczynają się dziwnie zastanawiać i te rozkminy idą IMO w naprawdę dziwnym kierunku. Widełki, które widzisz, względnie sobie negocjujesz są między tobą a sii. Stawka sprzedażowa jest ustalana między sii a klientem. To działa w niezmieniony sposób od wielu, wielu lat.

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o Sii Sp. z o.o. - Warszawa

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Sii Sp. z o.o.?

    Zobacz opinie na temat firmy Sii Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 205.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Sii Sp. z o.o.?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 87, z czego 31 to opinie pozytywne, 32 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

  • Jak wygląda rekrutacja do firmy Sii Sp. z o.o.?

    Kandydaci do pracy w Sii Sp. z o.o. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sii Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii