Sii Sp. z o.o.

2.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Sii Sp. z o.o.

Czy Sii Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Sylwia Nowy wpis
@Pytanie

Tak, Sii przyjmuje studentów na staż. Firma oferuje sporo ofert, ale mają wobec studentów spore wymagania.

Edward Nowy wpis
@Sylwia

Z jednej strony fajnie że mają wymagania, ale chyba studentowi można delikatnie odpuścić? :) Mam nadzieję że nie są wobec nich stawiane za duże wymagania? To by mogło zniechęcić :P

Nowy wpis

@Edward

Cześć! Prowadzimy staże zarówno w obszarach technicznych, jak i back officowych (np. Rekrutacja, Sales, HR). Obecnie zatrudniamy około 100 stażystów w całej Polsce. Nasze wymagania dopasowane są do wiedzy akademickiej, szczegóły można sprawdzić na naszej stronie sii.pl/oferty-pracy/ (wybierając obszar albo wpisując: „staż” lub „stażysta” w wyszukiwarkę). Zapraszamy do śledzenia ofert – już wkrótce będzie ich o wiele więcej :)

Czy firma Sii Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

onek
@Pytanie

nie ma równości płac, kazdy ma tyle ile sobie wynegocjuje

Sylwia Nowy wpis
@Pytanie

Podejrzewam, że jakieś widełki są jeśli chodzi o zarobki zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Ale zazwyczaj, ile się wynegocjuje tyle się ma.

mig1anc
Kandydat

Pierwsza część rekrutacji fajna. Nie dotarłem do specjalisty. Komunikacja o jej postępach - na bieżąco. I co najważniejsze - telefon z informacją zwrotną dlaczego nie zaproponowano mi pracy.

Chrżastka
Kandydat

Cześć. Czy ktoś może coś napisać odnośnie stanowiska KYC analyst? Jak wygląda praca, jaka atmosfera w zespole itp? Dziękuję z góry za pomocne informacje.

@Chrżastka

Cześć! Compliance to obszar, który coraz prężniej rozwijamy. Mamy już w Sii kilka zespołów działających w tej dziedzinie. Obecnie poszukujemy specjalistów do nowotworzonego teamu, który będzie realizował projekt z branży finansowej. Zależy nam na osobach z różnym doświadczeniem – zarówno początkujących, jak i tych posiadających już kilkuletni staż pracy w obszarze KYC. Specjalistom zatrudnionym na tym stanowisku umożliwiamy rozwój w kierunku Quality Control lub roli Team Leadera. Doskonała atmosfera to jeden z wyróżników Sii, czego potwierdzeniem jest z pewnością tegoroczne pierwsze miejsce w rankingu „Great Place to Work”. Zachęcamy do aplikowania.

Mongus
@Sii Sp. z o.o.

Witam, jakie wynagrodzenie proponowane jest na stanowisku KYC Analyst? Widze ze otworzylo sie znowu stanowisko.

Zenok
@Mongus

4,5brutto

x

Jest tu SUPER!

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Sii Sp. z o.o.?

Potencjalny pracownik
Kandydat

Witam, chciałbym uzyskać opinię nt. stanowiska Programista PLC w Sii w Poznaniu. Ktoś kto pracował/pracuje może napisać coś więcej odnośnie charakterystyki pracy na tym stanowisku ? Czy firma wypłaca nadgodziny; czy są jakieś premie projektowe; czy na wyjazdach wynajmowane są mieszkania pracownikom czy hotele; w jak dużych grupach wylatuje się na delegacje; jaki jest stosunek pracy delegacja/bycie na miejscu; jak wygląda atmosfera w zespole ?

D
@Potencjalny pracownik

Czesc, pracowalem jakis czas temu w Sii i wyglada to tak, ze w wiekszosci prrzypadkow jestes oddelegowany do klienta i pracujesz w delegacji. Klienci sa rozni i dobierani troche zaleznie od Twoich umiejetnosci a troche od potrzeb, gdzie mozna Cie wcisnac. Stosunek del/dom rozny w zaleznosci od projektu, ale w wiekszosci jednak jest to delegacja, grupy sa rozne wielkosciowo, ale nie slyszalem.o jakis wiekszych spinach, sam spotkalem tylko przykaznych ludzi w sii. Jak nie jestes w delegacji to mozesz posiedziec w biurze, ktore jest bardzo dobrze wyposazone, nie ma tez problemu jesli chcesz przeniesc sie do biura w innym miescie. Za moich czasow najwiekszym klientem byl thyssen krupp i tam jezdzilo najwiecej ludzi (automotive brema). Co do noclegu to ja zawsze bylem zadowolony i jak chcesz hotel to masz hotel, jak mieszkanke to mieszkanie. Zarobki raczej nizsze lub srednie jak na ilosc wyjazdow, ale dobre miejsce zeby sie odbic, poduczyc i zrobic kontakty.

Piotr

Sii to nie jest firma informatyczna tylko czysty outsourcing. Sii nie ma własnego produktu, ona bazuje tylko na zewnętrznych klientach, to jest zwykły pośrednik.(usunięte przez administratora) To jest dobra firma na start kariery w IT, ale najlepsi szybko odchodzą, bo praktycznie w każdej firmie są większe pieniądze. Oczywiście ten cały Sii Fun czy Sii Spirit to tylko do czasu, to jest sztuczne, udawane. Gdy wystąpią jakiekolwiek problemy we współpracy z klientem, możecie być pewni, że (usunięte przez administratora)zrobi wszystko, by zrzucić winę na pracownika, bo przecież trzeba udobruchać klienta.

Maciej

Po 4 latach mogę spokojnie polecić pracodawcę. Firma stara się zapewnić dobre warunki pracy swoim pracownikom.

Maciej P

Pracowałem w Sii przez ponad rok i w porównaniu do innych firm żałuję zmiany zatrudnienia. Pracowałem na stanowisku Specjalisty ds. Wsparcia IT i byłem oddelegowany do klienta. Pomimo początkowych zgrzytów na linii ja-koordynatorzy projektów, gdy po 2 miesiącach zamiast jeżdżenia po Polsce zostałem oddelegowany na stałą lokalizację byłem bardzo zadowolony z pracy. Trochę trzeba było lawirować pomiędzy Sii, klientem pośredniczącym i klientem końcowym, ale wiedzieliśmy z koordynatorkami że gramy do jednej bramki i trzeba rozwiązywać problemy wspólnie, bardzo sobie ceniłem taką współpracę. O bezpośrednim przełożonym mogę powiedzieć tyle że był w innym mieście, ale wszelkie sprawy rozwiązywaliśmy poprzez email i telefon. Bardzo ugodowy jeśli coś nagle wypadało w życiu prywatnym i trzeba było wcześniej wyjść/wziąć urlop. Żałuję odejścia z Sii, jak na razie była to najbardziej przyjazna firma w jakiej pracowałem. Zarobki pierwszy rok są poniżej rynkowej, potem w zależności od naszej jakości pracy i opinii klienta wzrastają. Przynajmniej na wsparciu IT.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Sii Sp. z o.o.?

Szymon
@Pytanie

Wszystkie rozmowy rekrutacyjne i techniczne odbywamy zdalnie, poprzez aplikację MS Teams.

Zainteresowany
@Szymon

Czy rozmowy nadal odbywają się zdalnie? Chodzi mi konkretnie o Bydgoszcz.

@Zainteresowany

Tak, rozmowy odbywają się zdalnie lub w biurze, zależnie od Twoich preferencji.

Krystyna B.

Definitywnie nie polecam. Opinię o firmie i realiach pracy w niej buduje się od samego początku - czyli od procesu rekrutacyjnego. Niestety, ale musiałam czekać ponad miesiąc żeby otrzymać negatywną odpowiedź, co uważam za żenujące bo skoro kogoś nie chcecie to dajcie znać od razu. Nie będę już wspominała o pseudo feedbacku, który kompletnie nie ma pokrycia z realiami, a który przekazywany jest w myśl zasady że na psa kij zawsze się znajdzie. Ta firma wygląda sympatycznie tylko i wyłącznie na swoim filmiku promocyjnym. W rzeczywistości tak jak wspomniałam wyżej, nie ceni się czasu kandydata oraz wyciąga takie argumenty, żeby miał wrażenie że to z nim jest coś nie tak.

@Krystyna B.

Przykro nam, że proces rekrutacji do Sii był dla Ciebie negatywnym doświadczeniem. Dbamy o terminowość w dostarczaniu kandydatom informacji zwrotnej i o rzetelny feedback. Proszę o kontakt na adres: mtyczynska@pl.sii.eu. Chętnie zweryfikuję z czego wynikało późniejsze przekazanie informacji z naszej strony oraz wyjaśnię wszelkie wątpliwości dotyczące feedbacku.

Bartek
@Monika, Kierownik Rekrutacji

Absolutnie zgadzam się z Krystyną. To co pani kierownik wypisuje, to niestety ale mydlenie oczu. Sam tego doświadczyłem rok temu i to niestety z pani strony - takie śmieszne trzymanie w napięciu, rozmowa kwalifikacyjna na temat niczego, zero konkretów, zero sprawdzania umiejętności, tylko czcze gadanie. Potem kolejny etap, już z osobą wyżej w hierarchii i to samo, powtórka z rozrywki, po czym na końcu odpowiedź odmowna i argumenty wyssane z palca. Mleko się rozlało, szkoda że pozostał niesmak.

@Bartek

Ciężko odnieść nam się konkretnie do tej sytuacji, nie wiedząc o jaki proces rekrutacyjny chodzi. Jeżeli feedback był nie wystarczająco konkretny, zawsze jesteśmy otwarci na uwagi i chętnie go doprecyzowujemy. Zachęcam do kontaktu.

Bartek
@Monika, Kierownik Rekrutacji

Proszę mi powiedzieć, co to zmieni? Przyjmiecie mnie do pracy? Zaczniecie traktować lepiej potencjalnych aplikantów jak ja? Darujmy sobie to, bo skoro wiele osób ma negatywne doświadczenie z waszym oddziałem, to zmiany radzę rozpocząć od siebie.

Magister
@Krystyna B.

Niestety zgodze sie z Krystyna - rozmowa bardzo ogolna, malo techniczna. Potem upominanie sie i dopraszanie o jakikolwiek feedback.

Łukasz, pracownik SII
@Krystyna B.

Co prawda komentarz dość stary ale powiem jak to wygląda z drugiej strony. Pracuję w SII od 5 lat, u klienta na projekcie. I znam realia od strony klienta. Zapewne nie każdy taki jest ale wiem jak jest u nas. Przychodzi człowiek z Sii na rekrutację, odbywa rozmowę po czym cisza. Klient w ogóle nie daje znaku czy jest na tak, czy na nie. Często managerowie z SII jak wiedzą że rekrutacja jest do tego samego projektu w którym ja jestem, dzwonią do mnie i podpytują, bo kierownik od nich nie odbiera. Totalna olewka ze strony klienta. Po czym po paru tygodniach przypomina im sie jednak człowieka chcą ale niestety jest już za późno bo człowieka zazwyczaj już nie ma bo jest na innym projekcie. Nie wiem jak jest gdy rekrutuje Sii wewnętrznie ale wynik rekrutacji dla klienta zależy od niego. Oni nie mogą powiedzieć kandydatowi że tak, bierzemy Cię, nie mając odpowiedzi z drugiej strony. Przez to później są takie opinie. Ja ogólnie nie narzekam. Jak to ktoś powiedział, wszystko zależy na jaki projekt trafisz? Podwyżka? Nie ma problemu. Średnio mam raz do roku, dogaduję sobie ją sam z klientem po czym informuję swojego managera ze strony Sii o tym fakcie i dostaję. Wszystko na luzie, bez żadnego problemu :).

Halina
@Monika, Kierownik Rekrutacji

Z tym rzetelnym feedbackiem to się nie zgodzę! Byłam na rozmowie o pracę. Na odpowiedź czekałem tydzień dłużej niż pani rekruterka ustaliła, a na koniec zero feedbacku, tylko na odczep się tekst: dziękujemy za rozmowę ale przyjęliśmy kogoś innego, kto aplikował wcześniej. Żenada! A Pani rekruterka miała stanowisko "senior".

Obecny pracownik

Niestety w przypadku Sii opinia o firmie zależy od tego, na jaki projekt trafisz. Socjalnie - firma porządna, benefity (punkty do wydania na kina, książki, wycieczki, multisporta - co mc przyznawane, ilość zależy od grupy zarobkowej), wydarzenia (karnawał, integracje, święta), opieka medyczna, to jest ok. Pod względem zawodowym? Różnie. Można trafić na fajny projekt. Można utknąć w utrzymaniówce (niestety, Sii to kontraktownia, gdzieś wyżej czytałem, że broni się centrami kompetecyjnymi - informuję HRy, że masa ludzi z CC siedzi na projektach zagranicznych klientów i umiera wewnętrznie). Niby firma oferuje zmianę projektu, ale wiele zależy od managera - jedni zrobią to na luzie, u innych taka prośba to wielkie faux pas i podpadnięcie. Jednym z większych minusów wg mnie jest praca zdalna - nie ma ogólnofirmowych zaleceń (a jeśli są, to absolutnie nie ma narzędzi by je egzekwować). Na rozmowie o pracę zapewniają o dowolności pracy zdalnej na UoP. Potem różnie. Jest PM, który nie zezwala na pracę zdalną nawet pracownikom na B2B. Są tacy, którzy (zgodnie z prawem pracy) pozwalają na pracę zdalną 2 dni w mc. Są tacy, którzy mają to gdzieś, i jak chcesz, to pracuj i cały miesiąc na zdalnej. To jest bardzo nie fair, zwłaszcza jak osoby pod różnymi PMami siedzą obok siebie i widzą te różnice. BARDZO WAŻNE PODCZAS ROZMOWY - cokolwiek wam obiecają, wymagajcie tego na umowie. Niestety, często rozmowy (poza HR) są prowadzone przez osoby techniczne/managerów, do których potem nie trafiacie. Więc choćby to, że jeden wam obieca dużo, nie ma żadnego przełożenia w faktycznym zatrudnieniu, gdy traficie do kogoś zupełnie innego. Zarobki zależ w dużej mierze od tego, o co poprosicie. Znam ludzi na tych samych stanowiskach, których zarobki różnią się o kilka tysięcy złotych. Warto orientować się w zarobkach w swojej branży, inaczej można nieźle stracić. Jeśli chcecie mieć spokój i nie wymagacie dużo od siebie i od swojej pracy - to jest ok, nie ma się do czego przyczepić. Jeśli chcecie się prężnie rozwijać - może wam się nie spodobać. A maile szefa to żenada. Publiczne teksty typu "wywalić wszystkich trouble makerów", "jak ktoś chce pracować za pieniądze, to nie zajdzie tu wysoko" - traktuje się to raczej ze śmiechem, chyba, że są kierowane do ciebie (i w cc do wszystkich pracowników w Polsce).

Sztywny_kark
@Obecny pracownik

Nic się nie zmieniło.

Z wolnej stopy
@Obecny pracownik

Mi akurat mi się podoba aby wywalali tych co sieją ferment. JA chce przychodzić do roboty, zrobić swoje i do domu, a nie słuchać narzekań i utyskiwań, jak mu źle i biadolenia. Jak się nie podoba, to niech koleś zmieni pracę. Nikt nie jest trzymany na siłę, pracy na rynku dosyć. Lubię pracować z ludźmi którym się chce, anie takimi co mi narzekają. Gdyby mi się nie podobało to bym zmienił pracę. elo.

Szybki Bill

Witam, mi już pyknął 4 rok w Sii i jestem bardzo zadowolony. Spoglądam też na inne oferty pracy, ale nie widzę równie optymalnego środowiska pracy co tutaj. Nagrody z Great Place to work - moim zdaniem zasłużone! Dla tych co się zastanawiąją czy tutaj aplikować, to napewno powinni zwrócić uwagę na to, że wielu moich kolegów pozmieniało pracę, ale po jakimś czasie wrócili do nas z powrotem. Trawa zielona u sąsiada, nie zawsze jest tak bardzo zielona. Socjalizowanie się w firmie jest na odpowiednim poziomie merytorycznym :-) i rozrywkowym. Dobra kawa, uśmiechnięci ludzie. Duża otwartość na sugestie i pomysły. Projekty - jest ich tyle i każdy ma swoją specyfikę, że nawet nie wiem co się w nich dzieje. Rozwój naszego poznańskiego oddziału, też spory jak przychodziłem, było 120 osób, teraz po 4 latach jest około 400. Są możliwości rozwoju, ale nikt niczego nie podaje na tacy i trzeba mieć trochę oleju w głowie. Dla tych co szukają pełnej opieki i prowadzenia za rączkę przez swoją karierę zawodową to nie jest najlepsze miejsce.

Jowisz

Teraz to nawet trudno powiedzieć jaka jest atmosfera bo praca zdalna ale generalnie mam dobre zdanie o firmie, polecam.

Andrzej

Jak współpracownicy? Fajnie się dogadujecie?

Michał

W Sii przepracowałem rok jako support engineer. Od pierwszego dnia zaskoczyła mnie bardzo przyjazna i życzliwa atmosfera. Dodam że jestem osobą bardzo konserwatywną i było to dla mnie nie lada zdziwienie, zwłaszcza, że wywodzę się z wojskowego środowiska. Po tej fali entuzjazmu jednak przyszedł moment wylania kubła zimnej wody na głowę. Umowę o pracę podpisałem w konkretnej lokalizacji (mieście), zgodziłem się na delegacje "co jakiś czas". W praktyce pierwsze pół roku spędziłem rozsiany po całej Polsce, do domu zjeżdżając na weekendy. Line menadżer zwodził mnie, mówił że już tak często nie trzeba będzie jeździć. Kłamał, nie miał innych ludzi więc wziął żółtodzioba który wszystko na klatę weźmie. Niesmak pozostał, gdybym wiedział o tym przed podpisaniem umowy to bym podziękował, a tak męczyliśmy się ze sobą zamiast rozwijać i współgrać. Do tego doszły metody kija i marchewki, obietnice bonusów itp. Nie doczekałem się. To by było tyle z tych mniej przyjemnych rzeczy. Przez ten pryzmat nie chce oceniać całej firmy, być może trafiłem na kiepski projekt lub na kiepskich przełożonych. Na duży plus zaliczam podejście współpracowników i koordynatorów, można było się bez problemu dogadać. Nie było problemów z wolnymi, urlopami itp. Robota przyjemna choć klienci czasem wchodzili na głowę. Ogólny pogląd na firmę to 8 na 10 punktów, myślę że to dobry pracodawca.

El Romano
@Michał

Przełożony P. ze Stolicy? ;)

Kuba-rozruba

Raczej interesują mnie warunki finansowe i zatrudnienia niż stan toalet do relaksu.

AmbrBalc
@Kuba-rozruba

Kuba raczysz żartować. Gdzie niby mam oddać sie mojej pasji - Heartstone.

Były pracownik.

Rekrutacja: Wysyłasz swoje CV, a i tak musisz opracować drugą wersję zgodną z firmową formatką (zamieszczasz te same informacje). 1 etap: HR (strata czasu na omawianie CV kandydata jeżeli rekruter nie jest osobą techniczną) , 2 etap: rozmowa techniczna(zadania do rozwiązania). Pracownicy starsi stażem mogą liczyć na dofinansowanie ezgaminów certyfikujących. Firma zdobywa kontrakty jako podwykonawca. Starają się zdobywać ciekawe projekty. Dużo obiecują (a przecież nie wiedzą jakie projekty ostatecznie przyjdzie im realizować). Przyjemna atmosfera pracy. Przeciętne zarobki.

Kuba-rozruba
@Były pracownik.

Jakie przeciętne zarobki? O jakim stanowisku piszesz? W SD zazwyczaj są przeciętne zarobki, a np dla developera przeciętne zarobki to będą 3 razy lepsze od tych z SD.

Jan

Witam, trochę czytałem w internecie na temat filmy Sii. Chciałbym dowiedzieć się w jakich miastach szukają pracowników oraz na jakie stanowiska? Ciekawi mnie struktura firmy oraz system wynagrodzeń. Wszystkie informacje mile widziane! @Monika, Kierownik Rekrutacji, czy mogłabyś wypowiedzieć się jaka jest atmosfera pracy, czy firma inwestuje w pracownika i oferuje szkolenia? Może twoja opinia zachęci kogoś z obecnych na forum do złożenia aplikacji w tej firmie. Pozdrawiam!

@Jan

Obecnie prowadzimy rekrutacje do wszystkich 9 oddziałów Sii. Szukamy m.in. Java Developerów, .Net Developerów, Testerów, Scrum Masterów i Specjalistów ds. wsparcia IT. Zachęcam do zapoznania się z naszymi ofertami na stronie https://sii.pl/oferty-pracy/. Na stronie można znaleźć też wiele informacji o firmie, strukturze, naszych biurach czy projektach, które zrealizowaliśmy. Atmosfera panująca w firmie to z jeden z elementów najbardziej docenianych przez naszych pracowników. Najlepszym tego potwierdzeniem może być nagroda Great Place to Work, którą otrzymaliśmy już 4 raz z rzędu. Organizujemy liczne szkolenia techniczne, miękkie i językowe. W najbliższym czasie są to m.in szkolenia z obszarów.: ISTQB Foundation z certyfikatem, ITIL, Scrum, Angular,Salesforce.

Zostaw merytoryczną opinię o Sii Sp. z o.o. - Poznań

Sii Sp. z o.o.