sii

Gdańsk

sii

Opinie o sii

Dżem

Osoby z działy HR to porażka. Jestem po rozmowie rekrutacyjnej. Mieli odezwać się i poinformować jaki wynik rekrutacji. Oczywiście na tym się kultura zakończyła. Bez kontaktu. Wewnątrz atmosfera na siłę bananowa. Jak ktoś lubi spędzać weekendy w Starbucksie, to mu się spodoba... Jestem ciekaw gdzie parkują pracownicy, którzy nie dojeżdżają komunikacją miejską? Płacą 12 zł za godzinę?

anonymous
@Dżem 13.09.2018 10:14

Cześć! Przykro nam, że wystąpiła taka sytuacja. Bardzo ważną częścią procesu rekrutacji w Sii jest przejrzystość i terminowe dostarczanie feedbacku oraz informacji zwrotnej. Mamy określony czas na przekazanie kandydatowi wiadomości o statusie rekrutacji. Skontaktuj się proszę z naszym działem rekrutacji recruitment-gdansk@pl.sii.eu – sprawdzimy, co się stało i dlaczego informacja do Ciebie nie dotarła. Przy okazji chętnie opowiemy, jak wygląda u nas kwestia dojazdów i parkowania. Alicja Sawicka Kierownik Działu Rekrutacji Sii Gdańsk

Wit

Podczas rozmowy radzę 20 razy się upewnić czy napewno aplikujecie na dobre stanowisko... Zatrudniają ludzi na stanowisko X, a dzień przed rozpoczęciem pracy zmiana planów i lądujesz na stanowisku Y. Potem pretensje przez brak motywacji do beznadziejnego projektu, obiecują gruszki na wierzbie, że za niedługo się poprawi. Nim się człowiek obejrzy tapla się w (usunięte przez administratora) dobre 2 lata. Wciskają kogo się da gdzie się da. Developer klepie testy, tester robi za devopa, a sprzątaczka za architeka :) O wynagrodzeniu nie ma co rozmawiać bo płacą adekwatnie do obowiązków... Firma dobra dla ludzi bez ambicji albo studentów bez doświadczenia.

Magda
@Wit 20.07.2018 16:16

Cześć, zadowolenie pracowników jest dla nas bardzo ważne i bardzo o nie dbamy w Sii. Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie idealnego projektu nie jest sprawą łatwą dlatego oferujemy naszym pracownikom możliwość zmiany za pomocą specjalnej aplikacji Job Changer. W każdym oddziale wnioski trafiają do Managera HR, który poszukuje projektu pasującego do oczekiwań i doświadczenia pracownika. Ponadto, nie zmieniamy umów ani warunków zatrudnienia przed rozpoczęciem pracy. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy możemy zaproponować rozwiązanie jeszcze bardziej korzystne dla kandydata, niż pierwotna oferta, ale wybór pozostawiamy kandydatowi. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami bezpośrednio: hr-gdansk@pl.sii.eu. pozdrawiam, Magda

on@

Jak wygląda praca w \kadrach

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa bardzo ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w sii? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

KarynaIT
@Administrator 15.04.2018 09:26

Między słabo a dobrze. W niektórych praktykach są pieniądze to i atmosfera jakaś jest. A w bu/praktykach które nie mają kasy jest jak podczas zarazy morowej. Firmę oceniam w standardach IT między 2.5-3

pomidor

Nie zgadzam się z przedmówcą. Sii jest świetnym pracodawcą. Co prawda pewnie można znaleźć firmę, która zaoferuje nieco wyższą stawkę, ale takiej atmosfery nigdzie się nie znajdzie. Nigdy nie pracowałem w firmie, w której tak o mnie dbano!!!

4letni pracownik
@pomidor 28.08.2017 16:31

W solvitcie technikowi placa 1-1.5k wiecej (netto), a z tego co widze, wiele osob tam ucieka, i przenosza atmosfere :) Znam devc# którzy dostali o 2-2.5k więcej... Coraz gorzej w tym Sii. Ludzie będą uciekać...

Elrond
@pomidor 28.08.2017 16:31

Cytując klasyk "Ale nie ma zimnioka, jest tylko mroźna zima, halucynacja z niedożywienia i śmierć." Jak nie ma kasy nie ma atmosfery są tylko halucynacje z niedożywienia i śmierć. Dbają w każdej firmie IT w przeciwieństwie do Sii nie musisz się zastanawiać czy opłacić czynsz czy kupić jedzenie . Drogi pomidorze wyrobiłeś w sobie syndom sztokholmski - jedynym sposobem jest wyjść poza strefę komfortu i sprawdzić lub popytać otoczenia jak jest na rynku. Atmosfera jest słaba i nepotyczna za kamuflażem "Power People" by techniczni szybko nie dojrzeli że to jest zwykła dojnia pieniędzy a nie software house - nie wiem skąd się bierze ścieżka awansów, podwyżek, szkoleń.

PanKondensator

Jak projekty dla Intela/NXP w Sii można określić pracę jednym słowem - "Klepanie Biedy"(warunki finansowe nie koniecznie technologia). Wymagania jak Eksperta - pensja technika. Cześć testerów zarabia mniej niż wykładowca chemii - w Biedronce. Bony żywieniowe Sodexo traktują jak wielką nobilitację. Developerzy po kilku latach ledwo mogą dobrnąć do 4k netto - znikają tak szybko jak mogą. Lepiej zatrudnić się bezpośrednio w ww firmach. W projektach Fix Price-owych dla innych Business unitów jest ciut bliżej realiów rynkowych do 10-12k faktura netto wydaję się być realne. Jak podają ofertę na nofluffjobs to zawsze dolne widełki są brane pod uwagę. Jak pisze ze oferują praca zdalna maja na myśli biurko obok. Firma stosuje taktykę firmy pogrzebowej, gdzie wsadzają twoją przyszłość do trumny i tylko ciągną kasę jak tylko się da. Firma ma taktykę jeden senior na dziesięciu noob-niewolników ciężko o wsparcie merytoryczne wew firmy. Organizują fajne imprezy ale zarabiając rynkowo byś był na lepszych. Wyjazdy integracyjne organizują w piątki po pracy a nie w środku tygodnia jak inni w branży. Szkolenia robią w Soboty marnując ludziom weekend. Firmę należy traktować jak pośredniak podczas krótkich okresów bezrobocia.

nicdodacnicujac
@PanKondensator 14.05.2017 21:34

sama prawda!

Todi

Zalosna firma. Bylem na rozmowie jaki technik tester. Rekrutujaca - widac bylo ze nie ma pojecia o rekrutacji a co dopiero o tematyce IT. Wszystko wypelnilem w tescie i mi podziekowali. Ogloszenie o tej pracy ukazuje sie non stop. Sami chyba nie wiedzą kogo szukaja. Firma gate obok docenila moje umiejetnosci.

Magda
@Todi 08.03.2018 23:05

Jako dział Rekrutacji w Sii dokładamy wszelkich starań aby proces rekrutacyjny przebiegał w pozytywnej atmosferze. Chciałabym poznać Pana opinię, omówić wyniki testu, odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości. Proszę o kontakt pod adresem rekrutacja-gdansk@pl.sii.eu Pozdrawiam, Magda.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa istotną rolę. Czy tak samo jest w sii ? Napiszcie, co sądzicie na ten temat!

Zostaw opinię o sii - Gdańsk

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie sii