Sii Sp. z o.o.

Opinie o Sii Sp. z o.o.

Programista w Sii

Jestem programistą w Sii Katowice, jak dla mnie jest to świetna firma. Sii pamięta i dba o pracowników którzy są u klienta. Firma daje możliwości rozwoju, nie czuć w ogóle też korpo. Uważam że podjęcie tutaj pracy było świetną decyzją. Jest mnóstwo integracji, dobra atmosfera w HQ i eventy (np. Hackathony, szkolenia, planszówki, nauka języków obcych). Wypłaty terminowo, komunikacja z działami administracji i HR na super poziomie :) Jak najbardziej polecam pracę tutaj - inne komentarze są w moim odczuciu oderwane od rzeczywistości i pisane przez wokalną część ludzi która z jakiegoś powodu nie przeszła pozytywnie procesu rekrutacji.

lol
@Programista w Sii

hahahahahahahahaahah... "nie czuć w ogóle też korpo" Nie no wcale nie czuć atmosfery korpo patrząc na propagandę sukcesu w postaci zdjęć z photostocka pokazujących ludzi z facjatami wykręconymi w sztucznym uśmiechu co dwa metry w siedzibie firmy.

Na jakie wsparcie w Sii Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Czy Sii Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Pracownik Sii

Nie

Kałuża Nowy wpis

Tak, szkoleń jest dużo, sam brałem w nich udział.

Kałuża Nowy wpis

Dla Sii pracowałem dwa i pół roku na kontrakcie B2B jako programista i bardzo sobie ten czas cenię. Kompetentny, ludzki management (najlepszy jaki miałem w 8-letniej karierze), pełna transparentność i zero ściemniania. CEO firmy również nie owija w bawełnę, dlatego zawsze wiesz na czym stoisz. Poza tym firma oferuje standardowe benefity i konkurencyjne wynagrodzenie, ale mocno stawia na formowanie różnych społeczności przez kontraktorów i pracowników, organizując przestrzeń do integracji jak i wymiany wiedzy. Miałem okazję spotkać się w tej firmie z prawdziwymi wymiataczami. Sii nie ma również problemu wyłożyć pieniędzy na czyjąś pasję, czy zasponsorować jakąś placówkę, nie ma też problemu dzielić się zyskami. Z przyczyn obiektywnych zakończyłem współpracę, ale kto wie co przyniesie przyszłość - gdyby przyszło mi kiedyś wrócić do Sii byłbym z tego powodu bardzo zadowolony.

kandydat

chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca na stanowisku Administratora Salesforce, czy trzeba mieć jakieś doświadczenie? Nie ukrywam, że ilość ofert zw Salesforce dla osób, które by chciały wystartować w tym temacie jest zerowa. Zawsze wymagane jest jakieś doświadczenie 1-2lata ale gdzie je zdobyć :D Robię szkolenia na Trialhedzie i w obecnej pracy używam Salesforce jako end user.

Nowy wpis

@kandydat

Cześć! Szczegóły odnośnie wynagrodzenia oraz inne kwestie związane z danym stanowiskiem przedstawimy w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. Zachęcamy do aplikowania! :)

Czy w Sii Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Zainteresowany pracą

Mam pytanie czy ktoś po negatywnym wyniku rekrutacji rekrutował ponownie np za pół roku, po doliczeniu się? Jak wygląda rekrutacja jeśli wysyłamy CV przykładowo na 3 interesujące nas stanowiska?

@Zainteresowany pracą

Cześć, Jeśli zgłosiłeś chęć udziału w rekrutacji na kilka różnych stanowisk, to wówczas podczas spotkania z Rekrutacją, zostaną omówione te stanowiska, które Cię interesują. Wszystkie aktualne oferty pracy znajduja się na naszej stronie https://sii.pl/oferty-pracy/ Możesz zawsze zgłosić się do rekrutacji, nawet jeśli w przeszłości, coś poszło nie tak. Wiemy, że z czasem każdy nabywa doświadczenia oraz nowych umiejętności. Zapraszamy do kontaktu.

Stefan

To samo u mnie i kilku znajomych. "Odpowiedz zawsze dajemy nawet negatywna" - zaden z nas nie dostal.

pies Koko
@Stefan

I tu moge sie zgodzić w 100%. Wypisz wymaluj moja "rekrutacja". Rozmowa, długa , wyczerpująca, w miare konkretna. Efekt - rekomendacja. Ja nie mam jakiś zastrzezeń, ekspert chyba też. Ale co z tego skoro nikt nie raczył do mnie napisac/zadzwonić. Ja zmarnowałem swój czas , a tych 'profesionalistów' nie stac na napisanie 2 zdań. Nawet na maile ich 'profesionalny rekruter' nie jest w stanie odpisac.

Kleks

Sama praca nie jest najgorsza, ale zarządzanie jest tragiczne. Co chwilę zmieniają Ci klientów, do niektórych trzeba dojechać prawie 70km w jedną stronę. Często zmiana jest z dnia na dzień :(

Jakie są warunki zatrudnienia w Sii Sp. z o.o.?

Programista w Sii

lol
@Programista w Sii

Pokaz

Dobrze, że szef Sii wystosował oficjalne oświadczenie na temat tego jaką antypracowniczą politykę tam mają, to nie trzeba wypytywać o plotki.

ZZ

Wasz prezes się mylił. To nie pracownik, który założył związki zawodowe zepsuł Wam reputację, tylko CEO, który uznał ten fakt za odrażający i za równie odrażające uznaje prawo pracy.

Gwidon

Czy w Sii można zapisać się do związku zawodowego?

ZZ
@Gwidon

Zapisać się można, zanim go pracodawca nie zniszczy :)

januszeks

załóż związek zawodowy, zostań zwolniony, takie to sii jest

Nikke

czy w Sii występuje problem z urlopami? czy zmuszają do wybrania 10 dni roboczych pod rząd (czyli w sumie 14 zgodnie z kodeksem pracy) na umowie o pracę? czy trzba urlop planować z dużym wyprzedzeniem? zastanawiam się nad złożeniem aplikacji ale te informacje są dla mnie kluczowe

Krótko i na temat

No tak średnio bym powiedziała. O ile sama rozmowa telefoniczna poszła sprawnie i pani szczegółowo przedstawiła profil firmy przed zaproszeniem na rozmowę pod koniec sierpnia (nawet subtelnie podsunęła wskazówkę odnośnie zapoznania się z zawartością strony internetowej i działalnością Sii przed przyjściem na spotkanie, ponieważ później rzeczywiście padło pytanie w tym temacie). Sama rozmowa zresztą też nie była najgorsza, oczywiście zadania rekrutacyjne w formie sztywnych scenariuszy z jednym prawidłowym kluczem odpowiedzi, więc potrzebne jest szczęście aby się wstrzelić; jednak takie "sprawdzanie" kandyata pewnie zależy od stanowiska i działu. Całe dość pozytywne wrażenie odeszło w siną dal pod koniec rozmowy, gdy pani E. zarzekała się, że feedback będzie maksymalnie do dwóch tygodni i wyśle go mailem, ponieważ "wszyscy kandydaci zawsze otrzymują od nas odpowiedź zwrotną, nawet negatywną". No cóż, ja chyba utknęłam w jakimś limbo rekrutacyjnym, bo posady nie dostałam, ale za to zostałam po cichaczu spławiona. ;) Historia już trochę podstarzała, bo inną pracę mam, ale zawsze warto przy pamięci napomknąć w razie, gdyby komuś przytrafił się podobny przypadek (a z tego co widzę, nie byłam odosobniona).

monika

czy w HR jest możliwa tam praca hybrydowa? czy tylko 100% stacjonarna?

Klara

Co znaczy status "szukamy najlepszych ofert"?

Barbara
@Klara

A gdzie go widzisz?

Klara
@Barbara

Konto kandydata

naczelny_niehejter

Cześć, podziele się z Wami jak u mnie wyglądał proces rekrutacji i onboarding bo do projektu nie zostałem jeszcze przydzielony z uwagi na szkolenie w pierwszych trzech misiącach pracy. Proces był szybki, z początku rozmowa z rekruterką i gadka po ang, potem rozmowa techniczna. Po 3 dniach dostałem info, że są mną zainteresowani i zaproponowali prace. Cała komunikacja, wzór umowy, papiery przesyłane na maila. Jak osoba która się mną opiekowała nie odpowiadała zbyt długo to gdy się przypomniałem, ktoś z kadr dał mi odpowiedź. Onboarding super, są procesy i działają w jeden dzień wszystko załatwione, sprzęt, ew. wątpliwości dotyczące umowy, BHP, bezpieczeństwo w firmie itp. Co do samego szkolenia bardzo spoko, poruszane jest wiele tematów z którymi seniorzy mieli problem w projektach, oddaje sobie zadania by potem dostać feedback i wiedzieć co trzeba poprawić. Wydaje mi się, że w tej firmie dużo się naucze i zostane na dłużej. Nie mam 20 lat w IT ale spędziłęm wcześniej po 2 lata w innych firmach IT i jest kolosalna różnica ;) Na ten moment mogę polecić pracę w Sii, no chyba że komuś nie pasuje outsourcing... niech najpierw poczyta co to jest żeby się potem nie zdziwić. Jak coś potrzebuje to nie pytam się 20 innych osób tylko mam swojego LM'a,

Rado553

Cześć wszystkim, pracuję aktualnie 3 lata w SII jako programista ogółem bardzo dobrze oceniam tą firmę chociaż mam parę innych opinii na jej temat. Jeśli ktoś chciałby poznać więcej szczegółów jak w SII się pracuje, jakie są wynagrodzenia itd to zapraszam do kontaku mailowego chętnie opowiem :) radoslaw.janas@outlook.com

Emilia
@Rado553

A nie możesz tutaj tego napisać? To jakaś tajemnica?

Aha
@Emilia

Nie może bo od łebka którego zrekrutuje dostaje kasę coś koło 6 tys

Barbara
@Aha

A co to za manewry? Skąd to wiesz?

Kontraktor

Zanim zaczniesz rozważać ofertę od Sii poczytaj o tym czym jest body-leasing, kim jest kontraktor i jak jest traktowany w stosunku do normalnego pracownika. Firma świadczy takie a nie inne usługi, więc nie możesz się na nią za to obrażać. Słowem staram się ocenić kontraktowanie, a nie klienta u którego pracowałem, projekt jaki mi się trafił, czy zgodę na bycie kontraktorem. Ogólnie szkoda czasu, nawet na rekrutacje. Proces jest bardzo długi, w moim przekonaniu służy bardziej utargowaniu warunków, niż, sprawdzenie czy dopasowaniu Cię do projektu. Mi na przykład zabrano możliwość współpracy na umowie o prace, a kontrakt B2B jest bezbenefitowy. Z perspektywy czasu, widzę jak ignorowałem wiele "czerwonych lampek" zmęczony pracą u poprzedniego pracodawcy. Możliwość rozwoju, którym często się chwalą to niewielki jak na IT budżet szkoleniowy. Problem jest taki, iż w przypadku gdy klient oczekuje, że kontraktor wyrobi na przykład jakiś certyfikat, jeśli w tym budżecie nie będzie już pieniędzy, zapłaci on z własnej kieszeni. Ponadto ludzie, którzy się wyróżniają pozytywnie nie są zauważani czy doceniani. Nie pomoże nawet typowa korpowalka o siebie. Często pozytywny feedback na Wasz temat utyka gdzieś między procedurami klienta i kontraktowni, a obie strony zrzucają winę na siebie. Nie ufajcie też ustnym zapewnieniom kadry zarządzającej Sii. Na wszystko miejcie conajmniej "maila" lub inną podkładkę. Agresywny sposób zatrzymania Was za wszelką cenę, gdy już złożycie wypowiedzenie. Przez okres wypowiedzenia, a nawet dwa tygodnie po, ogromny spam ofertami, bez względu czy pasują do waszego profilu czy nie. Nie mówiąc już o tym, że Sii jest w stanie bez pytania Was o zdanie wrzucić Wam w kalendarz rozmowę o pracę. Z pozytywów: nie spotkałem się z opóźnieniami w wypłatach pensji, która w moim przekonaniu jest pensją rynkową, a na początku współpracy była nawet lekko ponadrynkowa. Mile zaskoczony byłem drobnymi okazjonalnymi podarunkami (np. świątecznymi). Jeżeli ktoś lubi imprezy firmowe, integracje, wspólne korporacyjne zaangażowanie w akcje, również będzie zadowolony.

Zostaw merytoryczną opinię o Sii Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Sii Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sii Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sii Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sii Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sii Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sii Sp. z o.o.