Sii Sp. z o.o.

Opinie o Sii Sp. z o.o.

Daria

Przed świętami miałam rozmowę rekrutacyjną z Panią Ewą. Ś. z oddziału z Katowic i do dzisiaj nie otrzymałam feedbacku chociaż poprosiłam o niego. Wcześniej czytałam opinie i zastanawiałam się czy w ogóle podchodzić do rekrutacji i to jednak był błąd bo tylko zmarnowali mój czas.

Roman
@Daria

Może powinnaś zadzwonić do firmy i się dowiedzieć co i jak. Bo często odzywają się tylko do tych kandydatów którzy przeszli, a reszty nie informują. Mnie też takie zachowanie wydaje się słabe.

zainteresownay

Czy w Sii są organizowane jakieś durne zbiórki pieniężne z prywatnych wypłat pracowników np. na urodziny/rocznicy pracy/śluby dzieci/imieniny męża? Nie ukrywam że to dla mnie ważne przy wyborze firmy, jak i pewnie dla 50% osób, które nie chcą uczestniczyć w durnych zbiórkach a mimo to krzywo się uśmiechają przy takich okazjach i nie odważą się mówić o tym głośno udając, że wszystko jest ok i chcą to robić.

tester
@zainteresownay

Zarowno w tej jak i poprzedniej firmie były w teamach organizowane zbiórki dla chętnych, niemniej wystarczy mieć jaja i nie brać w nich udziału :D

Damian
@tester

I co, jak odmawiałeś to pewnie byłeś wrogiem publicznym numer jeden? ;)

@Damian

No i? Nie jestem zupą pomidorową żeby wszystkim pasować

Roman
@Marek

Wiadomo. Każdy może mieć własne zdanie i nie przyłączać się do tłumu. Inne sprawy w firmie ci pasują? Np,wysokość wypłaty? Bo chętnie dowiedziałbym się na ile mogę liczyć jakbym się przyjął.

Ster

Fatalny proces rekrutacji. Doświadczonemu specjaliście w zawodzie robią kartkówki z podstaw. Takim procesem rekrutacyjnym zrażają kandydata na start. W innych firmach rekrutacje przebiegały w odmienny sposób. Jak można kartkówkami z podstaw sprawdzić poziom doświadczenia osoby, która jest już trochę na rynku pracy ? Taki też proces rekrutacji daje do myślenia z jakim poszanowaniem potem w firmie będzie się traktowanym. Niektóre osoby najwidoczniej awansowane są za wcześnie i dopiero dojrzewają na tych stanowiskach do tych zadań jakie wykonują.

@Ster

Bardzo proszę o kontakt – chciałbym dowiedzieć się więcej i wyjaśnić sprawę. Mój mail: wojciech.dreja@sii.pl. Pozdrawiam, Wojciech Dreja, Head od Recruitment

@Ster

Dzień dobry. Dziękuję za uwagę oraz email w tej sprawie. Wyjaśniamy, co poszło nie tak na etapie weryfikacji technicznej. Weryfikacja techniczna dopasowana jest do wymagań projektów, które realizujemy. Najpewniej doszło do błędu, co też aktualnie sprawdzamy. Pozdrawiam Wojciech Dreja - Head of Recruitment.

Le

Jakie są stawki (widełki) dla Technical Writer'a i czy jest (zdalne) wdrożenie wewnętrzne?

sanczo

czy firma wprowadza segregację sanitarną i będzie weryfikowała tak zwane paszporty szczepionkowe? zanim nadeślę cv chciałbym to wiedzieć

@sanczo

Dzień dobry. Szczepienia to prywatna sprawa naszych pracowników i w żaden sposób nie jest to przez Sii weryfikowane. Praca w biurach możliwa jest dla każdego przy jednoczesnym zachowaniu wymogów sanitarnych, które określa Ministerstwo Zdrowia. Pozdrawiamy.

ItMaster

Zgadzam się z opiniami odnośnie rekrutacji. Cały proces trwa bardzo długo, jeżeli liczycie na to że szybko dostaniecie odpowiedź to się rozczarujecie.

Firma prawdopodobnie przeprowadza rozmowy aby zadowolic tabelkami i wykresami swoich przelozonych. po rozmowie zero odezwu.

Cześć, Zależy nam, aby kandydaci mieli jak najlepsze doświadczenia związane z procesem rekrutacji. Brak kontaktu ze strony rekrutera nie jest naszym standardem. Informację zwrotną wysyłamy do 14 dni po spotkaniu rekrutacyjnym lub sprawdzeniu technicznym. Do kandydatów trafia też wtedy ankieta badająca satysfakcję z procesu rekrutacji. Chętnie sprawdzimy, dlaczego tym razem było inaczej – prosimy o kontakt na rekrutacja-katowice@sii.pl.

Alicja

Witam, czy wszystkie umowy o pracę są podpisywane bezpośrednio z firmą SII ? czy z innymi firmami dla których się wykonuje pracę ?

@Alicja

Cześć, Wszelkie umowy o pracę czy współpracę podpisywane są z Sii. W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu z działem rekrutacji w Katowicach (rekrutacja-katowice@sii.pl), który udzieli Ci szczegółowych informacji nt. projektów i warunków zatrudnienia w Sii. Pozdrawiamy Zespół Sii Katowice

Miałbym pytanie, jak wyglądają projekty dla Bombardiera (lokalizacja, godziny pracy)

Hej, jakie firmy są konkurencyjne dla Sii w Katowicach ?

Asia
@Tomek

NBC Sp z o.o.

Abc
@Tomek

JCommerce

Miałbym pytanie czy praca dla klientów odbywa się w oficjalnej siedzibie firmy. Czy przypadkiem nie odbywa się w odległych lokalizacjach (biura klientów)? Czy możliwa jest praca częściowo zdalna?

@Zainteresowany

Dzień dobry, Projekty realizujemy z naszego biura w Katowicach oraz w siedzibie Klientów, zależnie od projektu. Podczas pierwszego kontaktu pytamy o Twoje preferencje dotyczące technologii i lokalizacji aby dopasować projekt do Twoich preferencji. Większość projektów realizowanych przez katowicki oddział Sii zlokalizowanych jest w okolicy centrum Katowic. Możliwość pracy zdalnej jest zależna od projektu. Zapraszamy do kontaktu na rekrutacja-katowice@sii.pl abyśmy mogli odpowiedzieć na Twoje pytania. Zespół Sii.

Akurat to pytanie prosiłbym pozostawić (spośród zdublowanych)

Rozmowa z HR oraz techniczna na miłym i profesjonalnym poziomie. Natomiast w moim przypadku firma przeprowadzała rekrutację w momencie kiedy nie miała żadnych projektów pasujących do mojego profilu technicznego o czym dowiedziałem się już na samym końcu. Czyli feedback otrzymałem pozytywny, ale nie zaoferowano mi pracy ze względu na brak projektów. Zatem straciłem swój czas ale za to zasiliłem bazę danych potencjalnych pracowników na przyszłość co nie odbieram jako pozytywne doświadczenie.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Sii? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Dział Rekrutacji Katowice

Cześć! Standardowy proces rekrutacji składa się z 2 etapów: 1) Rozmowy rekrutacyjnej 2) Sprawdzenia technicznego / umiejętności Następnie przedstawiamy kandydatowi projekty dopasowane do Jego oczekiwań i doświadczenia. To jest czas na finalną decyzję odnośnie dołączenia do Sii ???? Informację zwrotną dotyczącą rekrutacji przedstawiamy w ciągu 14 dni od rozmowy/sprawdzenia technicznego. Zdarzają się mniej standardowe rekrutacje, które mogą mieć dodatkowe etapy, ale zawsze staramy się, żeby proces był jak najszybszy ???? Pozdrawiam Paweł

Angelika

Hej, ile można zarobić w tej firmie ?

Mam również takie wrażenie, że osoby narzekające na rekrutację mają negatywne odczucia ponieważ nie spełniali oczekiwań.

Byłem w tej firmie na rozmowie, obiecali się odezwać a nie zrobili tego. Z tego co widzę to nie jestem jedyny.

ciekawy

Spodziewałbym się bardziej że ktoś napisze tu o pracy w Sii a nie rekrutacji do Sii.

bonek

Potwierdzam, to co napisali przedmówcy. Traci się tylko czas po godzinach. Sprawdzają kompetencję, po czym się nie odzywają. Chociaż powiedzieli by, pocałuj się, albo coś. Ta sytuacja powtórzyła się u dwóch moich kolegów. Także odradzam jak ktoś szanuje swój czas.

rzeczywiście

Podobnie jak @zniesmaczona nie polecam firmy Sii w Katowicach, przynajmniej na etapie rekrutacji. Kandydaci są zwodzeni przez długi, długi czas (czasem nawet wykraczający poza miesiąc), tak jak napisała @zniesmaczona trzeba prosić się o informacje zwrotne. Nie polecam, jeśli ktoś szuka profesjonalnej firmy, która równie profesjonalnie podchodzi do swoich kandydatów.

Zostaw merytoryczną opinię o Sii Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Sii Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sii Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sii Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sii Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sii Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sii Sp. z o.o.