Opinie o BPSC S.A. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy BPSC S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w BPSC S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BPSC S.A. w Katowice

I kolejna delegacja. Tym razem do ... :)

@333

Tak to bywa, chcesz to zasuwasz, ja po niecałym miesiącu od zwolnienia, odpoczywam. Mam już nową pracę zaklepaną, nikt łaski nie robił. Wyższe wynagrodzenie, dodatki lepsze. Teraz się cieszę, że na mnie padło. Koledzy telefony mają, więc kontaktu nie tracimy, zaczyna być ciekawie a kilku klientów już prosi o pomoc poza BPSC bo z nikim podobno nie można się dogadać. Będzie wesoło.

Aktualny zmartwiony

Dokladnie pokazcie mi klienta który ma standard wdrozony. Właśnie Bpsc przez lata slyneła z tego i tym wygrywaliśmy z konkurencją, że realizowaliśmy projekty indywidualne. Klienci przechodzili do nas z systemów zamknietych. Teraz mamy zwrot o 180 st. wiec bye bye klienci z indywidualnymi potrzebami a dokladniej indywidualizmy beda wyceniane tak z 4 razy drożej. Wiec za połtora roku automatyczne podniesienia bedą dotyczyć tak 0,5 % klientów a reszta po staremu. Zaletą może byc to ze do standardowej funkcjonalnosci moze wpaśc wiecej indywidualnych rozwiazań dostosowanych do standardu czyli podniesie sie funkcjonalnośc. Pytanie jak zostanie pogodzone to ze zwiekszeniem ergonomi rozwiazania nie wspominajac o starym interfejsie

asd

I to sie nie uda ;) za duzo klientow ma indywidualnie wszystko zrobione.

Klient

Nic się nie zmieniło poza anglojęzycznymi nazwami działów i stanowisk. I zapewnieniu że pracują nad tym że kolejne upgrade będzie się odbywało w zasadzie automatycznie. To może być interesujące

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie BPSC S.A.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy +Doradca Klienta z j. niderlandzkim +
Opole
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
asd

tak

Byly

Co tam ciekawego w naszej byłej firmie ? konferencja udana ? klienci zadowoleni ze zmian ?

Ciekaw

Czyli zgodnie z przewidywaniami stare dobre standardy zostały zachowane.

Insider

a jak myslisz??? :-)

Ciekaw

Ciekawe czy przy zwolnieniach był brany pod uwagę klucz rodzina przyjaciele znajomi ?

Były
@Ciekaw

Przy braku obiektywnych kryteriów zwalnianych ludzi na pewno ten czynnik był brany pod uwagę

Kubis

Nocny Marek - zdesperowany kolego do psychiatryka lub komitetu obrony demokracji

Kubis

Nocny Marek

Kilka slow wyjasnienia dlaczego zostawilismy osoby ktore teraz same odchodza, a zwolnieni zostali ci ktorych jednak potrzebujemy. Gdy pracownik sam odchodzi nie trzeba mu dawac odprawy, wiec zmusilismy ich do odejscia przez zwolnienie kolegow i dolozenie obowiazkow. Natomiast jesli ktos po zwolnieniu zgodzil sie wrocic do pracy to znaczy ze jest zdesperowany i bedzie pracowac za dwoch bez cienia sprzeciwu bojac sie ze znowu go zwolnimy. Nieprawda ze nie ma kto zajmowac sie wydrukami w Crystal Reports, nadal pracuje Adam autor silniczka CR do evo 1.1 a wydruki sa do ogarniecia przez konsultantow na poziomie college. Szkolenia z tworzenia raportow rusza jak tylko zakupimy odpowiednia ilosc licencji CR. Potencjalnych pracodawcow prosze o kontakt bezposrednio z Projekt Managerami lub Kierownikami zwolnionych pracownikow, prosze wziac pod uwage ze na rozmowy przychodza do Was autorzy produktu ktory na rynku wygrywal rywalizacje z najwiekszymi producentami oprogramowania. Gdyby nie grupowe zwolnienia to nie mielibyscie Panstwo szans nawet na rozmowe a co dopiero na zatrudnienie takich osob, bo tak jak przyznali headhunterzy Jaromira, wczesniej ciezko bylo kogos wyciagnac z BPSC. Architektow Impulsa ktorzy juz planuja nowy biznes, prosze o nie podbieranie pracownikow aktualnie zatrudnionych w BPSC. Jesli ktos bedzie szukac nowej pracy to sam Was znajdzie.

Potencjalny pracodawca

Szanowni sfrustrowani plotkarze, Rozumeim Wasze rozgoryczenie, ze z roznych powodow firma uznala, ze jak juz musi kogos zwolnic, to wypadlo na Was. Zastanowcie sie czy naprawde jestescie taka elita, jak wynika z komentarzy - nie znam pracownikow bezposrednio, ale poziom tej debaty, zyczeniowe pompowanie swojego ego, wylewanie pomyj na tyle osób i radosc z tego, ze ktos sam postanowil opuscic firme, swiadczy o tym, ze chyba jednak czesc z Was probuje zagluszyc poczucie, ze moze wybor nie byl taki zupelnie przypadkowy. Naprawde, pisanie w kolko o tym jak strasznie firma sobie bez Was nie poradzi, jest zalosne. Bede sie uwaznie przygladal osobom z Bpsc, przychodzacym na rozmowy do naszej firmy.

Byly
@Potencjalny pracodawca

No właśnie chodzi o te powody zwolnienia...A kto napisał że jesteśmy elitą z elit ? Gdyby mi ktoś wprost powiedział że dałem d... Tutaj i tam i nie potrafię tego i tego to bym na klatę przyjął :). Nie chodzi o to że my zostaliśmy wytypowani a raczej o styl lub jego brak.Powiedzenie że nie pasuje się do nowej wizji firmy bez wyjaśnienia wizji jest wybacz śmieszne... Może nie przyjmuj byłych, będziesz bezpieczny...

gcf
@Potencjalny pracodawca

To jakaś gowniana ta firma, że się włącza na takim "pomyjowym" forum...

Widzę was każdego
@Potencjalny pracodawca

No kolejny mistrz sytuacji ,ciebie kmiotku też kiedyś zwolnią lub odrą z godności

Zwolniony

Witam wszystkich. Ja z tych niepotrzebnych, bez kompetencji, wiedzy itd itp. Chciałbym podziękować wszystkim za wczorajszy wieczór, spotkaliśmy się, trochę piwa wypiliśmy, nie było hurra optymizmu ale raczej humory dopisywały :). Bardzo współczuję kilku osobom w wieku przedemerytalnym, którym podziękowano i wyrzucono. Smutne to wszystko, bo można to chyba załatwić inaczej, nawet jeśli właściciele zza morza wyznaczyli inne cele, a czytając poprzednie wpisy o przyjęciach "ponownych" nie do końca było to wszystko narzucone. Dobrze, że było kilka osób które jeszcze :) pracują w BPSC, to jest ważne, niby dopiero tydzień minął ale ich przyjście to wyraz szacunku i więzi z tymi zwolnionymi. Koledzy, którzy pracujecie nie zapominajcie o nas, nie jesteśmy z innej planety, nie jesteśmy napiętnowani, ot jeden z drugim tak zdecydował, jeden telefon/mail wiele zdziała.

ex-PM

Dziwne jest to ze zwolnili zbyt wielu pracownikow, nie spodziewali sie ze nie wszyscy beda zainteresowani pracowaniem na jednym etacie za siebie i za zwolnionego wspolpracownika. Mleko juz sie rozlalo. Jesli nie posiadasz odpowiednich kwalifikacji to nawet jak bedziesz chwalic poprzedniego pracodawce to nie pomoze ci to w zdobyciu i utrzymaniu sie w nowej pracy. Konkurencyjne firmy, ktore sa teraz zalewane CV-kami z BPSC, wiedza ze nie dzieje tam teraz nic dobrego. Comarch cieszy sie, ze zglaszaja sie wykwalifikowani pracownicy z BPSC, a Kamsoft smuci sie ze nikt z BPSC do nich nie chce przyjsc. Drogi Kliencie, skoro BPSC nie wywiazuje sie z podpisanych umow to eskaluj problem u Project Managera. Naleza sie kary umowne albo odszkodowanie.

Aktualny klient

Co w tym dziwnego, że dzwonią do byłych pracowników ? Byłych kontraktowców to nie dotyczy, ale byli etatowcy zostali zwolnieni grupowo i teraz przez rok i 3 miesiące pracodawca nie może zatrudnić nikogo zupełnie nowego - w pierwszej kolejności jeśli chce kogoś przyjąć na etat to musi dzwonić do swoich byłych pracowników, którzy do niedawna pracowali na etacie. Byli kontraktowcy zaś znają system, więc chyba to naturalne, że najpierw BPSC dzwoni do nich. Jak nie jesteście zainteresowani to po prostu odmówcie i tyle. Do byłych pracowników - pamiętajcie by idąc na rozmowę kwalifikacyjną mieć przygotowane parę dobrych opinii na temat BPSC bo potencjalni pracodawcy wiedzą, że jak ktoś teraz obgaduje poprzednią firmę, to za jakiś czas może obgadywać ich. Do aktualnych pracowników - prośba by nie pisać na Goworku podczas pobytu w firmie, tylko się skupić na obsłudze klientów nowych/dotychczasowych, ponieważ wasze wypłaty/premie to nie manna z nieba tylko kasa od klientów płacona od 1988 r. Jeśli myślicie o innym pracodawcy to strony typu pracuj.pl przeglądajcie po godzinach pracy. Pozdrawiam i do zobaczenia w "Zakopcu", gdzie cyt. "może być ciekawie".

@Aktualny klient

Aktualny kliencie, który chyba nie jesteś aktualnym klientem :). Pracownicy zwolnieni w piątek w następnym tygodniu otrzymują propozycję pracy w BPSC. Pracownicy etatowi !!!!, nie kontraktowcy. To jest DEBILIZM zarządzających. Czy oni w piątek nie wiedzieli co robią ? zaćmienie umysłu ? pomroczność jasna ? zbyt słabo wytarty stołek na którym usiedli i coś ich uwierało ? Nie wiem, wybierz sobie

Profesjonalnie zwolniony
@111

Problemy są dwa...widać ze "ferrero roche" nie do końca sie udała...myśleli ze wszystko sobie dokładnie yankesi wyliczą zwolnią dokładnie tylu i tylu poracowników, koszty bedą na poziomie X i poniosą straty w ciagu 18 miesiecy...xxx $. Tylko zę tak to można planować zmniejszenie pogłowia bydła w chlewniach...a nie ludzi. Niestety kilkanaście osób rzuciło papierami nie po myśli pracodawcy i np w tej chwili nie ma kto się zajmować wydrukami w cristal...ups jak sądzę w paru obszarach zrobiły się podobne...dziury stąd telefony do dopiero co zwolnionych. Zupełna masakra byłaby gdyby góra zgodziła się na program dobrowolnych odejść...to pewnie z 30 nieplanowanych odejść byłoby. Ale jak widać nieźli specjaliści którzy mieli odwagę rzucić papierami nie przejęli się tym zbytnio. W sumie to teraz nie wiadomo co lepiej było przynajmniej dla niektórych zostać zwolnionym na sensownych warunkach czy też tkwić w nowej rzeczywistości BPSC. Zawsze w obwodzie są ludzie z college...będą przechodzić z e-flow by łatać ubytki na froncie...:). Ale to jak na froncie walki posiłki to świeże nieopierzone mięso armatnie (bez obrazy bo ludzie pewnie ok są tylko potrzebują z rok obycia przy wdrożeniach). Ale czym programistów zastępować ? 150 % normy... Zwolniony - fakt imprezka była przednia, aż żal było czasami patrzeć że nie można tego kontynuować. Nic to życie to ciągła zmiana i nic nie trwa wiecznie... Aktualny klient - wiesz jako święta trójca scrumowa przestalibyście się ukrywać i może powołali jakiegoś rzecznika który pod oficjalnym nickiem "broniłby" BPSC...ale po co, lepiej pod dywan zamieść w końcu kiedyś to przycichnie i byłym się znudzi...no i należałoby odpowiedzieć na kilka niewygodnych pytań

Widzę was każdego dnia
@Aktualny klient

No postraszyłeś ludzi a to już kwalifikuje się pod paragrafy i odmawiasz im korzystania z art.54 konstytucji.No gieroj ty to jesteś .....żałosny

Namaste

Zadnych nowych lepszych warunkow, tylko wycofane wypowiedzenia. Nie moga, bo sa "zablokowane" podwyzki i premie.

O 3 konsultantach wiem, dwoje z bardzo długim stażem, jedna osoba college

@111

Na nowych lepszych warunkach? Czy tylko wycofane wypowiedzenie? Warto wiedziec jak zadzwonią :)

@123

Napisałem, że 3 konsultantów złożyło w piątek wypowiedzenie, niezależnie od zwolnień grupowych, tak jak wcześniej architekci systemu, jeden z nich podobno będzie na konferencji :))) Ktoś napisał, że 5 osób złożyło wypowiedzenie, wiem tylko o tej trójce. Tak jak napisałem dwie z długoletnim stażem w obszarze Budżetowanie i FK, jedna nowa z nowego naboru.

kolejny nocny marek

za chwilę konferencja dla klientów w Zakopcu, może byc ciekawie...

Namaste

Dwie zwolnione osoby zgodziły się wrócić do pracy po telefonie od przełożonego. W piątek zwolniło się kolejne pięć osób więc na pewno będą dalej wydzwaniac po prośbie.

nołnejm
@Namaste

A z jakich działów/stanowisk te pięć osób?

Zostaw merytoryczną opinię o BPSC S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w BPSC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy BPSC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BPSC S.A.?

BPSC S.A.
  • Aleja Walentego Roździeńskiego 188H