BPSC S.A.

Chorzów

Opinie o BPSC S.A.

użytkownik zarejestrowany

@Też ciekawy jak Ty nie jestem pracownikiem firmy BPSC S.A. Jestem moderatorem forum GoWork.pl i jestem tu po to, aby pomóc w odnalezieniu informacji na temat pracy w firmie. @Filozofproszę o pozostawianie merytorycznych opinii o pracy w firmie BPSC S.A.

Filozof

Ładna siedziba to tylko wypacykowane zewnętrze chorego organizmu - i pomyśleć, że zmiany dotknęły głównie starszych i doświadczonych projektantów, pracowników z mniejszą czy większą, ale jednak charyzmą. A teraz czas dla młodych, przebojowych, ale czy potrafiących pociągnąć odpowiedzialnie taką organizację? IM był motorem i destruktorem, despotą, ale i wizjonerem. Był jakiś. Kto się potrafi znaleźć w tej roli pod presją księgowych z Austin? Czy pozostanie tylko polityczna poprawność i krótkowzroczny konformizm?

obecny pracownik

Ad 2016 2017-08-31 23:20 @Zwykły programista - 2017-08-31 22:49 Jest o czym dyskutować bo jesteś jedyną osobą która ma pozytywną opinię o BPSC 2017 //Nie jest jedyną osobą - jest nas jeszcze wielu. Marudy zawsze będą marudzić, i do póki same nie odważą się odejść to po kątach będą stękać jak im źle. Ale jak przychodzi do działania to siedzą cicho. Życzę tylko tym co sami odeszli, że będzie im lepiej, bo nie zawsze to co na rozmowie kwalifikacyjnej jest obiecane urzeczywistnia się.//

Nieobecny pracownik
@obecny pracownik 2 tygodnie temu

Nie masz racji, ale szanuje Twoja opinie. Firma nie ma przyszlosci i marne szanse ze pracownika spotka tu jeszcze cos dobrego. U konkurencji sa lepsze perspektywy i dlatego odchodzimy zamiast siedziec cicho.

użytkownik zarejestrowany

@spec na z a czy pracujesz w firmie BPSC S.A.? Czy mógłbyś powiedzieć coś o swoich doświadczeniach związanych z pracą w firmie? Na jakim stanowisku pracujesz? Takie informacje będą ważne dla osób aplikujących na taką ofertę jeśli pojawi się w przyszłości.

Też ciekawy jak Ty
@Dominika 3 tygodnie temu

Dominika, a czy pracujesz w Bpsc, czy pracowałaś ? A na którym piętrze? Jesteś szatynką, blondynką czy brunetką? Na jakim stanowisku? Takie informacje będą ważne dla osób udzielających odpowiedzi. A może jesteś facetem?

omce

jest tam jeszcze ktoś? taka tu cisza zapadła ... jest już ten nowy plan i wszyscy pracują po godzinach czy też juz sie pozwalniali?

użytkownik zarejestrowany

@Ad 2016 czy pracowałeś w BPSC S.A.? Co najbardziej nie podobało Ci się w pracy? Co byś konkretnie zmienił w firmie? Jak długo tutaj pracowałeś lub pracujesz? @Normalny dlaczego masz takie złe zdanie na temat pracy w firmie?

Zwykły programista

Wyraziłem tylko swoją opinię, Wasza jest odmienna, szanuję to. Nie ma nad czym dyskutować.

Ad 2016
@Zwykły programista 31.08.2017, 22:49

qwerty

To co piszesz to standard w slaskich firmach IT. Nikt nie przyjdzie pracowac do firmy ktora nie ma zaufania do pracownika itd. Natomiast czy warto ufac zarzadzajacym? Kilkadziesiat zwolnionych w tym roku osob powie ze nie! Nie mozna regularnie chwalic swojego pracownika a potem dac mu wypowiedzenie w ktorym pisze ze pracownik do niczego sie nie nadawal przez kilkanascie lat pracy. Jesli w firmie tak sie podchodzi z wielkim szacunkiem do wieloletniego pracownika to ok. Moze jest to dla ciebie bardzo dobry pracodawca bo jestes wyjatkiem ale zastanow sie czy warto dalej ufac takiemu pracodawcy i polecac go innym?

Zwykły programista

Zaglądam tu rzadko, bo dziwi mnie co tu sie wyprawia... Wg mnie to bardzo dobry pracodawca. Do pracownika podchodzi sie zawsze z wielkim szacunkiem, nie ma problemu praktycznie z niczym, urlop na zawołanie, praca zdalna... Może jedynie lekko leciwy sprzęt jest problemem ale chodzą słuchy po firmie że i w tym kierunku coś sie ma zmienić. Poza tym otwartość na nowe technologie, duża swoboda, zaufanie do pracownika... Zarobki może bez szału, ale jest ok. Ogólnie polecam.

Zawiedziony
@Zwykły programista 27.08.2017, 12:13

To był bardzo dobry pracodawca do momentu przejęcia przez Amerykanów - teraz Zarząd słabo daje radę - urlop na zawołanie, praca zdalna - o co kaman, co to za wyróżniki w branży? - o szacunku, zaufaniu i lojalności najlepiej może opowiedzieć kilkudziesięciu zwolnionych z niemałym stażem, często kluczowych pracowników. A kwestia technologii - bez żartów - Delphi sprzed dziesięciu lat, na nic nowego nie ma i nie będzie kasy.

Morze
@Zwykły programista 27.08.2017, 12:13

Pan trochę popłynął z tymi nowymi technologiami i wielkim szacunkiem!

Co

Co z podwyżkami???

jużPrawieByły
@Co 26.08.2017, 11:13
Co z podwyżkami???

No przecież są: prądu, gazu, czynszu... Na inne w BPSC już chyba nawet nikt nie liczy.

leftover

Nie jest to dobry pracodawca. Poczytaj opinie. Z aktualnymi pracownikami mozesz skontaktowac sie przez linkedin.

użytkownik zarejestrowany

@Antek możesz powiedzieć coś więcej? O jakich kłamstwach mówisz? Czy ktoś aktualnie pracuje i wypowie się na temat pracodawcy? Są to ważne informacje dla osób, które myślą nad przyjęciem się do pracy w BPSC S.A.

leftover

Ale w BPSC kilku programistów a raczej projektantów, zarabia już takie pieniążki od dawna. Reszta jest dalej kiepsko opłacana, ale po prostu Delphi/C# to nie jest liga płacowa Javy.

HH

Taka tam oferta pracy dla programisty Javy w Katowicach - dla waszej informacji, gdybyście chcieli na nowo negocjować swoje stawki B2B: 11- 16.000 PLN netto - exceptional skills using Java (JDK 1.6/1.7/1., JEE, Sprint, Toplink or Hibernate, SQL, XML, Struts, JavaScript, JQuery, HTML5, CSS3, - knowledge of Oracle RDBMS, - knowledge of SOAP and REST Webservices, and integration approaches, - knowledge of NodeJS, AngularJS or Angular2, NoSQL DBs will be an asset, - knowledge of lightweight end-to-end systems development life cycle, - knowledge of Git, Continuous Integration and AWS.

tajemnica statuetki

Wiek to tajemnica statuetki. Napisalam pozytywnie staruszkowie zamiast "leśne dziadki" z Mad Menow. Moze okreslenie seniorzy bylo by odpowiednie? Jako zwolnionych zaraz przed emerytura mialam na mysli dyrektora programistow, dyrektora wdrozen, zastepce dyrektora serwisu, zastepce dyrektora ckpp, zastepce dyrektora administracji i wielu innych zwyklych szarych pracownikow 50-60 letnich ktorzy prawie cale zycie przepracowali w Bpsc.

tajemnica statuetki

Akurat ci pracownicy byli z firma na dobre i złe. Bo po kilku takich krzywych akcjach z firmy zwykle sie odchodzi i ci ktorzy tak zrobili twiedza ze sa zadowoleni i nie zaluja odejscia. "BPSC SA jako firma odpowiedzialna społecznie dzieli się swoimi sukcesami" :-)

Antek

Wiele to mowi o traktowaniu pracownikow przez firme w ogole. Obietnice i klamstwa za ktore nikt nie bierze odpowiedzialnosci, pracownik jako element biura...

tajemnica statuetki

Wiekszosci staruszkow w graniturach firma pozbyla sie przy ostatnich zwolnieniach grupowych. Ci ktorzy zgodzili sie na dobrowolne odejscie dostali olbrzymie odprawy. Na drugim biegunie znalezli sie staruszkowie ktorzy przepracowali w Bpsc po 20-25 lat i brakowalo im juz naprawde niewiele do emerytury wiec nie chcieli nigdzie odchodzic. Kazdy myslal ze w spokoju osiagna w firmie wiek emerytalny, zwlaszcza ze to oni zbudowali Bpsc dzieki swojemu ogromnemu zaangazowaniu i doswiadczeniu. Przez lata lojalni i wierni firmie, byli wzorem dla mlodych pracownikow. Niestety zlikwidowano ich stanowiska pracy, przygotowano liste zarzutow ktore byly nie do pomyslenia i zamiast podziekowania dostali wypowiedzenia. Smutne ale prawdziwe.

nick
@tajemnica statuetki 18.08.2017, 21:20

Te statuetka, ile Ty masz lat ? . Kogo masz na myśli "staruszek w garniturze" ? Mnie zwolniono po latach pracy w BPSC, przyszedłem niedługo po studiach, chodziłem czasami w garniturze bo tak trzeba było do klienta, ale żeby faceta 40-50 nazywać staruszkiem. Napisz sobie select xx +yy from dual. Jeśli masz na myśli byłych członków zarządu i założycieli firmy, to i ile wiem sami odeszli na ładnych parę miesięcy przed zwolnieniami i pracowali troszkę dłużej. O kim więc piszesz statuetko ? Pisząc, że niewiele im brakowało do emerytury, to ten select pomoże. Zostało im do emerytury tyle ile przepracowali w BPSC, więc odpal toad'a i działaj.

Stu

Dwa lata temu zainteresowałem się ich ogłoszeniem odnośnie stażu. Parsknąłem śmiechem jak usłyszałem, ze jest darmowy. :D Kumacie to? Darmowy staż w IT :D :D Poszedłem do Comarchu na płatny, i jeszcze się złapałem na certyfikacje z AGILE. Zresztą już wtedy opinia była, ze BPSC jest gruuuuby beton ale mi to wisiało. Wtopilbym kosmicznie jakbym się zdecydował na murzynowanie w Chorzowie xD Teraz zmieniłem prace z Comarcha na gliwickie FP i jest super. Comarch też był spoko, ale za daleko musiałem dojeżdżać. Gadałem jeszcze w Comarchu z byłym pracownikiem BPSC to co on mówił była petarda :D Laptopy po 8 lat, 3000 złoty po 7 latach pracy i leśne dziadki których widziałem w Mad Menach :D Noo bieda.ru

EX

Ahahahahaahaah, uczyć się czego? Jestescie mentalnym skansenem. W ciągu kwartału w nowej pracy nauczyłem się wiecej niz przez 9 lat w BPSC.

amazonka

fakt niektore stanowiska w bpsc maja stawki ponizej amazonu lub na podobnym poziomie wez pod uwage ze w bpsc mozesz sie rozwijac uczyc sie nowych rzeczy przydatnych w nowej pracy a w amazonie mozesz tylko pojezdzic sluzbowym wozkiem po magazynie

azi

widze ze jestes jednym z tych ktorzy sobie juz zkalepali wysoka pensje parking podziemny tez i sluzbowke pewnie. idz sobie klepac po plecach swoich panow

leftover

Ale firma dba o obecnych i gwarantuje im minimum jakie dostaje sie na takich stanowiskach. Jesli chcesz cos wiecej to bez problemu znajdziesz w konkurencyjnych firmach gdzie juz zadomowili sie pozwalniani koledzy i milo wspominaja jak na poczatku dostawali dwie pensje, jedna z bpsc a druga juz z nowej firmy ;-P

azi

zamiast nowych zadbaliby o obecnych

leftover

Amazon potrzebuje natychmiast kilku tysiecy pracownikow, wiec musza dobrze zaplacic. Natomiast te ogloszenia Bpsc to tylko akcja motywujaca pracownikow. Pracujcie dalej za dwoch, pomoc jest juz w drodze, mamy zgode zarzadu na zwiekszenie zatrudnienia! Ciezko znalezc pracownika z odpowiednimi kwalifikacjami do tego chcacego pracowac za grosze, ale jak sie sprawdzi to dostanie podwyzke dwie stowki :P

Jeszcze obecny

Tylko jak firma chce pozyskać nowych pracowników? 4 ogłoszenia o prace, każde z nich za psie pieniądze. Nie jestem w stanie zrozumieć, jak duża firma IT chce w ogóle konkurować na rynku mając takie płace?! Amazon - tuż obok BPSC, w Sosnowcu - daje stawkę 2500PLN na rękę pracownikowi magazynu. MAGAZYNU! Bez wykształcenia, języków i inicjatywy. A tutaj? Wykształcenie wyższe, prawo jazdy, doświadczenie...

Ex
@Jeszcze obecny 16.08.2017, 14:34

Przez miesiace/lata beda wakaty, pozniej pozyskaja tych, ktorych nikt juz na rynku nie chce. Nie musze ci chyba pisac co to oznacza dla jakosci obslug i ogolnego wizerunku firmy. W mniemaniu twojego pracodawcy masz byc wdzieczny, ze w ogole masz prace - oni wszyscy dalej tkwia w mrokach lat kryzysu. To, ze pracownik daje teraz szanse pracodawcy, a nie pracodawca pracownikowi jest po za ich mozliwosciami rozumowania. Najwidoczniej sa tez slepi na to, ze wokol otwieraja sie giganci nie tylko IT ale rowniez innych bogatych galezi gospodarki. Wspomniany wczesniej Amazon to tylko jeden z obecnie widocznych pracodawcow, ktory swoja droga nie oferuje takiego swiatowego highlife na rynku pracy, to w koncu firma bazujaca na zwyklych pracownikach fizycznych. Jasne wzgledem firmy w ktorej pracujecie jest to roznica kolosalna, i podejsciowa do pracownika i do rozumienia zatrudnienia w ogole. Polecam wam sie zaglebic w rekrutacje do swiata IT i branz ogolno rozumianych jako przeznaczone dla pracownikow intelektualnych - przezyjecie szok placowy, kulturowy i mentalny. Ja przezylem, i to mocny.

Brat Pit

Podpitym czyli gotowym do rozliczania pitòw w Impulsku

Dawny pracownik

Taka uwaga do panów PM-ów proszę nie przychodzić podpitym na rozmowy kwalifikacyjne.

EX
@Dawny pracownik 11.08.2017, 10:30

To do obecnych pracownikow bepscy idacych na rozmowy czy jakis nowy nabytek przyszedl?

leftover

Niektorzy dostaja zaplate za nadgodziny albo mozna odebrac sobie te godziny w wybranym przez siebie dniu. Skoro firma w ramach drastycznych oszczednosci pozbyla sie twoich kolegow i kolezanki to nie po to zeby ich wynagrodzenia przeznaczyc dla ciebie w ramach rekompensaty za zwiekszone obowiazki. Przelozony usmiecha sie bo wydajesz sie osoba ambitna ktora na czas wykonuje obowiazki i jeszcze ma ochote zostac po godzinach zeby sie rozwijac. Wkrotce dostaniesz podwyzke albo oferte pracy od konkurencji. Zapisz sie na linkedin/goldenline i pochwal sie przelozonemu ilu jest tam bylych pracownikow Bpsc :P

Jeszcze jestem
@leftover 10.08.2017, 23:55

Humanis
@Jeszcze jestem 11.08.2017, 00:48
Ofertę od IFS już dostalam tylko licze caly czas, ze cos sie zmieni w firmie z ktora spedzilam 10 lat zycia......

Nie zmieni się. Polityka firmy jest jasna - utrzymanie z serwisu. Żadnego rozwoju, nowych klientów, lepszego produktu. I przez najbliższe lata firma będzie tak egzystować. Spłaci Forterro i zostanie zamknięta. Kwestia około 10 lat, więc prawie wieczność. Dlatego nie dostaniesz podwyżki, dlatego firma nie walczy o odchodzących pracowników (gdzie każda inna firma biła by się o nich do ostatniego tchu), dlatego nikt nie będzie dbał o jakikolwiek rozwój wewnątrz firmy. BPSC miało ogromny potencjał, ale został zabity prawię dekadę temu przez patologiczne traktowanie młodych pracowników i zwykłą głupotę i anachronizm władających. Szkoda - głównie Was, jeszcze wierzących...

brał nadgodziny, bo po zwolnieniach pracuja za dwoch :P

Jeszcze jestem
@leftover 10.08.2017, 23:07
brał nadgodziny, bo po zwolnieniach pracuja za dwoch :P

W BPSC nie ma nadgodzin i to mnie boli. Siedziałam po kilkanaście godzin i jedyne co dostawałam to ironiczne uśmieszki od przełozonego... Cholera, to nie jest tak, ze wszystko jest zle i do do wyrzucenia, firma nie przetrwalaby tych ile to juz jest 25 lat? Tylko dla czego jestem traktowana jak artykul biurowy? Dekada w firmie i caly czas tylko falszywe obietnice i zlamane slowa... I nawet zadnego przepraszam.

jużPrawieByły

Zdaje się, że lepiej dla klientów jak i samych pracowników (oczywiście nie tych, którzy mają wysokie stawki jeszcze z starych, dobrych czasów) byłoby, gdyby ta firma jak najszybciej się zwinęła. Piszemy aplikację, która spełnia każdą zachciankę klienta, przez co ani jej implementacja ani wdrażanie nie należą do łatwych i przyjemnych, a zyski mamy jakbyśmy sprzedawali program do obliczania pola trójkąta. Cały rynek IT prosperuje bardzo dobrze, ale jest tam co raz większa konkurencja, więc chyba naturalnym jest, że takie średniowieczne firmy jak BPSC muszą zniknąć z rynku. Nie oferując nic ani klientom ani pracownikom firma chyba nie ma racji bytu.

Wizjoner
@leftover 09.08.2017, 22:54
Skoro firma "spełnia każdą zachciankę" to znaczy ze cos oferuje Klientom. A w naszym interesie jest zeby na Slasku by...

Firma spełniała każdą zachciankę...teraz wg wizji "świętej trójcy" za rok produkt będzie w miarę hermetycznie zamknięty a za każdą zachciankę klient bedzie słono płacił. Za to standard bedzie miał taaaaaaaaaką funkcjonalność i elastyczność że wszyscy będą zadowoleni. To takie SAPowskie podejście do klienta

@Wizjoner 10.08.2017, 12:00

Jeśli tak będzie - to BPSC ma szansę wrócić na rynek jako konkurencja. Obecnie jest świetnym miejscem do rekrutowania specjalistów.

leftover

Dwa? 2% pracownikow to co miesiac znika z Bpsc. W ostatnim czasie ze zwolnieniami grupowymi i dobrowolnymi odejsciami z firmy wyparowala setka osob, ale sa tez nowe twarze. Ciesze sie ze ludzie przychodza do Bpsc, bo dzieki temu zostanie dla nas wiecej wolnych miejsc pracy w lepszych firmach :-P

Były

Odchodzą bo w końcu przejrzeli na oczy - stawki rynkowe to jedno. Programista z +5 lat doświadczenia pełnoetatowej pracy nie zarabia u innych 4200 zł, tylko 10 tysięcy więcej. Wspomniany wdrożeniowiec spokojnie dostaje 7 tysięcy na rękę, Project Manager to zarobki od 12 tysięcy wzwyż. A niestety stanowisko w firmie nie idzie z obowiązkami, tych drugich stale przybywa a wizytówka i konto mówią to samo co na początku... Więc klimat to jedno - on poleciał na łeb, na szyję. Ale praca za głodowe stawki - tak jak w BPSC - to pierwszy, najważniejszy powód. 3 lata temu odszedłem z firmy mówiąc to - ludzie szanujcie się! Macie potężne doświadczenie, wykształcenie a firma płaci wam jak byle komu. Nie chcę tutaj pluć jadem - mimo wszystko sentyment został i pewne bliskie znajomości również. Ale praca to nie hobby i nie wolno do niej dopłacać.

też były
@Były 08.08.2017, 18:06

Jak zawsze pitu pitu z wysokością zarobków. Jest o wiele lepiej ale kwoty podawane tutaj to są górne stawki w bardzo dobrych firmach. Naprawdę dla specjalistów wysokiej klasy. Ni mniej ni więcej tak dla ok 10% specjalistów IT w Polsce.

spec na z
@też były 3 tygodnie temu

mylisz sie, .takie firmy ktore maja gorne stawki na poziomie sredniej w IT nie maja zadnych szans na zatrudnienie wysokiej klasy specjalistow, a jesli juz maja kogos dobrego to nie cenia go az tak wysoko!

Pony

Na jakie zmiany liczyliście? Podwyżki? O ile? 300-500 PLN? Ludzie odchodzą, bo zwykły wdrożeniowiec dostaje propozycje pracy na tym samym stanowisku w lepiej zorganizowanej firmie za 7500PLN netto.

Zarobiony

Wiec o tym gadali na czerwcowym spotkaniu architektow Impulsa i Jeevesa w Krakowie. Impuls moze przetrwa ale pod nazwa Impuls Jeeves albo Impuls Enterprise :)

Zarobiony

W najgorszym wypadku pracownicy BPSC bezplatnie naucza sie Jeeves ERP i ze znajomoscia nowego systemu znajda lepiej platna prace w polskich oddzialach szwedzkich firm na przyklad HL Display w Gliwicach

zzx
@zwolniona 27.07.2017, 13:44
no to by wyjaśniało brak przeciwdziałania odchodzeniu doświadczonych pracowników - w takim projekcie "samorobiacym sie&quo...

nie bedzie tak, bo nawet studenci posiadaja zdolnosc do czytania i wnioskowania - 2 minuty szukania i spytania 1-2 pracownikow i nikt normalny nie pojawi sie w firmie jak panuje toksyczna atmosfera marazmu i apatii. z gownianymi zarobkami

Myślący
@nudzacysie 26.07.2017, 15:02
Nie będzie tak źle, Impuls przetrwa. Mamy sztab Product Ownerow, mamy głównego "Ownera", mamy R&D który rośnie w...

LOL. Człowieku, coś ty brał?

ico

Nie pierwszy nie ostatni. Niestety jest coraz gorzej :(

Zarobiony

Aktualne oferty pracy, raczej ciezko bedzie im znalezc chetnych z takimi stawkami i z taka opinia jako pracodawca.. Konsultant ds. wdrożeń SCM (RZ_1_2017_S&S _SCM) Konsultant ds. wdrożeń MRP (RZ_1_2017_S&S _MRP) Specjalista ds. technologii IT (RZ_3_2017_S&S _S) Specjalista ds. kluczowych klientów (RZ_4_2017_IBS_SKK)

zwolniona
@Zarobiony 25.07.2017, 22:29

nie chcę by złym prorokiem, ale możliwe, że za chwilę klienci BPSC dostaną nową, wspaniałą ofertę systemu ERP z JEEVES, Wszak JEEVES jest właścicielem... Dlaczego miałby wspierac konkurencyjny system?

Kolejny pracownik dzisiaj odszedł...

były pracownik roku

Teoretycznie jeśli ubyło 50% pracowników a budżet płac został na tym samym poziomie to można każdemu pracownikowi dwukrotnie zwiększyć pensje i problem z motywacją zostałby natychmiast rozwiązany. No ale nie po to były robione zwolnienia grupowe! Oczywiste że jeśli ktoś dobrze pracuje za niską stawkę to nie ma sensu dawać mu podwyżki. A jeśli ktoś już nie daje sobie rady to się go zwalnia a obowiązkami obarcza się kolegów i sprawdzamy czy sobie z tym poradzą. Kluczem jest wyłuskanie tych najefektywniejszych pracowników, którzy będą pracować za stawki niższe od rynkowych. W firmie podwyżki dostają nieliczni i choć obowiązuje tajemnica wynagrodzeń to pracownicy sami się chwalą ile dostali, bo nawet tysiąc podwyżki to było wydarzenie na miarę osiedla tysiąclecia.

ico
@były pracownik roku 23.07.2017, 17:19

tyle ze ty piszesz o mentalnosci dzikiego kapitalizmu, poczatek XX wieku. a tutaj mialo byc wszystko inaczej.

prawieDziała

Niestety nie wygląda to najlepiej. Ubyło około 50% pracowników, pozostali mają utrzymywać co najmniej taką samą liczbę klientów jak do tej pory i to z kilkoma nowymi, bardzo dużymi wdrożeniami na czele. Klientom ma się (podobno) podnieść opłaty serwisowe. Już chyba nikt nie ma żadnych złudzeń co do tego, że amerykanie od samego początku chcą wydoić firmę i nie ma mowy o jakimkolwiek okresie przejściowym przeznaczonym na przygotowanie nowego produktu. Mamy zarobić na siebie i na nowych właścicieli (a może raczej w odwrotnej kolejności). Nic dziwnego, że spora część aktualnej załogi daje sobie czas co najwyżej do końca wakacji i jak nic się nie poprawi, to ma zamiar pożegnać się z firmą. Jakoś już nikt z zarządu nie odnosi się do informacji o transparentnych widełkach płacowych, czy też nowych umowach, które miały obowiązywać od lipca. Niebawem firmie pozostaną już tylko wiecznie uśmiechnięci dyrektorzy i garstka pracowników, która potrafiła rozpychać się łokciami i "wynegocjowała" sobie takie stawki i stanowiska, że żal im będzie odchodzić.

abc
@Nick 23.07.2017, 09:15
Masz rację, ale tylko częściowo. Amerykanie to ludzie bardzo praktyczni, oni chcą zarobić, postawili zadania, Polacy realizują....

Nie wiem czy pracowałeś wcześniej w BPSC, ale jedyne co w niej trzymało ludzi to atmosfera, bo wszystko inne było... słabe. Od zarobków, przez sprzęt na budynku kończąc. Zostały niespełnione stare obietnice, doszły nowe - też niespełnione... Teraz pracownicy, którzy wcześniej byli uważani za ślepo zapatrzonych w firmę wolą iść na L4 niż wracać do pracy. Nie wiem jak to wygląda na zewnątrz, mam nadzieje, że nie tak jak wewnątrz firmy, bo szkoda byłoby tych wszystkich, którzy jeszcze w niej są.

Nick
@abc 23.07.2017, 11:55

pracowałem kilka sezonów temu :)

dawny

kto miałby otwierać ?, zwolnieni pracują już, pracujący w BPSC też pracują, od tak sobie gaworzymy

Obecny

Rzeczywiście kilku bardzo doświadczonych pracowników złożyło wypowiedzenia, a kilku następnych jest o krok. Ciężko mi oceniać co na to wypływa - zarobki są takie same jak od lat, być może to przelało czarę goryczy. Chociaż trzeba przyznać, że rozstania nie odbyły się w atmosferze wrogości, i jak wielu przyznało na zasadzie "do zobaczenia", a nie "żegnajcie". Ludzie są przepracowani, wdrożeniowcy i programiści robią co mogą, konsultanci też, nawet marketing widać od świtu do nocy...

zwolniona#
@Obecny 05.07.2017, 09:10

To efekty aktualnej filozofii szefostwa - klientom mniej za więcej, - pracownikom więcej pracy za " cieszcie się, że pracujecie" Jak inne firmy oferują wiecej, to co sie dziwic... A na marginesie : Forterro chce rozwijac, czy wyeliminowac BPSC z rynku?

WujMały
@zwolniona# 05.07.2017, 10:50

Nie otwieracie CośJakBPSC.pl ? :) Od pewnego czasu śledzę wątek - ciekawe jak to się skończy.

Tomasz Lis

Jak sie tam macie ? Gorszy sorcie i obrońcy demokracji :D

dawny
@Tomasz Lis 29.06.2017, 07:34
Jak sie tam macie ? Gorszy sorcie i obrońcy demokracji :D

Też bym chciał wiedzieć co się dzieje :D, nie pracuję już trochę ale sentyment został. Słuchy/plotki dochodzą, że ostatni raz w pracy byli dwaj architekci Impulsa oraz konsultanci z budżetowania i kontrollingu. Podobno prawda to jest, więc BPSC straciła najlepszych programistów i moduł budżetowania. Podobno nowa grupa ludzi na koniec czerwca złożyła wypowiedzenia, jeśli to prawda to nie jest to już restrukturyzacja :omg

Aktualny rozważający odejście
@dawny 02.07.2017, 17:29

Czekam kiedy reszta dojdzie do wniosku i też złoży wypowiedzenie...ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka.o podwyżkach można zapomnieć.dawny masz rację 5 doświadczonych odeszło a kolejnych kilku rzuciło papierami

DBA

Używany jest jeszcze Oracle czy już nie?

Kadrowa

Jarosławie, tylko osoby na umowach o prace moglyby byc ponownie zatrudnione na podstawie tego przepisu, a czesc z nas byla na umowach b2b bez prawa do odprawy i powrotu. Poza tym zmienily sie nazwy stanowisk (mimo ze zakres obowiazkow pozostal dokladnie taki sam), wiec nie moglbys wrocic na stare stanowisko, bo go juz nie ma. Na szczescie firma tworzy nowe stanowiska pracy, wiec mozna skladac CV :)

Jarosław Wielki król Polski

Jak ma się zatrudnianie nowych osób do tego że przez bodajże rok BPSC nie może tego robić z powodu wcześniejszych zwolnień grupowych? Pójdą do eflow?

hehe
@IN 20.06.2017, 14:27
Nie wiem czy koleżeństwo z kimkolwiek ma tutaj coś wspólnego. Zarobki były marne, więc zmieniłem firmę....

...ale w przebiegu selecji do zwolnień już tak :-)

@hehe 21.06.2017, 14:10
...ale w przebiegu selecji do zwolnień już tak :-)

Ciężko mi potwierdzić, czy zaprzeczyć, odszedłem z BPSC do Comarchu przed zwolnieniami.

hehe

...chyba że się zakolegujesz z kim powinieneś...

IN

Bez, premie dodatkowo, w gestii dyrektorów.

Zostaw opinię o BPSC S.A. - Chorzów

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BPSC S.A.