Opinie o General Electric Power Controls w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie General Electric Power Controls. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w General Electric Power Controls o rekrutacji.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o General Electric Power Controls w Bielsko-Biała

Tadek

Jak na tak duży zakład to robota całkiem spoko. A obserwując niektórych to nawet lajtowa. Niektórzy przychodzą do pracy odpocząć. Internet w telefonie, papierosek co 30min na 15nim i wychodzi że pracują 4 na 8h. Więc stawka jest adekwatna do wykonanej pracy. Jest premia kwartalna, absencyjna i indywidualna. Karta Multisport

@Tadek

Czyli wygląda jak taki full pakiet, to miło. ;) A zahaczając jeszcze o jakiś fundusz socjalny? Grusza np?

Witam serdecznie , wypowie sie ktoś jak tam aktualnie w firmie czy warto sie interesowac tym zakładem? Jaka praca , jakie stawki, jakie dodatki i premie.

Tadek

Ciekawi mnie sprawa podwyżek w tym roku ? Inflacja prawie 10% to podwyżka powinna być min 15%! Ale raczej na związki nie można liczyć bo to rządowy kapis i przyboczny pachoł

@Tadek

To podwyżka zawsze powinna mieć taki stosunek, że 5% więcej niż inflacja czy to Twoje stwierdzenie?

kIKUCIK

Jakże nam miło że firma olała pracowników i nie wypłaciła nam wypłat i stwierdziła że, przesadzamy i wypłacą nam w poniedziałek . Szkoda że Dyrekcja wiedziała o problemie już dzień wcześniej mimo to, nie zrobili zupełnie nic !

Arek
@kIKUCIK

A co się stało? Czyżby firma nie miała pieniędzy? Chyba nie warto tam składać cv jeśli taki problem się pojawia pytanie czy jednorazowy.

XYZ
@Arek

W obecnej kondycji firmy powinniście się cieszyć że wypłaty wogóle będą :)

John
@kIKUCIK

Moim zdaniem nie ma tematu. Wiem, że pewnie niektórych boli, że niedziela handlowa była a tu wypłaty nie było ale na szczęście już poniedziałek i wszystko jest OK :)

zus
@John

Na pewno ok? A zus zapłacony?

Monter

Jakiś czas temu byłem w GE (teraz chyba już ABB) na rozmowie. W porównaniu z tym co ma miejsce w innych zakładach chciałem napisać, że przebiegała bardzo profesjonalnie. Ja ostatecznie zdecydowałem się na innego pracodawcę i po tych kilku miesiącach chyba żałuję.

Typowe dla rozmów - od ogólnych przez kilka technicznych i dot. doświadczenia

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Tadek

Kolejne pytanie do dyrekcji. Pozwalnialiscie ludzi (prykas z gory) ale dlaczego ci co zostali muszą pracować za czterech i niejednokrotnie po 12h za tą samą stawkę?

@Tadek

Czy Ty serio myślisz, że dyrekcja ABB czeka z niecierpliwością na to, żeby odpowiadać na komentarze na GoWorku? ;)

Mosio
@Adam

Tak, tak uważam, i powinni to uczynić w trybie natychmiastowym.

Dyrekcja
@Mosio

A co nas to obchodzi.

Bond
@Dyrekcja

ci z dyrekcji oraz pseudo kierowniki, etc potrafia tylko slabszych gnebic (usunięte przez administratora)

XYZ
@Bond

Pod bramą to ewentualnie możesz zostać rozjechany przez pędzący samochód służbowy opuszczających zakład miłościwie nam panujących.

Pracując na montażu w jednej z pod firm mogę liczyć na 15 zł /h oraz ZUS od najniższej krajowej. Polecam, aż miło czeka się na 10

Dyrektor

Zysk operacyjny ABB za 2020 to prawie 3mld$. Kup parę akcji, wyjdziesz na tym lepiej

Maniek
@Dyrektor

A my dostaliśmy marne 1000 PLN ... Śmiech na wsi

Józef

Lepiej nie będzie, wyrzucają ludzi na wolne bo brakuje pracy (SEN plus)

@Józef

sezon wakacyjny się zbliża :)

Aldona
@Maniek

To się śmiej, nie przypominam sobie by kiedykolwiek wcześniej były wypłacane takie nagrody. Jak masz mało i się nie podoba oddaj księdzu na tacę na wsi...

@Aldona

Dokładnie! 1k zł piechotą nie chodzi :)

Przemo

Witam 15 zł to już na rękę czy netto. Jak wygląda sprawa nadgodzin. Pozdrawiam

jaco68

narazie ABB w grudniu nie wypłaca pensji!!!!

Gruby

Czy wie ktoś jak nazywa się ta młoda blondyna z portierni, pytam z ciekawości.

@Gruby

Jak jesteś ciekawy to jej zapytaj :)

inżynier

Jakie zarobki oferują dla młodego inżyniera na początku kariery a jakie dla doświadczonych inżynierów? Można liczyć na samochód służbowy? Jaka jest atmosfera między pracownikami technicznymi biurowymi?

Inżynier
@inżynier

Samochód służbowy, dobre, ale nie w tej bajce, chyba że do wyworzenia produktu do Brna.

doktor rehabilitowany
@inżynier

Samochód służbowy po studiach. Może od razu limuzyna z kierowcą? Wam studentom to już się czerepy totalnie ryją od tych fejsbuków...

Dyrektor
@doktor rehabilitowany

Bo samochody służbowe są tylko dla dyrektorów bo im się należy bo najwięcej zarabiają i ciężko pracują i od zarządzania się męczą i muszą mieć wypasione furki żeby rodzinę wozić na wakacje bezpiecznie i za friko mieć benzynę i kawę i bułę na BP i dzieci wozić na zajęcia i dojeżdżać do pracy i bić rekordy na ekspresówce bo ich na ratę na samochód prywatny przecież nie stać.

Niqu
@inżynier

1) Zarobki zależne od działu, stanowiska, zakresu obowiązków, umiejętności - pytanie zbyt ogólne. 2) Liczyć na samochód służbowy można na stanowiskach managerskich (jako profit) lub w serwisie (jako narzędzie = dużo jazdy). 3) To wszystko zależy zarówno od tych pierwszych jak i tych drugich.

Bolo
@Dyrektor

Bo do robienia trasy Rudawka-Domek potrzebne jest auto, nieprawdaż?

Jak szefostwo w General Electric Power Controls traktuje ludzi?

Elektryk

Zależy do kogo trafisz jak na szafy sen/mns to mistrz jest w porządku, kierownik nie spełnia się w swojej roli, traktowanie ludzi jak przedmioty, wypowiedzi tragedia co drugie słowo przekleństwo, nierówne traktowanie i widać to bardzo wyraźnie, pracujemy tu 4 lata i mamy już tego dosyć.

Jacek

Z mojej perspektywy przełożeni z którymi ja miałem do czynienia są bardzo w porządku. Wszyscy traktowani są równo ale wiadomo, że robota musi być wykonana :)

Maciek

Można tez usłyszeć - ty se już szukaj nowej roboty albo ludzie są jak opony, jak się zużyją to się je wymienia.

@Maciek

No jasne, że różnie bywa, jak to w dużej grupie ludzi, niemniej jednak podtrzymuję, ze ogólnie jest w porządku :)

Tadek

Mam pytanie do dyrekcji odnośnie sprzedaży UPSa. Dlaczego setki ton dobrego materiału jest złomowane? Wy zwalniacie ludzi za to że wynieśli coś z zakładu za dosłownie grosze. A na złom leci wszystko co popadnie nawet nowe oryginalnie zapakowane materiały nawet za kilkadziesiąt tysięcy PLN. To samo tyczy się z wymianą komputerów. 3 palety dobrych monitorów klawiatur i osprzętu pojechało na złom. A wy mówicie że nie macie na podwyżki dla pracowników. Kpina totalna. Robicie nas w bambuko jak nasz kochany rząd.

Magazynier
@Tadek

Co więcej grubą kasę się wykłada na koszty złomowania, więc podwójne koszty zamiast zysków...

uczciwy
@Tadek

Materiał jest własnością zakładu i zakład ma prawo zrobić z nim co chce. A wynoszący z zakładu materiały są zwykłymi złodziejami i jak najbardziej prawidłowe jest, że złodziei wyrzuca się na zbity pysk

@uczciwy

Dokładnie tak - moim zdaniem nie może być zgody na zwykłą (usunięte przez administratora).

Iza

Przez jakie agencje pracy można przyjąć się do Wilkowic?

@Iza

Z tego co wiem na razie na Mikuszowice nie zatrudniają.

Karol

Czy w fabryce są przestrzegane prawa osób LGBT zgodnie z zaleceniem komitetu ministrów rady europy nr CM/Rec(2010)5?

@Karol

Nie wiem co to za zalecenie ale nie zauważyłem, żeby na co dzień w pracy się kogokolwiek dyskryminowało z jakiegokolwiek powodu.

Hmm

A Ty skąd jesteś taki poinformowany?

@Hmm

Pewnie zazdrosny że zwolnili.

Zbynek

Uhum, jak dyrektorĄ to od razu widać poziom komentarza ;)

Stajenny
@Zbynek

W stajni Augiasza pod koniem się wszystko rozkłada.

Tytus

A skąd wzięła się ta informacja o zwolnieniach? Może ktoś tylko chce zrobić zamieszanie?

@Tytus

No cóż, nie każdy kto wozi różaniec w aucie jest dobrym człowiekiem.

@Tytus

Odgrzewany kotlet, szkoda sobie głowę zawracać.

Hanka
@Tytus

Czy zwalniają? Czy zatrudniają? Słyszałam że jest kiepsko. Czy to prawda? Szukam pracy a widzę że są ogłoszenia. Jednak czy warto?

Roman
@Hanka

Ten co nosi teczkę za szefem ma dobrze.

@Hanka

Zatrudniają, nie zwalniają. Wiesz co, o większości większych firm i fabryk krążą słuchy, że jest kiepsko - szczególnie teraz w dobie pandemii. Jednak szczerze mówiąc ja czuję, że moje zatrudnienie jest stabilne :)

@Ania

Zwalniają ... Praciez 120 osób dostało wypowiedzenia

@Hugo

Amen. Ta fabryka jest znacznie większa niż potrzebuje ABB, ABB produkuje lokalnie a GE potrzebowało ogromnej fabryki do produkcji globalnej. Koszty utrzymania są horrendalne, nie wspominając o mega przerosnietych kosztach administracyjnych (wystarczy spojrzeć na parking przed fabryka i policzyć zasoby dyrektorskie). Żeby ogarnąć to produkcyjnie to wystarczyłoby tylko Miko a żeby wszystko poszło naprzód zmiany w zarządzie.

Hugo

Propaganda maseczkowa na zakładzie idzie pełną parą ... Tylko czy ten mądry pan który wymyślił noszenie tych szmat na wie, że te maseczki nie chronią przed zakażeniem a tylko w niewielkim stopniu minimalizują zakażenie. Ale fajnie tak siedzieć na monitoringu i czepiać się ludzi za nienoszenie szmat

@Hugo

Takie są wymagania, czemu Ty się dziwisz? Po ulicy też powinieneś chodzić w maseczce.

@Tomek

to jest rozporzadzenie a nie ustawa na mieście nie musisz miec maseczki

Ryszard
@Tomek

Drodzy Pąństwo pamietajsice że maseczka jeszcze nikomu krzywdy nie zrobiła, ale jej brak może może doprowadzicć do zachorowania.

@Ryszard

Ryszardzie - dokładnie się z Tobą zgadzam. Dodatkowo jeśli osoby wokół nas chociażby tylko czują się bezpieczniej dzięki temu, że wszyscy noszą maseczki to z racji dobra i spokoju wszystkich powinno się je po prostu nosić.

Ryszard
@Tomek

Bezpieczeństwo przede wszystkim, ale nawet jesli ktoś ma inne na temat maseczek zdanie to jest to ewidentny brak szacunku dla współpracujących kolezanek i kolegów.

Joanna
@Ryszard

Mógłbyś brać pod uwagę również inne aspekty. Noszenie maseczki przy pracy fizycznej powoduje niedotlenienie organizmu, konsekwencje zdrowotne są oczywiste. Łatwo jest mówić o szacunku jeżeli się siedzi za biurkiem w klimatyzowanym pomieszczeniu.

@Tomek

W maseczce po ulicy ? Ale po co ? Przecież to nie ma żadnego sensu ! To że tak gada Niedzielski i Morawiecki to tylko propaganda wciskana nam od roku! Prędzej czy później i tak każdy się zarazi czy w pracy czy w Biedronce albo na przystanku. Maseczka nie uchroni cię przed tym wirusem. Proponuję to zobaczyć(usunięte przez administratora)

piotr

szukam osoby która w tej firmie pracowała na wydziale P 140 -blacharnia na zgrzewarce aeg i ma wiedze o obsłudze

jaco

czy ktos wie co ze 150-cioma osobami do zwolnienia?

Zenek
@jaco

Jakie zwolnienia, nie siej paniki przecież są przyjęcia.

Elomelo
@jaco

Do zwolnienia:( przekaz był jasny

Maks
@Elomelo

To 20 dyrektorów czy 150 szeregowych pracowników? Pierwsza opcja to kilka razy większe oszczędności.

@jaco

Spokojnie, nie siejcie paniki :)

@Zenek

tak ci sie tylko zdaje

Maria
@jaco

Był rok 2001. W halach Apeny hulał wiatr. I przyszlo dobre GE. Dało zamówienia, maszyny, produkty, know-how a ludziom pracę. Powiedziało jak produkować, co produkować, na kiedy i dla kogo. Stare dobre czasy. A jaki będzie 2021?

@jaco

Właśnie( 30.11.2020) przeczytałem na jednym z bielskich portali że ABB zgłosiło w PUP w Bielsku-Białej zwolnienia grupowe ale nie podano ile osób.

@Maria

Niestety historia zatacza koło :(

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w General Electric Power Controls. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Oczywiście, że tak - GE (a teraz to w sumie ABB) to bardzo duża firma w której można się wiele nauczyć i sporo dobrego wynieść :)

Tadek

Robota spoko Ale jak widzę tą niegospodarność to nóż w kieszeni się otwiera. Tyle co się wyrzuca materiału to się w palę nie mieści ! Odkąd ogłosili zamknięcie UPSa to na złom poleciało już z kilkaset tys PLNów. Na dodatek materiały które były nie otwarte, oryginalnie zapakowane. Tylko nie chce słyszeć że to było klienta bo w to nie uwierzę. A zakład zwalnia gości za to że kilo złomu miedzianego wynieśli albo jakiś klej ... Nosz ludzie !!! A na GEMBIE czepiają się że kosz na śmieci nie opisany Że młotek leży tam gdzie nie trzeba Miotła nie na swoim miejscu ... To się nie dzieje na prawdę

@Tadek

Skoro robota spoko to nie narzekaj :) Jest tak jest w prawie każdym zakładzie, ale nie tylko. Pracowałem jak chodziłem do technikum w McDonaldsie i tam to było dopiero marnotrawienie i wyrzucanie dziesiątków hamburgerów do kosza co zmianę bo poleżały 15 minut na podgrzewaczu i im się ser za bardzo rozpuścił... Niezłe rzeczy też można czasami podejrzeć za hipermarketami, całe kontenery dobrego jedzenia na śmietnik, i tak w kółko. Szkoda, ale niestety cały świat wygląda pod tym kątem podobnie :(

Zemro
@Tadek

No to jak likwidują upsy i zwalniają ludzi tzn że na to miejsce nie będzie transferu innego produktu? Zaczęła się pełzająca likwidacja?

Taki tam
@Tadek

Zakład jeśli wyrzuca to swoją właśność. A (usunięte przez administratora) kradnie czyjąś własność. Złodziei należy tępić, oprócz zwolnienia to powinni jeszcze łapę ... .

Gustaw

Może komuś zależy żeby zaszkodzić firmie i stąd takie dziwne informacje? Dla mnie to dobre miejsce do pracy i jeszcze innym polecę.

@Gustaw

To tak samo jak ja - także nie narzekam. Szkoda, że na forum zwykle trafiają osoby, którym nic się nie podoba.

Zostaw merytoryczną opinię o General Electric Power Controls - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w General Electric Power Controls?

Zobacz opinie na temat firmy General Electric Power Controls tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w General Electric Power Controls?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 5 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy General Electric Power Controls?

Kandydaci do pracy w General Electric Power Controls napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

General Electric Power Controls