BELOS-PLP S.A.

Bielsko-Biała

Opinie o BELOS-PLP S.A.

Iwona

Zajrzałam na stronę internetową firmy i znalazłam informacje o obchodzonym przez BELOS-PLP Dniu Energetyka. Z tej okazji pracownicy będą mieć w przyszły piątek 17 listopada wolne. Jak rozumiem ten dzień jest obchodzony co roku. Możecie powiedzieć czy takie właśnie akcje i święta obchodzicie w firmie często? Nie tylko jeśli chodzi o dni wolne dla pracowników, ale może macie też okazję uczestniczyć w wydarzeniach integracyjnych. Co warto wiedzieć o tej stronie pracy w firmie?

@Marek 30.11.2017 16:41
Шановні колеги з України Ваша робота через 12 годин на день - це непорозуміння. Ви просто виконуєте роботу, продовжуєте розмовл...

Firma oferuje niski nie porzadkowy system pracy Chaos...

Petia
@Pracownik 07.12.2017 16:06
Firma oferuje niski nie porzadkowy system pracy Chaos...

Робота в цій компанії приємна. Заробіток дуже добре. Я працюю в цій компанії як український протягом кількох років, і я задоволений. Мої начальники та колеги в Польщі дуже добре оцінюються. Якийсь час тут буде більше українців.

Niedopuszczalne jest umieszczanie w Serwisie, przekazywanie za jego pośrednictwem w tym także w ramach Forum oraz Bloga, treści i materiałów tekstowych, graficznych, dźwiękowych sprzecznych z obowiązującym prawem i zasadami współżycia społecznego, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc, nakłaniających do popełnienia przestępstwa, jak również treści wulgarnych, ordynarnych, uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe, naruszających dobra osobiste, a także nieuprawnione korzystanie z cudzego wizerunku, naruszające dobre obyczaje i zasady netykiety. Wszelkiego rodzaju personalne (indywidualne) pomówienia, znieważenia mogą nieść za sobą konsekwencje prawne.

pies
@Administrator 12.10.2017 19:20

Daremny wpis.

Gggg

Kobiety niech sie nie wypowiadaja na forum dla fizycznych.

nowa
@Gggg 12.10.2017 18:25
Kobiety niech sie nie wypowiadaja na forum dla fizycznych.

Kobiety też pracują fizycznie w Belosie np. . na OW.

Iwona

@OM możesz powiedzieć co takiego podoba Ci się w tej pracy? Każda dodatkowa informacja może być pomocna dla osób, które zastanawiają się nad aplikacją.

Iwona

@Arek1 wspominasz o podwyżkach. Możesz powiedzieć o nich coś więcej? Czy dotyczą one wszystkich działów firmy? Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie są one do końca satysfakcjonujące.

OM
@Obserwator 12.09.2017 17:19
Np.w Nemak Poland pracownik na start dostaje 3200 netto ,2.000 premii na swieta ,i 800 na majowke.operator CNC A zarzad w Belos...

A mi sie w Belosie podoba super ludzie praca przyjemna placa też.

fox
@OM 22.09.2017 11:13
A mi sie w Belosie podoba super ludzie praca przyjemna placa też.

Po twojej pisowni sądząc *(*a mi((( to może ci się podobać.

Anonim

Coś nie widać żeby pracownicy pchali się do firmy ,ponieważ na jednym oddziale To załoga jest coraz mniejsza i nikt się nie interesuje żeby ja wzmocnić

Arek1
@Anonim 05.09.2017 22:15

Jak pracownicy zobaczą wysokość podwyżek to na wielu oddziałach będzie wiało pustką .

Iwona

Przypominam o obowiązującym wszystkich użytkowników regulaminie. Chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda praca w BELOS-PLP S.A. i jak oceniacie tego pracodawcę. Nie jest to jednak miejsce na dyskutowanie indywidualnych pracowników firmy oraz pisanie obraźliwych treści na ich temat. Przed zamieszczeniem opinii należy zapoznać się z treścią regulaminu portalu.

Ktoś

Czy to prawda że 2-3 lata temu były dość duże zwolnienia?

wowa

Święte słowa. Ta para nie nadaje się do niczego.

Jak jesteś taki mądry i oczerniasz innych na forach to bądz odważny i powiedz im to prosto w oczy CWANIAKU

Iwona

@Jurekmożesz powiedzieć coś więcej o obecnej sytuacji w pracy? Czy rzeczywiście wielu pracowników postanowiło złożyć wypowiedzenia? Czy oznacza to, że łatwiej będzie się do BELOS-PLP S.A. dostać?

viola
@Arek1 18.08.2017 12:03
Do Belosu nie jest łatwo się dostać . Na jedno wolne miejsce zgłasza się nawet 8 chętnych . Nie ma w tym nic dziwnego ze wzglę...

ha ha ha dobry żart.

anonymous
@Arek1 18.08.2017 12:03

Co Ty wypisujesz za bzdury człowieku!!!

fil
@Administrator 08.08.2017 19:18

A które wpisy takie są?

Jurek

Czy to prawda że podwyżek w tym roku nie będzie .Podobno coraz więcej pracowników składa wypowiedzenia z pracy.

Rudi

Panie prezesie R. to co wyczyniacie wraz z całym zarządem z firma najlepiej świadczy o waszych kompetencjach menadżerskich . Niech Pan sobie powiesi na ścianie tabliczkę z taką sentencją : Honos habet onus .

abc

najlepsze w belosie są codzienne narady na mechanicznym siedzi ich w tym biurze więcej niż jest ludzi na hali świetnie to wygląda i pokazuje obraz produkcji

Andrew
@abc 13.07.2017 20:13

Siedzą tam same mądre głowy i myślą .Ponieważ większość z nich posiada wyższe wykształcenie to może coś ciekawego wymyślą .Czyli inaczej mówiąc to elita i awangarda umysłowa Belosu .

Arek1
@Andrew 16.07.2017 16:37

Audi, vide, tace, si vis vivere in pace .

Arek 1

Belos jak Titanic już uderzył w górę lodową zwaną rynek i zaczyna tonąć wraz z całą grupa PLP . Tak więc szanowni koledzy do szalup i noga z tego gówna .

Iwona

@Arek1 rzeczywiście wysoka rotacja w firmie nie świadczy najlepiej. Chociaż często też są stanowiska, które wymagają odpowiednich umiejętności i predyspozycji i nie każdy się na nich sprawdzi. A jak jest w przypadku BELOS-PLP S.A.?Wspominasz o dużej liczbie odejść. Czy dotyczy ona konkretnego działu? Jak duża jest ich skala? Mógłbyś podać w przybliżeniu ile osób odeszło w ciągu ostatnich kilku miesięcy?

qwert
@Iwona 12.06.2017 11:13

na 100 zostaje 2

MŁODSZY PRACOWNIK

Napiszcie z ta premia roczna jak będzie bo każdy ciekaw jak macie wieści tak na poważnie Ok

pracownik fizyczny
@pracownik biurowca 11.06.2017 10:36
Podobno premię roczną w tym roku jeżeli wypłacą to pracownicy fizyczni dostaną procentowo mniej niż umysłowi .Prezes wyszedł z...

To niech odchodzą .Takich inżynierów jak są w Belosie (kopiuj wklej )to nawet Ukraińcy zastąpią!!!

cis
@pracownik fizyczny 18.06.2017 21:50

Dobrzy odeszli, zostały miernoty.

związkowiec

Podobno w tym roku mają wypłacić premię roczną w wysokości 75% wynagrodzenia brutto .

bbb
@związkowiec 09.06.2017 08:51

podobno tak ma być, a dokladniej bedzie to 75% jednego pracownika podzielone na oddział w którym pracuje minus podatek czyli dostaniesz 75 zł ale już netto !!!

Iwona

@Ggg na jakim stanowisku w BELOS-PLP S.A. pracujesz? Chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda Twoja codzienna praca. Mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym jak oceniasz firmę jako pracodawcę? Każda dodatkowa informacja będzie cenna dla osób, które rozważają dołączenie do firmy.

@Arek1 31.05.2017 18:06
Ocena pracodawcy wygląda tak że coraz więcej pracowników składa wypowiedzenia , o czym to świadczy ,chyba nie o dobrych zarobk...

stawki brutto: na początek 2300-2400 po 3 miesiącach 100 zl podwyżki do 2500 dobrzy samodzielni operatorzy mają po około 3000 brutto po paru latach

@123 07.06.2017 10:26

Bardzo szczerze I prawdziwie napisane

Roman

Czy to prawda że pracujący pod Belosem Ukraińcy dostali wyższe stawki niż Polacy ?

abc
@Roman 22.05.2017 11:04

tak

Kali1

Ciesze sie że niepracuje już w tym bajzlu

@Kali1 08.05.2017 21:11
Ciesze sie że niepracuje już w tym bajzlu

Czy chodzi znaczenie bajzel : jako dom publiczny lub nieporządek .

lujek

Moglby ktos uczciwie napisac jak wygladaa miesieczne wynagrodzenie w tej firmie dla pracownikow produkcyjnych/fizycznych? Chodzi mi o podstawe + premie miesieczne o ile sa. Z gory dzieki

Ggg
@nowy 29.05.2017 18:15
Takich bajek naopowiadał mistrz W. po rozmowie kwalifikacyjnej .

Mistrz sciemy totalnej.Ja pracuje juz pare lat i mam 2500 brutto.

@lujek 28.04.2017 14:40

Przepracowalem tam ponad 20 lat i dziekuje dzisiaj Bogu że mnie stamtąd wyciągnął . Jak już napisałem po 20 - tu latach pracy miałem brutto 2150. Przeniosłem się niedaleko bo za białke i mam 6000 brutto. Jeżeli nie musicie nie pchajcie się do gowna jakim jest belis

Zbig

A co tam słychać z podwyżkami wynagrodzeń w 2017 . Podobno te matołki ze związków nic nie załatwiły . Zatem aby samemu zwiększyć sobie pensję należy wypisać się z tych daremnych związków i zaoszczędzić na płaconej na nie składce .

Komet

Jeszcze troche i ksiazke napiszecie dyplomatyczne p._.y

Arek 1

A może w Belos-PL Praktykują metodę zarządzania przez kryzys . Zarządzanie przez kryzys (ang. Management by crisis) – wywoływanie sytuacji kryzysowych w celu osiągnięcia pożądanych reakcji w określonych grupach społecznych. Jeśli trudno uzyskać poparcie dla pewnych pomysłów, można wywołać kryzys. Wywołujący kryzys powinien być do tego dobrze przygotowany, powinien umieć kontrolować wydarzenia i mieć opracowany plan powrotu do sytuacji stabilnej. Istotne jest też, aby (dla przeciętnego obserwatora) przyczyny i źródło kryzysu były niejasne, zakamuflowane. Jeśli plan się powiedzie ten, kto (wywołał kryzys, a następnie) zapanował nad sytuacją zyskuje autorytet wybawiciela, oponenci zaś tracą wiarygodność i zaufanie społeczne.

Nocny Jastrząb

To co się dzieje w tej firmie to jest masakra. Dziwię się że to w ogóle jeszcze jakoś prosperuje .Dookoła wszędzie firmy się rozwijają zatrudniają nowych ludzi podnoszą pensję a w Belosie kryzys nadal trwa niskie płace zero socjalu oraz premii o podwyżkach już nie wspomnę dobrzy fachowcy uciekają a na dodatek to chyba jedyna firma która straszy zwolnieniami Moim zdaniem cały zarząd powinien się podać do dymisji razem ze swoimi marionetkami mistrzami i kierownikami gdyż nie potrafi zapewnić ludziom pracy a co najważniejsze godziwej zapłaty. Na związki zawodowe nie ma co liczyć bo są pod butami prezesa i się go boją a amerykanie traktują Belos jako dojną krowę i nie mieszają się w to dla nich liczy się tylko zysk. Panie R czas wziąć się do ostrej pracy bo ta firma za niedługo przestanie istnieć

Iwona

@Tomaszpiszesz, że w firmie rak perspektyw rozwoju zawodowego. Czy przez to rozumiesz?

Arek

Gdyby głupota mogła unosić to pewne osoby z tej firmy już dawno wzniosłyby się na wysokość linii Karmana .

Tomasz

Belos w tym roku obchodzi 70-lecie istnienia czyli wszedł w wiek geriatryczny . Podobnie jak u ludzi w podeszłym wieku wszystko w tej firmie zaczyna szwankować a amerykanie nie usiłują temu zaradzić w żaden sposób . Zatem jeżeli ktoś chce pracować w firmie oferującej : niskie zarobki , złe zarządzanie , słabą organizację pracy i ciągle podnoszone normy wydajności , brak perspektyw rozwoju zawodowego to może aplikować na wolne miejsca których jest coraz więcej .

Xman
@Tomasz 25.04.2017 11:11

Pracuję w tej firmie już 6 lat i z przykrością podzielam opinie kolegi .

Iwona

@Komet mógłbyś powiedzieć coś więcej o obecnej sytuacji w firmie?

Komet

Podwyżki odwolane w tym roku nic nie dostaniecie He He

cot
@Komet 23.04.2017 18:44
Podwyżki odwolane w tym roku nic nie dostaniecie He He

A w zeszłym roku były-_-

Iwona

Przypominam, że komentarze muszą spełniać wymogi Regulaminu forum. Nie mogą dotyczyć konkretnych osób, ani zawierać pomówień.

Iwona

@kolumbto dobrze, że firma daje pracownikom dodatkowe premie na święta. Czy dotyczy to wszystkich świąt?

kolumb

jutro jade na zakupy swiateczne postanowilem zaszalec i przeznaczyc na to cala premie swiateczna brawo ja

@kolumb 12.04.2017 20:03
cale 69 pln

Jajka kupisz ale co do Jajek może być problem?

mcplus
@MŁODSZY PRACOWNIK 12.04.2017 22:07
Jajka kupisz ale co do Jajek może być problem?

No to niezłe jaja, premia po byku.Pozdrawiamy Zarząd i życzymy obfitych prezentów od zajączka.

Romek

W tej firmie zostaną chyba tylko tacy idioci jak ten Pan A. który na OM gotował jajka w czajniku .Podobno przeszedł z montażu strach pomyśleć co tam wyczyniał .Dopiero tam musza pracować myślący inaczej .

Iwona

@Lolo a Ty pracujesz w firmie? Chętnie poznamy bliżej również Twoją opinię.

nocny jastrząb
@Iwona 03.04.2017 10:10
@Lolo a Ty pracujesz w firmie? Chętnie poznamy bliżej również Twoją opinię.

nie polecam ci tej firmy sam już tu trochę lat pracuje i powiem ci że to masakra totalne dno .Wieczny kryzys brak pieniędzy na podwyżki i premie to wizytówka tej firmy,poza tym to totalny chaos i brak organizacji pracy. kadra kierownicza która się nie nadaje do niczego tylko do brania wysokich premii za nic oraz zerowy fundusz socjalny dla pracowników. dobrze że na rynku pracy jest w czym wybierać za dużo lepsze pieniądze i warunki pracy. W tym zakładzie nie polecam pracować nawet swojemu największemu wrogowi .

Ewcia
@motylek 04.04.2017 14:12
Widać że musisz pracować w biurowcu bo już na odległość czuć od ciebie smród z biura. Cieszę się że coś w życiu potrafisz a nie...

A moze zaczna obnizac pensje.

motylek
@Ewcia 05.04.2017 10:53
A moze zaczna obnizac pensje.

Obniżyć już nie mogą bo nie bardzo mają z czego została goła stawka i to wszystko. To przykre że by za coś żyć trzeba przychodzić w weekendy bo praca od poniedziałku do piątku to marne grosze i ciężko jest wyżyć. Już nawet kobiety w kauflandzie czy lidlu zarabiają więcej a w tej firmie wiecznie na wszystko brakuje pieniędzy przede wszystkim na podwyższenie pensji pracownikom, chodź na nowe auta pieniądze się znalazły .Nie dziwię się że ludzie zaczynają masowo uciekać za niedługo zostaną tam sami Ukraińcy plus biurowiec tylko czy taki układ jest w stanie długo wytrzymać?

pracownik OM

Kolejny dobry pracownik oddał wypowiedzenie.Może w końcu nasi szefowie zaczną doceniać pracowników ktuży coś potrafią i zaczną godnie płacić.Bo jak będzie tak dalej to w belosie zostaną tylko Ukraińcy i biurowiec .

robert
@pracownik fizyczny 24.03.2017 00:19
Ale macie o sobie mniemanie Naszych technologów i konstruktorów chyba też zatrudnili prosto z ulicy bo są na niskim poziomie...

Technologom i konstruktorom można podnieść pensje nawet powyżej 5000 PLN a produkcję przenieść na Białoruś lub Ukrainę gdzie koszty pracy są mniejsze . Wtedy operatorzy cnc i inni fizyczni w Polsce nie są potrzebni .

pracownik fizyczny
@robert 24.03.2017 10:09

Ale z ciebie idiota

Iwona

@pracownik długo pracujesz w firmie? Możesz powiedzieć coś na temat warunków zatrudnienia oferowanych przez firmę?

były pracownik

Kolejna sieć podnosi pensje swoim pracownikom. Na podwyżki zdecydował się niemiecki Kaufland. Od marca wynagrodzenie zasadnicze wzrośnie tam do 2,6 tys. zł. Po 6 miesiącach pracownicy będą mogli liczyć na 2,7 tys. zł, po roku na 2,8 tys. zł, a po dwóch latach pracy na 2,9 tys. zł – poinformował dlahandlu.pl. I co na to powiedzą pracownicy Belos -PLP pracujący za śmieszne wynagrodzenia .Gratulacje dla zarządu i właściciela firmy za doprowadzenie do takiej sytuacji i upodlenia roboli .

@były pracownik 06.03.2017 18:11

Zostawcie Panią M w spokoju to jedna z niewielu w Belosie z którą można wszystko załatwić a to że pierwsze ją słychać a dopiero później widać to nic a jeżeli chodzi o liderów to muszą trochę kapować i podpiepszać żeby dostać brygadę roku .Pozdrawiam Wszystkich Pracowników.

Arek

Czytając informacje z KRS wszystko staje się jasne .

Jan
@Arek 02.03.2017 10:14
Czytając informacje z KRS wszystko staje się jasne .

FLEX WORK SP Z O O (KRS: 0000127643, NIP: 5482184974, REGON: 008456060) FLEX WORK SP Z O O REGON: 008456060 NIP: 5482184974 KRS: 0000127643 Członkowie reprezentacji: Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko Wolska Kasprzyk Jolanta Ewa Prezes Zarządu Rozwadowska Agnieszka Helena Wiceprezes Zarządu

józek

Na tych Ukraińcach podobnie jak i na flexie jakiś cwaniaczek robi dobrą kasę . Amerykanie z PLP powinni się wreszcie temu przyjrzeć .

Arek

Belos to bardzo dobra firma .Daje możliwość osiągania dobrych dochodów pod warunkiem pracy po godzinach i w wolne dni na Flexa .Organizacja pracy jest na dobrym poziomie o co dba liczna kadra dobrze wykształconych liderów , mistrzów i kierowników . Wyróżniający się pracownicy mogą liczyć na coroczne podwyżki .PLP zapewnia możliwość harmonijnego rozwoju zawodowego .Najlepsi pracownicy i donosiciele zawsze mogą liczyć na tytuł pracownika miesiąca lub członka brygady roku. A więc walcie wszyscy drzwiami i oknami bo zastąpią was Ukraińcami .

PRACUŚ

Niech kazdy patrzy na siebie a nie mowi a jak ma cos do powiedzenia to prosto w oczy niech powie a nie opisuje kogos na forum pod anonimem

@PRACUŚ 10.02.2017 18:47

narzekaja tylko lenie i kombinatorzy ktorzy w pracy slodza kazdemu a na forum ODWAZNI

Zbigniew
@kolumb 12.02.2017 18:25

Lenie i kombinatorzy czyli management firmy szanowny kolego .

brt

jak się jest bmw to nawet liderem można zostać

piotr
@jarek 09.02.2017 18:29
Jeżeli lider musi być bmw i ciągle robić nadgodziny to jakie kompetencje musi mieć koordynatorka Pani M. Swoim krzykliwym głos...

Jest taki jeden lider o imieniu Przemek który gdyby mógł pracować 24 h na dobę plus wszystkie dni wolne to by to czynił . Geniusz albo wariat .

robert
@jarek 09.02.2017 18:29

Czy w trakcie mrozów ktoś posypuje trakty komunikacyjne piaskiem żeby ta Pani nie wywróciła się podczas biegu na swych krótkich nóżkach .

stefan

liderzy to porządni ludzie zwłaszcza lider produkcji KW udający mistrza .

aaa dasa

PRACUŚ

Ja dalej nie rozumiem jak można mowić ze w Belosie jest zle. Belos to porzadna firma zarobki sa wysokie nawet bardzo praca bez stresowa jak wykonuje sie prace zgodnie zaleceniami Przełożonych a najwazniejsze ze jest mozliwosc rozwoju zawodowego, i bardzo wysokie podwyzki coroczne do płacy zasadniczej i premie co misieczne tez dobre Ten zaklad ma przyszlosc Pozdrawiam Pracownikow i Cala Kadre zarzadzajaca

romek
@PRACUŚ 04.02.2017 16:05

Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie lidera .

PRACUS
@romek 04.02.2017 18:13
Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie lidera .

wystarczy troche dac od siebie a nie ino nazekac

Zbigniew

Belos to bardzo dobry pracodawca. Praca w tej firmie upływa w bardzo przyjemnej atmosferze , zarobki są wysokie .Istnieje możliwość awansu i rozwoju zawodowego .Od pewnego czasu kierownictwo zakładu stawia na pracowników ze wschodu . Bardzo dobry fundusz socjalny i coroczne wysokie podwyżki stawek wynagrodzenia zasadniczego .

Rudi
@Zbigniew 02.02.2017 11:21

Szanowny Panie jeżeli wynagrodzenia zasadnicze w tej firmie są takie wysokie to dlaczego większość pracowników pracuje w weekendy na flexa żeby dorobić .Czyżby motywowała nimi chciwość lub co bardziej prawdziwe bieda . Co do następnej tezy o wysokich podwyżkach corocznych , to zapewne ma szanowny kolega na myśli podwyżki norm pracy .Jeżeli zaś chodzi o atmosferę w pracy to ociera się prawie o mobbing i wyzysk pracowników . Zatem nadzieją dla Belosu są tacy pracownicy jak Pan o ile zmniejszy kolega dawki dopalaczy na których funkcjonuje .

arek
@Zbigniew 02.02.2017 11:21

Ne sutor supra crepidam iudicet .

janek

bród smród i ubóstwo nawet zl na swieta nie dali nie polecam tego zakladu pracy nigdzie nie ma miodu ale w belosie to do tego gównem smierdzi warunki jak w stodole i same konfidenty

Harem
@janek 15.12.2016 20:39

Konfidentow trzeba neutralizowac!

hihj

Pedwnie, że opłacalne @xoxo, bo oprócz zarobków można jeszcze liczyć na jakieś socjale do tego , więc nie jest tak źle, ale czy wypłata jest terminowa? Podobno tak, więc jeszcze lepiej. Dzięki za odpowiedź.

Zostaw opinię o BELOS-PLP S.A. - Bielsko-Biała

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BELOS-PLP S.A.