Opinie o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Koleje Śląskie Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Linie kolejowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Zuzanna

Hejo, szukają kogoś aktualnie do sprzątania :) Ktoś z pracowników może wie, czy można liczyć na umowe o pracę?

@Zuzanna

Tak , w Kolejach Śląskich zatrudniają tylko na umowę o prace. Stawka jest ok Jak na ta prace plus premia + benefity . Do tego w sierpniu powstaje nowy budynek dla brygad sprzątania.

Podasz stawkę bo zainteresowałeś mnie tym że jest dobra. Z premią można wyciągnąć 3-4 tysiące na rękę?

migmig
@Paweł

Można :)

Wolęmzk

Absurdalne ceny, śpiewają ponad połowę wiecej niż mzk. Wiadomo, że szybciej i czyściej w pociągu, ale nie wyrzucają żuli i alkusów z piwkiem tak samo jak autobusy. absurdalne opóznienia.

Witam, prosiłbym o opinię osoby które pracują bezpośrednio w KŚ. Mam zamiar złożyć papiery na świadectwo maszynisty. Mógłby ktoś bliżej przybliżyć jak wygląda wtedy stawka zarobkowa na tym stanowisku?

Mateusz
@Gość

Jako kandydat na maszynistę przez prawie 2 lata najniższa krajowa goła bez premii.

Odradzam tej skorumpowanej spółki. Nawet maszynistom. Biorą kogo chcą. Nie patrzą na umiejętności jakie się posiada czy doświadczenie pracy w branży kolejowej na stanowiskach o podobnej odpowiedzialności. Wolą tylko ludzi bez takich cech. Co najgorsze takie decyzje podejmują sami dyrektorzy nie patrząc na względy zapewniania bezpieczeństwa tylko na to by zatrudnić kolegę, który i tak się za chwilę zwolni po uzyskaniu dokumentów. 4 wicedyrektorów nawet nie patrzy na to co się dzieje pod nimi ani z ich podwładnymi.

@Gość

O maszynistów się nie martw...przewoźnicy już podbierają ich powoli a to dopiero początek...pozostaną młodzi po świadectwie i emeryci...współczuję kierownikom bo ci alternatywy na kolei nie mają...na szczęście warsztat ma fach w ręku i znajdzie pracę w wielu branżach..

Piotrek
@Gość

Górnicy wywalczyli właśnie sobie znaczący wzrost wynagrodzeń i ochronę przed inflacja !!! Pozdrowienia dla związkowców KŚ !!!

@Piotrek

Nam związki wywalczyli 200 zł brutto ...łał szacun...

Zachodni
@Piotrek

W dzienniku pisali, że pracownicy Kolei śLĄSKICH będą dostawali średnio 500 zł więcej więc związkowcy chyba wywalczyli?

Maszynista

Na rozmowie był dyrektor biura trakcji, ktoś z kadr i maszynista instruktor. Każdy z nich udawał że zna się na swojej pracy. Żeby ta praca wyglądała tak jak obiecywali na rozmowie... Obiecanki nie mają nic wspólnego z tym co zastałem na gruncie.

Ile chcesz zarabiać Jakie były ostatnie zmiany w instrukcjach kolejowych

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Dawid

Cześć w wrześniu zaczyna się kurs na licencję maszynisty z kolei śląskich. Cena kursu to 4,2k. Moje pytanie jakie są zarobki dla świeżego maszynisty ? Bo gdzieś wyczytałem że to 5k brutto czy to jest goła pensja czy z dodatkiem? A może się mylę i są inne stawki ? Są jakieś dodatki ? Po ile godzin się pracuje ? I jakie godziny zmian ? Może ktoś napisać ile dostanę jako świeży maszynista wypłaty i czy warto ? Z góry dzięki za każdą odpowiedź

Witold
@Dawid

No kolego, ja Ty zaczynasz od tego typu pytań to z Ciebie Mechanik nie będzie. Od rozpoczęcia kursu na licencję do uzyskania uprawnień i maszynistowskich droga daleka, jak z stąd na Hel i spowrotem. Zdrowia życzę

antyksior
@Witold

No tak, bo ma pracować dla idei i nie pytać o pieniądze jak jakiś Witold z mentalnością (usunięte przez administratora)

Dawid

kiki

od 16 maja podwyżka cen biletów bo ukaińcy czyli chachły mają darmowy przejazd MOIM TWOIM NASZYM POLAKÓW kosztem

@kiki

Oczywiście Ty jakbyś uciekał przed bombami nie oczekiwalbys pomocy od sąsiadów ? Patrząc na nasze roszczeniowe społeczeństwo "dej bo mam horom curke" to dopiero byłby popis żądań.

Marzena
@kiki

Serio myślisz że to przez to? XD Przecież wszystko drożeje więc koszta utrzymania firmy czy maszyn też :P Nic dziwnego że będą podwyzki

@Marzena

Zwiększenie zarządu z 3 do 4 członków zapewne też odbiło się na budżecie Spółki.

Antyburak

Kiki to typowy polski burak. Jest na tyle buraczany i pazerny, że z chęcią za darmowe przejazdy chciałby wojny w swoim kraju.

Niecodziennik Niesatyryczny

Plotki: - Koleje Śląskie wkraczają w nową branżę. Po pilotażowym programie "nasz konduktor" telewizja wkroczyła na stałe w życia pracowników w poszukiwaniu nowych twarzy, które w przyszłości będą promować spółkę. - Podobno protestujący w sprawie KŚ mieli być bardziej liczni ale pociąg którym jechali miał opóźnienie. Newsy: - Po długiej nieobecności odnalazł się rzecznik prasowy. Musimy przyznać, że nieobecność odbiła się na plus. Nowe siły i blond warkocze... Jesteśmy na tak. - W związku z podwyżkami cen energii firma planuje wprowadzenie szeregu innowacji poczynając od pracy biurowej kończąc na pojazdach. W skład pakietu oszczędnościowego wejdzie przynoszenie prywatnych powerbanków przez pracowników celem zasilania służbowych laptopów, a także hybrydowy system napędzający firmowe pojazdy. Od tej pory każdy pracownik będzie mógł zadbać o kondycję pedałując w pojeździe w którym się porusza. Firma w ten sposób pragnie dać możliwość pracy nad kondycją także tym, których nie stać na karty zabulisport. Prognoza pogody na najbliższy czas: - jeśli jesteś na urlopie pewnie właśnie zaczyna padać - jeśli siedzisz w biurze gratulujemy szykuje się lato stulecia

XXXXX

A ja mam pytanie. Ile trzeba czekać na odzew jeśli byłem na rozmowie kwalifikacyjnej na konduktora i czy mając licencję jestem w stanie wskoczyc na świadectwo jeśli spółka zrobi rekrutację?

Prac
@XXXXX

Z reguły do tygodnia, mają braki i szykuje się kurs na kierownika, dlatego wyslanie CV to połowa sukcesu. Teraz będzie lawina podań z Cargo, dlatego nie nastawiałbym się na to.

Marzena
@Prac

A patrzą na jakieś konkretne doświadczenie na tego kierownika? To czego oczekują?

Elektryk.

Ile w KS zarabia na rękę elektromonter lub elektryk -czy doczekam się na waszą odpowiez

Pracownik kś
@Elektryk.

@Elektryk jeżeli chodzi o zarobki elektromonterów to ostatnio przyszli młodzi i dostali 3500 brutto i po okresie próbnym mają mieć 3700 brutto, a starzy pracownicy zarabiają po kilku latach od 3500 do 3900 brutto+ dodatki za uprawnienia i premia .Podpi.....acze (ściemniacze) jak są podwyżki zawsze mają zapewnione max a reszta tych co sumiennie pracują to różnie zależy od tego jak pan kierownik teraz naczelnik za tobą przepada. Ale jeśli nie masz znajomości układów to na wiele nie licz. Atmosfera w brygadach różna i ludzie też od przyje....nych po normalnych jak wszedzie. Ja sam myślę powoli o odejściu. Więc decyzja należy do ciebie.

Robert
@Elektryk.

Najniższa krajowa moze ciut więcej. Szkoda twojego życia

ZAGŁĘBIE

Denerwuje mnie to że przedziały dla rowerów sa ciągle zapchane ludźmi niema jak wejść z rowerem czy nawet hulajnoga bo wszyscy siedza i nikt raczy ruszyć tyłka by zejść bym mógł odwiesić rower. A miejsca wolne są dramat. Zrobcie Z TYM COS bo tak się nieda dalej. Niech konduktorzy wyganiają pasażerów do innego z przedzialow.

Pasażer
@ZAGŁĘBIE

Widać, że patrzysz tylko na czubek własnego nosa..a zauważyłes jak roszczeniowi są też pasażerowie bez rowerów którym ty przeszkadzasz? albo jak ciężką pracę ma konduktor żeby użerać się z takimi osobami za lichą wypłatę? A pasażerów będzie jeszcze wiecej bo ceny paliw robią swoje a to Koleje Śląskie nie mają pieniędzy na większy tabor ... i trochę wyrozumiałości dla pracowników !

Mika
@ZAGŁĘBIE

Na rower bucu a nie pociągiem będziesz jeździł. To że jest miejsce na rower nie znaczy że ktoś ma wstać i oddać tobie miejsce.

Czy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Alison

Nie, z wyjątkiem dnia wolnego z okazji dnia kolejarza i darmowych przejazdów KŚ.

Artur
@Alison

Czyli nie ma żadnych premii motywacyjnych itd? A jak wyglądają kwestie awansu, podwyżek?

Alison
@Artur

Nie ma premii regulaminowej dla "przeciętnego" pracownika. Pensje pracowników biurowych są niskie.

Dave
@Artur

Awanse tylko dla kolegów i pupili dyrektorów i prezesa albo fachowców podkupionych z innych firm kolejowych.

Lena

Witam Można sie dowiedzieć jak wygląda praca na stanowisko konduktora i mniej więcej jak wygląda szkolenie i czy zarobkowo się opłaca?

@Lena

Zarobkowo - nieco ponad najniższa krajowa i premia. A sama praca to po prostu pomoc dla kierownika pociągu ; sprzedaż biletów, wychodzenie na sygnały, udzielanie podróżnym informacji, kontrola biletów. Na tej stronie jest głównie hejt na kolej (poniekąd uzasadniony), ale generalnie warto spróbować.

Dave
@Lena

Nie polecam. Słabe pieniądze i praca bardzo niewdzięczna. Użeranie się z pijakami, kibolami, bezdomnymi i innymi chamami to chleb powszedni. Ubrania robocze słabej jakości, bardzo potliwe. Zmiany też tragedia. Podziwiam tych, którym chce się tak pracować.

komik

Proponowałbym, aby zmieniono nazwę na Kontrole Śląskie, bo wzrost premii pociągnął za sobą wzrost przeprowadzanych na pracownikach kontroli. Oczywiście klasycznie najbardziej "kontrolowanymi" pracownikami są ci, którzy w hierarchii firmowej zarabiają najmniej - m.in. kasjerzy, konduktorzy czy kierownicy pociągu. W żaden sposób nie podważam sensu normalnej kontroli, która ma na celu wyłapanie osób, które faktycznie olewają swoją pracę i rażąco łamią regulamin spółki. Trudno jednak poważnie podchodzić do bardzo częstych kontroli - niekiedy i kilku w ciągu jednej zmiany, w których można mówić o typowym czepialstwie, byleby coś wypunktować. Ulubiony termin to chyba końcówka miesiąca, w końcu pracownik ma się bać wszystkich i wszystkiego do ostatnich minut swojej zmiany. Czy naprawdę tak to powinno wyglądać w poważnej spółce? Cierpliwość pracowników ma swoje granice i traktowanie ich jak małe dzieci to po prostu strzał w kolano i idealna antyreklama dla wszystkich osób, które myślą o pracy na Kolei. Wszystkim najbardziej niedocenionym pracownikom spółki, a jest ich bez wątpienia kilkuset życzę wszystkiego najlepszego i dużo cierpliwości, bo samą pracę można lubić, ale może bardzo łatwo zbrzydnąć przy takich okolicznościach.

Cześć! Czy w Kolejach Śląskich jest obecnie prowadzony nabór na rewidentów taboru? Na jakie zarobki można liczyć w tej firmie na tym stanowisku? Jak wygląda system pracy? Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Jeżeli chodzi o pracę w kolejach śląskich to nie polecam pracy w biurze zasobów ludzkich. Atmosfera tam panująca moim zdaniem jest gęsta i niezdrowa.

suoer

ogólnie to każdy pociąg opóźniony

@suoer

Potwierdzam pociagi opóźnione Obecnie ranny sprinter z czestochowy do katowic dosc ze jedzie długo i jako osobowy to zawsze spozniony do pracy na 7 juz nie zdaze koleje śląskie maja w (usunięte przez administratora) ludzi którzy pracują

Nie polecam Pani konduktor na trasie Katowice-Gliwice. Razem z koleżanka poprosiłyśmy Pania, o to żeby nam sprzedala bilety studenckie. Zaplacilysmy 5 zl wiecej za kazdy z biletow, poniewaz wedlug niej taki jest regulamin. Co z tego ze tlumaczylysmy szanownej “Pani”, ze dworzec byl zawalony imigrantami, a biletomaty mialy awarie:) Pani konduktor bardzo nierozumna i malo empatyczna.

@brak

Bilety można kupić online i wtedy nie ma dopłat ani innych problemów - dziwne, że studentki tego nie wiedzą. A dworzec jeśli już był "zawalony", to najpewniej uchodźcami, nie imigrantami.

Przyszły pracownik być może

Cześć Czy ktoś zatrudniony w tej firmie jako maszynista mógłby odpowiedzieć mi na kilka pytań? 1. Można zaczynać/ kończyć w Gliwicach, Rybniku itp czy zawsze w Katowicach? 2. Ile faktycznie robi się kilometrów, w zależności od obiegu, bywa 700-800 km czy to plotka? 3.Czy obiegi skonstruowane są tak, że np w ciągu 12h przewr, planowych oczekiwań itp jest np 3-4h czy tylko np 1h oczywiście nie w całości? Dziękuję

@Przyszły pracownik być może

1.zależy do jakiej alokacji należysz, np.Zaczynasz w kat kończysz w kat , 2. Kilometrów robi się sporo , o 500 slyszalem 3. Jest różnie, bywa że nie masz się czasu odlać, i bywają służby gdzie przerw jest sporo.

Przyszły pracownik
@Jacek

Dziękuję za odpowiedź. Chodzi o to, że jak zacznę w kato, skończę w kato ale są też inne możliwości zaczynać gdzieś indziej i wtedy kończyć gdzieś indziej, czy można tylko w Katowicach?

@Przyszły pracownik

To są miejsca ściśle określone tj. Bielsko, Gliwice, Katowice, Rybnik, Częstochowa, Zawiercie, Tarnowskie Góry. To chyba tyle.

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Śląskie Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 211.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 4 to opinie pozytywne, 78 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Śląskie Sp. z o.o.