Opinie o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Koleje Śląskie Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Linie kolejowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Podróżniczka

Szlag może trafić z tym cholernym przewoźnikiem, nie da się jeździć. Jak włącza klimatyzację w pociągach, to uszy odmrozi! Mam w lecie kożuch że sobą wozić????? Do jasnej cholery, jakoś inni przewoźnicy, tez wlqczają klimę, ale z umiarem, a tutaj nie wiem czy złośliwie czy o co chodzi, ale jesteście paskudni!!!!

Koleje Śląskie
@Podróżniczka

W przypadku uwag odnośnie temperatur wewnątrz składów proszę przekazywać informacje kierownikom pociągów.

Jaro

W Kolejach Mazowieckich planowana podwyzszka dla kierownika pociągu 400 zł. Dla maszynisty 700 zł. Wczoraj związki porozumiały się z zarządem w tej sprawie. A co w śląskich?

@Jaro

W PLK ,kolejach dolnośląskich ,intercity ,Cargo też będą wdrożone podwyżki wynagrodzeń ! A w KŚ ? Związki załatwiają posadki dla kolegów i koleżanek a pracownicy cicho jak myszki pod miotła ! Niedługo będziecie zarabiać pensje minimalne ..i dobrze w sumie !

@Jaro

W dolnośląskich dostali maszyniści po 700 zl . Obecnie jezdze w IC w katowic ale mam zamiar uciekac z tego syfu. Ktos tam pisal o podywzkach , zadnych podwyzek w ic nie bedzie, bo zarzad sie niezgodzil . Kilku chlopakow ma odejsc.

@Lolek

Planujesz przyjść do KŚ? Ile Wam tam teraz płacą bez wysługi?

@Michał

Bez wyslugi i nadgodzin dostaje z 3900/4100 netto i nic wiecej. Kompletna żenada. Tak wiec u was wcale nie ma tak zle :p

pracek
@Lolek

Nie bierzesz pod uwagę u nas atmosfery, ciężkiej pracy, nagonki, polowania na podkniecia itp.. wtedy te kilka stówek więcej wygląda zupełnie inaczej

@pracek

A myslisz ze w ic jest taka (usunięte przez administratora) rodzinna atmosfera? Nic bardziej mylnego. Jeden na drugiego patrzy , i za plecami obgaduje????

@Lolek

To rzeczywiście rewelacji nie ma. W KŚ pod tym względem jest trochę lepiej, ale tylko trochę. Biorąc jednak pod uwagę innych przewoźników (poza IC i Cargo) to kokosów nie zarobisz. Generalnie atmosfera jest zła, bardzo zła! Problem z grafikami, z wolnym, z urlopem. Oczywiście nie zawsze, ale dość często. Są ulubieńcy co mają fajne plany, ale większość do ulubieńcami nie jest. Panie planistki lubią Cię jak im się na wszystko zgadzasz, ale jak nie to już różowo nie jest. Potrafią się obrazić. Poza tym socjal słaby, mniej urlopu niż w IC i norma godzin większą. Proponuje przemyśleć jeszcze te KŚie. Wpaść z deszczu pod rynnę.... bez sensu.

Lotos
@Michał

Panowie a Lotos?

Psssst
@Lotos

Wielu gdzieś coś sobie znajdzie,poszukiwania ruszyły i w tym roku wielu się może zdziwić tam na górze....wspomnicie moje słowa,gdy zacznie sie odwoływanie pociągów i to nie przez brak taboru czy incydent na szlaku a z braku obsady.

Wojtek
@Psssst

Jasne :D

Arbuzek

Czy to prawda, że koleje śląskie staną się częścią ztmu? Czy będzie można jeździć na jednym miesięcznym autobusem i pociągiem? Czy pociągi będą pomalowane na żółto?

Kisawa Natasake
@Arbuzek

Tak, zgadza się, i będą zatrzymywać się na przystankach, dzięki temu Czeladź w końcu będzie miała połączenia kolejowe :)

Elektryk.

pytam 3 raz i odpowiedzi brak ile na rękę u was na warsztacie zarabia elektromonter lub elektryk i czy robicie na 12 albo po 8 gdz.Mam nadzieję że znajdzie się u was jakiś konkretny warsztatowiec i udzieli mi informacji chyba że u was jest to jakaś (usunięte przez administratora)tajemnica kolejowa.

SkoryDoRozmow
@Elektryk.

Jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi to sądzę, że warsztat jest na etacie ABW albo co gorsza MI6 i ich wypłaty i model pracy należy do najskrytszych tajemnic RP :))

Maszynista

Na rozmowie był dyrektor biura trakcji, ktoś z kadr i maszynista instruktor. Każdy z nich udawał że zna się na swojej pracy. Żeby ta praca wyglądała tak jak obiecywali na rozmowie... Obiecanki nie mają nic wspólnego z tym co zastałem na gruncie.

Ile chcesz zarabiać Jakie były ostatnie zmiany w instrukcjach kolejowych

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
jan cytryna

jebane gówno kurwa kupujesz bilet 13 36 do katowic jesteś na odpowiednim peronie o odpowiedniej godzinie i taki chu pociąg widmo kurwa nie ma chuja. czekam tak ze 2 godziny i żaden pociąg się nie zatrzymał kurwa. zamknijcie zakład chuje albo to naprawcie. pierdolcie się

Pomarańcza
@jan cytryna

Janeczku, wyluzuj bo ci pompka siądzie... :)

Koleje Dolnośląskie proponują pensje dla maszynisty w wysokości 7500 brutto + premie. A Koleje Śląskie?

Lotek
@Zainteresowany

Nie pisz tak, bo reszta zaraz się odezwie, że maszyniście jak się nie podoba to może do Lidla iść... a prawda boli, pensje maszynistowskie pną się w górę od Północy Polski aż po Południe, z wyjątkiem KŚ.. i realiów nikt nie ukryje, za niedługo skończy się bum ze złożonymi cv w Kadrach.. inne spółki już zaczynają ściągać do siebie... no ale to już będzie problem innego Zarządu bo tu się pracuje przez chwilę i zmiana stołka...

@Lotek

Chciałem do Lidla ale się nie dostałem. To zatrudnilem się w KŚ???? W sumie kasa podobna, podobnie jak w lidlu trzeba zakładać pampersa bo orka jak (usunięte przez administratora)i nie ma kiedy się odlać. Mimo wszystko szkoda, bo w lidlu lepszy socjal....

Proponuję
@Zainteresowany

Proponuję zabrać na przejażdżkę planistów i pokazać jak to wygląda... Tydzień by im wystarczył bo siedzenie i planowanie to nie to samo co ciężka i odpowiedzialna praca maszynisty. Patrz na rozjazdy, tu S dyktują, tu Sz, tu rogatki, tu awaria tam reset. Wszyscy myślą, że Ci co w ruchu pracują to lajtową pracę mają! Nawet jak ktoś z pasji przychodzi to chcąc nie chcąc zderza się z rzeczywistością.

Miły Pan

Czy to prawda że do pan od układania grafików w dziale trakcji trzeba chodzić z upominkami żeby mieć w miarę dobre służby? Bo od początku moje plany to taka (usunięte przez administratora).... nia że głowa mala!

Wtajemniczony
@Miły Pan

Proszę nie siać na forach ogólnopolskich niesprawdzonych informacji, za dużo ostatnio pojawia się syfu na temat spółki a to działa na niekorzyść wszystkich pracowników...nie podoba się coś to proszę strajkować...co,nie ma z kim? ano pewnie ,że nie ma...bo większość jest tylko od marudzenia...

Miły Pan
@Wtajemniczony

Oczywiście, to było pytanie, a nie twierdzenie! Nie twierdzę też, że tak jest. Ale dużo dziwnych informacji pojawia się w przestrzeni pracowniczej. A może ty koleżko jesteś WTAJEMNICZONY w ten ten temat?

Dociekliwa

Czy to prawda, że nie ma pieniążków na działanie Kolei Śląskich? Kto przejmie te połączenia jak ludzie będą jeździć do pracy?

Aniela

Myśle, że koleje śląskie to jeden wielki żart. Za każdym razem opóźnienia, problemy, przesiadki do autobusu. DRAMAT!

Elektryk.

Witam pracowników KŚ. i chciałbym się dowiedzieć ile u was wyciąga na rękę elektryk lub elektromonter z uprawnieniami SEP do1KV i w jakich godzinach pracuje warsztat od 6-14 czy robicie na 12gdz.i jak z sobotami i niedzielami u was czy pracójecie w '' systemie''-ruchu ciągłym.proszę o szczerą odpowiedż bez upiększania i obrzydzania roboty może odpowie mi jakiś warsztatowiec elektryk z góry dziękuję za żetelne odpowiedzi.

Józek fonfara

Nie polecam, pociąg który dzisiaj jechał do Ustki 3h opóźnienia, szkoda gadać ????

Pomorze

Witam, jestem pracownikiem przewoźnika z północy i miałem okazję przeprowadzić się na Śląsk i tam złożyć cv ale podpytałem za wczasu kilka osób o warunkach i wynagrodzeniach, poza tym wpisy tutaj również potwierdziły te sygnały i powiem wam tylko tyle, zarzuciłem ten pomysł, nie wiem jak wy tam tak możecie pracować w tym wyzysku i na takich krótkich przejściach,tutaj to nie do pomyslenia ,poza tym różnica w zarobkach u was zdecydowanie niższa..dałem sobie spokój a wam życzę zdrowia...pozdrawiam.

Piotrek

Hahaha,rozwój zawodowy ? Tak pod warunkiem bycia w odpowiedniej opcji partyjnej ! Inaczej szary pracownik do emeryturki ! Powodzenia

majster
@Pomorze

Pani Bożenko, ale Pani głupoty fanzoli.......

Andrej

Pytanie do maszynistów KŚ ,czy przerwy na wszystkich służbach krótkie? Trzeba chodzić w słuzbowych ubraniach? Ile km miesiecznie trzeba wyjezdzic? I czy prosto jest dostać urlop? Z góry dzieki za odpowiedzi.Pozdrawiam

@Andrej

W zdecydowanej większości przerwy w stacjach zwrotnych są krótkie, rzędu 20, 25 min. a często krótsze (10, 12, 15 min.) Nie rzadko w tym czasie trzeba zrobić jakieś manewry, próby itp. Efket jest taki że już ze stacji początkowej wyjeżdżasz po planie. W sekcji Katowickiej, jak masz trochę wolnego to masz planowe sprowadzenia lub wyprowadzenia składów pociągowych. Jak już się z tym uporasz to jesteś do dyspozycji DEPO, a tam prawie zawsze jest młyn i roboty mnóstwo. Tak że (usunięte przez administratora) Ja średnio na służbę robię 320 kilometrów, więc sobie policz..... Jeśli chodzi o urlopy i dni wolne to nic nie jest proste w tej firmie. Większość (oczywiście nie wszyscy, bo są pupile) ma problem z załatwienie wolnego. Urlop, jak zaplanujesz pół roku wcześniej to dostaniesz. Jeżeli chcesz załatwić go później (wisna) na okres wakacyjny to już jest problem. Panie planistki niestety oczekują że pracownik będzie dyspozycyjny i będzie szedł firmie na rękę, ale w drugą stronę tam to już nie działa. Wszelkie prośby pomagają na około miesiąc, potem wraca wszytko do normy. Ja osobiście jak mam po coś do nich dzwonić, to aż mnie trzęsie...... Milego dnia

Andrej
@pracownik

Dziękuje pracownik za odpowiedź ,mogło by być trochę spokojniej bo przerwy takie jak u kierowców autobusów to trochę żałosne. Przerwa konkretna to 2h a nie 15min czy jak piszesz 10.Z urlopem też mogło by być lepiej,może oni myślą ze jak dają kasę to duże oczekiwania ale w umowie nigdzie nikt nie podpisuje ze będzie na każde zawołanie.A mam jeszcze pytanie czy dają służbowy ubiór czy można w swoim przychodzić ?

@Andrej

Owszem, dostaniesz białe koszule, koszulki polo, torbę. Jak chcesz to i polar służbowy a nawet okulary przeciwsłoneczne. Więc jeśli o to chodzi to spoko. Do pracy masz przychodzić ubrany schludnie, czysto, w długich spodniach i nie w sandałach. Chociaż są tacy magicy co przychodzą i w sandałach i w skarpetach. I dumnie przechadzają się po peronach....

@Andrej

Dokładnie, żałosne. Przerwy powinna być conajmniej połowa dniówki. Nie po to do roboty chodzę żeby robić.

@pracownik

to widzę podobnie jak u większości przewoźników pasażerskich:) gorzej jak nie ma klimatyzacji w kabinie choć w KS to już chyba rzadkość.

@pracownik

Co ty za bzdury piszesz, koszule są marnej jakości, nikt w nich nie chodzi, maszyniści za własne pieniądze chodzą w schludnych rzeczach bo chcą godnie reprezentować tą żałosną spółkę, nie oczekują by ktokolwiek im kupował czegokolwiek i robią to z własnej woli ale nie pisz ŻE SPÓŁKA UPOSAŻA pracowników w takie rzeczy bo każdy pasażer patrzyłby z żalem na nich jakby w tym chodzili... kolejny znawca tematu i mąci woda

Praco

I po co tu marudzicie,lamentujecie, narzekacie na swoją dole? A zrobiliście coś żeby to zmienić? W pracy chodzicie z uśmiechem na ustach, nawet biegacie jak coś się wys...ło i co? Kilku wyrywnych głośno wskazuje błędy i niedociągnięcia to reszta siedzi cicho a nawet oficjalnie przy władzy głosi ,jacy to oni są niedobrzy i niewdzięczni..więc zamknijcie jadaczki, pracujcie dalej ,każda branża zaraz was przegoni w wypłatach a wy potulnie przyjmujcie na klatę....

Zainteresowana

Jak wygląda praca w dziale administracji? Jaka jest tam atmosfera i zarobki? Obecnie szukają kogoś na stanowisko specjalisty ds. Organizacyjnych i zastanawiam się czy jest sens aplikować.

pomocna
@Zainteresowana

Jeśli jest Pani osobą kompetentną to szkoda czasu.

Sss
@pomocna

A jak wyglądają zarobki?

pomocna
@Sss

Bardzo wysokie dla znajomych znajomych, a dla szeregowych pracowników jak się nie podobają to mogą sobie szukać innej pracy.

Sss
@pomocna

W sensie dla tych zwykłych pracownikow najniższa krajowa czy cos w okolicach 3000zl i więcej?

Alison
@Sss

Pensja będzie taka, jaką sobie wynegocjujesz.

Magda37

To jest chyba jakaś kpina żeby w takie upalne dni puszczać stary skład bez klimatyzacji ???? kto tam jest taki madry

@Magda37

Szanowna Pani, ma Pani w 100% rację... no ale czego się spodziewać po tym, jak Spółką rządzą osoby niezwiązane w ogóle z kolejnictwem tylko z nadania politycznego... i które na dodatek nie wiedzą o czym Pani mówi, gdyż nigdy nie jechały pociągiem...

Kończę robić kurs na licencję maszynisty i stąd moje pytanie. Czy polecacie Koleje Śląskie jako pierwszego pracodawcę w tej branży? Czy może lepiej wybrać, Polregio, Intercity? Czytam wiele negatywnych komentarzy i nie wiem czy jest tak wszędzie czy tylko w tej spółce.

Pok
@Nowy

Licencja ok.Ale jeszcze daleka podróż przed tobą powodzenia

@Nowy

W KŚ maszyniści mają bardzo dobrze, super wynagrodzenie, dodatkowa kasa za... frekwencje, brak WŻ-ek itp. ale i tak będą marudzić, bo przecież chcieliby zarabiać po 20 tyś i najlepiej raz w tygodniu

@Maszynista

Niech każdy spróbuje ten ciężki kawałek chleba na dłuższą metę...ja tam nie umniejszam roli warsztatu a nawet i sprzątaczek , ale każda profesja ma swoją specyfikę i za każde wyrzeczenia i utratę zdrowia należy się odpowiednie wynagrodzenie.

Prawdziwy maszynista
@Maszynista

Dokładnie. Ten dwa posty powyżej to chyba sobie nick nie taki wpisał. Obstawiam że zamiast maszynista to powinno być wpisane kierownik. Przecież to tak bajecznie łatwa praca. Nie wiem za co my te pieniądze zarabiamy...

Grażyna
@Maszynista

Jakie wyrzeczenia masz konkretnie na myśli? I o co chodzi z utratą zdrowia? Mogłabym dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej?

Zimny
@Prawdziwy maszynista

Spróbuj pracy w Biedronce, wtedy slowo cięzka praca nabierze innego znaczenia, i skończysz jęczęć

Tosia

Pociąg osobowy nr. 94764 jest bardzo niekorzystny dla podróżujących. W pociągu jest strasznie gorąco z nawiewów leci gorące powietrze. Następną rzeczą jest strasznie skrzypiący wózek pod pociągiem jest cholerny huk i trzask. Serdecznie nie polecam jechać tym pociągiem. Była to moja najgorsza droga w życiu. Pozdrawiam Tosia.

Mirek
@Tosia

Potwierdzam i strasznie nie polecam tego złoma. ????

@Tosia

Akurat nr.pociągu nie zawsze oznacza ten sam Tabor....ale zamiast jęczeć tutaj to dlaczego nie piszesz skargi do Kolei Śląskich na warunki podróży? Może jakby pasażerowie na marudzili na forach ,mediach społecznościowych itp a wysyłali skargi do Marszałka, to może ktoś by w końcu zrobił porządek ze starym , awaryjnym,obskurnym i obrzydliwym taborem,który już w latach 90tych powinien pójść na żyletki...Ludzie obudźcie się..z lamentu i narzekania tutaj nic nie wynika...

@Kolejarz

Panie Kolejarz czy pisał Pan kiedyś skargę i próbował coś załatwić tą drogą komunikacji? :)

@Tosia

Powiem Pani, że ja tak samo uważam! Pisałam już nie raz o zmianę pociągu 94701 i 94709 to jeden dalej jezdzi tragicznie a drugi skrócony do Żywca. Rozkład jazdy nie ma powiązania z logiką ludzie kończą o 14 a pociąg jedzie 13.40 a kolejny za godzinę :) teraz zlikwidowali pociągi od Zwardonia i do to zaczął być tłok na późniejszych :) i niech nikt się nie łudzi to nie nowi klienci ....

@Aleksandra

Są 3 drogi... wieczne narzekanie, zgłaszanie problemu lub nie robienie nic...

@Kolejarz

A jeśli zgłasza się problem i Spółka nic z tym nie robi? :)

inny Kolejarz
@Aleksandra

...wtedy trzeba się przesiąść na hulajnogę,skoro warunki Jegomości nie odpowiadają ;)

@inny Kolejarz

Te czasy się już skończyły gdzie panowało wszechobecne stwierdzenie " niepodobna się to wypad " . Teraz to firmy walczą o klientów no ale jak jegomość wyznaje w/w stwierdzenie to nie może o takich sprawach wiedzieć :)

Katowiczanin
@Aleksandra

No... widać właśnie jak Koleje Śląskie walczą o klientów, szczególnie podstawiając pociągi EN57 AKŚ. Brawo, tak trzymać...

Piotrek

W niektórych spółkach kolejowych już są podpisane porozumienia o wzroście wynagrodzeń !!! A co w KŚ ? Dalej dawajcie składki związkom a oni zamiast walczyć o godne pensje niech walczą o stanowiska dla kolegów i koleżanek ! Brawo pracownicy !

@Piotrek

W niektórych spółkach tak po ludzku szanuje się pracowników.

anty
@Piotrek

To może zgłoś swoją kandydaturę na stanowisko przewodniczącego związków zawodowych.....jeśli Cię wybiorą, zaczniesz z kopyta działać i wszyscy będą opływali w dostatek a Ciebie na tron posadzą...no chyba, że nie dasz rady, wtedy 100% hejt, pomyje i na taczkach z gnojem za plot. Wybór należy do Ciebie.

ANKIETA

Propozycja: zapewne wielu pracowników tutaj zagląda, proszę kliknąć łapkę w górę, kto poparłby strajk z powodu nieustającej frustracji załogi? Sprawdzimy z ciekawości wynik

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Śląskie Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 211.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 4 to opinie pozytywne, 78 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Śląskie Sp. z o.o.