Opinie o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Koleje Śląskie Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Linie kolejowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Zdenerwowany

Drodzy koledzy jak podaje Polsat dziś skazano naszego kolegę za nieumyślne spowodowanie śmierci. Skazano niewinnego człowieka przez prokuraturę, która chyba chciała sobie nabić statystyki i odbić sprawę Hajty, który dla odmiany przejechał kobietę na pasach. Tory to nie jezdnia nie muszę wam tego mówić. Dziś ta niesprawiedliwość w imieniu prawa dotknęła Darka jutro może dowolnego z was za to że nie potraficie oszukać praw fizyki i zatrzymać pociągu w miejscu. Za to że osoba postronna dla własnej wygody łamie prawo i ponosi tego tragiczne konsekwencje. Dajmy odpór temu i zaprotestujmy to nieważne jaka obecnie jest władza gdy krzywdzi się niewinny ludzi.

maszynista
@Zdenerwowany

JESTEM ZA! (usunięte przez administratora)kolej na pół dnia!! Sąd wyroku nie odwoła, ale pójdzie w świat jaką mamy (usunięte przez administratora) prokuraturę w wersji PiS i nic a nic nie lepsze sądy!! NIE MOŻNA NISZCZYĆ CZŁOWIEKA W TEN SPOSÓB W ŚRODKU EUROPY?! A Żeby to zrobić potrzebna jest jedność!!!!!!! Jarek działaj!

Paula
@maszynista

Dokładnie i niech reszta kolei się dołączy!!!! Jak to tylko usłyszałam , przypomniała mi się katastrofa w Babach!!! Tam maszynista, też był skazany niewinnie!!!!! Co za kraj!!!

Pasażerka

Do cholery jasnej czy kierujący tą spółką nie mogą doprowadzić tej firmy do porządku? Ludzie tracą pracę, tracą zarobki a władza KŚ nawet nie potrafiła przygotować się do zimy??? Za co wy pobieracie POTĘŻNE wypłaty? Pociągi wiecznie opóźnione ! Pociągi często odwołane ! Aż się dziwię tylko obsłudze pociągów ,że mają tyle cierpliwości do nas ,pasażerów ...co do pracowników złego słowa nie powiem bo to nie ich wina ale zarządzający tym wszystkim powinni z miejsca stracić pracę i dołączyć do innych! Poczuli by co to jest dbać o pracę i przykładać się do obowiązków!

Lepiej na nartach.
@Pasażerka

Pani się nie awanturuje jak się mrozy skończą a Koleje Śmieszne wrócą do tylko kilku opóźnień na dzień to prezes z marszałkiem na pewno sypną jakimś gadżecikiem żeby zamknąć usta tym niezadowolonym. Współczuje pracownikom nieudolności ich przełożonych. Całe szczęście, że jest ta bezpieczna para bo inaczej jako klient zupełnie bym stracił nadzieje. Zapomniałabym! Może zamiast pytać się gdzie dziś pojadę na FB umieszczalibyście informacje o tym gdzie nie pojadę albo ile się opóźni pociąg bo mój szef przestaje wierzyć w moje tłumaczenia...

Do zarządu spółki. Do wiceprezes Alicja Onięcka, wiceprezes Wojciech Pyka, prezasa Drzewieckiego już nawet nie ma co wspominać bo go " spuścili jak...." (szkoda tylko że nie na warsztat) oraz dyrektorzy działów utrzymania i planowania! Jak przygotowaliście spółkę na zimę!? Włączcie internet i poczytajcie co się dzieje! Ile pociągów odwałanych, ile opóźnień ( nie wszystko wina PKP PLK) ile chaosu organizacyjnego w poczynaniach spółki!? To się w głowie nie mieści!! Za co wy tam bierzecie pieniądze????!!!

@pracownik

A czego Ty oczekujesz ? Zamiast ludzi z wiedzą i pomysłem na dobrą kolej zatrudnia się związkowych i partyjnych kolesi ! Spójrz na kwalifikacje ludzi którzy piastują ważne stanowiska. Armia kolesi !

Henryk

Chciałbym się dowiedzieć proszę zarządzających spółką, jak przewoźnik przygotował się do zimy? Bo o ile w poprzednich latach zimy generalnie nie było, w tym roku przyszła. Tabor zamarzający podczas jazdy, nie ma co w zamian podstawić. Rozumiem, że coś zamarznąć może, ale nie w takiej skali, a najgorsze jest to że nie ma żadnego planu B. Widzę chaos panujący na grupie i myślę, że dyrektorzy działów odpowiedzialnych za przygowanie Taboru wraz z ich mocodawcami powinni zostac natychmiast ZDYMISJONOWANI i przeniesieni najlepiej na hale napraw, bo tam w tych trudnych czasach każda para rąk do pracy jest na wagę złota. Brak kompetencji po prostu aż razi!!!

@Henryk

Ma Pan 100% racji. Zero przygotowania, zero planu B!!!! Skład od Żywca utknął i 5 godzin go sciągali, pasażerowie tym 94723 stali 100 minut zanim łaskawie załatwili dla nich transport. Porażka. Porażka. Porażka.

Maszynista

Na rozmowie był dyrektor biura trakcji, ktoś z kadr i maszynista instruktor. Każdy z nich udawał że zna się na swojej pracy. Żeby ta praca wyglądała tak jak obiecywali na rozmowie... Obiecanki nie mają nic wspólnego z tym co zastałem na gruncie.

Ile chcesz zarabiać Jakie były ostatnie zmiany w instrukcjach kolejowych

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Wojtek

Mógłby mi ktoś z Państwa wyjaśnić o co chodzi z tym rozkładem jazdy. Przed zmianą jeździło dużo więcej pasażerów a teraz? Mało kto... Chodzi mi o pociągi w kierunku Zwardonia. Czy oprócz tego "przez remont węzła Czechowickiego są opóźnienia i rozkład jest jaki jest" jest jeszcze jakieś inne bardziej sensowne wytłumaczenie? Przecież można było się do tego przygotować.

@Wojtek

Mi tam nie zależy na klepaniu po ramieniu wobec audytu po jak dobrze pójdzie !!! Osobiście jako jakość sram na wasz zadkim .... aby czysto było !!!!

@Piotr

Nie bardzo rozumiem.

No i prezesa odwołali. W sumie ja nie żałuję. Chociaż, została Pani - wysokiej klasy specjalistka od trawy. Strach pomyśleć co ta biedną spółkę w przyszłości czeka....

Kolejoman
@pracownik

Niech ta Pani lepiej się nie wychyla z pomysłami i zostawi sprawy kolejarzom, niech pobiera wysoką pensje skoro już została namaszczona i niech siedzi cicho..

Domanson

Pociągi wiecznie sie spóźniają oraz problemy z napięciem , właśnie stoje w lesie na środku od godziny i nic nie można zrobić.

LOKO
@Domanson

Zamiast narzekać proszę pisać skargi do Spółki a najlepiej do jej właściciela czyli Samorządu ...

Tom

Gdzie można znaleźć ogłoszenia o pracy w KS, tylko na ich stronie czy może ogłaszają się gdzieś jeszcze?

Aa
@Tom

Teraz tylko na stronie KS oraz BIP, kiedyś były na (usunięte przez administratora)

Fabian 44

Ile zarabia maszynista w KŚ?

Jacek

6300 brutto + premia 1000 której nie ma

@Fabian 44

Premia 1000 zl juz wróciła. Maszynisci maja 6500 brutto.

Cyc
@Nick33

Wróciła? Na pewno. Na jakiej podstawie tak sądzisz? Nikt nic nie wie.

@Fabian 44

Mechanik mi tak mowil ze premia wróciła. Chyba ze maszynisci maja premie a juz inni pracownicy nie?

MECHANIK
@Nick33

Maszyniści mają na umowie 6550zł brutto i nie jest to żadna tajemnica ale premii w wys.1000zl nie ma więc osobom które chcą poznać realia polecam zapytać bezpośrednio u źródła a nie na tym portalu,gdzie każdy może podawać nieprawdę bez weryfikacji...amen

@MECHANIK

Czyli tej premii już mechanicy nie będą mieć? Całkowicie zlikwidowana czy na czas pandemii?

Patryk
@Nick33

@Nick33, zapytajcie nowej pani prezes :)

Mordo weź

Mnie zastanawia dlaczego w spółce zatrudniacie darmozjadow, którzy siedza i pierdza w stolki i chodza po okolicznych dzialkach, zbieraja owoce na kompot i jeszcze gotują go w pracy. Chlop mial pretensje ze mu palnik zajalem bo grzałem bigos na szybko na przerwie (sytuacja miala miejsce dwa lata temu) a ludzie ktorzy na prawdę pracuja i utrzymują ten zaklad w ryzach, sa najgorzej traktowani, maja najwiecej pracy, a w dodatku musza robic na takich darmozjadow. To tyczy sie rowniez niektorych mistrzow na hali.

Michał Stt

Chciałbym się dowiedzieć jaki zakres obowiązków ma nowa pani prezes? Rzecznik KŚ nie chce odpowiedzieć, w necie też nie ma..... Bo że wysokiej klasy specjalistką od trawy jest to wiem, ale że od kolei to nie wiem.............

@Michał Stt

Pobieranie dobrej pensji z publicznej dotacji ! To główny obowiązek i przywilej tej pani ! W jakim świecie ty żyjesz ? Jeszcze nie rozumiesz że liczą się tylko stołki i kolesiostwo ? Nikt nie wie co się wydarzy,kiedy będą wybory ,więc trzeba szybko ustawić swoich kolesi i koleżanki żeby zdążyli się wzbogacić. (usunięte przez administratora)! Jeszcze na siebie wzajemnie donoszą ,biura i władza i wiedza wszytko ,kto jak pracuje,kto z kim śpi,nie ma tajemnic ! Żałosne !

Pracownikkk
@Michał Stt

Niech już lepiej ta Pani nie podejmuje żadnych decyzji ani niech nie przedstawia żadnych pomysłów, skoro już układ musi jej dać zarobić niech siedzi cicho i kolejnej spółki nie doprowadzi do katastrofy...

Michał Stt
@Pracownikkk

Czego Tobie, sobie i wszystkim pracownikom w nowym roku szczerze życzę!

Wolny_jak_ptak

Cześć Koledzy i Koleżanki, jak się mają wasze premie i podwyżki? Prezes ciągle skąpi kasy ale na przeprowadzkę do nowego budynku miał?

Fransła
@Wolny_jak_ptak

To nie nowy budynek, teraz to Château... :)

@Wolny_jak_ptak

Narazie premia jest i kasa sie zgadzam. Co prawda tabor sie panu Olkowi sypie, ale to jego problem. A jak sie kasa zgadza to pan Olek może sie przeprowadzać nawet na księżyc i oklejać tyle taboru ile chce, nawet ten co sie sypie. Jak większość załogi mam to głęboko(usunięte przez administratora)

Wyp.... ć
@Michał

Zgadzam się, do momentu gdy premia jest to mogą sobie tą mogłe nawet w swoich samochodach zapodawać ale grudzień i święta przed nami, radziłbym rządzącym pilnowac wypłat i premii bo czasy ciężkie i dużo zachorowań :)

@Wolny_jak_ptak

Premię i podwyżki to są i będą dla zarządu z namaszczenia politycznego oraz związkowców ! W firmie coraz gorzej jeden pracownik donosi na drugiego ,ludzie są coraz bardziej wrogami wobec siebie zamiast budować jedność.

Kukuryku
@Piotrek

To dobrze, że sobie zarząd te premie przyzna może prezes wtedy rozważy zmianę garderoby. Bo ciasne te marynarki oj ciasne.

Kolejarz
@Kukuryku

Nie wystarczy miejsca żeby opisać niekompetencje, złe zarządzanie spółką i kolesiostwo przez prezesa KŚ. Proszę spojrzeć chociażby na jego karierę w UTK. Zwykłe partyjniactwo i (usunięte przez administratora) ale czego się spodziewać po najbardziej skorumpowanej, źle prowowadzonej spółki wśród wszystkich przewoźników wojewódzkich.

anty
@Piotrek

przepraszam, związkowcy nie dostali premii ani podwyżki...autopsja

Urzędnik

Witam Pracuję w jednym z Urzędów w Katowicach i jestem akurat blisko informacji o wypłatach i skalach premiowania w spółkach podległych .W związku z tym patrząc na wysokość kwot jakie otrzymają pracownicy a już oczywiście głównie 'góra' , szlag mnie trafia słysząc iż w Kolejach Śląskich nawet nie przyznano nic na święto kolejarskie oraz święta..a wiem to od znajomych...sama jeżdżę pociągami do pracy i widzę ogrom pracy jaki wykonują ci ludzie. Współczuję braku docenienia przez Prezesa i Zarząd i życzę jak najszybszego znalezienia sobie alternatywy bo tylko braki kadrowe pokazują władzy że jednak jest problem. Pozdrawiam

Ona
@Urzędnik

A może poszukujecie kogoś do siebie??

Niespodzianka

Do cholery jasnej już nie mogłem wytrzymać, przepraszam cie kolego, wiem, że obiecaliśmy siedzieć cicho, ale Prezes, obudź się w końcu! Czy ty nie widzisz co sie dzieje? Weź się w końcu za morale załogi bo nie zdajecie sobie nawet sprawy co się szykuje za niedlugo! Każdy czeka na decyzje w sprawie płac a potem będzie niespodzianka.. lub nie...

Dawid
@Niespodzianka

O czym konkretnie piszesz, możesz przedstawić więcej szczegółów? Pracownicy domagają się podwyżek, czy chodzi o coś innego? Czekam na Twoją odpowiedź.

Pracownik..

Droga Władzo, pamiętajcie, bez Pani Prezes Koleje pojadą, bez pracowników już nie... czekamy na rozwój sytuacji w sprawie pensji i premii.. to też wniesie dużo 'świeżości'

Henryk

Zwracam sie do pracowników spółki. Mamy nowa wiceprezes KŚ. Niejaka Alicja Omięcka. To ta Pani, która wyleciała z hukiem ze spółki PGE Narodowy za fatalny stan murawy. (głośno o tym w mediach było). Jak myślicie jakie ma kompetencje kolejowe owa Pani? Hehe.... takie same jak stryj prezydenta AD w zarzadzie w PKP Cargo... czyli żadne!! Wystarczy być blisko (usunięte przez administratora)i ciepła posada jest za grube tysiące! A my zapi....y jak mrówki za parę złotych. Natomiast rzecznik KŚ w mediach stwierdził, że (i to nie żart) nowa prezes wniesie do spółki nowy powiew świerzości! I jak ma być dobrze w spółce?!

@Henryk

A jakie ma znaczenie na czym ta pani się zna ? Liczą się układy i kolesiostwo. Trzeba ustawić swoich ,do wyborów jeszcze trochę czasu. A pracownicy mają robić z wyjątkiem maszynistów najlepiej za pensje minimalne i jeszcze się cieszyć że praca jest ! Ale pracownicy nic nie lepsi,donosicielstwo i podkładanie świń zwłaszcza w zespole drużyn konduktorskich sięgnęło zenitu !!! Uważajcie co i komu mówicie bo zaraz wszyscy w spółce będą wiedzieć .

kiedyś_FAN

Drogie KaeSie co się z wami dzieje? Covidem możecie wytłumaczyć dużo ale nie wszystko. Nalepki na pociągach nie ukryją tego co się dzieje w firmie wasza strona bije rekordy w błędach w tekstach, zdjęcia też są jakieś nierówne. Prawdziwie przydatnych informacji brak. Wasz fejsbuk to jakiś żart czy tworzy go osoba z rozdwojeniem jaźni i niezdrowym pociągiem do marszałka? Poprawcie się bo kryzys może być ale klasę zawodnika poznaje się po tym jak go przeszedł.

Dociekliwy

Drogie koleje czy nowa Pani prezes będzie odpowiedzialna za pociągi? Dlaczego o tak ważnych zmianach dla pasażera dowiadujemy się z tak znienawidzonej przez was gazety?

Mordo weź

Nie mam do tego zakładu nic, nawet szacunku.

Janusz

Wybijcie sobie z głowy składać tutaj papiery. Na kasie w Lidlu lepiej szanują i kolesiostwa nie ma, nie ma podziału na gorszych i lepszych, Ty dostaniesz premie a tobie ja obetniemy. Takie cyrki tylko tutaj, mam nadzieję że przeszłość was kiedyś rozliczy i staniecie wszyscy odpowiedzialni przed sądem.

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Śląskie Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 211.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 4 to opinie pozytywne, 78 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Śląskie Sp. z o.o.