Opinie o Koleje Dolnośląskie S.A. w Legnica

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Koleje Dolnośląskie S.A., lecz również Klientów firmy. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Koleje Dolnośląskie S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Dolnośląskie S.A. w Legnica

DedSł

Nie polecam pracy w KD wyłącznie pod jednym względem - póki zarządzający konduktorami i kierownikami się nie zmienią, to panuje tam wysokie przysłowiowe „kolesiostwo” oraz brak szacunku. Na stanowisku naczelnika pracuje osoba, która jest pozbawiona jakichkolwiek predyspozycji do pełnienia takiej funkcji - począwszy od braku cech DOBREGO menagera, kończywszy na braku szacunku do pracowników. Pozostali zarządzający bardzo głęboko spowinowaceni z naczelnikiem, także traktowanie jest bardzo podobne. My pracownicy czekamy na zmianę, ale doczekać się niestety nie możemy... Praca nie jest zła - jeśli nie jest problemem wstawanie o wczesnych porach oraz chęć do pracy z ludźmi, ale jeden - najważniejszy - mankament, to zarządzający tą komórką... Liczę na to, że zarząd i nowy dyrektor pójdą po rozum do głowy i w dziale zasiądą osoby kompetentne, z którymi współpraca będzie samą przyjemnością. Na ten moment jest jeden wielki brak szacunku i poszanowania oraz poniekąd przejawiający się mobbing.

Patryk

Witam, ile można zarobić na stanowisku konduktora ?

Jak wyglądają szkolenie na konduktora w KD? Gdzie i ile trwają

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Jakie są warunki zatrudnienia w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Grzegorz Nowy wpis
Klient

Mając zakupiony bilet w systemie eKD na godzinę 12:28 okazało się że muszę wracać wcześniej i pytając w kasie czy można na ten bilet jechać odpowiedziano mi że tak. W pociągu konduktor oznajmił że na ten bilet nie mogę jechać i muszę kupić nowy bilet a ten anulować. Anulować też nie mogę ponieważ nie posiadam konta w systemie eKD!!!!! Jedna wielka porażka, brak kompetencji pracowników na stacjach i konduktorów!!!!! Numer służbowy konduktora KD 162. Nie kupujcie biletów online, odradzam.

Basz Nowy wpis
@Grzegorz

Aha, czyli Pańska nieznajomość regulaminu przy zakupie biletów jest jednoznaczna z brakiem kompetencji konduktorów - fajnie. Fakt - nie zna Pan regulaminu, więc ma pan najwięcej pretensji - najpierw należy zapoznać się z regulaminami przed zakupem biletu, a dopiero się wypowiadać! Właśnie zachowanie ww konduktora wykazuje, że jest on kompetentny - wykonuje pracę prawidłowo i zgodnie z przepisami - a nie przepuszcza każdy bilet, bo podróżny nie zna regulaminu KD. Poza tym przypominam, że to forum pracownicze - a nie forum wylewania żalów - proszę napisać skargę do Kolei Dolnośląskich - otrzyma Pan odpowiedź i po sprawie.

Misiek76

Zgadzam sie z Toba.....tez nie polecam tej firmy

Karol
@Misiek76

Dlaczego nie polecasz pracy w Kolejach Dolnośląskich? Może napiszesz coś więcej? Twoja wypowiedź jest bardzo krótka i nie za bardzo mogę wywnioskować skąd tak negatywna opinia... Chodzi o zarobki, atmosferę, a może coś innego? Odpowiedz proszę. :)

E
@Karol

A jakie stanowisko Cię interesuje ?

Misiek76
@Karol

Pracowałem w tej firmie wiele lat, na poczatku było super. Jednak z biegiem czasu zaczynało sie pogarszac. Obiegi słuzb jakie byly to tragedia. Pracownicy pomimo ze mieli czas dla siebie ( przerwy w pracy ) musieli w tym momencie wykonywac prace. Traktowanie ludzi jest skandaliczne, jestes tylko kolejna osoba do roboty, zadnego poszanowania.

Elżbieta Nowy wpis
@Misiek76

A co konkretnie zmieniło się z biegiem czasu w Kolejach Dolnośląskich? Jak warunki zatrudnienia uległy zmianie? I czym było to spowodowane?

Kandydat

Jak wygląda tygodniowy i miesięczny czas pracy konduktora? Na które godziny są poszczególne zmiany, czy służba trwa codziennie czy jest kilka dni przerwy?

Trak
@Nowy

Ogólnie to mamy równoważny czas pracy, zmiany są różne, w zależności od gniazda do którego się przynależy, zmiany zaczynają się od godzin rannych (2,3 w nocy, po popoludnia), zmiany trwają najdłużej 12h, nie ma zasady co do ilości dni wolnych, czasami 1 dzień, czasami 3 lub 4 dni, różnie.

Rozmowa kwalifikacyjna
Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko MECHANIK-MONTER w firmie Koleje Dolnośląskie S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Nowy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.
Kandydat

Jak wygląda czas pracy konduktora w przeciągu tygodnia i miesiąca?

Kudowa
Klient

Właśnie wsiadłam do pociągu.Dawno nie jechałam,więc usiadłam a pani z obsługi zrugala mnie ze teraz kupuje się bilet przez internet.Siadac nie wolno,bo to naczy że masz bilet.

Arbuz
@Kudowa

Jaki to ma związek z opinią o pracodawcy? Żaden. Od zawsze jest tak ze wsiadając do pociągu musisz posiadać bilet, a jeśli go nie masz to od razu po wejściu nabywasz bilet u obsługi pociągu.

Jak wyglądają szkolenie na konduktora w KD? Gdzie i ile trwają

xxx
@Michau

W ramach spółki, miesiąc. Zależy, gdzie są przyjęci kandydaci, teoria (nieco ponad tydzień) jest wykładana 7-15 w Legnicy, we Wrocławiu w Kłodzku. Praktyka to praca zmianowa.

@xxx

Dzięki wielkie! Po tym tygodniu już praktyczne w pociągu z miejsca gdzie się jest zatrudniony?

xxx
@Michau

Mniej więcej po tygodniu. Tak, praktyki z kimś kto pracuje dłużej i wdraża nowych zaczynasz i kończysz w mieście do którego zostałeś przyjęty.

Elżbieta
@xxx

I wtedy pracuje się już całkowicie samodzielnie? Czy może nadal pod czyjąś kontrolą? Jak to dalej wygląda? Jaką dostaję się pierwszą umowę w Kolejach Dolnośląskich i jaka obowiązuje wtedy stawka?

@xxx

Dziękuję za odpowiedzi :) A jak wygląda mniej więcej grafik? 8 czy 12h? Wiem że zmianowa i liczę się z zaczeciem pracy w środku nocy ale nie wiem jak by to wyglądało rozplanowe np na tydzień

Piotrek
Kandydat

Witam jak atmosfera na hali serwisowej w Legnicy jest rekrutacja czy warto tam składać i iść do roboty. Powiedz szczerze ktoś coś bez owijania w bawełnę

Patryk
Klient

Pociąg z jedną toaletą i nieczynną, tragedia nie ludzkie warunki. System reklamacji wadliwy, nie można wysłać bo oczywiście rozmiar zdjęć im nie odpowiada. Chyba najgorsze linie

macu
Klient

Kolejne dolnoslaskie notorycznie sie spozniaja jestem w stanie nawet napisac ze codziennie gdzie to opoznienie najczesciej od 15min do 30

Truten
@macu

Tak i to prawda - Koleje Dolnośląskie są notorycznie przetrzymywane, niewpuszczane na tor, po to, aby przepuścić pociągi IC. Niestety, ale rozkład jazdy jest tak skonstruowany, że nie ma opcji, żeby nie było opóźnień, zwłaszcza, że zatrzymujemy się na stacjach oddalonych co kilka kilometrów. Pretencje do dyżurnych ruchu oraz PLK PKP ;)

Miodo
Klient

Witam na jakie zarobki może liczyć elektryk w KD?

fazer
@Miodo

ile z siebie dasz tyle zarobisz, w kd nie ma typowych elektryków, robisz wszystko co ci powiedzą, elektrykiem jesteś tylko ze stanowiska

Mariusz

Firma która płaci 7500 zł szuka maszynistów?!!!.... to co tam się dzieje że brakuje KD maszynistów do pracy? W czym tkwi problem ? Słyszałem że w KD cały czas rotacja..Jeśli firma płaci 7500 a cały czas szuka pracowników to dobrze to o niej nie świadczy.

Zdzis
@Mariusz

A kto cie oklamał że tam się zarabia 7500 zl? Z nadgodzinami to i owszem ale na czysto w życiu. A wymiana jest spowodowana tym że atmosfera jest taka jaka jest, szukanie haka na pracownika aby go ukarać i zabrać mu kwartalną ktora i tak dostaje się uznaniowo. Do tego firma ma gdzieś ludzi ze stażem ktorzy odchodza bo uzupelniaja braki szkolac młodzież

WM
@Mariusz

Też BYŁEM zainteresowany pracą w KD na stanowisko maszynisty. I tak rozmawiałem z doświadczonym maszynistą i mówi, że takiej kwoty na odcinku jeszcze nie widział. Pozdrawiam.

Halina
@WM

@WM, napomknąłeś, że rozmawiałeś z doświadczonym maszynistą, pracującym w Kolejach Dolnośląskich. A wspominał Ci może, jaką formę zatrudnienia oferuje się tam nowym osobom? Czy nie podejmowaliście tego tematu?

Kandydat20
Kandydat

Wie ktoś może czy kadry dzwoniły już do osób, które dostały się do pracy na stanowisku konduktora (wtorkowe rozmowy kwalifikacyjne)? W ogóle czy KD po rozmowie kwalifikacyjnej dzwoni do osób, które się nie dostały ?

Anabelle
@Kandydat20

Dzwonili w poniedziałek, 14.06 Tak jak zapowiedziano mi na rozmowie ze będą dzwonić do wybranych osob

Anonim
Klient

To jest jakiś żart, co chwile opóźnienia, odwołania, czlowiek chce spokojnie wrócić do domu i odpocząć ale nie może przez to co sie dziejem

Krazac
@Anonim

Pretensje do PLK PKP co na poczet pociągów IC, opóźnia wszystkie pociągi KD, co powoduje frustracje wsród pasażerów. Ta sytuacja występuje codziennie a rozkłady jazdy układają właśnie ludzie z PLK PKP. Gdyby można było jeździć jak się chce, to by nie były na 100% poopoźniane.

Fosfik
Kandydat

Witam. Ile zarabiają maszyniści w KD??? Już wiem że maszynista uczeń zarabia najniższą krajową. A co z resztą???? jakie zarobki są po okresie nauki ??? i czy rosną wraz z nabywanym doświadczeniem???? w późniejszych latach???? jeśli jak to do jakiego poziomu???? chodzi mi o kwoty bez uwzględniania nadgodzin. Dziękuję za odpowiedź.

Kandydat20
Kandydat

Witam, wie ktoś może jakie pytania zadawane są na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko konduktora w KD? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Adam Adam
Klient

Co za bajzel!!! Wczoraj z Wrocławia do Trzebnicy jechał 2 godziny! Obsługa nawet nie raczyła poinformować pasażerów o sytuacji. Podobno "sami nic nie wiedzą". A dzisiaj rano nawet nie udało się odjechać z Trzebnicy o czasie (8 minut później) . Bajzel,olewanie pasażerów i tyle.

Kandydat

Witam mam pytanie odnosnie pracy na stanowisku mechanik monter w KD serwisie w legnicy zarobki atmosfera z góry dzięki pozdrawiam .

Były już pracownik

Pracy nie polecam. Tragedia i tak jak kolej jest na dnie,tak od spodu w to (usunięte przez administratora) puka jeszcze KD. Tępienie, gnojenie, (usunięte przez administratora) pastwienie się psychicznie nad pracownikami to jest na porządku dziennym. Kontrole alkomatem i narkotestami (co nie jest zgodne z kodeksem pracy) na porządku dziennym bez zachowania jakiejkolwiek godności człowieka. Szkoda, że pracowników w biurach tak chętnie nie sprawdzają (hehe, ciekawe dlaczego, czyżby starzy pracownicy kolei pamiętali jak to kiedyś można było sobie pozwalać?). Pracownicy bez podwyżek mimo, że do biur po kolesiostwie co chwile nowe przyjęcia są. Pracownicy są obciążani finansowo za pomalowane pojazdy (o czym podobno sam prezes nie wiedział nawet). Co chwile telefony, co chwile nowe sposoby na gnębienie pracownika. Jeśli chcesz nabawić się nerwicy, doświadczyć mobingu ze strony naczelnika (czy to drużyn konduktorskich, czy drużyn trakcyjnych) to zatrudnij się w KD, doznania emocjonalne w pełnym wachlarzu gwarantowane. Kiedyś wykończą psychicznie pracowników tak, że dojdzie do tragedii. Tylko wtedy może obudzą się za późno. Ja uciekłem, dziwię się, że ludzie jeszcze tam wytrzymują w takiej atmosferze.

Pimpin' ain't eazy
@Były już pracownik

> Kontrole alkomatem i narkotestami No i z czym masz problem, obawiasz się czegoś?

Klient

Maszyniści w maseczkach z piorunem! No przecież ręce opadają, lepiej niech zaczną nosić służbowe uniformy może wówczas będą godnie reprezentować firmę w której pracują! Smutek...

Pimpin' ain't eazy
@:(

Ktoś, komu przeszkadza czerwona blyskawica, koło godności nawet nie stał.

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Dolnośląskie S.A. - Legnica

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Koleje Dolnośląskie S.A.
4.1/5 Na podstawie 127 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Kolejowa 2