Koleje Dolnośląskie S.A.

Opinie o Koleje Dolnośląskie S.A.

Sylwek

Cześć , Mam pytanie odnośnie zarobków na stanowisku maszynisty-ucznia? Wiadomo, ze nie będą to kwoty maszynisty, ale w tym czasie tez trzeba z czegoś płacić swoje zobowiązania. Z góry dzięki za info

Byłem na rozmowie w sprawie pracy na serwisie. Powiem krótko - śmiech na sali! Na wstępie zrobili mi wręcz egzamin i wypytywali o wszystko a wymagań jeszcze więcej. Jakieś tam doświadczenie mam w mechanice i w kilku firmach już pracowałem ale z takim czymś się jeszcze nie spotkałem. Firma reklamuje się wszędzie i zachwyca osiągnięciami a maglowali mnie jak gówniarza po szkole a jak doszło do wynagrodzenia to wstyd się tym chwalić. Dobrze że podziękowałem i wyszedłem.

Iwona
@Marek

Ooooo egzamin. A jak on wygląda? To jakieś wypytywanie i teoretyczne odpowiedzi, czy też jakieś elementy praktyczne? Jak to wyglądało to sprawdzanie kandydata?

Sylwia
@Marek

Powiesz jakich pytań tak konkretnie można się spodziewać? Wspominali coś na rekrutacji na temat systemu premiowania pracowników albo chociaż benefitów związanych z zatrudnieniem?

AniaAnia

Cześc mam pytanie mianowicie chodzi mi o zmiany w kd na stanowisku konduktora to znaczy czy duzo wypada dni wolnych w miesiącu i czy zmiany są raczej poranne czy wypada dużo do póznych godzin popołódniowych. czy kazdy weekend jest pracujacy? Mam małe dziecko i zastanawiam się nad aplikowaniem do firmy,z góry dziekuje za odpowiedz,pozdrawiam,Ania

Mała Mi.
@AniaAnia

W zasadzie pracuje się około 16 dni w miesiącu. Możesz pracować do 3 niedziel z rzędu, zmiany są bardzo różne, jednego dnia jest to 3 rano do 15 stej, drugiego może być na 14 do 1szej w nocy.

Zainteresowany pracą

Witam. Jestem zainteresowany zrobieniem kursu na licencje maszynisty poniżej świadectwo. Wiem że aby zostać maszynistą i móc samemu prowadzić pojazd trzeba przejść drogę od warsztatu do kilkunastu miesięcy jako uczeń maszynisty. Bardzo interesuje mnie kwestia zarobków od samego początku czyli od warsztatu do ucznia. Gdzieś usłyszałem że jest to najniższa krajowa i czy to faktycznie jest prawda???Może mi ktoś coś bardziej naświetlić sprawę??

Bożena
@Zainteresowany pracą

A nie wiesz przypadkiem, czy firma nie organizuje takich kursów? Albo przynajmniej czy nie oferują dofinansowania jakiegoś. W ogóle biorą pod uwagę osoby bez doświadczenia?

Włóczykij
@Bożena

Z tego co wiem, to organizują kurs na licencję dwa razy w roku. Na ich stronie jest informacja, że nabór będzie na jesień. Na licencję chyba nie ma dofinansowania, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Żeby zacząć kurs nie trzeba mieć doświadczenia w kolei, tak to działa w każdym ośrodku szkolącym na licencję maszynisty. Koszt kursu to około 5000 zł, plus badania lekarskie okolice 750 zł.

Jolanta
@Włóczykij

Na ten kurs to mogą iść wszyscy chętni jeśli chodzi o dofinansowanie, czy są wybierani kandydaci na podstawie jakiś kryteriów? A wiesz może czy robiąc kurs można jednocześnie pracować i uczyć się na maszynistę?

Włóczykij
@Jolanta

Tak jak napisałem wyżej, nic mi o dofinansowaniu nie wiadomo. Chyba najlepiej będzie jak zapytasz bezpośrednio w ośrodku, jak nie w tym to jest wiele miejsc w okolicy robiących kursy na licencję. Druga część nie jest dla mnie zrozumiała, ale jeśli pytasz o pracę podczas kursu na licencję, to zajęcia są w większości ośrodków w trybie weekendowym. Więc pn-pt można pracować, ale i tu znów najlepiej udać się bezpośrednio do danego ośrodka.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Elektryk w firmie Koleje Dolnośląskie S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.

Elżbieta

Co do okresu próbnego to ile on trwa? 3 MSC? Z tego co czytam to sporo wiesz o tej firmie. Orientujesz się w zarobkach właśnie na konduktora? Ile trwa szkolenie na to stanowisko?

AniaAnia

PIPI

Bardzo dziękuję za opinie jest ona dla mnie bardzo pomocna bo stoję Przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu się w kolejach Dolnośląskich zawsze wydawała mi się to bardzo fajna i ciekawa praca ale coraz częściej spotykam się ze złymi opiniami. I jestem bardzo ciekawa czy jest tu ktoś kto jest zadowolony ze swojej pracy otrzymuje dobre wynagrodzenie i nie narzeka na atmosferę.

Dolar

Napiszcie prosze jakie sa zarobki moze warte tego stresu??

Ważne pytanie

Dzień dobry Czy jest tutaj ktoś kto mógłby mi napisać czy warto zatrudnić się w kolejach Dolnośląskich jako konduktor na Jakie zarobki mogę liczyć na początku jak atmosfera w pracy Jakie są dobre strony tego zawodu i dlaczego na forum jest tyle negatywnych opinii będę bardzo bardzo wdzięczna za każdą informację.

Klaudia

Prosze napisz cos wiecej dlaczego odchodzisz,jakie zarobki na poczatek bo chcialabym podjac prace w kd? Prosze o jak najwiecej informacji bede niezmiernie wdzieczna

Beata

A mogłabyś opisać sytuację, która najbardziej przekonała Cię do odejścia? W sensie co konkretnie się wydarzyło bo brzmi poważnie jakoś. Były w ogóle jakieś pozytywne aspekty pracy?

Beduin

Praca wyczerpująca fizycznie jak i psychicznie. Pracownicy latają zastraszani utratą premii i przemęczeni wyczerpującym systemem godzinowym. Ciągła presja ze strony klienta (podróżnego) jak i przeróżnych kontroli wewnętrznych. Istny kolejowy kołchoz za te +/- 4200 brutto. Lepiej się dwa, a nawet trzy razy zastanowić zanim podejmie się pracy w tej firmie. No chyba że praca w biurach, tam to mają las vegas największe darmozjady.

Elżbieta
@Beduin

Jak wygląda ten system pracy o którym piszesz? Te +/- 4200 brutto to jest podstawa? Są jakieś premie do tego?

Misia
@Elżbieta

Tez chetnie sie dowiem prosze o wiecej informacji o pracy w kd?? Moze jakies plusy??

Kotosław
@Elżbieta

I owszem, są, kwestia czy je zobaczysz.

Xyz

To już jest szczyt dzień w dzień pociągi na trasie d10 o godzinie 8 są opóźniione i nikt z tym nic nie robi bo po co jak by państwo jechało w dni robocze to jest 85% szansa na to iż pociąg miał by opóźnienie przynajmniej 10min w każdym dniu

Yeti
@Xyz

Ta strona nie służy do pisania wypocin pasażerów!

Grzegorz

Mając zakupiony bilet w systemie eKD na godzinę 12:28 okazało się że muszę wracać wcześniej i pytając w kasie czy można na ten bilet jechać odpowiedziano mi że tak. W pociągu konduktor oznajmił że na ten bilet nie mogę jechać i muszę kupić nowy bilet a ten anulować. Anulować też nie mogę ponieważ nie posiadam konta w systemie eKD!!!!! Jedna wielka porażka, brak kompetencji pracowników na stacjach i konduktorów!!!!! Numer służbowy konduktora KD 162. Nie kupujcie biletów online, odradzam.

Basz
@Grzegorz

Aha, czyli Pańska nieznajomość regulaminu przy zakupie biletów jest jednoznaczna z brakiem kompetencji konduktorów - fajnie. Fakt - nie zna Pan regulaminu, więc ma pan najwięcej pretensji - najpierw należy zapoznać się z regulaminami przed zakupem biletu, a dopiero się wypowiadać! Właśnie zachowanie ww konduktora wykazuje, że jest on kompetentny - wykonuje pracę prawidłowo i zgodnie z przepisami - a nie przepuszcza każdy bilet, bo podróżny nie zna regulaminu KD. Poza tym przypominam, że to forum pracownicze - a nie forum wylewania żalów - proszę napisać skargę do Kolei Dolnośląskich - otrzyma Pan odpowiedź i po sprawie.

Ka ka
@Basz

Konduktorki są wredne baby, regulaminem się żywią i nim żyją .....

Bronisław
@Grzegorz

A próbowałeś założyć tam konto i zwrócić bilet? Może nie trwałoby to długo, a kasa z zakupu biletu by wróciła na konto? Żadna tutaj wina konduktora.

misiek
@Basz

A jezeli przy zakupie biletu w kasie KD szanowna Pani sie pomyli i podczas kontroli biletu na pociagu obsluga pociagu ma problemy z biletem i uzna ze jest zle sprzedany to tez jest wina pasazera? Juz nie raz widziałem sytuacje, ze konduktor czy kierownik poc. wystawiał ponownie bilet. I tu pasazer ma placic podwójnie......Czyli kto nie zna regulaminu?

Antoni
@misiek

Takie sprawy to już musisz wyjaśniać bezpośrednio w kasie, bo trudno coś powiedzieć jak się nie widzi błędu na bilecie. Reklamacje przecież zawsze są rozpatrywane i jak nawet zapłacisz dwa razy to oddadzą ci kasę, nie?

żart
@Basz

Pasażer miał zapłacony bilet. Przejazd nie był z numerowanymi miejscami do siedzenia. To w czym problem? Zasłanianie się REGULAMINEM jak tarczą. Wyjątkowo uprzejmy Panie Basz, proszę jeszcze napisać, że jak się komuś nie podoba to nie musi jechać.

Ehhh
@Grzegorz

Konduktor miał rację. Twój bilet po zeskanowaniu byl nieważny w systemie. Przeczytaj regulamin który zaakceptowałeś podczas zakupu biletu.

Bożena
@Ehhh

A gdzie jest ten regulamin?

Pracownik KD
@Grzegorz

Zanim kupisz bilet przez internet to poczytaj sobie regulamin… i nie stękaj.

Pracowałem w tej firmie wymagaja dużo a (usunięte przez administratora) płacą szkoda czasu na tą społke tragedia brak zgranego zespołu sztywna atmosfera jest maszynista tez jak by za kare ludzie tam robią z przyadku az w oczy razi to co sie dzieje tam odradzam pracy w tej firmie naprawdę zostanowcie sie zanim tam pójdziecie do pracy

Kleopatra

Jestem kandydatką do pracy jako konduktor w kojach Dolnośląskich i czytając wasze opinie Mamy mnóstwo wątpliwości nie mam już 20 lat i zależy mi na stałe i pewnej pracy zawsze chciałam zostać konduktorem. Bardzo proszę o jak najwięcej informacji na temat pracy czy faktycznie jest tak źle czy może są jakieś dobre strony zawodu Będę bardzo wdzięczna za każdy wpis. Mam też pytanie odnośnie zarobków Czy od stycznia będą jakieś podwyżki w związku z podwyższeniem płacy minimalnej?

Kuku
@Kleopatra

Daj sobie lepiej spokój.

Artiom

Te (usunięte przez administratora)z kd zatrudniają młodych Żydów którzy nie znają polskiego prawa i żadają dowodu osobistego żeby sprawdzić czy bilet jest . A teraz do tych (usunięte przez administratora)z dyrekcji : wy (usunięte przez administratora) jak wy szkolicie tych młodych (usunięte przez administratora)że te (usunięte przez administratora)nie wiedzą że nie mają prawa żądać dowodu tożsamości Polaka ponieważ nie zezwala na to polska kobstytucja ? Sami jesteście (usunięte przez administratora)i drugich wprowadzacie w błąd. Zacznijcie się uczyć polskiego prawa bo występek nie tlumaczy nieznajomości prawa .

Jan

Pociągi kolei dolnośląskich rzadko kiedy przyjeżdżają punktualnie. Spóźnienie kilkunastominutowe należą juz do standardu. Spółka nie zapewnią sssprawnej komunikacji po województwie. Dodatkowo wysokie ceny biletów nie odzwierciedlają marnej jakości usług firmy.

Czytelnik

Czytam i czytam te opinie no i coś jednak jest na rzeczy z tym przewoźnikiem KD pare razy korzystałem z ich usług i faktycznie ci konduktorzy i kierownik pociągu to jak nakręceni w tą i z powrotem oni latają po tym składzie i te oświetlenie może jeszcze jaśniejsze bo za ciemne a tak umęczy te światło na stacji gdy jest postój zrozumiałe ale w czasie jazdy od stacji do stacji powinno być na tyle przyciemnione żeby nie męczyło te sztuczne oświetlenie słabo jest to rozwiązanie i ogrzewanie faktycznie gorąc a niby nowoczesne jednostki i szynobusy a tak naprawdę to urząd marszałkowski jest odpowiedzialny i to do niego należy ten przewoźnik KD i to im powinno najbardziej dostać się po głowach i to oni powinni nadzorować ich pracę czyli koleii dolnośląskich ale życie swoje przepisy swoje niby urzędnicy też swoje tylko nas ma się w głębokim poważaniu liczy się przerób i kasa...

Pasażer KD

A ja mam takie jedno pytanie do KD ta oferta weekendowa mogła by też się zmienić chodzi o godziny obecnie to 18 godz w danym dniu przed dniem wolnym i do godz 6 rano dnia roboczego w tym okresie to aż tak siadka połączeń nie jest mocną stroną w KD niż w dni robocze nie chodzi o to że ma być pociąg co 15 minut z danej stacji i do danej stacji ale lepiej dopasowane i zkomunikowane być ceny biletów wzrosły i dlatego tu uważam iż bilet weekendowy powinien się rozpocząć od godz 16. lub 17. w dniu pierwszym przed wolnymi dniami no i co najmniej do godz siódmej, ósmej dnia roboczego bo czasami rozkład jazdy nie tak jest dopasowany przy powrotach chodź by do domu, pracy i gdzieś jak jest potrzeba a bilet weekendowy też podrożał może i warto się zastanowić i zrobić ukłon do pasażerów, którzy korzystają z koleii KD co?

Praca w marketingu

Dzień dobry, czy ktoś może napisać ile zarabia się na stanowiskach biurowych na rękę? Konkretnie w marketingu - obecnie jest prowadzona rekrutacja, zastanawiam się nad aplikowaniem.

Beata
@Praca w marketingu

I jak tam? Aplikowałeś? Jak wygląda rozmowa? Jakie pytania zadają? W ogóle masz jakieś doświadczenie na stanowisku biurowym?

Po prostu tragedia podróż z Wrocławia do Jeleniej góry ludzi tłumy na każdy pociąg .Nie ma możliwości dostania się do środka konduktorzy nie przyjemni ludzie zostawieni na peronie przepełnione pociągi jedne na drugim,a bilety ceny szokujące nigdy więcej nie pojadę tym pociągiem i odradzam wszystkim

Iwek
@Marta

Zgadzam się podróż z Wrocławia do Jeleniej Góry to tragedia szczególnie w wekend.Pociagi przepełnione nie ma możliwości aby wsiąść taki tłok ludzie zostają na peronach.I co dalej masakra.Sama byłam w takiej sytuacji z rodziną udało nam się za 3 podejściem tragedia.Nikt się nie przejmuje.

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Dolnośląskie S.A. - Legnica

• Jak się pracuje w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Dolnośląskie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 1 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Koleje Dolnośląskie S.A.