Opinie o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Koleje Śląskie Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Linie kolejowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Dociekliwy

Drogie koleje czy nowa Pani prezes będzie odpowiedzialna za pociągi? Dlaczego o tak ważnych zmianach dla pasażera dowiadujemy się z tak znienawidzonej przez was gazety?

Mordo weź

Nie mam do tego zakładu nic, nawet szacunku.

Janusz

Wybijcie sobie z głowy składać tutaj papiery. Na kasie w Lidlu lepiej szanują i kolesiostwa nie ma, nie ma podziału na gorszych i lepszych, Ty dostaniesz premie a tobie ja obetniemy. Takie cyrki tylko tutaj, mam nadzieję że przeszłość was kiedyś rozliczy i staniecie wszyscy odpowiedzialni przed sądem.

Zatroskana

Czy koleje slaskie wstydza sie nowego pociagu ze na ich stronie nie ma zadnej informacji o nim? Widzialam zdjecia i nie duzo ladnych buzi na burcie chyba powinno sie tym pochwalic.

Maszynista

Na rozmowie był dyrektor biura trakcji, ktoś z kadr i maszynista instruktor. Każdy z nich udawał że zna się na swojej pracy. Żeby ta praca wyglądała tak jak obiecywali na rozmowie... Obiecanki nie mają nic wspólnego z tym co zastałem na gruncie.

Ile chcesz zarabiać Jakie były ostatnie zmiany w instrukcjach kolejowych

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
13 to nie 17

Gratulacje dla działu PR Kolei Śląskich za walkę z fałszywą Gazeta Wyborcza. Tak trzymać.

@13 to nie 17

Fałszywa to jest opcja która ta spółka zarządza. Dziwię się tylko ludziom że zamiast walczyć o swoje prawa i godne zarobki jeszcze na siebie wzajemnie donoszą do biura i podkładają sobie świnie. Spółka powinna rozwijać siatkę połączeń na Śląsku a nie pakować się w połączenia międzywojewódzkie ! Celowa gra marszałka u zarządu żeby budować pozycję polityczna przez swoje gierki !

Piotrek

Ciekawe czy będą jakieś gratyfikacje do wypłaty z okazji święta kolejarza ? Zarząd taki miły,złożył pracownikom życzenia...tylko że w innych spółkach oprócz kurtuazyjnych gestów będą jeszcze pieniądze w kolejach mazowieckich podobno po 1000 złotych brutto ! Tutaj usmiech prezesa pewnie wszystkich zadowoli. W tej spółce nigdy nie będzie jednosci wśród pracowników i woli walki o godne zarobki !

Kolejarz
@Piotrek

Śmiechu warte, spółka, pracownicy jak i zarząd to jednak niezły ściek. Najbardziej zadłużony i patologiczny przewoźnik kolejowy w całym kraju, uciekać stąd jak najszybciej.

Basienska

Ogólnie to nie pozdrawiam i nie polecam, większość kursów przyjeżdża z opóźnieniem i Elo benc

Grażynski
@Basienska

Wpierw się zorientuj z jakiego powodu, bo to nie dlatego że jeżdżą wolno tylko z powodu remontów torów, awarii infrastruktury albo przepuszczania pociągów IC, zamiast oceniać negatywnie wystarczy poczytać i sie zainteresować

@Grażynski

Wpierw niech się pan/i nauczy czytać ze zrozumieniem bo powodu takiego jak pan podał iż "jeżdżą wolno" nie napisałam ;) a doskonale znam powody i uważam że dałoby radę je rozwiązać tak aby każdy był szczęśliwy i NIE SPÓŹNIONY do np. pracy/szkoły ;)

Pasażerka
@Basienska

Pani to chyba w Japonii była , nie podoba się to proszę wybrać rower albo tramwaj ,zobaczymy czy będzie wygodniej...Każdy sam sobie wybiera środek transportu i akurat Pani propozycje lub polecenia mało kogo obchodzą

@Pasażerka

Tak samo jak mnie obchodzi pani zdanie, czyli wcale pozdrawiam cieplutko ;*

Bez nicku

Kurs z Katowic w stronę sosnowca głównego w połowie drogi zmienił kurs informując że jednak nie jedzie na stacje sosnowca głównego tylko na południowy zostawiajac ludzi w połowie trasy bez wcześniejszego poinformowania chociazby przy wsiadaniu do pociągu przed jego odjazdem.

Janusz

Nie pozdrawiam kls rano jak wchodziłem do ubikacji było narzygane, a teraz przed chwilą jak wracałem też było narzygane, ładnie się bawią kierownicy pociagow

Wojtas.

Ile u was wyciąga mistrz zmianowy na hali -pozdrawiam

Blablabla

Premie?hqhahah dla wybranych tylko hahaha kto był w czasie pandemii na kwarantannie badz l4 premia przeszla kolo nosa to od teraz trzeba w (usunięte przez administratora) lecieć mowic ze sie jest zdrowym i łazić i łazić by móc zostać docenionym. Smiech na sali. Każda nie łazić z gorączka do pracy q (usunięte przez administratora) doceniają ludzi tylko swoich.

Prawda
@Blablabla

Oj Władza się nie popisała, nie dość że premie dostali najpierw wybrani i dopiero później, gdy zrobiła się afera przyznano szerszej grupie pieniążki, to na dodatek osoby, które miały kwarantanne obeszły się smakiem... no cóż, podróżni napewno się 'ucieszą' po informacji że każdy pracownik KŚ będzie od teraz nawet chory chodził do pracy... a mieliśmy tak uważać i być ostrożni żeby nie narażać spółki... no tak...

@Prawda

No cóż. W firmie tyle kobiet ...Zamiast w raz z innymi dziewczynami walczyć o swoje te tutaj wolą zrzeszać się w partyjnym związku związku ,służyć partyjnemu zarządowi i...donosić do biura na kolegów i koleżanki ! Ta która biła brawo jak zwolnieni dyscyplinarnie jednego z chłopaków z powodów sercowych premię pewnie dostała

Manolo

A która to?

@Manolo

KŚ to chyba jedna firma na świecie gdzie za nieszczesliwa ,odrzucona miłość pracownika chłopaka zwalnia się dyscyplinarnie...a druga strona się śmieje i nagrody dostaje ! Gdzie zwiazki ,organizacje praw pracowniczych ? Składki bierzecie ,stołki dzielicie,ośmieszacie się.!

Kolejarz
@Piotrek

Piotrek, dobrze że bronisz prawdy i myślisz racjonalnie. Każdy chyba słyszał o zwolnieniach dyscyplinarnych pracowników z powodów "sercowych" jak to określiłeś. Proszę jednak abyś przestał ciągle o tym pisać. Przypadek o którym wspominasz ma całkowicie inny obraz sytuacji niż ten, który rozpowiadają ludzie. Rzekomy zawód miłosny to wierzchołek góry lodowej, czynnikiem decydującym był mobbing, oszustwa finansowe oraz nieetyczne wykorzystanie człowieka w życiu prywatnym - oczywiście w stosunku do zwalnianego. Z resztą to również nieprawda, bo nikt dyscyplinarki nie dostał, lecz zwykłe rozwiązanie umowy, jak i nikt nie jest psychicznie chory. Każdemu puszczają nerwy, a poprzeczka zawieszona przez pracownicę była dość wysoko. Ludzie rozpowiadają bzdury i nieprawdziwe informacje. Znajomości są i były, nieporządek oraz niegodne traktowanie również. Jako jednostka nic pracownik nie zdziała, więc najlepiej odejść ze spółki i nie patrzyć się wstecz. Pozdrawiam cię Piotrze.

Manolo
@Piotrek

Pytałem która to a ty ciagle jedno i to samo...

Piotrek

(usunięte przez administratora)podobno żyjemy w wolnym kraju bez cenzury ? Wolne żarty ! W dalszym ciągu trwa (usunięte przez administratora)w zespole kierowników pociągu. I trwać będzie. Koledzy unikajcie amorów bo zwolnią was dyscyplinarnie...a potem jeszcze wyśmieją jak tych zwolnionych i karanych chłopaków. Dalej będą się tworzyć stołki w dziale audytu dla kolesiów związkowych ! Jeszcze raz zapytam jak może kontrolować po linii ruchowej ktoś kto nie był nigdy nawet zwrotniczym ? Takie rzeczy tylko tutaj. Usuńcie mój komentarz ,bo prawda boli .

@Piotrek

Chłopie daj już spokój, bo nikt cię tu nie chce czytać. Kto chce pracować, to będzie pracować i nic nie zdziałają twoje mało znaczące bóle. Każda praca ma swoje plusy i minusy, dlatego poszukaj sobie roboty i się za nią w końcu weź, albo idź do marketu, tak jak to wielokrotnie zachwalałeś i popracuj 8 godzin na kasie, wtedy może zrozumiesz czym jest naprawdę życie.

@Marcin

A Ty z po linii związkowej która nic nie robi,tylko tworzy nowych specjalistów ,czy po linii kierowników pociągu ,którzy wyśmiewają zwolnionych kolegów ?

@Piotrek

Po linii tysięcy NORMALNYCH pracowników, którzy po prostu wykonują swoją pracę i nie szukają na siłę problemów, a przy okazji nigdy nie mieli żadnych problemów z innymi, a tym bardziej z kierownikami, bo ze zdecydowaną większością można normalnie porozmawiać czy po prostu się dogadać jak człowiek z człowiek. Skończ wylewać swoje żale, bo wielu młodych ludzi - przyszłych konduktorów czy kierowników chce nie raz uzyskać pomoc, a ty notorycznie wylewasz swoje nic nie znaczące żale - dzień w dzień. Skoro dla ciebie to taka żałosna robota była/jest, z tak absurdalnie niską pensją, to ją zmień i uprzykrzaj życie nowemu pracodawcy, wiecznie pokrzywdzony piotrusiu.

@Marcin

Tak chwalisz kierowników pociągu...brawo ! To wytłumacz mi bracie jak można wysmiewać zwalnianych dyscyplinarnie kolegów ? Jak można donosić do biura na kolegów ? Jak można żądać zwolnienia innego pracownika za odrzucenie amorów ? Jak można desygnować że swojego środowiska ludzi na stanowiska kontrolerów d)s ruchu wiedząc że nie mają wiedzy ?

Spoko Ziom

ja robie w biedrze na mroźni i nie jestxle 4 koła do łapy z nockami zdodatkiem za szkodliwe i moja baba też tyle ma plus 500 na dzieciary to razem 7 500 i jest gitara w chacie za peło tego nie było

Łubudubuu
@Spoko Ziom

Weź se chłopie kalkulator albo policz se pod kreske

JKS

Nie polecam korzystać z Koleji Śląskich, miałem nie miłą sytuacje, że wracałem z Katowic po imprezie no i podchodzi do mnie konduktor w pociągu to mu powiedziałem, żeby mi dał mandat bo mam telefon rozładowany poszedł dalej i se usnąłem, przespałem sobie przystanek i chłop zamiast mi dać ten mandat i pozwolić dojechać i poczekać aż pociąg będzie wracał w 2 stronę to mi w Czechach powiedział, że "Wodzisław" to wysiadłem i insta jak wyszedłem to odjechał pociąg patrze i jestem w Czechach na totalnym zadupiu jakimś. Musiałem czekać 2 godziny na mrozie w nocy, serdecznie dziękuje temu konduktorowi ale jeżeli jeszcze raz się spotkamy to życzę Ci powodzenia :) Mam bardzo dobrą pamięć do twarzy.

Rado
@JKS

Hahaha, dobra historia, ale ciebie wkręcił, no cóż, sfrajerzyłeś się :)

@Rado

Pan Paweł

Nie pozdrawiam za naliczanie do ceny biletu Opłaty za wydanie biletu o równowartości biletu XD fajnie się bawicie

marcin

do jakiego czasu maksymalnie dzwonią, jeśli chodzi o przyjęcie do pracy po rozmowie kwalifikacyjnej?

Witam wszystkich pracowników kolei sląskich. Czytaliście wiadomość mailową od szanownego pana prezesa?

Seba
@pracownik

Właśnie przeczytałem i...... ręce mi opadły. Gość się usprawiedliwia, bo premii dla pracowników nie chce wprowadzić.

@Seba

Też tak myślałem Seba, ale źle oceniliśmy wiadomość od prezesa. Jest oficjalne pismo, że premia zostaje wprowadzona na starych zasadach. Chociaż tyle.......

@pracownik

Najbardziej cieszy się patologia kierowników i kierowniczek pociągu.Dalej będą mogli śmiać się że zwalnianych czy karanych kolegów,donieść na siebie do biura,i jeszcze premię dostanę ! Prawdziwy raj na ziemi. Gdzie im wszystkim mogło by być lepiej niż tu ?

Wojtek

Skontaktowali się z wami po odbytej rozmowie kwalifikacyjnej? W jakiej w formie?

Kuba

Czy tego dotyczyło pytanie? Nie sądzę.

Wojtek

Czy ktoś dostał już telefon z kolei śląskich? Rekrutacja konduktor.

Patrick

Tak.

@Wojtek

Nie wiem po co pchasz się do patologicznego środowiska które nie potrafi stanąć ramię w ramię ze zwalnianymi czy karnymi karami porządkowymi kolegami ! Kierownicy/kierowniczki pociągu to obecnie najwieksza patologia tej spółki.Sam szybko przejrzysz na oczy jak będziesz zasuwać za pensje minimalna a i tak wiecznie będą z Ciebie niezadowoleni !

@Piotrek

Czy tego dotyczyło pytanie? Po Pana wpisach, że bardzo się Panu nudzi i życiu.

@Wojtek

Nisko się cenisz skoro chcesz wejść do środowiska w którym nie ma jedności i jeden donosi na drugiego zamiast bronić zwalnianego wątpliwe dyscyplinarnie albo karanego kolegę. Takie są realia w środowisku kierowników pociągu. No chyba że od razu rozpoczniesz ambitna działalność związkowa ,szybko awansujesz wtedy na plecach innych. Powodzenia

@Piotrek

To niech Pan ma honor i broni? Myśli Pan, że takie komentarze tutaj coś zmienią? Nie Pana w tym sprawa kto gdzie chce pracować. Tacy ludzie jak Pan nosząc atmosferę i relacje. Proszę robić porządek w świecie Kolei Śląskich w prawdziwym życiu, a nie tutaj się bez sensu udzielać i nie dawać kontretnych odpowiedzi.

ciekawa

Miałam okazję jechać brązowym powstańcem z czerwonym przodem. Gdy spytałam konduktorkę czy ten przód pociągu to jakiś kamuflaż w przypadku przejechania? Czy teraz wszystkie pociągi będą tak miały? Pani konduktor zbyła mnie milczeniem...

Roland
@ciekawa

Bo pani konduktor to nie przewodnik wycieczek tylko pracownik za niską płacę... poza tym to nie w jej obowiązkach znać powód wymysłów władzy i marnowania publicznych pieniedzy.. Napisz maila z pytaniem do Presesa a nie zawracaj głowy bzdurnymi pytaniami kasjerom bo takimiż są konduktorzy..

Piotrek

Chciałbym odnieść się do coraz większej patologi grupy zawodowej kierowników pociągu ,obojga płci w firmie. Praca większości tych ludzi polega na siedzeniu sobie obok maszynisty lub o zgrozo 6 czy 8 miejscach wydzielonych z maską pod noskiem...Zlecanie całej roboty konduktorowi ,a ci ludzie mają najgorsze pensje aktualnie w tej śmiesznej firmie. Ale najgorsze jest to że kierownicy wzajemnie się zwalczają ,donosząc na siebie w biurach a także na innych ! Nie wiem skąd te patologiczne działania ? Co się dzieje ? Już kompletnie ludzie idą w jakiś obłęd.

Biurowiec
@Piotrek

Po 1sze jesteś uprzedzony i twoje opinie nie są obiektywne . Po 2gie nie wprowadzaj w błąd ,bo kierownicy z rzadka już wchodzą do kabin z prostej przyczyny,boją się o pracę gdy nie daj boże mechanik przewali miejsce zatrzymania...a jeśli już tam idą to głównie zagotować wodę lub na wezwanie...spuść ciśnienie. A ktoś tu całą dyskusje dobrze podsumował, skoro jest tak źle to dlaczego wszyscy walą drzwiami i oknami(usunięte przez administratora)

@Biurowiec

W ostatnim czasie coraz częściej kierownicy wzajemnie się niszczą. Przeanalizuj ostatnie zwolnienia dyscyplinarne czy kary porządkowe ! To środowisko kierowników wzajemnie się niszczy...a panie kierowniczki dalej lubią w kabinie obok pana maszynisty sobie posiedzieć ! Bądźmy obiektywni ! A konduktor zasuwa za pensja minimalna.

@Piotrek

Kim Pan jest w firmie? Kierownikiem, który siedzi koło maszynisty czy maszynistą, który pozwala sobie siedzieć obok w swojej kabinie kierowniką?

@Kuba

Niepotrzebnie w ostatnim czasie dwóch chłopaków zostało zwolnionych dyscyplinarnie a kliku innych dostało kary ! Nie było by tego ,gdyby była jedność wśród kierowników i kierowniczek pociągu. (usunięte przez administratora) Kawka w strefie wydzielonej lub kabince maszynisty i plotki ,to im w głowach !

@Piotrek

Rozumiem, że Pan ma w sobie tyle negatywnych emocji, bo jest tym zwolnionym? Wszystko jasne!

@Kuba

W takich krajach jak Niemcy,Francja,Belgia w analogicznej sytuacji od razu wszyscy opuścili by związki i został zawiązany pracowniczy komitet obrony pracowników i strajk tak że nikt nie został by zwolniony ! A tutaj ? Kierownicy i kierowniczki na siebie donoszą a biura zadowolone ...Przestrzegam przed tym (usunięte przez administratora)elementem !

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Śląskie Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 214.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 133, z czego 4 to opinie pozytywne, 81 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Śląskie Sp. z o.o.