Opinie o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Koleje Śląskie Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Linie kolejowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Robert

Jak się dostać do pracy jako mechanik i gdzie jest warsztat w Katowicach

adi213769

W pociągu śmierdzi, ceny wysokie i często się pociąg spóźnia. Nie polecam

konda

pytanie czy sa przyjecia na stanowisko konduktora? do przyuczenia lub przeszkolenia

Firma poszukuje na stanowisko specjalista ds. gospodarki magazynowej czy może się wypowiedzieć osoba która pracuje / pracowała na podobnym stanowisku w firmie ? Jaka atmosfera, umowa i finanse?

Maszynista

Na rozmowie był dyrektor biura trakcji, ktoś z kadr i maszynista instruktor. Każdy z nich udawał że zna się na swojej pracy. Żeby ta praca wyglądała tak jak obiecywali na rozmowie... Obiecanki nie mają nic wspólnego z tym co zastałem na gruncie.

Ile chcesz zarabiać Jakie były ostatnie zmiany w instrukcjach kolejowych

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
DAG

Witam wszystkich mam pytanie ile w kolejach zarabia mechanik

Witam, czy ktoś się może wypowiedzieć o dziale zakupów / zamówień publicznych? Miejsce perspektywiczne czy praca na chwilę?

Nie polecam tej firmy. Dobrze tam mają tylko najmniej wykwalifikowani, czyli główni specjaliści, naczelnicy, dyrektorzy, ich zastępcy, prezesi. Porosła reszta ciężko pracuje za marne pieniądze na tych co wymieniłem.

Kamila

omówisz mimo wszystko kwestie kwalifikacji tak dla jasności? twierdzisz, że niektórzy mogą ich nie mieć. jakie konkretnie masz teraz na myśli i w czym miałyby przejawiać się te braki skoro pada tego typu sugestia?

@Kamila

ci najmniej wykwalifikowani to tylko chleją, jeżdżą na SPA do Ogrodzieńca, wychodzą z pracy przed 15stą i wszystko dlatego, że stanowisko im załatwia wujek.

Tęgi robol
@Kamila

(usunięte przez administratora) . Pensje w biurach idą w górę, ludzie dostają po 7k za robienie prezentacji gdzie jaki maszynista bażanta przejechał itp. a najważniejsi ludzie w spółce co jeżdżą pociągami są tragicznie traktowani - śmieszne podwyżki, karanie taryfikatorem…

Seba Toll
@Tęgi robol

masz rację kolego, źle się dzieje w spółce, a w budynku A i B siedzą, śmieją się i piją pyszną kawę z nieprzeciekającego czajnika. Ojjj przydałby się i u nas w polszy taki Breivik.

Ciebie zwolnili za nieróbstwo czy dopiero mają zwolnić? Negatywne opinie są od malkontentów którzy nie chcą dobrej kolei dla pasażera. Chcieliby ciągle więcej pieniędzy ale bez większego zaangażowania. Idź do prywaciarza to się pracy nauczysz.

Kamila

skoro o nauczaniu mowa to jakiej formy można się tutaj spodziewać? wdrożenie na stanowisko w jaki sposób przebiega i co ze zwiększaniem kompetencji? W opisach z ogłoszeń widać punkt o możliwości rozwoju zawodowego oraz doskonalenia umiejętności

Kamila

różnych wyzwań nie wykluczam, wszystkiego można się nauczyć, każde doświadczenie jest istotne. a co z tymi ściśle branżowymi? nauka poprzez obserwację pracy pozostałych? mimo wszystko jaka jest rotacja w takim razie na tym stanowisku? po jakim czasie podejmowanego zatrudnienia człowiek nauczy się wszystkiego czego potrzeba?

Akogo

No i dalej nic nowego w kolejkach śląskich, dalej kierowników bardziej interesuje Internet w telefonie aniżeli bezpieczeństwo pasażerów, za co oni mają płacone

Zaciekawiony
@Akogo

A możesz wyjaśnić dokładniej o co chodzi? poza tym co, boli w oczy co kto robi? Czyje bezpieczeństwo było zagrożone i w jaki sposób? Dlaczego w takim razie nie zgłoszone to było na Policję że coś Tobie zagraża? A wpadłeś/aś na to, że wielokrotnie taki kierownik musi w swoim telefonie odszukać połączenie dla jakiegoś pasażera który wybiera się w Polske i nie potrafi zaplanować czym i jak dojechać do miejsca docelowego?

Radca

Słyszałem , że robotnik jest karany za najmniejsze, nieistotne drobnostki, a biurokracja za duże nadużycia jest bezkarna. Jest to możliwe?

Pasażer Katowice -Zwardoń

Za biletami latacie ale tych co piją alkohol to ich nie kątrolujecię udajecie że nie widzicie co robią

Alison
@Pasażer Katowice -Zwardoń

Co to znaczy "kątrolujecie" ?

@Alison

A co do reszty części merytorycznej da rade się odnieść? Pracownicy mają jakiś zespół reguł i zadań odnośnie tego jak w danej sytuacji się zachować? Co w przypadku chociażby tego alkoholu? to jest na szkoleniu?

Jasiu
@Alison

Złośliwcy piszą na jedną z lepszych spółek kolejowych w Polsce.

Rafał

Przy stacji w Łodygowicach Górnych nie da się wytrzymać te pociągi dają takie RP1 że słychać nawet pod magurką i albo wszystkie pociągi przestana trąbić albo my jako mieszkańcy zdejmiemy te znaki informujace o dawaniu sygnału rp1

Maszynista
@Rafał

Nam maszynistą też wychodzi bokiem to trąbienie, ale taki jest przepis i jak nie podamy poprawnego sygnału baczność "jeden DŁUGI ton syreną" a "odpukać" coś się wydarzy na przejeździe to za brak podania sygnału jesteśmy z automatu współwinni i siada na nas prokurator. Ściągnięcie wskaźników nic nie da, bo maszynista ma mieć znajomość linii i w przypadku braku wskaźnika i tak ma podać sygnał baczność a nieprawidłowość zgłosić dyżurnemu. Tu trzeba zmienić odgórnie przepisy odnośnie podawania sygnału baczność, bo miejscowe działania nic nie dadzą. Ale niestety przez (usunięte przez administratora) którzy nie potrafią zachować bezpieczeństwa przed przejazdami (kierowcy) i ładują się przed pociągi, będziemy dalej musieli trąbić "dla bezpieczeństwa".

Kolejorz
@Rafał

Baranie, mechanicy mają znajomość szlaku i czy będzie wskaźnik czy nie i tak będą wam dawać sygnały a wiesz czemu? bo prokurator i kontrolerzy nie mają dla nich litości!

Makto
@Kolejorz

Oj tam, przecież taśmy opisują instruktorzy.

SWT
@Makto

Masz złe informacje.

Miro
@SWT

Jak to ma "złe informacje", przecież odczyt prędkościomierza opisują TYLKO INSTRUKTORZY, więc nie wprowadzaj w błąd !

@Miro

Opisują, bo jedyni mają do nich dostęp czy chodzi o procesy w firmie? chyba, że ktoś inny potencjalnie też mógłby to zrobić i o to mu chodzi?

Stach
@Rafał

Nawet jak zdejmiecie znaki to maszyniści i tak będą podawać sygnały bo znają uwarunkowania szlaku na pamięć, podziękujcie PKP PLK albo nie budujcie się przy torach! Poza tym zawsze możecie się wyprowadzić do patodeweloperki do miasta.

Trębacz
@Rafał

Było nie rozwieszać dwa lata temu na słupach prześcieradła z bluzgami na maszynistów. Ja to teraz tam trąbie tak, żeby nawet za magurką było słychać.

Mechanik
@Trębacz

...i ja również, bezpieczeństwo najważniejsze oraz mój własny tyłek,bo prokurator nie będzie się mną przejmował...a że przy okazji mogę zaznaczyć co myślę o takich marudach to tylko na plus

Specjalista

Nie polecam tej firmy. Dużo ludzi się kreci i nie mają co robić albo nie wiedzą co robić. Tylko pijar i cwaniacka gadka.

Kris

Kierowniczka pociągu nie informuje o dodatkowych opłatach za jakieś biletomaty tylko wypisuje bilet i zada za to 10 zł więcej żenada nie miła obsługa pani ma numer swojej tabliczki 2027 lecz znów tabliczke ma zawieszoną tył na przód ogólnie (usunięte przez administratora) i nie polecam

Chyba sie zwalniam

Wyobraźcie sobie: jak skrajnie kategorycznie (usunięte przez administratora) musi być atmosfera, że osoba, która kocha swoją prace, zaczyna jej nienawidzieć. Obchodzić szerokim lukiem

ja chyba też
@Chyba sie zwalniam

niedługo pójdziesz na warsztat, bo ci kierownik nie powie regułki z instrukcji

Witam serdecznie. Czy spółka planuje w najbliższym czasie organizować szkolenie na świadectwo maszynisty?

TowarMechanik

Witam,czy ktoś z pracowników może mi wyjaśnić co sie u Was dzieje? Z kilkoma osobami przymierzaliśmy się do złożenia cv ale doszły nas słuchy że od jakiegoś czasu systematycznie składane są wypowiedzenia i ludzie odchodzą do innych spółek. Szczerze mówiąc w środowisku nie słychać dobrych opinii o Waszej firmie ...

@TowarMechanik

Zawsze jest pewnien odsetek osób które się zwalniają, pomimo tego, że spółka zapewnia bardzo dobre warunki finansowe na stanowisku maszynista. Są też elastyczni z grafikiem. Jak robisz swoje to możesz spodziewać się spokojnej pracy. Wszystko płacą na czas. Ale są "skoczkowie", którym nigdzie nie jest dobrze. I buntują niepotrzebnie innych. Ja jestem świeżym emerytem ale na rynku trudno o bardziej stabilnego pracodawcę. Komu rewolucje nie w głowie, dorobi spokojnie do emerytury. A te kilka złotych więcej gdzie indziej nie jest warte utraty zdrowia. Tu jeździsz wkiło komina, nowoczesnym taborem.

KaKaEs

Witam , na jakie zarobki oraz dodatki ,benefit może liczy nowy pracownik na stanowisku Straż Ochrony Kolei?.

Info
@KaKaEs

SOK nie jest częścią Kolei Śląskich.

Pasażer

KŚ to kpina, co trzy miesiące nowy rozkład jazdy, gorszy od poprzedniego. Ludzie dojeżdzający do pracy w BB Północ czy Komorowice muszą przesiadać się na MZK Bielsko, lub czekać po 50 min. bo tak świetnie geniusze ustalili rozkład. Wszystko to zmierza do wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców Żywiecczyźny. Niech oddadzą koleje ludziom , którzy potrafią i umią tym zarządzać, a nie kucharzom, piekarzom itp. specjalistom po rodzinnych znajomościach.

Info
@Pasażer

Obecne trudności to wynik remontu Czechowic. KŚ nie są właścicielem torów. Ale od połowy maja ma być lepiej bo skończy się objazd. Zresztą twój post nie jest na temat pracy w tej spółce.

Zdzisław

Pierwszy raz od 3 miesięcy pociąg się nie spóźnił w kierunku (usunięte przez administratora)

Zuzanna

Koleje szukały kogoś na stanowisko Specjalisty ds. Administracji stosunkowo niedawno, ktoś może aplikował na to stanowisko? Jak wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej? Udało sie dostać pracę? Ja sama chce aplikować do firmy, co prawda nie na stanowisko specjalisty, ale do dzialu administracyjnego, więc chętnie poslucham waszej opinii :)

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Śląskie Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 211.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 4 to opinie pozytywne, 78 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Śląskie Sp. z o.o.