Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Zażenowany

Firma pełna hipokryzji i braku poszanowania dla pracowników. Hasła o work-life balance, use your voice to tylko puste gadanie. Jak przychodzi co do czego to pracownik przestaje się liczyć. Kłamstwo w tej firmie jest obecne na każdym szczeblu. Kłamią managerowie, kłamią AVP i VP i kłamie cały management, co zresztą widoczne udowodniono podczas wdrażania mybenefit. Scott przestał sobie już radzić z sytuacją w firmie. Mam na myśli ogromną frustrację i rotację. Popełniono przez ostatnie 2-3 lata masę błędów, których efekty widoczne są dzisiaj. Żeby jakoś spełniać cele i oszczędności narzucone na Polskę, oszczędza się na pracownikach i w twarz im się kłamie, że sami tego chcieli to dla ich dobra. Zabierali płatne OT - to dla waszego dobra, bo work-life balance. Zabierali pieniądze z social fund i zmuszali do multisporta - chcieliście multisporta, a dla nas jest ważne wasze zdrowie i kondycja. Ucinali pakiet Luxmed - i tak oferujemy więcej niż rynek. Work from home - nikt was nie zmusi do pracy z biura. Dzisiaj przyszedł mail, że jak ktoś nie będzie chodził do biura to się może skończyć wypowiedzeniem. Teraz zabrali pieniądze z social fundu i zamiast tego jakieś śmieszne punkty - sami tego chcieliście w ankietach, mówiliście o tym na town hallu, więc wam to dajemy, a po drugie ustawa nas zmusza. Jak ludzie na yammerze zrobili burdę, to się okazało, że nagle łaskawie pozwolą wykorzystać to na zakupy spożywcze, ale tylko raz i przez 2 miesiące. Dodatkowo (usunięte przez administratora) tekst Scotta, że niewłaściwe komentarze bedą uswane. Ludzie! Opamiętajcie się, bo oni wam plują w pysk i mówią wam, że pada deszcz. Szanujcie się. Szukajcie sobie innej pracy i opuszczajcie ten cyrk. Naprawdę jesteście warci tego, żeby być szanowanym w miejscu pracy. Życie jest za krótkie, żeby marnować czas na firmę, w której jesteście tylko numerkiem, który łatwo można zastąpić. A jak będziecie za dużo pyskować to szybko was ukarają.

Taktoja
@Zażenowany

Pracuję w tej firmie 9 lat. Nic dodać nic ująć, a z roku na rok zamiast lepiej jest coraz gorzej. Człowiek pracuje i się stara, a tu śmiechu-warte bonusy i podwyżki takie, że na waciki może nie wystarczyć. Kiedyś chociaż ta firma się broniła możliwością szybkiego awansu, teraz tu nie ma nic, czego choć minimalnie ambitna i szanująca osoba by oczekiwała. Zdecydowanie nie polecam i jak możecie to omijajcie szerokim łukiem

Nie-pracownik

Młodzi ludzie z SS, widać, że brakuje wam doświadczenia w jednym obszarze - mianowicie Internet nie jest od sądzenia się z pracodawcą anonimowo. Jeżeli nie pasuje wam płaca, styl pracy etc. to zamiast narzekać, warto poszukać nowej. Obawiam się jednak, że zwłasza Ci, którzy tak hojnie smarują na swoich byłych/obecnych pracodawców wszelkie anonimy nic a nic poza wyładowywaniem swojej frustracji nie zyskują. Ani tu ani w firmie. I strach was zatrudniać też gdzie indziej, jeżeli macie takie podejście. Miałam znajomą która w Stejcie pracowała. Owszem intensywnie, ale myślicie, że gdzie indziej w dużej firmie, gdzie trzeba wyrobić wynik lub małej, gdzie trzeba namaić klienta, lub średniej, gdzie często są różni ludzie JEST LEPIEJ? Wszystko ma swoje plusy i minusy, ale na to też się zgadzasz, jeżeli widzisz, że sytuacja niezmienna pomimo chęci zmiany. Obudźcie się młodzi, bo rozumiem stres i rozczarowanie, ale wolność słowa uważam ma swoje granice i nie ten adres, bo po to macie koordynatorów, żeby z nimi rozmawiać, a nie wszystkich zainteresowanych i nie w Internecie.

Nie-pracownik
@Nie-pracownik

I w mojej ocenie nie liczy się kto ile chce zarabiać czy gdzie pracuje tylko realnie co sobą reprezentuje. Czy ma wyższe wykształcenie? Czy jest samodzielnym specjalistą? Czy ma doświadczenie? Czy zna język? Czy jest jak 50 innych osób na tej samej pozycji? Czy jest kierownikiem? Suma wszystkiego daje sumę zarobków. Tak wygląda rzeczywistość. Oczywiście nie zgadzam się na okłamywanie ludzi, ale Ci ludzie też muszą też wiedzieć, że w dużych firmach zwalnia się jednym mailem 200 osób, że nie ma znaczenia ile lat tam jesteś i tak, może nie być owocowych wtorków, ani nawet wyjść integracyjnych (horror dla introwertyków i neurotyków).

Pytanator

Siemanko, orientuje się ktoś ile będą dawać bonusów rocznych i podwyżek ? :D Wiem, że budżet został ograniczony (usunięte przez administratora)

Pracownik123
@Krysia

Jesli zmienilem zespol w listopadzie, to nalezy mi sie bonus?

@Ania

Mi się spoko pracuje, możliwości zawsze jakieś, co do pieniędzy to nikt wam nie broni poszukać lepiej płatnej pracy, dziwię się trochę, że tyle jest tutaj negatywnych komentarzy na sama specyfikacje pracy jakbyście podpisali cyrograf, nikt was nie trzyma na siłę przecież. Co do atmosfery no to już tutaj ciężej zależy jak trafisz, co do ludzi to przecież nikt tam nie jest waszym znajomym, pracujcie tak jakby wam mieli zaraz nóż w plecy wbić, bo prwnie i tak robią to codziennie. A co do wynagrodzenia jeszcze podpisaliście to tyle macie i chyba tyle w temacie. Zwolnijcie się i zatrudnijcie w innym dziale/ na inne stanowisko to wam dadzą więcej, tylko rodzi się pytanie czy wasze umiejętności są tego warte, spróbujcie, zderzenie z rzeczywistością może być bolesne albo skoro jesteście tak underpaid to nie powinno być rzadnego problemu. Nie sądzę, że znajdzie sie choć jedna osoba która sie ze mną nie zgodzi, ale chętnie poczytam jakaś konstruktywną krytykę.

No
@Bullsh

Dokładnie,a jak słabo robi to też tyle. Ja jako A2 proje sobie żyły, robię perfect a mam 4200-4400. Za to A1, która i nas jest słaba od wielu lat ma 4100. Jak dla mnie to jest dyskryminacja płacowa.

Summer party

Wiecie czy w tym roku będzie impreza we wrześniu?

Social event
@Summer party

Komunikacja wewnętrzna w środę tydzień temu była. Sprawdź maila w pracy

Summer party
@Social event

Jestem na uropie i nie wiem jeszcze. Dajcie znac

Sodoma Nowy wpis
@Summer party

Nie ma i nie bedzie- oszczędności

Social event Nowy wpis
@Summer party

Krakow - 7 wrzesnia w Ogrodzie Doswiadczen na al. Pokoju Gdansk - 14 wrzesnia na Stadionie im. Podleckiego na ul. Zawodnikow Zapisy do 23 sierpnia

On Nowy wpis
@Social event

Juz nie w Sopocie?

A2

Jestem zadowolona z pracy, warunki ok, dużo pracy zdalnej, możliwość dogadania się jak trzeba gdzieś wyjść itd. Kulturalny zespół, wspierający menadżer. Ciekawe zadania.

Natka
@A2

Czyli firma jest elastyczna co do godzin pracy? I finansują sprzęt do pracy z domu? Zastanawiam się nad apką na Senior Tax Specialist i stąd moje pytania :)

Ola
@Natka

Elastyczna ???? nadgodziny i praca w święta to norma, urlopu też lepiej nie brać, to już na rozmowie się dowiesz

Kurczaczki
@Ola

W większości działów jest backlog spowodowany oszczędnościami Jankesów. Nie ma ludzi, nie ma awansów, nie ma backfillu, nędzne podwyżki i bonusy oraz brak szkoleń. Co chwilę problemy z urlopem bo ktoś na L4, bo nie ma ludzi itd itd. Elastyczny to trzeba mieć (usunięte przez administratora) bo ruchają bez mydła. W jednych teamach robisz nadgodziny po "prośbie" - z pistoletem przy głowie, a w innych nie musisz robić ale patrzą wtedy na Ciebie jak na trędowatego bo nie chcesz się poświęcić w imię firmy, która nic nie daje od siebie. W święta zamiast spędzić czas z rodziną to siedzisz i klikasz bo tabelki się mają zgadzać, ale za to możesz sobie te dni odebrać w innym terminie o ile nie koliduje to z urlopami innych, bądź jakimś L4. Takie malutkie uzupełnienie.

Kurczaczki
@Natka

Miałem Tobie odpisać, a nie Oli. Sprzęt jest firmowy w postaci laptopa z niewielką matryca, słuchawki, jakaś myszka, jak się postarasz to dostaniesz monitor i klawiaturę dodatkowa. Wszystko (usunięte przez administratora) poza słuchawkami które są jak dla mnie całkiem okej. Aplikuj może Ci się spodoba, a może szybciutko uciekniesz. Czy podejmiesz wyzwanie? Czy jesteś gotowa poswiecic swoje życie prywatne i zdrowie? Czy jesteś gotowa na 6 miesięczne L4 dla podratowania zdrowia psychicznego ? To i wiele innych tajemnic czeka na Ciebie. Humorystyczny post z prawdą o firmie.

@Monika
@Kurczaczki

Dlaczego używasz żeńskich zaimków tylko mężczyźni tez tutaj pracują jesteś strasznym seksistą/seksistką/seksisto, wstyd mi za takich ludzi.

@Marek Nowy wpis

Kto to lajkuje?

jackie

Myślicie, że przeniosą procesy do Indii tak jak w PepsiCo?

Officer10

Nie do końca, część procesów wraca nawet z Indii do innych krajów bo tam to niewypalilo. Ogólnie Kraków będzie się rozwijać ale firma typuje te działy, które są za drogie, w których jest za dużo managerów, gdzie nie ma wzrostu wolumenu i się żegna z pewnymi osobami. Osoby mają czas na znalezienie czegoś wewnątrz jak nie znajdą to bye bye. State też mocno inwestuje w technologie ( wiem zaraz się znajdzie, ktoś kto powie, że Outlook nie działa ) ale popatrzcie sobie na LinkedIn, 90 procent pozycji jest fintech/ programiści levelen AVP/ VP.

@jackie

ABB przeniosło do Indii i już wróciło do PL ????

Pracowałem w State Street od kwietnia 2023 roku do maja 2024 roku. Była to moja pierwsza praca na etat, którą rozpocząłem jeszcze na ostatnim roku studiów. Do momentu rozpoczęcia pracy w SSB myślałem, że mity dot. korporacji są przesadzone. Rzeczywistość jednak bardzo szybko zweryfikowała moje poglądy. Pracę otwierało tygodniowe szkolenie, na którym omawialiśmy podstawową tematykę związaną z działalnością State Street. Przebiegało ono w całkiem miłej atmosferze, ale nie było wolne od mowy-trawy nt. rzekomych wartości, jakie wyznaje ta firma. Potem okazało się, że kursantom mówiono o niemal wszystkich działach oprócz tego, w którym miałem podjąć pracę. Początki nie wyglądały źle. Byłem nastawiony pozytywnie, zwłaszcza że obiecano mi, iż będę brał udział w szkoleniach. Dopiero potem okazało się, że w istocie kursy przeprowadzono z kilkumiesięcznym (!) opóźnieniem. Mam na myśli fakt, iż idąc na zajęcia np. w październiku, uczyłem się podstaw rzeczy, które musiałem przyswoić w pracy już w lipcu. Kolejną rozbieżnością zapewnień z rzeczywistością była organizacja tzw. 1 to 1, czyli indywidualnych rozmów pracownika z szefem. Miały odbywać się co miesiąc i skupiać się na moich postępach. Koniec końców, takie "pogadanki" odbywały się, pomimo moich prób kontaktu, nawet raz na dwa miesiące i skupiały się na mądrościach typu: musisz pracować szybciej. Wszystkie negatywne opinie nt. tragicznej jakości sprzętu są prawdziwe. Masowe awarie DAAS-a, które powodowały nawet kilkugodzinny przestój pracy, były czymś powszednim. Nie będę wspominać i samoistnym wylogowywaniu się komputera, które zacinały się nawet podczas wpisywania danych do komórek w Excelu. Kolejnym absurdem były urlopy. W pewnym momencie w naszym zespole ustalono, że w danym momencie wolne może mieć tylko jedna osoba. A w teamie było nas osiem osób. Zatem, jeśli ktoś miał tydzień lub dwa urlopu, reszta była uziemiona. Poraziła mnie wręcz skala propagandy. Gdy po ujawnieniu wyników ankiet pracowniczych okazało się, że wyniki w naszym departamencie są zatrważająco niskie, usłyszeliśmy, że powinniśmy być pozytywni. Jako przykład zadowolonych pracowników wskazano nam... Hindusów. I jeszcze powiedziano nam, iż jeśli będziemy wiecznie narzekać, to nikt z zagranicy nie będzie chciał z nami podjąć współpracy. W moim zespole praktycznie wszyscy wyrabiali po 10 h dziennie. I tak przez miesiące. Niemożność odebrania wyższej wypłaty jest w tym przypadku zwyczajnym pluciem w twarz. Praca w tym środowisku doprowadziła mnie do załamania nerwowego i zburzyła całkowicie moją pewność siebie. Wieczny pośpiech, stres, brak zainteresowania, rzucanie na głęboką wodę, pranie mózgów korpopropagandą, uczenie rzeczy, których poza SSB nie użyjecie nigdzie, niszczą wartość pracownika. W związku z tym, zwracam się do młodych ludzi, którzy dopiero idą do pracy: nawet na start tam nie idźcie. Stracicie czas, będziecie żyć w niezwykle stresogennej bańce, nie zdobędziecie przydatnych kwalifikacji. To tylko utrudni Wam nowy start, gdy zdecydujecie się zawalczyć o siebie o wyrwać z tego toksycznego środowiska. Na koniec małe wspomnienie. Gdy spytałem się koleżanki z zespołu, trzydziestoparoletniej kobiety, ile tu pracuje, odpowiedziała: "za długo...". To chyba najlepsze podsumowanie.

Pikapika

O, czyżby dział z compliance w nazwie? Bo moje doświadczenia były kropka w kropkę identyczne, tylko mi nikt nawet nie obiecywał żadnych szkoleń i uciekłam po dużo krótszym czasie z tego piekła. Z urlopami było to samo, max 2 osoby w tym samym czasie, nawet jeśli na 1 dzień, ja przyszłam w połowie roku, więc już wszyscy mieli zaklepane, więc powodzenia z jakimikolwiek planami. A z kierownikiem to miałam jednego kontrolnego 1:1 jakoś w pierwszych dwóch tygodniach i potem słuch o nim zaginął. Spotkać go na żywo nie udało mi się do końca :D

Pracowałam zarówno w State Street, jak i innych korporacjach w Krakowie - to obecnie najgorsze miejsce i wszyscy moi byli współpracownicy z działów operacyjnych są sfrustrowani tym pracodawcą. W 2017-2018 było jednak przyjemniej i przynajmniej atmosfera była zaskakująco miła, sympatyczni ludzie i jakoś to szło. Teraz, absolutnie szczerze, poleciłabym komuś bardziej pracę w Lidlu jako kasjer niż klepacz w StateStreet, różnica w zarobkach na początkowych stanowiskach niewielka, brak użerania się z DAAS czy pracownikami z Dalekiego Wschodu, którzy (oględnie mówiąc) nie są najbardziej kompetentnymi umysłami ścisłymi z jakimi miałam w życiu do czynienia.

Gatz

Można się podpisać pod tym każdą kończyną. W moim dziale było ok do momentu "restrukturyzacji", czytaj masowych odejść osób kompetentnych i podmianki na A1 lub seniorów z zewnątrz. Efekt? W dziale mieliśmy więcej osób, więc wafle z góry stwierdziły, że dorzucą nam klientów i nagle okazało się, że jakość usług spadła, nowi juniorzy w 8h wyrabiają jakieś 4h, co jest normalne, przy czym doświadczeni A1 (co swoją drogą dziś jest nieoficjalnym terminem dla ludzi z obowiązkami A2 i entry level pensją, bo obecnie A1 ze stażem umie więcej niż większość A2 kiedy zaczynałem) siedzą po te magiczne 10-11h dziennie, a jak przychodzi do zgłaszania nadgodzin robione są interwencje, skłócanie ludzi i gra na emocjach, bo przecież manager będzie miał problemy. Na początku roku obiecano nam awansy w marcu wyszło, że będzie jeden cichy dla kolesia, który naprawdę się angażował i serio na to zasługiwał, ale takich było więcej. Reszta miała dostać większe podwyżki, to dostaliśmy. Dwoje ludzi z oceną 4 jakieś 50zł więcej niż baseline, reszta minimum i managerowie bezczelnie podpierali się mailami, że 4400, to minimum dla A1, więc 5500, to świetna stawka xD Przypomnę, że nowo przyjęci dostawali od 5500 do 6300. Zarabialiśmy mniej od nowych, siedzieliśmy dłużej, tamci wychodzili po 8h, bo przecież są jeszcze niesamodzielni i nie ma sensu, żeby siedzieli, a błędy były spychane na nas. Myślę, że przez pół roku z zebranych niewypłaconych OT miałbym dodatkową pensję. Zgłosiłem temat wyżej, dostarczyłem dowody i efekt był taki, że komunikacja się po chwili urwała, dostałem nagle połowę mniej przydziałów, które oczywiście przeszły na kogoś innego i manager przestał się odzywać xD Od tamtego czasu stagnacja i równia pochyła w dół, więc stwierdziłem, że szkoda marnować czas. Niestety wszystkich od "gdzie indziej jest lepiej" muszę ostrzec, że rynek jest brutalny, a czas w SS okazał się stracony pod kątem rozwoju. Szukałem lepszej pracy przez ponad pół roku i nie polecam tego robić przed odejściem, bo na rozmowy o pracę przychodziłem zmęczony, zły, rozkojarzony, niewyspany, generalnie w słabym stanie psychicznym, a w nowej firmie musiałbym zaczynać właściwie od zera. Dopiero po odejściu i paru miesiącach odpoczynku udało mi się znaleźć solidne zajęcie i to też przypadkiem, bo bardziej od CV czy doświadczenia przyczyniły się do tego umiejętności miękkie oraz naturalne predyspozycje. Z aplikacji na stanowisko analityczne zaproponowano mi coś zupełnie innego. Nie napiszę, że wygrałem tym życie, bo wdrażam się od podstaw, ale przynajmniej na koniec dnia nie patrzę w ścianę myśląc dlaczego marnuję życie realnie szkodząc ludziom przez bycie trybikiem w tej (usunięte przez administratora) maszynie skupującej za grosze ludzkie marzenia i sprzedającej za grube pieniądze kłamstwa.

Brzmi jak Comarch

typowe rekrutacyjne

logo firmy Presales Specialist
logo firmy Kasjer-sprzedawca
D. Wiśniewski i Wspólnicy sp.j.
logo firmy Specjalista/tka ds. telesprzedaży
Epil Care Sp. z o.o.
logo firmy Koordynator grupy inwentaryzacyjnej
Ostrów Mazowiecka
inwentury.pl
PrzedostatniWolnyLogin

Witam, mam krótkie pytanie. Ile teraz (połowa 2024) wynoszą widełki na stanowisko tzw. 'job entry'? Takie stanowisko pierwsze, początkowe, po którym można próbować 'piąć' się wyżej i zdobywać dalsze szlify w finansach. Z góry dzięki za info.

Aa
@PrzedostatniWolnyLogin

Stawki na A1 zaczynają się jakoś od 5500-6000 brutto. A jeśli chodzi o zdobywanie wiedzy, to nie w tej firmie. Musiałbyś mieć mega szczęście, żeby tu trafić na zespół, który coś umie, i któremu się chce coś przekazać.

@Aa

To w takim razie, skoro SS to niezbyt dobre korpo (choć inni mówią, że kasa jest tutaj ok), to gdzie indziej szukać zatrudnienia? Z ciekawości pytam, bo raz się słyszy, że "Cap" i "Abebe" to takie biedronki, w "Szelu" dziwna atmosfera, procedury, plotki i donoszenie na siebie nawzajem, to gdzie szukać szczęścia?

@PrzedostatniWolnyLogin

Kasa to najwiekszy problem tej firmy. Benefity to multisport i Luxmed. Chyba ze liczysz punkty na Święta

PrzedostatniWolnyLogin

Całkowicie się zgadzam, że większość tutaj piszących, mówiąc delikatnie, "ma żal" i dlatego piszą, co piszą. Jednak z każdej wypowiedzi da się wyłuskać ziarno prawdy. Jak się zbierze historie z kilku/kilkunastu stron tekstu plus wypowiedzi znajomych, którzy pracowali w tej czy innej firmie, można coś z tego ciekawego wykorzystać i czegoś wartościowego się dowiedzieć.

@Marcin

Kasa? A ciekawe, które firmy płacą lepiej, jeśli chodzi o 'job entry'/A1 i nie piszę tutaj o stanowiskach typu programista czy ogólnie IT. Ponoć State Street płaci (płacił kiedyś?) dobrze. Słyszałem natomiast o firmach, co płacą mniej.

XXX
@PrzedostatniWolnyLogin

Oczywiście że są firmy które płacą mniej w finansach. Tylko to trochę inny profil, bo np produkcja i sprzedaż, a State jest jednak bankiem. Zależy co cenisz i w którą stronę chcesz iść. Sam pracowałem, znam kilka osób które pracowały i różnie się to potoczyło. Ktoś został, ktoś zmienił firmę, ale raczej zmiany wychodzą na lepiej. Koleżanką teraz poszła do innego banku jako specjalista i bez problemu dostała 9 brutto więc da się. W State nie było źle, dużo zależy od ludzi. Kasa była ok i chyba dziś też jest ok skoro junior na starcie dostaje ponad 5 brutto. Najgorsze w tej firmie było oszczędności. IT na fatalnym poziomie, sprzęt tragiczny, monitory wypalone, brak laptopów firmowych i w kuchni tylko kawa rozpuszczalna i fusiasta :) na 4p kawa z ekspresu płatna :) jeśli to nie przeszkadza aplikuj, posiedź rok lub dwa i szukaj czegoś lepszego bo jest rynek jest spory

@PrzedostatniWolnyLogin

Stawki i tak na razie będą szły w dół/ staly. Takie czasy :/ miejmy nadziej3 że Będzie lepiej

W Stejcie musisz instalowac sluzbowe aplikacje na prywatnym telefonie. Nie mow mi, ze to jest normalne.

@Anonim

Praktycznie w każdej firmie tak teraz jest. Ja pracuje w branży IT (czytam co tu piszecie bo aplikowałam do SS) i wszędzie apki są potrzebne do mfa

Off

Ile obecnie dostaje officer z awansu wewnętrznego?

@Andrzej
@Off

Podajcie ogólnie stawki na każde stanowisko w sumie to przydatne dane, bo na tym forum to głupoty piszą ludzie zamiar podać widełki na każdym grade.

bye then

Mam nadzieje że tym wpisem pomogę zaoszczędzić kilku młodym, ambitnym osobom parę lat straconego życia. Zanim zaaplikujecie do tego typu organizacji a potem weźmiecie kredyt na 30 lat przemyślcie dobrze co robicie. Nic się tu nie nauczycie, będziecie bezmyślnie robić to czego w stanach i irlandii nikt nie chce robić. Jedyne co możecie osiągnąć to kolejne szczeble za bycie posłusznym i ślepe wykonywanie poleceń. Long story szort :) po 15 latach przeklejania komórek w excelu macie szanse zostania tzw dajrektorem zarządzajcym :D Wasza rola będzie polegała na obliczaniu ile bananów trzeba zamówić i plonowaniu który klepacz (z całym szacunkiem) wykorzystał mniej L4 . Jeśli bedziecie grzecznie wykonywać instrukcje to na tzw tał holach wciskać ludziom propagandę XYZUB+ . Suma sumarum zostaniecie nadzorcami osób którym instytucja ze statkiem w logo :D sponsoruje wizy. Polecam tą firmę jeśli ktoś ma zamiar iść na macierzyński xD życzę udanych wakacji .

ten z wąsem
@bye then

Sama prawda, jestem aktualnie na wylocie i ostatnio miałem załamanie jak pomyślałem sobie jaki będzie przeskok w nowej robocie, przez 2 lata pracy tutaj nie nauczyłem się prawie nic, a na pewno nic co można wykorzystać w innej robocie Więc zgadzam się w 100%, warto (usunięte przez administratora) czym prędzej

Bert
@bye then

Prawda i nieprawda, zależy od działu. Generalnie przez to, że firma tnie koszty gdzie się da jest masa zbędnej, ręcznej pracy - największym grzechem jest pokazać, że jest się pracowitym i lojalnym, a najlepszym sposobem na awans jest odpowiednio się ustawić w drabince zespołu, albo pójść na macierzyński i po powrocie upominać się o awans, bo koszty życia wzrosły. Stawiasz swoje warunki, krytykujesz widoczne patologie, chcesz pracować zdalnie? Masz problem i będziesz dyskryminowany na każdym kroku. Tak to wygląda, managerzy (usunięte przez administratora) na żywo, że nie ma budżetu na awansy, ogłaszają oficjalnie po 2-3 rocznie, ludziom z kilkuletnim stażem mówią, że nie dostaną awansu, bo nie wprowadzili żadnych innowacji, co jest dość trudne jeśli dziennie na 8h masz po 9-10h obowiązków i poprawiania po nowych przy tak potwornej rotacji, po czym okazuje się, że są jeszcze ciche, które dostaje np. świeżo upieczona matka, której przez rok nie było w pracy, nawet po doliczeniu tego czasu ma niższy staż od reszty chętnych i nie pamięta jak działa proces oraz biurowa dusza towarzystwa, która codziennie latała stacjonarnie, ale trzeba po nim wszystko poprawiać, albo zostawia nieskończoną pracę, bo bardziej skupia się na relacjach niż pracy samej w sobie. Przez to i plagę tzw. awansów poziomych dochodzi do absurdów, gdzie A1 muszą tłumaczyć niektóre kwestie seniorom, albo wykonywać ich obowiązki, a managerowie mówią tylko o rosnących standardach i wymaganiach, kiedy każdy kto osiągnął relatywnie wysokie stanowisko traktuje l4 jak dodatkowy urlop wypoczynkowy. Tak jak w oryginalnym poście, to firma idealna dla ludzi z lewackim podejściem do życia, którzy chcą żyć z socjalu i nadużywać kodeksu pracy albo przyjezdnych, bo ci muszą jedynie wystarczająco głośno krzyczeć o dyskryminacji oraz alienacji i zespół wykona całą pracę za nich, bo biedak poczuł się zestresowany i nie może pracować w takiej atmosferze równie efektywnie jak reszta xD

Bye then
@Bert

Gdzie nieprawda konkretnie? Jacy menadżeży ? To jest dopiero klamstwo nazywac menadżerem kogoś kto nic nie potrafi poza przytakiwaniem zagranicznym instruktorom i bezmyślnym wykonywaniem instrukcji. To sa nadzorcy. Slyszeliscie kiedys zeby ktorys odmowil nadgodzin albo stanal w obronie swojego zespolu?

Koala
@Bye then

Nam proponują nadgodziny, ale nie zmuszają.

Bert
@Bye then

Z kwestią zamrożenia rozwoju itp. Są i tacy, którzy kwitną, ale to zależy od zespołu, więc sytuacyjnie prawda i nieprawda. Jeśli masz farta do projektu szybko sobie wskoczysz na wysoką posadę. Znam ludzi, którzy w dwa lata dochodzili do oficera, ale szczerze pisząc na to zapracowali i to nie posłuszeństwem, czy donosicielstwem, takiego managera mógłbym mieć, ale niestety takie stanowiska okupują dziadki z nastoletnim doświadczeniem, często spędzający całe życie w tej firmie i mimo tego władający słyszalnym angielskim na mocnym "B1", czy niedojrzałe dziewczyny, które problemy rozwiązują płaczem, ale ładnie mówią i wyglądają, więc ktoś ten awans wepchnął xD Z własnych doświadczeń mogę tylko potwierdzić co piszesz o managerach, bo sam miałem różnych. Jedna, która serio się starała po pół roku wylądowała na sporym l4 od psychiatry i skończyło się wypowiedzeniem, bo ludzie weszli jej na głowę, a "góra" zniszczyła ją psychicznie za próby naprawienia systemu i uczciwość wobec mrówek. Był też człowiek, który powinien sprawdzać moją pracę, ale nie wiedział nawet na czym ona polega i wysyłał z automatu co podrzuciłem, bo jak przeoczyłem błąd systemu, co wyłapał dopiero klient, to chciał, żebym sam napisał na siebie donos, bo nie wiedział jak to ruszyć i co skąd się bierze i cóż, nie chodziło o błąd makro xD Będąc zupełnie szczerym nie rozumiem lamentów, bo pracujący tutaj ludzie w porównaniu do rolnika, budowlańca czy inżyniera i tak są przepłacani, bo jedyne co tworzą, to inflacja, fiducjarne "dobra" i konsumpcja. za co powinni dostać strzał na łeb i chuwdu na pożegnanie, a nie wypłatę, ale jest moda, przesadny dobrobyt, są naiwni, którzy to kupują, więc znajdzie się i produkt na każdą okazję ;-)

Zadowolony

Ja lubie SS (zaraz bedzie hejt). Jest duzo eventow, akcji, wycieczek. Jak ktos tylko chce. Mozna organizowac turnieje. Atmosfera jest super. Jak ktos pracuje dla cukru czy banana, to bedzie narzekał. Wykazuje sie inicjatywa i dostalem 10% podwyzki i dobry bonus. Samo wam z nieba nie skapnie

Joke
@Zadowolony

Nie bądź śmieszny, wiemy jaki był budżet na podwyżki przyznawane wcześniej j nie było 10%. Mam nadzieję,że nie jesteś z działu gdzie przerzucają innych bo nie wyrabiacie. Poza tym czym się ty wykazujesz ? Raz zorganizowali pingponga i już zadowolony, małe masz wymagania. Bonusy? Za kartę Multisport płacisz ze swoich 120 punktów benefit.

@Joke

Są turnieje tenisa, badmintona, w sobote piknik rodzinny. Nie znam firm, gdzie byloby tyle eventów. Wyjścia do muzeum, zwiedzanie, szachy. Skoro firma tyle daje, ja tez daje od siebie i jestem nagradzany. Nikt laski nikomu nie robi ze tu pracuje. Jakbys mial swoja firme to bylbys takie hojny?

Zadowolony

To moze bie czytasz co sie dzieje. W tamteb weekebd bylo wyjscie do bunkra sztuki. W sobote piknik gdzie mozna nawet przyprowadzić rodzine. Sa wspolne ogladania meczy na strefie. Wyglada na to ze potraficie tylko narzekac

U mnie tez przerzucaja na support. Jeszcze mowia, ze to okazja, zeby sie wykazac do awansu :D

XD
@Zadowolony

Nie mogliście już w tym bunkrze zostać?

A2

Witam, jakie obecnie są widełki na A2?

6800 brutto

Plus minus , u mnie dają 7k brutto

@A2

6500 brutto, chciałam negocjować na 7k to kolejnego dnia dostałam maila z anulacją oferty. Bardzo profesjonalna firma

ludzie
@Kandydat

jak cos to 7k na A2 to jest zart, probujcie innych firm z takim doswiadczeniem! Wiecej sie zarabia na (zazwyczaj cos pomiedzy a1/a2) teraz

Maliniak

Zalezy od dzialu i kompetencji, ja mam 8k na A2

@Maliniak

No ale nawet 8k dla A2 to śmiech na sali. Niżej niż średnia krajowa, a to A2 wykonują czarną robotę, robią bardziej skomplikowane taski, review i automatyzację. Ja w 2018 awansowałem na A2 i dostałem 5,2k przy średniej krajowej 4,7k i lepiej oceniałem sytuację finansową niż teraz na SA.

Czy ktoś mi powie, czy Senior Tax Specialist to A2 czy SA? @Pracodawca

ludzie
@Marek

A2, senior, SA to takie wyzsze jeszcze, troche TL

Happy

Mowcie co chcecie ale firma dba o nas. Piknik rodzinny petarda, turnieje sportowe świetne zorganizowanie. Smiech i radosc dzieciakow bezcenna. Oby tak dalej

@@Ania

W tej firmie byly zespoly, gdzie roczna rotacja wynosila 50-60%. Wlasnie ludzie robia to co mowisz. Szukaja i zmieniaja prace

Ted
@@Ania

Pracowałem tam prawie dwa lata i co do rotacji tak właśnie jest. Średnio rocznie wymieniała się wewnętrznie i zewnętrznie 1/3 ludzi poza grupą żelaznych seniorów, którzy tak serio ciągnęli ten młyn, więc nowi często odchodzili zanim byli samodzielni będąc realnie obciążeniem. Spoko dla studenta, który chce odwalić dniówkę i mieć spokój + wpis do cv, bo pierwsze miesiące, to luz. Rozwój ze strony firmy żaden i to nie urząd gdzie plotkujesz po 6h, coś popiszesz i do domu, więc 10 godzinne dniówki pod presją zostawiają ślad na zdrowiu. Klasyczny korpo klimat, czyli jest dobrze jak jest dobrze, ale w kryzysie radź sobie sam. Tak jak napisane, każdy podejmuje własną decyzję, a ta firma będzie chciała wykorzystać Twoje słabości, więc sugeruję działać z wzajemnością. Niestety nie szanują ludzi, traktują ich jak numerowane (usunięte przez administratora) i osobiście się od nich zerwałem przez ogrom bezczelnych i boleśnie oczywistych kłamstw. Nie ma co romantyzować w klimacie, gdzie ludzie wracający z pół rocznego L4 dostają awans przed innymi ze względu na staż pracy mimo, że ledwie pamiętają co się tam robi. Tematu macierzyńskich nawet nie zaczynam, bo to chyba działa wszędzie podobnie.

@Albert

Jakie 4 k netto? Tyle to chyba interni dostają, a A1 ponad 5K

a1
@@Albert

Masz zle informacje. A1 dostaja juz ponad 10k i akcje firmy.

@a1

A to jakiś przychodzi razem z punktami mybenefit te akcje czy to do jakiejś innej aplikacji się zalogować?

Bonus RPK
@@Albert

Są A1 z 5 netto, ale większość ma +/- 4300

@Marek
@Bonus RPK

Nie no żart sobie robicie nieznam nikogo kto zarabia poniżej 5k a ostatnio podniesiono jedynkom do 5,5k też tu pracujecie?

Bullsh
@@Marek

Tak, brutto. Netto A1 dostaje około 4 tys.

No
@Bullsh

Co trzeba zrobić, spełnić aby dostać wczasy pod gruszą?

Bullsh
@pracownik

Tu nie ma czasów pod gruszą. Jest fundusz socjalny, który co miesiąc dostajesz w punktach na MyBenefit

ken
@Bullsh

A punktów jest 120 co miesiąc i masz ograniczenia w ich użytkowaniu,więc możesz wydać to na...trampki w dziale sport i turystyka

Swiadomy

Najsmieszniejsze jest to, ze wy myslicie, ze Scott i cala ta polska "smietanka" podejmuje jakiekolwiek decyzje tutaj. Oni dostaja jasne cele ze Stanow i maja to tutaj wprowadzic. Scott to jest taki klepacz dla Amerykanów, jakimi wy jestescie na co dzien. Tylko sie roznia zadania i pensja i tytuł w mailu.

Tomcio

Hej, Jak wyglada praca zdalna w zespole alpha data?

Basika Asika
@Tomcio

psychicznie szefowie, atmosfera - totalne dno, i nie polecam!

Tomci
@Tomcio

A mozna pracowac zdalnie/hybrydowo ? Jakie zarobki na avp ?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

Jakie widelki na officera wewnatrz?

Wszystkie opinie dotyczące tego miejsca są prawdziwe. Brałam udział w rekrutacji, podczas rozmowy wyczuwałam bardzo toksyczną atmosferę, szukają (usunięte przez administratora) pytania w stylu czy możesz brać nadgodziny, czy będziesz pracować w święta, czy będziesz brał urlop…gdy nie znałam odpowiedzi na jakieś finansowe pytanie Panie na rozmowie patrzyły na siebie i się śmiały…To była najdziwniejsza rozmowa w moim życiu. Nie wiem jak można godzić się na takie traktowanie, nie polecam nawet najbardziej zdesperowanym…Już wchodząc do biura czułam jakąś negatywną energie tego miejsca

Leszek

Zlikwidujcie makra excel automatyzację bo nie myślicie w pracy i złą atmosferę.

piatek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Jakie są obecne widełki na A1?

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1051.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 635, z czego 63 to opinie pozytywne, 161 to opinie negatywne, a 411 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1132 ocen.

State Street Bank Polska