Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie State Street Bank Polska. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w State Street Bank Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
dramat

Opadają mi ręce, kiedy czytam większość wypowiedzi na tym forum. Dosłownie co druga dotyczy przesłania materiałów do rozmowy. Ludzie, wy jesteście tak tępi, że nie potraficie cofnąć się parę stron wstecz i znaleźć pytań z rozmowy samodzielnie? Czy po prostu jesteście leniwi? W obu przypadkach nie chciałabym was widzieć w moim teamie.

Adam

Najwiekszy problem w tej firmie to zarobki. Co to za zarobki dzis? A1 - 2700, a po roku 3200 A2 - 3700 SA - 5000 Ile lat nie bylo podwyzek? Z 5-6? Co roku gadanie, ze slaby rok i nie ma pieniedzy. A management na town hallu zajmuje sie pierdolami.

Kandydat

Słuchajcie a co w sytuacji ,ze musimy coś awaryjnie załatwić w ciągu dnia typu : szczepienie covid /dziecko się pochorowała w szkole i trzeba odebrać / dentysta itd. Idzie się jakoś dogadać czy beton ? Jak z L4 ? I druga sprawa nie mam Offica - wystarczy ,że mam jego substytut w postaci Open Offica itd.? Czy jesli trzeba MS Offica mam pokryć jego koszt we własnym zakresie ? Jak sprawa z innymi sprawami jak Internet ? Mam bardzo słaby max 10 mb i czasem go rwie -problem bo musze dokupić drugi Internet czy może zostać ? Mam dosyć prosty i tani komputer -starczy czy kolejny wydatek ? Pytania może głupie ale jak tak to podliczę to sporo mnie co miesiąc z pensji odpadnie jak mam to sam pokrywać.

Kitty

Hej, pracuje w Statcie ponad pol roku i jestem bardzo zadowolona. Bardzo wysokie wynagrodzenie (A1 bez wcześniejszego „porządnego” doświadczenia - jedynie staże + 2 języki obce zaawansowane) sporo ponad 4500zl Brutto, do tego w pakiecie opieka lekarska, ubezpiecznie, MultiSport, dofinansowanie na okulary czy krzesło do pracy z domu. Osoby w teamie miłe i chętne do Pomocy, ilość zadań dobrana tak, ze spokojnie zawsze można się wyrobić. Ciagle organizowanie eventy i szkolenia czy możliwość zapisania się na kurs językowy. Polecam ta firmę:)

Klusia Nowy wpis
Kandydat

A2 przy rekrutacji z zewnątrz ma szansę na 5.5-6k brutto w accountingu? I jak firma stoi z wypłacaniem nadgodzin?

Rzetelny pracownik Nowy wpis
@Klusia

Zależy jaki dział, wiem, że np. do AIS NAV na A2 możesz śmiało powiedzieć 6,4-6,5k i też powinnaś dostać. Nadgodziny są normalnie wypłacane, chociaż chcą by były odbierane to jednak w tych wszystkich NAVach jest ciągle niedobór pracowników, a roboty tyle, że OT są wypłacane.

Greg
Kandydat

Czy SS zapewnia firmowy telefon na wyższych pozycjach (officer) ? Czy to zależy od działu?

Nie zapewnia. Dopiero od VP daja

XYZ
@Greg

Nawet komputerów do pracy zdalnej nie zapewniają :)

@XYZ
@XYZ

Nawet menadżerom? Zabawne manager bez laptopa xD

XYZ Nowy wpis
@@XYZ

Smutne. W sumie tak smutne że zabawne. Rekruterka z innej firmy za głowę się złapała jak o tym usłyszała :)

p. Nowy wpis
@Greg

Zależy od działu. U nas iphone zapewniają officerom. Laptopy są dla każdego (słabe bo słabe ale są).

MOG
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.
Kandydat

Od jakiej stawki zaczyna się VP w State?

Nnn
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.
Kandydat

Expense reporting specjalist i performance measurement specjalist, jakieś opinie?

Nnn
Kandydat

Hej, jakieś opinie o Depositary Analyst? Jakie obowiązki i na jakie wynagrodzenie można liczyć na A1?

XYZ
@Nnn

Sporo pracy, sporo zamieszania w ciągu dnia, praca z presją czasu. Jeśli nie masz doświadczenia, możesz próbować. Jeśli szukasz czegoś na dłużej, lepiej rozglądać się dalej. Na A1 4500 brutto. Musisz mieć swój komputer. Sprzęt w biurze to tragedia, zaplecze socjalne raczej marne.

bbh dziadowski pracodawca

Koledzy z SSB, u Was jest to samo? "Pracodawca w dniu 16 lutego jednostronnie zdecydował o zablokowaniu otrzymywania przez pracowników wiadomości bezpośrednio z skrzynki pocztowej info at mzzkkrakow.pl." Blokują komunikację z legalnie działającym w BBH związkiem zawodowym. To jest właśnie ich transparency.

Radek
@bbh dziadowski pracodawca

MZZK Kraków w ogóle w SS działa?

o związku
@Radek

Kilka dni temu Sąd Rejestrowy zatwierdził nowy statut i Związek ma już możliwość działania w SS. Na razie focus ciągle jest na BBH, ale jeśli ktoś ze State ma ochotę zacząć pracować z nami już teraz, to zapraszamy. Droga oficjalnie wolna.

@o związku

Bedzie jakas oficjalna komunikacja?

zz
@Olo

Potrzeba kilku więcej członków z SS żeby firma miała obowiązek z nami rozmawiać i żebyśmy mieli prawo do użycia kanałów oficjalnej komunikacji. Póki z punktu widzenia prawa jest specyficznie - pracownicy z SS mogą do Związku dołączyć, ale SS nie ma jeszcze obowiązku ze Związkiem współpracować. Z każdym kolejnym pracownikiem SS gotowym do dołączenia jesteśmy o krok bliżej aby działać oficjalnie.

@zz

Proszę o informację jak dołączyć.

bat na BBH

Co związek zamierza zrobić po tym jak BBH zablokował komunikację mailową z MZZK Kraków?

kopa w d

Zablokowanie komunikacji mailowej to chyba poważna sprawa. no chyba, że się mylę. Mnie się wydaje, że to dobra okazja aby sprzedać kopa tej śmiesznej sekcie. Art. 35. [Naruszanie wolności związkowej] 1. Kto w związku z zajmowanym stanowiskiem lub pełnioną funkcją: (...) 2) utrudnia wykonywanie działalności związkowej prowadzonej zgodnie z przepisami ustawy, (...) - podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

błeee
@kopa w d

Bezczelność tych wstrętnych krawaciarzy z BBH sięga zenitu. Na szczęście zaraz po dokonaniu transakcji przez SS pierwsi dostaną kopa w (usunięte przez administratora)

ruskie bbh
@błeee

Na Town Hall twierdzą, że komunikacji nie zablokowali z MZZK. Kłamstwa i tyle.

Do mzzk
@ruskie bbh

Czy związek zawodowy ustosunkuje się do tego jakoś?

memb
@Do mzzk

Jest info, że po pierwszej kontroli PIP od razu zaczęła się następna - tym razem z racji blokowania pracownikom maili od Związku i utrudniania działalności ZZ.

bbh to zero transparencji
@memb

Czy w BBH PIP też już działa?

@memb

To na najblizszym town hallu pytamy o ZZ?

zaneta
@zz

A jak dokładnie zamierzacie "działać" w SS? Czego pracownicy mogą się spodziewać? Tu trzeba konkretów ;)

Tałn sroll
@Pawel

Tak, pytamy o ZZ i o inspekcję PIP.

A
@Tałn sroll

I jaka była odpowiedz ?

Kandydat

Hej, czy mógłby ktoś doradzić jaka atmosfera panuje w tym zespole/stanowisku: Data Operations Senior Specialist, Senior Associate?

Michal
@Pytanie

Jest spoko, mamy ciekawe projekty, nie ma stresu.

Pytanie1
@Michal

Dzięki! Czy 8000-9000 brutto możliwe na tym stanowisku do wynegocjowania? Mam około 6 lat doświadczenia z innych korpo.

@Pytanie1

Spokojnie, mozesz wolac pod 10k brutto

KtoCoLubi

Oddzial State Street w Krakowie to kolka wzajemnej adoracji opartej o lozko i sypianie ze soba. Sprawa jest prosta - zadowalasz kolezanki to idziesz w gore. Pewnie zleci sie tu grono tych wlasnie ludzi z komentarzami, ze gdzie tam, ze co ja opowiadam ale tak wlasnie jest. Tu liczy sie dobrze wykonana praca w lozku a nie przed monitorem.

Mayflower
@KtoCoLubi

Ale to jak to dokładnie działa? Koleżanki się później jakoś naradzają, kto najlepiej zadowolił i wybierają zwycięzcę, czy może komu się udało zadowolić więcej ten wygrywa? I te koleżanki mają taką władze, że to one decydują kto pójdzie w górę? A jak awansują kobiety w takim razie?

@Mayflower

Tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi...

Nowy

A który oddział ;)

Anna
@KtoCoLubi

Skąd takie mocne wnioski jestem ciekawa? :)

Bb
@Anna

Bajki

Rafal

Teraz sytuacja na Ukrainie bedzie argumentem, zeby nie dawac podwyzek i szukac oszczednosci. Wczesniej byl COVID. Czas uciekac z tego tonacego statku.

Eryk SA
@Rafal

Póki co cisza. Nie słychać, żeby ludzie się zwalniali. Pytanie, czy to cisza przed burzą, czy wiele osób jest zadowolonych z TCP.

@Eryk SA

Też jestem zaskoczony. Pierwszy raz w tym roku rozdzielałem bonusy i podwyżki i jak zobaczyłem budżet, to byłem przekonany, że od razu po TCP zacznie się fala wypowiedzień. Szczególnie że dużo przejawiało niezadowolenie i straszyło odejściem. Mamy jakieś 2-3 tygodnie po TCP i nikt nie zrezygnował, a nawet bym powiedział, że ustało niezadowolenie. Myślę, że dużo osób boi się zmiany w związku z wysoką inflacją i niepewną przyszłością, bo raczej podwyżkami ich nie przekonaliśmy.

@Eryk SA

Napomknę tylko, że ja jestem z TTG.

@Olo

Poczekaj z 2-3 miesiace. W 2 tygodnie to sie mozna zrekrutowac do State Street albo czego podobnego. Ludzie szukaja lepszej pracy a nie takiego samego (usunięte przez administratora)... tylko pod inna nazwa.

Nick2
@Nick

Ludzie zazwyczaj dużo gadają a mało robią. Młodym się nie chce rozwijać/robić czegoś więcej wiec siedzą większość dnia w pracy a resztę ma netflixie. Starsi natomiast się boja zmian. Maja rodziny, dzieci i zobowiązania, nie chcą przechodzić na okres próbny, nie chcą podejmować ryzyka. I tak to się kręci, tylko nieliczne jednostki decydują się na zmiany.

@Nick2

Dokładnie. Będzie dużo słów ile to wypowiedzeń nie pójdzie. A w ostateczności nieliczni odejdą. Zostanie reszta i będzie narzekać.

XXX
@Nick2

Poczekaj. Właśnie kończy się Jobicon, gdzie nie jeden pewnie złapał dobry kontakt. Kwestia miesiąca, może dwóch. Zazwyczaj rekrutacja trwa dłużej niż 2 tyg.

@Rafal

Statku... To jest lajba a nie statek...

Lol
@Rafal

Statek ma się dobrze, ostatnio wykupili BBH - na kasie zaoszczedzonej na nas pracownikach, zeszły rok były rekordy zysków, ale na pracowników nie ma, nawet ot już nie chcą wpłacać tylko do odbioru - ciągle understaffed ciągle nadgodziny. Banda naciagaczy.

@Lol

Tutaj od 6 lat nie bylo podwyzek, a oni udaja, ze jest dobrze. Jest dobrze, bo firma notuje rekordowe zyski, a ludzie dalej zarabiaja ponizej rynku.

@wujas

Bonus za referall w kwocie 5k. brutto przedłużony do końca kwietnia. W niektórych przypadkach proces rekrutacji ograniczony do 1 rozmowy z natychmiastowa decyzja... Tylko te 2 sprawy pokazują ze pod względem zasobów ludzkich jest tragicznie.

@erlo

Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Scott dba o nas jak ojciec najlepszy

Desperados
@erlo

Ale desperacja. Nie wiem kogo mi bardziej szkoda - kandydatów, którzy się skuszą na pracę w SS, czy pracowników, który będą musieli szkolić i pracować z ludźmi z łapanki. Scott i management i tak wszystko na town hallu sprzedadzą jako sukces :(

@Desperados

To czas sie zaczac odzywac na town hallu

@erlo

Gdzie można znaleźć dokładne, oficjalne info odnośnie warunków wypłacenia bonusu?

@Pracownik

Gdzieś na intranecie, nie mam niestety teraz do tego dostępu więc musiałbyś napisać ticketa do Ghr, myślę że Ci szybko podlinkują.

@Nick2

I jak, ktoś złożył wypowiedzenie ? Dawajcie znać, czy podjęliście działanie, czy skończyło się na słowach xd

cdaczxd
@wujas

Ja złożyłem, officer. złożone zaraz po śmiesznym bonusie, przy ocenie 4 ;) // W nowym miejscu 16k brutto, start od Czerwca

Basia
@cdaczxd

gdzie?

Lak

Głupoty piszesz :D

@Lak

Tak? jeśli tak to proszę uzasadnić co wg. Ciebie jest tam głupie :) pozdro.

Lak
@erlo

No po prostu głupoty, nie ma rekrutacji z jedną rozmowa, chyba ze w Twojej głowie. Pozdrawiam

Inny_Prorok
@Jonasz

1. Wszystko dostaniesz, nie możesz pracować na własnym sprzęcie. Komputer i office dostaniesz razem z zatrudnieniem. 2. Koniecznie załatw lepszy internet. Na terenie Krakowa i okolic to nie powinien być problem. Z internetem w domu twoich problemów firma nie rozwiąże. 3. Awaryjne sytuacje i wyjścia bez problemu jak są w rozsądnych ilościach a nie codziennie.

Xxx
@Inny_Prorok

U mnie wszyscy w zespole pracują na własnych komputerach w domu.

filter
@Jonasz

Znakomita większość pracuje na własnym sprzęcie, ale służy od tylko i wyłącznie do zalogowania się na wirtualną maszynę gdzie już dalej wszystko się dzieje.

@Inny_Prorok

Dobrze to rozwińmy sprawę Internetu , prawdopodobnie skończy się ,że kupię dodatkowy Internet- tylko do pracy . Jak wielki pakiet danych muszę zakupić by wystarczył. Jest to ktoś w stanie +/- oszacować ? Chodzi o to ,że prawdopodobnie zostanę zatrudniony a mam termin wizyty u lekarza na lipiec i sierpień i nie wiem co z tym zrobić. A wiadomo jak długo się czeka na wizytę w Polsce.

@Inny_Prorok

Dziękuje za informacje. głównie chodzi mnie o to ,że zaczynałbym już w tym miesiącu a mam zaplanowane dwie wizyty u lekarzy w lipcu i sierpniu i nie wiem co z nimi zrobić. co do Internetu sprawa jest bardziej złożona i niestety musze dokupić Internet i stąd moje pytanie jaka ilość danych w miesiącu będzie mnie potrzebna tylko do wykorzystania w pracy ? Jest to ktoś w stanie oszacować ++/- czy jest to 10/20/100 GB ?

SET
@Jonasz

Myślę ,że max te 10 GB zużyjesz w miesiącu tam nie ma skomplikowanych rzeczy do wysyłania.

@filter

mimo wszystko musisz mieć kompa i min 2 ekrany swoje prywatne zeby ta praca sens miała. Firma nie daje nic sprzetu. VDI to kpina i chodzi to jak kupa. Brak tez amortyzacji za kompa prywatnego itd. Ogolnie WFH po taniosci.

Adam

Potwierdzam

@ssc ssie

Chcesz powiedzieć ,ze musze kupić sobie dodatkowy monitor + to wszystko jeszcze we własny zakresie sparować ? Szczerze przyznaje jestem totalnym lajkonikiem jeśli chodzi o takie sprawy -próbowałem kiedyś i nic z tego nie wychodziło.

@Jonasz

tak. Jakakolwiek pożyczka monitora, to droga przez mekę - lapa nie dostaniesz bo j/w jest jeden dwa na zespól. No i w SSC w GDA przynajmniej jeszcze niedawno było sporo monitorów o standardach z 2003r.

Marcin
@ssc ssie

Dalej sa w TTG stare monitory. A laptopow nie ma juz. Musisz sobie sprzet na wfh samemu zorganizowac.

@Marcin

A co w sytuacji awarii wlasnego sprzetu? Mam iść na urlop póki nie kupię sobie sam laptopa?!

asd
@Kandydat

W takiej sytuacji masz sobie poradzić, czyli przyjechać do biura i przestać udawać, że jesteś nieporadny. A jak jesteś nieporadny, to niestety nie odnajdziesz się w korpo.

@Kandydat

Masz mieć w zapasie jeszcze drugi -przecież za coś Tobie płaca? Zresztą sam zobaczysz jak się zaczną awarie czy to sprzętu czy Internetu czy Ciebie jaka lauba będzie.

Do biura idziesz

@Pawel

Czyli w biurze jest komputer, którego będę mógł używać, ale nie mogę go zabrać do domu i na nim pracować? Nie mogę zabrać go i z domu robić?

@asd

Na razie widzę, że firma jest nieporadna nie dając ludziom sprzętu do pracy...

@Kandydat

Poczytaj wyżej brakuje sprzętu /jest niekompletny . przestarzały , wyeksploatowany itd. Masz pracować na swoim i już , za cos Ci płaca nie ?

@Tomek

Poczytaj prawo, Art. 67 Kodeksu Pracy paragraf 1 i 3. Firma ma mi dostarczyć niezbędne do wykonywania pracy narzędzia, jeśli nie umie czy nie potrafi, ja użyczam swoje. Ale prawo jasno mówi (KŚT 491). Ekwiwalent komputera rocznie 30%, przy większym zużyciu może zostać podniesiona. Kupując laptopa za 5000 zgodnie z prawem rocznie muszę dostać minimum 1500 z powrotem. Dziwi mnie, że zatem "brakuje laptopów".

@Kandydat

Powiedz im to na rozmowie.... na pewno Cię zatrudnią.

@Kandydat

Nie wiem na jak wysokie (ale bo bucie stwierdzam ,że na bardzo wysokie ) aplikujesz , ale niektórym nie przeszkadza ,że musza pracować na własnym sprzęcie bo : - nie muszą wychodzić z domu i marnować czasu na dojazdy -oszczędzają na dojazdach i parkingach - nie ryzykują zdrowiem bo jednak to (usunięte przez administratora) się nie skończyło itd. Więc ma to dla niektórych więcej plusów niż minusów. A Ty poszukaj innej firmy gdzie dadzą Ci wszystko i jeszcze wycałują żeś przyszedł.

@Aldona

jestem studentem, i myślę, że płacąc miesięcznie mniej niż kosztuje laptop, wymaganie posiadania od pracownika to jest obłęd. Na wyższe stanowiska spoko, kasa w której się poruszamy jest inna, ale mam wydać swoją miesięczną pensję na laptopa do pracy? To jest normalne? Muszę najpierw zapracować na sprzęt na który mogę pracować?

@Kandydat

Czy idąc na studia nie musiałeś czasem mieć laptopa /komputera. Nikt Ciebie nie pytał czy go masz czy nie masz, czy masz jak wydrukować sprawozdanie bo ręcznie napisanego Ci nie przyjmą. A nagle idąc do pracy masz takie wymagania i jeszcze jedziesz mnie paragrafami .Ludzie co się z tym światem dzieje ? Naprawdę chciałbym byś na rozmowie im to wygarnął i chętnie zobaczę ich miny a na dodatek chętnie zobaczę Ciebie zatrudnionego.

@Kandydat

Wytłumaczę Ci to jak mnie wytłumaczono : inaczej etat to taka pseudo jednoosobowa działalność gospodarcza z pewnymi profitami jak urlop. Idąc do pracy wykonujesz komuś jakąś usługę. Dla uproszczenia nazwijmy to wklepywaniem danych ,żebyś mógł to robić to potrzebujesz komputera i teraz są firmy co Ci pójdą na rękę i dadzą i szukaj takich -ale szczerze nie widzę Ciebie w korpo . Bo jak taki stawia się przy braku komputera to co będzie dalej bo to wierzchołek góry lodowej. Ale koniec dygresji Zresztą co ja będę Ci tłumaczyła mówię ci zmień korpo bo tutaj z takim podejściem roszczeniowym daleko nie zajedziesz.

@Aldona

Czyli zatrudniając mechanika samochodowego ma przyjść z kompletem własnych narzędzi, zatrudniając sprzątaczkę własna miotła jest wymagana, zatrudniając kelnera własne tacki..., nieźle was tam wyprali. Sprzęt niezbędny do pracy ma być dostarczony przez pracodawce - zacznijcie myśleć. Jak to za trudne, to ktoś to kiedyś przemyślał i napisał w KODEKSIE PRACY

@Tomek

Nie jadę Ciebie paragrafami, tylko znaj swoje prawa, wytłumaczę jak w szkole zatem :D:D Idąc na studia decyduję o tym, że chce studiować i chce spełnić te wymagania, nie ma prawa, że uczelnia ma mi dać laptopa, tak? W kodeksie pracy jest prawo, że pracodawca ma zapewnić sprzęt, tak? Znalazłeś różnice?

@Kandydat

Źle trafiłeś akurat mój ojciec jest mechanikiem Tak są etaty ma przynieść własne narzędzia -sprawdź na zachodzie to norma.

@Aldona

Nie, nie trzeba, nie wprowadzaj w błąd. Nie, nie jest to żadna norma na zachodzie

@.

Mój ojciec pracował zarówno w Niemczech jak i USA wszędzie wymagali aby miał własne narzędzia.

Borówka
@Kandydat

Dajcie już spokój weekend jest.... A tak poważnie tez uważam ,że z podejściem roszczeniowym daleko w korporacjach nie zajedziesz , zwłaszcza wyjmując kodeks pracy.

@Aldona

Malo mnie interesuje co ty i twoj ojciec robicie, ale doczytaj: (usunięte przez administratora) i przemysl

Darek
@.

Jak to mawiał klasyk : Jak taki zaczyna od podskakiwania to jak skończy...

@Kandydat

mozesz w takim przypadku praowac z biura. niestety to jest SSC oni okropnie zydzą na wszystkim. nie polecam tej firmy nikomu.

Anonim
@Jonasz

Sprawy do załatwienia w ciągu dnia do dwóch-trzech godzin nie powinny być problemem. Albo odbierasz kilka godzin wolnego za wyrobione nadgodziny albo zostajesz potem dłużej w pracy (np 7-10, przerwa, 13-18). O oprogramowanie się nie martw, dostaniesz laptopa, a jak będziesz chciał pracować na swoim komputerze to i tak na wirtualnym pulpicie. Wszystko zostanie przygotowane i zainstalowane przez IT. Internet to inna sprawa, możliwe że są jakieś dofinansowania, ale jednak warto zadbać o jego prędkość, żeby się denerwować w trakcie pracy.

@Anonim

"O oprogramowanie się nie martw, dostaniesz laptopa" Weź nie kłam. Pracowałem tam i wiem ze laptopy sa dwa -trzy na 12-15 osób. Dla SA/Oficerów A teraz nie ma w ogóle. Moja dziewczyna nadal tam pracuje i nie dostała żadnego sprzetu. VDI działa jak kupa, wieczne problemy, wieczne zamulanie, wieczne problemy ze wszystkim.

Tstststs
@Tomek

Wiesz, że inne firmy w krk zapewniają pracownikom sprzęt? Gdzie Ty żyjesz?

Pila
@Tstststs

Tomek i Aldona chyba są managerami ????

Joanna
@Tomek

Firma powinna zapewnić sprzęt do pracy. Tyle w temacie.

Rafał
@Tomek

Mega nieprofesjonalny komentarz Tomek.

Kasia
@Tstststs

UBS na przykład też sprzętu nie daje, więc jak widać laptopy do pracy z domu to nie standard.

Orly
@Kasia

2 min wyszukiwania w google i już wiemy, że UBS jednak albo laptopy daje, albo przynajmniej zwraca za zakup... (usunięte przez administratora)

xyz
@Tomek

Ten komentarz jest na serio? Wymaganie od pracodawcy stanowiska do wykonywania pracy to jakieś specjalne życzenie? Przecież to jest norma, że jeśli przychodzisz gdzieś do pracy to dostajesz tam narzędzia, a nie przynosisz swoje. Ludzie co z Wami jest, skąd ta mentalność niewolnika???

smieszne
@Aldona

Ty to jesteś jakaś pierdolnięta z takimi komentarzami

ZSA
@Inny_Prorok

Nie ma gwarancji własnego komputera, jeśli nie masz własnego być może dostaniesz z biura jeśli ktoś inny zwolni komputer, jak nie to praca w biurze o ile będzie dla Ciebie miejsce. Wyjścia awaryjne tylko jeśli ktoś za Ciebie coś zrobi i sama znajdziesz inną osobę Wszystko musi być wykonane o określonych godzinach, a po godzinach pracy klient nasz pan,

Józefa
@Jonasz

Jak coś potrzebujesz załatwić to urlop najlepiej zgłoszony pół roku. L4 możesz wziąć ale jak policzą Ci wypłatę to później ja pół oku prostują i nie umieją wyjaśnić dlaczego tak. I wmawiają że jest ok a później dostajesz wyrównanie bo jednak nie było ok. Generalnie ciężko się z kimkolwiek dogadać na wszystko są tylko maile tickety. Komputer internet zapomnij -nawet jak masz awarie swojego to najlepiej jak byś kupił nowy bo ominie mają. Generalnie liczy się Interes nie ludzie. Najlepiej pracować nie mając rodziny i poświęcić się w pełni pracy. Co z tego że dają benefit typu ubezpieczenie medyczne czy multi Sport jak nie ma z tego kiedy skorzystać. Zero elastycznych godzin pracy.

Kasiuniq
@Jonasz

Bez problemu się dogadasz żeby wyjść. Nie potrzebujesz Office bo pracuje się na zdalnych serwerach firmy.

Jolo
@Jonasz

U mnie był beton, jeśli chodziło o jakiekolwiek wyjście, albo (rzadko) łaskawe pozwolenie z przewracaniem oczami przez TL, oczywiście potem nie omieszkali ci tego wypomnieć przy pierwszej okazji.

Anna
@Borówka

Okej, to taka luźna uwaga. Całe życie pracuję w korpo. Co prawda nie w SS, ale jednak. I tak, też uważam, że firma powinna dać laptopa. Albo ekwiwalent. Moje korpo daje wszystkim. A umiejętne posługiwanie się Kodeksem Pracy jest w korpo bardzo przydatne, bo HR zwyczajnie często nie znają przepisów. I jeśli się zwróci im uwagę, że coś nie gra, z reguły to naprawiają. To są zbyt duże firmy, żeby pozwolić sobie na łamanie przepisów i pozwy.

---
@Anna

Jestem na wypowiedzeniu aktualnie, ale tak jak pisze koleżanka wyżej. Jak powiesz i się upomnisz to dostaniesz, bo ani nie mają prawa, ani chęci Ci odmówić. Nikt nie proponuje laptopa, ale jak zapytasz czy się znajdzie to po kilku tygodniach jest. Nikt nie chce w firmie oszukiwać, ale też nie oferują. Jak ktoś ma problem, albo nie chce na własnym sprzęcie pracować niech pyta.

Witam

Jest praca w kotłowni za 8k netto, ale trzeba mieć własny węgiel

@Witam

Na zachodzie to standard LOL

Bett
@Kandydat

W biurze jest cały sprzęt i nawet jeszcze artykuły biurowe do notowania itp. , można też korzystać z drukarki. Nikt nie jest zatrudniany na stanowisko w pełni zdalne. WFH to przywilej, możliwość którą daje pracodawca. Nie masz sprzętu, zapraszamy do biura. Kiedyś każdy chodził codziennie. Poza tym monitor i laptopa można dostać, ale rzeczywiście cała procedura może trochę potrwać. Jeżeli manager mówi, ze nie ma takiej opcji to albo o tym nie wie albo mu się nie chce tego załatwiać.

Kulawy
@Bett

Nie zapraszaj tak ochoczo do biura bo miejsc tam starczy dla 50% ludzi.. Nie slyszalem zeby docelowo mozna bylo pracowac 100% z biura

Ed
@Kulawy

Zgadza się, często managerowie nie wiedzą albo się nie orientują że jest możliwość pozyskania sprzętu. Najłatwiej powiedzieć pracownikowi nie ma i nawet nie próbować pomoc... Jak ktoś chce to załatwi, laptop, dwa monitory czy router z netem. I później nic dziwnego że zwłaszcza A1 mają takie źłe pierwsze wrazenie. Co do pracy 100% z biura, to tylko nieliczni, ale na losowe okoliczności no popsutego sprzętu, miejsce dla pracownika na pewno się znajdzie. Sprzęt powinien być zapewniony przez pracodawcę i kropka. Ale to tak jak ktoś tu już pisał, wszystko zależy na jaki team i managera się trafi - aż mnie skręca jak czytam coponiektore opinie i cieszę się że trafiłam lepiej

@Tomek

Idąc na studia, inwestujesz w SIEBIE, czyli zakup laptopa jest inwestycją w siebie. A więc płacisz za swoje (albo rodziców). Idąc do pracy (gdziekolwiek) pracodawca ma PSI OBOWIĄZEK zapewnić narzędzia do pracy. Budowlańcy nie przychodzą z własnym zakupionym strojem roboczym, własnymi narzędziami, sprzętem. Lekarze nie przychodzą do pracy z np. stetoskopem zakupionym za swoje pieniądze. Pielęgniarki nie kupują z własnej wypłaty np. wenflonu, strzykawek. Nawet w IT, gdy kupujesz sprzęt na własną kasę, to przysługuje ci zwrot pieniędzy (w jakimś zakresie). To co proponujesz, to powrót do XIX wieku. Masz mentalność kapo w obozie. Chętnie bym cię spotkał w realu.

@Nick czem nick

Ja również Ciebie :D Aha czyli z tych co jak przyjdą Ci dom budować to masz im dać stroje robocze wiaderka, kielnie , łopaty. Teraz wiem skąd niektórym przychodząc do mnie do budowy takie pomysły się brały ,że inni inwestorzy im zapewniali...

OMG
@Tomek

OMG, Tomek, mylisz pojęcia - ci co przychodza dom budowac sa zatrudnieni przez jakas firme. Ta firma im dostarcza sprzet. Ty jestes klientem, ktory nie placi kazdemu bodowlancowi z osobna, tylko firmie, ktora buduje dom. Mamy 3 tutaj: - klient (ty) - pracodawca (firma budowlana) - pracownik (budowlaniec) budowlaniec dostaje od firmy budowlanej sprzet niezbedny do wykonywania pracy, a klient ty placi firmie budowlanej. Nie ma relacji klient-pracownik. Teraz to przeloz na State;a i w koncu moze zrozumiesz relacje

@Tomek

Ci, co przychodzą budować Twój dom, są ZATRUDNIENI przez firmę budowlaną. I psim obowiązkiem pracodawcy jest zapewnić strój do pracy (jeśli to praca fizyczna) lub komputer/laptop (jeśli to praca biurowa). Serio nie rozumiesz analogii?

@Tomek

Skoro ty też chcesz, to serio chętnie bym cię spotkał w realu. Możemy się gdzieś spotkać i pogadać. Deal?

XXX
@Tomek

Serio? Co w biznesie robi osoba, która nie rozróżnia takich pojęć jak? Jeśli ktoś przychodzi budować Ci dom czy remontować łazienkę, to nie zapewniasz mu kielni lub ubrania roboczego bo to są narzędzia pracy. Firma czy nawet jednoosobowa działalność ma koszty prowadzenia działalności. Tak samo jak idziesz do fotografa analogowego, nie idziesz ze swoją kliszą, jak jedziesz taksówką to nie lejesz do auta własnej benzyny, a jak idziesz do fryzjera to nie idziesz z własnymi nożyczkami. Natomiast idąc do pracy, pracodawca powinien zapewnić Ci narzędzia pracy, a w innych przypadkach odpowiednie ubranie robocze. Jak pójdziesz pracować do produkcyjnego zakładu pracy, masz ze sobą przynieść odpowiednie ubranie robocze czy dostajesz?

@XXX

Dobre firmy tak robią, stejt nie. Zmieniłem robotę pare lat temu ze stejta na inna firmę. Na start dostałem do firmy Laptop iPhona + sim do użytku prywatnego Słuchawki (nauszne duże hełmofony) Słuchawki mniejsze mysz logitech wireless klawiaturę logitech wireless Torbę Samsonite Wszystko nowe - laptop ofc wyjęty z pudełka, bo musiał przejść reimage. Reszta zapakowana fabrycznie Po czasie zamówiłem słuchawki własnego wyboru (z normalnego sklepu, za cene 400EUR) Kwestia gdzie i jak trafisz.

Artur
@ssc ssie

Otóż to. Revolut czy Uber też zapewniają komplet do WFH - i to nawet Maki lub najwyższej klasy Chromebooki, żadna taniocha. Dostałem ofertę pracy z SSB i sobie czytam opinie czy w ogóle warto przystępować do rozmowy rekrutacyjnej. Jak czytam komentarze w stylu "nie nadajesz się do korpo bo wymagasz komputera od firmy do pracy na WFH" to mi się płakać ze śmiechu chce. :D Brzmi to jakby ktoś z prowincji przyjechał, złapał pierwszą pracę w korpo i liże buty swojemu pracodawcy za możliwość pracy u niego. Żenada. Chyba od razu podziękuję pani rekruterce i dam sobie spokój z SSB.

MN
@Tomek

Może warto? Ja ostatnio na rozmowie aplikacyjnej (do SS) powiedziałem m.in., że jeśli nie mogę z jakiegoś względu szanować mojego managera, to po prostu odchodzę z pracy... Dostałem ofertę "wyższego" stanowiska. ;-)

bd2007
@MN