Opinie o State Street Bank Polska w Kraków

State Street Bank Polska
3 508 4555 5 1
Qwerty
 Pytanie

Jestem nowy w Fund Accountingu. Jak długo zajmowalo wam zrozumienie pracy i kiedy zaczeliscie samodzielnie pracowac? Jakieś przydatne porady?

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
KaBe
@Qwerty

Cześć :) W sumie to nie piszę odnośnie Twojego pytania, ale widzę, że jesteś nowy w SS i chciałabym zapytać po jakim czasie od telefonu z informacją, że zostałeś przyjęty została Ci wysłała umowa? Mnie dzisiaj Pani z HR zapytała tylko, czy jestem w stanie zacząć pracę po Nowym Roku i zakończyła rozmowę. Dzięki za odpowiedź!

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
cc
@KaBe

Też miałam telefon z Indii wczoraj i Pani mi powiedziała, że w przeciągu tygodnia wyśle szczegóły.

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
KaBe
@cc

I od kiedy zaczynasz? Ja niestety nie mogłam odebrać i jak oddzwonilam to juz z nikt nie odebrał. Dzisiaj dostałam informację, ze ktos sie do godziny odezwie i telefon milczy...

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
KaBe
@cc

Teraz otrzymałam telefon z informacja, że jutro wyślą mi ofertę pracy, ja cos tam muszę im odpisac i dopiero za jakis czas wysla umowe. Tez mialas taka sytuacje?

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Piotr
Nazwa działu: Finanse
@KaBe

Hej, zastanawiam się czy wysłać CV do tej firmy, jak oceniacie trudność rozmowy kwalifikacyjnej? Mam materiały do nauki i nie wiem czy wymagają szczegółowych odpowiedzi? Jak jest na rozmowie w biurze?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
cc
@KaBe

Dokładnie tak, wypełniłam formularze i teraz czekam na umowę:)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Someone
@Piotr

Rozmowa z Indiami bardzo łatwa, w biurze pytają o więcej szczegółów z materiałów, ale ogólnie przyjemnie, nie ma się czym stresować

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
KaBe
@Piotr

Cześć ;) Według mnie rozmowa z osobami z Indii bardzo przyjemne. Czasami nie można ich zrozumieć, ale poprosisz o powtórzenie pytania i spokojnie pytają ponownie. Pytania dość tradycyjne, czemu ich firma, czemu zmieniasz pracę, co wiesz odnośnie ich firmy. Jeśli chodzi o rozmowę u nich w siedzibie to już bardziej szczegółowo. Ja trafiłam na miłych ludzi. Pytania odnośnie finansów nie za bardzo wnikliwe. Ja miałam pytania typu co to jest NAV, co to jest fundusz, jakie znam fundusze, sprawozdania finansowe, po co ludzie inwestują w fundusze. Co to jest akcja, obligacja i jakie są różnice. Warto przygotowywać się z tego, co osoby z Indii wspominają w mailach :) W razie jakichkolwiek pytań śmiało pisz

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
Pracownik Nowy wpis
@Qwerty

Cześć :) 1. Polecam zapisać się na szkolenia z excela i zaprzyjaźnić się że skrótami klawiszowymi. 2. Też przygotuj się na dużą ilość maili, więc założenie folderów/reguł w outlooku dla najważniejszych maili będzię przydatne, jak też pofiltrowanie maili dla wszystkich pracowników SSB z dużą ilością spamu. 3. Radzę nabrać dobrego nastawienia do problemów technicznych. Dział IT jest zazwyczaj bardzo pomocny, a życzliwi koledzy nie powinni Cię obwiniać bądź stresować z przyczyn od Ciebie niezależnych. Życzé Ci powodzenia! ????

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Pracownik Nowy wpis

Część :) czuję ogromną wdzięczność do mojego teamu (FA) i ogólnie firmy. Cieszę się, że mam przyjemność pracować w teamie, gdzie masz wystarczająco dużo czasu, żeby nauczyć się swoich zadań, mamy czas na lunch, managerowie zachęcają do rozwoju i awansowania, doceniają osoby, które przykładają się do swoich obowiązków. Uważam, że nie należy od razu skreślać danej firmy z powodu negatywnych opinii (które, jak wiadomo, są chętniej udostępniane). Firma daje dużo możliwości rozwoju i poczucie stabilności zatrudnienia, bezpieczeństwa. Za główny minus uważam problemy z organizacją, zwłaszcza z tym, że nowozatrudniona osoba nie zawsze może przystąpić do pracy mimo przeszkolenia, moi koledzy nie raz czekali ponad 3 miesiące na dostępy do wszystkich programów. Bardzo lubię to forum, zwłaszcza odkąd pojawiły się filtry i nie trzeba się przekopywać przez posty licznej grupy bezrobotnych bądź szukających pracy w SSB. Życzę powodzenia rekrutującym oraz sukcesów zawodowych osobom, które pracują w tej firmie bądź szukają zatrudnienia u innego pracodawcy. Oraz mam nadzieję, że uda mi się znaleźć najlepszą dla siebie firmę bądź branżę. Czuję, że pora zmienić kierunek i nie zajmować etatu, który mogłaby zająć osoba, która lepiej się odnajdzie w Fund Accontingu.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
A2
Nazwa działu: Finanse
 Pytanie

Czy w przypadku rekrutacji z zewnątrz na A2 stawka podlega negocjacji czy jest stała ? Jeżeli można negocjować to czy okolice 6000 brutto są osiągalne ?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Arnie
@A2

Tak, w rekrutacji zewnetrznej jest to stawka jak najbardziej osiagalna na wejscie.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Me
@Arnie

Raczej wątpię - A2 mają ustalone przedziały płacowe np 5200 - 6200 i w momencie osiągnięcia górnej granicy - nie ma techniczny możliwości podniesienia pensji. Osoba taka nie dostawałaby żadnych premii (stałych) corocznych.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Arnie Nowy wpis
@Me

Gorne widelki na a2 to 6500 brutto

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
camilla

Cześć mam pytanie do osób pracujących w dziale FA- Czym zajmuje się na codzień Fund Accountant A1? Chodzi mi o to abyście napisali czy jest to praca prosta, monotonna czy też przeciwnie różnorodna oraz czy jest stresująca? Bardzo dziękuję za odpowiedz!

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Kaliberus
@camilla

Praca raczej prosta , monotonna i stresująca ( bo terminy gonią) :D

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
camilla
@Kaliberus

Rozumiem, bardzo dziękuję za odpowiedz. Powiedz czy plega ona bardziej na akimś kopiowaniu/ wklejaniu czy też używaniu formuł w excelu? :)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Marko
Nazwa działu: Finanse
@camilla

Podpinam sie pod pytanie. Jako FA przychodze do pracy siadam przed pc i co ? Na czym dokładnie polega ta praca - klepanie w exelu przez 8 h ? Jak wygląda sprawa z dresscodem ? Słyszałem że jeansy tylko w pt można - to prawda ?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Kaliberus
@camilla

Zależy od działu , ale zwykle wklepywanie danych od świtu do zmierzchu ew. kopiuj wklej + czasem jedna formuła . Tak jeansy tylko w piątki i nie wszędzie.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Xo Nowy wpis
@Marko

Jeansy można cały tydzień - w tym roku zmienił się dresscode. Są działy gdzie spływają faktury/dokumenty i księgujesz wszystko na funduszach - żadnego kopiuj wklej (bardziej ogarnięcia bo są tez cięższe księgowania związane z inwestycjami).

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Ranking
  1. pracuj.pl 3 013 744
  2. olx.pl 2 878 655
  3. GoWork.pl 2 767 679
  4. linkedin.com 2 492 494
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
wiola
Nazwa działu: Finanse

Witam, czy są w bonarce działy gdzie nie ma nadgodzin lub są jakieś nieduże oraz osoby z angielskim ok b2 mogłyby sobie poradzić? proszę o szczere odpowiedzi, ponieważ nie wiem czy aplikować mając dojazd ponad 40 km do Krakowa?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Pzdr
@wiola

Odpowiadając na pytanie: Tak, są.

Pomocna?
TakNie2
Zgłoś1
KSEnia
@wiola

Podpinam się do pytania. Jakie to działy/ stanowiska? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Kaliberus
@KSEnia

Mój kolega u mnie angielski na poziomie A2/b1 ale to B1 jest max i na wyrost i pracował tam przez ponad 2 lata .

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
karol
@Kaliberus

W jakim dziale jesli można zapytać? Bonarka?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
marvolo
@karol

Czy mogłby ktoś odpowiedzieć na pytanie? :)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
xx
@marvolo

niektore teamy widac ciagle w kuchni jak pija herbatke i plotkuja, a wychodza rowno z czasem;) trzeba odpowiednio trafic

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
N
@xx

Tylko ze takie teamy i ludzie którzy w nich pracujący to zbytnio się nie rozwijają. Prędzej czy później zostaną przeniesieni do innych zadań. Pozycje negocjacyjne czy tez możliwości jakiegokolwiek awansu są znikome.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Kaliberus
@karol

Tak Bonarka działu nie znam

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Paul
 Pytanie

Czy orientuje się ktoś jak wyglądają zarobki w SS w porównaniu z Euroclear, BBH, HSBC lub Revolutem?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Szirlej
@Paul

Bbh chyba ciut większe, reszty nie wiem. Najlepiej chyba jednak płaci UBS (którego nie ma na Twojej liście).

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
qweq
Nazwa działu: HR - rekrutacja
@Paul

HSBC to inna liga i z niewielkim doświadczeniem jesteś w stanie dostać 5 cyfrową kwotę

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Pingpong
@Paul

Revolut - rewelacyjnie płacił ale się pogorszyło ( na a1 dawno już temu kwota 3,5-4 tys. na sam początek to była norma) Euroclear - gorzej lub podobnie BBH -deczko lepiej , ale polecałbym jego niż SS (inna liga) HSBC -jak pisali inna liga tam 4,5-6 tys lekko Kwoty podawane netto

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
zniesmaczony
Nazwa działu: HR - rekrutacja
 Problem

Cześć, chcę podzielić się moją opinią z procesu rekrutacji do State Street w Krakowie. Wysłałem zgłoszenie na jedną z ofert i po około tygodniu otrzymałem maila od pracownicy zajmującej się rekrutacją. Ku mojemu zdziwieniu, była to osoba z Indii - poprosiła o podanie dogodnego terminu na krótką 15 minutową rozmowę, pon-pt w godzinach 9:00 - 16:00. Jest to taka pora, że raczej jest się wtedy w pracy jak się pracuje na pełny etat, więc tutaj już był problem, ale akurat miałem jeden dzień do odebrania w pracy, więc podałem dzień i zakres godzin 9:00 -12:00, żeby wtedy ktoś zadzwonił. W między czasie przygotowałem się do rozmowy, poczytałem o firmie, czułem, że dobrze mi pójdzie.\\ Przyszedł dzień w którym oczekiwałem telefonu, siedziałem z telefonem w ręce, nie wychodziłem do ubikacji nawet, ALE NIESTETY nikt nie zadzwonił... pomyślałem sobie, "może jakieś nieoczekiwane L4, czy ważne sprawy rodzinne zatrzymały tą panią od zadzwonienia do mnie". Napisałem więc maila, że nikt się ze mną nie skontaktował i czy dalej ten proces rekrutacji trwa i od razu podałem 2 inne terminy kiedy moze do mnie zadzwonić. 15 minut po wysłaniu maila otrzymuje wiadomość: "I will call you tomorrow at 1:30pm(polish timings)". Wiadomość jakby wysłana przez automat, bo przecież dopiero co napisalem dwa terminy w ktorych będę mógł odebrać ten telefon i żaden z nich to nie był "tomorrow 1:30 pm". Dla mnie to oznaka, że nie przeczytała w ogóle mojego maila, poza tym zero wyjaśnienia dlaczego nikt do mnie nie zadzwonił w umówionym terminie... Dzień później o 7:30 rano dostaje maila: "I will call you on 29th oct at 4:00pm(polish timings)", to był już jeden z terminów które podałem, więc sobie myślę "ok, może przeczytała w końcu mojego maila i jakoś się dogadamy". Potwierdziłem termin mailowo. Przyszedł 29th oct godzina 16:00, zorganizowałem sobie ustronne miejsce w obecnej pracy i czekałem na telefon. Czekam, czekam, czekam... dochodzi 16:30, straciłem cierpliwość i wkur...ny wychodzę z pracy mając w głowie, że drugi raz zostałem wystawiony i straciłem swój czas. Wchodzę na maila, a tam wiadomość: "I will call you on 30th oct at 4:00pm(polish timings)". I tyle !! Zero przeprosin, wyjaśnienia, niczego !! Mamy 30th oct, dochodzi godzina 4:00 pm, znowu musiałem grać wariata w pracy, żeby nikt mi nie przeszkadzał, bo czekam na ważny telefon. Godzina 16:30 nikt znowu nie zadzwonił, trzeci raz zostałem wystawiony !! Godzina 16:35 tego samego dnia, dostaje maila: "I tried reaching you, but call was not answered. This is my 2nd attempt to reach you.". Jaki "second attempt"??!! Ani jednego telefonu nie dostałem !! Napisałem stosownego maila, jeszcze bez emocji które we mnie buzowały, o mało nie wybuchłem ze złości. Dałem ostatnią szansę: 31 oct godzina 15:45-16:00. Czekałem do 16:30 i znowu to samo, ZERO KONTAKTU! Czy takie powinny być standardy rekrutacji do międzynarodowej firmy z sektora finansowego? Ile jeszcze wartościowych kandydatów było potraktowanych w ten sam sposób co ja? To są pytania do osoby z HR lub zajmującą się PR firmy, która przegląda takie strony jak gowork.pl . Outsourcing jest dobry jak ktoś trzyma piecze nad utrzymaniem wysokiego poziomu świadczonych usług, w tym wypadku ewidentnie nie ma kontroli nad tym początkowym procesem rekrutacji, co negatywnie wpływa na postrzeganie firmy przez osoby aplikujące i wszystkie osoby którym tę informację przekaże się dalej. Wszystko zakończyło się tym, że napisałem maila, że już nie jestem zainteresowany tą ofertą pracy, obiecałem że podziele się swoją opinią w Internecie i napiszę skargę na tego pracownika. To jest pierwszy krok, a teraz zabieram się za napisanie skargi do SS. PS. Dodam, że swój nr telefonu podawałem co najmniej 3 razy, bo myślałem, że może coś jest nie tak z numerem, ale to nie to, to tylko niekompetencja tego pracownika.

Pomocna?
Tak4Nie1
Zgłoś
Wwt
@zniesmaczony

W tej sytuacji 1 osoba, konkretniej rekruterka z Indii, wywarła na Tobie takie złe wrażenie. Miałeś pecha i na taką osobę akurat niestety trafiłeś. Do mnie zadzwonili po około 12-14 godzinach od wysłania aplikacji (ale robiłem to z polecenia). Spróbuj za jakiś czas złożyć CV - prawdopodobnie trafisz na kogoś innego. Znajdź kogoś tutaj żeby Ci wysłał linka na złożenie CV z polecenia. Pozdrawiam

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
wiola
Nazwa działu: Finanse
@zniesmaczony

Ja pisałam skargę do centrali na mój team w Krakowie który nie przekazał mi żadnego tasku bo nie było czasu, tylko deadliny a mnie pominięto ale kazano w trymiga ogarniać procesy gdzie to była moja pierwsza praca w tego typu korpo i wiadomo, iż osoba z zewnątrz nie zna wewnętrznych procedur. Niestety zero odpowiedzi na moją wiadomość, więc oby Tobie udało się wywrzeć większy wpływ ta skargą bo u mnie jak grochem o ścianę ale wiem, że mój team już nie istnieje, bo nowi którzy przyszli po mnie sobie nie radzili i przyszła odgórna decyzja o zlikwidowaniu tego zespołu ale osoby dalej pracują w SS lub innych korpo i dalej propagują typowo korporacyjny wyścig szczurów i brak wsparcia dla nowych, takie typowe chłodne relacje w firmie, gdzie liczy się status i duże pieniądze. Nie dajcie się wkręcić tak jak ja bo ja do dziś tego żałuję i odbiło się to na moim zdrowiu.

Pomocna?
TakNie2
Zgłoś
Adan
@zniesmaczony

Mialem podobnie. Zadzwonila pani i akurat bylem poza domem. Umowilismy sie na nastepny dzien na te sama godzine - 13:30 polskiego czasu. Zadzwonila dwa dni pozniej o godzinie 9:30. Niestety problemy z HR z Indii istnieje od dawna i nie zapowiada sie, zeby to sie zmienilo. Nie wazne, ze jakosc kiepska. Ma byc tanio.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Zosia
@wiola

W jaki sposób zgłosiłas skargę?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Magda
@zniesmaczony

A może rzeczywiście nie mogła się dodzwonić? Ja miałam podobną sytuację, później w mailu podalam inny nr telefonu w razie problemów z połączeniem i właśnie na tamten się udało

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Pingpong
@zniesmaczony

Mnie też tak zwodzą ...dwa lata :D Pierwsze kilka razy się przejmowałem i przygotowałem potem to już olewałem .Dzwonili sprawdzali wiedzę , umawiali twierdzili na następny etap ,potem ,że zatrudniają a nadal pracuje gdzie indziej :D Tak niepoważnej firmy nie pamiętam. Co ciekawe chyba ponad rok do nich żadnego CV nie wysłałem sami do mnie piszą :D

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
kasia
Nazwa działu: Finanse

Warunki finansowe przeciętne, podejrzewałam, że firma nadrabia pakietem metycznym VIP, benefitami i być może renomą. Cóż... nie... Najgorsza rekrutacja w moim życiu, a doszło tylko do 1-2 etapu. Zostałam polecona przez osobę ze SS, następnego dnia odezwał się do mnie rekruter i dwukrotnie próbował zmusić do rozmowy. Nie mogłam rozmawiać, ponieważ byłam w pracy. Stanowczo odmówiłam i umówiliśmy się na inny termin. Zwolniłam się wcześniej z pracy, bo chciałam w spokoju odebrać telefon. Rozmowa miała trwać 30 minut. Nikt się ze mną nie skontaktował, napisałam maila i dostałam wiadomość z inną datą rozmowy, która mi nie pasowała. Termin został mi narzucony z góry, nikt nie zapytał czy mi pasuje. Następnie umówiłam się mailowo na inny dzień, podałam czas kiedy jestem dostępna. Jakie zdziwienie, zaproponowane godziny nie pasowały rekruterowi, bo pracują oni od 9 do 16!!! To ja mam się dostosować. Umówiliśmy się na następny dzień, zmarnowałam przerwę obiadową, bo znowu nikt nie zadzwonił. Umówiliśmy się w końcu czwarty raz... w końcu doszło do rozmowy. Mieli szybko skontaktować się w sprawie następnego etapu, ale odezwali się po 2-3 tygodniach. Nie byłam już zainteresowana, znalazłam inną ofertę. Wydaje mi się, że nie warto rekrutować się w SS... okropna rekrutacja prowadzona przez Indie i przeciętne zarobki.

Pomocna?
Tak3Nie2
Zgłoś
Nnn
@kasia

Skoro nie przeszłaś rekrutacji to skąd wiesz ze słabe zarobki ? ;)

Pomocna?
Tak3Nie1
Zgłoś
sad
@Nnn

Typowy ból du... :D W takich wielkich korpo to się zdarza, nie obrażaj sie haha

Pomocna?
Tak2Nie1
Zgłoś
kasia
@sad

haha nie obrażam się, piszę jak jest, żeby inni mogli się dowiedzieć o moim przypadku wiem ile się zarabia, bo mi powiedzieli na pierwszej rozmowie ile mogę dostać i czy to dla mnie jest ok, nie mówię, że słabo, ale przeciętnie

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
Ja
Nazwa działu: Finanse
@kasia

Patrząc na twoje podejście to dobrze że się nie dostałaś

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
elaa
Nazwa działu: Finanse

Witam, czy są jakieś działy w SS gdzie jest niski poziom stresu? Pytam ze względu na stan zdrowia, czy jest sens aplikować mając zalecenie od lekarza aby się nie denerwować? Dziękuję bardzo za odpowiedz :)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
kawwa
@elaa

Hej chyba zalezy od tego na jaki zespol trafisz a to jest bardzo losowe bo zalezy raczej od nich i na to na jakich ludzi. Jesli angielski Cie nie stresuje to juz super :) ja polecam spróbowac, zawsze glowa czyms zajeta

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
KKS
 Pytanie

Czy ktoś się orientuje jaką kwotę za okulary refunduje State Street? Zaczynam pracę w następnym tygodniu, badanie u okulisty wykazało, że mam niewielką wadę wzroku (nigdy wcześniej nie nosiłem okularów, jednak lekarz zlecił mi zakup okularów do pracy).

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Ktos
@KKS

500 pln z tym ze na świadectwie pracy musi być napisane „ praca przy monitorze w okularach korekcyjnych”. 250 za szkła i 250 za oprawki.

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
Ktos
@Ktos

I polecam okulary wziac nawet jak masz mała wadę. I szkła z antyrefleksem, bo oczy cierpią od tego światła.

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Qwerty
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.
Nazwa działu: Finanse
 Pytanie

Czy jest ktoś kto pisał maila do HR w Indii? Mam na myśli osoby, które miały problemy z rozmowami przez telefon, umawiały się na inny dzień, godzinę, lub po prostu chciały uzyskać jakieś informacje dotyczące telefonicznej rozmowy rekrutacyjnej, itp? Na jaki adres e-mail kierować takie wiadomości? ;)

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
eliza93

Czy w SS są jakieś dodatki na święta, w sensie jakaś premia, 13stka, cokolwiek? :P

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Pracownik
@eliza93

Jest premia raz w roku , około 50-70 proc pensji miesięcznej

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Nhgfs
@eliza93

I jak wybierzesz kasę w formie benefitu to z 600 pln co święta.

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
eliza93
@Pracownik

A nie pamiętasz moze czy ta premia jest tez dla A1 którą jestem której mija dokladnie rok pracy w grudniu? :P

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
on
@eliza93

Też, a wysokość zależy od oceny rocznej i wyników zespołu

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Monika
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.
 Pytanie

Czy ktoś się orientuje jakie są obowiązki na stanowisku specjalisty ds kosztów funduszy inwestycyjnych? Czy to stanowisko to ten słynny niepochlebnie oceniany FA?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Arnie

Czy to prawda że w przyszłym roku szykują się znaczne podwyżki dla a2?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Nx
@Arnie

Raczej wątpię.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Arnie
@Nx

No cóż, trzeba czekać. Powszechnie wiadomo że zarobki a2 i SA w stejcie wyraźnie odstają od stawek u konkurencji. A1 w ostatnim czasie miały skokowe podwyżki mimo że poziom doerów coraz gorazy.

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
Głos rozsądku
@Arnie

Jakie podwyżki dla A1 ? Od lat te same stawki …

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Arnie
@Głos rozsądku

Przed 2017 rokiem nie było ponad 20% podwyżek dla A1 przy przedłużaniu umowy po pół roku pracy.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Anna
@Arnie

Hej, czyli na a1 dalej oferują 2600 na reke?

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Arnie
@Anna

Po pół roku podwyżka ponad 20%, do około 3100 na rękę. Stawki a1 w ss są dość rynkowe, czego nie można powiedzieć o zarobkach a2 i SA, gdzie konkurencja płaci wyraźnie lepiej.

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
Anna
@Arnie

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że startując do ss na a1 nie ma co liczyć na więcej, nawet jeśli ma się ponad 3-letnie doświadczenie w bankowości?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Ooj
@Anna

JAk masz doświadczenie to idź na a2.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Roon
@Arnie

Skąd masz takie informacje? Niestety zarobki na poziomie a2 i Sa w chwili obecnej to żart...

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
Jgfdte
@Roon

A ile zarabia a2 i sa ?

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Arnie
@Jgfdte

A2 3800-4500, SA 4900-5700. Kwoty netto. W innych firmach odpowiednikom a2 placa w okolicach tego, co stejt SA.

Pomocna?
Tak1Nie2
Zgłoś
Marcin
Nazwa działu: Finanse
@Arnie

A2 3700 netto SA jakies 4700 netto Co do plac w State Street to nie wiem jak w Krakowie, ale w Gdansku konkurencja mocno przegonila SSB. Dochodzi do tego slaba reputacja i efekt jest taki, ze jest bardzo duza rotacja, a na miejsce dobrych pracownikow przychodza coraz to gorsi. Ci z lepszym wyksztalceniem i wieksza wiedza wybieraja konkurencje.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Czru
@Marcin

Podobnie w Krakowie. Nie ma takiego problemu z reputacja, ale z pracownikami jak najbardziej. O ile do SA można spokojnie awansować to później zaczynaja się schody. Oficerów kilku na piętro, o AVP nawet nie mówię… kto bardziej ogarnięty to ucieka UBS, HSBC itp na dzień dobry z doświadczeniem 5 cyfrowe kwoty. Na ich miejsce przychodzą do SS nieogarnięci młodzi pracownicy, którzy bardzo wolno się uczą.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Arnie
@Marcin

Ze wszystkim zgoda, poza stawkami. Kwoty ktore podajesz to stawki wejsciowe, rosna wraz z podwyzkami, niektorzy tez na sam start dostaja troszke wiecej

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Burabura
@Arnie

Bzdura, właśnie przechodzę do SS z konkurencji i otrzymałem na SA 10k brutto. Pozdrawiam.

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Haa
@Burabura

Tyle to ma pracownik zatrudniony 1 level wyżej.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Mery
@Burabura

Chyba w IT :D

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Ewelina
@Mery

W którym roku była ostatnia podwyżka dla A2 i SA?

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
artur
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.
Nazwa działu: Finanse
 Pytanie

Czy ktos tutaj podzieli sie opinia o stanowisku Derivatives Specialist?

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
dag345
Nazwa działu: HR - rekrutacja

Jestem strasznie zawiedziona, rozmawiałam z Panią od rekrutacji, która miala do mnie oddzwonić, żeby dokończyć rekrutacje, bo nie mogłam rozmawiać i zero kontaktu. A była ze mną umówiona na dwie godziny później. Zero maila nic...

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
Qwerty
Nazwa działu: Finanse
@dag345

Miałam podobną sytuację. Pierwsza rozmowa telefoniczna była z zaskoczenia i raczej taka ogólna, pani powiedziała, że niedługo skontaktuje się ponownie, minął ponad tydzień i dalej nic, żadnego telefonu, żadnej informacji na maila. Orientuje się ktoś może czy to zawsze tak długo trwa i mam cierpliwie czekać, czy po prostu skreślają kandydatów bez żadnej informacji?

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
Helena
 Pytanie

Hej, mam pytanie, czy ktoś wie jaka jest standardowa stawka na stażu i czy wraz z podwyższoną stawka minimalna podpisuje się aneks do umowy po nowym roku?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Głos rozsądku
@Helena

A co ma umowa o staż do minimalnego wynagrodzenia dla pracowników zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę ?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Helena
@Głos rozsądku

O pracę lub zlecenie :) Zgodnie z prawem absolutnie nic, ale obecne trendy na rynku pracy nie sprzyjają niskopłatnym stażom. Kto normalny będzie pracował za wynagrodzenie zdecydowanie odstające od minimalnego?

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
Robson
Nazwa działu: Finanse

Mieli oddzwonić do końca tygodnia, brak kontaktu. Rozmowa uważam zbyt wymagająca co do opisu stanowiska ale ok.

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
NowyX
 Pytanie

Witam, Jestem po rozmowach telefonicznych oraz po rozmowie w biurze, startowałem na open positions. Po 2 dniach od rozmowy zostałem poinformowany, że zostałem przydzielony do zespołu Derivatives Specialist i czy mogę zacząć pracę od grudnia. Nie otrzymałem jednak na maila żadnego potwierdzenia, ani dodatkowych wskazówek (telefon o przyjęciu dostałem wczoraj). Czy sam proces uzupełniania dokumentacji trwa dłuższy czas, czy powinienem od razu otrzymać email potwierdzający?

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Ola
@NowyX

Ja też dostałam tylko telefon, później dzwonili z dalszymi aktualizacjami. Możesz do nich zadzwonić i dopytać, chociaż nie wiem, czy to cokolwiek da. To zależy, czy jesteś w stanie im zaufać na słowo...

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
ZawiedzionyKsiegowy
Nazwa działu: Finanse

Pracuję od jakiegoś czasu w departamencie fund accounting i niestety jestem mocno rozczarowany, i działem, i firmą. Po pierwsze ciągłe problemy techniczne, po drugie brudne i zapuszczone w mojej opinii biuro. Ale przede wszystkim jestem rozczarowany samą pracą. Większość dnia sprowadza się do klikania w te same guziczki zgodnie z ustalonym porządkiem. Jeśli chcecie jakkolwiek się rozwijać i coś stąd wynieść, poza nerwicą, to odradzam. Stres jest duży, bo duże tempo, nawał pracy itd. Mimo, że czynności są w większości łatwe, to niektórych rzeczy się zwyczajnie zrobić szybciej, tym bardziej, że często coś nie działa. Ale największy problem to kadra zarządzająca. Jest to po prostu kółko wzajemnej adoracji. W 80% ludzie o kiepskiej wiedzy technicznej na temat tego co robią ich podwładni. Na wszystko odpowiedzią są jakieś mistyczne 'soft skille'. Tyle, że w ich wykonaniu to jest parodia umiejętności miękkich. Nikogo nie motywują, a jedynie demotywują i irytują. Ciągle proszę o feedback, a jak coś się powie na minus, to od razu trzeba słuchać kazania, że nie ma się racji i wynika to z bycia zwykłym szeregowym pracownikiem bez doświadczenia.

Pomocna?
Tak6Nie1
Zgłoś
Kasia
@ZawiedzionyKsiegowy

Ok tam, oj tam. Zawsze możesz aplikować wewnętrznie do innego działu - jest sporo możliwości, wystarczy się zainteresować i bardziej świadomie pokierować swoją karierą. Polecam job shadowing zanim na coś konkretnego się zdecydujesz. Wierz mi, poza FA też istnieje fajne życie. Patrząc na rozwój firmy tego typu manualne i proste zadania są sukcesywnie przenoszone do innych hubów, w ich miejsce wchodzą bardziej zaawansowane. SS w Polsce to w tym momencie potęga firmy w regionie EMEA, globalnie nasz hub też gra ogromną rolę i nawet sam Ron O'Hanley nie zawaha się wykorzystać tego faktu w przyszłości.

Pomocna?
Tak4Nie2
Zgłoś
Nowaaa
Nazwa działu: Finanse
 Pytanie

Hej, może ktoś z was powiedzieć coś o stanowisku Investment Performance Analyst? Są nadgodziny i spory nacisk? Praca to typowe ctrl c + ctrl v całe dnie czy raczej jest opcja na bycie kreatywnym? I czy kojarzycie w której lokalizacji jest taki dział? Jakie widełki na a1, a2, senior associate i wyżej?

Pomocna?
TakNie3
Zgłoś2
Perry
Nazwa działu: Finanse
@Nowaaa

Performace głównie przygotowują prezentacje i raporty na podstawie pricingu funduszy, który robią w Indiach. Lokalizacja CBK/Edison, widełki takie same jak na A1/A2 w innych działach

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
izka
Użytkownicy czekają na odpowiedź 33 dni.
Nazwa działu: Finanse
 Pytanie

jak oceniacie dzial aml?warto skladac tam cv? czy mozna sie jakos przygotowac do tego stanowiska? jakie funkcje w excelu sa pomocne w AML?

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
kawa

Hej, zlozylam CV na Open Positions, przeszlam rozmowy telefoniczne,bylam w biurze i po tym dostalam zapytanie z indii czy jestem chetna na stanowisko AIS AML ,dostalam opis pracy wraz ze zgoda do podpisania "I have read and understood the contents of the above job description. I confirm receiving a copy of it and will abide by it." Odpisalam ,że jestem zainteresowana. Tydzien temu zadzwonil ktos inny z indii aby umowic mnie na spotkanie dotyczace stanowiska AML w biurze (nie wiem czy dotyczy to spotkanie kolejnego interview ściśle związanego z AML czy podpisania juz umowy???) Drugi problem to wiem, że do spotkania ma dojść w czwartek ale Pan który dzwonił do mnie ostatni powiedział, żebym czekała na detale, godzine i miejsce. Czekam już tydzień, jest wtorek wieczór, zostały mi dwa dni a ja nadal nie znam szczegółów. Prosze o porade co robić, bardzo zależy mi na tym stanowisku. Jeśli chodzi o pytania innych, rozmowa zazwyczaj odbywa się po angielsku, telefoniczna zawsze a w biurze raz pytaja o definicje po angielsku a raz po polsku, zalezy jak trafisz, tak czy siak przejdą w pewnym momencie na angielski. Pytania typowe z wiedzy o SS, finansach, gieldach, indexach, akcje , obligacje, instrumenty pochodne czy fundusze. Czesto wystepuje pytanie jak sobie radzisz w stresujacych sytuacjach, dlaczego SS, jak radzisz sobie z deadlinem czy wolisz pracowac w grupie czy sam.

Pomocna?
Tak2Nie1
Zgłoś
Ok
@kawa

Raczej będziesz miała kolejny interview.

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Krzysztof
@Ok

Z tego co piszesz rozmowa jest kilku etapowa. Wystarczy komunikatywna znajomość języka angielskiego, czy trzeba mieć ukończone kursy i potwierdzające to certyfikaty?

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
kawwa
Nazwa działu: HR - rekrutacja
@Krzysztof

angielski na poziomie b2 nie trzeba miec potwierdzenia sprawdzaja znajomosc angielskiego na kazdym etapie interview

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
anonim
Nazwa działu: HR - rekrutacja
 Pytanie

(usunięte przez administratora)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Fry

Do 24h.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Wtt
Nazwa działu: IT
@Fry

O.o zawsze tak szybko odpowiadaja?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
kawwa
Nazwa działu: HR - rekrutacja
@Fry

zazwyczaj od 1-2 dni roboczych

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Bolko
Nazwa działu: Finanse
 Pytanie

Cześć Jakie są opinie o UK Fund team bonarka? Czy mógłby ktoś coś napisać?

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Fry
@Bolko

Zwykły FA czy AIS ?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
nickless

Hello:) Mam pytanie z zupełnie innej beczki, myślę o wysłaniu aplikacji do State Street ale nie wiem czy mając wczesniejsze doświadczenie na infolinii będzie dobrze widziane. Mam ukończone studia mgr z ekonomii, angielski ok B2, wyrażam chęć do pracy. Zaryzykować czy lepiej nie ma sensu nie chciałabym też znalezc się w sytuacji, że sobie nie poradzę. Bardzo prosiłabym o opinie osób pracujących w tej firmie, z góry wielkie dzięki:)

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Ewelina
@nickless

To zależy od działu. Są takie, gdzie będzie w miarę miło, przyjemnie i będzie czas, żeby Cię nauczyć. A są takie, gdzie od pierwszego dnia jest przechlapane i jak nie masz mocnej psychiki i nie radzisz sobie z tym to może być problem. Kwestia działu. Naprawdę.

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Zdzichu

Nie sądzę że PR / HR specjalnie się przejmie twoim przypadkiem. Tak czy siak przykro czytać że tak zostałeś potraktowany

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Donkey
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.
 Pytanie

Czesc, Ile mozna zarobic na stanowisku investment compliance analyst z jezykiem niemieckim?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Anonimowy
Nazwa działu: Finanse

Szanowni Państwo, Byłem na wielu rozmowa rekrutacyjnych, ale na tak żenującym poziomie rozmowy jak w State Street nigdy nie byłem. Złożyłem rekomendację z polecenia. Otrzymałem telefon z Indii i rozmowa ta była dość przyjemna, następnie zostałem umówiony na rozmowę kwalifikacyjną w biurze obok Bonarki. Pierwsze wrażenie rekrutujący zrobili paskudne, gdyż spóźnili się parę minut i nie przeprosili za to. Jednakże najbardziej oburzającą rzeczą było poinformowanie mnie na wstępie, że oddzwonią do mnie do 7 dni, a gdyby tego nie zrobili, to żebym sam do nich zadzwonił. Lekko się uśmiechnąłem, bo myślałem, że to był żart, że mam sam dzwonić, jednakże poważny wzrok rekrutera całkowicie temu zaprzeczył. Następnie przebiegała rozmowa w dwóch językach. Rozmowa w języku polskim była standardowa, natomiast w języku angielskim tragedia. W ogłoszeniu była zawarta znajomość języka angielskiego B2. Takowym też się posługuję, natomiast próba rozmowy ze mną w sferze finansowej i wymaganie nazewnictwa finansowego w języku angielskim to lekka przesada. Nie mniej jednak nie stanowiło chyba to większego problemu gdyż rekruterzy dokończyli rozmowę w języku polskim. Oczywiście przez 14 dni nikt nie fatygował się oddzwonić, tak więc nie miałem zamiaru sam dzwonić, gdyż uważam, że jest to odbiegające od jakichkolwiek standardów. Jeżeli wybieracie się na rozmowę to liczcie się z tym, że będzie musieli sami się dobijać do tego, by dowiedzieć się czy jesteście przyjęci. Brak telefonu z ich strony nie jest równoznaczny z tym, że jesteście nieprzyjęci, po prostu w tej firmie panuje totalny bałagan i zadbanie o wykonanie telefonu zwrotnego przerasta ich możliwości. Wśród znajomych mam osobę, która zadzwoniła po dwóch tygodniach i zdziwiona Pani powiedziała, że nie wie z czego to wynika i oddzwonili do niej po dwóch dniach z pozytywnym wynikiem rekrutacyjnym.

Pomocna?
Tak6Nie6
Zgłoś
Hee
@Anonimowy

Byłeś na rozmowie w banku powierniczym o międzynarodowym zakresie usług i dziwisz się że byłeś pytany o zagadnienia finansowe po angielsku ? Tego typu „wiedza” może być wymagana na stanowisku pracy. Pretensjonalny ton wypowiedzi, ah te pokolenie ;) wszystko się należy…

Pomocna?
Tak14Nie4
Zgłoś
Anonim
@Hee

Szanowny Panie/Szanowna Pani, Mam wrażenie, że ma Pan/Pani duży problem z czytaniem ze zrozumieniem. Może to być międzynarodowy bank, a może być to knajpka z piwem. Aplikując na dane stanowisko widzimy wymagania. Jeżeli pracodawca wymaga znajomości języka na poziomie B1/B2 nie powinien on był wymagać posługiwania się specjalistycznym słownictwem z danego sektora, gdyż jest to poziom C1/C2. Jeżeli dla Pana/Pani pokolenia oczekiwanie odpowiedzi zwrotnej za poświęcony czas to tak dużo, to bardzo współczuję. Chyba, że to kwestia niskich oczekiwań względem siebie, na to niestety nic nie poradzę.

Pomocna?
Tak3Nie3
Zgłoś
Heniek
Nazwa działu: Finanse
@Anonim

O co pytali po ang? Coś w stylu czym się rózni akcja od obligacji czy coś o wiele bardziej szczegółowego?

Pomocna?
Tak2Nie1
Zgłoś
Ania
Nazwa działu: Finanse
 Pytanie

Hej, czy mógłby ktoś napisać jak wygląda praca na stanowisku Depositary Analyst? Z góry dzięki za pomoc.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Ola
@Ania

Podbijam pytanie. :) Również chętnie dowiem się czegoś więcej o tym stanowisku. Czy często są nadgodziny i jaka jest atmosfera w zespole?

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Marta
@Ania

Wydaje mi się ze jest to dział zajmujący się transferami pieniężnymi i dokumentacją z nimi związaną (analiza ruchów gotówki itp.) Raczej mało nadgodzin, biuro chyba w CBK.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Ania
@Marta

Dziękuję za odpowiedź :)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś

Zostaw opinię o State Street Bank Polska - Kraków

Chcę opublikować:

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie

Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

State Street Bank Polska