Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Maciek

Gdzie sa ogloeszenia junior? Na jakiej stronie internetowej? Prosze o informacje. Czesc. Milego dnia.

BP

omijaj bbh szerokim łukiem bo tam to samo co w SS jeśli chcesz coś dobrego to celuj w firmy, które nie mają dużego przemiału pracowników i rotacji

Olek

Tak

VlookupoweLove

Ile obecnie maja seniory ? A ile planowo beda miec po tych podwyzkach? Jest szansa na bonus 5k netto z ocena 4?

@VlookupoweLove

Jest , ale ocena to nie wszystko, L4 i obecnosc w biurze tez jest brana pod uwage :-)

typowe rekrutacyjne

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
P

Hej :) Ile można zaproponować pieniędzy na rozmowie na A2. Pracownik z 1.5 rocznym stażem.

Michalina22x

Okolo 5k netto

sss
@P

5k netto to na luzie, chociaż zależy pewni od działu.

A2

Do 8k brutto

Przeslanie do wszystkich nagrzanych na awanse i podwyzki. SSB od lat (usunięte przez administratora) swoich pracownikow i nikt nie bierze za to odpowiedzialnosci. Obiecuja kariere, awans, podwyzke, premie. Caly rok sie spinacie, a potem nic nie dostajecie i leca wymowki: -freeze -mniejszy budzet -brak potrzeby biznesowej -brak wolnego etatu -oszczednosci Jezeli ktos sie tutaj nie dorobil przynajmniej AVP to juz sie tutaj dobrej pozycji i pieniedzy nie dorobi.

Zdziwiony
@Piotr

Zatem w tym roku nie można liczyć na awans? Z gradu A2

Pawel

Dostaniesz drugiego i lecisz dalej. W tej fabryce nie moze byc przestojow.

qwe

I jak tam zadowoleni z braku podwyżek inflacyjnych? :)

ostatki z podłogi
@qwe

Skąd masz informacje, że nic nie będzie?

Candy

wiadomo coś o podwyżkach? Ile A2 ma zarabiać/może zarabiać po ewentualnych podwyżkach? Jako kandydatka ile mogę oczekiwać wynagrodzenia, mam 3 miesięczne wypowiedzenie, więc zaczęłabym pracę kwiecień/maj.

Ciekawx

Czy najblizsze zwolnienia z SSB dotkna w wiekszym stopniu Kraków? Dzis mial byc ogloszony plan zwolnien? Wiecie cos w tym temacie?

Me

Powiem wiecej. Pamietam wynagrodzenia z 2016 roku i one byly niewiele nizsze niz obecnie. Ceny sie zmienily, koszta zycia wzrosly, a klepacze w Stejcie coraz tansi :)

AV

Jak co roku. Ludzie z 2 latami doświadczenia dostaną za pół roku wyrównanie do najniższej i będzie to nazwane podwyżką, bo przecież freez xD Tymczasem miewamy już sytuacje, gdzie A1 siedzą na tej pozycji tyle, że mają takie doświadczenie w procesie, że muszą poprawiać pracę po świeżych seniorach czy oficerach, którzy trafili do zespołu, bo tak, bo wielkie zmiany. Jako ciekawostkę dodam, że ze dwa miesiące temu koleś z naszego zespołu zrezygnował z wypowiedzenia, bo manager powiedział mu, że nie mogą obiecać awansu, ale podniosą mu pensję do stawki A2, szybko wyszło skąd te obietnice xD

@AV

Naprawde zaczeli A1 placic 6k brutto?

@Marcin

Właśnie, od kiedy to 6k brutto?

AsoszitStejt
@Michał

Nowi od stycznia 6k, a zatrudnieni z wyplata za kwiecien czyli 10 maja

@AsoszitStejt

Czyli zatrudnieni A1 dostaną od kwietnia 6 brutto? Jakoś nie chce mi się wierzyć, w styczniu nie było wyrównania

@AsoszitStejt

Hmm a co z A2 i wyżej? Też podwyżki? Skąd takie info?

xxxx

watpie, ze a1 podniosa do takiej kwoty, nic nie bylo w tym temacie oglaszane

@xxxx

Co roku takie rewelacje sie pojawiaja, a potem sie okazuje, ze 4% podwyzki

Tav

Taką kwotę dostała dziewczyna, którą poleciłem i mówiła, że sami ją zaproponowali na rozmowie, więc mało prawdopodobne, żeby wyszli z inicjatywą płacenia więcej niż baseline.

@Marcin

No ta, nowi mają 6k brutto, a my sobie poczekamy kilka miesięcy. Pozzzzdro od października/listopada nowi na 6k zatrudniani

iksde
@Haha

to ciekawe ze tak zatrudniaja i tyle placa jak ogloszony mamy globalny freez a ofert pracy do stejta praktycznie nie ma - u mnie w zespole od dluzego czasu sa wolne pozycje i nie biora nikogo, wiec cos mi tu nie pasuje

Tav
@iksde

(usunięte przez administratora) W moim zespole w tym roku doszło z 6 osób, większość w tym półroczu mimo głośnego freeze były też awansy, żeby zatrzymać ludzi, ostatecznie odszedł jeden pracownik, ale byliśmy w krytycznym stanie. Teraz jest stabilnie, choć jak ktoś rzuci losowe l4, to jest problem, więc dalej zbierają nowych, ale tylko stażystów po kosztach, z drugiej strony mamy kreta, który pilnuje faktycznego czasu pracy. W dziale znajomego mieli el Dorado aż trzeba było wrócić do biura i wyszło, że na zdalnej pracowali jak na pół etatu, więc pocięli im zespół tak, że teraz jest im bliżej do półtora etatu. W żaden sposób nie zamierzam bronić takiego ekstremizmu i odgórnych (usunięte przez administratora) bo znamy realia, ale nie ma twardego schematu. Oczywiście chcą mieć wszystko jak najtaniej i najlepiej, choć sami nie wiedzą co robić z tą wyrwaną z gardła kasą, ale też muszą balansować na cienkiej granicy między motywacją, a desperacją. Prawdziwy freeze najbardziej dotyka zachód, bo tam premia jest wyższa niż roczne wynagrodzenie w Polsce, a nie oszukujmy się poza PR nie wnoszą nic więcej niż którykolwiek ogarnięty pracownik z Pl, tylko mało który brytol irlandczyk czy inny walijski (usunięte przez administratora) chce rozmawiać o interesach z byle lachem. Gdyby ludzie pamiętali jak się buntować, można byłoby im pokazać co myślimy o ich ruchach i premii rocznej rzędu 500zł, ale narzekanie na forum i kontestowanie rzeczywistości tylko dlatego, że oglądasz ją z innej perspektywy nic nie wniesie.

@iksde

Dalej rób za 5250, spytaj się A1 od listopada zatrudnionych ile mają ;)

@Haha

Spokojnie. Wyrownaja mu w marcu do nowych i to bedzie jego podwyzka roczna. Wtedy A1 z rocznym stazem bedzie zarabiac tyle co klepacz co dopiero przyszedl. To jest to ich rowne traktowanie pracownikow.

iksde
@Haha

z checia bym zapytal ale nie znam zadnych a1 zatrudnionych od listopada ;)

XD

Ja pracuje od roku na A1 a moje wynagrodzenie na reke nie przekroczylo jeszcze 3500 XD

@Marcin

Tak samo było rok temu z wyrównaniem A1 do 5k brutto, więc bardzo możliwe, że i tym razem historia się powtórzy

@Michał

To mam wlasnie na mysli. Nawet z A2 tak bylo, ze od pewnego momentu A2 z awansu zaczely dostawac wiecej, a w marcu starym A2 wyrownali do poziomu swiezo awansowanych i ci co caly rok robili to dostali tyle co ci co byli swiezo awansowani. Oczwiscie to wyrownanie bylo przedstawione jako podwyzka.

@Marcin

Dokładnie. Skoro A1 mają mieć 6k brutto to jakie widełki będą na A2?

@XD

(usunięte przez administratora)jesteś że dajesz się tak w kakao robić xD na A1 i 3500 netto, nieźle. Nowi poniżej 26 rż - 4700 netto około.

@Haha

Gdzie to 4700 netto dla A1? Siedzę na A1 już ponad drugi rok i nawet nie zbliżyłem się do 4k netto...

Haha

Jak to możliwe że na A1 zarabiasz typie mniej niż 4K. Nowe A1 zarabiają brutto 6k czyli ok 4400 netto a jak są poniżej 26 roku życia to 4700.

Kate
@Haha

A będą te wyrównania czy nie? Można gdzieś się czegoś dowiedzieć w temacie?

Niestety, ale możliwe... Co poradzę, 5k brutto od stycznia zeszłego roku

@Kate

Muszą być bo nowo zatrudnieni mają 6k, umiecie wy czytać?

Inna firma

Znienilem pracę po roku i 11 miesiącach, ponieważ miałem otrzymać awans dokładnie rok temu. W końcu się przełamałem i skoro firma nie umiała dać mi obiecanego awansu przez rok po prostu ją zmieniłem. Caly czas miałem wrażenie że się marnuje nie rozwijam na A1. Złożyłem CV do innej firmy w Krakowie i otrzymałem 3000 brutto więcej. Firma nie mogła mi tyle zaoferować, ze względu na to, że są to zarobki SA. Uwierzcie w siebie i aplikujcie gdzieś indziej. Jest ogromny spokój, a tutaj to (usunięte przez administratora) w porównaniu z innymi formami np Szwajcarskimi

@Inna firma

Ładnie Cie ktoś (usunięte przez administratora) z a1 na 2 3k brutto spokojnie mozna ogarnac, SA nie zarabia 6k brutto

Gall Anonim
@Inna firma

Tez tak mialem. Obiecamy awans na officera. Niby wszystko gotowe, a co do czego to nie ma, bo freeze. Rzucilem papierem, zmienilem robote, kasa lepsza niz na offie w Stejcie i jedyne czego zaluje to ze tak pozno sie zdecydowalem na zmiane.

Byly pracownik

Jak na A1 miałem 5500. Dostałbym 8500?

@Inna firma

dokładnie też udało mi się przejść na 8.6k gdzie stejt nigdy nie dałby rady mi takich pieniędzy zaproponować

Mbappe
@Inna firma

Zrobiłam tak samo, dobry ruch. Obiecują przez rok awanse i co 2-3 miesiące mówią, że trzeba jeszcze chwilę poczekać. Szybkie wypowiedzenie jak shoty Mbappe i 3k brutto więcej u konkurencji. Jeśli ktoś ma podobną sytuację, to polecam się zastanowić nad egzystencją, a raczej agonią w SS.

Gall Anonim

3/4 firm na rynku da wiecej. Stejt jest troche ponad Biedronka i KFC.

Coś za coś

Może i w State Street nie ma zbyt wysokich zarobków, ale za to nie ma work life balance

@Coś za coś

Jedyny plus Stejta to ze trzeba sie postarac, zeby stad wyleciec. Wiecej plusow nie ma.

Już od dawna wchodzę na to forum i zgadzam się w 100% ze wszystkim co jest tu napisane. Jeśli planujesz tu pracować to tylko max na rok by zdobyć jakieś doświadczenie a po tym należy się jak najszybciej się ulatniać. Wytrzymałam tu ponad rok i wreszcie uwalniam się od tego (usunięte przez administratora) Zastanawiam się od czego zacząć bo jest wiele do powiedzenia zaczynając od wyzysku, niesprawiedliwości czy tej marnej pensji. Pracowałam na A1 ponad rok na awans nawet nie liczyłam patrząc na to, że u siebie w teamie miałam osoby, które dostały się na A2 w kwietniu i do tej pory pracują na doerce. Większość teamu odeszła, zwłaszcza A1 bo każdy już miał dosyć tego wyzysku i bezmyślnego klepania. Był taki moment gdzie dosłownie każdego miesiąca ktoś odchodził zwłaszcza te bardziej ogarnięte i doświadczone osoby. Kolejna sprawa jest pensja czyli marne 4.4k brutto, które otrzymywałam - jedno słowo żenada. Wielokrotnie pytałam się o wyrównanie do reszty A1 które zarabiały 5k brutto, zwłaszcza chodziło mi o wyrównanie do osób, które zostały zatrudnione po mnie ale spotkałam się z odpowiedzią, że “taka jest polityka firmy, jest freeze, no bez przesady raczej dadzą podwyżkę w przyszłym roku czy no nie da rady teraz ale w kwietniu w przyszłym rok chyba tak ” - po tych słowach podziękowałam i wiedziałam, że to czas na znalezienie nowej pracy. Najbardziej uwłaczające w tym wszystkim było to, że uczyłam procesu new hireow, którzy zarabiali więcej niż ja. Już nie wspomnę o tym, że gdy ktos wypadl z coveru zazwyczaj to ja dostawałam najcięższe taski czy miałam taki cover, że musiałam robić kilka klientow na raz. Potrafiłam się też spotkać z pretensjami czy nawet pogardą, że „czemu coś nie było zrobione szybciej” ( pragnę dodać, że wszystko zawsze było zrobione przed deadline). Treningi w tej firmie też są tragedia, gdy coś się posypie nawet czasem SA czy Officerowie nie potrafią sobie poradzić. Wiele A2 w moim teamie, gdy coś się posypało potrafiło pytać się A1 o pomoc czy uciekało na awaya a potem zdziwione wracały przed deadlinem „że jak to issue jeszcze nie jest rozwiązane?!???”. Wielokrotnie też zachodziła taka sytuacja, że byłam wrzucana na coś bez treningu i wymagano bym robiła fundy, które pierwszy raz widziałam na oczy bo przecież „tam są łatwe taski dasz radę” czy też spotykałam się z „a to sobie otwórz procedurę i działaj”. Nie wspomnę już z codziennym użeraniem się z Maj Friendami, którzy potrafili zepsuć nawet najprostsze rzeczy. Na zakończenie chcę jeszcze raz podkreślić- kto może niech ucieka w miarę szybko bo szkoda tracić czas na monotonne klepanie dzień w dzień tego samego i do tego być traktowany z pogardą.

No i co z tego, że ma inne działy? 80% tej firmy działa w taki sposób jak opisuję a kto mądrzejszy to wie, że nie warto dawać się (usunięte przez administratora) przez nich za te żałosne pieniądze i przy okazji tracić zdrowie psychiczne

Asia
@były pracownik

Jaki to dział?

2024

Czy w 2024 będą premie roczne, czy tez brakuje $$? Czy jest szansa na awans, jakis częściowo odblokowany freeze?

nowy
@2024

premie beda normalnie, awansów nie bedzie bo planowany freeze jest do konca 2024, no chyba ze na rynku bedzie super sytuacja to skonczy sie szybciej

@nowy

Awanse beda, ale bardzo malo. Na pewno nie bedzie zatrudnien. Firma liczy jeszcze na redukcje liczby pracownikow.

Awans
@nowy

Czy coś nowego wiadomo na temat awansów w 2024, czy są już jakieś plany?

@Awans

Beda, ale bardzo male i musi byc dobre business justification. Pierwsze awanse od 1 kwietnia

SZOK
@Olo

Serio dopiero od 1 kwietnia czy po prostu prima aprilis xD

wuja
@SZOK

przecież awanse już są, na town hallu mówili że ludzie podostawali w listopadzie i grudniu

Odszedlem
@nowy

Ale jaka poprawa sytuacji, unas team i caly departament kwitnie, co raz wiecej clientow , co raz wiecej transakcji , wieksze portfolio od kazdego tego nabytku sa pobierane oplaty!!

@Odszedlem

Podsumowujac: Mamy wiecej roboty, a placa ta sama

Robert
@Marcin

Podobnie jak u nas. Połowa teamu odeszła, pracy coraz więcej, pieniądze te same, ale przecież "z nadzieją patrzymy w przyszłość"...

@wuja

Ile trzeba pracować w firmie by taki awans dostać? Lub co osiągnąć ?

Nikt

Wrzucono na nofluffjobs oferty pracy z widełkami w IT, dla potomności: - IT Audit Officer, 11 000 - 15 833zł - Senior Cloud Security IR Analyst, grade VP, 17 416 - 25 000 zł - Cloud Incident Responder, grade AVP, 25 000 - 32 500zł - Horizontal IT Audit, 23 500 - 33 333zł - IT Audit for Global Markets, grade VP, 23 500 - 33 333zł

@Nikt

Czyli takie same stawki dla IT jak dla finansów. Po taniości xD

@Nikt

To nie są wysokie stawki a wymagania z kosmosu (tj. normalne w IT, czyli trzeba coś umieć).

SS

Tylko to jest bardziej skierowane do studentów historii, acheologii etc. W State Street nikt nie potrzebuje zdolnych informatyków, oni chcą utrzymać status quo z systemami z XX wieku.

Janek

Bedzie jakies Christmas party? Pracuje pierwszy rok i nikt nic nie wie, nic nie slyszol

Sf
@Janek

A co firma dala na święta? Pkt na platformie?

ass-ociajte

W nowym roku bonus i podwyżka wypłacone zostaną w postaci dodatkowcych dni pracy z biura co przełoży się na dodatkowe koszty transportu i godziny spędzone w korkach oraz spadek produktywności z tym związany. Zapraszam viceprezdytentów na autostradę A4 albo północ Krakowa celem zapoznania się z korkami oraz spróbowania znalezienia miejsca parkingowego w biurowcu lub jego okolicy. Cała reszta mojej opini to powtarzanie komentarzy poniższych i z szacunku dla własnego czasu nie bedę się powtarzać.

Firma, ktora robi oszczednosci na pracownikach to najgorszy typ firmy jaki istnieje.

Szczere Zyczenia

Grunt, że dostajemy codziennie emaile z życzeniami WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU ! SPEDZCIE CZAS Z RODZINOM! Bo w nowym roku bedziecie chodzic do biura juz 3x w tygodniu :) Cieszcie sie poki mozecie :D

ass-ocjate
@Marcin

o jakich oszczednosciach mówimy, jak w biurze trzeba za wodę prąd i papier toaletowy płacicić jak się zmusza ludzi do przyjazdów

@ass-ocjate

O tych, ktore sa w tej firmie. Brak szkolen, zabrane wszystkie bonusy, punkty na swieta, smieszne premie i wynagrodzenie, obciety Luxmed.

GTR
@ass-ocjate

Prąd i tak jest płacony razem z najmem. Koszt papieru toaletowego, proszę cię... Chodzi o to, że jak siedzicie w domu, to januszowaty manager nie widzi, że pracujecie, nie dowierza, że się nie (usunięte przez administratora). Nie może tak być przecież! Macie klikać na ołpen spejsie, wtedy widać produkcję. Przecież firma stwierdziła, że etaty będą likwidowane. Żeby się jeszcze nie okazało, że macie czas nie klikać 8-9 godzin/dziennie na 100% obrotów, bo to oznacza, że co najmniej 1 fte jest zbędne. Dramat. Współczuję Wam tego, co się w tej firmie dzieje, ja się ewakuowałem 1,5 roku temu, gdy już było źle, ale obecnie to jest cyrk.

@GTR

To jest powod tych zmian. Wycisnac z pracownika jak najwiecej, bo moze jeszcze sie uda zredukowac liczbe pracownikow. 20% nizszy bonus, ale za to bedziecie chodzic do biura jeden dzien wiecej i macie robic wiecej. Uczciwe, prawda?

ass-ociajte
@GTR

jakby nie był płacony to ostatecznie przerzucany jest na najemce , chyba logiczne jest że jak windy nie ganiaja to się za prąd mniej płaci

OLA2

O jaki bonus chodzi ?

@OLA2

Bonus roczny który jest przyznawany w nowym roku jako taka premia ;)

@DownHall

Premie sa dla managementu i USA. Dla nas klepaczy sa zyczenia wesolych swiat i obietnice awansow (bez pokrycia).

@Marcin

Będą podwyżki ? nie wiemy. Będą awanse? nie wiemy. Ogólnie to nic nie wiemy, ale możemy obiecać, że kolejny rok będzie lepszy i bardziej ekscytujący. Mam nadzieję, że ufacie w zachodzącą transformację w firmie! Wystarczy, że poczekacie, a zobaczycie..... Jak nie dostajecie awansu, podwyżki, ale za to możecie dostać wypowiedzenie :D Ku chwale Stejta i SzCOOTA :)

jpa

Skąd info o tym 20%? I ile za achieved beda placic?

@jpa

Town Hall był na którym scott dał informację o redukcji bonusów. W zeszłym roku na achieved - 1450 netto +/-, resztę pozostawiam królowej nauk ;)

Pawel

Co nie zmienia faku ze bonusy i podwyzki beda niskie,.

@DownHall

To chyba wasz dzial mial jakies grosze w takim razie do wydania na was :D

IPA
@DownHall

O tak, kolejny rok będzie bardziej ekscytujący, przetrwanie w Krakowie za 3,5k bez czasu wolnego to właściwie sport ekstremalny xD Dawno bym zmienił pracę, bo to najlepszy sposób na podwyżkę w tej firmie, ale tylko oni dostosowują mi grafik do harmonogramu studiów...

@IPA

O wlasnym mieszkaniu pracujac w tej firmie mozna zapomniec. Ty jestes studentem i mowisz, ze 3,5k. Tutaj sa ludzie co maja po 30 lat i maja 3,5 albo 4,1k.

On9017
@Pawel

Poswiecac 8h dziennie plus czas na dojazd zeby w miesiacu zarobic 4000 zl to jest brak szacunku do siebie. Mlodzi ludzie siedza w Stejcie pracujac 170h miesiecznie za 4000 zl. Co wy za te 4000 kupicie? Oplacicie mieszkanie, jedzenie i dojazd do pracy? Wspolczesne niewolnictwo, a wy jeszcze klaszczecie uszami, bo pracujacie w wielkim amerykanskim banku.

Andrew

Jestem A1, nie dostałem w tamtym roku żadnej premii ani wyrównania do 5k

A co z nadgodzinami? Płatne, do odbioru? Czy jest ich dużo?

Zależne od działu. Czasem nie ma żadnych, czasem są nawet w weekend. Płatne lub do odbioru. To wszystko zależy od działu.

Nic nie dostaje, tani pracownik, siedzi dalej. Po co ma sie cokolwiek zmienic w tej firmie jak takie jednostki siedza i jedyne co robia to napisza komentarz na goworku. Co wiecej, mozna mu cos jeszcze zabrac, bo i tak nie odejdzie.

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1021.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 613, z czego 56 to opinie pozytywne, 153 to opinie negatywne, a 404 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1124 ocen.

State Street Bank Polska