State Street
counter
2 132 512 5 1
potencjalnie zainteresowany Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Czesc; Jak wyglada praca w Business Control? Warto? Polecacie? Jak atmosfera, kasa, mozliwosc rozwoju? Z gory dziekuje

Monia
Nazwa działu: Finanse

Witam :) Co to jest za dział Tax-Poland? Co tam się robi? Można się nauczyć czegoś z podatków, co mi się potem przyda w pracy księgowej? Jestem po finansach i rachunkowości i chciałabym pracować jako księgowa.

Xxxxxx Nowy wpis
@Monia

W dziale Tax-Poland liczy się taxy :D księgowość funduszy różni się od zwykłej księgowości.

Monia Nowy wpis
@Xxxxxx

To tam nie naucze sie nic o VAT i CIT? Nie przyda mi sie nic do pracy w ksiegowosci?

Stażysta Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Dostałam informację, o tym że dostałam się na staż. Lecz nie odpowiada mi dział, do którego mnie przypisują. Czy jest możliwość zmiany?

ala

Witam, jakie wynagrodzenie dają na start oraz jakie wymagania są stawiane kandydatom? Angielski, excel itp?

@ala

2639 netto, potem 3100 netto zależy od działu, ale przeważnie Excel i angielski. Starczy.

Marek
@Adam

Rozumiem a jakie trzeba mieć umiejętności oprócz angielskiego? Co w Excelu jest potrzebne i czy w pracy atmosfera jest ok czy są szkolenia przygotowujace do pracy?

Monica
@Adam

POTEM czyli kiedy? Po jakim czasie podwyzka?

@Monica

Z pol roku

Selionn
@ala

Niby angielski i wyższe wykształcenie. Połowa zatrudnianych osób jest bez wykształcenia finansowego, a jednak w trakcie szkolenia wymagają go, z kolei menadżerowie karzą uczyć się w domu. Trochę dziwnie, wiedzieli co biorą... Mówi się o szkoleniach w pracy, a jednak koniec końców masz się uczyć w domu, w swoim czasie wolnym...

Tak3Nie
Ala
@ala

Czy jest jakis test z excela? Jezeli tak, to jakie sa przykladowe zadania?

@Ala

Vlookup + privot table

Pawel
@Ala

Hej. Nie ma żadnego testu. Jest zapytanie , jakie znasz funkcje w excelu. Z jakich funkcji wczesniej korzystałaś? Koniec Jeżeli chcesz wiedzieć jakie są pytania zostaw maila to mogę Tobie podesłać.

Pawel
@ala

Wynagrodzenie na strat waha się w przedziale od 3500 do 4200 brutto. Zależy to od Twojego doświadczenia. Znam ludzi którzy zaczęli od 3500 brutto i znam takich którzy dostali ofertę 4200 brutto na pozycje A1. Podwyzka również jest zależna od Twojego zaangażowania i efektów pracy. To jak szybko się uczysz i jak szybko stajesz się samodzielna. Nie jest ona wysoka i bardzo indywidualna prawie zawsze w momencie otrzymania umowy na czas nieokreślony. Podwyzka jest tez zależna od tego ile otrzymałaś na początku. Firma ma na każdym stanowisku widełki na A1 to pewnie od 3500 do 5500 brutto jeżeli jest w dole i się sprawdzasz dostajesz wysoka podwyzeke jeżeli jesteś w środku to mała. Jeśli chodzi o wymagania to w zasadzie jedynym jest angielski. Firma wychodzi z założenia ze reszty nauczy. Nie mniej są pytania finansowe na rozmowie wiec aby się dostać trzeba się trochę przygotować.

Niki
@Selionn

Dokładnie, trzeba się uczyć w domu, jednocześnie mój buddy (a już raczej kapo) pilnował, żebym nie mógł wziąć żadnych notatek, wiec uczyć się w domu nie było jak. Wiele pojęć jest nowych i bez powtórzenia tego w domu naprawdę jest ciężko. W tym samym dziale każda osoba wprowadza inne zasady.

Sssss
@Pawel

W zespołach, w których pracuje się w innym języku niż angielski dostaje się dodatek językowy, wtedy wychodzi ok 3000 netto na początek i 3500 po przejściu na umowę na czas nieokreślony

olo
@Pawel

Siema, możesz mi podesłać pytania na meila? dzieki :)

@ala

Firma nie wymaga w sumie żadnych umiejętności. Ale również nie nauczy Cię niczego. Jeżeli szanujesz swój czas to sobie odpuść.

Tak2Nie1
Stażystka 6_07
@Pawel

Hejka :) mi tez mógłbyś podesłać te pytanka? :) Zostawiam mejla: kamaaa1997@gmail.com

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

L
Użytkownicy czekają na odpowiedź 12 dni.

Co sądzicie o Depositary Analyst ?

Arek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.

Co sądzicie o Fund Accounting? Jaka jest specyfika pracy stażysty? Zastanawiam się nad tym działem w przyszłym roku i chciałbym nieco się o nim dowiedzieć. Proszę tylko bez szydery czy straszenia. Co robi taki stażysta? Czy bez wykształcenia ekonomicznego dam radę? To w końcu rachunkowość. Z góry dzięki.

Kam

Czy jest ktoś kto dostał sie do Fund Accountant (mail z pozytywnym wynikiem rozmow kwalifikacyjnych ) a nie ma dalej zadnych informacji? U mnie mija juz ponad miesiąc a rekruterzy z indii dalej nie mają zadnych informacji.

Ja
@Kam

FA? Ciesz się, że sie nie odzywają. Praca tam to koszmar, siedzisz po nocach, o odejściu od komputera nawet nie myśl. Chciałbyś zjeść obiad, bez szans. Jak najdalej od tej firmy.

Ja
Nazwa działu: Finanse

Absolutnie niekompetentna kadra managerska. Wykorzystywanie pracowników, podczas gdy manager nic nie robi to standard, siedzenie w pracy do późnych godzin nocnych i żałośnie niska pensja. Awans? Jeżeli chcesz nałożyć na siebie 2x więcej obowiązków, a w zamian dostać śmieszną podwyżkę to proszę bardzo. Jeżeli ktoś chociaż minimalnie szanuje siebie i swoje zdrowie psychiczne niech trzyma się jak najdalej od tej firmy.

Tak5Nie
Kamil

Ile czeka się na kontakt? Zaakceptowałem ofertę na staż (dostałem się), mija 10 dzień, wypełniłem taski, które mi wysłali, ale na razie nikt się ze mną nie skontaktował. Miał ktoś podobny problem?

P
@Kamil

Ja czekałam jakieś dwa tygodnie chyba. W końcu dostałam tel, ze na drugi dzień przyjdzie do mnie kurier z umowa

Adam

Jak wygląda sytuacja w IT? Atmosfera się jakoś różni? Bo jednak specyfika pracy inna, więc i takiej presji nie powinno być. Widełki na poszczególne stopnie są wyższe czy takie same jak w działach finansowych?

Pataaa13
@Adam

W IT sytuacja wyglada zupełnie inaczej. Pracuje się naprawdę super, bez stresu. Zarobki bardzo przyzwoite :)

@Pataaa13

@Paataa13 Dzięki! Czy dostaje się również telefon? Słyszałem, że zaczynacie działać na Teams, więc dobrze byłoby mieć mobilną aplikację w razie czego.

Pi

Cześć. Czy wiecie jak wygląda rozmowa rekrutacyjna (drugi etap) na webex z pracownikiem biura? Dokładnie na praktyki letnie. Czy są zadawane pytania odnośnie wiedzy finansowej? Jeśli tak, to jakie?

Elo
@Pi

Odpuść sobie praktyki letnie, to strata czasu i pieniędzy.

jasiep
Użytkownicy czekają na odpowiedź 34 dni.

Interesuje mnie oferta: AML/KYC Lead Analyst, Senior Associate Jak wygladaja zarobki dla seniora jak chodzi o AML? Jak wyglada tepo i dynamika pracy w dziale AML? Czy jest duzo pracy, presji i zapierdziel, czy moze na spokojnie? Czy mozna sie czegos ciekawego nauczyc w tej firmie? Prosze o szczere opinie

Michał

Hej, czy nadal są freezy na przyjmowanie nowych osób ?

Tak

Karolina

Nie

Kasia
@Michał

Jest rekrutacja, ale wyłącznie na krytyczne role.

magda_len
Użytkownicy czekają na odpowiedź 38 dni.

Czy ktos moze sie wypowiedziec jaka jest atmosfera pracy w zespole do spraw transakcji ? Jakie sa realne godziny pracy? Jak wyglada praca z domu? Czy jest duzo nadgodzin?

Mobbing

Jesli masz pchote na mobbing zapraszam! Osoby ktore glosna o tym mowia sa usuwane i nagle info ze tej osoby nie ma i juz.

Andrew
Nazwa działu: Finanse

Praca bardzo stresująca. Bez chwili wytchnienia. Dużo sukinkotów. Nie polecam.

Tak3Nie
Rhoxx
Nazwa działu: Finanse

Cześć! Niedługo mam rozmowę o pracę na stanowisko Derivatives specialist, associate 1. Nie mam doświadczenia w instytucjach finansowych, dopiero studiuję (inż), a z finansami wiążę magisterkę i dalszą przyszłość. Czy praca w SS może przynieść dobre perspektywy? Proszę o krótkie streszczenie obowiązków/ opis pracy na tym stanowisku. Najważniejsze: jakieś podpowiedzi na samą rozmowę o pracę, czego się spodziewać/ co powtórzyć?

Ewelina
@Rhoxx

Oj, nie rob tego. Straszna orka, duzo nadgodzin i zmiany 7-15 i 10-18. Jak dodasz nadgodziny to konczyc 19/20.

qwasa

W jakich godzinach pracuje się w AML lub Tax?

Ewelina
@qwasa

8-16

paolap

Hej, czy dalej wymagane jest na starcie podpisanie lojalki na 18msc? Czy jest to juz nieaktualne?

Renata
@paolap

Nie słyszałam o tym a pracuje ~ 2 lata.

Att
@paolap

Cześć, Lojalkę dostajesz jedynie w momencie rozpoczęcia pracy ze szkoleniem zamiejscowym (np. zatrudniasz się w Gdańsku, i na początku pracy wysyłają cię na trzy miesiące do Krakowa/Luksemburga/Londynu). W każdym innym przypadku lojalki nie obowiązują.

Nazwa działu: Finanse

Witam Startując po studiach od poziomu A1 po jakim czasie można pracować z domu i ile dni w tygodniu? Mam małe dzieci i zastanawiam się jak to wygląda w praktyce

@zolagata

Dodam, że chce rekrutować na stanowisko "Praca w finansach dla absolwentów, Associate 1 Analiza do spraw Raportowania Finansowego Analiza Finansowa Analiza Ryzyka Analiza Zgodności Procesów Inwestycyjnych Dział Operacji Globalnych Księgowość do spraw Funduszy Przeciwdziałanie Praniu Pieniędzy" Więc generalnie nie wiem gdzie ostatecznie mogłabym trafić.

Halina
@zolagata

Zależy jaki team, myśle ze 2 dni w tygodniu to taka górne granica - +- po pół roku można zaczynać wfh.

@zolagata

Ja zaczęłam pracować z domu po trzech miesiącach. Wszystko zależy od teamu oraz stopnia Twojej samodzielności.

@.

po trzech miesiącach jeden dzień w tygodniu z domu?

@zolagata

Teraz z uwagi na korone masz od razu full time home office

Byłem
@zolagata

Odradzam operacje globalne. Szkoda nerwów.

Dominika
@Byłem

A ktore teamy to operacje globalne? Co tam sie robi?

Zostaw merytoryczną opinię o State Street - Gdańsk

Chcę opublikować: