State Street Bank Polska

Kraków

Ocena pracodawcy 4/6

na podstawie 448 ocen.

Rozmowy kwalifikacyjne w State Street Bank Polska

Kandydat 2017-07-12 18:21 przez Atila

Przebieg rekrutacji

Dwa telefony z Indii. Panie miłe, niestety nie da się nie wyczuć małych prowokacji i tego, że rekruterki korzystają z jakichś scenariuszy rozmow, takie bahawioralne prowokacje ;) Pierwsza poinformowała mnie o możliwości negocjacji wynagrodzenia, przytaknęła przy sugerowanej kwocie. Druga tymczasem totalnie to ścięła, moze to taka gra. Dobry, zły policjant. Próbowała mnie zniechęcić do pomysłu negocjowania na rozmowie z managerami. Usilnie dopytywała, czemu wybrałem entry level z moim doświadczeniem. Usilnie tłumaczyłem jej, że mi to nie przeszkadza. Jestem wspaniałym pracownikiem i szybko awansuje :P Dodatkowo zapytała o nazwę innej firmy do której rownież aplikowałem. Ale o niczym takim nie wspominałem ;) Cwaniaki! Pytali oczywiście o studia, doświadczenie, o firmę, nie było pytań finansowych, raczej o prace w zespole, komunikowanie się w nim itd. Pojawila się deklaracja o przekazaniu CV dalej. Proces rekrutacji jest do D w mojej skromnej opinii. Nie jest trudny, ale męczący i zdehumanizowany. Tak bym to ocenił. Nie będę płakał, jeżeli o mnie zapomną i nie zadzwonią. A podobno się to zdarza :D

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Summer Intersnhip 2016-05-22 23:05 przez Anniks

Przebieg rekrutacji

2 rozmowy telefoniczne z rekruterką z Indii; po przejściu 2 etapu rozmowa z 2 managerami w biurze

Pytania

pierwsza ogólna na temat posady- od kiedy do kiedy, wynagrodzenie; studia- powiązane przedmioty itp. Druga rozmowa- część merytortyczna: bonds, stock, investment fund, investment bank, derivatives, option, NAV; część behawioralna: co wiesz o SS, dlaczego SS, naturalny talent, przykład pracy w grupie/pod presją czasu, co potrafimy w excelu. Rozmowa w biurze- pytania behawioralne: dlaczego ja, dlaczego SS, co wiem o SS, opisać pracę w grupie- coś poszło nie tak, deadline- kilka pytań co robimy w danej sytuacji, coś o sobie, swoje zainteresowania, powiązane przedmioty na studiach, dlaczego finanse. Cześć mearytoryczna podobno do tej z 2 etapu. Bardzo miło i przyjemnie za równo z Paniami z Indii jak i w biurze.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

risk analyst a1 2015-08-24 14:39 przez Kandydatka

Przebieg rekrutacji

Dwie rozmowy telefoniczne po angielsku, z managerami angielsko polska, bardzo fajna atmosfera, konkretne pytania

Pytania

Dlaczego chce pracowac w state, problemy w pracy w grupie, czy wole pracowac sama czy w zespole, scenki rodzajowe, czy moge zostawac po godzinach, doswiadczenie w pracy, pytanie o hobby, finanse (akcje, obligacje, opcje, derywaty, ryzyko-rodzaje i metody pomiaru, pytania matematyczne)

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Compliance Analyst 2015-08-13 22:48 przez klajvert

Przebieg rekrutacji

2 rozmowy przez telefon (po Angielsku). Następnie zaproszenie do biura - rozmowa z managerami. Pytania bardzo podobne. Część po angielsku, część po polsku.

Pytania

Pytania zarówno o sobie, doświadczenie, studia, jak i z dziedziny finansów, co to jest fundusz, akcje, obligacje itp. Jakie projekty robiłeś poprzednio? Doświadczenie w pracy w zespole. Mocne i słabe strony, Jaki przedmiot na studiach najbardziej lubiłeś i odwrotnie.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Fund Accountant 2015-07-21 19:19 przez stejt.cracow

Przebieg rekrutacji

Ok. 2 miesiące temu przeszedłem pozytywnie rozmowę rekrutacyjną do firmy State Street. I etapem były rozmowy telefoniczne z osobami z Indii (posiadają one dosyć specyficzny akcent i czasem trudno zrozumieć co mówią, ale wystarczy poprosić o powtórzenie i nie ma żadnych problemów). Rozmowy w całości były w języku angielskim, jeśli jest się przygotowanym to nie sprawiają problemu. Po pozytywnym przejściu rozmów telefonicznych jest spotkanie z managerami w biurze w Krakowie. Atmosfera jest na prawdę pozytywna i raczej rozmowa przebiegała bez większego stresu. Na prawdę polecam wszystkim, którzy szukają pracy w branży finansowej.

Pytania

Pytania są podzielone na tak jakby 3 działy: - pytania ogóle o CV, przedmioty na studiach, obowiązki w poprzedniej pracy itp. - pytania z pojęć finansowych, - pytania behawioralne. jeśli ktoś zainteresowany jest pomocą przy aplikacji to proszę pisać na maila : stejt.cracow@tlen.pl [stejt.krakow@tlen.pl juz nie uzywam] mam opracowane pytania oraz pojęcia finansowe, które w zdecydowanej większości się powtarzają :-)

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)