Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Snikers

Kiedy wysyłane są wyrównania na konto?

@Snikers

Masz na myśli premie roczne? Jeśli tak, to do 15 marca br.

Stejtowiec

W tej smiesznej firmie officerowie, AVP, VP, MD i nawet Scott nic nie moga. To jest stworzone tylko po to, zeby robic oszczednosci i spelniac rozkazy z gory. Tutaj nikt o niczym nie decyduje, jesli nie ma approvala z zagranicy. Dlatego tutaj jest taki balagan

Ciekawy

Wie ktoś co to za networking event dziś?

masza

Siema, jakie widełki na A1 ?

Bullsh

Od 6k? No nie, osoby zatrudnione po październiku zarabiają 5k, potem 5,5k

typowe rekrutacyjne

R

Pytanie do OFFicerow. Jak u was wygladała podwyżka i bonus?

Mike

A w jakich widełkach miałeś pensję że nie dostałeś podwyżki? W górnych? A może miałeś już widełki off+, czyli 420 grade?

Mike

Dzięki za odpowiedź. A ile teraz plus minus 500 zł wynoszą górne widły?

Dorota
@R

Podwyżka 900 zł, bonus 8500. Mogło być lepiej ale też i gorzej.

Ja dostałem 500 zł podwyżki, pensja po zmianie 14000 , bonus 8300 brutto. Tak jak ktoś napisał mogło być lepiej mogło być gorzej. Widełki na Officer 12-17 plus minus gdzie realnie myślę że średnia z 13-14 brutto w firmie dla ludzi z wewnątrz. Z zewnątrz są chętni na dawanie 15k plus jak ktoś ma doświadczenie odpowiednie i mają ciśnienie.

@SASA

Podzieli się ktoś informacją ile zarabiacie na SA wraz ze stażem pracy?

Skott

Mi się w SS podoba, po 1,5 roku na A1 dostałem podwyżkę z 5,5 tys. zł na 6,5 tys. zł + premia roczna 3000 zł. Wystarczy się upomnieć o swoje, a nie tyrać za grosze :)

Ajedynka
@Skott

Prawda. Ja pracuje od stycznia na a1 i dostałam na start 6000 brutto bez żadnych negocjacji z mojej strony

SA

Ja na SA dostałem całe 5,5% i 520 zł brutto podwyżki, i to z oceną 4. Widać jak SS dba o pracowników, nawet mając ocenę 4 nie można liczyć na podwyżkę wyższą niż podwyżka minimalnej, o wyrównaniu inflacji nie wspominając.

Sa 2
@SA

To znaczy że miałeś do tej pory jakieś 9400 brutto na SA, to i tak nieźle jak na standardy.

@Sa 2

W tym roku to juz przegieli. Na SA z 4 dostalem 6300 brutto premii i 4% podwyzki. Realnie bede pracowal w 2024 za mniej niz w 2023 pomimo wiekszego doswiadczenia. Uslyszalem ze moze dostane awans jak dalej bedzie 4 w przyszlym roku. Rzucili marchewke, bo to nic nie kosztuje. W weekend leci update CV i odchodze z tego cyrku opartego na hipokryzji i (usunięte przez administratora). Zero poszanowania dla pracownika.

Kolo

A jaka tam warunki pracy bo z tego co pamiętam to była masakra. Brak laptopów, nawet brak ekspresu do kawy :)

Big Johnsonn
@Kolo

Laptopy della eleganckie, a ekspres na kazdym pietrze, SS dba o pracowników

Dostales na A2 2100 brutto bonusu?? Jak to mozliwe, A1 dostaja po 2500. Miales chorobowe jakies dlugie?

Olo

W tym roku budzet byl na tyle niski, ze faktycznie managerowie musieli mocno ciac. Byle powod byl wystarczajacy, zeby nie dac podwyzki.

Jeszcze pracownik

Bonusy dno totalne, odejmijcie sobie 20% od bonusu z zeszłego roku to wam wyjdzie ile. Podwyżki takie że żal pisać, grade środkowy, staż pracy taki że już bliżej do eme niż dalej

Moze niektorzy z was slyszeli o syndromie gotujacej sie zaby. Zabe wklada sie do garnka z ciepla woda i powoli sie ja podgrzewa. Zaba jest zmiennociepla, wiec przystosowuje sie do panujacych warunkow. Dopiero jak woda sie gotuje, zaba postanawia wyskoczyc, ale nie ma energii, bo zuzyla ja na adaptacje do panujacych warunkow. To samo dzieje sie z wami drodzy pracownicy State Street. Firma co roku pogarsza wam warunki pracy. Zabiera pizze, bilety do kina, pieniadze na swieta, daje wiecej obowiazkow, bo inni odeszli. Narzekacie, ale sie przyzwyczajacie i siedzicie dalej. Dopiero po kilku latach postanawiacie odejsc, ale jest za pozno. Nic nie potraficie, nikomu nie jest potrzebna wasza znajomosc procesow. Trafiacie do innej firmy i musicie sie uczyc wszystkiego od nowa tak jak student. Taki wasz wybor, ktorego skutki poczujecie niedlugo. Bedziecie zalowac czasu spedzonego w Stejcie.

Zmotywowani wysokimi premiami i podwyzkami, ruszamy do pracy zarabiac kase dla korporcji. Ciesze sie, ze SSB traktuje pracownikow fair i z szacunkiem i przyznaje premie i podwyzki proporcjonalnie do osiagnietego zysku.

Barbar Taraa

Pracuję tu już 8 lat i niestety nie sposób nie zauważyć że Polski oddział to od jakichś trzech lat równia pochyła w dół. Eldorado się skończyło a w raz z nim czasy podwyżek, miłej atmosferki, przyjemności z tej pracy, możliwości naprawdę bardzo szybkiego awansu (moi koledzy od zera do officera awansowali nawet w 3-4 lata). W zamian za to, dostajesz robotę osób które odeszły bo nowych nie zatrudnią, kolejne nadgodziny, praca nawet 13-14 godzin dziennie, brak podwyżek i premii, średniowieczny żałosny sprzęt i software, (usunięte przez administratora) Scottów i innych pozorantów na temat naszej przyszłości tutaj. Wszyscy plują na siebie jadem i zaczął się wyścig szczurów którego naprawdę nie widziałem tutaj w poprzednich latach. Polski oddział upadnie i myślę że to jest kwestia paru lat max, nie warto już wiązać z tym miejscem jakichkolwiek nadziei. Dla osób które tym sterują jesteś tylko kosztem w Excelu, a ten koszt już się nie zgadza od dawna

Zenek

Sport kosztuje więcej niż 120 pkt kafeterii. Pracując w SS,jak manager zgarnie dla siebie wszystkie dodatki to nie pozostaje nic oprócz pracy bez przyjemności.

Emil

Siemaneczko a czy ktoś z was coś wie o awansach czy faktycznie w związku z tcp się one odbywają czy dalej freeze?

Zażenowany

Firma pełna hipokryzji i braku poszanowania dla pracowników. Hasła o work-life balance, use your voice to tylko puste gadanie. Jak przychodzi co do czego to pracownik przestaje się liczyć. Kłamstwo w tej firmie jest obecne na każdym szczeblu. Kłamią managerowie, kłamią AVP i VP i kłamie cały management, co zresztą widoczne udowodniono podczas wdrażania mybenefit. Scott przestał sobie już radzić z sytuacją w firmie. Mam na myśli ogromną frustrację i rotację. Popełniono przez ostatnie 2-3 lata masę błędów, których efekty widoczne są dzisiaj. Żeby jakoś spełniać cele i oszczędności narzucone na Polskę, oszczędza się na pracownikach i w twarz im się kłamie, że sami tego chcieli to dla ich dobra. Zabierali płatne OT - to dla waszego dobra, bo work-life balance. Zabierali pieniądze z social fund i zmuszali do multisporta - chcieliście multisporta, a dla nas jest ważne wasze zdrowie i kondycja. Ucinali pakiet Luxmed - i tak oferujemy więcej niż rynek. Work from home - nikt was nie zmusi do pracy z biura. Dzisiaj przyszedł mail, że jak ktoś nie będzie chodził do biura to się może skończyć wypowiedzeniem. Teraz zabrali pieniądze z social fundu i zamiast tego jakieś śmieszne punkty - sami tego chcieliście w ankietach, mówiliście o tym na town hallu, więc wam to dajemy, a po drugie ustawa nas zmusza. Jak ludzie na yammerze zrobili burdę, to się okazało, że nagle łaskawie pozwolą wykorzystać to na zakupy spożywcze, ale tylko raz i przez 2 miesiące. Dodatkowo (usunięte przez administratora) tekst Scotta, że niewłaściwe komentarze bedą uswane. Ludzie! Opamiętajcie się, bo oni wam plują w pysk i mówią wam, że pada deszcz. Szanujcie się. Szukajcie sobie innej pracy i opuszczajcie ten cyrk. Naprawdę jesteście warci tego, żeby być szanowanym w miejscu pracy. Życie jest za krótkie, żeby marnować czas na firmę, w której jesteście tylko numerkiem, który łatwo można zastąpić. A jak będziecie za dużo pyskować to szybko was ukarają.

@Zażenowany

Właśnie! Popieram całym sercem powyższe.

bolo
@Zażenowany

"Jak ludzie na yammerze zrobili burdę, to się okazało, że nagle łaskawie pozwolą wykorzystać to na zakupy spożywcze, ale tylko raz i przez 2 miesiące." Piękny wstęp do CBDC.

Wika
@Zażenowany

Czy dostaliście lub dostaniecie jakis bonus na święta?

@Wika

Hehe i tu jest problem. Bo właśnie bonus na Święta w ssb już był.

głos ludu
@Wika

Premia, to właśnie te punkty, które maja tyle obwarowań, że ciężko je wykorzystać tak, żeby nie przewalić na głupoty. Dziękuję, do widzenia.

Artur
@głos ludu

Cześć, mam teraz ok 900 pkt na mybenefit czy to znaczy , ze każdego miesiąca przez kolejny rok będzie z tej puli znikać 70 pkt za karte MultiSport? Nie wiem czy te 900 pkt to Christian bonus czy to już punkty na poczet Multisporta?

Teo
@Artur

Te punkty, które masz, to była większa przedświąteczna transza i możesz je od razu wykorzystać. Później co miesiąc będziesz dostawał nie mniejsza ilość punktów, która wystarczy na opłatę za kartę Multisport.

Teo
@Teo

Korekta: co miesiąc będziesz dostawał mniejsza ilość niż w grudniu.

SO
@Teo

Ile będzie wpadało co miesiąc?

@SO

Kolo 70

SO
@Marcin

Ok, dzięki. Bez szału. W obecnej firmie z tym systemem wpada dokładnie 263 co miesiąc.

@SO

Ale to jest State Street i tutaj na nic nigdy nie było, nie ma i nie będzie pieniędzy. Ta firma nie ma ani jednej rzeczy, która wyróżnia ją na tle konkurencji.

@Michal

Oj nie przesadzaj, mamy parking w centrum przymorza :P

Jeśli masz na myśli gdański oddział, to formalnie jest on a Oliwie, także tego parkingu na przymorzu też nie ma, jak cos

Michal

Co to zmienia, czy to Przymorze, czy Oliwa?

Byly
@Zażenowany

Ja się zwolniłam kilka lat temu i wtedy już robiło się (usunięte przez administratora) a teraz jest mega (usunięte przez administratora) :) potwierdzam - managerowie są tam zatrudnieni do kłamania. Żadnej wiedzy merytorycznej nie maja:) a pracownika trzeba wycisnąć jak cytrynę i zastąpić nowym - ot polityka firmy.

Nddn
@Zażenowany

Haha a wy co nie potraficie tego waszego Scotta (usunięte przez administratora) ? No przecież tacy agresywni na drodze jesteście a tutaj takie sieroty

Nddn
@Byly

No wy tylko zwalniać się potraficie i uciekać. Haha

@Zażenowany

Ja tam jestem zadowolony. Nie ma pracy idealnej, a ze wszystkich dotychczasowych, które miałem tu czuje się najlepiej choć paradoksalnie nigdy w życiu bym nie powiedział, że będę kiedykolwiek miał do czynienia z korporacją z branży usług finansowych.

Ktos
@Zażenowany

Chyba zależy od działu to OT, ja mam niezmiennie płatne

MgrPoeta
@Zażenowany

Zapomniałeś wspomnieć o wzrastającej presji, (usunięte przez administratora)i donosicielstwi, ale ogólnie zgadzam się :)

Eve1
@Zażenowany

Hej. Jak dobrze, że stamtąd uciekłam około 2018r. Darmowa kawa, owoce we wtorek... Dzięki, kupię sobie. Tragedia totalna. Brak czasu na wszystko, totalna porażka. Kurs komp? Zapomnij, kurs językowy? Nie ma czasu... Komp, komp i jeszcze raz porażka...

Ex
@Eve1

Potwierdzam, zmarnowałem tam prawie dwa lata przychodząc zupełnie z poza branży, bo ktoś nawciskał mi, że to świetne miejsce na start w finansach i spora dawka wiedzy. Po tej zawrotnej karierze wiedziałem o bankowości mniej niż w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, bo ilość codziennych błędów i niedopowiedzeń nauczyła mnie tylko, że teoria swoje, a rzeczywistość swoje i finanse wyglądają jak w wilku z wallstreet, a nie zgodnie z regulacjami. Jeżeli czegokolwiek się nauczyłem, to od ludzi z zespołu, oczywiście jeśli jakimś cudem mieli czas, bo firma robi wszystko, żeby pracownik się nie rozwijał, był zawalony robotyczną pracą i wiązał się z nimi przez brak alternatyw. Do tego po podwyżce z rokiem stażu zarabiasz mniej niż nowo przyjęci, a na pytanie o ten paradoks słyszysz, że przecież dostałeś roczną premię... 800zł. W tej firmie wszystko działa na odwrót.

a69
@Zażenowany

minął rok a tam jest tylko gorzej

Taktoja
@Zażenowany

Pracuję w tej firmie 9 lat. Nic dodać nic ująć, a z roku na rok zamiast lepiej jest coraz gorzej. Człowiek pracuje i się stara, a tu śmiechu-warte bonusy i podwyżki takie, że na waciki może nie wystarczyć. Kiedyś chociaż ta firma się broniła możliwością szybkiego awansu, teraz tu nie ma nic, czego choć minimalnie ambitna i szanująca osoba by oczekiwała. Zdecydowanie nie polecam i jak możecie to omijajcie szerokim łukiem

ExSlave

Kochani, dear all! Uciekać i trzymać się z daleka! pamiętajcie, jesteśmy low cost location. I tyle albo aż tyle. Ma być tanio, nie po to jest Kraków żebyśmy zarabiali nawet połowę co Stefano w Mediolanie czy jakiś Andreas w Monachium. Szybko przyszło do PL, jeszcze szybciej pójdzie do Indii.

@ExSlave

Już to się dzieje. Kolejnym krokiem po freezie będzie tranzycja procesów do Indii. Po to zatrudnili 5k hindusów, żeby to teraz tam przenieść. W State Street dobrze już było.

@ExSlave

State Street traktuje pracowników jak tanią siłę roboczą. Zapłacić mało, wycisnać jak cytrynę i nic w zamian. Ludzie robią studia 5 lat, uczą się, uczą się angielskiego, mają nadzieję na jakaś karierę i dobrą pracę, a w zamian orka jak w fabryce na taśmie. Poganiają jak na plantacji bawełny tylko bez bicza. Nie polecam nikomu i szanujcie się. To jest jedno z najgorszych miejsc do pracy w Trójmieście

Tajemniczych procesach? Ty wiesz że reguluje nas prawo w pracy ? Tak to już wszystkie procesy były w Indiach jeżeli chodziło by wyłącznie o kasę. Jak wasza wiedzą to kopiuj wklej to faktycznie dobrze trafili na taniego pracownika w Polsce xD

Jurek

Czy w statestreet jest możliwość pracy na 1/2 etatu?

to dobrze

mnostwo osob chce na poltora etatu pracowac bo wiecej zarobi. Wiec to akurat duzy plus ze jest wystarczajaco pracy

tav
@Jurek

Kiedyś tak przyjmowali i wiązało się to z niższą podstawą, obecnie raczej wyłącznie praktykanci i to na 3/4. Jak szukasz pracy dorywczej idź na bar, w weekend zarobisz więcej niż tutaj w miesiąc, bo na 1/2 etatu z 4400 dostałbyś jakieś 1500zł.

@Jurek

Tak, sa takie dzialy. Ja na studiach pracowalam najpierw na 1/2 a potem na 3/4 przy umowie flex (ukladanie sobie grafiku według potrzeb).

Baton

Wiecie może co jest z wypłatami?10 wypadał w sobote.Nie powinniśmy jej dostać w piątek?

tav
@Baton

Pozmieniaj filtry w aplikacji bankowej. Możliwe, że nie zauważyłeś takiej kwoty, albo jak masz automatyczne przelewy na czynsz, rachunki itp, to nic z niej nie zostało. Nie bez powodu wśród A1 krąży suchar na 10 każdego miesiąca : -"siema, jak konto?" -"bez zmian"

Hx

Jakieś A2 dostały już TCP? Ile podwyżki i bonusu za achieved?

@Hx

Zależy ile masz wyjściowo ale po TCP przeciętna a2 będzie miała około 7-7,5 brutto. Bonus na achieved jakieś 4500 brutto u mnie w dziale.

Jak obliczyć bonus? Na ocenie standardowej. To moj pierwszy pelny rok tutaj

Ona
@Nowy

Roczna pensja x 0 ???? a tak serio, to chyba menago decyduje o podziale z uwzględnieniem oceny itp

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1016.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 609, z czego 56 to opinie pozytywne, 150 to opinie negatywne, a 403 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1120 ocen.

State Street Bank Polska