Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Dariusz

Zachoeujecie sie jak niedojrzali ludzie krytykujecie. Proponuje zaczac sie uczyc pojsc na uniwersytet na studia kierunek finanse. I zaczac czytac madre ksiazki.Wasze zachowanie jest okropne.

Zgadzam się z tym. State Street to nie jest firma, gdzie idą eksperci. Do SSB idą ludzie przeciętni lub tacy, dla których ta firma jest jedyną szansą na dobrą pracę.

Nicky
@Marcin

Dokładnie tak jest. Może i dobra firma na start, do poziomu SA. Ludzie z doświadczeniem nie mają czego tu szukać, rozczarują się i nikt ich nie doceni.

Officer10

Czy jest tu ktoś lub zna kogoś kto dostał wypowiedzenie przy zwolnieniach w grupie officer+ , które właśnie teraz trwają ?

Officer10

Grupowe nie , zwalniaja poniżej tej granicy grupowego bodajże okolo 30 osob miesięcznie, target jest niby 200 osób głównie Officer i może trochę AVP. Te 200 osob to niepotwierdzone.

Serio?
@Officer10

Skąd niby takie info ? Przecież firma cały czas utrzymuje, że nikogo nie zwalnia :)

@Serio?

Jak to przecież było ogłoszone oficjalnie że 1500 osób jest do zwolnienia. Scott na mangers meetingu jasno powiedzial że zwolnienia też będą w Polsce i proces jest w trakcie. Natomiast jest to grupa officer+ i informacje są przekazywane na 1:1 w obecności HR i head departamentow.

Smuteczki

Nie no to 1500 to jest wiadome ^^ Zaskakujące jest to, że zwalniają Oficer+, a nie klepaczy. Żartowałem, klepacze sami odchodzą bo tendencja freez bedzie się utrzymywać na spokojnie do końca roku :) Także jak na coś liczycie to przestańcie :D

@Smuteczki

Generalnie awanse będą ale będzie to bardzo limitowana ilość. Głównie awanse za odejścia kogoś , mało takich dodatkowych, chyba że jesteś w dziale Alpha , private equity tych mocno się rozwijających to tam prędzej natomiast na pewno będzie więcej pracy tam PS tak jak mówisz nie trzeba zwalniać A1-A2 bo się sami zwalniają, a officer+ tych odejść jest za mało więc i tam trzeba uciąć ale liczba w kontekście całej firmy jest mała tych zwolnień.

@Officer10

Możesz coś powiedzieć o teamie alpha? Czy warto tam uderzać?

Smuteczki
@Officer10

Prawda jest taka, że w wielu działach wolne pozycje są już od dawna, ale są blokowane od ponad roku i dalej będą blokowane. Jedyną realną szanse na awans mają osoby, które tuż przed FREEZEM miały rozmowy i zostały zablokowane. Także jeżeli są jakieś osoby, które liczą na cokolwiek to się srogo na tym przejadą. Polecam powoli się rozglądać za inną pracą, chyba że lubicie swoją pracę to sobie pracujcie, nie ma w tym nic złego :D Prędzej czy później każdy znajdzie swoje szczęście. Mam nadzieję, że już niedługo nastąpi odzew z wysłanych CV :)

GTR
@Smuteczki

Firmie zależy, by te CV wysyłać i odchodzić, bo redukują. Jeżeli nie odejdą sami, to ich zwolnią. Nie ma co, świetne miejsce do pracy :D

@Employee

Hye, is there a way to contact HR India via email?

A2

W jaki sposób można się dowiedzieć do jakich działów szukają ludzi, jeśli na mwd praktycznie nic nie ma, i drugie zasadnicze pytanie czy jest szansa, a jeśli jest to w jaki sposób dowiedzieć się jakie są godziny pracy w docelowych działach? Dlaczego robią z tego taka tajemnice?

@A2

Czasem jak są late shift godziny to dają znać w ogłoszeniu , nie wiem czy pracujesz już w Stejcie czy się zastanawiasz jeśli pracujesz to napisz do rekrutacji z myworkday kontakt, jeśli z zewnątrz to dopiero na rozmowie z Indiami się możesz zapytać. W sprawie w jakich działach szukają- teraz wszystkie oferty są na Myworkday.

123pracownik

Jak to jest mozliwe ze ponad 1/3 bonusu jest ucieta przez podatki. Wiecej mi ucieli niz normalnie z wyplaty z dodatkami.

@123pracownik

To jest poprawne, tak działają podatki, nie powiem Ci dokładnie dlaczego ale kiedyś to sprawdzalem i się zgadzało

typowe rekrutacyjne

jackie

Myślicie, że przeniosą procesy do Indii tak jak w PepsiCo?

Officer10

Nie do końca, część procesów wraca nawet z Indii do innych krajów bo tam to niewypalilo. Ogólnie Kraków będzie się rozwijać ale firma typuje te działy, które są za drogie, w których jest za dużo managerów, gdzie nie ma wzrostu wolumenu i się żegna z pewnymi osobami. Osoby mają czas na znalezienie czegoś wewnątrz jak nie znajdą to bye bye. State też mocno inwestuje w technologie ( wiem zaraz się znajdzie, ktoś kto powie, że Outlook nie działa ) ale popatrzcie sobie na LinkedIn, 90 procent pozycji jest fintech/ programiści levelen AVP/ VP.

Raczej to nie ten powod. W State Street jest plaga osob, ktore z roznych powodow nie mysla o zmianie pracy. Takie powody tych prawdziwych finansisow to: -codziennie ta sama powtarzalna praca i czuja sie w tym dobrze, -nic innego nie potrafia, wiec nikt ich nie wezmie -alternatywa jest bezrobocie lub praca na kasie

Wuj

Proponuję zluzować portki. Jak się komuś nie podoba i marudzi to powinien szukać czegoś innego. Jak ktoś doszedł do wniosku, że mu tutejszy układ pasuje, to niech pracuje nadal. Ta ogólnonarodowa histeria i ciśnienie na sukces i status, które mało kto osiągnął, a prawie każdy próbuje sprawiać takie wrażenie to jest śmieszne. To jest tylko praca.

Xoxo
@Wuj

Ile się czeka na odpowiedz po spotkaniach rekrutacyjnych ? Czy firma wysyła jakaś informacje w przypadku kiedy jest odpowiedz negatywna ?

Wuj

Czyli że co? Scott przeczyta (a raczej mu przetłumaczą) tutejsze wywody i stwierdzi, "o nie, muszę im płacić dużo więcej, bo jęczą na goworku". Niestety, oni płacą ludziom dokładnie tyle ile muszą i nic więcej, dotyczy to wszystkich firm. A co do meritum tego o co tu chodzi, to o podbicie sobie ego, że tacy jesteśmy super, a Wy w tym stejcie to banda przegrywow. No jakby w tych innych firmach była taka sielanka, to akurat by tu ktoś wpadał kompleksy leczyć :) Ja wiem, że można trafić lepiej, ale gorzej też i to dużo.

Nie-pracownik

Fajnie wrócić tu po kilku miesiącach i przeczytać, że są jakieś podwyżki i się uspokoili niektórzy krzykacze. Widzę, że dział HR czyta komentarze :) Wyciąga wnioski :) I kadra implementuje co można :) Niestety rynek pracy był i jest trudny, co nie oznacza, że nie warto dbać o pracowników (to do leaderów), bo ludzie za 15 lat nie będą pamiętać ile zarabiali, ale jak byli traktowani. Pozdrawiam!

Olek

W operacjach oficer nie ma 12-15 brutto? Tak pisali tutaj na forum.

@Olek

Generalnie coś w tym stylu ale są 2 grady ten 400 i 420 a na 420 już widełki są podobne jak na AVP.

@Olek

Tak ma, ale kolega jest z zewnatrz i mozna negocjowac zupelnie inne widelki :)

Od SA masz tak jakby "awanse" na tym samym gradzie. Dostajesz wiecej obowiazkow ale tez lepsza kasa bez "awansu". Dlatego na SA mozna zarabiac kase Officera itp.

new_job333
Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

Witam, Mam pytanie odnośnie pozycji Investment Performance Analyst - jakie są godziny pracy i ile dni z biura w ciągu tygodnia jest wymagane dla tego zespołu? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Basia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

SSGA SA jakie zarobki?

Monia 1

Czy ktoś wie ile może zarobić Tax Specialist brutto? Chciałabym się zorientować

4400-12000 brutto. Zalezy ile wynegocjujesz. Wiadomo, taka A1 ma duza wiedze, doswiadczenie i umiejetnosci to bym celowal w gorne widelki

Monia 1
@Marcin

A przeciętnie ile można dostać? Nie mówię o górnych widełkach bo to raczej niemożliwe.

12000 brutto to ma manager tu

@Monia 1

Jeśli A1 bez doświadczenia 6k , jeśli z doświadczeniem 6-6,5 kwestia negocjacji

Officer10

No nie ma , ostatnio zatrudniliśmy za 6k 2 osoby do operacji. Jakby chciały więcej to by też dostały... To że ktoś z Was zarabia mniej to nie znaczy, że ktoś nowy tyle nie dostanie, a tylko przez takie gadanie ktoś nowy dostanie mniej :)

Officer10

Jeśli masz doświadczenie w tym na co aplikujesz lub jakieś ogólne korporacyjne 3 letnie to aplikuj na stanowisko A2 przynajmniej, czyli senior tax specjalist czy coś w tym stylu. Wtedy możesz sobie 7,5-8k brutto zawołac

W czym dokladnie masz doswiadczeni?

Zdeterminowana
Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Ile mogę zawołać na staż? Słyszałam bajki o podwyżkach,i że starzyści dostają torchę poniżej średniej krajowej. Jak jest faktycznie?

Hej! Wybieram się do was do biura na rozmowę kwalifikacyjną, jakieś rady?

Walentyna

Pytania typu dlaczego chcesz dołączyć do tej firmy? Jakie masz największe osiągnięcie? Co to jest NAV? Trzeba negocjować kasę na początku bo potem manager ciągle nie zadowolony, robisz za mało i za wolno. Damy Ci słabą ocenę żeby Cię zmotywować. Słabiutka podwyżka roczna i premia. Nie ufać ludziom w pracy bardzo chętnie donoszą do managera. Wzajemne nakręcanie się kto zrobi coś szybciej choć nawet jeśli jest to na jutro a nie dzisiaj. Managerowie głównie chodzą na spotkania, ping ponga i obiadki migając się od roboty. Plus to luxmed, multisport, nowoczesne biura i owocowe wtorki.

Jak nie dostales teraz to w kwietniu nie dostaniesz. Kolejna transza pewnie 1 sierpnia

@Marcin

Niekoniecznie, będą awanse w ciągu roku ale w ograniczonej ilości, te czasy gdzie było po 15-20 awansów na kwartał w operacjach już nie wrócą chyba że akurat jesteście w dziale który jest z tych kluczowych alpha mo , alternatives to możliwe że tam będzie więcej- plus działy gdzie będzie jakaś migracja itp. będą też awanse jako replacment osób więc jak ktoś się zwolni to będzie łatwiej uzyskać za niego unfreez za awans.

Olo
@Officer10

Podpisuje sie pod tym. Wraz z koncem 2022 skonczyly sie fale awansow, gdzie przechodzilo sie sciezke od A1 do Officera w 5 lat. Bedzie tez mniej pozycji otwartych i raczej mozemy sie spodziewac kolejnych projektow nastawionych na generowanie oszczednosci. Akcjonariusze cisna zarzad z kazdej strony, sytuacja makro jest ciezka, wiec odczujemy brak budzetu na wszystko, malo awansow, slabe podwyzki, niewielkie inwestycje i duzo pracy.

ciemna masa kutassa
@Olo

Taka jest wersja do prania mózgów A-jedyneczką i innym Anetką, które nie podejmują ryzyka i nie rzuczą wypowiedzeniem, tylko będą klepały procesy za 5-7k brutto. Kto się będzie ubiegał o podwyżkę i awanse, bo będzie znał swoją wartość i kompetencje jakie oferuje, to uzyska zamierzony cel i satysfakcjonujące zarobki.

Olo
@ciemna masa kutassa

Dobrze. Tylko mowimy o zwyklych pracownikach. Wyraznie napisalem o drodze od A1 do Officera w 5 lat. Zreszta wiekszosc awansow to byly awanse na tych najnizszych szczeblach. Te czasy juz sie skonczyly i nie bedzie tak latwo sie wybic.

Stejtowiec

W roku 2024 ta firma jest technologicznie na poczatku lat 2000. Nie mowimy o malej rodzinnej firmie tylko o wielkiej amerykanskiej korporacji.

Anal intruder
@Stejtowiec

1. SS to gigant na rynku, umocowany z rządzącymi i największymi korpo. 2. W razie wtopy - patrz punkt 1. 3. Rentowność niższa niż w latach poprzednich przy gigantycznej skali biznesu. Czytaj: nie inwestujemy w wydajne oprogramowanie, bo zysk na akcje spadnie, a nie tego oczekują akcjonariusze. Ma być wyciskanie cytryny. Do samego końca. 4. Pojawiło się AI - SS obserwuje i testuje niektóre rozwiązania, więc nie szykujcie się na nowy soft any time soon.

@Stejtowiec

Wszystko jest przemyślane. Koszt wdrożenia nowszych systemów to miliony $, gigantyczny nakład pracy testerów, o ryzyku potencjalnych błędów i opóźnień nie wspominając. Przy czym zyski odległe w czasie i trudne do oszacowania. A dla akcjonariuszy i zarządu liczy się tu i teraz. Zresztą politycy myślą podobnie - najważniejsze to wygrać następne wybory a po nas choćby potop.

Jakie widełki na A1 i A2 z rekrutacji wewnętrznej w tym roku? Ktoś kto awansował może rzucić potwierdzone info?

SA
@Kandydat

A jakie na SA z wewnętrznej?

Takie są aktualnie stawki, jak masz mniej to znaczy że jestes tu dłużej niż 2 lata i oo prostu nie opłaca się im podwyżkach do takich kwot

@SA

Lekko ponad 9k brutto

Widelki

Jakie teraz są widełki na officera? Czy w ogóle można negocjować więcej wewnętrznie? Przy poprzednich awansach zawsze mówili mi, że tyle ile proponują to ostateczna kwota i zawsze to była najniższa możliwa z widełek.

@Widelki

U mnie w operacjach daja 12-12,500 czyli więcej niż te najniższe. Raczej nienegicjowalne:D

Patrycja222c
Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.

Kiedy bedzie wyplacany bonus ? :)

oł jeeeea

To forum to nie wiadomo czy źródło informacji, przecieków czy bardziej plotek. Choć wydaje mi się, że bardziej plotek, skoro możemy przeczytać, że są tu A1, które nawet 7000 brutto biorą. Jeżeli rzeczywiście tyle biorą, a niektóre A2 ledwo 6000 brutto to aż trudno uwierzyć jak bardzo firma w choooia leci.

A
@oł jeeeea

Dokładnie…. Też ciężko mi uwierzyć, że a1 dostają 7-7.5 k brutto jak niektórzy tu wypisują. U mnie w zespole na pewno nie mają tyle.

@oł jeeeea

A co w tym dziwnego? Wiesz jak dzialaja umowy dla nowych klientow w sklepach? Zawsze maja lepsze warunki. Uwaga rynek pracy ma takie samo nastawienie, ktos kto tutaj pracuje 3 lata i jest przecietniakiem bez awansu bedzie mial mniej niz pracownik nowo zatrudniony w 2024. 6k-6.5k brutto na start na A1 jest mozliwe od tego roku bo tak sobie firma wymyslila, jak jestes A2 i masz mniej niz 7k to znak ze moze czas zmienic prace ;)

Bambik

Siemka, jest już jakaś A1 po podwyżce i bonusie? Ktoś coś? Dajcie info mordy ! :)

ter
@Bambik

6200 i 2100 bonus czyli chyba standardowo bo u mnie prawie każda a1 tyle dostała, premia może się różnic od oceny rocznej ale podwyzka ta sama dla każdego

Nonsens
@ter

To ile było tej podwyżki?

@ter

Naprawdę A1 będą mieć 6200?

Baxton

Pensja 7-8.5k bonus 3-5k

Robert
@Baxton

Nie wiem skąd te widełki jak u nas 6200 dla A2 proponują...

@Robert

A2 po podwyżce każdy będzie miał 7 minimum

firsada

No to niech się cieszą, inni nie dostali nawet 300 zł podwyzki.....

dd

ponad 8k po tcp na a2 i całkiem spory bonus ja na SS, w sumie nawet jestem zadowolony, jak za to co robię

A2

Bzdury są tu pisane. 7500 brutto na A2?? To chyba po 5 latach bycia tą A2...

@A2

To nie wiem ile dostajesz na a2, jak ja po niecałych 2 latach na 2 mam ponad 7500 brutto. Skoro nowe a1 dostają ponad 6 to ile powinna dostawać a2?

A2

A2 jaka podwyżka? I ile premii?

2024

A będą w tym roku wypłacane wczasy pod gruszą?

Nejk

Brutto. Czyli po odliczeniu jakieś 1500 zł. To najniższa zdaje się proponowana. Jedni dostają 6000 brutto,inni 2100. Ogólnie podwyżka pensji netto i po odliczeniach to 100zl. Nie opłaca się pracować. Wszystko zależy od managera ,a jacy są niektórzy to wiadomo

Powiedz to swojemu przełożonemu i posłuchaj jak sprawnie operuje językiem, żeby Ci uświadomić, iż nie masz co liczyć na jakąkolwiek podwyżkę. :) No możesz ewentualnie się zwolnić i poszukać nowego miejsca pracy, co radziłbym każdej osobie pracującej w SS. :)

qwerty
@2024

W jaki sposób ubiegać się można o wczasy pod gruszą ?

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1016.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 609, z czego 56 to opinie pozytywne, 150 to opinie negatywne, a 403 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1120 ocen.

State Street Bank Polska