Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Cezary Kaczmarek
wlasciciel Kaczmarek Electric
Ukończył studia wyższe na Wydziale Elektrotechnicznym Politechniki Zielonogórskiej, na kierunku informatyka. Własny biznes prowadzi od 1997 roku. Kompetencje w zakresie zarządzania i komunikacji zdobywał i doskonalił na specjalistycznych kursach Harvard Business School Publishing, które ukończył w 2007 i 2009 roku. W 2013 roku otrzymał tytuł Menadżera Roku Branży Elektrotechnicznej.

Kaczmarek Electric to firma rodzinna. Jak zatem taki rodzinny biznes przekształcił się w prężnie działające przedsiębiorstwo?

W 1997 roku uruchomiliśmy w Kargowej w woj. lubuskim swój pierwszy punkt sprzedaży wyrobów z asortymentu elektrycznego. Stopniowo otwieraliśmy kolejne punkty już pod marką Kaczmarek Electric. Dzisiaj dysponujemy rozbudowaną siecią hurtowni elektrotechnicznych i elektromarketów w całej Polsce.

 

To, co robi wrażenie to bardzo dynamiczny progres Kaczmarek Electric w ostatnich latach. Musicie być z tego dumni?

Dokładnie tak. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą, która w ciągu zaledwie trzynastu lat zanotowała 2700 % wzrostu. Systematycznie rozbudowujemy naszą sieć sprzedaży, podnosimy i ujednolicamy standardy obsługi, udzielamy naszym oddziałom wsparcia w różnych segmentach rynku. Wszystko tak, aby nasi handlowcy mogli obsłużyć najbardziej wymagającego klienta.

Jaka jest Wasza strategia działania?

Rynek w naszej branży jest trudny, konkurencja bardzo duża, a klienci coraz bardziej świadomi i wymagający. Do tych warunków trzeba się dostosowywać, stale rozwijać i doskonalić. Oferować klientom więcej, niż inni. My chcemy oferować naszym klientom partnerstwo w biznesie. Z szacunkiem i przyjaźnie podchodzimy do naszych klientów, dostawców i pracowników.

Macie 75 oddziałów usytuowanych zarówno w dużych miastach jak i małych ośrodkach w całym kraju. Czy to pozwala być blisko klienta?

Oczywiście, że tak. Cały czas rozwijamy naszą sieć sprzedaży, otwieramy oddziały również w małych miejscowościach, aby być blisko klienta. Zapraszamy do współpracy ludzi, którzy znają lokalny rynek i mają już zbudowane relacje z klientami. Z drugiej strony udzielamy naszym oddziałom takiego wsparcia w różnych segmentach rynku, żeby pracujący w nich handlowcy mogli podjąć każde wyzwanie i zadowolić najbardziej wymagających klientów. W naszej firmie pracuje ponad 240 wykwalifikowanych handlowców.

Gdzie znajduje się serce Kaczmarek Electric?

Tak można okreslić nasze Centrum Logistyczne w Powodowie z magazynem o powierzchni 5000 m2 i placem kablowym liczącym 18.000 m2. Obsługuje ono klientów przez 24 godziny na dobę. Znajduje się tu prawie 17.000 linii produktowych.

 

Działacie na terenie całego kraju?

Tak. Mamy solidne zaplecze pozwalające na odpowiedzialną ekspansję. Działamy w branży energetycznej, telekomunikacyjnej i automatyki przemysłowej. Obsługujemy klientów z sektora przemysłowego, energetycznego oraz budowlanego, a także klientów indywidualnych. Nasz dział informacji technicznej przekazuje nowości, doradza i projektuje, a także prowadzi bezpłatne szkolenia.

Zainicjowaliście program „Z nami warto!”. Na czym on polega?

Rzeczywiście, w tym roku przystąpiliśmy do projektu aktywnego pozyskiwania partnerów i rozwijania naszej sieci partnerskiej. Na rynku elektrotechnicznym działamy blisko 20 lat. Zdobyliśmy doświadczenie, którym możemy się podzielić. Mamy dostęp do najlepszej oferty handlowej na rynku, a nasza marka jest już znana i cieszy się zaufaniem klientów. Z tego powodu proponujemy handlowcom prowadzenie własnego biznesu we współpracy z Kaczmarek Electric i przy naszym mocnym wsparciu.

Do kogo ten projekt jest skierowany?

Stworzyliśmy ten program dla osób, które dopiero myślą o własnym biznesie oraz dla tych, które już prowadzą firmę, ale borykają się z różnymi problemami i przegrywają z konkurencją na rynku. Nasi partnerzy nie muszą mieć kapitału ani zaplecza. Dla nas liczy się dobra znajomość branży, lokalnego rynku, zbudowane relacje z klientami i oczywiście pasja.

  

Faktycznie ekspancja wychodzi Wam całkiem dobrze. Nowe oddziały rosną jak grzyby po deszczu.

Zgadza się. Sieć Kaczmarek Electric właściwie co miesiąc otwiera nowe oddziały. Wspólnie z naszymi partnerami odnosimy sukcesy na rynkach lokalnych. Coraz częściej zdarza się, że ktoś zgłasza się do nas, bo chce otworzyć oddział w swojej miejscowości, ale okazuje się, że ktoś inny zgłosił się wcześniej i dana lokalizacja jest już zajęta. Jeśli więc ktoś zastanawia się nad dołączeniem do Kaczmarek Electric, warto, żeby się pospieszył.

Jakich korzyści mogą spodziewać się Wasi partnerzy?

Oferujemy przede wszystkim sprawdzony model działania, a jednocześnie indywidualne podejście do każdego partnera. Dostosowujemy się zawsze do specyficznych warunków i indywidualnych potrzeb. Zapewniamy dostęp do szerokiej i najbardziej konkurencyjnej oferty na rynku. Oddajemy do dyspozycji nasz magazyn centralny i centrum logistyczne, które dostarcza towar przez 24 godziny 6 dni w tygodniu.

Firmy stawiają na różne metody promocji i reklamy. Wy wybraliście sport, a dokładnie kolarstwo.

Cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB zrodził się z pasji ludzi, którzy po prostu kochają jazdę na rowerze. Z roku na rok nasze maratony stały się poważną imprezą sportową, która zdobyła tysiące fanów, zyskała dużą renomę i wciąż rośnie liczba jej uczestników. Grand Prix Kaczmarek Electric MTB organizowane jest na pięknych trasach Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej.

Kto może wystartować w tych wyścigach?

W wyścigach startują licencjonowani kolarze klasyfikowani w kategorii Elita i amatorzy. Aż trudno uwierzyć, że całą imprezę rozkręciła grupa kilku osób, które wpadły na pomysł, aby zawody organizowane w różnych miejscowościach, połączyć w jedną całość realizowaną pod wspólną nazwą Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Sam jestem zapalonym miłośnikiem kolarstwa, dlatego bardzo chętnie objąłem patronatem cały cykl.

 

Wspieracie też sławy polskiego MTB.

Dokładnie tak. Kaczmarek Electric sponsoruje Marka Konwę i Andrzeja Kaisera. Wspieramy również klub rowerowy Euro Bike Kaczmarek Electric Team.

Pana pracownicy także biorą udział w tej rywalizacji, ale pasja do rowerów to chyba nie jest obowiązek w rekrutacji nowych pracowników?

Oczywiście, że nie. Zależy nam po prostu na fachowcach w różnych dziedzinach, którzy z pasją podchodzą do swojej pracy. Prywatnie nasi partnerzy i pracownicy mają bardzo wiele ciekawych pasji. Ludzie, którzy są pasjonatami, z pasją podchodzą do pracy zawodowej i do prowadzenia biznesu.

Tajemnica Waszego sukcesu?

Wszystkich naszych partnerów i klientów traktujemy przyjaźnie i z szacunkiem, a w relacjach biznesowych liczy się dla nas przede wszystkim człowiek.

Kaczmarek Electric
2.1/5 Na podstawie 84 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Gajewskich 32
    64-200 Wolsztyn
  • NIP: 9151626618 KRS: 0000371343
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Kaczmarek Electric