counter
2 83 142 5 1
Mateusz

Kiedyś to była firma z rodzinną atmosferą, jednak wszystko się zmieniło po degradacji Jurka i mianowaniem nowego dyrektora który wyskoczył z kapelusza. Wówczas firma stała się marnym korpo z beznadziejnymi zarobkami, zerowym socjalem i anarchią w zarządzaniu. Kierując się zasada „szczupłego zarządzania” nastapily redukcje zatrudnienia dzięki czemu magazyn po prostu nie wyrabia z ogarnięciem bierzących zamówień lub rozkładaniem potrzebnego towaru. Ja rozumiem że to człowiek z tytułami i ze oficjalna wersja jest taka, że wyciągnął kilka firm z dołka, ale czy krótkie epizody w poprzednich firmach nie biorą się z odporności właścicieli na nawijamy przez niego makaron na uszy? Urszula i Cezary słuchają go jak świn*a grzmotu i łykają jego bajeczki przez co utrzymuje się tutaj trzeci rok, ale czy nie zauważyli, że pracownicy którzy budowali tą firmę od podstaw albo się buntują albo odeszli i zrobili kariery gdzie indziej? Zostali tylko chłopcy wychowani i mianowani kierownikami i dyrektorami przez Gibałe, co daje mu wpływ absolutnie na każdy proces. Niestety ale jeśli nic się nie zmieni to nadejdzie pora zwinąć interes. Współpraca z CLP to jest totalna porażka, a wlascicielom proponuje trochę spojrzeć trzeźwo na sytuację firmy

Tak26Nie3

Co się dzieje z tą firmą że ostatnio zwolniła się masa wieloletnich pracowników?

Tak12Nie
Arbeit!

Jeśli dotychczas marudziliście na firmę, to teraz zobaczycie co znaczy brak kasy, socjalu i wieczne narzekanie na wyrabiane progi. U niemca nie będzie lekko. Witajcie w WURTH!!! To będzie jazda bez trzymanki. Prezes się wyżywi, wy pracownicy dostaniecie ostro.

Arbeit!

Radek
@Arbeit!

Ha, ha, ha, bardzo śmieszne. Ubawiłem się. Nagle nie chcemy pracować u "Niemca" i wolimy Białoruś od Europy? Nie sądzę :)

Arbeit
@Radek

Popracujesz pod WURTH, pobiegasz bez premii, zobaczysz. To, że Kaczmarek zostanie wcale nie oznacza, że zasady się nie zmienią. Otóż zmieni się wiele. Od systemu premiowania, zasad pracy, systemu sprzedażowego, ładu i składu. Witamy w nowej rzeczywistości. Wpadnie do was Ulrich i zacznie arbeit, arbeit, arbeit.

@Arbeit

Gościu, jesteś mega poinformowany! Ciekawe, gdzie pracujesz?

Arbeit Nowy wpis
@Radek

W ZUSie ????

@Arbeit

A to bardzo ciekawe, skąd w ZUS-ie taka wiedza na temat przyszłości w "Kaczmarku". Bo mnie się coś wydaje, że kolega ma jednak innego pracodawcę. ????

@Arbeit

Ale jak komuś się nie chce pracować, to rzeczywiście najlepiej zatrudnić się w ZUS-ie :)

Pracownicy

Drogi Prezesie mamy nadzieję że skoro mamy takie piękne przychody to premie na święta będą ładne

Kazimierz
@Pracownicy

I jak, co możesz powiedzieć o premiach w Kaczmarek Electric w tym roku? Czy były wypłacone tak jak zakładałeś? Daj znać, jestem tego ciekaw!

Dżel
@Kazimierz

Tak, w tym roku były wypłacone premie. Jestem zadowolony.

Bic
@Kazimierz

Tak były wypłacone ale były to bardzo marne kwoty. Dodam że od premii został odciągnięty podatek... Żałosne...

TakNie

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Kaczmarek Electric?

Lotek

Nie

Tak12Nie
@Pytanie

w lublinie ? chyba nie trzeba mowic.

Dżel

Nadal to trwa...

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Fizol z KE

Ciekawe czy kolejny rok z rzędu KE się pogrąży w premiach świątecznych. Nie wspominając nawet o tym że w innych firmach pracownicy dostają po 1000zl dla dzieci paczki a u nas wstyd się przyznawać co się dostało na premie świąteczną

George
Użytkownicy czekają na odpowiedź 95 dni.

Ktoś może wie co z tym złomem z podwójną podłogą? Może przerobić to na kręgielnie żeby chociaż trochę się zwróciło?

TakNie2
Użytkownicy czekają na odpowiedź 121 dni.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Kaczmarek Electric? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Mateusz

Tak26Nie3
Robol
@Mateusz

Święta prawda. Brak słów. Pracowniczy z doświadczeniem kilku letnim nie mają co liczyć na żadną podwyżkę, słysząc "mam związane ręce", albo nowe stwierdzenie "mamy kryzys". Nowo zatrudnieni pracowniczy dostają lepsze ofertę i wypłaty. Nie ma z kim o tym porozmawiać, albo są krótkie rozmowy bez wyjaśnień. Prawdę zawsze ma kierownik. A wspomniany pan Gibała, co pół roku nowe auto, na premie świąteczne telewizory, a pracownicy z największym stażem jak dostaną 200 zl premii na Boże Narodzenie, to jeszcze z wielką łaską. Mówię wam magazynierzy zwijajcie się, wszędzie lepiej niż tam.

Tak9Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 222 dni.

Jak się pracuje z ludźmi z Kaczmarek Electric?

Tak3Nie2
Czarek

@pracownik Ale ten wątek dotyczy firmy w Wolsztynie a nie w Lublinie

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 323 dni.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Kaczmarek Electric odbywa się również w języku angielskim?

Agnieszka

To prawda , że ostatnio dużo pracowników się zwolniło?

TakNie4

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Kaczmarek Electric?

@Pytanie

Myślę, że bardzo dobre. Kierownictwo jest dostępne dla pracowników, nie wychodzą z pozycji "Szef ma zawsze rację". Sami dbają o dobre relacje w zespole. Szybko rozwiązywane są wszelkie konflikty żeby zapobiec frustracji wśród pracowników. Zawsze jednak zdarzają się wyjątki i wszystko zależy od sytuacji ale nie zdarza się żeby pracownik został sam ze swoim problemem. W relacjach z pracownikami zawsze starają się ich wysłuchać i uzgodnić wspólne stanowisko.

Tak1Nie6
Ajent
@Aneta

Aneta jestem dyrektorem oddzialu i raczej Twoja myśl nie jest na czasie, chodzi o zdanie kierownictwo jest dostepne dla pracowników to chyba żart, AS ogarnia tematy co do reszty nie mam kontaktu od kilku lat.....

Tak4Nie
K

Czy już w organizacji działa Manager HR? Jaka jest atmosfera?

TakNie3
@K

Niestety nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mam nadzieję, że ktoś z pracowników Kaczmarek Electric wypowie się na forum, dawno nikt nic nie pisał na temat sytuacji w firmie. Jesteś zainteresowana pracą w tym miejscu?

@Aneta

Na chwilę obecną rekrutacja na to stanowisko jeszcze trwa. Jeżeli chcesz aplikować na to stanowisko to zapraszamy :) Co do atmosfery w firmie to wszystko zależy od ludzi :) Osobiście nie spotkałam się z nikim nieżyczliwym czy aroganckim i raczej jest przyjazna atmosfera.

@Klaudia

Super! Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Atmosfera to bardzo ważny aspekt w każdej pracy, dlatego dobrze, iż ta w Kaczmarek Electric, jest dobra. A wiesz może, czy od kandydatów wymagają tam bogatego doświadczenia zawodowego?

TakNie1
@Aneta

Bogate doświadczenie nie jest wymagane. Najważniejsza jest znajomość procesów HRowych i umiejętność ich wdrożenia. Dopiero od niedawna powstała komórka zajmująca się ściśle "miekkimi" zagadnieniami z dziedziny HR.

Kunegunda
@Klaudia

@Klaudia osobiście brałam udział w rozmowie kwalifikacyjnej na powyższe stanowisko i moja kandydatura została odrzucona właśnie z powodu braku doświadczenia, mimo że posiadam wiedzę na temat procesów. Zupełnie nie zgadzam się z Twoją opinią.

@Kunegunda

Przykro mi z tego powodu że mimo wiedzy Twoja kandydatura została odrzucona. Trudno tak jednoznacznie określić stopień wymaganego doświadczenia. Komórka jest nowa więc pewnie Szefostwu zależało na kimś kto samodzielnie ją poprowadzi i wdroży wszystkie niezbędne procedury. Niestety wcześniej nie było to jasno określone.

Karol
@Klaudia

Być może pracodawca potrzebuje właśnie osoby, która będzie mogła samodzielnie poprowadzić nowo powstałą komórkę. Możecie napisać, w jaki sposób osoba prowadząca rekrutację weryfikowała umiejętności potencjalnych kandydatów?

@K

Strasznie długo rekrutują. Co jest tego powodem? Brak doświadczenia w samym procesie rekrutacji ze strony firmy czy brak sprecyzowanych oczekiwań co do profilu kandydata? Dobrze przygotowany projekt rekrutacyjny nie trwa tak długo. Obawiam się, że głównym powodem jest wynagrodzenie.

Ania
@Kunegunda

Ja też brałam udział w tej rekrutacji, mam doświadczenie w prowadzeniu procesów i też nie nadałam się dla tej firmy. No cóż.

Halina
@Ania

A powiedz coś więcej o tym, jak wyglądała Twoja rekrutacja do pracy w Kaczmarek Electric. I czy dostałaś jakąś informację zwrotną? Z góry dzięki za odpowiedź.

Rekrutacja już zakończona.

obserwator

Jakie zarobki w dziale księgowości? Kilka miesięcy temu na stronie urzędu pracy była kwota 2500 brutto dla księgowego i to chyba nie był 1 kwietnia

@obserwator

Ta kwota była podana chyba dla osób bez doświadczenia i bardziej miała to być osoba która będzie wsparciem dla księgowej. Wiadomo, w trakcie rozmów kwalifikacyjnych każdy z kandydatów podaje swoje oczekiwania i zwykle firma się do nich przychyla. Oczywiście jeżeli są adekwatne do kwalifikacji :) Ale tak to chyba w każdej firmie bywa.

TakNie1

W lublinie tragedia jesli chodzi o atmosfere pracy.

Tak8Nie1
Przemysław
@pracownik

Czy problemy dotyczą relacji miedzy współpracownikami, czy przełożonym. Myślałeś jak mógłbyś poprawić te stosunki? Może wspólne integracyjne wyjście sprawiłoby, że relacje byłyby bardziej koleżeńskie. A jak inni postrzegają atmosferę w Kaczmarek Electric. Napiszcie o tym.

Wanda

Kaczmarek Electric dysponuje rozbudowaną siecią hurtowni elektrotechnicznych i elektromarketów w całej Polsce. Jest najdynamiczniej rozwijającą się firmą w branży, która w ciągu 15 lat zanotowała 3300 % wzrostu. Biorąc pod uwagę ciągły rozwój firmy nie dziwi fakt, że chcą zatrudnić kilka nowych osób do swojego zespołu. Szukają między innymi Starszego Specjalisty ds. Sprzedaży Przemysłowej czy też HR Managera. https://ke.pl/oferty-pracy/ - na tej stronie macie szczegółowe informacje na ten temat. Czy brzmi to dla Was zachęcająco? Czekam na Wasze opinie!

TakNie12
Przemysław

Te uśmiechy oznaczają, że byłeś zadowolony z zatrudnienia, a Twój nick jest odzwierciedleniem stanowiska, na którym pracowałeś? Fajnie byłoby gdybyś rozwinął swoją wypowiedź i w ten sposób pomógł innym użytkownikom forum w podjęciu decyzji o aplikowaniu. Każda informacja będzie cenna.

NIE KE
@Wanda

Niech szuka . Proponuje ukrainców. chińczyków itp. - za taką kasę to chyba i ich nie zwerbujecie.

Tak2Nie

A może by tak słowo o kierownictwie?

Bennyy
@Pracownik

Z tego co wiem to jest tam jakiś Piotrek i jest spoko

Pawel

Nie polecam obsługa przy kasie olewa klienta są tak zajęci sobą że przez pół godziny stania przy kasie nikt nie raczył obsłużyć klienta więcej moja noga tam nie powstanie(usunięte przez administratora)

Tak5Nie3
Nickt
@Pawel

A która noga ci tam powstała?

Ala

Nie ma jak roboty :)

Tak1Nie1

Zostaw merytoryczną opinię o Kaczmarek Electric - Wolsztyn

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Kaczmarek Electric
2/5 Na podstawie 83 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Gajewskich 32