Opinie o zara.com - Zara Polska sp. z o.o. w Komorniki

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Zara Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Zara Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zara Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Wiecie może czy w Zara Polska Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

eureki

Po co Ci na staż? biorą każdego, przez ciągły przemiał pracowników

XYZ

Pracowalam w zarze w Posnani. Atmosfera w sklepie tragiczna. Pani dyrektor wylicza kazdemu nieobecnosci poprzez wstawianie postow na FB - imie i nazwisko plus kto ile ma wykorzystanych UŻ. Nie wspomne o straszeniu zwolnieniami i tekstami, ze pracownicy powinni sie cieszyc, ze w czasie pandemii mają pracę. Grafiki to jakis zart, malo kiedy spelniane sa prosby grafikowe pracownika. W dzien wolny do Ciebie dzwonią i pytają czy moze sie przyjsc do pracy. Nadgodziny to codziennosc mimo, ze pracownik prosil o wymiar godzin adekwatny do swojego etatu. Kierownik dzialu meskiego - wiecznie sfochowany dzieciak tupiący nóżką. Jego humor wplywa na caly zespol, jesli przychodzi obrazony to cala zmiana idzie jak po grudzie. Raz na jakis czas przychodzi wesoly i wtedy zmiana faktycznie jest przyjemna, ale to rzadkosc. Dobrzy pracownicy odchodzą, bo ile mozna plakac na socjalnym? Nie idzcie tam ludzie, zadne pieniadze (ktore w Posnani sa akurat okej) nie sa warte Waszego zdrowia (przede wszystkim psychicznego). Lepiej idzcie do innych brandow inditexu, ktore nota bene zglaszaly sklep ZARA POSNANIA do regionu ze wzgledu na panujaca atmosfere. Region nic z tym nie zrobil:) przyzwolenie na niewolnictwo idzie z gory.

Zuza
@XYZ

A jakie zarobki jeśli mogę zapytać???

@Zuza

Najniższa krajowa

eureki

Nie polecam. Jedna z gorszych prac jakie wykonywałem. Dzięki Bogu, że odszedłem. Nie warto dla takich pieniędzy tracić zdrowie. Praca ciężka i niesatysfakcjonująca. Nawet dając z siebie 110% przełożeni narzekają, że się obijasz. Koszmar. Często po ciężkich 8h pracy karzą (nie proszą) o zostanie na sprzątanie sklepu "sam się nie posprząta" kolejne 2-3h (płatne) często wchodzą już na nocne, a płacone jak za dzień, bo jest to nieformalne zostawanie. Raz odmówiłem, to zostałem z mobbingowany, że nie podpiszą mi kartki za dzień pracy (nie ma automatycznej karty, tylko ręcznie codziennie podpisywana karta, że byłeś w pracy). Idealny pomysł na całkowitą dobrą wolę i podporządkowanie pod przełożonego. Po tym zrezygnowałem. Nie mogę doszukać się plusów tej pracy, naprawdę Zara nie daje kompletnie rady jako pracodawca, zła atmosfera, dziwne zasady i mobbing to codzienność. W czasie mojej kilku miesięcznej przygody u nich, odeszły 3 osoby i nie dziwie się.

nie polecam

Nie polecam. Mają braki w ludziach i biorą każdego. Praca ciężka 8 godzin a w okresie wyprzedaży wymagają od ciebie zebys po tych 8 godzianch została i sprzątała sklep kolejne dwie godziny - "no bo przecież to będzie zapłacone" ale co mi z tych 20 zł kiedy nogi bolą i człowiek zmęczony. Mało ludzi i ci co są muszą sklep sprzątać 2-3 godziny po zamknięciu. O czym oczywiście nie mowią na rozmowie wszystko fajnie a potem wychodzi ze zamiast 8 godzin pracujesz 10-11. To tyranie a nie praca. Łatwo się tam dostać dlatego masa studentów i innych "w potrzebie" oczywiście środowisko pracy to typowo moda aspirujący (usunięte przez administratora)i potem atmosfera w pracy słaba bo każdy na każdego nagaduje i musisz słuchac co kto zrobił. Zarobki śmieszne a klienci często problemowi - a to kurtki nie ma którą widział 3 sezony temu a to perfumy zarowe pachną słabo i setki innych bzdur. Klient ZARY jest dosc specyficzny, często to są te same twarze odwiedzające sklep kilka razy w tygodniu. W dużych miastach - Warszawa masa stylistyek i innych instagramowiczek wyposażonych w torby z IKEI z hordą ubrań do zwrotu i taki zwrot zajmuje 2-3 godziny po czym musisz wszystko klipsować a ciuchy ROZNIEŚĆ po sklepie bo na kasie nie mogą zalegać sterty ubrań a najlepiej jakbyś jeszcze w trakcie obsługiwała kase w trakcie tego roznoszenia ciuchow. Nie polecam jednym słowem

demaskator
@nie polecam

@ zarawoman Dobra ściema ten wpis. Brzmi jakby go któryś regionalny napisał żeby wybielić zarę. Daj spokój bo ktokolwiek pracował w tym (usunięte przez administratora) wie że Twój wpis wali ściemą na kilometr. Najgorszy w tej firmie jest stosunek 'kasty nadzorującej' do tych będących "niżej". W LPP jest lepiej, serio, mam też to doświadczenie.

Żal
@demaskator

Tez zgadzam się z tym, ze w LPP jest lepiej. Mam doświadczenie z obu firm, w LPP przepracowałam 5 lat, a w inditexie całe 9 miesięcy. Okropny klimat, atmosfera...LPP wspominam dobrze, mimo ze harówka straszna, ale przynajmniej atmosfera lepsza i brak poczucia niższości od zadufanych w sobie kierowniczek regionalnych traktujących swoich ludzi z poczuciem niższości (?!) ogarnijcie się wielkie panie menadżerki z warszafffki, bo jesteście żałosne kreując się na takie profesjonalistki i znawczynie biznesu..

Ilona
@Żal

Rozumiem Twoją frustrację, ale unikajmy pisania obraźliwych komentarzy. Przykro mi, że praca w Zara Polska Sp. z o.o. była dla Ciebie takim negatywnym doświadczeniem. Naprawdę nie było w niej nic pozytywnego?

Brunetka
@nie polecam

To wszystko prawda

Blanka
@Żal

Tez pracowałam i tu i tu i z mojej perspektywy w inditexie jest zdecydowanie lepiej. W LPP przepracowałam rok i nie nauczyli mnie tam niczego (zero szkoleń itp) za to w inditexie pierwsze co to szkolenie ze wszystkiego a potem co jakiś czas uzupełniające szkolenia na temat kolekcji, materiałów, inspiracji itp. Może miałam szczęście i trafiłam do super salonów (Wrocław a potem Warszawa) z ludźmi którzy maja głowy na karku i lubią to co robią :)

Doradca Klienta

Najpierw przez stronę Inditex, później zadzwonili do mnie i przyszłam na rozmowę 2 dni później. Była to bardziej luźna rozmowa żeby mnie lepiej poznać i sprawdzić po prostu czy się nadaje

Opisz siebie Gdzie widzisz siebie za 5 lat Pytanie o doświadczenie w branży

logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
Niko

Niestety firma to klasyczny wyzysk na pracowniku, pracujesz za 4 osoby, elastyczny grafik to jakiś żart. Wybierasz sobie dzień wolny, po czym okazuje się, że jednak Cię potrzebują i tyle można zaplanować. Płacą najniższą krajową plus premie... ale ja pracując ok. 5 miesięcy żadnej nie dostałem, więc to jakiś mit i haczyk. Najgorsze jest to, że traktują Cię jak w przedszkolu. Przełożony o wszystkim decyduje. Czy możesz iść do toalety, kiedy masz przerwę, nie można mieć telefonu. Nagminnie nie chcą wypuszczać z pracy, więc zostajesz dodatkowe 3-4h po swoich 8h pracy... i nie masz na to wpływu bo Ci nie podpiszą kartki, że dzisiaj byłeś w pracy. Moim zdaniem to już mobbing. Odradzam prace tutaj, naprawdę. Najgorsze doświadczenie w całym życiu. A pracowałem też zagranicą jako "emigrant" i tu było niestety gorzej.

Rafał

Praca w Zarze - wyzysk. Zanim ktokolwiek z was podejmie tu pracę skuszony "premiami" i "elastycznym grafikiem",musicie wiedzieć, że to nie jest na waszą rękę. Mity na temat zary: 1) PRODUKTYWNOŚĆ. Na początku, traktują Cię dobrze, pielęgnują w Tobie wrażenie że harowanie 1 za 4 za najniższą krajową jest normalne i "trzeba się przyzwyczaić". Wieczne poganianie pracowników, jakieś niezdrowe tempo pracy, bo produktywność zary to zatrudnianie minimalnej ilości pracowników, a pracowanie jak za kilku. 2) PROFESJONALIZM. - Dostajesz losowy "uniform", czyli najtańszy starter pack: tshirt, spodnie, niewygodne buty. Nie da się doprosić o rozmiar mniejszy, jeśli spodnie spadają, czy koszulka wisi. - Szkolenie? Przychodzisz do zary, pokazują Ci dział i koniec. Na początku są mili, odpowiadają na pytania, ale z czasem okazuje się, że pomagają Ci z wielką łaską. Czasami celowo wprowadzasz klienta w błąd, bo jeśli sam czegoś nie wiesz, nie ma Ci kto pomóc. 3) KOMUNIKACJA. Wiecznie problem z walkie, często nie każdy je ma, nie słychać się wzajemnie, zazwyczaj coś trzeszczy, jakieś poł słówka, wiecznie nienaładowane urządzenia, czasem jedno na cały dział. 4) ELASTYCZNY GRAFIK - Nigdy nie wiadomo, o której kończysz, albo "proszą" Cię o zostanie dłużej, jeśli to środek dnia, albo rzadziej każą iść do domu, jeśli chcą przyoszczędzić i nie chcą więcej Ci płacić (jeśli robisz nadgodziny). Bez konsultacji wpisują Ci godziny/zmiany w grafiku, nawet jeśli prosicie o wolne w tym dniu. Jeśli odmówicie że nie możecie przyjść, to jest wam zmiana cofana z wielką łaską. a Zara chce trzymać tylko potulnych pracowników. 7) DBANIE O PRACOWNIKA. Traktowanie jak dzieci, studentów chcących pogodzić naukę z pracą. Zasady: przez całą zmianę absolutny zakaz trzymania przy sobie telefonu, nie wiesz czy możesz iść na chwilę się napić, czy do toalety bo pozwalają ci iść z łaską, to menager ustala, kiedy masz iść na przerwę, sam o tym rzadko decydujesz, albo po godzinie pracy Cię "wyprzerwują" (bo potem nie będzie czasu). Nie ma mowy by na chwilę usiąść. Zara oczekuje potulnych baranków. 7) PRÓBA KONTROLI PODEJRZANYCH KLIENTÓW: Kradzieże! Przykładanie toreb do płyty na przymierzalni jest bez sensu dla złodzieja, w ciągu całej mojej pracy nie zdarzyło się, żeby alarm wykrył coś podejrzanego w torbie, a i tak kradzieże są bardzo często. Niby nie ma odpowiedzialności materialnej, ale jeśli coś zginęło, to szukają winnego. Jeśli pilnujesz swojego grafiku, dziwisz się, dlaczego wpisali Ci zmianę kiedy masz wolne a nie możesz przyjść bo masz coś ważnego na głowie, jeśli pilnujesz swoich przerw i się o nie upominasz, stawiasz na obsługę klienta bardziej niż na ułożone rozmiarówką spodnie, spodziewaj się nagłego wypowiedzenia umowy.

Niko
@Rafał

Zgadzam się w pełni, dokładnie tak to wygląda. Więc naprawdę praca w tej firmie to strzał w kolano. Jest mnóstwo innych lepszych firm do pracy!

wick

no teraz nadgodzin nie ma przez koronawirusa,to tak

Jeju

Praca w Zarze wspominam neutralnie. Minusem napewno jest to ze nie ma przeszkolenia, żadnego. Puszczają Cię na przymierzalnie i mówią ze masz tutaj być. Druga dziewczyna pyta gdzie pogrupowalas rzeczy, Ty odpowiadasz ‚jakie pogrupowalas’? I tak w kółko... Nie wspomnę już o kasowaniu klientów, zwrotów, paczek. Czujesz się czesto jak czubek. Bo ciagle musisz dopytywać, bo nic nie wiesz. Mówią ze wybierasz sobie gdzie będziesz pracować, a w realu to oni decydują gdzie będziesz. Zmiany w grafiku na ostatnia chwile.

Racja
@Jeju

Mam dokładnie to samo

Dlakonsumenta.pl

Konsumencie, jeżeli masz problem ze złożeniem reklamacji, odstąpieniem od umowy czy napisaniem pisma sądowego poniżej zamieszczam link do strony, na której znajdziesz darmowe wzory pism takich jak: ✅ ODSTĄPIENIE OD UMOWY ✅ REKLAMACJE DZIEŁA ✅ REKLAMACJE USŁUG ✅ PISMA SĄDOWE ✅ I WIELE INNYCH Konsumencie, weź sprawy w swoje ręce! ???? https://dlakonsumenta.pl/wzory/

ciecia kosztow

jak tam w zarze? tną? zwslniaja? urlopy bezplatne?

zarka
@ciecia kosztow

nie zwalniają, nie tną. Dostaliśmy nawet dodatek do marcowych pensji!!! więc patrząc co się dzieje u moich znajomych z innych sklepów, to bardzo spokoo!

Hah
@zarka

I obcięte kwietniowe równowaga musi być

zarysia K.

dzień dobry, gdzie dokładnie mieści się magazyn sklepu internetowego? Na jakie benefity mogę liczyć? Jestem chora na cukrzyce i po wysiłku fizycznym potrzebuje zjeść posiłek? Czy w głównym magazynie jest kantyna/stołówka? Czy jest dofinansowanie do posiłków? Czy w obecnej sytuacji związanej z koronawirusem są dodatkowe procedudry bezpieczeństwa jeśli tak to jakie?

Zara opinia

A moja opinia na temat pracy jest in plus. Piszą chyba osoby które nie są gotowe do jakiejkolwiek pracy. Jasne jest to praca fizyczna, praca cały czas na nogach, klienci są różni i trzeba mieć dużo empatii i cierpliwości, 2 miesiące wyprzedaży ruch dzień w dzień na słowo zwrot lub paczka ma się już ciśnienie 200. Ale trzeba się z tym liczyć pracując tutaj. Z plusow umowa o pracę, terminowość wypłat, premie od sprzedaży na prawdę można dobrze zarobić jeśli Ci się chce pracować bo jeśli traktujesz pracę jak zło konieczne to nigdy nie zarobisz. Rabaty, darmowe kursy angielskiego, przerwy wprostpropocrocjalne do godzin pracy. Atmosfera.. To zależy od sklepu i ludzi. To wy tworzycie atmosferę. Ja trafiłam na super zespół. Minusy to na pewno kradzieże, później trzeba szczególnie obserwować sale sprzedaży chociaż często zostaje się samemu na dziale ale niestety oni też się muszą z tym liczyć. Żadnego mobbingu nie doświadczyłam. Minus e jest brak przeszkolenia. Ale warto pytać starszych pracowników myślę że oni są zawsze bardzo pomocni. Nadgodziny? Jasne że są. Ale są lepiej płatne zawsze możesz podciągnąć swoją wypłatę. Możesz się na nie godzić lub nie. Minus to częste telefony o np zastępstwo lub czy możesz przyjść bo duży ruch.. Ale tak samo to jest twoja decyzja czy się na to zgadzasz. Jeśli Ty masz wyrobiony etet nie mogą Cię do tego zmusić. Reasumując ja jestem zadowolona z Zary.

Upokorzona

Proponuję zmienić leki :/ Pozdrawiam

Jaki dress code obowiązuje w Zara Polska Sp. z o.o.?

zarowicz

Dostajesz nowy uniform co sezon, który narzucony jest z góry i ma prezentować najnowsze trendy danego sezonu.

ES

Praca w zarze Rivierze to PORAŻKA! Szanowna pani dyrektor to su*a! Wymagania z kosmosu, traktowanie pracownika jak (usunięte przez administratora) wieczne wydzwanianie w czasie wolnym o przyjście szybciej, wyjście później a najlepiej to przyjście w dniu wolnym, który dostałeś już dużo wcześniej. Zmiany w grafiku bez twojej wiedzy. Brak szacunku do twoich planów i dnia wolnego. Nadąsana pani M powinna być już dawno zwolniona. Oczywiście problem został zgłoszony do regionu ale nic z tym nie zrobiono. Dzięki czemu stracili naprawdę dużo dobrych pracowników co odbiło się na tych, którzy tam jeszcze zostali bo muszą robić za dwóch. Zebrania jak to nazywają OBOWIĄZKOWE są w twoim czasie wolnym, nie licz na to że Ci za to zapłacą. Będziesz siedział za frajera i słuchał o jakiś głupotach, które powtarzają się co zebranie. Bardzo duża rotacja pracowników, chociaż i tak nie liczyłabym na ich długą posadę bo za chwile i tak się zwolnią przez chorą atmosferę. Z całego serca nie polecam pracy w tym miejscu. Zarobki takie sobie, (usunięte przez administratora) nie urywa. Wiadomo, że pani dyrektor powie, że super jak sama ma XXXX zł. Nie napisze Wam niestety ile bo by mogło jej się zrobić przykro, gdyby wszyscy wiedzieli ile ma na Waszym żerowaniu. Bo tak naprawdę dzięki Waszej pomocy i waszym zaangażowaniu może cieszyć się dobra wypłatą. Wiadomo, im więcej wciśniecie klientom tym ma większa premie a wy może na tym zarobicie z 5zł :) Pozdrawiam czule i gorąca. Uciekajcie z ZARY!

Wolenie
@ES

Marlena już tam nie pracuje. Niestety nie wiem, czy została zwolniona, czy sama się zwolniła.

@Wolenie

Tez pracowałam w zarze w rivierze i uważam ze odejście M. nic nie zmieni każda z kierowniczek działu ma spine. Poza kierowniczka działu męskiego która jest super. Ogólnie nie polecam stawka miesięczna to 1200 zł na pół etatu :)

Paula

Ile mozna zrobic w zarze? Chodzi MI o caly etat Ile wychodzi netto? Najnizsza krajowa plus ewentualnie premia czy wiecej niz najnizsza krajowa?

Paula
@Paula

2950-3200 brutto podstawa, zależy od kategorii sklepu + 500 lub 1000 brutto premii, zależy od miesięcznego utargu sklepu.

zarowicz
@Paula

@Paula, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, ale podawanie takich informacji jest zabronione. W umowie którą podpisywałaś (jeśli przeczytałaś wszystkie załączniki) jest zabronione podawanie informacji o zarobkach, oraz o przepisach wewnętrznych firmy ;)

New man here

Cześć, powiedzie proszę jak teraz wyglada praca w Złotych Tarasach? Jak zespół? Jakie są godziny pracy pracowników? (Czy jedno zmianowa czy 2 zmianowa praca?) Bo widzie wiele negatywnych opinii tu i na google. I ostatnie pytanie, jaki okres wypowiedzenia macie w Zara ?

madzia99
@New man here

Hej, nie wiem z własnego doświadczenia, bo pracuje w Arkadii, ale słyszałam dobre rzeczy o zespole Złotych. Jeśli chodzi o godziny pracy to nie ma tak ze musisz pracowac na rano lub popo. Ja czasami pracuje 8-13, czasami 12-20. Jest to dopasowane do mojego grafiku na uczelni. Ja jestem zadowolona, wiadomo nie jest to super lekka praca. A wypowiedzenie to tak jak z umową o pracę.

polishgirl

Pracuję w Zarze i pracuje się naprawde spoko. Nie jest to praca lekka, ale mam fajny zespół. Dostaliśmy też podwyżki i jest teraz dużo lepiej. Moim zdaniem to fajna pierwsza praca, wymagająca, ale też Ci którzy chcą, mogą się rozwijac.

ehhhhhhhhhhhhh
@polishgirl

a widziałaś ten wyzysk w postaci kobiety z obsługi w zaawansowanej ciąży składającej ciuchy? Szok!

Radek

Jest ktoś z 3 miasta? Jak wygląda płaca i praca w Zarze i atmosfera? Proszę o odpowiedź. Przeprowadzam się tam i myślę wlasnie, żeby spróbować w Zarze.

prawda
@Radek

tak wygląda jak ludzie tutaj piszą, poczytaj jakie opinie przeważają. To wszystko pisane tutaj jest prawdziwe mogę to potwierdzić bo pracowałem w ZARZE 6 miesięcy. Brakuje im ludzi i mają zawsze kocioł. To praca tylko albo dla naiwnych albo dla extremalnych fanów mody dlatego pracują tam same dziewczyny i geje. AHA - do naiwnych klientów - jeśli myślicie, że ciuchy ze zwrotów są wysyłane do Hiszpanii albo na Księżyc w celu jakichś sterylizacji to się grubo mylicie, są normalnie rozwieszane na sklepie po uprzednim zaklipsowaniu i zametkowaniu. Tak wiec miejcie świadomość, że kupujecie coś, co było noszone przez inną osobę.

życzliwy
@prawda

Oto słowa prawdy. Taka opinia to moje doświadczenia z tego szmatexa. Mam propozycję która ODMIENI LOSY TYSIĘCY PRACOWNIKÓW. OGÓLNOKRAJOWY STRAJK. Jeśli zobaczę tu odpowiedni odzew to wezmę się za organizację bo znam kilka przypadków które zniszczyły psychikę młodych ludzi. Dosyć. OGÓLNOPOLSKI STRAJK, kto jest ZA?

Yen
@Radek

Za mało ludzi do pracy, co chwilę kierownicy proszę o przychodzę w zastępstwo za kogoś. Brak rozwoju, codziennie głupie stanie na przymce, ewentualnie na kasie. Po trzech tygodniach pracy nie dostałam umowy o pracy do podpisania. Atmosfera b.slaba, nowi trzymają się z nowymi, a starsi pracownicy chodzą z głową do góry, nie są chętni pomagać. Na każde pytanie odpowiadają z wielkimi wyrzutami. Już bardziej polecam LPP, tam jest ciężko, ale przynajmniej taki sprzedawca się rozwija, codziennie uczy się czegoś innego, a ekipy zawsze są ok.

paula_de

Czy Doradca Klienta jest również odpowiedzialny za obsługę kasową?

Natks
@paula_de

Tak

Zostaw merytoryczną opinię o Zara Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Zara Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Zara Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zara Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 6 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zara Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Zara Polska Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zara Polska Sp. z o.o.