Opinie o Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawa

Adriann

W Poznaniu niedlugo wybory w związkach zawodowych. Między październikiem a marcem ponoc w kazdym oddziale. Napiszcie z kazdego oddziału jaki wynik. Prym tutaj wiedzie Opole Wroclaw czy Olsztyn. Czy będą nowi przewodniczacy czy starzy znów wygrają wybory. Opzz i Solidarnośc. Czy sa inne jeszcze zwiazki w Kowr?

L.M.
@Adriann

Zgadzam się z przedmowca. Jak możecie kazdy pracownik z kazdego oddziału terenowego niech napisze kto wygrał. Też mam pytanie? Ponoc we Wroclawiu i chyba Opolu nie wyrejestrowano starych związków z KRS. Czy tam będą wybory tez do starych związków? Interesuje mnie to ze względu na Poznań. Czy w Kowr sa inne zwiazki o których wspominał moj przedmowca? Odpiszcie o ile wiecie.

kundzia

Czy ktoś się orientuje jakie są wynagrodzenia dla nowo zatrudnionych? Najniższa krajowa czy coś więcej? Są jakieś nagrody kwartalne, bądź coś podobnego?

andrzej
@kundzia

na pewno więcej niż najniższa i to ze 2 razy (to nie jest ARIMR proszę pani gdzie ludzie zarabiają grosze za ciężka prace), po to ta instytucja (tj. kowr) została utworzona pod pretekstem oszczędności w budżecie państwa, aby swoi z wiadomej partii obłowili się . Nagrody miesięczne są , ale jakie są kryteria ich otrzymania , to proszę sobie dopisać samemu. Ostatnio krążyły plotki że kowr miał być likwidowany ale nie wiadomo na ile to jest aktualne na obecna chwile....Dlatego warto 2x zastanowić się, czy się chce tam iść. Lepiej zrobić wywiad gdzieś, jak tam jest obecnie.

@kundzia

ok 6-7,5tys.brutto na start.

@pracownik

Ale za jakie to stanowisko aż tyle na start?

@andrzej

Wyższa i to 2x to tylko dla swoich. Dla ludzi bez znajomosci i ze zwykłej rekrutacji niewiele więcej niż najniższa plus zero nagród oczywiście Nie łudźcie się

Zdzicho

Agencja powstała w 1993 roku. Mentalność starszych pracowników ktorzy przyszli jeszcze z lat dziewięćdziesiatych i początku wieku jest taka , ze my jesteśmy najlepsi. A prawda jest taka, ze na rynku pracy nie znalezliby pracy za takie pieniądze jakie mają w agencji. Czytam tutaj o Opolu, Wrocławiu, Poznaniu, centrali. Starsi pracownicy kłócą się z nowymi. Za rok wybory może wtedy nadejdzie spokój.

KOWR powstał ażeby pomagac , pytam więc dlaczego wszelkie sprawy są załetwiane miesiącami skoro KOWR ma czas na decyzje do 30 dni?. Dlaczego muszę prosić KOWR o mozliwość sprzedaży kawałka ziemi pomimo tego ,że należy do mnie?. Dlaczego jestem traktowany przez pracowników jako zło konieczne ?

@Adam

Co to znaczy, że traktują Pana jak zło konieczne? Co zrobili? Bo oni wpływu na postanowienia jakie tu panują chyba nie mają

Rozmowę kwalifikacyjną w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Starszy Specjalista w Wydziale Zarządzania Należnościami i Windykacji w Biurze Finansowo-Księgowym?
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista IT
Leszek

Słyszałam ze we Wroclawiu zmiany. Starzy pracownicy ustawiaja nowych ponoc. Ponoc zwiazki maja duzo do powiedzenia. W centali ponoc nadal duch anru. Jestem z Poznania wiec co slychac we Wroclawiu i Opolu niech odpowiedza pracownicy Opola i Wroclawia. Napiszcie podyskutujemy. Nie jestem z opzz czy solidarnocni. Neutralny. Chcialbym wiedziec co myslicie. Czekam na opinie. Leszek.

Adaś
@Leszek

Jesteś z KOWR Poznań więc dlaczego interesuję ciebie sytuacja we Wrocławiu i Opolu? Czy naprawdę coś się dzieje, coś ważnego , żeby dyskutować o sytuacji w Warszawie centrali, Opolu czy Wrocławiu. Wiadomo od dwudziestu lat, że rządzą związki zawodowe nic nowego więc na jaki temat mają to być dyskusje?

Franciszek
@Adaś

Nawet jak rządzą związki zawodowe to zawsze jest o czym dyskutować. Przecież to wszytko jest w interesie pracowników. Ty należysz do związków?

pozbawiony prawa do własnosci

nie moge sie dodzwonoć od rana obecnie jest południe czy to jest ośrodek wsparcia

@pozbawiony prawa do własnosci

A na jaki numer dzwoniłeś? Lub może już udało się normalnie skontaktować?

Tom
@pozbawiony prawa do własnosci

A do jakiego oddziału? Podaj nr

Zygmunt

Prosze o odpisanie dlaczego w Opolu Wroclawiu Poznaniu i w Szczecinie napieta atmosfera. Komisje etc. Czy to poklosie zmiany w centrali dyr.gen?

Justyna
@Zygmunt

Jakie komisje? Nie czaje zbytnio chyba, możesz coś więcej?

L.K.
@Justyna

Tez nie czaje.

Roma
@Zygmunt

Ponoc we Wroclawiu zmiany a u nas Opolu nic nie wiem.

@Roma

A skąd masz info o tych zmianach, bo "ponoć" to trochę faktycznie zbyt przypuszczalnie brzmi

pytajnik

czy to prawda ze KOWR mają likwidować?skąd taka rotacja pracowników w centrali ? jaka tam jest atmosfera pracy?

@pytajnik

Atmosfera pracy, zależy w którym biurze lub departamencie. Tam, gdzie jest słabo pod tym względem, to i rotacja duża, zwłaszcza że w Warszawie dość łatwo o pracę. W niektórych komórkach, np. Biurze Prawnym i Zamówień Publicznych co kilka miesięcy zmiana dyrektora. Trzeba zawsze sprawdzać, kto tam aktualnie rządzi, gdy się pisze pismo do tego biura. No i w niektórych komórkach jest tyle roboty, że są ciągłe niepłatne nadgodziny, bez możliwości odbioru wolnego w zamian. Podobno w Biurze Prawnym pracę zabierają już nawet na weekendy do domu. Ale są takie miejsca, w których jest w porządku i tam rotacji nie ma. Tak to wygląda w skrócie.

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa?

hello

Jakich liderów ? Co ty piszesz człowieku? KOWR , a szczególnie wrocławski KOWR, to przechowalnia pisowskich działaczy i rodzinki za pensje 5000+. Tu nie przyjmują "liderów z zewnątrz" . Im większy gamoń, byle swój, tym lepiej.

pic
@hello

Oligarchia zawsze była w Polsce?

pytanie

czy to prawda ze KOWR ma być zlikwidowany, bo słychać takie plotki ostatnio?? coś ktoś wie na ten temat?? dlaczego non stop są rekrutacje -czyżby nikt ze znajomków nie chciał tam pracować?? ostatnio biorą tam ludzi do pracy z łapanki........

Miro
@pytanie

A czy wiesz kto w OT Opole Wrocław Poznań Szczecin jest w OPZZ. Chciałbym się zapisać.

Mateusz
@pytanie

Tak. To prawda. Za tydzień KONIEC.

Zawada Stanisław

KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA ODZIAŁ WROCŁAW UL. MIŃSKA 60 A Dziękuję bardzo Panu Sebastianowi Biernackiemu za bardzo wnikliwe podejście w załatwieniu mojej sprawy. Jest pracownikiem sumiennym ,skrupulatnym oraz bardzo pomocny w załatwianiu spraw w tak trudnym okresie związanym z pandemią. Pozdrawiam Zawada Stanisław

Zawadzki Alojzy
@Zawada Stanisław

Ja również chciałbym podziękować nowym pracownikom Kowr we Wrocławiu za pozytywne zalatwienie sprawy. Nie ujmując starszym pracownikom nowi pracownicy są młodzi, mają werwe, wykształceni i znają języki obce. Dziękuję.

Witam, Chciałbym zapytać skąd ta zaciekłość w blokowaniu możliwości sprzedaży ziemi osobom prywatnym? Czy (usunięte przez administratora) nie ma prawa dysponować swoim majątkiem w jaśnie nam panującej 4 RP? Jestem w ekstremalnie trudnej sytuacji życiowej. Żona w ciąży rozchorowała się poważnie, nie mam środków do życia ponieważ po powrocie z emigracji nie zdążyłem rozkręcić działalności do pożądanego poziomu, a sterta długów wciąż rośnie, lecz pracownicy KOWRu uznali moją sytuacje za zbyt korzystną ażebym mógł sprzedać działkę i uratować dobre imię rodziny, ponieważ PIT z ostatnich dwóch lat wyglada zbyt dobrze! Mam nadzieje, że perwersyjna radość jaką czerpią Państwo z obrzydzania ludziom życia wyjdzie lub wejdzie wam bokiem już wkrótce. Zadbajmy zatem, żeby w te święta wszyscy byli szczęśliwi.

Kkandydatka

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Jakich pytań można się spodziewać?

Pysia
@Kkandydatka

We Wrocławiu na przykład pytanie o znajomość mapy z odniesieniem w terenie. Pokazują ci 2 różne mapy, odpowiednio sformatowane i ze zniekształconą skalą i następnie działkę z jednej musisz znaleźć na drugiej. Kandydatowi "ustawionemu" pokażą wcześniej w którym miejscu ma wskazać. Kandydat z ulicy nie znajdzie , bo niby jak , na spreparowanym dokumencie? Takie to , fałszerstwo.

@Pysia

Może się odniosę do tego postu jako wieloletni pracownik. Ze swojej rozmowy pamiętam pytanie o tzw. mapę. Miałam wówczas znaleźć działkę na mapie obrębowej i odnieść jej położenie na mapie topograficznej. Wydaje się że to nic nadzwyczajnego w przypadku ubiegania się o pracę przy rozdysponowaniu nieruchomości.

Pysia
@Misia

Czyżby? To dlaczego w innych Oddziałach przy naborze nie ma wymogu mapy a tylko we Wrocławiu? Odpowiadam - bo łatwo w ten sposób odrzucić kandydata, który nie jest w stanie udowodnić, że dobrze wskazywał( nawet gdyby nagrywał).

Starszy specjalista
@Misia

Wymóg znajomości mapy nie byłby niczym nadzwyczajnym pod warunkiem, że obowiązywałby w całej Polsce na etatach związanych z rozdysponowaniem nieruchomościami. Tym czasem ten wymóg pojawia się tylko we Wrocławiu. Nadzwyczajne jest to, że wykorzystuje się go jako trik do fałszowania rekrutacji, (usunięte przez administratora)ludzi i odrzucania kandydatów spoza kręgu "kolesi" . Teraz rozumiesz?

@Starszy specjalista

No nie wiem, ja nigdy w żadnym kręgu nie byłam a rekrutację przeszłam. Ale jak zaznaczyłam było to kilka lat temu.

@Kkandydatka

Czy jest pan/pani z jedynej słusznej oddanej Bogu... Ewentualnie czy ma pan/pani poparcie jedynej słusznej...

@Misia

Taaa kilka lat temu to rekrutowali ci tamci... Pytanie czy jest pan/pani z jedynej słusznej oddanej UE... Ewentualnie cz ma pan/pani poparcie jedynej słusznej....

@Miałkot

Tak się składa że wprost przeciwnie. Ale to chyba nie jest miejsce na tego typu dywagacje

@Miałkot

Należy zauważyć że nie wszyscy pracownicy KOWR są zaangażowani politycznie. Może jeśli ludzie przestaną obrzucać się błotem bez jasnych przeslanek pracować będzie się lepiej. I proszę mnie nieprzypisywac do żadnych opcji, kręgów itd. To nie miejsce do takich rozważań.

@Misia

Przestań łac wodę i dawać nadzieję ludziom spoza tego czy tamtego układu. W tego typu firmach nikt z przypadku nie jest. Wiem sam pracowałem

@Misia

Wystarczy mieć poparcie nie trzeba być związanym z dana opcja. I powtarzam w takich firmach nikt z przypadku nie ładuje. A co powiesz o wywalaniu części ludzi przy likwidacji ANR? Wiadomym było że zostaną ci co zostać mają i niekoniecznie fachowcy w tym czym zajmują się.

@Miałkot

Idąc tym tokiem myślenia, każdy pracownik, który pracuje w Kowr a wczesniej ANR, czyli pracownik wieloletni, ma poparcie każdej opcji politycznej? Może przypomnę, że od 1991 roku było wiele partii rządzących a pracownicy wówczas zatrudnieni nadal pracują. Trochę nieracjonalne założenie. Także życzę owocnej dalszej pracy. Pozdrawiam

@Misia

Nikt z przypadku się nie dostał i owszem musiał mieć poparcie. Tak samo jak poparcia nie mieli ludzie zwalniani w ramach tworzenia kowr. Choć arow ładniejsze było.

Misia

Skoro prezentujesz sie tutaj jako były pracownik, to na jakie kolory ty się farbowałeś? Myślę że swoim wpisem obraziłeś niejednego pracownika. Także może i lepiej że jesteś byłym. Dzięki za pouczające posty.

Byly
@Kkandydatka

Rozmowa przebiega w ten sposób ze jest 6-7 osób i każda z nich może zadać Ci pytanie jakie chce, prawnicy pytają o ustawy wiec lepiej się nauczyć. Trzeba sprawdzać codziennie czy się człowiek zakwalifikował bo mogą listy kandydatów wcześniej opublikować niż jest w ogłoszeniu.

@Pysia

No litości. Wystarczy porównać 2 obrazki. Na przykład mapę ortofoto z topograficzną. Na jednym widzisz na zielono np las i jakiś zbiornik wodny albo skrzyżowanie dróg, na drugim też to jesteś w stanie mniej więcej wskazać gdzie to jest. To nawet nie jest pytanie wymagające jakiejś specjalnej wiedzy, tylko spostrzegawczości. Potem taki ktoś dostaje auto służbowe i sam ma pojechać na jakąś działkę polną i nie potrafi wrócić, albo się gdzieś na polnej drodze zakopuje bo nie sprawdził dojazdu i trzeba go ściągać z drugiego końca województwa.

@Kkandydatka

A pytali np o odrolnienie gruntu, kiedy i na jakich zasadach się wykonuje, o bonitację, o jakieś definicje podstawowe np. rolnik indywidualny. W zależności od stanowiska np. ile dni od wykazu do ogłoszenia minimum, w budowlance o wymogi przeglądów budowlanych.

Olga

Cześć, na stronie KOWR wyczytałam, że pracownicy mogą liczyć na świadczenia dodatkowe i między innymi jest to dostęp do opieki medycznej. Mogłabym się Was podpytać jak taka opieka wygląda? Gdzie jest (firma) i jaki to jest pakiet? :) Co jeszcze prócz opieki zapewniane jest pracownikom?

@Olga

Luxmed, multisport, odzież jeśli pracujesz w dziale, który jeździ w teren.

Czy pracodawca Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Bramborak

"Swoich" pracowników owszem, motywuje. Wszyscy pozostali to takie trochę kozły ofiarne.

Rzeszów

KOWR RZESZÓW to porażka jakich mało ludzie to tacy (usunięte przez administratora) którzy nie mają kultury osobistej, dzwoniac tam nie potrafią się przeddstawić, rozmowy zawsze z wielkim fochem jak by za karę tam pracowały... takiego (usunięte przez administratora) dawno nie widziałem. Przy takiej obsłudze w prywatnym biznesie na chleb ze smalcem by nie zarobili. (usunięte przez administratora) obsługi klientów 1/10. Są też pracownicy którzy są na wysokim poziomie... ale neistety większość to sługusy (usunięte przez administratora)

Seekers

Witam, Mam pytanie do osob znajacych temta z praktyki. Chcialbym kupic pierwsza dzialke w zyciu o powierzchni 12 000, nie jestem rolnikiem, dzialka znajduje sie na wsi, sklada sie z 15 arow budowlanej, reszta rolnej. Dzialka jest waska 17 m szerokosci I okolo 700 dlugosci, dojazd jest tylko z jednej strony, ciezko ja sensownie podzielic. Moje pytanie to: Jakiej decyzji moge sie spodziewac po zlozeniu wniosku do KOWR? Bardzo prosze o odpowiedz jak to wyglada, czy kazda sytuacja rozpatrwanaw jest indywidualnie? Czy osoby pracujace sa pomocne, przychylne dla osob moldych nabywajacych pierwsza dzialke?

Nabywca
@Seekers

Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie. Jak nie jesteś rolnikiem to problem. Pierwszeństwo nabycia mają rolnicy. Ja mam pozytywną opinię o pracownikach, pomogli.

Katarzyna

Jest w KOWR nabór na głównych specjalistów: do Wydziału Wsparcia Pszczelarstwa i Wydziału Interwencji: https://bip.kowr.gov.pl/praca/oferty-pracy Czy ktoś z Karolkowej podpowie mi, ile potrwa umowa na zastępstwo Specjalisty ds. Interwencji? Pół roku, może rok? Aplikować można do 17 września, będę więc wdzięczna za pilną informację.

Olsztyn

Ceny ziemi z kosmosu Jak cos jest to jakieś (usunięte przez administratora) lub pas z liniami energetycznymi

Kandydatka ma pytanie

Na stronie firmy jest ogłoszenie do Wrocławia na stanowisko Specjalisty w Wydziale Kształtowania Ustroju Rolnego i Gospodarowania Zasobem. Byłabym zainteresowana ale zastanawia mnie duża ilość ogłoszeń jaka ukazywała się do tego Wydziału na Wrocław w 2020r. Czym to jest spowodowane że wciąż szukają nowych pracowników? Wydział się rozrasta czy jest duża rotacja?. Jeżeli jest rotacja pracowników, to jakie są tego powody? Jaka atmosfera panuje w Wydziale? Czy jest to praca stabilna? Termin składania ofert mija w przyszłym tygodniu, bardzo proszę o pilną odpowiedź.

Miękiszon
@Kandydatka ma pytanie

Bo nikt tam nie chce pracować. No chyba ze jestes z partii.

Kandydatka ma pytanie
@Miękiszon

Dlaczego nikt tam nie chce pracować? Sami odchodzą? Chodzi o atmosferę czy o inne czynniki? Co jest tam nie tak.? Ja się pracy nie boję.

Katarzyna
@Kandydatka ma pytanie

@Miękiszon miał chyba na myśli, że nie idą do pracy w KOWR, a nie że z niej odchodzą. Ja mam inny problem, Szczecin się tu spiera z Wrocławiem, a to przecież jest profil centrali na Karolkowej. Szukają referenta do działu zamówień https://bip.kowr.gov.pl/praca/oferty-pracy/ogloszenie-o-naborze-nr-53-cen-kowr-04-2021 Ktoś wie, czy przyjmą po liceum dla dorosłych?

Teodora
@Katarzyna

Tak, jest szansa dla każdego. Od osoby z wykształceniem niepełnym podstawowym do wykształconego dr hab, imć profesora belwederskiego.

Zostaw merytoryczną opinię o Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - Warszawa

• Jak się pracuje w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa?

Zobacz opinie na temat firmy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 1 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa